Kako će umrijeti PC gaming

poruka: 687
|
čitano: 114.902
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Konzole su toliko veliko tržište da ih MORAŠ pokriti. Ako su konzole neizostavne, neizostavna su i ograničenja. To je isto kao da pitaš zašto Crysis ima nivoe detalja, kad svi detalji rade na najjačem PC-u. Samo, PC ima prednosti koje rade i na jako slabim konfiguracijama.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
naxeem kaže...

Konzole su toliko veliko tržište da ih MORAŠ pokriti. Ako su konzole neizostavne, neizostavna su i ograničenja. To je isto kao da pitaš zašto Crysis ima nivoe detalja, kad svi detalji rade na najjačem PC-u. Samo, PC ima prednosti koje rade i na jako slabim konfiguracijama.

Ne moraš. Tvoj je odabir hoćeš li ili ne. Zato postoje ekskluzive...

 

Kad kupim pištolj i napravim masakr po gradu jesam kriv ja ili pištolj. Ali što, kad je bilo toliko dobrih meta da sam morao pucati, to je bilo neizostavno. :)

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 15:04 (Danny_HR).
13 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Čitao sam već da je Mass Effect 2 pojednostavljen zbog konzola. Kako je to moguće ako je serijal započeo na konzoli?{#}

 

Uz to, ne slažem se nimalo s naxeemom, zbog toga što konzole imaju:

-otvorene svjetove bez ograničenja (Morrowind, Oblivion, Fallout, New Vegas, FarCry 2, Just Cause 2...)

-MMORPG žanr (Final Fantasy XIV, DC Online; to što je tržište nezainteresirano za takav tip igara rezultira što se one ne rade, a ne ograničenja konzola)

-igre bez loadinga (Metal Gear Solid, Uncharted, God of War)

 
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Majko mila kakvih sam se gluposti nacitao zadnjih 4 strane, to nema nigdje. Na neke sam se valjao od smijeha, ali uglavnom sam prestao stiskati TD-ove iz puke dosade...

Nitko nije ni procitao specifikaciju xBox-a ili PS3-a, vjerojatno 95% vas nema dume sto je cell processor i kako radi, sto je to memory alignment i memory padding, kako iskoristiti cache i sto je to prefetch i prediction...

 

Ali bitno da se laprda kako je PC mocniji od konzola...

E pa svasta.

 

Ma necu ni ulazit u tu diskusiju, ne da mi se objasnjavati jer ionako nitko ne zeli nauciti, ali budite svjesni da sa svojim bedastim PC/konzola usporedbama laprdate takvu kolicinu gluposti da se moji kolege facepalmaju kad im prevedem (o da, razgovori o piratstvu su svakodnevica). I to pogotovu oko dijela gdje raspravljate o tome kako se tocno igre rade za konzole, a kako za PC i zbog cega je PC verzija okrljastena kad se igra centrira na konzolu.

Cisto informacije radi - bez savrseno odradjenog posla na konzoli, nema 50-60 FPS-a. PC ce progutati svakakve smecarije, od mikroalokacija, do cache mismatcha i konstantnog memorypage faultinga - kod konzola, to znaci  -10fpsa...

 

Stoga, prije nego se upustate u diskusije o kokosima, a mislite da je jaje kockasto i plave boje... smirite strasti i makar proucite bazicno ono o cemu razglabate...

I am reflection of Jack's life, violently changing
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 15:12 (Deus ex machina).
 
8 0 hvala 5
16 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Evo, Deus mi uživo objašnjava gdje griješim u objašnjenju koje je "i točno i netočno". :) Ako bude imao volje objasnit mi (kao profi) ja pokušam prenijeti ako se njemu ne da i ako bude moguće (već vidim da je komplicirano). {#}

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
naxeem kaže...

Evo, Deus mi uživo objašnjava gdje griješim u objašnjenju koje je "i točno i netočno". :) Ako bude imao volje objasnit mi (kao profi) ja pokušam prenijeti ako se njemu ne da i ako bude moguće (već vidim da je komplicirano). {#}

I samnom razgovara... ovo je jedan od mojih odgovora. :)

 

dobro ovaj zadnji dio mi kur*a nije jasan

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Danny_HR kaže...
I samnom razgovara... ovo je jedan od mojih odgovora. :)

 

dobro ovaj zadnji dio mi kur*a nije jasan

Sto je sasvim odlican primjer da nema smisla upustati se u te diskusije :-D :-D :-D

I am reflection of Jack's life, violently changing
15 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Sinatra kaže...

Čitao sam već da je Mass Effect 2 pojednostavljen zbog konzola. Kako je to moguće ako je serijal započeo na konzoli?{#}

 

Ako se odnosi na mene, nisam rekao da je ME2 pojednostavljen već da je takav gameplay izabran jer je to standardni gameplay na konzoli.

A on je jednostavan sam po sebi.

Znači već je u prvom ME bio jednostavan u odnosu na neke RPG-ove, dok su ga u drugom dijelu sveli na TPS.

 

Recimo Borderlands ima dobar gameplay ali je suhoparan, bez priče.

ME je obrnut.

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Sinatra kaže...

Čitao sam već da je Mass Effect 2 pojednostavljen zbog konzola. Kako je to moguće ako je serijal započeo na konzoli?{#}

Samo da dodam jendu bitnu cinjenicu:

ljudi cesto navode Mass Effect 1 kao primjer da igre s konzola ispadaju katastrofalno kad ih se porta.

 

Cinjenica je da port nije izveo Bioware, nego je port outsourcan u neki vanjski gigi-migi studio.

 

Sto je, usputno, sasvim jasan znak koliko im je bitno plasirati igru na PC trziste...

No opet, s druge strane, ME2 se radio za PC ravnopravno kao i za konzole, sto znaci da prodaja nije bas bila minimalna....

I am reflection of Jack's life, violently changing
15 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
naxeem kaže...

Sad je manje, ali kad su izašle to je bilo više. I kad izađe nova generacija konzola opet će bit jače od PCa neko vrijeme...

To mi moraš objasniti. Dakle, da Sony sutra ujutro izda PlayStation 4, koji procesor, koju grafičku karticu, koji disk i koju memoriju bi stavio unutra, a da ju PC ne poznaje? Tko proizvodi tu tajnu tehnologiju koje samo konzole koriste, a koja je 4x jeftinija od PC-a, a bolja?

 

Možda ja zaista ne znam za neke tajne tehnologije...

Pa da sutra sony izda novu konzolu vjerojatno bi bio najjači par dana, dok ne izađe novija generacija CPU i VGA u PC svijetu (što bi se moglo mjeriti i u satima).

razlog

kao i u PS3 imao bi najnoviji CPU i VGA iz IBM-ovog čarobnog šešira, ali..

ima jedan veliki ali...

kad se jednom postavi seting konzole on se ne mijenja sve dok se ta konzola proizvodi, znači nema napretka kao U PC svijetu di si danas najjači, a sutra ti se svi smiju kako je VGA pojeftinila 80% i da svi imaju bolju i jaču VGA od tebe

Kod konzola toga nema

PS3 je isti od prvog protutipa do danas (jedino mijenjaju HDD, ali zato jer je HDD iz PC svijeta, inače ga ne bi dirali)

 

Osim toga svi zaboravljaju za što je konzola namjenjena i kome.

konzola je namjenjena da se igraju

  • Mala djeca od 2 do 8 godina
  • bakice
  • i totalni antitalenti za PC (ovo nije uvreda, već konstatacija, moj brat je primjer toga, njemu je IE za surfanje po netu jedino što ga zanima, čak ni OE ne koristi već koristi web mail)

PC igre i u konačnici sam PC zahtjeva ipak neko elementarno znanje.

koliko puta sam čuo komentar od rođakinje

"kako je komplicirano pokrenuti igru na windowsima, prvo je moraš instalirati pa onda svaki put pokretati"  ono problem joj je dva klika {#}

veli

"na PS3 je tak jednostavno, staviš igru i igraš se"

e sad kakav da ja dam komentar na to ?

 

Znači to je tržište na koje ciljaju konzole, kad ja nekome pokažem WOW, oduševljeni su, no odmah imaju ogradu da je to "komplicirano" od setinga, do pokretanja, pečiranja i slično

Zaključak:

PC gaming i Konzola gaming (xbox, PS3, wii) su dva paralelna svemira koji idu sporedno, no nisu kompatibilni i neće jedan pregaziti drugoga

 

svaka strana medalje ima svoje prednosti i mane

PC ima prednost - garfika, uvjerljivost, napredak

Konzole - jednostavnost u rukovanju (instant zabava za koju ti ne treba znanje engleskog da pokreneš igru)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 16:25 (Darky).
15 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Evo, ja bih rado igrao RDR, Uncharted, LA Noire, God of war i još neke naslove a imam više od 8 godina, nisam bakica i ne smatram se antitalentom za PC.

Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako će umrijeti PC gaming
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming

Mislim da igraćoj industriji vise smeta prodaja i razmjena rabljenih igara na konzolama nego piratluk na pcu.

 

Kupujem igre za PC i PS3 isto tako ih i skidam. Ako mi se igra svidi cesto je kupim na steamu kad je na popustu makar sam je zavrsio.

Vi koji ste protiv pirata, ne skidate filmove, serije, muziku? Ako ne svaka čast

12 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Priče o tome da će PC gaming umrijeti su stare koliko i prve konzole 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 14:16 (Monitorko).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming

PC gaming neće nikad umrijeti jer nažalost postoji torrent.

Legalan PC gaming neće nikad umrijeti jer izlaze zabavne MP igre.

 

 

EDIT - vidim da niste shvatili moj stav, objašnjen u 2. postu ispod, dodana riječ "nažalost"

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 14:31 (Mitch).
12 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Mitch kaže...
PC gaming neće nikad umrijeti jer postoji torrent

  LOL

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
15 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Ranko Kukumar kaže...
Mitch kaže...
PC gaming neće nikad umrijeti jer postoji torrent

  LOL

pa da....nažalost neke igre imaju više skinutih kopija nego prodanih

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
protjeran
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Nikad nece umrijeti.Alan Wake,L.A.noire izlaze za PC

a rekli su nikad!!!

born to be gamer
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Mitch kaže...

pa da....nažalost neke igre imaju više skinutih kopija nego prodanih

  To je žalosno i to je jedini razlog ove teme. Piratiziranje je nešto najgore što se dogodilo, i taj torent. Kupi igru ako ćeš igrati i svi zadovoljni.

 

Moram rećii da se sa Sinatrom ovdje u potpunosti slažem sa svime rečenim osim da su danas igre kvalitetnije nego prije par godina. Igre izlaze u većem broju drastično danas nego prije, ali da ih je kvalitetno... Opet možda. Teško je generalizirati.

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 14:57 (Ranko Kukumar).
14 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

a pazite ćinjenica je da je tužno što toliko piratiziramo igre , jbga , ali kad se igre nebi moglo skidat vjerojatno bi broj gamera opao

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
athlon64 kaže...

a pazite ćinjenica je da je tužno što toliko piratiziramo igre , jbga , ali kad se igre nebi moglo skidat vjerojatno bi broj gamera opao

  Broj gamera je bitan kome?

 

----

 

Stvarno ne vidim zašto se toliko piratizira u svijetu. Meni osobno u 3-4 mjeseca iziđe po jedna igra koja me zanima (zadnja je to DiRT 3, koju sam kupio). I zašto je u 3-4 mjeseca problem odvojiti 200-ak kuna koliko igra košta? I igru igram onda barem jednako toliko dok nedođe neka druga. A gdje je još ogroman broj kvalitetnih besplatnih igara, i još igara koje od prije imam i igram stalno...

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
athlon64 kaže...

a pazite ćinjenica je da je tužno što toliko piratiziramo igre , jbga , ali kad se igre nebi moglo skidat vjerojatno bi broj gamera opao

pa naravno da bi, ne kazem ja neko se ipak  trudi da napravi dobru igru i zasluzuje da se plati, ali  i ja osobno za bilo kakav softwer koji mi je za kucnu upotrebu nebi ni lipe dao.....ko hoce i more neka placa

15 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Ranko Kukumar kaže...

 

Stvarno ne vidim zašto se toliko piratizira u svijetu. Meni osobno u 3-4 mjeseca iziđe po jedna igra koja me zanima (zadnja je to DiRT 3, koju sam kupio). I zašto je u 3-4 mjeseca problem odvojiti 200-ak kuna koliko igra košta? I igru igram onda barem jednako toliko dok nedođe neka druga. A gdje je još ogroman broj kvalitetnih besplatnih igara, i još igara koje od prije imam i igram stalno...

jos kad vidis da imas DVD izdanja npr. BFBC2 za 145 kn...

to mi je nekako najbolji gaming osjećaj, primiti neotvoreno original izdanje igre koje je samo moje, i jos se zadivim printanju na cdu hahah

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming

Najzesca stvar mi je nick jednog od moderatora {#}

15 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Chdtf kaže...

Najzesca stvar mi je nick jednog od moderatora {#}

mozda je covjek zivio u Somaliji...

 

 

NHF {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Kad ne bude više svijeta tada će i naš dragi pc otegnuti papke  {#},a do tada pc rula.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
brhgzugfewu kaže...

Nikad nece umrijeti.Alan Wake,L.A.noire izlaze za PC

a rekli su nikad!!!

 

Alan Wake izlazi za PC?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Monitorko kaže...
brhgzugfewu kaže...

Nikad nece umrijeti.Alan Wake,L.A.noire izlaze za PC

a rekli su nikad!!!

 

Alan Wake izlazi za PC?

L.A noire za pc????? TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO , kad kad kad kad??????

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming

L.A. Noire izlazi nekad na jesen

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Monitorko kaže...

L.A. Noire izlazi nekad na jesen

zar ta igra nije vani već?

Nikad te necemo zaboraviti. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice