Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

poruka: 317
|
čitano: 183.686
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

pozz

zanima me da li ja kad instaliram to sve na MC mogu igrati kopije igrica sa DVD ili CD, a da nije play cipovan(u pitanju debela konzola).

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

A kako mogu bez chipa na ps2 to napraviti

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Imam konzolu SCPH-50004, browser 1.40, CD player 2.00, PS driver 1.11, DVD player 3.00E, i sve kako je objašnjeno na početku sam napravio, ali nažalost bezuspješno. Nakon instaliranja ( i usnimavanja) na memory card Free McBoot-a isti se prilikom boot-anja ne pojavljuje se FMCB instalacijski izbornik kako stoji u opisu, već onaj "stari". U čemu je problem, jer provjeravao sam postupak inastalacije par puta i niti jedanput mi se nije pojavio "novi" izbornik.

Da li je problem u PSdriveru koji je instaliran u konzoli (v1.11) da li možda moram njega nadograditi ili ................zaista nemam predođbu što napraviti, stoga molim za pomoć i savjet.

Iskreno hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
pretorijan_sa kaže...

pozz

zanima me da li ja kad instaliram to sve na MC mogu igrati kopije igrica sa DVD ili CD, a da nije play cipovan(u pitanju debela konzola).

 

Igre bi se trebale moći igrati, ali proces instaliranja FMCB-a je kompliciraniji na PS-u koji nema čip iz razloga što se treba koristiti Swap Magic CD/DVD. Uz pomoć tog medija se vrši izmjena drugih CD/DVD medija. Ukratko, on zavara konzolu da bi mogla čitati piratske medije. ALI prije nego se krene s korištenjem Swap Magica treba blokirati 3 senzora u PS 2 da bi se mogle vršiti izmjene medija dok je konzola uključena. Odnosno on (PS 2) pomisli da je medij u njemu i dalje iako se izvadio da bi se stavio drugi (piratski) CD ili DVD medij sa igrom.

 

Nadam se da sam uspio objasniti. No pošto nisam imao razloga za blokiranjem senzora da bih koristio Swap Magic jer imam čip, zapravo ne znam kako to točno funkcionira sa Swap Magicom! Ovo gore je moj zaključak na temelju čitanja drugih tutorijala.

 

EDIT: Zaboravio sam napomenuti da postoji jednostavniji način, a to je da uzmete svoju memorijsku karticu i odnesete je kod nekoga (recimo prijatelja) koji ima PS 2 čipiran i kod njega instalirate FMCB. Imajte na umu to da, ako on već ima FMCB na svojoj memorijskoj kartici i vi biste da uštedite na vremenu htjeli samo kopirati sadržaj njegove memorijske kartice na svoju - to neće ići! Morate baš instalirati FMCB!

lovvro kaže...

A kako mogu bez chipa na ps2 to napraviti

Objašnjeno gore.

Stivri kaže...

Imam konzolu SCPH-50004, browser 1.40, CD player 2.00, PS driver 1.11, DVD player 3.00E, i sve kako je objašnjeno na početku sam napravio, ali nažalost bezuspješno. Nakon instaliranja ( i usnimavanja) na memory card Free McBoot-a isti se prilikom boot-anja ne pojavljuje se FMCB instalacijski izbornik kako stoji u opisu, već onaj "stari". U čemu je problem, jer provjeravao sam postupak inastalacije par puta i niti jedanput mi se nije pojavio "novi" izbornik.

Da li je problem u PSdriveru koji je instaliran u konzoli (v1.11) da li možda moram njega nadograditi ili ................zaista nemam predođbu što napraviti, stoga molim za pomoć i savjet.

Iskreno hvala!

Recite radi li dok je stick uključen? Odnosno hoće li onda bootati FMCB?

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2012 11:42 (Izzy).
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Da li mi je potreban vanjski HDD,moguli kopiju to jest piratsku igricu jednostavno ubaciti u konzolu?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Meni nece radit... Pratio sam sve. I kad sam instalirao FMCB na memorijsku karticu, restartam ps2 i pojavi mi se normalan meni. Samo mogu pokrenuti FMCB ako stavim uLaunchELF 4.39 DVD verziju i idem: FileBrowser/mass/FMCB/FREE_MCBOOT.ELF. Kada mi se to pokrene uzmem van uLaunch dvd i odabarem "launch fmcb". Zatim se mi pojavi: FreeMcBoot.

I FMCB se mi je tek sad pokrenuo... Sad tu imam: Browser,System Configuration,uLaunch ELF, ESD, ESD GUI, USB Advance... Treba li što još podesiti da bi mi se FMCB mogao pokrenuti kada uključim ps2 (s memorijskom)??? Imam: Playstation 2 Slim. Ali ako ostavim DVD (uLaunchELF) unutra i stisnem "launch fmcb" pojavi se mi:FreeMcBoot (Plavo), i opet se mi pokrene taj uLaunchELF... plz help!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Evo zamolio bi ja koko trebam da napravim ovo situacijo - imam prazno memory karticu 8mb - kako mogu napraviti iz usb na memory karticu.

 

Ne razumijem kako do inštalacije Free McBoot - zamolio bi vas ako želite mi pomoči - pišite OK.

rajkovic dejan
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Imam redovite PS2 i ne čiperan - model SCPH-75004 Sony Pal.

 

I pitam se, ako je to moguće napraviti USB to PS2 Memory Karta prazne kartice 8.MB.

 

A ako je samo da tou učiniti bez ugrađenog čipa - Molim vas lijepo za pomoć:

 

 

 

 

Kontaktirajte me čim je prije moguće.

 

 

 

 

Ugodan dan

rajkovic dejan
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Ispričavam se što tek sada odgovaram pošto sam tek ovaj tren vidio poruke. I koliko sam shvatio želite instalirati FMCB na ne čipiran PS 2. Je li tako?

 

Molim vas bolje pojasnite što vam nije jasno. Može i na engleskom, ako hoćete. Vjerojatno vam nije jasan tutorijal, pa mogu staviti linkove odakle sam ja naučio postupak instalacije FMCB-a koji su na engleskome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

koliko sam gore vidio nitko nije napisao da se open ps2 loader i usb advance i esr mogu pokrenuti iz u launchelf-a(a mogu se) tako ako možete u ulaunchelf samo idite u mc0 pa u BOOT folder i tamo pokrenite program ili programe stavite na stick pa idite na mass i tamo ih pokrenete

 

EDIT: trebate skinuti .elf verzije programa za to

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2012 16:59 (fmcbinstall).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

To misliš za slučaj da FMCB ne radi? Ok.

12 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

postoji li sansa da se igraju igrice sa ps1 jer ja ne mogu da napravim iso od cd uvijek mi izadje greska kada naidje na datoteke sa .srt zaavrsetkom ako ima koda zna kako ovaj program omogucava da se igraju igrice sa ps1 bio bi mu zahvalan da i to objasni

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Koji program koristiš za snimanje i pri kojoj brzini snimaš?

12 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

koristim imgburn i rezem brzino 2.4x 3x ili 4x tim brzinama rezem

al meni je problem u tome jer ja ne mogu da naparavim iso od ps1 igrice imam jedan fudbal sa ps1 kopiram ga na hdd tako da cd nije izgreban odmah da iskljucim tu mogucnost ali kada ga sa img bur pravaim u iso da bi ga mogao patch-ovati on mi javi gresko kod datoteka sa srt zavrsetkom tako kod svake igrice za ps1

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2012 14:22 (coa13).
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Ps ti nije čipiran?

12 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

nije ali uredno preko ovog free mcboot igram igre sa cd-a i usb-a pa me zanimalo moze li kako na neku od ovih fora da se igraju i igrice sa ps1

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Prebaci sa USB Extreme programom PS 1 igre na externi disk i pokreni ih sa USB Advance ili OpenPS2 Loader programom i ako radi odlično, a ako ne ništa.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Probao sam i ja to napraviti: staviti ps1 igre na eksterni disk i nisu se htjele pokrenuti s OpenPS2Loaderom.

15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Možda hoće sa USB Advanceom.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Ne znam nisam probao jer nemam USB, a HDD mi je formatiran u NTFS.

15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Disk mora biti formatiran u FAT32.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Znam.

14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Izzy svaka čast na tutorialu {#}

Mislim da prvi put kad sam instalirao Free McBoot sam čak pratio tvoj tutorial.

 

Vidim da nigdje nisi spomenuo igranje igara preko mreže. Po meni je to najboji način za slim jel je mnogo brže nego sa USB-a (ne zapinju animacije).

Baš ovih dana ponovo igram MGS2, a igra se pokreće sa .iso slike na kompjuteru. Nema zvuka vrtnje DVD-a i optičkog mehanizma a igre se učitavaju isto ili čak i brže nego sa DVD-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2013 23:41 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Moram priznati da nisam uopće znao za tu mogućnost. Mogao bih se jednog dana kada uhvatim vremena pozabaviti s tim. Hvala na informaciji!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Alkaline kaže...

Izzy svaka čast na tutorialu {#}

Mislim da prvi put kad sam instalirao Free McBoot sam čak pratio tvoj tutorial.

 

Vidim da nigdje nisi spomenuo igranje igara preko mreže. Po meni je to najboji način za slim jel je mnogo brže nego sa USB-a (ne zapinju animacije).

Baš ovih dana ponovo igram MGS2, a igra se pokreće sa .iso slike na kompjuteru. Nema zvuka vrtnje DVD-a i optičkog mehanizma a igre se učitavaju isto ili čak i brže nego sa DVD-a.

Možeš li malo opširnije objasniti igranje preko neta?

14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Ne igra se preko Interneta nego preko lokalne mreže. Iako bi bilo moguće i preko Interneta morao bi naći nekoga sa brzom vezom da hosta datoteke...

 

PC:

Za početak je potrebno prebaciti PC na fiksnu IP adresu, npr 192.168.1.100.

Nakon toga treba napraviti direktorij na PC-u i nazvati ga "PS2SMB" te ga shareati u lokalnoj mreži.

Unutar "PS2SMB" direktorija još treba napraviti "CD" i "DVD" direktorije u koje će ići .iso datoteke.

 

Prema logici CD igre idu u CD direktorij, a DVD u DVD direktorij.

 

Jedna jako bitna stvar je imenovanje .iso datoteka. Kako svaka igra ima svoj jedinstveni kod tako ga i ime .iso datoteke mora sadržavati.

Na primjer: Jedinstveni kod Final Fantasy-a X je "SCES_504.90", slika će se zvati "SCES_504.90.Final Fantasy X.iso".

Kod se može naći kada se otvori root direktorij CD/DVD-a.

 

Također treba propustiti port 445 na firewallu ili potpuno ugasiti firewall (ne preporučam).

 

PS2:

Potrebno je uštekati PS2 na LAN u kojemu se nalazi i PC na kojem su .iso datoteke.

Slim PS2 već ima Ethernet port dok kod fat PS2 je potrebno nabaviti expansion adapter.

 

Kad je sve uštekano i spojeno treba pokrenuti "Open PS2 Loader" i ući u mrežne postavke.

Sada treba dodjeliti fiksnu IP adresu za PS2, npr 192.168.1.200 te podesiti subnet masku (obično 255.255.255.0) i gateway (obično 192.168.1.1).

Nakon toga treba upisati IP PC-a i port (početni je 445) te ime share direktorija ("PS2SMB") te korisniče podatke za login na PC (ime i lozinka).

 

Kad je sve gotovo stisnite OK i odite na Settings. "ETH device start mode" i "Application start mode" mora biti na "Auto", a "Default menu" na" ETH Games".

Potvrdite sa OK i stisnite Start tipku na gamepadu. Ako je sve podešeno kako spada u izborniku bi se trebale pojaviti igre.

 

Slike:

Ako želite fotografije igara nazovite ih kao i iso datoteke ali sa _COV nastavkom (npr. "SCES_504.90_COV.png") i

stavite ih u "ART" direktorij unutar PS2SMB direktorija. Rezolucija slika je 140x200.

 

Preporuka:

Nabavite Scart RGB ili komponentni (YPbPr) kabel jel je slika puno kvalitetnija nego preko običnog AV kabela.

Moj DVD direktorij Moj DVD direktorij
PS2 spojen na router PS2 spojen na router
Mrezne postavke Mrezne postavke
Globalne postavke Globalne postavke
Izbornik Izbornik
Standardni AV kabel Standardni AV kabel
Komponentni (YPbPr) kabel Komponentni (YPbPr) kabel
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2013 15:40 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Alkaline kaže...

Ne igra se preko Interneta nego preko lokalne mreže. Iako bi bilo moguće i preko Interneta morao bi naći nekoga sa brzom vezom da hosta datoteke...

 

PC:

Za početak je potrebno prebaciti PC na fiksnu IP adresu, npr 192.168.1.100.

Nakon toga treba napraviti direktorij na PC-u i nazvati ga "PS2SMB" te ga shareati u lokalnoj mreži.

Unutar "PS2SMB" direktorija još treba napraviti "CD" i "DVD" direktorije u koje će ići .iso datoteke.

 

Prema logici CD igre idu u CD direktorij, a DVD u DVD direktorij.

 

Jedna jako bitna stvar je imenovanje .iso datoteka. Kako svaka igra ima svoj jedinstveni kod tako ga i ime .iso datoteke mora sadržavati.

Na primjer: Jedinstveni kod Final Fantasy-a X je "SCES_504.90", slika će se zvati "SCES_504.90.Final Fantasy X.iso".

Kod se može naći kada se otvori root direktorij CD/DVD-a.

 

Također treba propustiti port 445 na firewallu ili potpuno ugasiti firewall (ne preporučam).

 

PS2:

Potrebno je uštekati PS2 na LAN u kojemu se nalazi i PC na kojem su .iso datoteke.

Slim PS2 već ima Ethernet port dok kod fat PS2 je potrebno nabaviti expansion adapter.

 

Kad je sve uštekano i spojeno treba pokrenuti "Open PS2 Loader" i ući u mrežne postavke.

Sada treba dodjeliti fiksnu IP adresu za PS2, npr 192.168.1.200 te podesiti subnet masku (obično 255.255.255.0) i gateway (obično 192.168.1.1).

Nakon toga treba upisati IP PC-a i port (početni je 445) te ime share direktorija ("PS2SMB") te korisniče podatke za login na PC (ime i lozinka).

 

Kad je sve gotovo stisnite OK i odite na Settings. "ETH device start mode" i "Application start mode" mora biti na "Auto", a "Default menu" na" ETH Games".

Potvrdite sa OK i stisnite Start tipku na gamepadu. Ako je sve podešeno kako spada u izborniku bi se trebale pojaviti igre.

 

Slike:

Ako želite fotografije igara nazovite ih kao i iso datoteke ali sa _COV nastavkom (npr. "SCES_504.90_COV.png") i

stavite ih u "ART" direktorij unutar PS2SMB direktorija. Rezolucija slika je 140x200.

 

Preporuka:

Nabavite Scart RGB ili komponentni (YPbPr) kabel jel je slika puno kvalitetnija nego preko običnog AV kabela.

Ne znam dobar li je ovaj "konverter" (tako ga ja zovem).

Kako shareati disk u lokalnoj mreži u Windows XP Proffessional SP3?

Malo sam znatiželjan jer sam mlad ;D

Ovo je prednja strana tog mog "konvertera" Ovo je prednja strana tog mog "konvertera"
"Tekst" strana "Tekst" strana
Bolje pobliženi tekst za SCART Bolje pobliženi tekst za SCART
SCART (ne znam zašto stavljam ovo :D) SCART (ne znam zašto stavljam ovo :D)
Spojeno skupa Spojeno skupa
Zna li netko čemu ovaj "Digital OUT" Zna li netko čemu ovaj "Digital OUT"
14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

To je Scart ali nije RGB nego običan AV. Radit će ti i sa time samo je moja preporuka nabaviti nešto kvalitetnije.

 

Po slikama vidim da imaš srebreni slim koji mi izgleda kao da je verzija 90004, to je razlog zašto ti Free McBoot se ne pokreće sam od sebe.

Nema načina za riješiti to (možda u budućnosti ali sumnjam). Morat ćeš pokretati Open PS2 Loader ručno.

 

Za shareanje na Windows XP pogledaj ovdje: http://support.microsoft.com/kb/307874/hr (Kako dijeliti mapu ili pogon s drugim korisnicima).

 

"Optical OUT" služi za spajanje optičkog kabela za digitalni zvuk. Jedini način za dobivanje 5.1 zvuka sa PS2.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Alkaline kaže...

To je Scart ali nije RGB nego običan AV. Radit će ti i sa time samo je moja preporuka nabaviti nešto kvalitetnije.

 

Po slikama vidim da imaš srebreni slim koji mi izgleda kao da je verzija 90004, to je razlog zašto ti Free McBoot se ne pokreće sam od sebe.

Nema načina za riješiti to (možda u budućnosti ali sumnjam). Morat ćeš pokretati Open PS2 Loader ručno.

 

Za shareanje na Windows XP pogledaj ovdje: http://support.microsoft.com/kb/307874/hr (Kako dijeliti mapu ili pogon s drugim korisnicima).

 

"Optical OUT" služi za spajanje optičkog kabela za digitalni zvuk. Jedini način za dobivanje 5.1 zvuka sa PS2.

U redu. Mogu ga nabaviti u Ronisu?

 

Točno i znam za OPL. (pokrećem ga ručno u uLaunchELF-u)

 

Hvala.

 

U redu (valjda mi niti neće trebati.)

--------------------------------------------------------------------------

Mogu li PS2 spojiti baš na komp ili trebam na router? (Imam VoIP i WLAN router i na koji spojim (WLAN mi ima nejviše Ethernet priključka slobodna))

A primjetio sam da je taj kao "konverter" nema ulaza za zvuk. Ima?

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2013 20:59 (hamstercic).
14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Možeš spojiti i direktno u PC, nema razlike.

A što se tiće tvog adaptera žuta je video, a bijela i crvena zvuk, kako i piše sa gornje strane.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice