Koja je normalna temperatura GPU-a?

poruka: 101
|
čitano: 65.961
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

...evo opet temp. ali nakon "pećnice" , mislio sam da od nje nema ništa ali je uspjelo(problem sa njom je bio lampica na kartici D601 - Critical core power fault) ...još se drži... idle i nakon furmarka 5-6 min... {#}

Idle Idle
Load Furmark Load Furmark
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 23:19 (lion002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

Koja treba bit temp za ati radeon 5770 hd vapor x oveclock edition ako netko zna normalno mi vrti na 45c  kad igram nes mi je oko 55 c jel to oke?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?
za 5770 to je cisto ok u loadu oko 50 samo ti je 45 u idleu malo povisena meni je sad trenutno 33 stupnjeva u idleu imam saphhire vapor x hd 5770 1 gb isto overclocked
Samobor je lepa varoš :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koja je normalna temperatura GPU-a?
Squnte kaže...

Koja treba bit temp za ati radeon 5770 hd vapor x oveclock edition ako netko zna normalno mi vrti na 45c  kad igram nes mi je oko 55 c jel to oke?

to je odlično obzirom da su temperature zraka više

kradem mine iz minskog polja
12 godina
neaktivan
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

Ja imam gtx570, temp. su mi malo skočile od kako su krenule ove vrućine. Pri nekom normalno radu (surf, filmovi isl.) je prije bila 33-34c, sad je oko 39-40c, na Crysis je bilo najviše 67-68c a sad ide i do 72c (ventilatori grafičke rade max 30%). Provjetrenost kućišta je solidna, al ne bi bilo loše ubaciti još jedan ili dva venta sad kad idu tropski dani.

 

Jel ima još neko gtx570, i kako vam se kreću temperature?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

E da ovdje pitam.... Htjeo sam promjenit pastu na kartici, ali mi se je hladnjak zapekao i nemam pojma kako da ga skinem! Probao sam karticu bacit pod opterećenje i odmah dok je topla, ali neide. Temperatura pod opterećenjem je cca 77°C šta je sasvim OK, ali ipak želim promjenit pastu pošto dolaze topli dani...

 

Pa ono, kako da to napravim....?

 

Palit GTX 460

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koja je normalna temperatura GPU-a?
doktor1 kaže...

E da ovdje pitam.... Htjeo sam promjenit pastu na kartici, ali mi se je hladnjak zapekao i nemam pojma kako da ga skinem! Probao sam karticu bacit pod opterećenje i odmah dok je topla, ali neide. Temperatura pod opterećenjem je cca 77°C šta je sasvim OK, ali ipak želim promjenit pastu pošto dolaze topli dani...

 

Pa ono, kako da to napravim....?

 

Palit GTX 460

ne čupaj nego probaj zarotirat

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

Kad je već aktivna tema... Imam MSI gtx 460, i ventilator je NENORMALNO glasan. I tako, da se borim protiv toga, afterburnerom sam smanjio vrtnju tako da u igrama bude na oko 60-65%, što rezultira maksimalnim temperaturama od 75-76 stupnjeva. Čini mi se dosta, ali eto da provjerim? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

jesi li je ikad očistija

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

Idle    39-40 C

Loda   54-59 C

 

MSI HD6850

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koja je normalna temperatura GPU-a?
SebaOS kaže...

Kad je već aktivna tema... Imam MSI gtx 460, i ventilator je NENORMALNO glasan. I tako, da se borim protiv toga, afterburnerom sam smanjio vrtnju tako da u igrama bude na oko 60-65%, što rezultira maksimalnim temperaturama od 75-76 stupnjeva. Čini mi se dosta, ali eto da provjerim? 

Puno buke , al temp. su jos u granicama normale ! Si ocistio hladnjak i promjenio pastu ?

Music As A Weapon !!
13 godina
protjeran
offline
Re: Koja je normalna temperatura GPU-a?

Sto nize temp to bolje. Recimo da do 80C ne steti karti. Tu treba vec videti da ne prelazi tu temp.

Moze ona jos 4-5 vise ali preko toga stvarno vise ne i to da je ventilatora buka normalna ne da je bucno a da je 82C.

Idealne su negde oko 70-75C U load idle ne treba ni pominjati tada rade pod drygacijim klokom i to nema veze sa vezom.

Dajem primer moja 157/300 u idle i ovako nesto bezveze 400/900 kada gledam neke klipove a 850/1200 je u igrama.

Moze doci nekada do problema  kod starijih igara bas starijih da karta ne iskoristi pun potencijal a to sto koristi je opet malo i onda je najbolje iskljuciti 2D clock i da non stop radi punom snagom.

Inace nisam pristalica VSynca nikada bio tako da me je NVIDIA sa Kepler serijom i jos plus neke gluposti jako jako odbila od te serije da mi je to postalo nesto sasvim neinteresantno.

Ipak je Fermi za sada za mene super.

 

Stim sto ja imam Profil od 950/1300 za zahtevnije igre sa kojim se dobija jos oko 3fps u najzahtevnijim igrama sa najvecim podesavanjima.

Znaci u nesto slabijim do 5fps recimo. 95% do sada napravljenih igara HD 5870 na stock kloku koristi normalno bez zastajkivanja. 

Postoji onih 5% koje nas teraju da kupujemo stalno novo. 

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2012 21:15 (Vlada011).
15 godina
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

Nebi mu škodilo da skinem grafu i detaljno očistim, ali inače je očišćen površno, a i stoji okrenut prema dolje pa baš i ne upada previše prašine. Skidat hladnjak ne želim još zbog garancije, sve je relativno novo. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koja je normalna temperatura GPU-a?
SebaOS kaže...

 Skidat hladnjak ne želim još zbog garancije, sve je relativno novo. 

S tim se slazem !

Music As A Weapon !!
13 godina
protjeran
offline
Re: Koja je normalna temperatura GPU-a?

Da ni ja ne skidam hladnjak dok je karta u garanciji. Pa GIGABYTE i ASUS to najvise vole takve koji padaju na prvi savet promeni pastu za bilo koji problem, ocisti kartu i to.

To su njihovi omiljeni slucajevi kada se odbija RMA dok kod EVGA mozes slobodno da rasklopis kartu i da stavis custom full cover water block i da i dalje budes pokriven ko zna koliko godisnjom garancijom.

Vidite onaj decko sto ima problem sa 5870 sto kada sam video prvu sliku znao sam da do zadnjeg posta nije resen problem je isto dobio savet da menja pastu i gotova garancija.

A ja garantujem da niko ono ne bi sredio, tj bar ja nisam video da je tako nesto sredjeno.

Evo recimo moja klokovana na 950/1300 U idle ako stavim ventilator ne na 21% kao sto je AUTO nego samo ako stavim na 30% to je i dalje besumno ona radi na 38C.

38C neko bi rekao u ladna je dobro je, ali nema veze posto moram da joj pravim specijalan profil da ostane ispod 80C dok igram igre. Idle nije nikakva mera.

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2012 21:29 (Vlada011).
13 godina
offline
Re: Koja je normalna temperatura GPU-a?
Zekat kaže...

Idle    39-40 C

Loda   54-59 C

 

MSI HD6850

Koji točno model, s kakvim hladnjakom? I kakva ti je protočnost zraka u kućištu?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je normalna temperatura GPU-a?
Vlada011 kaže....

To su njihovi omiljeni slucajevi kada se odbija RMA dok kod EVGA mozes slobodno da rasklopis kartu i da stavis custom full cover water block i da i dalje budes pokriven ko zna koliko godisnjom garancijom.

Dosadan si ti i EVGA.

Ofc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je normalna temperatura GPU-a?
bradonja_85 kaže...
Zekat kaže...

Idle    39-40 C

Loda   54-59 C

 

MSI HD6850

Koji točno model, s kakvim hladnjakom? I kakva ti je protočnost zraka u kućištu?

HD 6850 Cyclone, u kučištu neam ventilatore al je skinuta bočna stranica. Vanjska ovih dana je 30 C.

13 godina
neaktivan
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

Idle 52 trenutacno, load gurka oko 98 sa fanom na 46 % 

I boli me tuki ona je tu radi a ne da ja gledam temperature:D

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

Da li je neko ikada video/cuo HP 9600GSO od 768mb i 192bit? Uzeo sam je polovnu od druga i u idle je 50c a full je isla do 65c.. Da li je to mnogo, treba li menjati pastu posto pitaj boga koliko je "presla" jer na netu nema nikakav info o njoj?

jones
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

U idleu je 50°C malo povisena temp. , a 65°C u loadu za tu grafu je vrlodobra temp. ! Ako hoces mozes promjenit pastu i ocistit hladnjak !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

E ovako da ja nesto pitam.. znaci prije oko 5 mjeseci temp su mi se dizale cak do 93c u loadu i nakon generalnog ciscenja.. (pasta zamjenjena) temp su bile ok nisu prelazile 76c ehh i sad nakon 5mjeseci opet mi se temp jako dizu... do 89c. sta da radim.. necu valjda svakih 5 mjeseci morat mjenjat pastu...i opet generalno cistit.. a ovako opcenito svakih 2-3 mjeseca ocistim komp. I sad jel moze bit problem u njoj ili se opet nagutala prasine?? :( btw grafka je hd 6870 referetna

[www.tpbg.co.cc] Games Download [www.vertex-hosting.com] Website And Game Hosting
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

Malo je cudno da se par mjeseci nakon ciscenja toliko povecaju temp. Pogledaj dal se toliko puno prasine nakupilo opet . Mozda da kupis neki aftermarket hladnjak za nju , a i ljeto dolazi ...?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koja je normalna temperatura GPU-a?
Haf932 kaže...

Malo je cudno da se par mjeseci nakon ciscenja toliko povecaju temp. Pogledaj dal se toliko puno prasine nakupilo opet . Mozda da kupis neki aftermarket hladnjak za nju , a i ljeto dolazi ...?

To i mene cudi.. mada kad sam je cistio nije uopce bilo jako puno prasine.. bilo je nesto al ne ono ogromno.. a hladnjak nemislim uzimat.. jer mozda na ljeto predjem na hd 7800 seriju..

[www.tpbg.co.cc] Games Download [www.vertex-hosting.com] Website And Game Hosting
15 godina
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

Možda si stavio premalo paste koja je s vremenom zagorila ili nekakvo slično sranje? Al opet kad pogledam, 5 mjeseci je dosta vremena, ja svog otvaram svakih tjedan dana za neku glupost :D 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koja je normalna temperatura GPU-a?
SebaOS kaže...

Možda si stavio premalo paste koja je s vremenom zagorila ili nekakvo slično sranje? Al opet kad pogledam, 5 mjeseci je dosta vremena, ja svog otvaram svakih tjedan dana za neku glupost :D 

ma nisam premalo.. dobro sam sve nastimo nebrini :) i btw rekoh i ja svog otvaram svakih 2mjeseca max 3 za gluposti :)

[www.tpbg.co.cc] Games Download [www.vertex-hosting.com] Website And Game Hosting
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 17:58 (Encyanix).
11 godina
neaktivan
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

Tema je malo stara al moram pitat.. Imam grafu SAPPHIRE HD 6790 1gb GDDR5. U idle je temp. 45 stupnjeva, dok u loadu se digne na 76 stupnjeva nakon samo 15 min. igranja BF3 (sve na najjace).. Grafa je stara 3-4 mjeseca.. Jel ovo normalno i do koje temperature grafa moze ic? btw. imam kučište http://www.diskont24.com/product.php?productid=87768&cat=534&page=1 i nisam dodavao nikakve dodatne ventilatore.. Mogu ic dva gore i jedan naprijed, dali da ih stavim ili ne? Mislio sam staviti dva gore, Jedan da upuhuje, drugi da ispuhuje tak da ima protok zraka.. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je normalna temperatura GPU-a?
Max_99 kaže...

Tema je malo stara al moram pitat.. Imam grafu SAPPHIRE HD 6790 1gb GDDR5. U idle je temp. 45 stupnjeva, dok u loadu se digne na 76 stupnjeva nakon samo 15 min. igranja BF3 (sve na najjace).. Grafa je stara 3-4 mjeseca.. Jel ovo normalno i do koje temperature grafa moze ic? btw. imam kučište http://www.diskont24.com/product.php?productid=87768&cat=534&page=1 i nisam dodavao nikakve dodatne ventilatore.. Mogu ic dva gore i jedan naprijed, dali da ih stavim ili ne? Mislio sam staviti dva gore, Jedan da upuhuje, drugi da ispuhuje tak da ima protok zraka.. 

To ti je normalna temperatura, ništa zabrinjavajuće. Ipak ju pržiš na max. u igri. Opasnost nastaje od 90°C. Mogao bi eventualno pogledati na kojem postotku se vrti ventilator grafičke sa recimo MSI Afterburner ili sl. Dodatni ventilatori svakako pomažu, ne samo grafičkoj već kompletnoj unutrašnjosti kučišta. Jedan za upuh i jedan za ispuh bi bilo idealno. Samo probaj staviti ispuh gore, a upuh dolje ili sastrane, ako je moguće. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2012 14:12 (Spakos).
13 godina
offline
Re: Koja je normalna temperatura GPU-a?

Dobra je to temperatura, malo povišena al ništa za zabrinjavati se. Ako misliš stavljati dodatne ventilatore stavi jednog da upuhuje na prednju stranu kućišta ili na bočnu, a jednog na vrh da ispuhuje tako da zrak cirkulira kroz cijelo kućište.

11 godina
neaktivan
offline
Koja je normalna temperatura GPU-a?

Hvala. Zasad necu stavljat još ventilatora. Sad odigro pol sata bf3-a i grafa cijelo vrijeme bila na 74 stupnjeva, a ventilator se vrtio na oko 63%.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2012 14:38 (Max_99).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice