Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.790
|
čitano: 5.690.015
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Penzija kaže...

Pozdrav!

prijatelju crkala graficka pa može preporuka za novu za nekih 1500kn

Konfa:

Napajanje: MS Platinum 400ATX P4 400W

Matična: Asrock G41C-GS

Proc: Intel Core 2 Quad Q8200

Hvala na odgovoru :D

 

Na to napajanje i proc ja nebi isa na nista jace od R7 250x. I to je previse za taj srot od napajanja pa nebi bilo lose da kupis neko kvalitetnije recimo od xfx-a
nista mi se neda
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Znam da je napajanje srot, ali dok gura gura.. Graficku mora sad uzet pa kad kupuje, neka ima nesto sta ce mu trajat..  Jeli moze napajanje izdržat neku R9 270?

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Penzija kaže...

ali dok gura gura.. Graficku mora sad uzet pa kad kupuje, neka ima nesto sta ce mu trajat..  Jeli moze napajanje izdržat neku R9 270?

Budeš ti fino tako dogurao do dima iz komponenata. {#}

Probaj pa nam javi. {#}

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act ---- 29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
10 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boixus Nois PS kaže...

Nema na ebayu nista od HD 7750,preko njuskala necu pa sam se odlucio za Amazon preko familije...

 

Posto vidim da ima 10 razlictih HD 7750 kartica koja je od ovih sa linka najbolja...

 

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_2?url=search-alias%3Dcomputers&field-keywords=hd+7750+&rh=n%3A541966%2Ck%3Ahd+7750+

 

AMD Athlon II X2 245 2.91 GHz

A770de+ http://www.asrock.com/mb/AMD/A770DE+/

2 Gb RAM-a,jos 4 Gb stizu 

ajde koja je najbolja od ovih sa linka...da napravim narudzbu

This time next year we'll be millionaires
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Penzija kaže...

Znam da je napajanje srot, ali dok gura gura.. Graficku mora sad uzet pa kad kupuje, neka ima nesto sta ce mu trajat..  Jeli moze napajanje izdržat neku R9 270?

Nema šanse u punom opterećenju da stabilno radi, osobno se ne bi usudio spojiti uopće išta što zahtjeva 6pin adapter od grafičkih na to napajanje.

In the name of tragedy...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jazebov kaže...
Stjepanj kaže...
jazebov kaže...

Savjet za graficku (do 1500 kuna).

za te novce je jos uvijek najbolja R9 280( stara hd7950), inace na njusci imas polovnih i nesto jacih HD7970/R9 280x za cca1300kn s garom pa svakako pogledaj!lp

Odlicna grafička (R9 280x) samo što ona zahtijeva 750W power Supply,koliko sam vidio na nekim stranicama. Ja imam CX500M Corsair napajanje. 😔

Koji idiot je to rekao? 450W je dovoljno makar ja bih uzeo 550W.

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MineDefine kaže...
jazebov kaže...
Stjepanj kaže...
jazebov kaže...

Savjet za graficku (do 1500 kuna).

za te novce je jos uvijek najbolja R9 280( stara hd7950), inace na njusci imas polovnih i nesto jacih HD7970/R9 280x za cca1300kn s garom pa svakako pogledaj!lp

Odlicna grafička (R9 280x) samo što ona zahtijeva 750W power Supply,koliko sam vidio na nekim stranicama. Ja imam CX500M Corsair napajanje. 😔

Koji idiot je to rekao? 450W je dovoljno makar ja bih uzeo 550W.

0 dana na forumu i vec nazivas nekoga idiotom{#}, ne radi se ovdje o nikakvom idiotu (iako si iz njegovog teksta mogao zakljuciti da se covjek bas i ne kuzi, pa ga jednostavno ispraviti:) vec proizvodaci na svojim stranicama napisu kakvo bi otprilike "šrotno" napajanje tjeralo doticnu karticu...jer vecina ipak nezna o tome nista pa onda ako i uzmu neko skupo super(brandirano) za prodavace ne? jer doticno daje barem stvarnih cca 450w sto je dovoljno za 280x/7970 itd!LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 18:53 (Stjepanj).
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Svima bi pojednostavili zivot kada bi napisali koliko ampera, struje napajanje treba davati na 12 volta i to je to, jer obicno srot napajanja od "600w" na v12 kombinirano daju 300w ili manje, a regulacija napona je upitna, na 12 volda mozda ide 13.5itd...

 

 
2 0 hvala 1
16 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Frend je prodao svoju Radeonku HD6870 i kupiti će od mene za nekoliko dana Sapphire HD7850 1GB GDDR5. Sada me zanima upgrade GPU, razmišljam o Asus R9 280x. Korištenje za obradu videa, slika te gaming. Komponente pogledajte pod "Moj PC". Novaca do 1300kn iako se mogu protegnuti do 1500. Unaprijed hvala

 

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/asus-r9-280x-directcu-ii-top-3gb-oglas-13107327

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako je garancija uredna i ostvariva, to je jako dobra cijena. Nadam se jedino da nisu (previše?) korištene za mining, jer baš i nije mala tlaka naći takve nove ventove ukoliko su oslabili.

In the name of tragedy...
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel se isplati ići na jaču karticu,

 

trenutno imam ovu AMD Radeon 7950 3gb ram.

Našao sam na njuškalu ovu ali me strah da li je to ispravno i stvarno novo?

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/xfx-radeon-r9-290-4gb-dd-edition-bf4-igra-24mj-oglas-13014410

 

Da li vi imate kakvu preprouku do 3500kn?

Knorac Mirko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Knorsky kaže...

Jel se isplati ići na jaču karticu,

Kako ne, samo ako se ima novaca. Preporuka

Najbrži kaže..

ASUS R9 280X slovi kao jako nepouzdana kartica, ja bih tu radije gledao neki XFX, Gigabyte ili Sapphire Vapor X model.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 20:48 (Valentin17).
10 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A770DE+

2GB-RAM

AMD ATHLON II X2 2.91 GHz

 

Posto nemogu nigdej nabviti HD 7750,bila mogla 7850 ili neko slicnu sa 1Gb RAM GDDR5,128 bit 

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boixus Nois PS kaže...

A770DE+

2GB-RAM

AMD ATHLON II X2 2.91 GHz

 

Posto nemogu nigdej nabviti HD 7750,bila mogla 7850 ili neko slicnu sa 1Gb RAM GDDR5,128 bit 

Kolko ti točno buđet?

LoL(EUW): CRORenato NFSW: Remzi1996 WoT: I_play_alone
10 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

600kn 

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boixus Nois PS kaže...

600kn 

Ovak nekaj? LINK

LoL(EUW): CRORenato NFSW: Remzi1996 WoT: I_play_alone
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ljudi trebam pomoć!

 

Imam HP Compaq dc7800 Small Form Factor PC. S obzirom na konfiguraciju računala odgovara mi samo grafička sa manjim limićem.

 

Kontaktirao nekoliko dučana pa ništa od pomoći.

 

Gledao sam na nabava.net http://www.nabava.net/graficke-kartice__150?&cdo=250&r=1&se=2252

 

Ali nisam siguran dali su mi te grafičke ok za računalo.

 

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

imam slabo napajanje za tu graficku kako su mi rekli...420 W

 

Jel mi mozes ukratko napisati koji se parametri uzimaju kad se gleda kompatibilnost izmedju graficke i maticne,jer sam ovamo pisao 100 puta pa da nepsmam..

 Mislio sam HD 7750,HD 7850 ili kako se vec pise...

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Francisko kaže...

Ljudi trebam pomoć!

 

Imam HP Compaq dc7800 Small Form Factor PC. S obzirom na konfiguraciju računala odgovara mi samo grafička sa manjim limićem.

 

Kontaktirao nekoliko dučana pa ništa od pomoći.

 

Gledao sam na nabava.net http://www.nabava.net/graficke-kartice__150?&cdo=250&r=1&se=2252

 

Ali nisam siguran dali su mi te grafičke ok za računalo.

 

Unaprijed hvala!

Jel nam možeš dati specifikacije racunala? Da vidimo sta imaš i jel ti se uopce isplati to nadogradivati? Za sta mislim koristiti Pc? daj malo vise info

Skini Specy i opali ss tu na forum  

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boixus Nois PS kaže...

imam slabo napajanje za tu graficku kako su mi rekli...420 W

 

Jel mi mozes ukratko napisati koji se parametri uzimaju kad se gleda kompatibilnost izmedju graficke i maticne,jer sam ovamo pisao 100 puta pa da nepsmam..

 Mislio sam HD 7750,HD 7850 ili kako se vec pise...

Nesto jace od 7750 ti se ne isplati jer ju procesor nece iskoristiti a isto tako ne zahtijeva dodatno napajanje.

Sljedeca nadogradnja bi ti trebalo biti neko kvalitetno napajanje ako mislis kasnije neki jaci proc i jacu graficku. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ma znam da nije Ali neznam koju bi HD 7750 uzeo...postavio Sam link na ovoj ili prosloj stranici

pa odgovori da znam...i Dali moja maticna ima takav utor za graficku...A770DE ➕

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ima. To je PCI-E utor. Ja bih uzeo najjeftiniju sa gddr5 memorijom ili radeon r7 250 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 0:09 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

jeli bitno jel xfx,msi ili nesto trece

This time next year we'll be millionaires
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Samo gledaj da je gddr5 memorija 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
This time next year we'll be millionaires
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 0:45 (Boixus Nois PS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Malo škole {#}

 

 
2 0 hvala 4
16 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako kupim neki GPU što je korišten za mining, može li se slati na reklamaciju s primjedbom npr: "mislim da grafička kartica ne pruža perfomanse koje bi trebalo" odnosno da se degradirala. Ne znam uvjete garancije stoga pitam vas iskusnije da li bi se i na koji način mogla reklamirati takva kartica. LP

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Najbrži kaže...

Ako kupim neki GPU što je korišten za mining, može li se slati na reklamaciju s primjedbom npr: "mislim da grafička kartica ne pruža perfomanse koje bi trebalo" odnosno da se degradirala. Ne znam uvjete garancije stoga pitam vas iskusnije da li bi se i na koji način mogla reklamirati takva kartica. LP

 

Naravno da nemozes doci u servis i reci da vise nisi zadovoljan perfomansama, inace za defradaciju gpu cipa osobno nikad nisam cuo zamisli tek onda ove u servisu;)lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
Najbrži kaže...

Ako kupim neki GPU što je korišten za mining, može li se slati na reklamaciju s primjedbom npr: "mislim da grafička kartica ne pruža perfomanse koje bi trebalo" odnosno da se degradirala. Ne znam uvjete garancije stoga pitam vas iskusnije da li bi se i na koji način mogla reklamirati takva kartica. LP

 

Naravno da nemozes doci u servis i reci da vise nisi zadovoljan perfomansama, inace za defradaciju gpu cipa osobno nikad nisam cuo zamisli tek onda ove u servisu;)lp

Može pojašnjenje koja je razlika grafičkih korištene za mining i onih za gaming i dr? Osim što za mining se koristi 100% 24/7? Da li ima kakvih posljedica ili štogod drugo? Vidim da su neke po 800-900kn jeftinije od novih a stare samo pola godine s garancijom, pretpostavka je da su korištene za rudarenje. Da li je dobro kupiti takvu karticu?

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Ja sam vec dvije uzeo jednu sapphire i drugu gigabajt, sve radi savrseno, obje s garancijom! Osim amd ovih musica s tom serijom drugih problema nema!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice