Vaši 3D modeli izdvojena tema

poruka: 7.698
|
čitano: 1.854.750
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vaši 3D modeli

Bit će najbolje da ja završim oboje. Cool

3D Designer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Da li je potrebno znati dobro rendati,ako želiš izrađivati likove za 3d igru.
ZeKiDa Games presents
14 godina
offline
Vaši 3D modeli

Ne. Ako radiš model za igru, možeš renderirati taj model u engine-u od te igre.

3D Designer
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo jedna kuća koju radim,treba ju još malo doraditi i dodati teksture(ovo su tek boje da se vidi što je što).

Možda nisam još trebao staviti slike,ali jesam da ne mislite da ništa ne radim,ovu sam kuću napravio za dva sata(iako ja mislim da je bilo još manje) i osim što sam radio ovu kuću prije par dana sam radio aute i ljude pomoću blueprintsa,ali neću još stavljati slike dok se ne naučim raditi s blueprintsima, iako moram priznati da zadnji auto i nije baš bio loš.

ZeKiDa Games presents
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Dodaj 3. dimenziju tim prozorima i otvorima, oni su uvuceni, okviri prozora pa staklo jos malo uvuceno, krov nije tako zaljepljen za rub kuce itd. Sve te sitnice odmah vec i u modeling fazi cine veliku razliku Namigiva

14 godina
offline
Vaši 3D modeli

Obavezno stavi kad završiš. Smijeh

 

Samo ti stavi i WIP, to je dobro onako kasnije za review da vidiš postupke i gdje si eventualno pogriješio. Super mi terasa izgleda. Prozore obavezno napravi, nemoj samo teksturu naljepit Belji se

3D Designer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Ma znam ja da te sitnice treba doraditi(pogotovo krov i prozore),ali ja sam te slike stavio tek toliko da se vidi kako bi otprilike trebali izgledati najbitniji dijelovi kuće ne
bih valjda ostavio sve tako ''neuredno,,
ZeKiDa Games presents
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

zekida, u kojem to programu radis?

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
mb_fak_team kaže...

zekida, u kojem to programu radis?

radi u blender-u

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
loky4i4 kaže...
mb_fak_team kaže...

zekida, u kojem to programu radis?

radi u blender-u

točno,a sve o njemu možeš saznati na www.blender.org,također ga tamo možeš i besplatno downloadati.

ZeKiDa Games presents
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo, na ovom projektu trenutno radim, ovaj dio zgrade je zavrsen... a to je otprilike 20% od cjele zgrade.

Moram ju detaljno iz nutra srediti...

Gornja je 3Dslika, a donja je s mobitelom slikana

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
mb_fak_team kaže...

Evo, na ovom projektu trenutno radim, ovaj dio zgrade je zavrsen... a to je otprilike 20% od cjele zgrade.

Moram ju detaljno iz nutra srediti...

Gornja je 3Dslika, a donja je s mobitelom slikana

Super :)

www.denis.matemaksan.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Lijepo,lijepo vidim da svi dobro napredujete,uskoro budem i ja stavio svoju kuću,stavio sam prozore i popravio krov,stavio sam neke teksture,itd.još samo moram napravit neke sitnice
i spremna je za rendanje,ali ne danas jer sad u 14 h moram u školu i
nema me kući do 19 h,ali bude kroz par dana :D
ZeKiDa Games presents
14 godina
offline
Vaši 3D modeli

Evo htio bih se i ja malo okušati u ovom 3D modeliranju.

Odmah u početku imam par pitanja.

Koji software preporučate ovako za početnika?

Što je točno render?

Koliko je vama trebalo da naučite raditi ovakve modele?

Kako ste počeli i znate li neke dobre tutoriale po kojima se može raditi?

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

počeo prije mj. dana,

rendanje ti je onak slikovito receno da sliku napravis sto realisticniom

imas hrpu free programa

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli

E da, još sam htio pitat..

Recimo ovaj tvoj 3D model zgrade koju si prethodno slikao..

To se sve radi od oka prema toj slici ili..?

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
DamageHigh kaže...

Evo htio bih se i ja malo okušati u ovom 3D modeliranju.

Odmah u početku imam par pitanja.

Koji software preporučate ovako za početnika?

Što je točno render?

Koliko je vama trebalo da naučite raditi ovakve modele?

Kako ste počeli i znate li neke dobre tutoriale po kojima se može raditi?

Možeš započeti sa programom kojim hočeš...

Imš Blender koj je besplatan a super,  zatim 3D Studio Max, Maya, Cinema 4D, Lightwave, Modo i mnogi drugi...

Nemoj gledati na program tako da vidiš neki super rad pa se okreneš tom programu, u svakom programu možeš napraviti baš sve što si zamisliš, samo moraš imati znanja...

Render ti je prenošenje 3d objekta u 2d sliku...

Sad koliko je trebalo, ja radim nekoliko mjeseci...Modeliranje ćeš brzo savladat dok će ti veće poteškoće stvarat render, jer je dosta teško dobiti realan render...

Eh sad za tutoriale, zavisi koj program odabereš, pa onda dalje tražiš po netu :)

Odmah da te uputim na hrvatsku straicu, ak ose već nisi registirao www.3dhr.net

Tamo ćeš naći sve što te zanima, uz tu stranicu sam ja jako napredovao :)

www.denis.matemaksan.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 0:13 (Denis Ivankovic).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Najlakši program za modeliranje je Google SketchUp, u njemu je integriran tutorial koji će te naučiti sve mogućnosti programa.

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
14 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
DamageHigh kaže...

Evo htio bih se i ja malo okušati u ovom 3D modeliranju.

Odmah u početku imam par pitanja.

Koji software preporučate ovako za početnika?

Što je točno render?

Koliko je vama trebalo da naučite raditi ovakve modele?

Kako ste počeli i znate li neke dobre tutoriale po kojima se može raditi?

 

Evo, da ti pokušam objasniti kako ja to vidim:

 

1. Postoje razni 3d modeling software-i. Razlikuju so po interface-u i po mogućnostima. Mogao bih ti preporučiti nekoliko programa ali teško je procijeniti koji će tebi odgovarati. Trebaš probati sam. Ako već sad znaš da bi se htio ovime aktivno baviti duže vrijeme onda bi već sad mogao krenuti sa programom koji ima kompliciraniji interface ali sve mogućnosti na jednom mjestu. Ja sam krenuo sa 3DS Max-om, dobro poznat program svim 3d modelarima. Ako znaš da bi se aktivno želio baviti ovime, a ne znaš točno kojim segmentom 3d-a onda ti mogu preporučiti upravo 3ds max (naravno, netko drugi će ti možda preporučiti nešto drugo). Relativno je kompliciran ali nudi više manje sve što bi ti u svijetu modeliranja/animacije/renderinga moglo zatrebati.

 

2. Vidiš, zanimljivo pitanje. Rendering je stvaranje slike od modela. Kada radiš u programu, ti vidiš model ali kad tad ćeš htjeti taj model prekriti teksturama, dodati kameru u scenu, osvijetliti scenu realističnim osvjetljenjem i napraviti iz toga 2D sliku ili animaciju. Tu u igru ulazi renderiranje, to je zapravo proces kalkulacije gotove slike, od običnog modela, do slike koja sadrži teksturiran, osvijetljen model spremne za daljnju obradu u Photoshop-u. Ako me nisi shvatio reci pa ću ti pokušati bolje objasniti. Btw. Rendering se konstantno odvija u igrama, sve što vidiš u igri je rendering u realnom vremenu, hrpe kalkulacija za prikaz slike koju vidiš. Nadam se da si me shvatio. Kada modeliraš i radiš fotorealistične scene renderi znaju trajati satima. Samo jedna slika se zna po 10 sati renderirati jer je potrebna hrpa kalkulacija koje naš hardware ne može obaviti u kratkom vremenu.

 

3. 3 godine se bavim ovime.

 

4. Počeo sam gledajući besplatne tutorijale koje sam našao na Google. S vremenom sam i sam napravio neke tutoriale pa ako te zanima

na jedan od mojih tutoriala. (samo da upozorim da su na engleskom pa mi se nemojte rugat Belji se) Ovaj je namijenjen za početnike, jendostavan je i relativno kratak (ispričavam se na lošu kvalitetu videa, nadam se da ćeš moći pratiti). Za ovaj tutorial npr. ti treba 3DS Max i V-Ray renderer. Sjećaš se onoga o renderiranju što sam govorio? 3DS Max ima svoje render metode ali postoji mogućnost da koristiš i neki drugi renderer ako je podržan u programu. Ja koristim V-Ray, to je poznat i veoma dobar rendering engine. Ako trebaš neke linkove (znaš što mislim Smijeh) javi mi na PM.

DamageHigh kaže...

E da, još sam htio pitat..

Recimo ovaj tvoj 3D model zgrade koju si prethodno slikao..

To se sve radi od oka prema toj slici ili..?

 

Ovo će ti odgovoriti autor ali htio sam ti reći općenito da kada modeliraš koristiš što više referentnih slika, ako imaš tlocrt ili nekakav nacrt, skicu odlično! To ti uvelike olakšava stvar. Ako nemaš, radiš sa onime što imaš, ako je to jedna slika, onda je to jedna slika i radiš sa time.

 

Ako te bilo što zanima samo me kontaktiraj na PM. Ne mogu ti niti reći koliko mi je drago vidjeti da ima ljudi koji imaju interes za ovo. Voljan sam ti obasniti što god te zanima, sjećam se kako je meni bilo teško u startu naći neke informacije kad bih zapeo... Znanje je tu da se prenosi. Možda ne znam puno jer i sam sam još uvijek "mlad" u ovom svijetu ali ono što znam rado ću ti objasniti.

 

Pozz! Smijeh

 

P.S. da ne ispadne da sam neki zagovaratelj određenog modeling programa rekao sam, najbolje ćeš sam znati koji tebi odgovara kada probaš, 3ds max sam ti preporučio jer nisam probao konkretno raditi u drugima nego sam se držao njega i u njemu i dan danas radim sve što radim, ne kažem da on ima više ili manje mogućnosti od nekih drugih.

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 0:53 (Minoza).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
DamageHigh kaže...

E da, još sam htio pitat..

Recimo ovaj tvoj 3D model zgrade koju si prethodno slikao..

To se sve radi od oka prema toj slici ili..?

Mjerio s nogama duljinu stranica, a vrata i prozori su mi pomogli (trebas znat neke standarde), a posto je zgrada osmerokut nisam trebao prakticki kutove mjerit jer mi ih je program izmjerio.

pozz

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
14 godina
offline
Vaši 3D modeli
Hvala svima ljudi (jbg, nema "gumba" =)), a posebno tebi minoza! Budi siguran da ću ti se još javiti, ali sad sam na mobu, a i nemam vremena baš puno ovih dana...

Baš se zainteresirao ovaj 3D...predivno..:)..samo se bojim da ne odustanem u startu, jer je, pretpostavljam, najteže počet...
Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Istina, najteže je počet,ali ako se krene polako brzo ćeš i naučiti,znači za početak uzmi sketchup prođi par tutoriala i modeliraj nešto i kad vidiš da si spreman za dalje uzmi blender,3d max,mayu,itd.,ali zapamti kad npr.budeš uzeo 3d max nemoj odmah krenuti sa teškim tutorialima,nego prvo uzmi neke tutoriale da upoznaš sučelje,a tek onda na modeliranje,animaciju.Ima
još nešto,a to je da kad kreneš nešto modelirati to i završi, i SRETNO!
:D
ZeKiDa Games presents
14 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
DamageHigh kaže...

Baš se zainteresirao ovaj 3D...predivno..:)..samo se bojim da ne odustanem u startu, jer je, pretpostavljam, najteže počet...

 

Mogu ti reći da iako je u startu sve jako zbunjujuće zapravo je jako samopoticajno jer konstantno nešto stvaraš i napreduješ. A znaš da ova naša ljudska vrsta obožava stvarati. Smijeh

 

Jedino što trenutno stoji između tebe i radova koji oduzimaju dah je nekoliko tutorijala i puno sati vježbe. Namigiva

 

Naravno, trebat će ti i dosta kave. Belji se

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 13:42 (Minoza).
16 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo jedan čitač Kartica...

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=b682d3636922d6465ae43fbee358cb7e

Pogledajte u sketchup-u, ovde ispadne loše

IRebic
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
IRebic kaže...

Evo jedan čitač Kartica...

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=b682d3636922d6465ae43fbee358cb7e

Pogledajte u sketchup-u, ovde ispadne loše

 

Odlično mi izgleda!

3D Designer
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Hoj, pozdrav svima. Vidim da se ovdje rađaju novi i maldi 3D artisti Smijeh Super, samo nek nas bude.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 18:07 (Tinx).
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Vaši 3D modeli

Evo i ja sam odlučio krenuti. Nemam pojam o 3D modeliranju ali jednog dana se i ja želim hvaliti svojim modelima kao i vi... Par vas ću kontaktirati radi pomoći i linkova... Hvala ;-)

Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Bok!Evo gotova je kuća i moram priznati da sam dosta zadovoljan iako ima nekih malih greškica.Rendano je yafa ray-om, koji čini se daje dosta dobre rezultate, iako još nije na razini vray-a,teksture su sa cg textures-a i to bi bilo to, i da molio bih komentare(i dobre i loše).Osmijeh

ZeKiDa Games presents
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaši 3D modeli

Ma odlično je ispalo!

 

Čini mi se da nisi koristio UV maping za teksture. Mislim da su ti se zbog toga možda onako malo razletile teksture između prozora. Krivudave su nekako, ne znam, možda mi se samo čini?

3D Designer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

ma to ti je zato kad sam uvukao prozore pa se malo mesh izobličio i onda kad sam stavio teksturu ona se baš tako poklopila pa izgleda krivudavo.

ZeKiDa Games presents
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 21:57 (Zekida).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice