Xbox 360 - pitanja i odgovori

poruka: 7.690
|
čitano: 2.185.300
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

a kad sam već spomenuo Telltale igre, ako niste pratili, nekidan je izašla epizoda 3 za Minecraft Story :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...

 Kamo na hdd stavim ta dva fajla da radi?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Mahjongg kaže...
dadn kaže...

 Kamo na hdd stavim ta dva fajla da radi?

360 Content Manager i sa njime prebaciš preko FTP

 

ili ih ručno kopiraš na ...\Content\0000000000000000\454109EE\00000001\

 

ne zaboravi da kad odabereš fajle u Content Manager 360 da ti pokaže lokaciju (Install path) gdje ih sprema pa onda uvijek znaš gdje ide koji DLC ;)

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Pozdrav svima, imam problem, novi sam u Xboxu, prije 2 tjedna sam je dobio. Instalirao sam Popcornflix aplikaciju, no kad pustim film, imam zvuk ali nemam slike. Ima li tko iskustva s time? Hvala! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

ako imam lt3 modificiranu xbox 360 (ARCADE) konzolu,i mogu igrati igre ako su snimljen na dual layer,i sad imam pitanje:

- da li mogu igre staviti na hard disk od pc ili usb od 16 gb,pa da se igra (ali da budu u iso formatu),mala pomoć preko kojih programa ili se nesmije na forumu o tome pisati,onda preko poruka

- šta znači jtag/rgh,šta su to neki čipovi da se može igrati bez dual layera,tj.preko usb ili hard-disca (da li se gdje u postavkama može to provjeriti jtag/rgh)

- a godište konzole je oko 2009,susjed mu je poklonio,jer on ne igra,tako sam sam potpuni novi u tom polju za xbox igre,jer negdje čitam da se može na starije konzole igrati preko usb ili harda

znam da su glupa pitanja ... ipak bi to klinci igrali

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
gamerxbox kaže...

ako imam lt3 modificiranu xbox 360 (ARCADE) konzolu,i mogu igrati igre ako su snimljen na dual layer,i sad imam pitanje:

- da li mogu igre staviti na hard disk od pc ili usb od 16 gb,pa da se igra (ali da budu u iso formatu),mala pomoć preko kojih programa ili se nesmije na forumu o tome pisati,onda preko poruka

- šta znači jtag/rgh,šta su to neki čipovi da se može igrati bez dual layera,tj.preko usb ili hard-disca (da li se gdje u postavkama može to provjeriti jtag/rgh)

- a godište konzole je oko 2009,susjed mu je poklonio,jer on ne igra,tako sam sam potpuni novi u tom polju za xbox igre,jer negdje čitam da se može na starije konzole igrati preko usb ili harda

znam da su glupa pitanja ... ipak bi to klinci igrali

 Ovako kao prvo treba pročitati ovu temu   http://www.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-360-modifikacija-sve-sto-trebate-znati/198165.aspx   

 

 

Ako imaš LT 3.0 ne možeš igrati preko harda, možeš instalirat igru na hard ali jedini razlog je da se ne troši DVD čitač

 

Znači samo u obzir dolaze Deal layeri, ako trebaš imam ti provjerenog čovijeka koji ti može nasnimit sve što trebaš samo mi se javi.

 

I da na kraju krajeva dobar ti je sused nema šta :D .....

Chill Now And Forever
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
gamerxbox kaže...

ako imam lt3 modificiranu xbox 360 (ARCADE) konzolu,i mogu igrati igre ako su snimljen na dual layer,i sad imam pitanje:

- da li mogu igre staviti na hard disk od pc ili usb od 16 gb,pa da se igra (ali da budu u iso formatu),mala pomoć preko kojih programa ili se nesmije na forumu o tome pisati,onda preko poruka

- šta znači jtag/rgh,šta su to neki čipovi da se može igrati bez dual layera,tj.preko usb ili hard-disca (da li se gdje u postavkama može to provjeriti jtag/rgh)

- a godište konzole je oko 2009,susjed mu je poklonio,jer on ne igra,tako sam sam potpuni novi u tom polju za xbox igre,jer negdje čitam da se može na starije konzole igrati preko usb ili harda

znam da su glupa pitanja ... ipak bi to klinci igrali

 

samo da dodam na prethodni odgovor, ako želiš RGH modifikaciju moraš platiti barem 400-600 kn za ugradnju čipa i onda ti je samo dovoljno da ugradiš hard disk (2,5" disk)... može i preko USB-a ali ipak je bolje kad je disk ugrađen, tj. spojen preko SATA sučelja zbog same brzine rada i igranja zahtjevnijih igara... sama cijena ti se možda čini skupom ali ako se ugradi kvaliteniji čip (CR3 ili CR4) nemaš zezancije sa snimanjem i brigom dal ćeš zgrebati DVD pa neće raditi a plus toga možeš pokretati emulatore za stare konzole i igre (ja obožavam NES igrice :))

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...
gamerxbox kaže...

ako imam lt3 modificiranu xbox 360 (ARCADE) konzolu,i mogu igrati igre ako su snimljen na dual layer,i sad imam pitanje:

- da li mogu igre staviti na hard disk od pc ili usb od 16 gb,pa da se igra (ali da budu u iso formatu),mala pomoć preko kojih programa ili se nesmije na forumu o tome pisati,onda preko poruka

- šta znači jtag/rgh,šta su to neki čipovi da se može igrati bez dual layera,tj.preko usb ili hard-disca (da li se gdje u postavkama može to provjeriti jtag/rgh)

- a godište konzole je oko 2009,susjed mu je poklonio,jer on ne igra,tako sam sam potpuni novi u tom polju za xbox igre,jer negdje čitam da se može na starije konzole igrati preko usb ili harda

znam da su glupa pitanja ... ipak bi to klinci igrali

 

samo da dodam na prethodni odgovor, ako želiš RGH modifikaciju moraš platiti barem 400-600 kn za ugradnju čipa i onda ti je samo dovoljno da ugradiš hard disk (2,5" disk)... može i preko USB-a ali ipak je bolje kad je disk ugrađen, tj. spojen preko SATA sučelja zbog same brzine rada i igranja zahtjevnijih igara... sama cijena ti se možda čini skupom ali ako se ugradi kvaliteniji čip (CR3 ili CR4) nemaš zezancije sa snimanjem i brigom dal ćeš zgrebati DVD pa neće raditi a plus toga možeš pokretati emulatore za stare konzole i igre (ja obožavam NES igrice :))

 .....što se u današnje vrijeme više ne isplati jer modif košta kao i prije par god, lijepo (pošto već ima modif.) uzmi par igri koje te zanimaju i pošalješ čovjeku da ti skopira i imaš savršene igre za 30kn/kom -da naruči 10 igri koje ga baš zanimaju to je 300kn....a bez brige za cd ako ga znaš čuvati...meni se ni jedan nije izgrebao...lijepo svaki mora imat svoju kutiju/ambalažu i svaki puta kad vadiš DVD pospremaš....a to da su neki ljudi lijeni pa bi bacili 300kn jer nemogu do xbox-a i zamjenit DVD to je druga stvar...

Chill Now And Forever
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2015 13:00 (keky911).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
keky911 kaže...
 .....što se u današnje vrijeme više ne isplati jer modif košta kao i prije par god, lijepo (pošto već ima modif.) uzmi par igri koje te zanimaju i pošalješ čovjeku da ti skopira i imaš savršene igre za 30kn/kom -da naruči 10 igri koje ga baš zanimaju to je 300kn....a bez brige za cd ako ga znaš čuvati...meni se ni jedan nije izgrebao...lijepo svaki mora imat svoju kutiju/ambalažu i svaki puta kad vadiš DVD pospremaš....a to da su neki ljudi lijeni pa bi bacili 300kn jer nemogu do xbox-a i zamjenit DVD to je druga stvar...

 

to je subjektivno da li se isplati ili ne. tko ima LT3 uvijek će reći da je LT3 bolji. tko ima RGH reći će suprotno... igrice i dalje izlaze (istina ne više u tako velikom broju kao nekad) ali lakše ih je stavljati na HDD ili USB nego na DVD... i koliko puno starih igra ima, pa emulatora, starih XBOX1 igrica... sve se to može igrati i po meni sve staro je 10x bolje noviji naslovi... lijepo ti je sve na HDD i nemaš brige

 

nie stvar samo u grebanju. s obzirom na kvalitetu današnjih DVD medija pitanje za nekoliko godina kako će biti čitljivi (čak i ako su u kutiji i ne upotrebljavaš ih može se dogoditi da prestanu raditi. zanimljivo je da neki CD-i koje sam snimao prije 20 godina još uvijek rade a koje sam snimio prije 5 godina štekaju ili sam ih morao baciti)

 

mene LT3 modifikacija nikad nije zanimala jer ne igram online pa mi nije trebao XBOX live. zato mi je RGH bio bolji izbor... a sa njime sam dobio mnoge mogućnosti koje LT3 nema. a kako sam ljubitelj starih igrica tako mi jeopet RGH bolji... 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

Da istina je da je subjektivno no realno je da on već ima LT 3.0 ako sam ja dobro uvidio, tako da velim da nema neki veći trošak, no ako čovjek ima lovu neka stavi RGH nitko mu ne brani. Samo opet kažem Igre baš i neće izlazit više, možda pes il fifa....za to što će mu djeca ili ko već igrat nek kupi 4-5 igara po 30kn....i ovako i onako će im jednog dana dosadit i htjet će nešto bolje....djeca rastu  

Chill Now And Forever
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

a šta misliš da li bi odgovarao hard disc od pc 250gb jer ima jedan utor da ide u hard i još dva utore na drugom kraju i ako bi odgovaro kako se to radi

ili da vidim na ebay na xbox burner (pržilica) samo koju da uzmem i šta treba da obratim pažnju ili hard disc,ali da odgovara samo od MICROSOFT 20GB,takav za xbox360 ARCADE i dal li ima on još kakve kablove ...

novi sam u tome,pa neznam kako se to radi ..

9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

kod nemodificiranih i LT3 mogu se koristiti samo originalni Microsoft diskovi (ili prerađeni Western Digital diskovi kojima je fleširan microsoft firmware) ali ne možeš pokretati piratske igre s njih...

 

kod RGH je sasvim svejedno koji je hard disk, važno je jedino da veličinom odgovara u "ladicu" odnosno da je debeo 9,5 mm najviše... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

O čemu ti pričašdadn?

 

Pojma nemaš o LT modifikaciji

Chill Now And Forever
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
O čemu pričam. O ugradnji hard diska, ne o spajanju preko USB. Jesi kad pokušao na xbox koji nije rgh ugraditi hard disk koji nije microsoftov? Pa mi ne pričaj da nemam pojma
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

Ja govorim uvezi LT, kakvi microsoftovi diskovi? kako ne rade pirati? o čemu pričamo?

diskove možeš staviti samo ako ima rgh a u suprotnom zaboravi....

Chill Now And Forever
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
keky911 kaže...

Ja govorim uvezi LT, kakvi microsoftovi diskovi? kako ne rade pirati? o čemu pričamo?

diskove možeš staviti samo ako ima rgh a u suprotnom zaboravi....

 

možeš i na nemodificirane i LT3 isto ugraditi hard disk... ako pokrećeš igre samo sa DVD-a onda ti hard disk ne treba. ali treba onima koji skidaju igre sa XBOX live...

na određene Western Digital hard diskove možeš fleširati firmware pa ih onda ugraditi na konzolu i konzola ih čita kao Microsoft diskove...

ali naravno nećeš moći pokretati igre kao što pokrećeš na RGH (ne mislim piratske DVD već zripane igre za RGH)... očigledno to nikad nisi radio pa ti nije jasno o čemu pričam. ja jesam na taj način ljudima na nemodificirane XBOX-e ugrađivao hard diskove

 

dal je sad jasno o čemu govorim ili treba još objašnjavati?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2015 14:30 (dadn).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...
keky911 kaže...

Ja govorim uvezi LT, kakvi microsoftovi diskovi? kako ne rade pirati? o čemu pričamo?

diskove možeš staviti samo ako ima rgh a u suprotnom zaboravi....

 

možeš i na nemodificirane i LT3 isto ugraditi hard disk... ako pokrećeš igre samo sa DVD-a onda ti hard disk ne treba. ali treba onima koji skidaju igre sa XBOX live...

na određene Western Digital hard diskove možeš fleširati firmware pa ih onda ugraditi na konzolu i konzola ih čita kao Microsoft diskove...

ali naravno nećeš moći pokretati igre kao što pokrećeš na RGH (ne mislim piratske DVD već zripane igre za RGH)... očigledno to nikad nisi radio pa ti nije jasno o čemu pričam. ja jesam na taj način ljudima na nemodificirane XBOX-e ugrađivao hard diskove

 

dal je sad jasno o čemu govorim ili treba još objašnjavati?

 A to da, krivo sam te skužio, mislio sam da misliš na dvd, a ovo je drugo i bolje mu je kupit original hard ima po njuški za kupit pa nema zafrkancije.

Chill Now And Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2015 14:40 (keky911).
8 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

da li se isplati uzeti ovu pržilicu za xbox : Lite-On iHAS122 DVD pržilica za XBOX360 XGD3 igre za 150 kuna i još me nešto brine,ako uzmem hard-disc za klince(to oni igraju) na ebay za otprilike 8 GBP,mogu li instalirati igre na njega,jer koliko sam čuo,ne mogu,jer imam lt3, i na šta treba obratiti pažnju  prilikom kupovanja harda,ima li kakve kablove,jer imam malo stariji kompjutor,pa pitam kako se spaja,ali dao bi to nekome ko se razumije ili čemu onda služi hard,samo za save game,možda glupa pitanja !!!

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
gamerxbox kaže...

da li se isplati uzeti ovu pržilicu za xbox : Lite-On iHAS122 DVD pržilica za XBOX360 XGD3 igre za 150 kuna i još me nešto brine,ako uzmem hard-disc za klince(to oni igraju) na ebay za otprilike 8 GBP,mogu li instalirati igre na njega,jer koliko sam čuo,ne mogu,jer imam lt3, i na šta treba obratiti pažnju  prilikom kupovanja harda,ima li kakve kablove,jer imam malo stariji kompjutor,pa pitam kako se spaja,ali dao bi to nekome ko se razumije ili čemu onda služi hard,samo za save game,možda glupa pitanja !!!

 tebi se hard disk ne isplati, tebi je dovoljan i obični USB stick, mada je memorija na XBOX-u većinom i više nego dovoljna za sejvove od igara .... kao što sam napisao par postova prije, hard disk na Lt3 je samo za one koji kupuju i skidaju igre sa XBOX Live pa im treba mjesta

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2015 10:53 (dadn).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

a šta kažeš da tu pržilicu,je to dobra i dao bi dao ugrade i ako trebaju  da instaliraju u servis (tamo mi radi prijatelj),šta trebam ja šta kupiti od kablova ili da sve njima prepustim u ruke,jer u oglas se prodaje samo pržilica bez cd za instalaciju (ako dolazi uz to) i bez kablova

9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

to ti ne mogu reći jer ne koristim LT3 modifikaciju... ja se nisam htio zezati sa prženjima prije 4 godine kad sam uzimao XBOX pa sam dao ugraditi RGH čip....

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

valjda ima neko bi dao savjet,da ne kupujem bez veze,vidim da se arumiješ,pa još me zanima šta svaku igru je moguće staviti na usb,mislim da se memorira,jer gta v je služio za instalaciju i za igru

imali smo battlefield 4 i nismo je mogli instalirati osim na hard (a to nemam),a igra je bila originalna

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

Igre rade bolje kad su instalirane na hard, znači što više GB to bolje, jer onda ne čita direkt sa diska nego sa harda ali disk mora biti unutra,tako se špara CD i DVD Drive, Ne isplati ti se uzimat jer je kolega gore rekao da treba bit baš posebni hard i treba stavit firmware neki.

 

Najbolje je naći hard o xboxa original na njuškalu i kupit, a za pržilicu neznam ali vjerojatno netreba nikakvi cd sam se driver instalira

Chill Now And Forever
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
zriha kaže...

Pozdrav svima, imam problem, novi sam u Xboxu, prije 2 tjedna sam je dobio. Instalirao sam Popcornflix aplikaciju, no kad pustim film, imam zvuk ali nemam slike. Ima li tko iskustva s time? Hvala! 

 

Samo da ponovim pitanje, nisam uspio to riješit. I dalje mi je crni ekran a ima zvuka kad upalim film na Popcornflixu. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
zriha kaže...
zriha kaže...

Pozdrav svima, imam problem, novi sam u Xboxu, prije 2 tjedna sam je dobio. Instalirao sam Popcornflix aplikaciju, no kad pustim film, imam zvuk ali nemam slike. Ima li tko iskustva s time? Hvala! 

 

Samo da ponovim pitanje, nisam uspio to riješit. I dalje mi je crni ekran a ima zvuka kad upalim film na Popcornflixu. 

 

ne koristim to pa ti ne znam što reći osim da li si nadogradio na zadnji Dashboard 2.0.17489.0?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 17:10 (dadn).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...
zriha kaže...
zriha kaže...

Pozdrav svima, imam problem, novi sam u Xboxu, prije 2 tjedna sam je dobio. Instalirao sam Popcornflix aplikaciju, no kad pustim film, imam zvuk ali nemam slike. Ima li tko iskustva s time? Hvala! 

 

Samo da ponovim pitanje, nisam uspio to riješit. I dalje mi je crni ekran a ima zvuka kad upalim film na Popcornflixu. 

 

ne koristim to pa ti ne znam što reći osim da li si nadogradio na zadnji Dashboard 2.0.17489.0?

 

iskreno ne znam, kako to nadogradim? Potpuno sam nov na xboxu. Hvala ti! 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
zriha kaže...
dadn kaže...
 

iskreno ne znam, kako to nadogradim? Potpuno sam nov na xboxu. Hvala ti! 

 pretpostavljam da nemaš neku modifikaciju (naročito RGH čip da nemaš ugrađen)... za provjeru idi u settings - system - console settings - system info

orginalnu (nemodificiranu) konzolu lako nadogradiš online... možeš preko i preko USB, ovdje je opisano kako http://digiex.net/downloads/download-center-2-0/xbox-360-content/dashboard-system-updates/14494-xbox-360-dashboard-system-update-2-0-17489-0-download-avatars.html

 

za korištenje popcornflix moraš biti prijavljen na XBOX live račun, zato ne smiješ imati RGH modifikaciju...

 

http://support.xbox.com/en-US/xbox-360/apps/popcornflix-setup

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...
zriha kaže...
dadn kaže...
 

iskreno ne znam, kako to nadogradim? Potpuno sam nov na xboxu. Hvala ti! 

 pretpostavljam da nemaš neku modifikaciju (naročito RGH čip da nemaš ugrađen)... za provjeru idi u settings - system - console settings - system info

orginalnu (nemodificiranu) konzolu lako nadogradiš online... možeš preko i preko USB, ovdje je opisano kako http://digiex.net/downloads/download-center-2-0/xbox-360-content/dashboard-system-updates/14494-xbox-360-dashboard-system-update-2-0-17489-0-download-avatars.html

 

za korištenje popcornflix moraš biti prijavljen na XBOX live račun, zato ne smiješ imati RGH modifikaciju...

 

http://support.xbox.com/en-US/xbox-360/apps/popcornflix-setup

 

 

 Hvala ti na pomoči! Nemam modifikaciju, orginal iz dučana. 

8 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

LiteON iHAS124-B original (Xbox360 XGD3 iXtreme LT+3.0 Burner Max) šta kažete na tu pržilicu,bi radila na malo starijim kompjutoru XP

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Interesira me ovaj Unity Marketplace. Imam rgh xbox 360 i kad odem pod title updates neke igre, recimo gta v, dođu mi pod unity marketplaces dosta updatea. To mogu skidat bez straha da ce se nesto zeznut pa da necu moc vise uc u auroru/fsd ili ne?
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice