Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 715.234
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Loša kombinacija, za tu grafu treba ti pošteni procesor. Štedi za i5 i promjenu platforme.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Da, imas ogromno usko grlo. Jedan AMD FX osmojezgreni procesor na 4.4 GHz, dakle procesor duplo jaci od tvoga, u nekim situacijama bottlenecka r9 390 karticu.
Nosta cudno, upario si procesor od 100€ s grafickom od 500.
Twitter: @191x7
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Skini MSI afterburner i javi nam kakav je CPU/GPU usage, a možeš pratiti i putem GPU-Z.

Preslab je to procesor za takvu grafičku,mislim da je njemu vrhunac GTX 750ti/950.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Da ljudi, nisam ja sklapao konfiguraciju, ali mi je cudno da neki procesor od 130e mozda da parira grafickoj od 400e, deluje nelogicno. Moj problem je sto na socketu fm2+ nema jaceg procesora, tako da moram sve da menjam, tacnije i maticnu, hvala ljudi samo pisite, svacije misljenje mi super dodje.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Bi li FX-4300 na 4,3 ghz bottleneckao r9 270x ili r7 370

Kralj sam i to znam ???
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Zaboravio sam napomenuti da imam 1280x1024 monitor(znam da je cigla)

Kralj sam i to znam ???
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Da li bi Core i5 4460 bottleneckao gtx 950?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Nope,nije bottleneck ni za GTX 970 :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
doky01akablava kaže...
Nope,nije bottleneck ni za GTX 970 :)

 a pentium g3250 gtx 950

8 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Za tog pentiuma je optimum gtx 750ti, sve jace od nje je bottleneck

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Lucidius kaže...

Za tog pentiuma je optimum gtx 750ti, sve jace od nje je bottleneck

 ali ako igram igre koje on podrzava recimo na low postavkama onda ne bi trebalo biti bottlenecka ili?

11 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Mate 10 kaže...
Lucidius kaže...

Za tog pentiuma je optimum gtx 750ti, sve jace od nje je bottleneck

 ali ako igram igre koje on podrzava recimo na low postavkama onda ne bi trebalo biti bottlenecka ili?

 nije bn crno-bijela situacija

u nekim igrama pentium može potjerat i jače grafe bez problema, u drugima šteka jer je igra cpu zahtjevna - takve su uglavnom mp igre i neke sp poput gta5

i opet, negdje će biti bn, ali to nećeš ni skužiti jer će igra ionako ići preko određenog fps-a koji te zadovoljava - meni je dovoljno da ne pada ispod 40, netko nemere igrat ako nije fps iznad 60

negdje će ti igra ići na 60+ fps-a a imat ćeš bn, tako da nije to baš strogo određeno

najviše je zajeb za igrače bf serijala gdje bn posebno dolazi do izražaja

8 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Znam da nije crno-bijelo, ali kazem mu kakva ce biti stvar u vecini scenarija...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Lucidius kaže...

Znam da nije crno-bijelo, ali kazem mu kakva ce biti stvar u vecini scenarija...

što znači većina scenarija, jbga

to ovisi što čovac igra, mojoj ženi je većina zahtjevna jer igra samo mmo-e

meni pak je sasvim drukčija situacija jer mmo-u neću ni prismrditi

 

mislim da je bn kao fenomen ipak malo precijenjen, pogotovo kod ljudi koji više gledaju u fraps nego li u samu igru

hebate, neki ovdje spavat ne mogu ako im usage grafe padne dvaput dnevno ispod 90 posto

8 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Vecina scenarija znaci da sagledas siru sliku, recimo odaberes 30 naslova i vidis u koliko bi njih neki proc bio bottleneck uz određenu grafu(normalno ne mislim sad da oaberes igre iz 2006te, nego ove novije)

 

Recimo da pojednostavim, za LOL, WOT, Witcher 3, vecinu indie igara ce biti dovoljan da izgura gtx 950, ali za novije i starije AAA naslove nebude.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Zašto nabijate ljudima kompleske sa izjavama "neće biti dovoljan da izgura" umjesto da kažete radit ce super samo ce umjesto 90 fpsa imat 60, who cares , svejedno nitko neće skuzit razliku osim nas par fps freakova.

Ako igra BF4MP natjecateljski nece ni doci u ovu temu s takim pitanjima.

Moj PC  
9 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
bik kaže...

Zašto nabijate ljudima kompleske sa izjavama "neće biti dovoljan da izgura" umjesto da kažete radit ce super samo ce umjesto 90 fpsa imat 60, who cares , svejedno nitko neće skuzit razliku osim nas par fps freakova.

Ako igra BF4MP natjecateljski nece ni doci u ovu temu s takim pitanjima.

 Kakvi komplexi, o cemu ti pricas, pa pricamo o tome sta je i koliko isplativo kupiti, zasto da baca pare na grafu koja ce biti bottleneckana, kada moze ustediti 350kn i uzeti grafu optimalnu za svoj proc. I samo da se nadovezem da nebude sigurno imao nikakvih 90FPS-a, a ni 60, nis a jednom nis a drugom. 

11 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
O kojoj igri pricas, pod kojim postavkama nece ici na 60 ili 90...
Kolega je govorio opcenito ili u nekom primjeru odnosa 60vs90, mogao je raci i 30vs40 ili stovec
Kako se ne isplati ako ce mu u 99% igara 950 raditi bolje nego 750ti
750ti ide koliko ide bez obzira na proc, 950 ide dalje i to ce cak i s tim procom itekako osjetiti
Pa hebemu, ne govorimo da uzme titana, ako igra samo bf4 i nista drugo onda si valja u pravu
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Znam sta pricam al dobro nema smisla da se dalje raspravljam, za tu razliku u cijeni između gtx 950 i gtx 750ti bi mu bilo pametnije kupiti SSD, a ne da igra na tom sporom WD green-u, a gtx 950 je upitno koliko ce moci vise dati od gtx 750ti posto ej proc bottleneck u vecini scenarija, a da ne pricam da je to dual core i dace imati lagova i zamrzavanja u svim novijim igrama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 

prebacite se 3:30 i sve bu vam jasno u svezi dvojezgrenog pentiuma.

Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Taj u videu je jos i klokan na 4.2GHz

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pa da, nema ga smisla koristit za gaming uopće ak se solidno ne klokne ali i takav je loš izbor za zahtjevne naslove.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Ma to je izoliran slucaj, na svom kompu imam 30 igara od 2005-2016g takvo trzanje s g3258 nisam ni u ludilu vidio! Kako se svi samo hvataju za jedan te isti video to je strasno!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
picajzla0707 kaže...

mislim da je bn kao fenomen ipak malo precijenjen, pogotovo kod ljudi koji više gledaju u fraps nego li u samu igru

hebate, neki ovdje spavat ne mogu ako im usage grafe padne dvaput dnevno ispod 90 posto

Lako je tebi govorit kad s tim i5 nisi vidio bottlenecka, al ajde reci to nekom s fx-4-6-8 i recimo R9 390, koji u najobičnijem crysisu ne može imati stabilnih 60fps..

Zamisli kako je to kad poželiš kupit jaču grafu a onda se sjetiš da ništa od toga jer prvo moraš procesor rješit.

16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Evo npr. ovdje prebaciti na 8:30

 

 

 

znači radi se modernijim pokretačima koji koriste više od dvije jezgre...trakođer isti video prebaciti na 9:25 :D ili crysis test fini padovi na 20 fpsa :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2016 17:40 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Znači do tud je došlo, da se G3258 uspoređuje s FX8350. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

razlika je svega 400 kn u cijeni, zašto ne. S druge strane na FX-u se možeš igrat 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ma G3258 je vrijedilo uzimat dok je bilo rabljenih za 200-300kn + ploča od 300-400kn.. sad za 900-1000kn je, što se igranja tiče, i3-6100 No.1.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Penryn kaže...
picajzla0707 kaže...

mislim da je bn kao fenomen ipak malo precijenjen, pogotovo kod ljudi koji više gledaju u fraps nego li u samu igru

hebate, neki ovdje spavat ne mogu ako im usage grafe padne dvaput dnevno ispod 90 posto

Lako je tebi govorit kad s tim i5 nisi vidio bottlenecka, al ajde reci to nekom s fx-4-6-8 i recimo R9 390, koji u najobičnijem crysisu ne može imati stabilnih 60fps..

Zamisli kako je to kad poželiš kupit jaču grafu a onda se sjetiš da ništa od toga jer prvo moraš procesor rješit.

 Lucidus / High End - ajd sad da te čujem, ovdje ljudi po nesto i znaju ...

Battlelog: Glavas_ZG
8 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Sta trebam rec ne kuzim, vec sam poljepio testove i sve gdje je sve jako ljepo vidljivo između FX-a i i5, isto tako za stabilnih 60 FPS-a u Crysisu trebas jacu grafu od R9 390/gtx 970, ni ja na svom kompu nemogu imat stabilnih 60 ako ne smanjim neke stvari.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice