AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.661.568
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
AMD Navi
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD Navi

xt pulse nije dobra ko non xt, veča temp i veča buka. Zaobiči sve osim slabije verzije pulse. Powercolor xt jedina i gigabyte možda.Uzak izbor slabo skroz.

Tako ispada po recenzijama.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 21:02 (dery).
Moj PC  
0 4 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

xt pulse nije dobra ko non xt, veča temp i veča buka. Zaobiči sve osim slabije verzije pulse. Powercolor xt jedina i gigabyte možda.Uzak izbor slabo skroz.

Tako ispada po recenzijama.

 

 

Evo obrazuj se malo, tebi je ovo bučno i toplo? Svašta...

15 godina
offline
Re: AMD Navi

40db na 21° sobna temp , mogu mislit šta kad je 25 i više u prostoriji.Ja se obrazujem ti ponavljaj godinu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 21:16 (dery).
16 godina
offline
AMD Navi

Jesu bučne ove referentne RX 5700?

Neda mi se više čekat i sve mislim da ću uzet to...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Navi

40db je ništa u zatvorenom kućištu pa 90% grafičkih se kreće od 35 do 40dba i svi rade testove u klimatiziranim prostorima. Ja ti kažem da je ovo odlično kakvih šrotova ima od rx 5700 xt ova je zlato, ja je nebih uzeo zbog izgleda, ići ću na gigabyte koji će biti isti sa cijenom a po svemu sudeći uz strix i red devil najbolji.

 

Edit: Doktor11 bučne i preko 90 stupnjeva temperatura na foundericama, pa ne moraš više čekati već ima podosta aib modela pogotovo 5700. Koji model te zanima?

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 21:22 (BeLLicus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

XT nije dobra ko obična to je činjenica, opet ti kažem šta kad je temp u prostoriji veča. Pogledaj temperaturu od strix koji fail.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 21:30 (dery).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

 

Edit: Doktor11 bučne i preko 90 stupnjeva temperatura na foundericama, pa ne moraš više čekati već ima podosta aib modela pogotovo 5700. Koji model te zanima?

 Ma bilo koji... Ali mi treba Links, Instar ili HG spot...

9 godina
offline
Re: AMD Navi
doktor1 kaže...
BeLLicus kaže...

 

Edit: Doktor11 bučne i preko 90 stupnjeva temperatura na foundericama, pa ne moraš više čekati već ima podosta aib modela pogotovo 5700. Koji model te zanima?

 Ma bilo koji... Ali mi treba Links, Instar ili HG spot...

 https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-sapphire-radeon-rx-5700-pulse-8gb-gddr6-051800548

 

Ako ti nije puno...

 

Dery jbt logično da nije kao obična, XT ima jači boost jači takt i logično da je malo više toplija i bučnija od non XT ali to ne znači da je pretopla i preglasna...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 21:43 (BeLLicus).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

XT nije dobra ko obična to je činjenica

 Kartica sa manjim tdpom, a istim hladnjakom je hladnija od ove sa vecim tdpom. No shit. 

6 godina
offline
AMD Navi

35db i 40db razlika je ogromna u buci

 

treba gledati samo i jedino "power draw" to je najtocnije mjerilo i temperature i buke, a tu su AMD graficke na 7nm podbacile debelo u odnosu na nvidiu, ako se gleda u odnosu na VII onda su super 

 

 

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

I kaj nam je donio GPU na 7 nm...skupe i vruče kartice.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 21:50 (XXX).
Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
dery kaže...

XT nije dobra ko obična to je činjenica

 Kartica sa manjim tdpom, a istim hladnjakom je hladnija od ove sa vecim tdpom. No shit. 

 Ma vidi to nisam znao. Tko se to meni pravi pametan. Navi je fail šta se tiće buke i temp. Pulse no xt je jedina koja je prihvatljiva ako su temperature veče od 21°.

 

Na ljetnjim temperaturama bolje ih ne upogonit jer bi vjerovatno otišle na 50+db i do 90°.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 22:16 (dery).
10 godina
offline
Re: AMD Navi

A ima ljudi kojima buka ne smeta tolko :/ Malo zvucne izolacije, tj. kvalitetno kuciste tu isto moze pomoc. Za mene kao silent freaka cijela 5700 serija nije bas prihvatljiva. Polovne gtx 1070, 1070Ti i dalje rulaju tko ih nadje za dobru cijenu..

 

Treba sacekat Sapphire prave modele, ali opet ce bit relativno velika disipacija topline za koju pozeljno trebaju kvalitetniji ventilatori u kucistu da ju izbace cim prije van. Tko ima klimu u kuci i vecinom za kompom ima sluske na glavi sve5.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 22:08 (The_Fichek).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Ma vidi to nisam znao. Tko se to meni pravi pametan. Navi je fail šta se tiće buke i temp. Pulse no xt je jedina koja je prihvatljiva ako su temperature veče od 21°.

 

Na ljetnjim temperaturama bolje ih ne upogonit jer bi vjerovatno otišle na 50+db i do 90°.

 Ti to najbolje znas sa tom rx 580. 

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Đaba ti novi profil, trol dlaku mijenja ćud nikad.

kradem mine iz minskog polja
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Znaci ti mozes pljuvat i pricat gluposti, al ksd netko posere ono sto ti imas nastaju problemi i film se okrece na neke tvoje paranoje? Fora.
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Ja sam imao Nitro RX580 4GB (siva) i sad imam Nitro+ RX 580 8GB, ali SE (special edition, plava) i osjeti se promjena u buci, iako su jako slicne, ali i dalje disipira vise topline, nego gtx 1060 koju sam isto imao. Same shit je sada s 5700 serijom naspram Nvidije brijem. Mislim meni ovo ne smeta, ali treba doci neki top model kao Nitro SE kod rx 580, a to bu vjerojatno imalo cijenu i onda bokte pitaj bude isplativo naspram Nvidije.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

A ima ljudi kojima buka ne smeta tolko :/ Malo zvucne izolacije, tj. kvalitetno kuciste tu isto moze pomoc. Za mene kao silent freaka cijela 5700 serija nije bas prihvatljiva. Polovne gtx 1070, 1070Ti i dalje rulaju tko ih nadje za dobru cijenu..

 

Nece bas pomoc kuciste, sta je bolje zvucno izolirano, to je airflow slabiji pa kartica vrti ventove jos brze i dodje na isto. 

12 godina
offline
AMD Navi

Evo XFX oklopnjače, s fan stop funkcijom

u idle-u. Za one koje vole tišinu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 12:58 (absolon).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Navi
absolon kaže...

Evo XFX oklopnjače, s fan stop funkcijom

u idle-u. Za one koje vole tišinu.

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6732650_-radeon-rx-5700-xt-thicc-ii-8gb-gddr6-xfx.html 450 eura

https://www.computerbase.de/2019-08/xfx-radeon-rx-5700-xt-thicc2-test/ na razini Sapphire 5700 XT Pulse po izvedbi

 

Btw. u Computeruniverseu kaj got stavite u kosaricu se malo poveca cijena, malo šupački od njih. whoops

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 13:40 (The_Fichek).
6 godina
offline
Re: AMD Navi

 

Btw. u Computeruniverseu kaj got stavite u kosaricu se malo poveca cijena, malo šupački od njih.

 hrvatski pdv

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Ak si odabrao shipping adresu u hrv poveca se jer je porez kod nas 6% veci.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 13:37 (DonOscar).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Kaj nije netko linkao recenziju tog XFX modela i ispao najgori od svih, drži niži klok od referntne kartice kaj je teža koma.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
absolon kaže...

s fan stop funkcijom u idle-u. Za one koje vole tišinu.

XXX kaže...

Kaj nije netko linkao recenziju tog XFX modela i ispao najgori od svih, drži niži klok od referntne kartice kaj je teža koma.

 pa vidiš da je napomenuo fan stop u idle, dakle za ljubitelje tišine u idle... 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Onda je najbolje uzeti CPU sa integriranom grafikom i tišine koliko ti srce želi i para u džepu...a ova XFX je najlošiji model u prodaji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...

Onda je najbolje uzeti CPU sa integriranom grafikom i tišine koliko ti srce želi i para u džepu...a ova XFX je najlošiji model u prodaji.

 pa vidiš što sam svojoj dječici uzeo, igraju se u tišini za malo para 

dok još malo cijene padnu uvalim unutra neku rx 5xx za siću i efpeesa na bacanje 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
absolon kaže...

Evo XFX oklopnjače, s fan stop funkcijom

u idle-u. Za one koje vole tišinu.

Fan stop realno nema nikakve veze s tisinom, u idle-u su kartice i onako necujne, jedino load je bitan...

9 godina
offline
AMD Navi

Ja vise nisam imao strpljenja i otisao po gtx 1080 TI. Za 3600 kn godinu dana stara, sa godinu dana garancije + dodatna godina preko EVGA stranice. Jača,tiša, hladnija od bilo koje rx 5700 xt... A oni nek se napuše sa svojim šroterskim modelima i odugovlačenjem izlaska...

Moj PC  
5 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Tema može closed.

kradem mine iz minskog polja
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice