Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

poruka: 317
|
čitano: 184.375
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Taj RGB adapter ima ulaza za zvuk?
Koja je razlika između RGB i Ypbpr adaptera?
14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Navedeno su kablovi, ne adapteri i da, prenose zvuk.

Razlika između RGB i YPbPr kabela je način prijenosa slike (RGB šalje svaku boju zasebno dok kod YPbPr su kombinirane te se na drugoj strani (TV) izračunom dobiju stvarne boje).

Kvalitetom su jako slični s tim da YPbPr podržava veće rezolucije i progresivni scan.

 

No, nemoraš se s time zamarati. Mislim da ti je sada bitnije dobiti PS2 da radi preko mreže.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2013 19:36 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Mogu li na isti način (preko kompa) igrati i playstation 1 igre?

14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Ne, jel se kod igranja PS1 igri koriste isključivo komponente koje su i u pravom PS1.

U tom modu PS2 nije "svjestan" ostalih stvari (USB, HDD, Ethernet, itd...)

 

PS1 igre ćeš morati pokretati sa CD-a ili putem emulatora na PC-u.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2013 20:16 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

aha, znači samo mogu igrati PS2 igre preko interneta(kompa,hdd,usb...), a ps1 igre trebam spržiti na Cd?

15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Alkaline kaže...

Večeras sam napravio ono za igranje igara preko mreže i radi mi! Za sada sam stavio jednu igru. Ali neće da mi prikaže sliku, a stavio sam je u .png format i veličinu 140x200. U čemu bi mogao biti problem? No, pogledati ću još to...

 

Stvarno je zgodna ova mogućnost - lijepo sada samo skinem igru i praktički mogu je odmah igrati! Jedino sam primjetio (barem mi se tako čini) lagano kašnjenje, ali ništa strašno što bi smetalo pri igranju. Barem meni.

 

EDIT: Riješio sam. Trebalo je samo staviti na "Enable cover art".

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2013 10:49 (Izzy).
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Pozdrav decki, novi sam na forumu i rego sam se iz razloga da bi odigrao moju voljenu igru ponovo :) . Prije svega zelim da se vama dvojici zahvalim na velikom trudu koji ste ulozili u tutorijal. Od prijatelja sam dobio konzolu slim verziju sa mem card na koju sam morao jedino da instaliram OpenPS2Loader i koji sam uspjesno pokrenuo

 

@Alkaline stvar je ovakva ja u modemu osim mog PC-a nevidim konzolu znaci na DHCP Client list vidim samo moj racunar. Modem automatski daje IP adresu racunaru 192.168.2.2 , modem je 192.168.2.1 ali u OpenPS2Loaderu opcijama nevidim automatski da mogu podesiti IP za konzolu. (ako dodjelim rucno IP adresu racunaru tad ne mogu na modem da pristupim) znaci racunar je uvijek na 192.168.2.2, propratio sam kompletno uputstvo i mrka kapa ja nevidim igricu, e sad mene zanima koji kabl vi koristite dali je Crossover ili Patch (neko ga naziva stright ili kako vec) ... crossover kabl nemam izuzev da bi ga napravio, patch kablom mi je povezan racunar sa modemom i isto patch kabl veze modem sa konzolom .... dajte koju pametnu da mi ovo cudo proradi jer okreni prevrni ja igru igrati ne mogu

 

Hvala

 

P.S.

 

Jos da dodam, ja nemam ETH games nego usb games, network games i hdd games (okacim network games osim ako to nije to??? )

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2013 0:50 (skyline1984).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

i dalje se vrtim u istoj situaciji, obrisao sam openps2loader bio je 0,8 verzija stavio sam zadnju 0,9 i poklapa se sve kao na slikama medjutim ni da cuje, zvao sam drugara svoju slim konzolu da spoji sa routerom i da vidi u routeru dali ima spojenu konzolu kod njega nema isto, dali mi neko od vas moze da provjeri to, dalje nisam pametan gdje da je udarim i sa koje strane

 

 

pozz...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Kao trebalo bi imati statičku IP adresu da stvar radi. Ja imam statičku i koristim ako se ne varam straight kabel. U OpenPS2Loader-u se treba namjestiti (upisati) IP adresa računala, port i naziv mape koja će se dijeliti i ja sam još napisao i ime računala (sve velikim slovima), ali ne i šifru.

Puno ime računala se nađe u My Computer >Properties.

 

Što se tiče postavki za PS2 u OpenPS2Loader-u, tu trebaš namjestiti IP konzole, Mask i Gateway adrese. IP PC-a, Mask i Gateway nađeš u Control panelu u mrežnim postavkama. Ovo zadnje u pravilu ide ovako:

 

Mask - 255.255.255.0

Gateway - 192.168.1.1

 

I moraš ispravno nazvati ISO slike igara koje hoćeš igrati. I to bi bilo ukratko to.

 

Nakon što sam namjestio to da mogu igrati igre, pomislio sam da bih tako mogao i gledati filmove, slike i slušati glazbu koja se nalazi na računalu i nakon par dana sam uspio i to namjestiti. To sve gledam u programu SMS.

 

I sada sam mislio u dogledno vrijeme napraviti tutorijal i za to, odnosno nadopuniti postojeći. S tim da nisam mislio pisati o igranju igara s mreže (računala), nego bih lijepo u svome tutorijalu stavio link koji vodi do poruke forumaša Alkaline. To pod uvjetom da se on s tim slaže. A ja bih pisao o gledanju multimedije u SMS-u preko mreže.

14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

@skyline1984:

Da bi ti internet radio uz fiksnu IP adresu moraš upisati gateway i dns (koji su obično isti, a kod tebe je to vjerojatno 192.168.2.1).

Druga stvar je da obavezno moraš pustiti port 445 na windows firewallu inače neće raditi.

 

@Izzy:

Slobodno linkaj tutorial, bit će mi drago ako ikom pomogne.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2013 19:21 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Iz nekog meni nepoznatog razloga vise ne mogu da podesavam IP konzole tj open ps2 loader ne dozvoljava, jedino mogu u fmbt, obrisem OPL ponovo ga kopiram pokrenem itd... mrka kapa da bi odjednom izbacio fajlove kad sam sve ispodesavao, prvo nisam vjerovao da prikaziva na tv fajlove / foldere i kako sam krenuo da udjem u navedeni folder samo nestade sve sa ekrana :S e da .... konekcija mi nije nepoznanica, na routeru sam ugasio DHCP. Navedeni Getaway nije nista drugo nego kapija u nasem slucaju je router posto ide preko njega tu je fiksno 192.168.2.1 ip racunaljke sam dodjelio 192.168.2.2 dok sam konzoli upisao na kraju cenera znaci 192.168.2.10, da jos dodam pisalo je GUEST umjesto imena mog racunara tad kad je prikazalo te foldere, pokusao sam sa Crossover kablom direkt u racunar da spojim konzolu ali isto nije islo .... nemam ideja popustam polako sa tim, nije nikakva pamet vise je kompliciran prvi dio posla da se sredi mem card nego sve ostalo i mrka kapa na kraju dok kod vas ide iz prve. Stvarno mi nije jasno u cem je problem, jos da dodam, kabl od interneta sam istekao iz routera pa sam u routeru ugasio firewall i na racunaru sam ugasio nod i firewall od windows Xp

 

P.S.

 

jos sam primjetio kad se stisnem opciju reconnect da dobijem u folderu PS2SMB 2 foldera "CFG" i "VMC" (znaci ima neka reakcija sa PS2, ako ih obrisem stisnem reconnect opet dodju) pored njih mi naravno stoje cd i dvd folderi u dvd je igrica iso fajl iskopiran .... nemogu vise pola 3 ujutro a treba ustajat na posao ... laku noc

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2013 2:37 (skyline1984).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Meni se čini da nisi dobro imenovao .iso datoteke.

Trenutno igram: Metal Gear Solid: Portable Ops na PSP-u.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Kad lodujem image sa Magic diskom dobijem ime SLUS_201_89 , ja jos dopisao ime igre i izgleda u ovom formatu SLUS_201_89.Tokyo Xtreme Racer Zero.iso , interesantno ali sinoc oko pola 8 on je meni izbacio neke foldere na listi je bio i taj PS2SMB cak sam vidio i gladiator film nekad ranije kad sam sherao folder (znaci povlaci sve sto je sherano nema direkt destinacije ovo ili ono ) i kad sam krenuo sa dzojstikom prema dole znaci da dodjem do tog PS2SMB sve je nestalo ocito pukla konekcija, win nije odavno reinstaliran upravo ide na format C i onda cu potpuno go sistem da nakacim na konzolu i probam bez firewalla i ostalih stvarki nadam se da cu uspjeti :) nisam gamer ali mi je zelja da izvezem ponovo iz garaze na autoput stari dobri autic :) ... javljam rezultat odo udarat c disk :)

 

pozz...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

E vidiš, ime je krivo. Treba biti "SLUS_201.89.Tokyo Xtreme Racer Zero.iso".

Trenutno igram: Metal Gear Solid: Portable Ops na PSP-u.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Puko sam al stvarno. Udarim format C instaliram samo dajver od LAN karte, (ugasim firewall od win xp) sherujem folder upalim OPL da bi on meni rekao "network startup error:300" pustim ping na konzolu manji od 1ms ... eeeeeeeeeee pobogu mili brate ima li kraja mukama .... vidim da ispada uzalud vam trud sviraci ali ajd tjesim samog sebe star je sistem bio pa je osvjezen. Instaliram onda sve programe na pc pogledam ovde i vidim da si mi rekao za pogresan naziv igre, kontam nema logike vidio bi one foldere od ranije i nebi pravio problem sa konekcijom, odradim rename i gle cuda konekcija ok prikaza igru {#} nemogu da vjerujem rodjenim ocima .... ili da skacem od dragosti sa stolice ili da se isplescem jer nevjerujem i dalje da to radi. Ugasio pc i konzolu upalim sve i opet ima naziv igre, e sad dalje problem ali nema veze korak sam uspio napraviti prvi, stisnem X(RUN) potamni ekran na tv i nevidim da se igra pokrece sta god da stisnem na dzojstiku ekran je crn, dali to treba sacekati neko vrijeme ili opet neko podesenje u Game settings ( trokut) sve mi je na off i not set pa kontam da nije tu caka sto nemam sliku na ekranu

 

pozz i hvala

 

P.S.

 

Jos da dodam Win XP firewall je upaljen, nod 4 je upaljen i njegov firewall je upaljen isto

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Treba nekad dosta pričekati. Znači čekaj malo duže, a ako ne bude htjelo učitati igru, tada možda nije podržana od strane OpenPS2Loadera.

 

EDIT: Sada lijepo ako ti se da sredi i gledanje filmova, odnosno multimediju na PS-u. I pitaj zapneš li negdje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 19:05 (Izzy).
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

A-a znaci stisnem X pocrni ekran i nakon ajd da kazem 20-30 sekundi blicne slika i dalje je crno i tako stoji

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Pokušaj sa nekom drugom igrom. Samo da vidiš radi li stvar uopće, a trebalo bi.

Pričekaj recimo minutu, u tome vremenskom roku bi se trebala igra pokrenuti. Odnosno trebalo bi se nešto prikazati na ekranu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Alkaline kaže...

Ne igra se preko Interneta nego preko lokalne mreže. Iako bi bilo moguće i preko Interneta morao bi naći nekoga sa brzom vezom da hosta datoteke...

 

PC:

Za početak je potrebno prebaciti PC na fiksnu IP adresu, npr 192.168.1.100.

Nakon toga treba napraviti direktorij na PC-u i nazvati ga "PS2SMB" te ga shareati u lokalnoj mreži.

Unutar "PS2SMB" direktorija još treba napraviti "CD" i "DVD" direktorije u koje će ići .iso datoteke.

 

Prema logici CD igre idu u CD direktorij, a DVD u DVD direktorij.

 

Jedna jako bitna stvar je imenovanje .iso datoteka. Kako svaka igra ima svoj jedinstveni kod tako ga i ime .iso datoteke mora sadržavati.

Na primjer: Jedinstveni kod Final Fantasy-a X je "SCES_504.90", slika će se zvati "SCES_504.90.Final Fantasy X.iso".

Kod se može naći kada se otvori root direktorij CD/DVD-a.

 

Također treba propustiti port 445 na firewallu ili potpuno ugasiti firewall (ne preporučam).

 

PS2:

Potrebno je uštekati PS2 na LAN u kojemu se nalazi i PC na kojem su .iso datoteke.

Slim PS2 već ima Ethernet port dok kod fat PS2 je potrebno nabaviti expansion adapter.

 

Kad je sve uštekano i spojeno treba pokrenuti "Open PS2 Loader" i ući u mrežne postavke.

Sada treba dodjeliti fiksnu IP adresu za PS2, npr 192.168.1.200 te podesiti subnet masku (obično 255.255.255.0) i gateway (obično 192.168.1.1).

Nakon toga treba upisati IP PC-a i port (početni je 445) te ime share direktorija ("PS2SMB") te korisniče podatke za login na PC (ime i lozinka).

 

Kad je sve gotovo stisnite OK i odite na Settings. "ETH device start mode" i "Application start mode" mora biti na "Auto", a "Default menu" na" ETH Games".

Potvrdite sa OK i stisnite Start tipku na gamepadu. Ako je sve podešeno kako spada u izborniku bi se trebale pojaviti igre.

 

Slike:

Ako želite fotografije igara nazovite ih kao i iso datoteke ali sa _COV nastavkom (npr. "SCES_504.90_COV.png") i

stavite ih u "ART" direktorij unutar PS2SMB direktorija. Rezolucija slika je 140x200.

 

Preporuka:

Nabavite Scart RGB ili komponentni (YPbPr) kabel jel je slika puno kvalitetnija nego preko običnog AV kabela.

Ovo što si mislio za "direktorij" mislio si da napravim novu particiju ili mogu samo uz postojeću particiju (npr. gdje imam sve i svašta) i šerati ju u lokalnoj mreži?

15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Mislim da možeš dijeliti i particiju, ali on je mislio na dijeljenje mape koju ćeš nazvati "PS2SMB"

11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Alkaline kaže...

Ne igra se preko Interneta nego preko lokalne mreže. Iako bi bilo moguće i preko Interneta morao bi naći nekoga sa brzom vezom da hosta datoteke...

 

PC:

Za početak je potrebno prebaciti PC na fiksnu IP adresu, npr 192.168.1.100.

Nakon toga treba napraviti direktorij na PC-u i nazvati ga "PS2SMB" te ga shareati u lokalnoj mreži.

Unutar "PS2SMB" direktorija još treba napraviti "CD" i "DVD" direktorije u koje će ići .iso datoteke.

 

Prema logici CD igre idu u CD direktorij, a DVD u DVD direktorij.

 

Jedna jako bitna stvar je imenovanje .iso datoteka. Kako svaka igra ima svoj jedinstveni kod tako ga i ime .iso datoteke mora sadržavati.

Na primjer: Jedinstveni kod Final Fantasy-a X je "SCES_504.90", slika će se zvati "SCES_504.90.Final Fantasy X.iso".

Kod se može naći kada se otvori root direktorij CD/DVD-a.

 

Također treba propustiti port 445 na firewallu ili potpuno ugasiti firewall (ne preporučam).

 

PS2:

Potrebno je uštekati PS2 na LAN u kojemu se nalazi i PC na kojem su .iso datoteke.

Slim PS2 već ima Ethernet port dok kod fat PS2 je potrebno nabaviti expansion adapter.

 

Kad je sve uštekano i spojeno treba pokrenuti "Open PS2 Loader" i ući u mrežne postavke.

Sada treba dodjeliti fiksnu IP adresu za PS2, npr 192.168.1.200 te podesiti subnet masku (obično 255.255.255.0) i gateway (obično 192.168.1.1).

Nakon toga treba upisati IP PC-a i port (početni je 445) te ime share direktorija ("PS2SMB") te korisniče podatke za login na PC (ime i lozinka).

 

Kad je sve gotovo stisnite OK i odite na Settings. "ETH device start mode" i "Application start mode" mora biti na "Auto", a "Default menu" na" ETH Games".

Potvrdite sa OK i stisnite Start tipku na gamepadu. Ako je sve podešeno kako spada u izborniku bi se trebale pojaviti igre.

 

Slike:

Ako želite fotografije igara nazovite ih kao i iso datoteke ali sa _COV nastavkom (npr. "SCES_504.90_COV.png") i

stavite ih u "ART" direktorij unutar PS2SMB direktorija. Rezolucija slika je 140x200.

 

Preporuka:

Nabavite Scart RGB ili komponentni (YPbPr) kabel jel je slika puno kvalitetnija nego preko običnog AV kabela.

Na njegovoj slici vidim da je baš djelio particiju. A što se tiče te mape... Kako ju uopće napraviti? Treba imati slobodnog prostora na disku?

15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Nije dijelio particiju. Dakle, napravi mapu i nazovi je "PS2SMB". Kada je napraviš samo klikni na nju desnim klikom i odaberi "Sharing and Security" i tamo stavi kvačicu na "Share this folder on network".

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2013 12:19 (Izzy).
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Necu se praviti pametan :) ali ono sto sam ja uspio da testiram do sad, nemas potrebu nikakvu posebnu particiju da pravis, moj disk je na 4 particije iskrojen (500GB) svaki folder na racunaru koji okacis da sheras, bit ce prikazan na TV zato ti je i receno da pravis (bilo gdje) folder sa nazivom PS2SMB u njemu 2 foldera CD i DVD i prema velicini znas koja igra gdje ide ako je preko 700mb guras je u DVD folder, u network settings gdje vidis na slici da pise PS2SMB (bar kod mene) ako to obrisem tad vidim sve foldere koji su sherani, to je u principu to. Izzy, vjeruj da nemam vremena gledati filmove itd ... ako je bas neki ok film (ono od prijatelja info dobijem) onda okacim torent i pogledam, ovo sam iskreno samo imao zelju da odigram ovu igru koju sam nekad davno davno igrao i presao komplet sve timove. Nisam imao ideju koju igru da stavim da se skida pa se sjetih Shadow of the Colossus, vec ju je upolio, nebih se sa tim toliko blamirao al nevalja mi laser na njoj, jos da njega od mog distributera komponenti porucivam cini mi se da ne vrijedi, pokusat cu jos ovu ako nebude isla to je to a Vama puno hvala na trudu, jos da dodam ostavim po pola sata igru i nakon pola sata crn je ekran znaci tu je kraj price (zato sam mislio da nije do kakvog podesenja)

 

hvala i pozz...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Skinuo i pokrenuo iz prve Shadow of the Colossus, decki mnogo vam hvala i cijenim pomoc, imam jos jedno pitanje, kako nece da pokrene Tokyo xtreme racer zero, a konzola nije cipovana, kad bi porucio laser, dali bi proradila igra tad??Jer kopiju sam igrao isto na slim konzoli ali konzoli koja je imala cip.

 

pozdrav i jos jednom puno hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Pokrenuo bih je kada bi je snimio na DVD i normalno, imao čip. A kažeš da ti je neispravan laser? Lijepo je snimiš na DVD, odeš kod nekog poznanika koji ima čipiran PS 2 i probaš kod njega. Znači, vjerujem da bi radila, ali isto za svaki slučaj odeš kod nekog i probaš. Da nepotrebno sada zbog te igre ne kupuješ novi dio, a onda se ono pokaže da je problem u igri tj. ISO-u koji si skinuo.

13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Imam ps2 scph-30004r nečipiranu i kao prvo kada skinem uLaunchELF verziju 4.08 koju je Izzy preporučio uopče nije .iso fajl kada se opakira (?) no svejedno snimio sam fajlove na CD iako ne mogu brzinom ×4 jer CD medij ne može snimati tako sporo. Kada ga stavim u ps2 pojavi se na browseru CD ikona no kada ju kliknem ne dogodi se ništa.

Onda sam probao skinut DVD .iso verziju tj uLaunchELF v4.12 DVD i spržiti je što sporije (sve na imgbrn) i kada ga stavim u ps2 dobijem poruku da ubacim format disk. I kada resetiram opet isto.

 

Dakle u čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Dobro da si rekao. Nisam uopće pogledao što se nalazi u 4.08 verziji. Znači gledajte da piše CD ili DVD jer je tu ISO. Odnosno to je namjenjeno snimanju na CD/DVD medij. A što se tiče toga što ne očitava DVD, razlog tome je što PS nije čipiran i ne može očitavati piratske CD i DVD medije.

 

EDIT: Sutra ću slikati i postaviti slike koje se tiču ove zadnje nadopune tutorijala. Mislio sam danas, ali me je prevarilo to što su prazne baterije u fotoaparatu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 13:04 (Izzy).
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Uspio sam instalirati na memory card uz pomoć Xplodera koji inače pokreće pržene CD-e. Ali kada sam pokrenio CD igru preko tim memory card putem bila je nešto sporija nego putem Xplodera, a kada sam pokrenio DVD igru tako se sporo usnimavala da nisam mogao ni dočekati da se usnimi. Da li možda imaš kakvu ideju zašto?

 

Također probao sam pokrenuti ovu manju CD igru preko USB Advance i samo mi je prikazao prvu sliku koja bude kada se igra pokrene, a kada sam probao drugi put došao je i do druge slike koja je bila neki animirani logo i koji je išao dosta sporo i onda je sve prestalo. Da li možda zato što sam stavio na mali USB stick od samo 1GB? Inače igru sam konvertirao sa USB Extrimom na hard disk i onda je kopirao na stick.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 9:18 (Sjekirica).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Igra je spora upravo zato jer se pokreće sa USB sticka. Da bude brzo tj. normalne brzine treba ti Ext. disk ili riješi pokretanje igara sa računala na PS-u 2 prateći ovaj tutorijal.

 

I, da dovršio sam 2. dio tutorijala!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Prebacivanje datoteka na memorijsku karticu (MC) koristeći FTP klijent – FileZilla

 

Ovo je zgodna mogućnost kada želite nešto prebaciti na i sa MC, a da ne priključujete USB stick.

 

Prvo, morate spojiti PS 2 i PC sa tzv. „patch“ ili „crossover“ kabelom, na način da kabel priključite u PS i u modem ili možete izravno u PC. Recimo ja sam spojio kabel u PS i u modem koristeći ravni tj. „patch“ kabel.

 

Dakle, uključite PS 2 i otvorite uLaunchELF. Pritisnite „Select“, pa otvorite „Network Settings“. Tu promijenite IP adresu PS-a 2 na kako hoćete, ali „Subnet mask“ (možda ga nećete trebati mjenjati) mora biti isti kako je i na PC-u. Meni je također isti i „Default gateway“. Kada namjestite kako vam odgovara spremite te postavke.

Sada ćete odabrati tipku s kojom ćete pokretati FTP server. Znači ponovno pritisnite „Select“, dođite do „Start“ (vi možete odabrati neku drugu tipku) i pritisnite „O“. Sada dođite do „MISC“ i na kraju odaberite „PS2NET“.

 

Kada ste to napravili pritisnite „Start“ (ili ono što ste već odabrali) da biste pokrenuli FTP server koji se zove „PS2NET“ (samo da znate). Možete provjeriti radi li konekcija između PC-a i PS-a 2 na način da na PC-u pokrenete Comand prompt (CMD) (Start > Run > cmd) i upišete: ping 192.168.x.xx (umjesto „X“ ćete staviti ono što ste prethodno namjestili kao IP adresu PS-a 2). Ako radi pisati će vam „reply from...“.

 

  

 

Sada skinite program FileZilla i instalirajte ga. Kada ste ga instalirali pokrenite ga i u „Host“ upišite IP adresu PS-a 2. Kada vam se spoji program sa konzolom moći ćete vidjeti sadržaj MC i također USB sticka i USB diska ako su priključeni na konzolu.

 

 

 

Eto, sada možete izravno s računala prebacivati recimo .elf programe na MC bez da priključujete USB stick i kopirate s njega.

 

 

OpenPS2loader

 

Ovaj program ima mogućnost igranja igara kako sa USB medija, tako i sa računala (preko mreže). Neću vam objašnjavati kako to napraviti jer je to već objasnio kolega Alkaline (bilo bi lijepo da mu se zahvalite).

 

 

Simple Media System (SMS)

 

Ovaj program između ostalog ima i mogućnost gledanja ("streaminga") multimedije (filmovi, slike i slušanje glazbe) koja se nalazi na računalu. Preko mreže.

 

Preporučam vam da instalirate najnoviju verziju SMS-a. To ćete napraviti prateći prethodne upute za instalaciju programa na MC.

 

Znači, namjestite statičku IP adresu PC-a. PC i PS 2 također moraju imati isti „Subnet mask“. Također mi je isto postavljen i „Default gateway“ na PC-u i PS-u 2. IP adresu, „Subnet mask“ i „Default gateway“ nađete na PC-u na način da odete u Control panel > Network connections > desni klik na Local Area Conection > Properties > Properties u Internet Protocol (TCP/IP).

 

Imajte na umu da koristim Win XP, pa ne znam napamet kako dođete do tih postavki na drugim Windowsima.

 

 

 

Kada ste podesili mrežu vrijeme je da napravite mapu i dijelite je na mreži. To postignete na način da kliknete desnim klikom na mapu koju ste odredili dijeliti i odaberete „Sharing and Security“ ili alternativno „Properties“ i prebacite se na stavku „Sharing“. Tamo kliknite na „If you understand...“ i prođite to što vas obavještava.

 

Sada ćete moći u „Sharing“ omogućiti dijeljenje klikom na „Share this folder on network“. I na kraju kliknite na „OK“.

Eventualno u toj mapi napravite još 3 (za filmove, fotografije i glazbu).

 

Ovo je također postupak za Win XP.

 

 

 

A sada skinite i instalirajte program Rad Host Client. Pokrenite ga, upišite IP adresu PS-a 2 i samo dovucite mapu u njega koju ste odredili dijeliti. Pokrenite konzolu, otvorite SMS, pritisnite „Start“, odaberite „Device settings“, pa „Network settings“ i „Autostart network“. Kada to omogućite spremite postavke i roku od 15-tak sekundi biste trebali vidjeti mapu.

 

 

 

Napomena

 

Što se tiče formata koje SMS podržava, mogu vam samo reći ono što sam ja probao i radilo je.

 

Dakle, do sada sam probao gledati slike u JPEG formatu i radilo je bez problema, glazba u MP3 formatu, a što se tiče videa, do sada sam pokrenuo video u AVI-u (tzv. kontejnerski "format") i DVD formatu. Što se tiče prijevoda koristio sam SRT format Primjetio sam da neki filmovi u AVI-u se mogu premotavati, tj. ubzavati, a neki kada se to pokuša zablokiraju i tada treba resetirati PS 2.

 

I još jedna stvar - nemojte gasiti Rad Host Client prije nego isključite konzolu, odnosno izađete iz SMS-a.

 

I to je to!!!

 

EDIT: Još da napomenem da ima jedan jednostavniji način ako želite igrati igre s vanjskog diska. Za to vam ne treba FMCB.

Znači jednostavno na Internetu pronađite USB Advance ili Open PS2 Loader kao ISO i snimite ga na CD. I gotovo.

Samo u slučaju da vam se USB Advance ne bude htio učitati, prilikom paljenja konzole pritišćite tipke trokut i krug i trebali biste ući u Matrix (samo ne znam kako će se vama zvati pošto je Matrix naziv čipa) izbornik gdje ćete isključiti Macrovision. Nemojte samo zaboraviti spremiti postavke sa tipkom "Start". Tada bi se USB Advance trebao moći pokrenuti.

 

PS: Ako vam nije nešto jasno samo pitajte.

Evo, imam jedno pitanje. Mogu li PS2 spojiti na laptop,a laptop je spojen sa WiFi-jem na router. A, (stolno) računalo je spojeno sa tim routerom gdje je laptop spojen preko WiFi-ja. Sada želim (preko laptopa) pristupiti računalo.

P.S. PS2 (televizor) i računalo su mi udaljeni 10 metara.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice