Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 715.146
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ponašate se kao da ja želim dokazati nešto neistinito. Baš me iskreno briga za bn ako je, ali trenutno ga nemam i samo sam to podjelio tu. Možda da još nešto namjestim u postavkama bi dobio, ali samo kažem da na ultra presetu, u multiplayeru imam 100% useage. I u ostalim igrama također. Vjerujte ili ne, ali ja sam hepi zbog toga :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
maks0806 kaže...

Ponašate se kao da ja želim dokazati nešto neistinito. Baš me iskreno briga za bn ako je, ali trenutno ga nemam i samo sam to podjelio tu. Možda da još nešto namjestim u postavkama bi dobio, ali samo kažem da na ultra presetu, u multiplayeru imam 100% useage. I u ostalim igrama također. Vjerujte ili ne, ali ja sam hepi zbog toga :D

 Ja još sritniji jer ako je to istina i meni će dobro radit 280-ka (bez x) koja mi se nudi za jedan poslić.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
maks0806 kaže...

Ponašate se kao da ja želim dokazati nešto neistinito. Baš me iskreno briga za bn ako je, ali trenutno ga nemam i samo sam to podjelio tu. Možda da još nešto namjestim u postavkama bi dobio, ali samo kažem da na ultra presetu, u multiplayeru imam 100% useage. I u ostalim igrama također. Vjerujte ili ne, ali ja sam hepi zbog toga :D

Ako ti sve radi glatko iznad 60fps ne zamaraj se s bottleneckom. Vjerojatno će ti u gužvama malo pasti gpu usage, al preživit ćeš. 

12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nabacim sc kad prošećem kučka:)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Penryn kaže...

al preživit ćeš. 

 baš suprotno, poginit će kao guska u magli :D

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
bik kaže...

 baš suprotno, poginit će kao guska u magli :D

Haha baš sam mislio hoće li tko reagirati. Ne znam koliko nisko će mu padat fps u gužvama zbog i3ce.. al ako ostane iznad 60fps mogao bi preživit. 

 

@maks: ne trebaš se zezat udaranjem ssova nego jednostavno uleti na neki server s 50+ igrača i ajde na dio mape di je party pa javi koliko nisko pada fps i gpu usage. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2016 14:53 (Penryn).
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

kad mu rokne tenk pored njega fps s tom i3 ce pasti na 10fps-a

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nisam fps žanr igrao na pc još od cs 1.6, ginem ko pipica tak i tak :P

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

U pravu ste dada, u conquest modu sa 64 igrača, na ultri ima bn, na high gotovo da ne. U ostalim modovima nisam primjetio. Nije nešto što me previše smeta doduše :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
maks0806 kaže...

U pravu ste dada, u conquest modu sa 64 igrača, na ultri ima bn, na high gotovo da ne. U ostalim modovima nisam primjetio. Nije nešto što me previše smeta doduše :/

 Da li bi te smetalo kad bih ti rekao da se BN sa smanjenjem grafičkih postavki i detalja povečava!? :D

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
maks0806 kaže...

U pravu ste dada, u conquest modu sa 64 igrača, na ultri ima bn, na high gotovo da ne. U ostalim modovima nisam primjetio. Nije nešto što me previše smeta doduše :/

 ovo treba biti obrnuto!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
bik kaže...
 Da li bi te smetalo kad bih ti rekao da se BN sa smanjenjem grafičkih postavki i detalja povečava!? :D

 Ne u svim igrama, u BF-u se povećanjem detalja povećava BN radi velikog broja kalkulacija vezanih za destrukciju, fiziku itd...

Evo i jedan citat s neta...

BF4 is very CPU intensive as it has to do scores of back end computations to support the microcosm of events and actions going on in the game. The only setting which I think has some CPU impact and can be directly controlled is the draw distance; and it's impact is minimal at best.

root
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2016 18:46 (zoharbizo).
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nez, maknuo sam ultra postavke i radilo je legit. Možda je do memorije same grafičke isto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

hoće li mi RX 470 više  bottlenckati nego r9 380 na fx-u 4300...planiram nabaviti barem 8320E(ali kroz pola godine kad stigne ZEN)

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ako želite u BF3/4/HL smanjit CPU bottleneck, Mesh quality stavite na Low i pičite. Sama igra dovoljno ždere CPU bez da još DX11 svoj dio oduzme za draw calls. Kod mene lagani boost od 20-30fps u situacijama gdje mi CPU štuca, a bogami zna štucat tolko da fps rokne s 100-120 na kojih 65-70 u samo par koraka (s Mesh na Ultra, jel).

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2016 20:55 (buljo781).
8 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Hoće li se procesori u directX 12 rasteretiti...pitam jer imam jedno FX smeće ali planiram kupiti neku RX 4xx grafičku

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Trebali bi, iako do sad nema previše pozitivnih primjera. I ne baš rasteretiti nego koristiti bolje.

 

Ako već čekaš Zen, onda uzmi Zen, a ne 8320 ili 8350. Iskreno, ne mogu držat svijeću prosječnoj i5-ici, čak ni u igrama koje koriste 8 threadova - poput BF4 (testirali toxic i ja).

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2016 3:50 (buljo781).
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
buljo781 kaže...

Trebali bi, iako do sad nema previše pozitivnih primjera. I ne baš rasteretiti nego koristiti bolje.

 

Ako već čekaš Zen, onda uzmi Zen, a ne 8320 ili 8350. Iskreno, ne mogu držat svijeću prosječnoj i5-ici, čak ni u igrama koje koriste 8 threadova - poput BF4 (testirali toxic i ja).

 Pa baš i nije tako evo od jučer testa http://wccftech.com/intel-skylake-6700k-6600k-amd-fx-8370/

http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ali u ostalim igrama minimum fps je katastrofa, i do 10-20fps manje od i5 a to bi trebalo biti najbitnije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2016 8:04 (LostViking).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
LostViking kaže...

Ali u ostalim igrama minimum fps je katastrofa, i do 10-20fps manje od i5 a to bi trebalo biti najbitnije.

 Gdje je min FPS katastrofa jer ja to na svom kompu ne vidim, sve ide savršeno?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Bar po ovom testu linkanom, Thief, Metro last light, Fallout 4, GTA 5.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2016 8:21 (LostViking).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
LostViking kaže...

Bar po ovom testu linkanom, Thief, Metro last light, Fallout 4, GTA 5, pogototovo na 1440p.

 GTA V imaju isti min fps ili je mala razlika, Fallout 4 je osjetna razlika ali ne znam na kojem djelu su testirali jer igra ima dijelova gdje zakolje bilo koji CPU, u Metro je razlika zanemariva, Thief je praktički nebitan naslov ali ako imaš AMD grafu i uključiš mantle igra doslovno leti. Znači koliko ja vidim jedino je u Falloutu primjetna razlika a to je razumljivo jer se radi o prastarom engineu koji koristi jednu do dvije jezgre i takve igra su danas rijetkost, praktiči ih više ni nema niti će ih vjerovatno biti. Svi novi naslovi lete na FX-u, čak i jedan stari WOT nakon što nadogradili engine. Proc za 950 kn rastura i dalje. Uostalom pogledaj prosječni FPS, da se igra toliko često pada na taj minimalni prosječni sigurno ne bi bio ovako pristojan. Ljudi sa 60 hz mnitorima bi se trebali dobro zagledati da skuže na kojem procesoru se igraju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2016 8:30 (XXX).
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Prema ovim testovima FX-ovi se dobrano muče u određenim igrama ili dijelovima igara. Čak mali i3 šta ne povuče 30W većinom daje bolje rezultate.

http://pclab.pl/art66945.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2016 11:34 (Penryn).
Moj PC  
4 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Penryn kaže...

Prema ovim testovima FX-ovi se dobrano muče u određenim igrama ili dijelovima igara. Čak mali i3 šta ne povuče 30W većinom daje bolje rezultate.

http://pclab.pl/art66945.html

 Haha, muči se jer svi dobro znamo da i3 ima daleko jači IPC a igre i dalje ne koriste FX u potpunosti niti kako trebaju, nažalost.

Tako da je to jedan od većih problema, da se radi o igri koja oba koristi FX bi sigurno bio puno ispred, pa i FX 6XXX.

root
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Kak mislis ispred? Pa devils canon ima za min 50% brzi/jaci ipc od fx...toliki oc treba da bi ga stigo:) u c3, bf3/4, sw battlefrontu pokazuje zube jer engine dopusta tj optimiziran je za vise jezgri, rekao bi cak da i danas win10 tu malo pomazu jer drasticno bolje barata jezgrama nego bilo koji win sustav prije! No drasticno nizi ipc i vrijeme su ga pregazili a sve zahtjevnije igre i grafe neumorno izlaze..:)lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pih, ja sam prezadovoljan. Ne mjenjam ga još barem tri godine. Jedana od najbiljih pc investicija ikada. što se tiče usporedbe sa i3 nemojte me nasmijavati 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2016 13:54 (XXX).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Koliko god imao sporiji IPC, 8 jezgri je 8 jezgri, iako se radi o modulima...

U igri koja koristi FX6/8 u potpunosti jedan i drugi su ispred i3, to je sve što želim reći.

Sve ovisi koje naslove igraš, mislim da FX nije loša investicija ali sad je tu i 2500K za siću pa bi ovaj put vjerojatno odabrao i5.

 

root
 
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Penryn kaže...

Prema ovim testovima FX-ovi se dobrano muče u određenim igrama ili dijelovima igara. Čak mali i3 šta ne povuče 30W većinom daje bolje rezultate.

http://pclab.pl/art66945.html

  Ta poljska stranica ima tako čudne rezultate da odavno ne doživljavam njihove grafove pod nešto relevantno. Znam za tu stranicu godinama i oni nikad nemaju rezultate kao što ima većina i kao što sam i sam probavao. Ne znam što i kako oni to testiraju.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
zoharbizo kaže...

 Haha, muči se jer svi dobro znamo da i3 ima daleko jači IPC a igre i dalje ne koriste FX u potpunosti niti kako trebaju, nažalost.

Tako da je to jedan od većih problema, da se radi o igri koja oba koristi FX bi sigurno bio puno ispred, pa i FX 6XXX.

A možda većini igara jednostavno ne paše dijeljeni FPU i L2 cache.. nije AMD bez razloga s Zenom okrenio novu stranicu. 

16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Znači došli smo od poljskih stranica do možda 

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice