Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.759
|
čitano: 5.672.365
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

koliko vidim, vegica jos nema sa aftermarket hladjenjem, ali da je kartica dobra, jest...ja bih pricekao dok ne izadje neka sa aftermarket hladjenjem...

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 14:04 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Toxic ima na njuski 5670 gddr5 low profile 200kn

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/radeon-hd5670-oglas-23916116

I koliko sam vidio ima monitora na njuski pun klinac, jedan prodaje 20 i 22" zajedno za 400kn, posebno 200 i 250kn
http://www.njuskalo.hr/lcd-monitori/dva-lcd-monitora-22-24-inca-oglas-23916036
Znaci zajedno prodjes za nekih 500kn a igrat će se na njemu bez ikakvih problema.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Toxic ima na njuski 5670 gddr5 low profile 200kn

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/radeon-hd5670-oglas-23916116

I koliko sam vidio ima monitora na njuski pun klinac, jedan prodaje 20 i 22" zajedno za 400kn, posebno 200 i 250kn
http://www.njuskalo.hr/lcd-monitori/dva-lcd-monitora-22-24-inca-oglas-23916036
Znaci zajedno prodjes za nekih 500kn a igrat će se na njemu bez ikakvih problema.

 Poslao sam upit za monitor, no mislim da je ipak 1gb vrama premalo u danasnje vrijeme.

Nekako mislim da je gtx 1030 2gb vrama i vise nego sposobna cak odvrtiti i AAA naslove pri 30 + fpsa na okey postavkama

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ovisi sta tocno igraš, ta grafa je sasvim dovoljna cak i za novije igre ako smanjis detalje, ima njih koji igraju sa njom i bf1 bez problema. Mislim da 400kn vise za nekih 10-15% vise performanse nije isplativo.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Ovisi sta tocno igraš, ta grafa je sasvim dovoljna cak i za novije igre ako smanjis detalje, ima njih koji igraju sa njom i bf1 bez problema. Mislim da 400kn vise za nekih 10-15% vise performanse nije isplativo.

 a necu ja igrat vec klinci sto god pozele, najvjerojatnije ce biti prvo neke igre djecje tu i tamo koja voznja..

Jednostavne igre, platformeri itd..

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
A gle po performansama su tu negdje, cak 5670gddr5 je hardwerski jaca zbog sire sabirnice, pogledaj malo po netu pa ces vidjeti da se s njim bez beda mogu pokrenuti i novije igre. Koliko vidim gt 1030 je slabija od gtx 750, znaci taman negdje u klasi 5670gddr5
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ovako decki, molim za pomoc, mijenjao bi graficku pa da mi kazete koju bi bilo dobro uzet, znaci polovnu do 1500 kn, trenutno imam gtx 750 ti, procesor i3 550 na 3.20 ghz i 8gb ram ddr3 na 666mhz, pa sad recite dal vrijedi uopce bolju graficku il treba i proceaor mijenjat, igram pes, diablo3 i sad instalirao novi cod pa vidim da sam u problemu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa, mala pomoc treba mi preporuka grafike jer mi je trenutna jucer otisla u nepovrat.

Ostatak konfiguracije je pod moj PC.

Trenutno sam na integiranoj, nisam neki veliki gamer, igre su u stilu LOL, COD 4, counter strike, Football Manager itd....ugl nista prezahtjevno 

Nesto u range kao ova sto sam trenutno imao, sta povoljnije to bolje nezz jel se moze sta nac za cca 700-800-900kn i da nemoram radi nje mijenjati maticnu,napajanje ili sta vec.

Odgovora bilo koji shop u hrv ili vanka sta se moze naci svejedno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
josip0605 kaže...

Ovako decki, molim za pomoc, mijenjao bi graficku pa da mi kazete koju bi bilo dobro uzet, znaci polovnu do 1500 kn, trenutno imam gtx 750 ti, procesor i3 550 na 3.20 ghz i 8gb ram ddr3 na 666mhz, pa sad recite dal vrijedi uopce bolju graficku il treba i proceaor mijenjat, igram pes, diablo3 i sad instalirao novi cod pa vidim da sam u problemu 

 Rabljena 1060 3G sa garancijom.

Smretko kaže...

Ekipa, mala pomoc treba mi preporuka grafike jer mi je trenutna jucer otisla u nepovrat.

Ostatak konfiguracije je pod moj PC.

Trenutno sam na integiranoj, nisam neki veliki gamer, igre su u stilu LOL, COD 4, counter strike, Football Manager itd....ugl nista prezahtjevno 

Nesto u range kao ova sto sam trenutno imao, sta povoljnije to bolje nezz jel se moze sta nac za cca 700-800-900kn i da nemoram radi nje mijenjati maticnu,napajanje ili sta vec.

Odgovora bilo koji shop u hrv ili vanka sta se moze naci svejedno.

 Protegni se do 1050(Ti). Alternativa 560 Radeon.

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
josip0605 kaže...

Ovako decki, molim za pomoc, mijenjao bi graficku pa da mi kazete koju bi bilo dobro uzet, znaci polovnu do 1500 kn, trenutno imam gtx 750 ti, procesor i3 550 na 3.20 ghz i 8gb ram ddr3 na 666mhz, pa sad recite dal vrijedi uopce bolju graficku il treba i proceaor mijenjat, igram pes, diablo3 i sad instalirao novi cod pa vidim da sam u problemu 

 Koju maticnu imas da vidim koji proc mozes sve staviti na nju tocno model ako moze

Smretko kaže...

Ekipa, mala pomoc treba mi preporuka grafike jer mi je trenutna jucer otisla u nepovrat.

Ostatak konfiguracije je pod moj PC.

Trenutno sam na integiranoj, nisam neki veliki gamer, igre su u stilu LOL, COD 4, counter strike, Football Manager itd....ugl nista prezahtjevno 

Nesto u range kao ova sto sam trenutno imao, sta povoljnije to bolje nezz jel se moze sta nac za cca 700-800-900kn i da nemoram radi nje mijenjati maticnu,napajanje ili sta vec.

Odgovora bilo koji shop u hrv ili vanka sta se moze naci svejedno.

 RX 560 2gb ili gtx 1050 2gb i te su vec malo previse za proc al ce radit ok. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne isplati se na taj i3 550 stavljati tako jaku grafu, prvo nek nabavi neku i5 ili i7 za taj socket ili nek skuplja lovu za novu platformu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
nadam se da necu postaviti pre glupo pitanje, ali da li mogu sa relive softwerom od graficke snimati ekran monitora ali ako mi je monitor ujedno i TV? Znaci da li si mogu npr snimiti seriju preko relive-a?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

isplati li se za video editing u davinci resolve na procesor i7 3770k na b ploci staviti Grafička kartica GIGABYTE AMD Radeon R9 285 WF2 OC, 2 GB GDDR5 za 1000 kn nova ili Grafička kartica XFX AMD Radeon RX 460 2GB Double Dissipation, 2 GB GDDR5 za 800 kn ? hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gamer21 kaže...

isplati li se za video editing u davinci resolve na procesor i7 3770k na b ploci staviti Grafička kartica GIGABYTE AMD Radeon R9 285 WF2 OC, 2 GB GDDR5 za 1000 kn nova ili Grafička kartica XFX AMD Radeon RX 460 2GB Double Dissipation, 2 GB GDDR5 za 800 kn ? hvala

 ovako nešto si gledaj http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gigabyte-gtx-1050ti-windforce-oc-oglas-23889228

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/asus-strix-gtx-1050ti-4gb-oglas-23755186

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Za video editing nije toliko bitna grafa, bilo koja od one dvije ce biti dobre, najbitniji je proc i količina rama.

Zato radije uloži u što bolji proc i što više rama a grafa može biti i neka prosječna,niš posebno skupa/jaka.

 

EDIT:

Nađoh jedan super link za slaganje video editing pc-a i baš za DaVinci Resolve kažu da je tako napravljen da če iskoristiti snagu jače grafe tak da eto, za DaVinci se isplati uložiti i u jaču grafu!

LINK

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 21:06 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo jedan upit da predem na vegu 64 liqvid posto imam fresync monitor 144hz jel se isplati posto ne mislim minjat ni proc ni nista 2god

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
augi80 kaže...

Evo jedan upit da predem na vegu 64 liqvid posto imam fresync monitor 144hz jel se isplati posto ne mislim minjat ni proc ni nista 2god

 Ne budi lud, imas najbolju karticu na trzistu i prelazak na vegu 64 bi bio debeli downgrade, ako te vec toliko svrbe pare prodaj taj monitor koji imas i uzmi isti u g-sync izvedbi ili neki bolji.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
A gle po performansama su tu negdje, cak 5670gddr5 je hardwerski jaca zbog sire sabirnice, pogledaj malo po netu pa ces vidjeti da se s njim bez beda mogu pokrenuti i novije igre. Koliko vidim gt 1030 je slabija od gtx 750, znaci taman negdje u klasi 5670gddr5

 jel ide ova u sff kuciste bez problema ?

 

https://www.msi.com/pdf/presale_v2/GeForce-GT-1030-AERO-ITX-2G-OC

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...

 jel ide ova u sff kuciste bez problema ?

 

https://www.msi.com/pdf/presale_v2/GeForce-GT-1030-AERO-ITX-2G-OC

 kućište ti je slično lc power kućištu koje sam uzeo klincima za na policu ispod stola i isto kasnije planiram ubaciti neku dodatnu grafu

ako se ne varam odozada izgleda kao na slici dolje, što znači da nemereš ubaciti tu grafu, već isključivo one uže poput primjerice msi 1050 lp (slika2) i na nju instalirati stražnju pločicu koju dobiješ u kutiji (slika3)

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
toxic kaže...

 jel ide ova u sff kuciste bez problema ?

 

https://www.msi.com/pdf/presale_v2/GeForce-GT-1030-AERO-ITX-2G-OC

 kućište ti je slično lc power kućištu koje sam uzeo klincima za na policu ispod stola i isto kasnije planiram ubaciti neku dodatnu grafu

ako se ne varam odozada izgleda kao na slici dolje, što znači da nemereš ubaciti tu grafu, već isključivo one uže poput primjerice msi 1050 lp (slika2) i na nju instalirati stražnju pločicu koju dobiješ u kutiji (slika3)

 Hvala, da skuzio sam, nema veze što je ova itx ali nema low profile brecket.

dakle iskljucivo mi ostaju lp grafe..

 

11 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

ha jbga, s takvim kućištem nema druge

kod mene je privjesak g4560 unutra, pa je igpu dosta bolja od tvoje i zasad im je više nego dovoljna čak i za gta5 30+ fps-a na 1280x1024 monitoru, low postavke

za ono što najviše igraju - spore, simse i meridu hrabru, više nego dovoljna je igpu

planirao sam odmah uzeti 1050ti lp, no kad sam vidio da ovo fercera, osudtao sam jer će za godinu-dvije takva grafa koštat kao sad gt1030

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

ha jbga, s takvim kućištem nema druge

kod mene je privjesak g4560 unutra, pa je igpu dosta bolja od tvoje i zasad im je više nego dovoljna čak i za gta5 30+ fps-a na 1280x1024 monitoru, low postavke

za ono što najviše igraju - spore, simse i meridu hrabru, više nego dovoljna je igpu

planirao sam odmah uzeti 1050ti lp, no kad sam vidio da ovo fercera, osudtao sam jer će za godinu-dvije takva grafa koštat kao sad gt1030

 ja sam sada uzeo neki polovni monitor za 200 kn lg 22" 1680 x 1050 pa ću vidjet jel ce krepat ako nece onda cu uzeti grafu :)

 

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...

 ja sam sada uzeo neki polovni monitor za 200 kn lg 22" 1680 x 1050 pa ću vidjet jel ce krepat ako nece onda cu uzeti grafu :)

 uf, to je već zahtjevnija rezolucija za igpu, čak i za ove novije intelove 

ja sam imao neki stari 4:3 monitor koji radi sasvim ok, reza 1280x1024 i to se zasad dobro slaže sa intelovom hd 610

kad za godinu-dvije uzmem zasebnu grafu, promijenit ću im i monitor, no o tom potom

 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
toxic kaže...

 ja sam sada uzeo neki polovni monitor za 200 kn lg 22" 1680 x 1050 pa ću vidjet jel ce krepat ako nece onda cu uzeti grafu :)

 uf, to je već zahtjevnija rezolucija za igpu, čak i za ove novije intelove 

ja sam imao neki stari 4:3 monitor koji radi sasvim ok, reza 1280x1024 i to se zasad dobro slaže sa intelovom hd 610

kad za godinu-dvije uzmem zasebnu grafu, promijenit ću im i monitor, no o tom potom

 

 ma imam ja doma i 17" s ovom rezolucijom ali to mi je uzas gledati.. a kuda klincima pa sam odlucio iz tog razloga uzeti veci monitor.

11 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

ma htio sam ja njima odmah riješiti grafu i dati svoj 22" full hd monitor, pa sebi uzeti nešto veće po principu dvije muhe jednim udarcem, pa možda i novu grafu...

no moja štedljiva ženica me odgovorila, pa smo moje planirane investicije zdrobili u tjedan dana amsterdama 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

ma htio sam ja njima odmah riješiti grafu i dati svoj 22" full hd monitor, pa sebi uzeti nešto veće po principu dvije muhe jednim udarcem, pa možda i novu grafu...

no moja štedljiva ženica me odgovorila, pa smo moje planirane investicije zdrobili u tjedan dana amsterdama 

 meni sad na pamet palo. muka mi je od ovog kemijanja.

 

imam doma viska fractal arc xl kuciste

jel bi mogao sve iz ovog prebacit tamo?

uzmem neko 400w psu i onda nemam frke s ubacivanjem neke polovne graficke koja ce biti mocnija od ovoga a mozda ne toliko ucinkovito.

11 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

možeš, zašto ne, pogotovo ako imaš mjesta

moji su klnici imali ranije neki c2d procesor u nekom starom kućištu koje im je smetalo zbog veličine i skupljalo prašinu + kablova po svuda

a taman u radnom stolu imaju policu u koju stane mini itx kućište, zato sam ga i uzeo, gurnuo u policu, kablove pohvatao iz stola žicom i sad su mirni

to je jedini razlog zašto sam išao na tako malo kućište, ti ako imaš mjesta nemaš potrebe za tim

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

bili 1060 3gb bila dovoljna za 1080p bez AA i ostalih post processing stvari?

Bog,hrvati,real madrid i evil access!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Logigamer kaže...

bili 1060 3gb bila dovoljna za 1080p bez AA i ostalih post processing stvari?

 Da i sa AA ovisno o igri

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Logigamer kaže...

bili 1060 3gb bila dovoljna za 1080p bez AA i ostalih post processing stvari?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 0:11 (ibme74).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice