Preporuka graficke kartice

poruka: 17
|
čitano: 3.637
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka graficke kartice

Pozdrav, evo odlucio sam se prominit graficku karticu pa bi vas molio za prijedlog. Za sada iman Nvidia GeForce 8600GT 256Mb koja je malo zastarila pa se mislim kupiti novu karticu za cijenu od 700 kn (50+/-).
Konfiguracija je sljedeca :

 

CPU : AMD Athlon X3 425 2.7 GHz

 

MBO : Gigabyte GA-M52L-S3

 

RAM : Kingstone DDR2 1 Gb x2

(2048 Mb) 800 MHz

 

GPU : GeForce 8600 GT GDDR3 1440Mhz 256 Mb 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2011 11:19 (amazing).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preporuka graficke kartice
amazing kaže...

Pozdrav, evo odlucio sam se prominit graficku karticu pa bi vas molio za prijedlog. Za sada iman Nvidia GeForce 8600GT 256Mb koja je malo zastarila pa se mislim kupiti novu karticu za cijenu od 700 kn (50+/-).
Konfiguracija je sljedeca :

 

CPU : AMD Athlon X3 425 2.7 GHz

 

MBO : Gigabyte GA-M52L-S3

 

RAM : Kingstone DDR2 1 Gb x2

(2048 Mb) 800 MHz

 

GPU : GeForce 8600 GT GDDR3 1440Mhz 256 Mb

  Izvoli:

 

  http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-sapphire-hd6770-512mb-gddr5-hdmi-dvi-dp/45731

 

  Moja preporuka!

 

  Napajanje će držati, iako je šrotex (Modecom Feel 400 ATX).

Audi, vide, tace si vis vivere in pace.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2011 11:19 (Caesar et Brutus).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka graficke kartice

Da , napajanje  je malo starije ovako al valjda ce izdrzat.. ako ne kupit cu nesto novo :)

13 godina
offline
Re: Preporuka graficke kartice
amazing kaže...

Da , napajanje   je malo starije ovako al valjda ce izdrzat.. ako ne kupit cu nesto novo :)

  Za prvu silu će držati jer ta grafa nije baš neki zahtjevan potrošač (ima 108W TDP).

Audi, vide, tace si vis vivere in pace.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka graficke kartice
Caesar et Brutus kaže...
amazing kaže...

Da , napajanje   je malo starije ovako al valjda ce izdrzat.. ako ne kupit cu nesto novo :)

  Za prvu silu će držati jer ta grafa nije baš neki zahtjevan potrošač (ima 108W TDP).

Ajde molim te reci mi neko napajanje jeftino al kvalitetno sta bi moglo sigurno drzat ovu grafu da znam koje cu kupit ako bude problema, i jel jos ostajes pri ovom misljenju da kupim HD6770? 

13 godina
offline
Re: Preporuka graficke kartice
amazing kaže...
Caesar et Brutus kaže...
amazing kaže...

Da , napajanje   je malo starije ovako al valjda ce izdrzat.. ako ne kupit cu nesto novo :)

  Za prvu silu će držati jer ta grafa nije baš neki zahtjevan potrošač (ima 108W TDP).

Ajde molim te reci mi neko napajanje jeftino al kvalitetno sta bi moglo sigurno drzat ovu grafu da znam koje cu kupit ako bude problema, i jel jos ostajes pri ovom misljenju da kupim HD6770?

  Da, ostajem jer za te pare nema bolje nove grafe.

  Izvoli: http://www.links.hr/index.php?naziv=Napajanje+500W%2C+LC+POWER+Office+Series%2C+ATX+v2.2%2C+120mm+vent.%2C+PFC&option=artikl&id_kategorija=052740&id_artikl=052.740.029. Jeftino te kvalitetno; držat će tu konfu kao od šale.

16 godina
offline
Re: Preporuka graficke kartice

LCP Office series? Savjetuješ čovjeku da s slabog šrota prelazi na malo jače ali isto šrot? LCP valja samo Silent Giant, a Silent Series isto može proći iako nije preporuka.

Moja preporuka napajanja je XFX 450W - http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_150&products_id=9849 - dovoljno za tu konfu, a dovoljno dobro da bude i za idući komp pa možda i onaj nakon njega...

KIA nagradna igra: http://www.kia.hr/fb/?p=1350933572
13 godina
offline
Re: Preporuka graficke kartice
191x7 kaže...
Caesar et Brutus kaže...

  Čovjeku je praktično svaka kuna važna, raspolaže s ionako nategnutim budžetom, tako da je ovo napajanje way to go izbor za njega.

14 godina
neaktivan
offline
Preporuka graficke kartice

Evo ja sam narucio karticu pa cu vidit ako ne bude moglo drzat napajanje uzet cu XFX 450 W , ali zanima me ako je napajanje maksimalno iskoristeno ili ako nece izdrzat kad prominim grafu i upalim komp jel moze doc do nekakvog kvara?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Preporuka graficke kartice
amazing kaže...

Evo ja sam narucio karticu pa cu vidit ako ne bude moglo drzat napajanje uzet cu XFX 450 W , ali zanima me ako je napajanje maksimalno iskoristeno ili ako nece izdrzat kad prominim grafu i upalim komp jel moze doc do nekakvog kvara?

Naravno da može. Kvalitetna napajanja se kada su preslaba (kada ne mogu opskrbiti komponente, a preopterete se) ugase, a nekvalitetna (kao to što imaš) nemaju tih zaštita tako da jednostavno pregore (neka prodime, neka puknu/eksplodiraju, neka odu s bljeskom) i uglavnom za sobom povuku još komponenti (u trenutku pregaranja/kvara daju prevelike struje i napone na izlazima, tako da sprže jednu ili više komponenti).

Razer - Power of 7 - nagradna igra ->> http://www.razerzone.com/PowerOf7/C5KG - nagrada je Razer Tiamat 7.1 headset
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka graficke kartice

uff onda je malo rizicno.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Preporuka graficke kartice
amazing kaže...

uff onda je malo rizicno.. 

Vjerojatno će raditi neko vrijeme na tom napajanju, no nemoj misliti da će dugo i bez problema - ako ne možeš već sad zamijeniti i napajanje, onda smogni nekako u mjesec (najkasnije dva) dana novce i uzmi pošteno napajanje.

Razer - Power of 7 - nagradna igra ->> http://www.razerzone.com/PowerOf7/C5KG - nagrada je Razer Tiamat 7.1 headset
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka graficke kartice

Puno si mi pomogao , hvala. 
Uzet cu odma i napajanje XFX 450 W - 365,00 Kn u ADM-u. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Preporuka graficke kartice
amazing kaže...

Puno si mi pomogao , hvala. 
Uzet cu odma i napajanje XFX 450 W - 365,00 Kn u ADM-u. 

Ok, sretno s kupovinom. Kad kupiš i ugradiš - javi dojmove.

Razer - Power of 7 - nagradna igra ->> http://www.razerzone.com/PowerOf7/C5KG - nagrada je Razer Tiamat 7.1 headset
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka graficke kartice

Evo stiglo je napajanje i grafa taman sam montirao sve , obe komponente su tihe i zadovoljan sam performansama, ako nekoga jos nesto drugo zanima neka pita slobodno.

Sljedece godine vjerovatno cu ici na AMD Phenom x4 955 , neku plocu sa AM3 podrskom za buldozere i DDR3 memoriju, isto tako mislim prominit kuciste i staviti neki bolji HDD :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 16:28 (amazing).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Preporuka graficke kartice
amazing kaže...

Evo stiglo je napajanje i grafa taman sam montirao sve , obe komponente su tihe i zadovoljan sam performansama, ako nekoga jos nesto drugo zanima neka pita slobodno.

Sljedece godine vjerovatno cu ici na AMD Phenom x4 955 , neku plocu sa AM3 podrskom za buldozere i DDR3 memoriju, isto tako mislim prominit kuciste i staviti neki bolji HDD :)

Sve dobro radi? Mora da je preporod u igrama naspram stare grafe... jesi vrtio možda koji benchmark, naprimjer 3D Mark 06? Ako jesi, zanimalo bi me koliko bodova imaš...

 

Kad budeš mijenjao platformu javiš se opet. Do nagodinu će biti i Bulldozer dostupan i ko zna što još...

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka graficke kartice

Nisam jos benchmark radio , javit cu ti rezultate kad napravim :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice