AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.615.149
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
athlon64 kaže...

 A ako ne bude radila ni u njegovom pc-u tako ce i bit. Samo ja razmišljam jel mi promakla koja stvar da nebi ispalo da je kartica ispravna.

Al stvarno neznam šta više može bit ako sam proba na svježim windowsima a svaka druga kartica radi normalno unutra... 

U međuvremenu sam procita toliko problema vezanih za ove crimson drivere da bi moglo na zeleno opet... 

šta je sigurno sigurno je

 zašto forsirati 4k s tom karticom??

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
sylar951 kaže...
athlon64 kaže...

 A ako ne bude radila ni u njegovom pc-u tako ce i bit. Samo ja razmišljam jel mi promakla koja stvar da nebi ispalo da je kartica ispravna.

Al stvarno neznam šta više može bit ako sam proba na svježim windowsima a svaka druga kartica radi normalno unutra... 

U međuvremenu sam procita toliko problema vezanih za ove crimson drivere da bi moglo na zeleno opet... 

šta je sigurno sigurno je

 zašto forsirati 4k s tom karticom??

 Pa ako imam 4k ekran naravno da želim da mi desktop rezolucija bude 4k i da mogu gledat youtube videa i slično u toj rezoluciji.

Ne znači da moram gejmat u 4k

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2016 16:41 (athlon64).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Bio kod tipa. Instalirali drivere, vrtili benchmarke, igre, kartica radi kao sat.

Dakle do mene je... -.-

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
athlon64 kaže...

Bio kod tipa. Instalirali drivere, vrtili benchmarke, igre, kartica radi kao sat.

Dakle do mene je... -.-

 Vjerovatno ti je do napojne ili kabla od monitora,probaj obadvoje testirat...Napojnu mozes sa Aida64 i tamo prati napone a kabal zamjeni drugim jer zna se tako desavat glup problem radi kabla....

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Igormaric kaže...
athlon64 kaže...

Bio kod tipa. Instalirali drivere, vrtili benchmarke, igre, kartica radi kao sat.

Dakle do mene je... -.-

 Vjerovatno ti je do napojne ili kabla od monitora,probaj obadvoje testirat...Napojnu mozes sa Aida64 i tamo prati napone a kabal zamjeni drugim jer zna se tako desavat glup problem radi kabla....

 Corsair ax 850. Radi kao sat, naponi stabilni, gurao gtx780 DCU2 overclockiranu bez problema.

Probao sam DVI, hdmi i DP kabel. 

Nije do toga.

Koliko mi se čini, kopajuci po netu, problematični driveri, povezano s ko zna čime. Možda je do specifične kombinacije nje i moje matične. 

Probao sam doslovno sve.

Prodat cu je pa cu se vratit na zeleno opet. Samo ću je otič osobno ugradit onome kome je prodam da budem siguran da je njemu sve u redu jer ovako kupiš karticu pa napadneš čovjeka da je neispravna. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Mislim da je jedan dio kriv od strane drivera i crimsona. Meni je npr. grafička bila superstabilna sa prošlogodišnjim driverima i nikad problema godinu dana. I stavio sam Crimson i počeli su svakodnevni artefakti, blicanje ekrana pri gledanju il refreshanju videa na yt, smrzavanje kompa prije 2 mjeseca otkad je došo neki na win 10 64bit update te je nestao BSoD te zamrzavanje kompa nakon drugog automatskog update winsa nedavno. Pa sam probao u međuvremenu 16.3 pa 16.6 drivere pa je sa zadnjim beta/hotfix bilo užasno to flashanje ekrana pri gledanju videa i to redovito, ne svaki video al svakih nekoliko. Pa sam reko ma šta je to godinu dana bez problema komp radi sve super, nije opet valjda do grafe koju sam prije god dana dobio novu sa reklamacije 7870 hawk, a ova je r9 270x hawk, a već mi je 4 grafičke krepalo od toga 3 u garanciji. Nemam sreće, još Asrock ploča i AMD u međuvremenu 2 proca promijenio i 3 matične i RAM-e nove. Znači sve radi super i od Crimsona problemi. Do*izdilo mi više to i prije 2 dana sam obrisao drivere i u safe modu do kraja obrisao sa DDU, stavio opet Crimson 16.3.2 i zasad nisam uočio problem, nema blicanja ekrana, artefakata ni crashanja drivera iz čista mira. Al vidjet ćemo kako će dalje bit. Najbitnije je sve pobrisat i obavezno u safe modu, onda ima manje problema il se riješe problemi. A jedno prek drugog samo update i instalirat, uvijek se sve poremetilo nakon nekog vremena. S tim da mi je prije malo više od god dana u isto vrijeme krepala grafička u garanciji i monitor koji nije imao garu, odličan Philips koji je krepao nakon 6 god i 35k+ radnih sati. Grafa riješena prek reklamacije dobivena nova još joj ostalo manje od 2 god gare, monitor isto tako ko grafa 3 god gare, Dell, valjda neće iznevjerit. :)

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2016 14:04 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

R7 260x (XFX 2GB), zadnja inačica upravljačkog programa, problema okusio nisam. Youtube(bez flasha) radim sve igre rade kako treba.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
athlon64 kaže...
Igormaric kaže...
athlon64 kaže...

Bio kod tipa. Instalirali drivere, vrtili benchmarke, igre, kartica radi kao sat.

Dakle do mene je... -.-

 Vjerovatno ti je do napojne ili kabla od monitora,probaj obadvoje testirat...Napojnu mozes sa Aida64 i tamo prati napone a kabal zamjeni drugim jer zna se tako desavat glup problem radi kabla....

 Corsair ax 850. Radi kao sat, naponi stabilni, gurao gtx780 DCU2 overclockiranu bez problema.

Probao sam DVI, hdmi i DP kabel. 

Nije do toga.

Koliko mi se čini, kopajuci po netu, problematični driveri, povezano s ko zna čime. Možda je do specifične kombinacije nje i moje matične. 

Probao sam doslovno sve.

Prodat cu je pa cu se vratit na zeleno opet. Samo ću je otič osobno ugradit onome kome je prodam da budem siguran da je njemu sve u redu jer ovako kupiš karticu pa napadneš čovjeka da je neispravna. 

 Imao sam sličan problem jer sam prešao sa nvidie na korištenu 280x Saphire, DDU očistio stare drivere, ali se znao desiti BSOD, pošto meni nije bilo mrsko potpuno sam reinstalirao sistem, u 45 min do 1 sat vremena koliko meni treba riješio sam sve probleme i od tada sve OK. Probaj formatirati i napraviti čistu instalaciju pa instalirati amd drivere. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Mene isto driveri zezaju.

Ako restartam komp, nema slike, monitor kaže da nema signala.

To se ne događa sa obrisanim driverima.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Prodao karticu, tipu kojem sam je prodao također radi normalno.

Kupit cu nvidiu opet... nemam vremena za ovo.

 

Boxer: Podigao sam svježe windowse, nije napravilo apsolutno nikakvu razliku. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
athlon64 kaže...

Prodao karticu, tipu kojem sam je prodao također radi normalno.

Kupit cu nvidiu opet... nemam vremena za ovo.

 

Boxer: Podigao sam svježe windowse, nije napravilo apsolutno nikakvu razliku. 

Da pogadjam, Win7? :)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chaselol kaže...
athlon64 kaže...

Prodao karticu, tipu kojem sam je prodao također radi normalno.

Kupit cu nvidiu opet... nemam vremena za ovo.

 

Boxer: Podigao sam svježe windowse, nije napravilo apsolutno nikakvu razliku. 

Da pogadjam, Win7? :)

 win 10 pro 64 bit

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Imam jedan problem.

Jučer sam updateao BIOS grafičke(flashao ga iz DOS-a). To je bilo negdje oko 4 popodne. Od tada sam igrao GTA V, Diablo 3, Wolfenstein, bio na internetu, gledao serije i nikakvih problema(HW monitor je registrirao 10 sati korištenja).

Danas sam ga upalio i sve je bilo u redu i odjednom mi je počeo svake 3 sekunde bacati poruku "display driver stopped responding and has recovered".
Reinstalirao sam drivere(brisao sa DDU) i nakon restarta je opet počeo. I odjednom je prestao i sada je sve u redu već pola sata.

 

Koji vrag?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chutac kaže...

Imam jedan problem.

Jučer sam updateao BIOS grafičke(flashao ga iz DOS-a). To je bilo negdje oko 4 popodne. Od tada sam igrao GTA V, Diablo 3, Wolfenstein, bio na internetu, gledao serije i nikakvih problema(HW monitor je registrirao 10 sati korištenja).

Danas sam ga upalio i sve je bilo u redu i odjednom mi je počeo svake 3 sekunde bacati poruku "display driver stopped responding and has recovered".
Reinstalirao sam drivere(brisao sa DDU) i nakon restarta je opet počeo. I odjednom je prestao i sada je sve u redu već pola sata.

 

Koji vrag?

 Pa kad se updejta bios onda ide deinstal i ponovni instal drivera , normalna stvar.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
mirzet1976 kaže...

 Pa kad se updejta bios onda ide deinstal i ponovni instal drivera , normalna stvar.

 Ovo nisam znao, zapravo nikada nisam čuo da se nakon ažuriranja biosa ponovno instaliraju driveri. 

 

Npr, ja nisam imao nikakvih problema poslije ažuriranja drivere, niti sam ih deinstalirao, sve je nastavilo raditi normalno i bez promjena. 

 

Može li kratko objašnjenje?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
boxer kaže...
mirzet1976 kaže...

 Pa kad se updejta bios onda ide deinstal i ponovni instal drivera , normalna stvar.

 Ovo nisam znao, zapravo nikada nisam čuo da se nakon ažuriranja biosa ponovno instaliraju driveri. 

 

Npr, ja nisam imao nikakvih problema poslije ažuriranja drivere, niti sam ih deinstalirao, sve je nastavilo raditi normalno i bez promjena. 

 

Može li kratko objašnjenje?

 Kratko objašnjenje je ovo što je chutac napisao da se znaju desiti neke anomalije poslije update biosa , drive crash , OC nije stabilan ili u nekim slučajevima možeš GPU i više OC-ati nego sa starim biosom al nema povećanja performasi.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Flashao stari BIOS i sve je u redu..

 

Šteta, brijem da mi se sa novim manje zagrijavala kartica.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

miljon novi stvari!!

 

poludio vivaldi*

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2016 19:27 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Hehe, na nesreću moje kartice, slijedi druženje sa WattManom 

 

 

EDIT: Ili ipak ne, kompatibilan je samo sa RX 400 serijom.  

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2016 19:34 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Baš sam htio pitat jel radi taj Wattman na starijima, šteta... dosta mi je afterburnera koji glitcha sa 2D i 3D modovima

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
D3lBoy kaže...

Baš sam htio pitat jel radi taj Wattman na starijima, šteta... dosta mi je afterburnera koji glitcha sa 2D i 3D modovima

 ja se nadam da budu u budućim driverima/fixevima složili da bude kompaktibilan i sa starijom serijom kartica

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2016 20:19 (jura).
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

trenutno ne mozda bude kasnije dodano 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

driveri su pun pogodak!

dobio veci score u firestrikeu i 10-ak fpsa kod nekih igri u 4k rezi ...

amd is the 

 

http://www.3dmark.com/3dm/12797291?

 


6 566 graphic score za ultru!

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 0:16 (4mal).
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
4mal kaže...

driveri su pun pogodak!

dobio veci score u firestrikeu i 10-ak fpsa kod nekih igri u 4k rezi ...

amd is the 

 

http://www.3dmark.com/3dm/12797291?

 


6 566 graphic score za ultru!

 Kao i kod mene ovi driveri donijeli boost u Firestrike grafika  14 624 vs 15 555+ 6.4 %  http://www.3dmark.com/compare/fs/8807484/fs/9030332

http://hwbot.org/signature/u135800.png
7 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Jako bitna stvar i to su jako dobre vijesti! I potrosnja kartica je smanjena :)

 
2 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Jel se može koristiti PlaysTV(snimanje, i highlight) bez da Raptr(Gaming Evoled) bude upaljen?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
4mal kaže...

driveri su pun pogodak!

dobio veci score u firestrikeu i 10-ak fpsa kod nekih igri u 4k rezi ...

amd is the 

 

http://www.3dmark.com/3dm/12797291?

 


6 566 graphic score za ultru!

 jel si mozda gledao bi li profitirao npr s novim i7 6700k ili se ne isplati u ovom trenutku?

14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Što se tiče 3D marka bio je na popustu na steamu za 4.99Eura

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

meni osobno ne a i cekam zen 

15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Dex.pwn kaže...

Jel se može koristiti PlaysTV(snimanje, i highlight) bez da Raptr(Gaming Evoled) bude upaljen?

 Nisam snimao par mjeseci sa Raptr/Playstv ali koliko se sjećam prije par mjeseci je došlo do razdvajanja te dvije aplikacije, tako da mislim da možeš snimati sa PlaysTv samostalno bez G.Evolved.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2016 15:03 (boxer).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice