AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.615.113
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

pitanje, samo bi molio bez fanbojizma i ostalih gluposti, onako bistre glave, ok?

ozbilno razmišljam o prelasku na radeonku neku, dal su se stvarno drajveri tolko poboljšali?

dal ima razlike u dravjerima na seriji 2xx, 3xx ili 4xx, pretpostavljam da je 4xx bolje podržana?

dal se može drajvere upgrejdat onako bez uninstala sa DDU (ljepit jedne na druge) ili je potreban uninstall sa DDU?

 

hvala

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

imam 390 od saphirea i nikad problema s njom, već godinu dana samo upali igru i peglaj. Pošto imamo isti procesor to te vjerojatno zanima. Amd se trgnuo što se drivera tiče, u pravilu svaki mjesec izbacuju nove drivere, kad izlazi neki AAA naslov čak i češće.

Driveri su za sve isti, samo skineš za koji OS trebaš i inst, i da, mozeš ih lijepit jedne na druge. 

lp

Bok, ja sam sharyn
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 8:25 (blackdevil).
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja uvik lipim jedne priko drugih i nikad problema.

10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Samo da javim, prvi put nakon 1.5god sam izbrisao sve drivere( DDU Tool) i ponovno skinuo ovaj zadnji, BF1 radi puno puno bolje i sa DX 11 i sa DX 12.

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

zna li netko koja verzija drivera bi bila najbolja za moju MSI R9 280 3Gb i igranje bf4??

BF4 - dobra_sprava88
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ufff s joba kad dojdem instal pada pronto ;-)

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2016 10:24 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Odlično, nočas mi se skinuo Titanfall 2, sad instaliram novi driver i ožeži   

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Titanfall 2 Benchmarks - 22 GPU @ 1080p, 1440p, 4K

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pa ovo je super, onda će moja R9 290 bez problema ovo vrtiti na HIGH postavkama - I LIKE IT

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Zašto su R7 260x i R7 260 izdvojene iz R7 2xx ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Moci ces na Very High, za 290/390 imaju gotovo iste performanse, e sad ako igra ima neke opcije koje vole puno rama onda ce bit neke razlike

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2016 1:00 (D3lBoy).
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Novi driveri. 

 

16.11.1

 

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
4 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Ovo je ko na traci...svaki tjedan driver jedan...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
djigibao kaže...
Ovo je ko na traci...svaki tjedan driver jedan...

 Dodju driveri uvijek prije nekih znacajnijih igra, a sad je radi COD-a novog i COD remastera.

 

Sljedeci ce vjerovatno bit za Dishonored 2, mozda izmedju dodje neki fix.

Origin ID: ReaLazio
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ok ali oni od kad je crimson cijelu god. se trude 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
4mal kaže...

ok ali oni od kad je crimson cijelu god. se trude 

 Tako je trebalo bit oduvijek, a ne tek sad. Prije se cekalo drivere po par mjeseci, sad lijepo prate izlaske igara, i vecer prije izlaska znacajnijih igra daju nove drivere sa inicijalnom podrskom.

Origin ID: ReaLazio
16 godina
online
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
TheDarkSide kaže...

 Tako je trebalo bit oduvijek, a ne tek sad. Prije se cekalo drivere po par mjeseci, sad lijepo prate izlaske igara, i vecer prije izlaska znacajnijih igra daju nove drivere sa inicijalnom podrskom.

 Blago OT, ali neverovatno koliko i AMD-ovci veruju u predrasude o toj kompaniji. ATI/AMD je barem od 2004. uredno izdavao drivere jednom mesečno, a neretko je u toku godine bilo i bar jedno "bonus" izdanje, i pri tom su sva bila sa WHQL sertifikatom. Ritam nije bio tačan u dan, ali je bilo izuzetno retko da razmak između dve verzije dostigne dva meseca (a to se, verovali ili ne, povremeno dešavalo i Nvidiji, iako je generalno češće izdavala nove verzije, pošto oni oduvek izdaju i bete pored WHQL verzija). A otkad su odustali od toga da svako izdanje mora imati WHQL sertifikat, dobijamo ih još češće.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ipak problemi 

 

znaci kako mi je kod instalanja bio ukljucen cf mode isti se crasho radi

ukljucivanja ...pazite ovo sad ULPSA- koji je bio iskljuce u registru jos prije god.dana lol amd

tako da sam iz safe modea preko DDu-a unistalat pa ponovi instal kao da sam ih tek ugradio

onda cf nije radio pa je nakon restrta sve ok...isprobao igre ,multimediju 

 

joooj joooj amd

 

radi se o hotfixu 16.11.1

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2016 0:13 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

issss cod sa f-x 50-ak u 4k 

bez cf-a

 

A massive surprise is how well the game runs on AMD cards (we used Catalyst 16.11.1 which was just released a few hours ago). At 4K, the aging Radeon R9 Fury X beats the GTX 1070, which should usually be 15% faster. RX 480 makes short shrift of GTX 1060 6 GB and sits roughly in the middle between GTX 1060 and GTX 1070, with very playable 75 FPS at 1440p.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2016 0:46 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Sta COD ima opet rupu na VRAM da jedan Titan X trosi 8 GB-a? Pa BF1 sve na ultra trosi upola manje.

Origin ID: ReaLazio
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
4mal kaže...

issss cod sa f-x 50-ak u 4k 

bez cf-a

 

A massive surprise is how well the game runs on AMD cards (we used Catalyst 16.11.1 which was just released a few hours ago). At 4K, the aging Radeon R9 Fury X beats the GTX 1070, which should usually be 15% faster. RX 480 makes short shrift of GTX 1060 6 GB and sits roughly in the middle between GTX 1060 and GTX 1070, with very playable 75 FPS at 1440p.

 I to samo sa 4GB VRama , moš mislit.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Origin ID: ReaLazio
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 0:23 (TheDarkSide).
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

 Nešto ti nije uredu sa ovim linkom ili je do mog browsera.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
mirzet1976 kaže...

 Nešto ti nije uredu sa ovim linkom ili je do mog browsera.

 Sređeno :)

Origin ID: ReaLazio
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pa jedva sam skinuo 16.11.1 a vec novi ???? 

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Štancaju ih kao da dobivaju €1000 po svakom driveru :D

15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Zadnji update mi skurio grafu (7850 2GB Sapphire, 16.11.2 Hotfix)...napravio autoupdate, nakon restarta upalim komp i bude crni ekran bez kursora...

 

 

Probao sve drivere uzduž i poprijeko, brisao DDUom...ništa ne pomaže...zaključio skurena je. Pekla se 12 min na 200, sada radi ali baca tu i tamo koji artefakt.

 

Nikad više AMD. Bila je tvornički OC, ali i dalje ispod GHz...fan uvijek iznad 30%...nije imala razloga da se pregrije. Pratio temp, sve bilo normalno....užas.

 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

mitch sta sam ja pisao o hotfixu u amd temi da spusta tj ukljucuje ulps !

meni se sjebo skoro cijeli sistem!

 

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/graficke-kartice/amd-catalyst--crimson-topic-o-driverima/5206610.aspx

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2016 20:48 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
4mal kaže...

mitch sta sam ja pisao o hotfixu u amd temi da spusta tj ukljucuje ulps !

meni se sjebo skoro cijeli sistem!

 

 

 Heh stari di bi ja bio da sam na forumu u svakoj temi...šteta. Ja sam to čitao, ali imao sam ostavljen autoupdate...čak mi je 15.7 i 15.11 radilo bez frke koliko sam pratio...i evo danas na 16.11.2 i ode sve u k+rac. Čak sam radio i System Restore od šoka, prije nego što sam se sjetio da zapravo neće napraviti ništa u vezi drivera.

 

Jako živčan sad radi ovog...kurit ću je koliko god treba sve dok ne kupim GTX1070 jer ovo je prešlo svaku mjeru. Ja sam bio dio onih kojima se skurila HD2600XT davnih dana zbog iste situacije. A baš sam volio bit pametan i igrat bolje za manje novce...baš mi je žao što napuštam AMD ali hebiga.

 

PS nemojte mislit da ne znam da je i nVidia bila napravila isto...ali druga mašina s GTX780, nikad problema...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2016 20:49 (Mitch).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice