Huawei Mate 10 izdvojena tema

poruka: 1.161
|
čitano: 393.409
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Zvao ih prijatelj u vezi mate 10 pro. Kao na akciji je a nemaju ga na stanju. I nisi ga mogao kupiti preko web shopa. Mozes ga prednaruciti ali ne vise po toj cijeni. I trebao bi doci u roku 2 tjedna. Navodno da ce ih prvi dobiti Santa Domenica i links.hr
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei Mate 10
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2017 13:52 (R36).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Ne znas koji su jadniji. Ovi iz smartsona ili santa domenice. U smartsonu mate 10 pro na akciji a nemaju ga na stanju i ne mozes ga naruciti. Santa Domenica ima 20% popusta na huawei od 1.12 a na mate 10 pro se ne odnosi popust. Ja ga narucio 1.12 i nisam ga dobio nista jeftinije. Bas me zanima hocu li dobiti na poklon 360 kameru jer sam ga narucio u prednarudbi. Ako ne daju vraćam ga natrag. Nije da mi nesto znaci ali ako su je obećali na poklon onda bi trebali i dati.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei Mate 10

Obzirom na maleni senzorcic (slicne velicine kao i na V30 i G6) ocito je optika i odlican software kamere kompenzirali sve slabosti tako malog senzora.

Zaista mi nije jasan ovaj zaokret nekih proizvodjaca koji su se vratili na senzore velicine 1/2.9, 1/3 i 1/3.1 (Mate 10, LG G6 i LG V30).

Taman kada je Sony dosao na 1/2.3 senzor jos sa Xperiom Z1 2013.g. mnogi su se nadali da ce se nastaviti trend povecanja senzora.

Nokia je sa Limiom 1020 pokazala da moze i znatno vece od 1/2.3, a da mobitel ostane relativno tanak...uglavnom cudi me ovaj zaokret unazad.

Srecom pa su i senzori sve bolji kao i ta sicusna optika i optimizacija samog SW pa to ne izgleda tako prelose, ali ja sam uvijek za "zdravi" IQ dobiven sa fizicki vecim komponentama.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
ocean77 kaže...

Obzirom na maleni senzorcic (slicne velicine kao i na V30 i G6) ocito je optika i odlican software kamere kompenzirali sve slabosti tako malog senzora.

 

 MasterOfDisaster da li je ovo moguće. Pa kolega ocean77 je skužio ono što mi tvrdimo cijelo vrijeme. 

10 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
R36 kaže...
ocean77 kaže...

Obzirom na maleni senzorcic (slicne velicine kao i na V30 i G6) ocito je optika i odlican software kamere kompenzirali sve slabosti tako malog senzora.

 

 MasterOfDisaster da li je ovo moguće. Pa kolega ocean77 je skužio ono što mi tvrdimo cijelo vrijeme. 

 

 

"Srecom pa su i senzori sve bolji kao i ta sicusna optika i optimizacija samog SW pa to ne izgleda tako prelose, ali ja sam uvijek za "zdravi" IQ dobiven sa fizicki vecim komponentama."

 

 

Ovo nisi registrirao...mene nece dobiti sa takvim specifikacijama senzora...Galaxy S8+ je minimum na koji sam pristao...i dalje sam za to da se do odlicnog IQ dodje "prirodnim" putem, zakonitostima fizike i optike, a manje kompenzacijama SW.

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
R36 kaže...
ocean77 kaže...

Obzirom na maleni senzorcic (slicne velicine kao i na V30 i G6) ocito je optika i odlican software kamere kompenzirali sve slabosti tako malog senzora.

 

 MasterOfDisaster da li je ovo moguće. Pa kolega ocean77 je skužio ono što mi tvrdimo cijelo vrijeme. 

Nisam mislio ništa komentirati, jer u suprotnom bi bilo da tlačim kolegu Ocean77, ali eto očito se dešavaju čudne stvari i mali senzori mogu raditi odlične slike, ali samo zato jer je to priznao i dxomark, inače to mi "laici" ne bi mogli dokazati makar imam navedeni uređaj, ali eto i neiskusno oko nekad pogodi

10 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
MasterOfDisaster kaže...
R36 kaže...
ocean77 kaže...

Obzirom na maleni senzorcic (slicne velicine kao i na V30 i G6) ocito je optika i odlican software kamere kompenzirali sve slabosti tako malog senzora.

 

 MasterOfDisaster da li je ovo moguće. Pa kolega ocean77 je skužio ono što mi tvrdimo cijelo vrijeme. 

Nisam mislio ništa komentirati, jer u suprotnom bi bilo da tlačim kolegu Ocean77, ali eto očito se dešavaju čudne stvari i mali senzori mogu raditi odlične slike, ali samo zato jer je to priznao i dxomark, inače to mi "laici" ne bi mogli dokazati makar imam navedeni uređaj, ali eto i neiskusno oko nekad pogodi

 

Navedeni uredjaj koji ti imas se nije ni na DxO testu iskazao, a ono sto sam ja vidio od primjera na netu je poprilicno slabo.

Na zalost kod tvog moba ne pomaze ni optimizacija jer je senzor toliko slabasan da mu ni DxO nije mogao navuci nista vise bodova.

Mate 10 ima noviji senzor koji iako je mali kao i na G6 ocito je ipak nesto bolji.

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
ocean77 kaže...

 

Navedeni uredjaj koji ti imas se nije ni na DxO testu iskazao, a ono sto sam ja vidio od primjera na netu je poprilicno slabo.

Na zalost kod tvog moba ne pomaze ni optimizacija jer je senzor toliko slabasan da mu ni DxO nije mogao navuci nista vise bodova.

Mate 10 ima noviji senzor koji iako je mali kao i na G6 ocito je ipak nesto bolji.

Da znam da se LG G6 nije iskazao na DxO testu, ali se dokazao kod korisnika koji su ga maksimalno pohvalili na svim mogućim stranicam i forumima. Većina nas nisu profesionalni fotografi i za nas laike slika i video na LG G6 su odlični. Video na LG G6 u mraku na koncertu u 4K je čista perverzija i kvaliteta samog videa kojeg sam i linkao na temi LG G6, slike na samom uređaju su odlične, kristalne i čiste, a wide kameru nemam šta komentirati.

Tebi kamera na LG G6 nije dobra, ali drugima (čitaj 98%) je odlična.

Eto toliko, mislim da daljnje raspravljanje na ovu temu (kvaliteta fotoaparata na LG G6) nema logike niti koristi. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2017 12:36 (MasterOfDisaster).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10

Nakon nekih 4 dana korištenje (ne toliko intezivnog), kratki rezime za Pro verziju (dolazim sa Nexus 6P):

 

- dizajn mi se sviđa, 18:9 mi je legao jer nisam pobornik velikih ekrana, pa iako je ovo 6" naspram 5.7" koliko je imao nexus 6p, zbog omjera i samog ekrana do skorog ruba, veličina je manja, tj. mob je uži što mi odgovara, pogotovo kad je u džepu

- najviše oduševljenje mi je zasada baterija, s obzirom da na starom mob je ona već bila banana, te sam jedva dobivao SOT od nekih 2 sata. Nakon prvog punog punjenja na ovome sam dobio 6h SOT (manual brightness u prosjeku na 40%, face, internet, viber, whastapp)

- software ne mogu previše uspoređivati, jer dosad skoro svaki prethodni moj mob je bio rootan pa sam uvijek sve do detalje uspio prilagoditi svojim željama. Usprkos tome, sustav je stvarno fluidan i brz, bez obzira zbog nekih bloatware programa (kojih opet nema toliko, za razliku na samsung telefonima)

-što se tiče kamere, iako je svi hvale, neznam je li nešto krivo radim, ali slike su mi previše "plastične" (ako sam se dobro izrazio) pogotovo nakon minimalnog zuma na njima. Istina, nisam baš slikao u idealnim uvjetima, večinom pod kućnim svjetlom i po oblačnom vremenu ovih dana

 

Vaša iskustva sa kamerom?

mag.inf
13 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Nemam mob, ali svi hvale bateriju, tebi se još vjerojatno nije formirala, normalnim koristenjem bi trebao 9-12 sati SOTa, jedino ak si 6 sati igrao igrice.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2017 21:43 (TTTT).
 
0 2 hvala 0
11 godina
online
Re: Huawei Mate 10
ocean77 kaže...

 

....

 baš danas kolega fotograf s 30 godina iskustva (također bugovac, ali ne smijem reći koji) na poslu komentira kako mu izgledaš kao lik koji susjedu sa ladom nivom neprekidno dosađuje kako njegova dacia logan hebeno ulazi u zavoje, onako kako niva nikad neće moći.... čitavih 2-3 km/h brže

10 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
Kolega ti je onda malo jaci fotograf ili je toliko dugo vec u tom poslu da ga zapravo mrzi i dosao je do faze da je ravnodusan prema svemu vezanom za tu tematiku.
Ako je on upotrijebio ovako banalan primjer onda mi je potpuno jasno koliko je zapravo u tom poslu.
Ako cemo cisto o tehnikalijama onda se radi o poprilicnim razlikama u velicinama senzora između pojedinih modela...malo matematike i racunanja i dodje se do fascinantnih brojki...kada se pozabavite s time doci cete do toga da recimo HTC 10 ima cak cca 50% veci senzor slike od LG G6...toliko o banaliziranju i poznavanju profesije tvoga kolege fotografa kojemu su sve te razlike na nivou usporedbe Lade Nive i Dacie Logan.
 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Huawei Mate 10
Vidim da ne razumijes, htio je reci da je to ionako nikakva razlika u odnosu na fotoaparate... ako ti je ganjanje po zavojima toliki gust da o nicem drugom ne pricas, onda kupis barem hondu
U prijevodu (u slucaju da opet ne kuzis) ako ti je fotografija toliko bitna da vec mjesecima turpijas po istom, kupi si pravi aparat, jer i s8 je isti kujac kao i huawei po tom pitanju i ta razlika je toliko mizerna izmedju tih kamerica u odnosu na profi aparat da su upravo dacia i lada dostojna usporedba
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
Imam i klasicni fotic sa izmjenjivim objektivima, a kamera na mobitelu mi je bitna jer je uvijek pri ruci...i naravno da su neke kamere na mobitelima donekle zadovoljavajuce, a neke potpuno neprihvatljive...drugim riječima ima razlika i zato ne volim ova banaliziranja.
Od zadnjih modela koji su izasli najvise me šokirao Oneplus 5T...toliko losu kameru ima da uopce ne znam kako je dobio zeleno svjetlo da ide na trziste...pogledaj uzorke fotki na dpreview...s druge strane pogledaj kako izgledaju uzorci od Pixela ili HTC U11... ogromne razlike.
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Huawei Mate 10
Ne banaliziram, jedna kolegica ima s8, druga s7, treci kolega neki noviji ajfon i njihove fotke izgledaju strasno dobro u odnosu na moj s5 mini...
No, kad povremeno moramo koristiti te kamerice za posao i kad poslije fotke dodju kod graficara na obradu, malo je zumira i one njihove fotke izgledaju kao govno naspram fotki koje rade nasi fotografi s profi opremom, bolje govno od mog s5, ali opet govno
Za vecinu prosjecnih korisnika da uzmes random po 10 fotki iz nekoliko danasnjih top modela mobaca i pomijesas ih, tesko bi pogodili iz kojeg je koja fotka... dakle u konacnom rezultatu je to vecini korisnika sve isti kujac u klasi, a onima kojima je fotografija bitna, koristiti ce pravi alat za to

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei Mate 10

Sve točno što si naveo ali samo za scenarij koji spominješ. Nekakva profi obrada za tisak ili slično... A inače, promašio si bit cijele priče... Kamere su postale bitne u mobilnim uređajima. Uvijek dostupna i upotrebljiva. Razlike itekako postoje od uređaja do uređaja. Probaj uhvatiti klince dok trčkaraju okolo u lošijim uvjetima što se svjetla tiče s par različitih uređaja i odmah će ti neke stvari biti jasne. :) 

11 godina
online
Re: Huawei Mate 10
Sil kaže...

Sve točno što si naveo ali samo za scenarij koji spominješ. Nekakva profi obrada za tisak ili slično... A inače, promašio si bit cijele priče... Kamere su postale bitne u mobilnim uređajima. Uvijek dostupna i upotrebljiva. Razlike itekako postoje od uređaja do uređaja. Probaj uhvatiti klince dok trčkaraju okolo u lošijim uvjetima što se svjetla tiče s par različitih uređaja i odmah će ti neke stvari biti jasne. :) 

 daleko od toga da ne postoje razlike, ali pogledaj samo fotke s kojima se kolega ocean77 hvali na s8 temi, super izgledaju dok ih gledaš na četvrtini full hd ekrana, pogledaj ih na normalnoj veličini 

ona fotka iz auta - pogledaj bez zumiranja sat na autu, pikselizirano i mrljavo, a kamo li da malo zumiraš

kažeš - fotke u lošijim uvjetima, pa pogledaj mu noćnu fotku, čim je pogledaš u punoj veličini face na par metara udaljenosti su mrljave dozlaboga

kolegica fotka u gradskoj vijećnici sa s8 , dok je slika na mobitelu izgleda super, pogotovo u odnosu na moj s5, dok je pogledaš na monitoru - govno

 

ali kolega toliko turpija o fotografiji na mobitelima, te senzor, te optika, te softver... a na kraju dobiješ govno od fotke s bilo kojim od njih, dobre za facebook objave, dobre za pokazivanje familiji i frendovima na ekranu mobitela, dobre kad se namjestiš i kad su idealni uvjeti, ali tad su dobre i fotke s mojim s5

točno je što kaže da je matematički htc ima 50% veći senzor od g6, no jel baš ista razlika ispada u praksi? uzmi po 10 random fotki iz tih mobitela i pomiješaj ih zajedno, hoće li većina ljudi točno znati koju je fotku slikao koji mobitel? i kolikom je to postotku ljudi baš toliko bitno da se o tome mora non-stop laprdati

 

kužim ja opsesiju, ja sam opsjednut tišinom pc komponenti, no nejdem od teme do teme i ne maltretiram ljude non-stop, jer većinu njih boli nižepotpisani da li se vent vrti na 1100 ili 1500rpm i je li grafa na 33 ili 35db u loadu

16 godina
offline
Re: Huawei Mate 10

Pa nećeš u IMAX-u gledati fotke snimljene s mobitelom?! Znaju se otprilike klasični scenariji za takve fotografije... Ubiti u pojam goste pregledavajući fotografije na tv-u, eventualno ako ti nije tlaka izraditi odabrane fotografije za foto album ili ako je baš sve ok za nekakvu sliku relativno normalne veličine sa okvirom. 

7 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
bugi.kc kaže...

Nakon nekih 4 dana korištenje (ne toliko intezivnog), kratki rezime za Pro verziju (dolazim sa Nexus 6P):

 

- dizajn mi se sviđa, 18:9 mi je legao jer nisam pobornik velikih ekrana, pa iako je ovo 6" naspram 5.7" koliko je imao nexus 6p, zbog omjera i samog ekrana do skorog ruba, veličina je manja, tj. mob je uži što mi odgovara, pogotovo kad je u džepu

- najviše oduševljenje mi je zasada baterija, s obzirom da na starom mob je ona već bila banana, te sam jedva dobivao SOT od nekih 2 sata. Nakon prvog punog punjenja na ovome sam dobio 6h SOT (manual brightness u prosjeku na 40%, face, internet, viber, whastapp)

- software ne mogu previše uspoređivati, jer dosad skoro svaki prethodni moj mob je bio rootan pa sam uvijek sve do detalje uspio prilagoditi svojim željama. Usprkos tome, sustav je stvarno fluidan i brz, bez obzira zbog nekih bloatware programa (kojih opet nema toliko, za razliku na samsung telefonima)

-što se tiče kamere, iako je svi hvale, neznam je li nešto krivo radim, ali slike su mi previše "plastične" (ako sam se dobro izrazio) pogotovo nakon minimalnog zuma na njima. Istina, nisam baš slikao u idealnim uvjetima, večinom pod kućnim svjetlom i po oblačnom vremenu ovih dana

 

Vaša iskustva sa kamerom?

hvala na brzom osvrtu.

 

zanima me kako ti se cini kvaliteta izrade?

 

da li je sklizak u ruci, ili ima dobar "grip"?

 

kakve su video snimke na 4K?

 

da li si mozda plavu boju uzeo i kako ti izgleda ako jesi?

 

eto ako mozes ukratko odgovoriti bio bih zahvalan :)

11 godina
online
Re: Huawei Mate 10
Sil kaže...

Pa nećeš u IMAX-u gledati fotke snimljene s mobitelom?! Znaju se otprilike klasični scenariji za takve fotografije... Ubiti u pojam goste pregledavajući fotografije na tv-u, eventualno ako ti nije tlaka izraditi odabrane fotografije za foto album ili ako je baš sve ok za nekakvu sliku relativno normalne veličine sa okvirom. 

 ma kakav imax, pogledaj mu fotke u punoj veličini na monitoru, dakle ne one smanjene kako ih flickr poreda na početnom ekranu

sigurno da će izgledati bolje nego da sam ih ja napravio sa prastarim s5, da ne govorimo o nekim kinezima od 100e, no fotkaj iz istog položaja i u istim uvjetima sa s8 ili novim top modelom huaweia, htc-a, ajfona itd. i razlike ćeš tražiti povećalom i za goste na tv-u biti sasvim svejedno s kojim si od top modela fotkao

10 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
picajzla0707 kaže...

Za vecinu prosjecnih korisnika da uzmes random po 10 fotki iz nekoliko danasnjih top modela mobaca i pomijesas ih, tesko bi pogodili iz kojeg je koja fotka... dakle u konacnom rezultatu je to vecini korisnika sve isti kujac u klasi, a onima kojima je fotografija bitna, koristiti ce pravi alat za to

 

Tvoji postovi su toliko kontradiktorni da je zbilja tesko na njih uopce i odgovoriti...malo ubacujes profi opremu, pa malo grafickog dizajnera, pretpostavljam da ti je i struka usko povezana sa fotografijom i u tom kontekstu zasto uopce raspravljas o necemu sto je zapravo nespojivo sa tvojom profesijom...mobitel za to nije i tocka

Ako se referiram na tvoju izjavu gore onda je za vecinu ljudi isti "kujac" i svaka slika fotkana sa boljim aparatom i sa mobitelom ako ce ju gledati 1:1 bez uvecavanja...ako uvecavamo i gledamo detaljnije onda ce i manje iskusno oko znati izdvojiti bolje od losijeg...znaci ako bi bolje analizirao i to onako kako ti navodis u postovima ispod onda bi jasno vidio da su u jednoj kategoriji ozbiljniji aparati sa izmjenjivim objektivima, u drugoj aparati sa 1 inch senzorom (npr RX100) u trecoj top modeli nekih proizvodjaca (Samsung, Pixeli, HTC U11...) u cetvrtoj novi modeli LG-a zajedno sa Oneplus 5T i jos nekima i u zadnjoj kategoriji oni odroni do 100$...to je ako cemo analizirati detaljnije kako ti pises u donjim postovima.

Ako ti ne vidis razliku izmedju npr. HTC U11 i LG G6 ili razliku izmedju Galaxy S8 i Oneplus 5T onda je bolje da uopce nista ovdje ne komentiras.

 

picajzla0707 kaže...

 daleko od toga da ne postoje razlike, ali pogledaj samo fotke s kojima se kolega ocean77 hvali na s8 temi, super izgledaju dok ih gledaš na četvrtini full hd ekrana, pogledaj ih na normalnoj veličini 

ona fotka iz auta - pogledaj bez zumiranja sat na autu, pikselizirano i mrljavo, a kamo li da malo zumiraš

kažeš - fotke u lošijim uvjetima, pa pogledaj mu noćnu fotku, čim je pogledaš u punoj veličini face na par metara udaljenosti su mrljave dozlaboga

kolegica fotka u gradskoj vijećnici sa s8 , dok je slika na mobitelu izgleda super, pogotovo u odnosu na moj s5, dok je pogledaš na monitoru - govno

 

ali kolega toliko turpija o fotografiji na mobitelima, te senzor, te optika, te softver... a na kraju dobiješ govno od fotke s bilo kojim od njih, dobre za facebook objave, dobre za pokazivanje familiji i frendovima na ekranu mobitela, dobre kad se namjestiš i kad su idealni uvjeti, ali tad su dobre i fotke s mojim s5

točno je što kaže da je matematički htc ima 50% veći senzor od g6, no jel baš ista razlika ispada u praksi? uzmi po 10 random fotki iz tih mobitela i pomiješaj ih zajedno, hoće li većina ljudi točno znati koju je fotku slikao koji mobitel? i kolikom je to postotku ljudi baš toliko bitno da se o tome mora non-stop laprdati

 

 

Ok, i ako pogledamo moje fotke sa S8+ kakav zakljucak mozemo donjeti...sa cime ih ti kompariras ako su za tebe pikselizirane i mrljave?

Nadam se da si toliko ozbiljan da ih ne usporedjujes sa nekakvim aparatima sa APS-C senzorom ili jos gore sa full frame aparatima.

Da sam sve te fotke paralelno fotkao sa LG G6 i S8+ i da si ih isao ovako secirati kao sto gore opisujes onda bi vidio da to nije ni izbliza sve isto...samo moze biti slicno ako se gleda 1:1.

 

picajzla0707 kaže...

 ma kakav imax, pogledaj mu fotke u punoj veličini na monitoru, dakle ne one smanjene kako ih flickr poreda na početnom ekranu

sigurno da će izgledati bolje nego da sam ih ja napravio sa prastarim s5, da ne govorimo o nekim kinezima od 100e, no fotkaj iz istog položaja i u istim uvjetima sa s8 ili novim top modelom huaweia, htc-a, ajfona itd. i razlike ćeš tražiti povećalom i za goste na tv-u biti sasvim svejedno s kojim si od top modela fotkao

 

 

Znaci imas dvostruka mjerila...prvo pises kako je sve to zapravo isti "kujac" a onda pocnes sa svojim strucnim analizama koje zapravo sam potkopas na nacin da ides secirati moje fotke...da si dosljedan onda bi rekao "pogledao sam tvoje fotke bez uvecavanja i meni one izgledaju isto kao i na ostalim top modelima"...nebi ti na to nista rekao, ali ako analiziras a vidim da si analizirao jednostavno ne mozes reci da je sve to isto kad nije kao sto nije isto fotkati sa m4/3 aparatom (njega imam pa znam) ili mobitelom...

Postoje nekakvi zakoni fizike i optike protiv kojih se moze boriti jedino boljom optimizacijom samog SW.

Neki proizvodjaci to uspjesnije rade, a neki manje uspjesno, a svakako bi za krajnjeg korisnika bilo bolje da 1/2.3 velicina senzora konacno postane neki standard, a mislim da bi i ti po defaultu trebao tome teziti ako vec sudjelujes u ovakvoj raspravi...nekoga koga je briga nece ni citati ovo sto si pisao ti ili ja.

Isto tako mene zivcira to tvoje prozivanje o cemu ja pisem...pa ne pisem o automobilskim gumama na temi o mobitelima...drzim se teme i samo je stvar tvoje kulture i pristojnosti hoces prigovarati.

Koliko mene zivciraju rasprave o baterijama i trajanju istih pa ne pisem nikome da laprda stalno o tome...jednostavno preskocim te postove.

7 godina
offline
Huawei Mate 10

iako cijenim ovakve rasprave koje vas dvoje vodite, jer znaju biti informativne, bez obzira sto osobno mislio o problemu, tema je Mate 10

 

pa bi bilo dobro kada vec raspravljate, da ukljucite bar usporedbu sa Mate 10, jer mi nista ne pomaze rasprava o LG, Samsung i HTC fotkama u temi o Mate 10, posto sam to vec procitao vise puta u njihovim temama 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Huawei Mate 10
ocean77 kaže...

 

1. Tvoji postovi su toliko kontradiktorni da je zbilja tesko na njih uopce i odgovoriti...malo ubacujes profi opremu, pa malo grafickog dizajnera, pretpostavljam da ti je i struka usko povezana sa fotografijom i u tom kontekstu zasto uopce raspravljas o necemu sto je zapravo nespojivo sa tvojom profesijom...mobitel za to nije i tocka

Ako se referiram na tvoju izjavu gore onda je za vecinu ljudi isti "kujac" i svaka slika fotkana sa boljim aparatom i sa mobitelom ako ce ju gledati 1:1 bez uvecavanja...ako uvecavamo i gledamo detaljnije onda ce i manje iskusno oko znati izdvojiti bolje od losijeg...znaci ako bi bolje analizirao i to onako kako ti navodis u postovima ispod onda bi jasno vidio da su u jednoj kategoriji ozbiljniji aparati sa izmjenjivim objektivima, u drugoj aparati sa 1 inch senzorom (npr RX100) u trecoj top modeli nekih proizvodjaca (Samsung, Pixeli, HTC U11...) u cetvrtoj novi modeli LG-a zajedno sa Oneplus 5T i jos nekima i u zadnjoj kategoriji oni odroni do 100$...to je ako cemo analizirati detaljnije kako ti pises u donjim postovima.

Ako ti ne vidis razliku izmedju npr. HTC U11 i LG G6 ili razliku izmedju Galaxy S8 i Oneplus 5T onda je bolje da uopce nista ovdje ne komentiras. 

 

2. Ok, i ako pogledamo moje fotke sa S8+ kakav zakljucak mozemo donjeti...sa cime ih ti kompariras ako su za tebe pikselizirane i mrljave?

Nadam se da si toliko ozbiljan da ih ne usporedjujes sa nekakvim aparatima sa APS-C senzorom ili jos gore sa full frame aparatima.

Da sam sve te fotke paralelno fotkao sa LG G6 i S8+ i da si ih isao ovako secirati kao sto gore opisujes onda bi vidio da to nije ni izbliza sve isto...samo moze biti slicno ako se gleda 1:1.

 

3. Znaci imas dvostruka mjerila...prvo pises kako je sve to zapravo isti "kujac" a onda pocnes sa svojim strucnim analizama koje zapravo sam potkopas na nacin da ides secirati moje fotke...

 

4. da si dosljedan onda bi rekao "pogledao sam tvoje fotke bez uvecavanja i meni one izgledaju isto kao i na ostalim top modelima"...nebi ti na to nista rekao, ali ako analiziras a vidim da si analizirao jednostavno ne mozes reci da je sve to isto kad nije kao sto nije isto fotkati sa m4/3 aparatom (njega imam pa znam) ili mobitelom...

 

5. Postoje nekakvi zakoni fizike i optike protiv kojih se moze boriti jedino boljom optimizacijom samog SW.

 1. što je točno kontradiktorno u mojim postovima? znaš li uopće što znači ta riječ?

ako ti je teško pratiti moj tok misli, mogu i jednostavnije, no kad sam išao jednostavno u prvom postovima, dobio sam dojam da ti treba dodatno pojasniti

zato sam priču proširio na profesionalnu i poluprofesionalnu stranu fotografije, inače sam novinar i fotografija je nužni dio mog posla, fotografi, grafičari i druženje s njima također, pa tako i razgovori o fotografiji

poanta je bila - da, mobitel nije za ništa drugo nego za usputno fotkanje, a tada je sasvim nepotrebno dramatiziranje o relativno sitnim razlikama uređaja za banalne razine fotografije (i to sam mislio u istoj klasi, ne stavljaj mi u usta da istim smatram s8 i kineza od 100e)

 

2. pa naravno da ih uspoređujem s kvalitetnim fotografijama jer se i predstavljaju kao neki wow, a ustvari su govno čim ih otvoriš u punoj veličini, čak i bez zumiranja

čemu toliko laprdanja o senzorima, optici, softveru, kad na kraju imaš mrljave fotke s ovim ili onim mobitelom

za namjenu za koju se valjda slažemo da jesu - za pokazivanje fotki familiji pred televizorom i slično, isti je kujac s8 ili huawei mate 10 koji je tebi neprihvatljiv

 

3. koja dvostruka mjerila? prvo čitaj što pišem u kontekstu kojeg se to tiče, ne da skačeš na dijelove koji ti pašu i preskačeš one koji ti ne pašu, zapravo čini mi se da čitaš moj post vrlo površno i onda se čudiš što ništa ne kužiš

nisu to nikakve stručne analize jer i nisam stručnjak, jednostavno kad otvoriš fotku u punoj veličini vidiš da je wow efekt s8 fotke ostao tamo negdje na ekranu mobitela, dok u punoj veličini ispada mrljavo i pikselizirano - to i laik jasno vidi

 

4. ako sam već prije rekao da su svi ti top modeli vrlo slični po rezultatu, u okviru potreba za gledanje fotki s familijom na televizoru (a slažemo se da za drugo i nisu), onda čemu bi trebao ponovo dodavati "kao i na ostalim top modelima" - pogledao sam tvoje fotke, pogledao sam fotke od kolegica sa s7, s8, i ajfonom i bogznakakve razlike nema dok ih gledaš smanjene, a čim ih povećaš na punu veličinu, govnasta piselizacija i mrljavost iskaču sa bilo kojeg od njih, pa je sasvim nepotrebno uspoređivati koji je mrvu manje ili više govnav

 

5. naravno, zato to i nisu aparati za ništa drugo osim usputnog fotkanja, pa čemu onda toliko laprdanja o tome 

jasno da je, i to unutar teme, da su ponekad dobrodošle informacije i tvoje iskustvo, ali brate kad vidiš da ljude više zanima baterija, procesor ili nešto treće, prestani daviti

10 godina
offline
Huawei Mate 10

Nemam namjeru vise na ovoj temi pisati jer si razvukao temu presiroko...koja svrha da ja tebi dokazujem kada je tebi sve isto.

Jednostavno si iskljuciv, tebi je ili sve crno ili sve bijelo...sredine nema.

 

Tebi je vec po defaultu svaka fotka na mobu neupotrebljiva i mrljava kako ti kazes...evo i ova je tebi sigurno pikselizirana, mrljava i koje sve izraze vec ne koristis:

 

https://flic.kr/p/Xgk1im

 

ili ovo...sve mrljavije od mrljavijih, totalno neupotrebljive...steta sto pri ruci nisam imao 6D i Sigmu Art.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/42SWtn

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 14:24 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Huawei Mate 10
ocean77 kaže...

Nemam namjeru vise na ovoj temi pisati jer si razvukao temu presiroko...koja svrha da ja tebi dokazujem kada je tebi sve isto.

Jednostavno si iskljuciv, tebi je ili sve crno ili sve bijelo...sredine nema.

 

Tebi je vec po defaultu svaka fotka na mobu neupotrebljiva i mrljava kako ti kazes...evo i ova je tebi sigurno pikselizirana, mrljava i koje sve izraze vec ne koristis:

 izvrćeš ono što sam rekao, nisam rekao da je doslovce sve isto,nego da su razlike u tom segmentu fotografije i između pojedinih top modela toliko minorne da je bespotrebno u svakoj temi daviti s istom pričom

to je sve, a evo kad stavljamo fotke za potrebe površnog gledanja mogu i ja odabrati par fotki koje su mi dosta dobro ispale sa prastarim s5 mini, u svakom slučaju dovoljno dobre za pregledati s familijom preko televizora

sad je pitanje trebam li za takve potrebe kecnuti 5-6 soma kuna da bi dobio nešto bolje fotke kakve radi tvoj s8 (slično kao što ti na drugom mjestu tvrdiš da ti se ne isplati dati 2 soma kuna više za neke druge minorne razlike)

7 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
Kolega ocean77, samo dobronamjeran savjet, otvori topic o velicini senzora i lipo sve ljudima objasni i razjasni.. mislim da nema smisla da gotovo u svakom topicu drzis isti monolog.. pusti ljude da uzivaju u svojim uređajima, kao i nama koji smo potencijalni kupci.. gotovo si unistio temu lg g6, pusti barem Matu na miru.. ;)
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

ajme di ste vi otišli,čitam i nevjerujem...ajmo o mobitelu malo,htio bih još malo recenzija tko ga ima jer ga imam u planu uzet uskoro...hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
autoban01 kaže...
Kolega ocean77, samo dobronamjeran savjet, otvori topic o velicini senzora i lipo sve ljudima objasni i razjasni.. mislim da nema smisla da gotovo u svakom topicu drzis isti monolog.. pusti ljude da uzivaju u svojim uređajima, kao i nama koji smo potencijalni kupci.. gotovo si unistio temu lg g6, pusti barem Matu na miru.. ;)

 Kolega podržavam vašu ideju, ali čisto sumnjam da će tako i biti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice