Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

poruka: 3.446
|
čitano: 572.369
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Mitch kaže...
Ranko Kukumar kaže...

DX11.1?

ima neka glasina da ce RC win8-ice imat DX11.1

Lol, pa jasno da ce imat, DX11.1 je ionako manji upgrade i to uglavnom oko nekih ficera osmice... pravo je pitanje dal ce podrsku dobit stariji Windovsi (Vista, Sedmica), ja u to nekako sumanjam...

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
dado8 kaže...
Mitch kaže...
Ranko Kukumar kaže...

DX11.1?

ima neka glasina da ce RC win8-ice imat DX11.1

Lol, pa jasno da ce imat, DX11.1 je ionako manji upgrade i to uglavnom oko nekih ficera osmice... pravo je pitanje dal ce podrsku dobit stariji Windovsi (Vista, Sedmica), ja u to nekako sumanjam...

Prilikom instalacije drivera za AMD već postoji opcija Win 8 Preview

M4X @ 3.14zda GHz
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Jel Nvidia izbacila cijene nadolazećih grafičkih, još dva tri mjeseca do izlaska tražim po netu, a nigdje ništa ne nalazim.

Ps. sve najbolje u novoj 2012.

AMD Phenom II x 6 1090T
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
M4X @ 3.14zda GHz
Moj PC  
2 0 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Izgleda da budu velike promjene u arhitekturi.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

....i ja to mislim

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Meni ove navodne GK104 specifkacije djeluju opasno dobro, definitivno bi to bio chip po mom ukusu ... a povrh toga ovi iz Nvidia sute ko pizd3, a gotovo ko po nekom pravilu, sto se vise i duze pumpa hype to je konacni produkt veci fail, naravno vrijedi i obratno...

¸

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
16 godina
odjavljen
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Izgleda da će Kepler u 3. ili 4. mjesecu,a 8.4. normalno ide i 3. generacija intel core procesora

http://www.techpowerup.com/158782/NVIDIA-Kepler-Inbound-for-March-April.html

Moj PC  
1 0 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

GK104 nove info

 

lol, 225W za nasljednika GTX560 Ti, koliko će onda trošit flaghip, 300W? to je ogromna potrošnja za jedan čip. hm da, podudara se sa slideom u postu iznad

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 19:24 (ATiGamer).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
ATiGamer kaže...

GK104 nove info

 

lol, 225W za nasljednika GTX560 Ti, koliko će onda trošit flaghip, 300W? to je ogromna potrošnja za jedan čip

GK 104 će vjerovatno imati više performanse od GTX 580. To će biti kartica srednje klase iz Kepler porodice. Ali baš...ako će ta mid range grafa trošit 225W,koliko će tek onda trošit flagship nasljednik GTX 580? No te informacije još nisu potvrđene. Samo nagađanja. Nvidia je više puta rekla da će Kepler imati 3-4 puta više performanse po Watu od mene tj. Fermija. {#}

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 19:26 (Fermi).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Fermi kaže...

GK 104 će vjerovatno imati više performanse od GTX 580. To će biti kartica srednje klase iz Kepler porodice. Ali baš...ako će ta mid range grafa trošit 225W,koliko će tek onda trošit flagship nasljednik GTX 580? No te informacije još nisu potvrđene. Samo nagađanja. Nvidia je više puta rekla da će Kepler imati 3-4 puta više performanse po Watu od mene tj. Fermija. {#}

Ma dosadni su, umjesto da naprave srednje rastrošne grafe od dvjestotinjak vata (5870 car), oni su počeli opasno pičiti po rubu ATX granice, GK104 će šetati po njoj, a ni AMD čini se neće biti daleko jerbo će sigurno za par mjeseci izbacit neko mučko đubre da kontrira GTX680.

 

3-4 puta my ass, to bi značilo da će im single GPU flagship bit brži troduplo od GTX580, a naravno da nema nikakve šanse da se tak nešto desi.

16 godina
odjavljen
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

čini se da nvidia pobjeđuje i ovaj put

 

http://semiaccurate.com/2012/01/19/nvidia-kepler-vs-amd-gcn-has-a-clear-winner/

 

 

"The short story is that Nvidia (NASDAQ:NVDA) will win this round on just about every metric, some more than others. Look for late March or early April availability, with volumes being the major concern at first. GK104 cards seen by SemiAccurate all look very polished and complete, far from rough prototypes or “Puppies“. A2 silicon is now back from TSMC, and that will likely be the production stepping barring any last second hitches. Currently, there aren’t any."

Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Očekivano, ko kad igraju Hrvatska vs Norveška u rukometu, unaprijed se zna tko će pobjedit! {#}

AMD Phenom II x 6 1090T
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Nije bilo ni upitno da će Kepler nadjačati HD7970, samo AMD ima barem 20-30% bržu karticu u rezervi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
ATiGamer kaže...

Nije bilo ni upitno da će Kepler nadjačati HD7970, samo AMD ima barem 20-30% bržu karticu u rezervi.

koju karticu? misliš na 7990

13 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
M4X kaže...
ATiGamer kaže...

Nije bilo ni upitno da će Kepler nadjačati HD7970, samo AMD ima barem 20-30% bržu karticu u rezervi.

koju karticu? misliš na 7990

Misli na 7970 koja ce biti najjaca do izlaska Keplera.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
M4X kaže...

koju karticu? misliš na 7990

Ne, mislim na ovu karticu

 

Ako i ne bude ništa od 2304 SP verzije opet lako mogu na taktu izvuć 20-30%

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
ATiGamer kaže...
M4X kaže...

koju karticu? misliš na 7990

Ne, mislim na ovu karticu

 

Ako i ne bude ništa od 2304 SP verzije opet lako mogu na taktu izvuć 20-30%

 Rumor;8970 coming soon? pa stvarno moraš bit glup da povjeruješ u to,ako koja jača verzija iziđe siguro se neće zvat 8970.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
floks kaže...

 Rumor;8970 coming soon? pa stvarno moraš bit glup da povjeruješ u to,ako koja jača verzija iziđe siguro se neće zvat 8970.

 

Zašto se nebi zvala?? Ako žele mogu je nazvat pajo patak.

 

BTW hvala na komplimentu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2012 20:16 (ATiGamer).
16 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Teško da će se zvati hd8xxx. Tako brzo neće mijenjati nomenklaturu zbog jedne kartice.

Još nisu popunili ništa od HD7xxx serije osim flagshipa, tako da je to stvarno ne novinarska patka, nego guska:)

.

.

nego, sumnjiv mi je semiaccurate: demerjan je dosad uvijek pljuvao nvidiu i tvrdio da samo što ne propadnu jer

nemaju ništa, a sad odjednom te rasturaju te su "clear winner" prije ikakvih zvaničnih najava. Mora da su dobili

neke reklamne majce i kape, dok se amd malo ulijenio sa sponzorstvom:)

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2012 21:18 (overhaul).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
overhaul kaže...

Teško da će se zvati hd8xxx. Tako brzo neće mijenjati nomenklaturu zbog jedne kartice.

Još nisu popunili ništa od HD7xxx serije osim flagshipa, tako da je to stvarno ne novinarska patka, nego guska:)

Ima sve to smisla, ionako imaju dostupne sve nazive ovog svijeta pa im nebi teško palo kad bi se iskoristila osmica, čak bi imali marketinšku prednost. Ne znam koji bi joj naziv dali sa 7xxx, jedino šta ima smisla jke 7980 a to zvuči glupo.

 

Kako god, sigurno je da imaju ogroman prostor za poboljšanja i sigurno će ga iskoristiti ako nvda plasira nemalo bržu karticu.

 

Da, i meni je čudno za Charlie-ja, oduvijek je bio crven.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2012 21:21 (ATiGamer).
12 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Ja bih bio puno puno opreziniji u predviđanju Keplerovih rezultata na njihovom mjestu. To "brisanje poda" zvuči onako više marketinška fora da zaintrigiraju igrače da čekaju proizvod (Kepler) unatoč tome što ATi već ima HD7970 na tržištu.

 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Tako je. Navlakuša da pričekamo sa trošenjem para u čarapama:) 

Samo oni neznaju da se u rvackoj uvodi rekordan porez od 25% dakle još 1/4 okruglo gore na iovako visoke cijene,

pa ćemo čekati ne da kepler uzađe, nego da naprave neuronske sklopove sa biogel memorijama iz startreka. Ovakva stopa

ubit će trgovinu do kraja.

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Bogami i ja mislim da to nece ici preko 5% od HD7970. 

Imaju i dosta vremena da naprave i da dorade. Citava 3 meseca preko AMDa.

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
overhaul kaže...

Tako je. Navlakuša da pričekamo sa trošenjem para u čarapama:) 

Samo oni neznaju da se u rvackoj uvodi rekordan porez od 25% dakle još 1/4 okruglo gore na iovako visoke cijene,

pa ćemo čekati ne da kepler uzađe, nego da naprave neuronske sklopove sa biogel memorijama iz startreka. Ovakva stopa

ubit će trgovinu do kraja.

briga njih za Rvacku i za nase harac-poreze.

mislim si opet, tko si je stvarno namjerio kupit 7970 ili 7950 briga njega za 2-3% vise. {#}

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2012 12:05 (Budokai).
16 godina
odjavljen
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
M4X kaže...

Veliki minus je tdp,ali ako su ugurali to sve u ćip onda mora i bit tako visok.

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
dery kaže...
M4X kaže...

Veliki minus je tdp,ali ako su ugurali to sve u ćip onda mora i bit tako visok.

j*** mi se za tdp

16 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Ah nevidia je poznata po tdp-u, potrošnja, i sve kaj ide uz to...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Ja predviđam da ce GK 104 biti max 10% brzi od HD 7970. Cijena, pa nekih 499 USD.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 12:11 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice