PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.800.342
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
11 godina
offline
Re: PlayStation 4

 Sad malo lamentiranja.

 

Uopće ne razumijem što je Sonyu trebao taj PS4 Pro.

Zašto nisu pričekali npr. kraj 2018. i izbacili novi PS5 od 8-9 Tflopsa na Zen/Vega tehnologiji?

Takva konzola bi tjerala 4k bez problema, a 4K TV-i će biti puno rasprostranjeniji.

Ovako, niti PS4 Pro može nativno tjerati u 4k, niti developeri budu stavljali 4k teksture u PS4 igre (za sada ne budu), a niti Sony ima neku ludu ponudu 4k HDR TV-a koji bi išli kao vruće kifle samo zbog PS4 Pro-a.

 

Jedino objašnjenje koje mi je imalo smisla je da im je jeftinije napraviti Pro nego Slim baziran na arhitekturi "originalnog" PS4. Ali sad kad su izdali novi Slim i to pada u vodu.

 

Eventualno ako AMD neće moći prije 2019. ponuditi Zen/Vega APU koji će trošiti malo struje i može ići u konzole, pa su morali napraviti "prijelaznu konzolu", jer će generacija biti preduga.

 

PSN - DeniZg80
16 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Isplati li se na kraju prelazak na pro?

potpis :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
izaso king quest chapter 4 za one ko je igra
10 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
kakav je novi slim kaj se hladenja tice? vidim da su fat i slim oko 2500 a vise mi se svida bijeli fat
Iron Maiden
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Hacker-ri kaže...

Isplati li se na kraju prelazak na pro?

 Pa odgovor je i dalje isti ko i kad je predstavljen. Ako imaš obični PS4, jako je malo razloga za upgrade sa čisto "bang for buck" strane. Eventualno ako imaš već 4K HDR TV i starog uspiješ prodati za ok iznos onda je donekle isplativo. Naravno, netko kome je bitan taj grafički upgrade na 1080p i barem na papiru veća sigurnost da će mu igre raditi na stabilnijem framerateu ili mu je jednostavno ovaj stari "dosadio", uzeti će pro.

 

A oni koji još uvijek nemaju PS4, za njih nema ama baš nikakve dvojbe. Ne uzeti puno jaču konzolu za tako malu razliku u cijeni je stvarno nelogičan potez.

 

 

 

@deniZg

Pa bilo je govora o tome da je Sonyu jeftinije da se nove konzole rade sa Radeon 4xx serijom. Plus dobitak za VR i razlozi su dovoljni. Ne vjerujem baš da se nova generacija ne sprema tamo negdje 2018-2019 bez obzira na ovaj upgrade.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
PlayStation 4

Ja za sad ne vidim potrebu za upgradeom na ps4 pro a imam 4k koji nije 10 bitni ali podrzava hdr. HDR ce podrzavati i stari ps4. Vidjet cu recenzije kad izađe pa onda odluciti.

PSVR kupujem 90% sigurno. Ako ispadne da mi za pun dozivljaj treba ps4 pro, mozda napravim upgrade.

Potpis!
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ezio kaže...

Ja za sad ne vidim potrebu za upgradeom na ps4 pro a imam 4k koji nije 10 bitni ali podrzava hdr. HDR ce podrzavati i stari ps4. Vidjet cu recenzije kad izađe pa onda odluciti.

PSVR kupujem 90% sigurno. Ako ispadne da mi za pun dozivljaj treba ps4 pro, mozda napravim upgrade.

 Da, slažem se. Tako i ja razmišljam.

Ako već trošim lovu, onda bih htio osjetiti taj tehnološki skok, a imam osjećaj da mi to PS4 Pro neće pružiti. Prije ću to osjetiti sa PSVR-om.

 

A onda za 3 godine se bacam u trošak i uzimam PS5, neku mrcinu od 4K HDR TV-a i vjerojatno novi PC.

Treba početi štediti..... 

PSN - DeniZg80
11 godina
offline
PlayStation 4

Decki zanima me jel tko narucivao analoge za dualshick. Ne radi mi L3 znaci u FPS igrama nemrem sprintat nego mi se vojnik retardirano ponasa. I dal ima za narucit neka malo jaca baterija za DS4?

 

Dva puta sam ds4 nosio pod garanciju i radi par dana i opet krepa. Ovaj put sam odlucio sam to zamijenit samo neznam gdje i sto mi je najbolje za naruciti.

inace ds4 je kupljen u sony centru wet gate, radi se o onome plave boje. Od prvog dana ne radi kako spada i zajebava. Bio je dva puta na popravku a sad mi je istekla garancija i mozes se ...ebat.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: PlayStation 4
omomomomoomm kaže...

Decki zanima me jel tko narucivao analoge za dualshick. Ne radi mi L3 znaci u FPS igrama nemrem sprintat nego mi se vojnik retardirano ponasa. I dal ima za narucit neka malo jaca baterija za DS4?

 

Dva puta sam ds4 nosio pod garanciju i radi par dana i opet krepa. Ovaj put sam odlucio sam to zamijenit samo neznam gdje i sto mi je najbolje za naruciti.

inace ds4 je kupljen u sony centru wet gate, radi se o onome plave boje. Od prvog dana ne radi kako spada i zajebava. Bio je dva puta na popravku a sad mi je istekla garancija i mozes se ...ebat.

 

Pa ako ti je već bio na popravcima u garantnom roku i svejedno se kvari ta ista stvar inzistiraj da poprave ili zamjene makar je istekla garancija.

Morao bi imati garanciju na popravak.

11 godina
offline
PlayStation 4

Iskreno nemam volje. Bio sam dva puta po dva tjedna bez DS4. Dobro kaj mi je to drugi. Popravit cu sam. A i frajeri su idioti, to ti je kad zivimo u hrvatistanu i kupac ne vrijedi nista. Ja sam se cak posvadao nutra si likom koji radi iako on nema nista sa tim. Sve stvari se  salju nekam na popravak mislim da u santa domenicu. 

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4

Jel netko već naručio PS VR naočale kod nas?

Nisam ih našao na stranicama Sancta Domenice, niti bilo gdje drugdje.

PSN - DeniZg80
10 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Bok ekipa, nisam previše aktivan ali svaki dan pratim ovaj topic u nekoliko navrata.

Ovo oko prepucavanja mogućnosti xbox one / scorpio i ps4 / pro su gluposti, koga uopće briga. PS4 je u velikoj prednosti što se tiče prodaje samih konzola i što se tiče ekskluziva. 

Ja osobno sam imao PS2, zatim sam preskočio generaciju i prešao na PS4. Svo vrijeme imam solidan PC na kojem se mogu igrati, ali nezamjenjivo je zavalit se u kauč ili fotelju s joystickom u ruci. Tu i tamo odigram nešto na PC-u npr. XCOM2 ili Rise of the Tomb Raider, više je to bio razlog jer mi se nije dalo čekati da izađe na PS4, ali PS mi je jednostavno super jer konstantno mogu mijenjati igre ukoliko mi se ne čuva u kolekciji, i nisam na gubitku.

 

Trenutno me ne zanimaju ni PS4 pro ni PS VR, nek samo daju kvalitetnih single player naslova i super. Bili su odlični ove godine na E3 sajmu, jedva čekam iduću godinu, nadam se da će igre ispuniti očekivanja.

 

P.S. ako netko treba, imam viška kopije zapakiranih igara: DOOM i Assassins Creed Syndicate, pa se javite slobodno porukom.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
PlayStation 4

jel ima netko thompson router a da je uspio promjenit nat type iz 3 u 2?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: PlayStation 4
maxy0 kaže...

jel ima netko thompson router a da je uspio promjenit nat type iz 3 u 2?

 

NAT Type ne postoji, to je jednostavno samo Sonyev naziv za način na koji je tvoja konzola "vidljiva" ili "nevidljiva" vanjskim uređajima (izvan tvoje mreže) na Internetu.

1. moraš imati propuštene portove koji trebaju. Ako ne znaš koji trebaju možeš upaliti UPnP (što je loše) ili staviti playku u DMZ (što je isto glupo).

2. moraš imati public IP adresu (dinamičku ili statičku, ali mora biti public). Neki operateri, pogotovo oni manji (bnet, optima i sl) te stave još iza svoga NATa kako bi štedili public IP adrese (jer ih nemaju dovoljno) pa više usera dijeli jednu public IP adresu. U tom slučaju moraš od operatera zahtjevati public IP adresu pa ti možda odobre.

12 godina
offline
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...

Jel netko već naručio PS VR naočale kod nas?

Nisam ih našao na stranicama Sancta Domenice, niti bilo gdje drugdje.

 Zasada samo ovdje:

 

https://edigital.hr/pribor/playstation-vr-p460600

16 godina
offline
Re: PlayStation 4

e vidis ja kad sam bio na optimi su mi srali radi toga jos kod ps3 znaci 2k6/7 kad sam preso na t-com nikakvih problema nisam imao i dodjelili su mi bez pardona static ip 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 20:58 (4mal).
9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Nema šanse.. Ja ga imam kući i morao sam uzet drugi..
Zte ruter sad imam i nat type 2 ali sam ipak morao staviti playku u Dmz jer mi je na cod bo3 pisalo nat type moderate i svako malo bi me izbacilo iz igre..
15 godina
offline
PlayStation 4

Možda je malo offtopic ali me zanima što mislite o ovom TV-u? @http://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-plazma-tv/50375/vox-39880-full-hd-led-tv/

Trenutno se igram na LCD Toshibi 66 cm pa gledam nešto veće za malo para...ovo mi se čini super, još je i garancija 3 godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
2. moraš imati public IP adresu (dinamičku ili statičku, ali mora biti public). Neki operateri, pogotovo oni manji (bnet, optima i sl) te stave još iza svoga NATa kako bi štedili public IP adrese (jer ih nemaju dovoljno) pa više usera dijeli jednu public IP adresu. U tom slučaju moraš od operatera zahtjevati public IP adresu pa ti možda odobre.

Zbog čega bi ovo konkretno bilo potrebno? I na koji način? Ja sam na PS4 igrao više MP igara i nikada mi nije bilo potrebno znati public IP adresu. (Doduše, nikada nisam imao Thomsonov router, pa moguće da on funkcionira drugačije od onoga na čemu sam ja koristio PS4, a to su Siemens Gigaset, pa poslije toga Zyxel -- oba od Iskona.)

 

slk21 kaže...
Nema šanse.. Ja ga imam kući i morao sam uzet drugi..
Zte ruter sad imam i nat type 2 ali sam ipak morao staviti playku u Dmz jer mi je na cod bo3 pisalo nat type moderate i svako malo bi me izbacilo iz igre..

Slično je bilo i meni, ali forwardanje potrebnih portova je riješilo problem i NAT type je u igri prebacilo u "open", iako je u postavkama playke i dalje pisalo "type 2". Nisam ga morao stavljati u DMZ.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 23:13 (MSX).
15 godina
online
Re: PlayStation 4
MSX kaže...
Bitanga kaže...
2. moraš imati public IP adresu (dinamičku ili statičku, ali mora biti public). Neki operateri, pogotovo oni manji (bnet, optima i sl) te stave još iza svoga NATa kako bi štedili public IP adrese (jer ih nemaju dovoljno) pa više usera dijeli jednu public IP adresu. U tom slučaju moraš od operatera zahtjevati public IP adresu pa ti možda odobre.

Zbog čega bi ovo konkretno bilo potrebno? I na koji način? Ja sam na PS4 igrao više MP igara i nikada mi nije bilo potrebno znati public IP adresu. (Doduše, nikada nisam imao Thomsonov router, pa moguće da on funkcionira drugačije od onoga na čemu sam ja koristio PS4, a to su Siemens Gigaset, pa poslije toga Zyxel -- oba od Iskona.)

 

 

Zato što ne možeš forwardirati portove na svom ruteru ako nemaš public IP adresu, tj. možeš ali nećeš ništa dobiti. Ako si iza još nekog NATa od operatera (nemaš public IP adresu) onda ti vanjski servis neće po nekom portu moći doći do tvoje playke jer bi i na tom NATu trebao biti forwardiran.

To je zbog loše napisanih nekih PSNovih servisa, poput voice chata. Da su dobro napisani ne bi bilo nikakvih problema sa NATom, jer 99% drugih voice chat rješenje funkcionira savršeno bez port forwardinga i komplikacija na mreži.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 23:36 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
Zato što ne možeš forwardirati portove na svom ruteru ako nemaš public IP adresu, tj. možeš ali nećeš ništa dobiti. Ako si iza još nekog NATa od operatera (nemaš public IP adresu) onda ti vanjski servis neće po nekom portu moći doći do tvoje playke jer bi i na tom NATu trebao biti forwardiran.

To je zbog loše napisanih nekih PSNovih servisa, poput voice chata. Da su dobro napisani ne bi bilo nikakvih problema sa NATom, jer 99% drugih voice chat rješenje funkcionira savršeno bez port forwardinga i komplikacija na mreži.

Okej. Konkretno, spominjali smo COD:BO3 na PS4. Meni je igra javljala da mi je NAT type Moderate. Na web sučelju Iskonovog Zyxela forwardao sam port koji igra koristi (slika). I od onda mi je igra na NAT type Open. Nigdje nisam morao znati ni upisati public IP adresu. Slično mi je bilo i dok sam imao Gigaset. Kužim da bi trebalo podesiti i NAT operatera (ako ga ovaj ima), ali ako ga nema, ne vidim zašto bi trebao znati svoju public IP adresu. Osim ako nešto ne radim krivo.

 

Za voice chat, pak, nisam trebao mijenjati apsolutno ništa. Sve radi od prvog dana bez ikakvih podešavanja.

14 godina
offline
Re: PlayStation 4
MSX kaže...
Bitanga kaže...
Zato što ne možeš forwardirati portove na svom ruteru ako nemaš public IP adresu, tj. možeš ali nećeš ništa dobiti. Ako si iza još nekog NATa od operatera (nemaš public IP adresu) onda ti vanjski servis neće po nekom portu moći doći do tvoje playke jer bi i na tom NATu trebao biti forwardiran.

To je zbog loše napisanih nekih PSNovih servisa, poput voice chata. Da su dobro napisani ne bi bilo nikakvih problema sa NATom, jer 99% drugih voice chat rješenje funkcionira savršeno bez port forwardinga i komplikacija na mreži.

Okej. Konkretno, spominjali smo COD:BO3 na PS4. Meni je igra javljala da mi je NAT type Moderate. Na web sučelju Iskonovog Zyxela forwardao sam port koji igra koristi (slika). I od onda mi je igra na NAT type Open. Nigdje nisam morao znati ni upisati public IP adresu. Slično mi je bilo i dok sam imao Gigaset. Kužim da bi trebalo podesiti i NAT operatera (ako ga ovaj ima), ali ako ga nema, ne vidim zašto bi trebao znati svoju public IP adresu. Osim ako nešto ne radim krivo.

 

Za voice chat, pak, nisam trebao mijenjati apsolutno ništa. Sve radi od prvog dana bez ikakvih podešavanja.

 Nesto definitivno radis krivo kad ti sve radi od prvog dana bez podesavanja. Nemas pojma, ps4 ne valja i moras ga prodati. To je Bitanga napravio i postao je uspjesan.

Potpis!
15 godina
online
Re: PlayStation 4
MSX kaže...
Bitanga kaže...
Zato što ne možeš forwardirati portove na svom ruteru ako nemaš public IP adresu, tj. možeš ali nećeš ništa dobiti. Ako si iza još nekog NATa od operatera (nemaš public IP adresu) onda ti vanjski servis neće po nekom portu moći doći do tvoje playke jer bi i na tom NATu trebao biti forwardiran.

To je zbog loše napisanih nekih PSNovih servisa, poput voice chata. Da su dobro napisani ne bi bilo nikakvih problema sa NATom, jer 99% drugih voice chat rješenje funkcionira savršeno bez port forwardinga i komplikacija na mreži.

Okej. Konkretno, spominjali smo COD:BO3 na PS4. Meni je igra javljala da mi je NAT type Moderate. Na web sučelju Iskonovog Zyxela forwardao sam port koji igra koristi (slika). I od onda mi je igra na NAT type Open. Nigdje nisam morao znati ni upisati public IP adresu. Slično mi je bilo i dok sam imao Gigaset. Kužim da bi trebalo podesiti i NAT operatera (ako ga ovaj ima), ali ako ga nema, ne vidim zašto bi trebao znati svoju public IP adresu. Osim ako nešto ne radim krivo.

 

Za voice chat, pak, nisam trebao mijenjati apsolutno ništa. Sve radi od prvog dana bez ikakvih podešavanja.

 

Tko je pričao o upisivanju public IP adrese. Nisam rekao da ju moraš znati niti upisivati negdje, rekao sam da ju moraš imati. To je nešto što imaš ili nemaš, ovisno o operateru.

No dobro, tebi sve radi jer imaš public IP adresu (da nemaš ne bi ti port forwarding ni pomogao). Ne vidim kako se to kosi s mojim postom.

To što tebi radi ne znači da drugim ljudima ne radi (jer je pun net tih problema). I public IP adresa je samo jedan od mogućih uzroka problema.

 

No općenito je smiješno da u današnje vrijeme moraš nekakve portove forwardirati da bi ti igra proradila. To samo znači da server inicira konekciju, a ne playka, i zato ruter to ne zna rutati.

Možete me vi sprdati, ali tako se to ne radi. Nešto što je namijenjeno dummy userima ne smije tražiti znanje o NATovima, port forwardima, DMZovima i ostalim mrežnim spikicama, jer 99% ljudi o tome nema i ne želi imati pojma.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 8:24 (Bitanga).
11 godina
offline
Re: PlayStation 4

Samo je jedan ispravan put u hardkor gejming. A počinje kad si iz principa na ruteru pogasiš sve postavke koje ti trebaju za spajanje na PSN.

PSN - DeniZg80
10 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Netko je prije koji dan stavio PS4 Dualshock 4 USB Wireless Adaptor ovdje. Mislim da je umjesto umjesto novog gamepada za PC pametnije uzeti taj adapter pa koristiti DS4. Zanima me samo kako imate li kakav info bi li funkcioniralo sa dva DS4 controllera ili u tom slučaju trebam i dva adaptera? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
blowfish_cro kaže...

Netko je prije koji dan stavio PS4 Dualshock 4 USB Wireless Adaptor ovdje. Mislim da je umjesto umjesto novog gamepada za PC pametnije uzeti taj adapter pa koristiti DS4. Zanima me samo kako imate li kakav info bi li funkcioniralo sa dva DS4 controllera ili u tom slučaju trebam i dva adaptera? 

 XBONE wireless adapter za PC podržava do 4 kontrolera istovremeno. Bilo bi jako čudno da ovaj od PS4 traži poseban adapter za svaki.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
online
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...

Samo je jedan ispravan put u hardkor gejming. A počinje kad si iz principa na ruteru pogasiš sve postavke koje ti trebaju za spajanje na PSN.

 

Ne budi smiješan, hardcore gaming počinje kad si kupiš PC, a ne spajanjem na PSN 

Inače, već sam ti objašnjavao, ali ne slušaš. Nije nitko ništa blokirao, i nisam radi toga prodao playku jer me baš zaboli za voice chat, ali je i dalje činjenica da ljudi imaju probleme s tim na default postavkama rutera (što je i ok, da glupavi servisi ne mogu upadati nepozvani).

Svako malo netko pita nešto u vezi toga ili blokirane kartice. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 9:20 (Bitanga).
10 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Hexfire kaže...
blowfish_cro kaže...

Netko je prije koji dan stavio PS4 Dualshock 4 USB Wireless Adaptor ovdje. Mislim da je umjesto umjesto novog gamepada za PC pametnije uzeti taj adapter pa koristiti DS4. Zanima me samo kako imate li kakav info bi li funkcioniralo sa dva DS4 controllera ili u tom slučaju trebam i dva adaptera? 

 XBONE wireless adapter za PC podržava do 4 kontrolera istovremeno. Bilo bi jako čudno da ovaj od PS4 traži poseban adapter za svaki.

 Hvala, ali nažalost u međuvremenu sam našao da šljaka samo za streamanje PS4 igara preko PS Now, ne i za PC igre. 

15 godina
online
Re: PlayStation 4
blowfish_cro kaže...
Hexfire kaže...
blowfish_cro kaže...

Netko je prije koji dan stavio PS4 Dualshock 4 USB Wireless Adaptor ovdje. Mislim da je umjesto umjesto novog gamepada za PC pametnije uzeti taj adapter pa koristiti DS4. Zanima me samo kako imate li kakav info bi li funkcioniralo sa dva DS4 controllera ili u tom slučaju trebam i dva adaptera? 

 XBONE wireless adapter za PC podržava do 4 kontrolera istovremeno. Bilo bi jako čudno da ovaj od PS4 traži poseban adapter za svaki.

 Hvala, ali nažalost u međuvremenu sam našao da šljaka samo za streamanje PS4 igara preko PS Now, ne i za PC igre. 

 

Pisao sam već nekoliko puta. Kupi običan BT adapter, micro, upikneš ga bilo gdje, ni ne vidi se.

DS4 je običan BT device, upariš ga, instaliraš DS4Windows ili InputMapper i igraš PC igre. Imam ih 2 spojena na 2 kompa na 2 različita BT adaptera i šljaka besprijekorno.

Sve je jednostavno i upute su već u DS4Windows aplikaciji.

16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
Tko je pričao o upisivanju public IP adrese. Nisam rekao da ju moraš znati niti upisivati negdje, rekao sam da ju moraš imati. To je nešto što imaš ili nemaš, ovisno o operateru.

No dobro, tebi sve radi jer imaš public IP adresu (da nemaš ne bi ti port forwarding ni pomogao). Ne vidim kako se to kosi s mojim postom.

To što tebi radi ne znači da drugim ljudima ne radi (jer je pun net tih problema). I public IP adresa je samo jedan od mogućih uzroka problema.

 

No općenito je smiješno da u današnje vrijeme moraš nekakve portove forwardirati da bi ti igra proradila. To samo znači da server inicira konekciju, a ne playka, i zato ruter to ne zna rutati.

Istina, napisao si imati. Sve 5. 

 

Ne bih sad htio da se po stoti put prepucavamo oko plejkinih mana, ja se čak i slažem da plejka ima nemali broj tehničkih nesavršenosti, ali ja sam spreman podesiti stvari da sve radi (a i nisam imao puno stvari za podešavati, tek port forward za multiplayer FIFA-e 15 i COD:BO3 i Google DNS). I tu ću stat. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice