Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

poruka: 3.446
|
čitano: 571.833
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
djdomi kaže...
athlon64 kaže...
djdomi kaže...

da bar izbace krajem ove godine, jer mi je već dosta čekanja, ako ne morat ću uzet staru seriju(tj. trenutnu).

 

 na toga athlona 3000 ?? uhuh , mislim da bi se ti trebao uhvatit upgrejdanja drugih stvari.

nema šanse. ide cijeli novi komp za oko 5000kn

planirao sam uzet mnogo skuplji, al gledam-šta će mi? idem u gimnaziju i neću imat previše vremena. komp će mi bit za povremeno igranje nekih igara(cod4, mw2, mc, bf3), malo photoshop, filmovi, muzika i net. 5k će biti dovoljno(pretpostavljam da će bf3 ić ok na med)

 aha , onda ok , i koji qurac gledas gimnaziju tako , pa sta  ja sam u gimnaziji pa opet imam dosta vremena , lijepo prolazis s 3.5 i yebe ti se , nes ti posla :D

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
athlon64 kaže...

 aha , onda ok , i koji qurac gledas gimnaziju tako , pa sta  ja sam u gimnaziji pa opet imam dosta vremena , lijepo prolazis s 3.5 i yebe ti se , nes ti posla :D

Nisi kojim slucajem pomislio da netko zeli vise od 3.5?

16 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
ATiGamer kaže...
athlon64 kaže...

  aha , onda ok , i koji qurac gledas gimnaziju tako , pa sta  ja sam u gimnaziji pa opet imam dosta vremena , lijepo prolazis s 3.5 i yebe ti se , nes ti posla :D

Nisi kojim slucajem pomislio da netko zeli vise od 3.5?

  Ajde gimnazijalci, opet ste krenuli {#}  "kupit ću ovo ako prodam ono onda ću, ako prođem spet..."

 

Da se vratim... a realno - ćemu drhtanje hoće li nova serija početkom 2012, ili kasnije, ili u sf opciji krajem 2011.?

Što se toliko radi da današnje top end grafe nisu dorasle?   Nek oni to izglancaju pa tek onda ponude, bolje to nego

poluproizvodi koji se zapale na benchmarku. I tako ovo što većina radi, igranje, uglavnom (samoubilačko bi bio da nije)

portano sa konzola, koje su koja ono generacija hardvera?

15 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Overhaul: meni nije sad previše jasno sta si se uhvatio corava posla. Pusti ljude nek žele i mastaju kaj oceju, i nadalje nije mi jasno zakaj netko nebi izrazio misljenje o nadolazećim karticama ?
A i da i doista zeljno ocekuju da ih kupe nije mi jasno sto to tebe ima nervirati? Njihov novac(ili od staraca) pa neka rade sa njime sta žele .
Malo si se previse iznervirao oko stvari koja bi te najmanje trebala nervirati.
I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2011 19:02 (microman).
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
microman kaže...
Overhaul: meni nije sad previše jasno sta si se uhvatio corava posla. Pusti ljude nek žele i nastaju kaj oceju, i nadalje nije mi jasno zakaj netko nebi izrazio misljenje o nadolazećim karticama ?
A i da i doista zeljno ocekuju da ih kupe nije mi jasno sto to tebe ima nervirati? Njihov novac(ili od staraca) pa neka rade sa njime sta hoću .
Malo si se previse iznervirao oko stvari koja bi te najmanje trebala nervirati.

 

Ma neee - sve to stoji, ali da pojasnim (sad ću malo i ja u offtopic).

Evo dobro si primjetio da me iznerviralo ovih dana zbog slijedećeg:

...

Jučer me pita frend koju da si kupi grafičku, hd6950 sa 1gb ili hd6950 sa 2gb.

Kako znam da ima samo jedan hd monitor, reko dosta ti je sa 1gb, ali čekaj, da vidimo ponudu i hlađenje

a i spominje se da još postoje po dućanima grafičke iz te serije koje se daju otključat na hd6970, barem shaderi.

Reko ajd hitno me nazovi, tu sam kod adm-a pa da znam tražiti.

I lako ja brzo nađem thread -odlično; daxp je spominjao sapphire 2gb i ja pošaljem sms... no avaj.

Thread ima 20 fakin stranica. Na negdje 4. skužim da takvog sapphirea više nema, novi neda.

šaljem sms, stani.

listam dalje. Pa dalje. Pa dalje. Stranice idu, a ljudi se raspričali šta oni imaju (veze nema sa temom),

šta će kupiti(još manje veze nekakve envidije novcima od krizme, petica u školi, svašta)...

-ma kaotični nemoderirani offtopic rusvaj. A tako je konkretna tema i dobro počeo.

Nakon xx stranica, i pola sata lurkanja (jer usput i radim)

uspio sam konačno ponovno naći ontopic poruku " u adm ima xfx hd-695a-cnfc koja se da unlockati u..."

Pošaljem poruku, no naravno frend odpovrne "a je*i ga sad, to si mi trebo reć prije pol sata..."

 

Eto zato   sam malo pissed off na offtopic.

 

Mislim, ovo bi trebao biti hardversko softverski forum, barem sa ovim temama,

a UVIJEk se pretvori u birtijaško ćaskanje i zatrpa bilo što od pravih informacija

koje se manjinska nekolicina (uključujući često i tebe) trudila isprobati, pronaći i podijeliti.

Nek se otvori tema "što planirate kupiti, prodati zamijeniti" i vozi miško..

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2011 17:36 (overhaul).
16 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

heh, baš to pooolako uviđam...

a bolji(pregledniji) mi je ovdje engine sa kontrolom odgovora na poruke i novosti u temama,

pa sam bio ovdje ulogiran i nije mi bilo na kraj pameti da će i konkretan

hardverski modding thread otići....fiju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
overhaul kaže...
microman kaže...
Overhaul: meni nije sad previše jasno sta si se uhvatio corava posla. Pusti ljude nek žele i nastaju kaj oceju, i nadalje nije mi jasno zakaj netko nebi izrazio misljenje o nadolazećim karticama ?
A i da i doista zeljno ocekuju da ih kupe nije mi jasno sto to tebe ima nervirati? Njihov novac(ili od staraca) pa neka rade sa njime sta hoću .
Malo si se previse iznervirao oko stvari koja bi te najmanje trebala nervirati.

 

Ma neee - sve to stoji, ali da pojasnim (sad ću malo i ja u offtopic).

Evo dobro si primjetio da me iznerviralo ovih dana zbog slijedećeg:

...

Jučer me pita frend koju da si kupi grafičku, hd6950 sa 1gb ili hd6950 sa 2gb.

Kako znam da ima samo jedan hd monitor, reko dosta ti je sa 1gb, ali čekaj, da vidimo ponudu i hlađenje

a i spominje se da još postoje po dućanima grafičke iz te serije koje se daju otključat na hd6970, barem shaderi.

Reko ajd hitno me nazovi, tu sam kod adm-a pa da znam tražiti.

I lako ja brzo nađem thread -odlično; daxp je spominjao sapphire 2gb i ja pošaljem sms... no avaj.

Thread ima 20 fakin stranica. Na negdje 4. skužim da takvog sapphirea više nema, novi neda.

šaljem sms, stani.

listam dalje. Pa dalje. Pa dalje. Stranice idu, a ljudi se raspričali šta oni imaju (veze nema sa temom),

šta će kupiti(još manje veze nekakve envidije novcima od krizme, petica u školi, svašta)...

-ma kaotični nemoderirani offtopic rusvaj. A tako je konkretna tema i dobro počeo.

Nakon xx stranica, i pola sata lurkanja (jer usput i radim)

uspio sam konačno ponovno naći ontopic poruku " u adm ima xfx hd-695a-cnfc koja se da unlockati u..."

Pošaljem poruku, no naravno frend odpovrne "a je*i ga sad, to si mi trebo reć prije pol sata..."

 

Eto zato   sam malo pissed off na offtopic.

 

Mislim, ovo bi trebao biti hardversko softverski forum, barem sa ovim temama,

a UVIJEk se pretvori u birtijaško ćaskanje i zatrpa bilo što od pravih informacija

koje se manjinska nekolicina (uključujući često i tebe) trudila isprobati, pronaći i podijeliti.

Nek se otvori tema "što planirate kupiti, prodati zamijeniti" i vozi miško..

 

Slažem se ja sa tobom, no nema ti se smisla nervirati na takve gluposti. To ti je isto kao i svaka Apple tema, naprosto uopšte nema smisla obračati pažnju na to i trošiti tipkovnicu kad ionako nećeš ništa promijeniti.

 

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

 

Mislim, ovo bi trebao biti hardversko softverski forum, barem sa ovim temama,

a UVIJEk se pretvori u birtijaško ćaskanje i zatrpa bilo što od pravih informacija

koje se manjinska nekolicina (uključujući često i tebe) trudila isprobati, pronaći i podijeliti.

Nek se otvori tema "što planirate kupiti, prodati zamijeniti" i vozi miško..

 

 gubiš vrijeme na gluposti , podrazumjeva se da će u gtx600 temi ljudi raspravljati o svojim namjerama kupovine kartica iz te serije te tražiti mišljenja drugih forumaša.

 

EDIT: sad dapaće radiš bezvezni offtopic i tjeraš nas da ga i mi radimo odgovarajući na tvoje gluposti offtopicom , a to je definicija trollanja.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2011 19:56 (athlon64).
12 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

kepler i southern nepotreban i ostajemo svi na starome oprobanome,ko ih yebe

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
2 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

ne vidim smisla cemu bi i kupovao novu karticu, kad generalno igre ne iskoristavaju sadasnji potencijal kartica. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
xyan kaže...

ne vidim smisla cemu bi i kupovao novu karticu, kad generalno igre ne iskoristavaju sadasnji potencijal kartica.

  -napredak u tehologij

-bolji perfomance per watt

-bolje perfomanse (postoje igre za koje nisu dovoljne gtx 580 ni 6970)

-podršku za nove tehnologije (napredak u cijelom razovju od matičnih ploča pa do procesora)

-druga tržišta (svaka arhitektura se radi paralelno za sva tržišta, kepler nije desktop gpu samo).

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
15 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Ne valja se odma zaletit na novo triba vidit kako to radi kod micromana,onda još koju godinu počekat neka ih istestiraju,onda kad dođe nova serija e onda je pravo vrime,ništa ne znate sve vas moran učit.{#}

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
2 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
dery kaže...

Ne valja se odma zaletit na novo triba vidit kako to radi kod micromana,onda još koju godinu počekat neka ih istestiraju,onda kad dođe nova serija e onda je pravo vrime,ništa ne znate sve vas moran učit.{#}

  Najbolje čekai cjelu vječnost jer će uvijek tako biti najavljivano nešto revolucjonarno i nešto pre-pre-pre dobro.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
15 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

ako ovaj kepler gtx660 bude jak kao gtx 570 uz to jeftiniji onda je to posal

ne daji mi td jer ću vam doći tamo

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.8.2011 15:27 (dery).
Moj PC  
4 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Ranko Kukumar kaže...
xyan kaže...

ne vidim smisla cemu bi i kupovao novu karticu, kad generalno igre ne iskoristavaju sadasnji potencijal kartica.

  -napredak u tehologij

-bolji perfomance per watt

-bolje perfomanse (postoje igre za koje nisu dovoljne gtx 580 ni 6970)

-podršku za nove tehnologije (napredak u cijelom razovju od matičnih ploča pa do procesora)

-druga tržišta (svaka arhitektura se radi paralelno za sva tržišta, kepler nije desktop gpu samo).

da, vidim da su svi razlozi koje si naveo bili dovoljni da predjes na gtx5XX seriju :P

12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

a) Podrška za PCI-Ex 3.0 što diktira razvoj chipseta i matičnih ploča (I procesora kod Intela s obzirom da isti imaju integriran u procesoru od i5 7xx i i7 8xx serije).

b) 28nm proces = Napredak u perfomance per watt, performance per die size

c) Bolje perfomanse, brže izvođenje jake teselacije, bolje izvođenje PhysX-a, bolje izvođenje GPGPU mogućnosti

d) Naprednije izvođenje Anti-Alliasing filtera

e) Bolje perfomanse pri filtriranju nekih vrsta tekstura

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
15 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

prodano

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Ja čekam benchmarke Keplera i SI-a. Moram ove godine promjeniti kompletnu konfu, radeon 4850 i Athlon X2 6000+ više ne mogu ništa pristojno vrtiti (morao sam uzeti novi monitor - LG 23,6" sa 1080p native rezom - grafička od 512 MB umire u toj rezi).

 

Najviše me interesiraju kepler 670 i SI 7970 (možda i Kepler 680 ali vidjet ćemo koliko će trebati razvuči budžet).

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Ranko Kukumar kaže...

a) Podrška za PCI-Ex 3.0 što diktira razvoj chipseta i matičnih ploča (I procesora kod Intela s obzirom da isti imaju integriran u procesoru od i5 7xx i i7 8xx serije).

b) 28nm proces = Napredak u perfomance per watt, performance per die size

c) Bolje perfomanse, brže izvođenje jake teselacije, bolje izvođenje PhysX-a, bolje izvođenje GPGPU mogućnosti

d) Naprednije izvođenje Anti-Alliasing filtera

e) Bolje perfomanse pri filtriranju nekih vrsta tekstura

neuvjerljivo. zasto onda nisi presao na 6xx seriju

12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Zato što još nije izišla.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Primili ste se čorava posla.

Kaj vas boli briga koje kupac ima razloge?

Pa taman da ju samo uokviri to je njegova stvar. Ak oce i moze nek kupi, zaboli me briga.

 

A nije uzalud ona pijesma: Što to ima u ljudima tužno, da ulaze u tuđe živote.....

I'll be back
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

tebe je isto malo fobija primila. pa sta boli mene, nek si kupi on sta hoce, samo kazem da promovira, a sam ne zivi po tome. i gtx5xx serija je naprednija od gtx4xx pa usprkos tome nije presao na nju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

nacekat ces se :))

 

btw anandtech je pay for info  sajt

 

iliti intel sponzorira - info pise usuperlativu o intelu (sad tu dodajte ostale)

doduse nadje se i neka kao nut info ali :)

 

sto se tice nv propao im deal o 3 inkaraciji tegre

(niko ziv nezeli to stavlajti u padove kad imaju test 4core u 28nm od qvalkoma)

prica se o recapu na n28 prije tegre 4 u 2012 ,da nece ni ici na 45nm vise ali ??

 

sad da bi zadrzali dionice gore moraju voditi bitke s pr-om

jer ako neuspiju u jesen smuljati nesto o kepleru odose dionice dole

a to je kraj nv ,jer iako nv posluje bez kredita deal je 40% vrjednosti (20% vlasnik ms)

ide vlasnicima i imaju neku klauzulu o jednogodisnjoj isplati dividendi

-ukratko nema keplera ->lova s racuna ode za dionicare

= nema vise love za r&d = ms vlasnik (drzim fige da ipak nebude tako crno)

 

i malo o.t. amd ce imati grafiku i u novim ps4 xbloxu ,vjest o ms licencirao nv jezgru

                je nategnuto od vremena kad je ms dizajnirao xbox360 pa je lic nv neku jezgru

                ali kao nisu mogli sdram ubaciti da radi snjom imali su tad rambus mem 

                ... ukratko nv -van konzola

 

 

sad imaju deal (koji istice krajem godine) sa notebook firmama (jedina nada je usporiti s ovim 5xx mobile)

 

tegra 2 je gotova tegra 3 nije ni izasla vec je gotova

(mozd  neki partner ipak kupi ali to je 10% jer qvalkom ima 28nm skoro gotov 4jezgreni )

 

kepler je optimiziran fermi sa visim brojem (oko 30-40% vise) procesing modula  ,nista novo unutra

jedina razlika je malo vise (mislim da su rekli 1-2 vise) texturing jedinica 

i dodali su neke bufere ,za bolji prihvat velikih naredbi

(gpgpu iliti matematickih naredbi) 

 

sto se tice onoga "glupost" za 30-40% vise elemenata na isti prostor 

malo vise procitajte  45nm je tzv full node 28nm je tzv polu node

i samim stim na isti prostor je moguse staviti samo 30-40% u najboljem slucaju 50%

 

znaci ako prosli fermi ima 1500 procesing elemenata novi ce biti 2100 u najbolju ruku

sa istom 300w potrosnjom i uz optimizacije mozda i navuku na tih "duplo bolje"

uz mozda i optimizaciju trenutnog "polomljenog" memorijskog kontrolora

 

a ako nebudu mogli

onda ce opet kemijati  preko pr-a pa preimenovali djelove kao proc element

i imacemo 3-4-5k bla blaa

 

ukratko nista novoga do jeseni/zime (ocito je proljece u pitanju 2013) sljedece godine

kad i amd i nv imaju novu arhitekturu tj full optimizacija s amd-a za integraciju cpu/gpu

a nv ko zna mozda dodaju isto arm jezgre u gpu i izdaju super cpu za arm win8  ali  ???

 

 

 

 

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
ccfly kaže...

nacekat ces se :))

 

btw anandtech je pay for info  sajt

 

iliti intel sponzorira - info pise usuperlativu o intelu (sad tu dodajte ostale)

doduse nadje se i neka kao nut info ali :)

 

sto se tice nv propao im deal o 3 inkaraciji tegre

(niko ziv nezeli to stavlajti u padove kad imaju test 4core u 28nm od qvalkoma)

prica se o recapu na n28 prije tegre 4 u 2012 ,da nece ni ici na 45nm vise ali ??

 

sad da bi zadrzali dionice gore moraju voditi bitke s pr-om

jer ako neuspiju u jesen smuljati nesto o kepleru odose dionice dole

a to je kraj nv ,jer iako nv posluje bez kredita deal je 40% vrjednosti (20% vlasnik ms)

ide vlasnicima i imaju neku klauzulu o jednogodisnjoj isplati dividendi

-ukratko nema keplera ->lova s racuna ode za dionicare

= nema vise love za r&d = ms vlasnik (drzim fige da ipak nebude tako crno)

 

i malo o.t. amd ce imati grafiku i u novim ps4 xbloxu ,vjest o ms licencirao nv jezgru

                je nategnuto od vremena kad je ms dizajnirao xbox360 pa je lic nv neku jezgru

                ali kao nisu mogli sdram ubaciti da radi snjom imali su tad rambus mem 

                ... ukratko nv -van konzola

 

 

sad imaju deal (koji istice krajem godine) sa notebook firmama (jedina nada je usporiti s ovim 5xx mobile)

 

tegra 2 je gotova tegra 3 nije ni izasla vec je gotova

(mozd  neki partner ipak kupi ali to je 10% jer qvalkom ima 28nm skoro gotov 4jezgreni )

 

kepler je optimiziran fermi sa visim brojem (oko 30-40% vise) procesing modula  ,nista novo unutra

jedina razlika je malo vise (mislim da su rekli 1-2 vise) texturing jedinica 

i dodali su neke bufere ,za bolji prihvat velikih naredbi

(gpgpu iliti matematickih naredbi) 

 

sto se tice onoga "glupost" za 30-40% vise elemenata na isti prostor 

malo vise procitajte  45nm je tzv full node 28nm je tzv polu node

i samim stim na isti prostor je moguse staviti samo 30-40% u najboljem slucaju 50%

 

znaci ako prosli fermi ima 1500 procesing elemenata novi ce biti 2100 u najbolju ruku

sa istom 300w potrosnjom i uz optimizacije mozda i navuku na tih "duplo bolje"

uz mozda i optimizaciju trenutnog "polomljenog" memorijskog kontrolora

 

a ako nebudu mogli

onda ce opet kemijati  preko pr-a pa preimenovali djelove kao proc element

i imacemo 3-4-5k bla blaa

 

ukratko nista novoga do jeseni/zime (ocito je proljece u pitanju 2013) sljedece godine

kad i amd i nv imaju novu arhitekturu tj full optimizacija s amd-a za integraciju cpu/gpu

a nv ko zna mozda dodaju isto arm jezgre u gpu i izdaju super cpu za arm win8  ali  ???

 

 

 

 

 

 

 

 

I šta je time pjesnik žeilo reči? Da će Nvidia propasti..... LOL

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
dery kaže...

Ne valja se odma zaletit na novo triba vidit kako to radi kod micromana,onda još koju godinu počekat neka ih istestiraju,onda kad dođe nova serija e onda je pravo vrime,ništa ne znate sve vas moran učit.{#}

još koju godinu ? za koju godinu ce izac jos 4 serije i kepler će bit smeće lol eventualno koji mjesec treba pricekat prvi pad cijena , malo precjenjujes svoje znanje.

dery kaže...

ako ovaj kepler gtx660 bude jak kao gtx 570 uz to jeftiniji onda je to posal

ne daji mi td jer ću vam doći tamo

bit ce sigurno , ja se nadam da ce gtx660ti bit blizu gtx580 , a jesi opasan {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

ccfly poradi na gramatici, vrlo te teško čitati a kamoli tek razumijeti.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Whatever kaže...

Ne želim sudjelovati u ovoj temi jer ne znam ništa o tim novim karticama. ;)

 

Mene zanimaju cijene vs performanse.

 

Recimo, hoću li moći za 2600kn kupiti Keplera koji će bit pandan sadašnjoj GTX 580 po brzini (pretpostavljam da će biti tiša, s manjom potrošnjom) !?

 

To se odnosi i na AMD-ove nove kartice.

 

Zna li itko išta o tome ?

pa nakon prvog pada cijena bi se gtx670 trebala motat oko te cijene , malo vise mozda , a onda ce bit životinja samo takva , trebala bi bit jaca od gtx580

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Whatever kaže...

Ne želim sudjelovati u ovoj temi jer ne znam ništa o tim novim karticama. ;)

 

Mene zanimaju cijene vs performanse.

 

Recimo, hoću li moći za 2600kn kupiti Keplera koji će bit pandan sadašnjoj GTX 580 po brzini (pretpostavljam da će biti tiša, s manjom potrošnjom) !?

 

To se odnosi i na AMD-ove nove kartice.

 

Zna li itko išta o tome ?

Ako bude jednak odnos kao GTX570 vs GTX480. Jednako je i sa AMD-om onda Da

I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

... kad se dogodilo da nova serija cijenom ne prati povoljnije performanse?

Ne treba biti Nostradamus da se zaključi, ako svijet ne ode vrit ranije, da

će nova gtx 680 biti bolja od gtx 580 a koštati isto ili možda i česticu manje.

Naravno, kao i obično to malko ovisi i o konkurenciji, svi se sjećamo kako

je ati sa hd5xxx serijom bio bahato skup dok se stogodina čekalo da nvidija

izda termi.

Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice