Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.584.752
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
ibme74 kaže...
ansha kaže...

Kakva je Sapphire Pulse RX570 ITX? Narucena je za Ryzen build, bila je 1500kn nova u ducanu a trebao sam novo pa eto...

 

klik

Ma pogledao sam sve review-e, samo malo ozivljavam temu, a mislio sam da je netko mozda ima pa komentira..

 Imao ju frend u rigu, dosta tihe za tu veličinu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel zna netko koja je donja granica freesync raspona na ovom popularnom 31.5" IPS AOC-u? Koristit cu ga s ovom karticom pa me zanima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
https://www.amd.com/en/products/freesync-monitors

48-75

Napisali su VA pored modela, al po nazivu to bi morao biti taj IPS.
14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bilo bi korisno da je nize od 48 sa rx570 al bolje ista nego nista... 1440p i medium detalji bi trebali bit iznad 48fps u vecini igara... Bar se nadam :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Kakva je Sapphire Pulse RX570 ITX? Narucena je za Ryzen build, bila je 1500kn nova u ducanu a trebao sam novo pa eto...

 Koji dućan ako nije problem :)

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Bilo bi korisno da je nize od 48 sa rx570 al bolje ista nego nista... 1440p i medium detalji bi trebali bit iznad 48fps u vecini igara... Bar se nadam :)

 e što se dogodi ako padne fps nakratko ispod 48?

fresyns se ugasi pa se upali kad ponovo pređeš granicu ili...?

jel se vidi nekako razlika kad se ugasi pri niskim fps-ovima?

pitam čisto jer me zanima, a ne da mi se guglat i čitat hrpe teksta

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 21:41 (picajzla0707).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejo74 kaže...
ansha kaže...

Kakva je Sapphire Pulse RX570 ITX? Narucena je za Ryzen build, bila je 1500kn nova u ducanu a trebao sam novo pa eto...

 Koji dućan ako nije problem :)

Alzashop, 210€ skupa s dostavom a ja sam imao neki credit od 20€ od prije pa me i manje od 1500kn izaslo. 

picajzla0707 kaže...
ansha kaže...

Bilo bi korisno da je nize od 48 sa rx570 al bolje ista nego nista... 1440p i medium detalji bi trebali bit iznad 48fps u vecini igara... Bar se nadam :)

 e što se dogodi ako padne fps nakratko ispod 48?

fresyns se ugasi pa se upali kad ponovo pređeš granicu ili...?

jel se vidi nekako razlika kad se ugasi pri niskim fps-ovima?

pitam čisto jer me zanima, a ne da mi se guglat i čitat hrpe teksta

Da, gasi se pa pali. Nisam probao koliko se to osjeti, to me i zanima...

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Doci ce do stutteringa, a posto freesync ne radi ispod tih 48hz naravno javljat ce se i tearing.

9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Šta ove naše divne Hrvatske trgovine glume sa cjenama grafičkih kartica? Sramota da sve više i više moram naručivati izvana, i to iz država gdje plaće su 3 puta veće, grafe jeftinije 150 do 200 eura... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Naručuješ iz dućana koji dnevno proda 1000 takvih kartica i PDV mu je 18%. Problem naših dućana su i ogromne marže uvoznika pa na kraju on na toj kartici zaradi manje nego onaj u Njemačkoj koji je prodaje 20% jeftinije.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Msm meni je to žalosno, rađe bi kod nas naručio i tu ostavio novac, ali kad jedna 1080 košta 3600kn nova dok kod nas preko 5000, to je ogromna razlika u ciframa... I ne samo kod 1080, i kod vegi i kod 1070,1070ti...

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 1:08 (BeLLicus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Čekaj malo, pa zar švabe nemaju uvoznika? Zar njihove trgovine direktno naručuju i ako je tako, zašto onda naše trgovine ne naručuju direktno pa da mogu smanjit cijene i bit konkurentniji? Men'sčini da je to ipak malo veća pohlepa naših trgovaca.
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Najgore od svega je onaj pribrojeni "naš" pdv.

 

Ispadne te na kraju isto.

 

Vraća se vrijeme kad ćemo opet morat za Austriju po kartice.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 7:23 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...

Najgore od svega je onaj pribrojeni 25% pdv.

 

Ispadne te na kraju isto.

 

Vraća se vrijeme kad ćemo opet morat za Austriju po kartice.

 

 

 ma nemere bit samo razlika u pdv-u, to je pišljivih 6% 

na cijenu od recimo 3500 kuna to je 210 kuna, na 7000 kuna je to 420 kuna, a kolege spominju da su grafe jeftinije i 100 ili 200 eura

 

je, naši imaju hrpu nameta, ali neke namete imaju i vani, nije ni tamo sve besplatno za poduzetnike

u krajnjem slučaju plaća trgovca je bar duplo veća u njemačkoj, pa ako imaš samo 2-3 zaposlena u manjoj trgovini opet si s našim plaćama uštedio više nego su ti nameti, dakle razlika u cijeni nije baš niti u tome

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa jesu Picajzla.

 

Odi na idealo.de.

 

Evo npr. Gigica Ti sa njihovim vatom je ravno 9.1140 kn.

 

https://www.notebooksbilliger.de/gigabyte+geforce+rtx+2080+ti+windforce+oc+11gb+gddr6+grafikkarte?nbb=8f14e4

 

Kod nas je 10.500 i nedostupna.

 

Ko je tu lud sad ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 8:10 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...

Pa jesu Picajzla.

 

Odi na idealo.de.

 

Evo npr. Gigica Ti sa njihovim vatom je ravno 9.1140 kn.

 

https://www.notebooksbilliger.de/gigabyte+geforce+rtx+2080+ti+windforce+oc+11gb+gddr6+grafikkarte?nbb=8f14e4

 

Kod nas je 10.500 i nedostupna.

 

Ko je tu lud sad ?

 kako jesu? 9.140 + 6% (548 kuna) je manje od 9.700 kuna da bi došao na grafu s našim porezom, a ova kod nas je još uvijek cca 800 kuna skuplja

znači praktično ti naš trgovac uzme 800 kuna marže više od njemačkog

 

11 godina
suspendiran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne znam zasto uopce pokusavate brsniti nase trgovce, pa svako vec zna da imamo najgore place i najvise cijene svega 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Preskupe su graficke, kad sam kupovao svoju 1080, 5mj 2017, najjeftinija 1080 u hr je kostala oko 4200 kn, a najjeftinija 1080ti 5200 kn. Kad sam kupovao svoju rx470, bile su po 1700 kn, a rx480 po 1850.

Tako da trgovci su se polakomili. Ali krivi su kupci jer placaju te cijene, jer ne istraze i kupuju na slijepo.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...

Pa jesu Picajzla.

 

Odi na idealo.de.

 

Evo npr. Gigica Ti sa njihovim vatom je ravno 9.1140 kn.

 

https://www.notebooksbilliger.de/gigabyte+geforce+rtx+2080+ti+windforce+oc+11gb+gddr6+grafikkarte?nbb=8f14e4

 

Kod nas je 10.500 i nedostupna.

 

Ko je tu lud sad ?

 kako jesu? 9.140 + 6% (548 kuna) je manje od 9.700 kuna da bi došao na grafu s našim porezom, a ova kod nas je još uvijek cca 800 kuna skuplja

znači praktično ti naš trgovac uzme 800 kuna marže više od njemačkog

 

 Krivo si me shvatio.

 

Točno je to što ti kažeš. 

 

Ja sam samo dodao VAT + "naša" marža = katastrofa.

 

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Prilično usko gledate na te razlike u cijeni. Nije sve samo u razlici PDV-a, treba uzeti u obzir i ostale čimbenike poput popusta na količinu, tečaja eura i kune, općenitog poreznog opterećena tvrtki kod nas i vani...

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 9:31 (Paolo Maldini).
 
1 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Na tržištu polovnih situacija nikad bolja 1080ti oko 4000kn, 1060 oko 1000kn, rx 570/580 1000kn sa debelom garancijom. Tak da ovi majneri koliko god su nas hebali prije par mjeseci sad su baš dobro došli.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Paolo Maldini kaže...

Prilično usko gledate na te razlike u cijeni. Nije sve samo u razlici PDV-a, treba uzeti u obzir i ostale čimbenike poput popusta na količinu, tečaja eura i kune, općenitog poreznog opterećena tvrtki kod nas i vani...

Ali kao krajnjeg korisnika to mene nije briga, ako vidim da mogu proći za keku i pol jeftinije vani, a nemam novaca na bacanje naravno da ću kupiti vani. Znam da naša država nije dobro posložena kaj se tog tiče, nije lako ni poduzetnicima, ali da ću ja sad zbog toga brinuti i plaćati puno skuplje neću. Žao mi je.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kazes sve se vraca sve se placa :-)😂
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Čekaj malo, pa zar švabe nemaju uvoznika? Zar njihove trgovine direktno naručuju i ako je tako, zašto onda naše trgovine ne naručuju direktno pa da mogu smanjit cijene i bit konkurentniji? Men'sčini da je to ipak malo veća pohlepa naših trgovaca.

 Jasno sam napisao. Imaju uvoznika i oni ali su marže uvoznika, prvenstveno zbog nemjerljivo većeg broja prodanih primjeraka, znatno niže nego kod nas. 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...
Paolo Maldini kaže...

Prilično usko gledate na te razlike u cijeni. Nije sve samo u razlici PDV-a, treba uzeti u obzir i ostale čimbenike poput popusta na količinu, tečaja eura i kune, općenitog poreznog opterećena tvrtki kod nas i vani...

Ali kao krajnjeg korisnika to mene nije briga, ako vidim da mogu proći za keku i pol jeftinije vani, a nemam novaca na bacanje naravno da ću kupiti vani. Znam da naša država nije dobro posložena kaj se tog tiče, nije lako ni poduzetnicima, ali da ću ja sad zbog toga brinuti i plaćati puno skuplje neću. Žao mi je.

 Normalno da te nije briga. Ja već 15 godina svu elektroniku kupujem vani. Samo objašnjavam zašto naši dućani ne mogu imati ni približnu cijenu onima u Njemačkoj dok Njemački ne mogu imati ni približno onima u Americi a Američki onima u Kini.

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Evo Promster odgovoreno ti je umjesto mene.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
BlueMax kaže...
picajzla0707 kaže...
Čekaj malo, pa zar švabe nemaju uvoznika? Zar njihove trgovine direktno naručuju i ako je tako, zašto onda naše trgovine ne naručuju direktno pa da mogu smanjit cijene i bit konkurentniji? Men'sčini da je to ipak malo veća pohlepa naših trgovaca.

 Jasno sam napisao. Imaju uvoznika i oni ali su marže uvoznika, prvenstveno zbog nemjerljivo većeg broja prodanih primjeraka, znatno niže nego kod nas. 

 to vrijedi za trgovine koje prodaju velike količine, što je s manjim trgovinama u njemačkoj, kako one balansiraju broj primjeraka i maržu uvoznika?

ili misliš da se općenito u njemačkoj prodaje daleko više grafičkih nego kod nas, pa zato uvoznici imaju niže marže.. ono, popust na količinu i slično

ako je tako, zašto austrijanci, danci, česi, belgijanci i ostali s tržištem "nemjerljivo" manjim od njemačkog imaju niže cijene od nas, oni također prodaju puno manje grafičkih od njemačke?

12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 to vrijedi za trgovine koje prodaju velike količine, što je s manjim trgovinama u njemačkoj, kako one balansiraju broj primjeraka i maržu uvoznika?

ili misliš da se općenito u njemačkoj prodaje daleko više grafičkih nego kod nas, pa zato uvoznici imaju niže marže.. ono, popust na količinu i slično

ako je tako, zašto austrijanci, danci, česi, belgijanci i ostali s tržištem "nemjerljivo" manjim od njemačkog imaju niže cijene od nas, oni također prodaju puno manje grafičkih od njemačke?

 Čekaj ti to ozbiljno? Njemačka 80milija stanovnika, Kroejša 4milje. Pa mi im dođemo kao neki ozbiljniji kvart lol.

 Češka 10.5milja stopa nezaposlenosti najniža u europi pa naravno da kupuju i troše. Mi smo trenutno u rangu Bugara i Rumunja, prema tome interesantni smo im kao ženska košarka.

 Pomirimo se s činjenicom da smo u banani, a ovi rijetki koji si kupuju grafičke za gaming od 11000 kuna kupili bi ju tako i tako pa taman da je i 25000kn.S prosjekom plaće od 4500kn gtx 1060 je luksuz kakav se rijetko viđa.

 Vidiš da niti Intel ne šalje procesore na review jer znaju da smo status junk.

 I ovo malo radno sposobnih kad se odseli van ostat će penzići i jebivjetri koji niti trenutno ne rade ništa. Uhljebi će zajedno sa Kroejšom u tri pič.e materine.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 11:47 (mislioc).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Meni je jasno da njemačka prodaje daleko više grafičkih od nas, ali isto tako prodaje i puno više nego češka, pa u češkoj nije tolika razlika. Logika ti baš ne štima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Meni je jasno da njemačka prodaje daleko više grafičkih od nas, ali isto tako prodaje i puno više nego češka, pa u češkoj nije tolika razlika. Logika ti baš ne štima.

 Česi su za nas pojam lukzusa nažalost. Prije su oni sa konzervama na moreno, a naši sad skupljaju pet ambalažu za njima kad se napiju i nažderu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice