Kako će umrijeti PC gaming

poruka: 687
|
čitano: 114.910
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
athlon64 kaže...
Monitorko kaže...

L.A. Noire izlazi nekad na jesen

zar ta igra nije vani već?

 

Za konzole jeste ali su ga najavili za PC za treći kvartal ove godine. Ja se samo nadam boljoj optimizaciji od GTA IV

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Monitorko kaže...
athlon64 kaže...
Monitorko kaže...

L.A. Noire izlazi nekad na jesen

zar ta igra nije vani već?

 

Za konzole jeste ali su ga najavili za PC za treći kvartal ove godine. Ja se samo nadam boljoj optimizaciji od GTA IV

e pa to sam i mislio , dakle za pc na jesen , ok hvala

Nikad te necemo zaboraviti. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Dali igrate piratske igre?

60 DA
4 NE
Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
cuspajz kaže...

Dali igrate piratske igre?

 

Malo mi je ta anketa bezveze. Što se toga tiče ja igram piratske igre i kliknuo sam da, ali ipak imam više orginala od pirata. Pirate manje više skinem da vidim kakva je igra, naravno tu je demo koji je uvijek ispeglan do kraja da ne primjetiš kakvo ti s**nje hoće podvaliti zato lijepo odem na TPB skinem igru sa torrenta i probam. Ako vidim da je igra na mjestu piknem je na Steamu ili kažem rođaku da mi je pošalje iz civilizovanog svijeta.

15 godina
protjeran
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Oba dvije igre su izasle ali ne za PC.Al pojavio se problemcic.

POHLEPA!!!Nisu dovoljno zaradili na Alanu i sada su rekli da

ce ga i za PC izbacit.Toliko o propadanju PC-a xD

born to be gamer
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Ranko Kukumar kaže...
Mitch kaže...
PC gaming neće nikad umrijeti jer postoji torrent

  LOL

Zanimljivo je kako naše društvo ima averziju prema krađi i nazivamo lopovima vrh vlade, ali piratiziranje je plemenito djelo, to nije krađa?

Ovo gore što sam napisao je hrpa gluposti i manjak općeg znanja *facepalm*
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Dodinho kaže...
Ranko Kukumar kaže...
Mitch kaže...
PC gaming neće nikad umrijeti jer postoji torrent

  LOL

Zanimljivo je kako naše društvo ima averziju prema krađi i nazivamo lopovima vrh vlade, ali piratiziranje je plemenito djelo, to nije krađa?

  krađa čega? dali autori igre gube novac ako ti piratiziras njihovu igru?

Postoje samo 10 vrste ljudi - oni koji razumiju binarni sustav i oni koji ne razumiju binarni sustav.
16 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
CRT kaže...
Dodinho kaže...
Ranko Kukumar kaže...
Mitch kaže...
PC gaming neće nikad umrijeti jer postoji torrent

  LOL

Zanimljivo je kako naše društvo ima averziju prema krađi i nazivamo lopovima vrh vlade, ali piratiziranje je plemenito djelo, to nije krađa?

  krađa čega? dali autori igre gube novac ako ti piratiziras njihovu igru?

Sigurno dobiju... Mene boli briga za igre koje izdaju izdavači poput EA i Activisiona, ja cijenim igre poput Amnesie koja je došla od malog tima i prodala se u 40.000 primjeraka i svaki prodani primjerak znači da igrači podupiru developere i daju im motiva da izdaju još igara.

 

Btw, tvoje razmišljanje je jako primitivno!

Ovo gore što sam napisao je hrpa gluposti i manjak općeg znanja *facepalm*
13 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Već godinama imaju proročanstva o propadanju pc-a kao platforme,a pc igranje već godinama niti je bolje niti je lošije,stoji na mjestu tako gdje već godinama i je,a isto tako je i bolje od konzola.Konzološai bolje neka se ne nadaju propasti pc platforme,jer će onda sva piratizacija preći na konzole.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Dodinho kaže...

Sigurno dobiju... Mene boli briga za igre koje izdaju izdavači poput EA i Activisiona, ja cijenim igre poput Amnesie koja je došla od malog tima i prodala se u 40.000 primjeraka i svaki prodani primjerak znači da igrači podupiru developere i daju im motiva da izdaju još igara.

 

Btw, tvoje razmišljanje je jako primitivno!

Neznam kako se računa krađa softvera i gubici autora. Dali oni misle da ukoliko igra nije piratizirana da bi svi kupili original? Ja osobno nebi, imam par pirata (uglavnom imam originale, par iznimka) i da ih nisam mogao skinuti/nabaviti definitivno ih nebi kupio....

 

I za kraj, držim se one: "Software is like sex, its better when is free" (Linus Torvalds)

Postoje samo 10 vrste ljudi - oni koji razumiju binarni sustav i oni koji ne razumiju binarni sustav.
15 godina
protjeran
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Dodinho kaže...
CRT kaže...
Dodinho kaže...
Ranko Kukumar kaže...
Mitch kaže...
PC gaming neće nikad umrijeti jer postoji torrent

  LOL

Zanimljivo je kako naše društvo ima averziju prema krađi i nazivamo lopovima vrh vlade, ali piratiziranje je plemenito djelo, to nije krađa?

  krađa čega? dali autori igre gube novac ako ti piratiziras njihovu igru?

Sigurno dobiju... Mene boli briga za igre koje izdaju izdavači poput EA i Activisiona, ja cijenim igre poput Amnesie koja je došla od malog tima i prodala se u 40.000 primjeraka i svaki prodani primjerak znači da igrači podupiru developere i daju im motiva da izdaju još igara.

 

Btw, tvoje razmišljanje je jako primitivno!

Sa ovime se slaze.Amnesia i Penumbra stvarno kostaju jeftino u prodavaonicama ili preko steama.Tako da se takve igre,stvarno isplate kupiti.

Ovo ostalo je sra.e.

born to be gamer
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 11:12 (brhgzugfewu).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
brhgzugfewu kaže...

Oba dvije igre su izasle ali ne za PC.Al pojavio se problemcic.

POHLEPA!!!Nisu dovoljno zaradili na Alanu i sada su rekli da

ce ga i za PC izbacit.Toliko o propadanju PC-a xD

Ima li kakav link koji ptvrđuje dolazak Wake na PC  {#} ?

12 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Ne bojim se ja za budućnost gejminga na PC-u. Uvijek će biti "publike" koja to traži i uvijek će se Nvidia i ATI (možda i netko treći) odmjeravati preko igara.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
XXX kaže...
brhgzugfewu kaže...

Oba dvije igre su izasle ali ne za PC.Al pojavio se problemcic.

POHLEPA!!!Nisu dovoljno zaradili na Alanu i sada su rekli da

ce ga i za PC izbacit.Toliko o propadanju PC-a xD

Ima li kakav link koji ptvrđuje dolazak Wake na PC  {#} ?

Nema jer je frajer to izmislio.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
13 godina
protjeran
offline
Kako će umrijeti PC gaming
Rjesite problem i igrajte LEGENDARNI Counter-Strike.. :D

Counter-Strike PRO Player 7800 + Sati :P
Moj PC  
0 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
dodoostyl1337 kaže...
Rjesite problem i igrajte LEGENDARNI Counter-Strike.. :D

 

Ocemo onda bit PRO ko i ti?
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
12 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Dodinho kaže...

Zanimljivo je kako naše društvo ima averziju prema krađi i nazivamo lopovima vrh vlade, ali piratiziranje je plemenito djelo, to nije krađa?

  Zanimljivo je i to kako se pljuje po svakom DLC-u ili potezu tvrtke, a niti su kupili ijednu igru, već su svaku ukrali i onda dođu još prigovarati što se DLC naplaćuje. Em si ukrao, još bi htjeo što više ukrasti. Nemože sve.

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
13 godina
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Jedan od zanimljivih činjenica je to što kupnja igre za konzolu je puno jednostavnija.

 

Kupiš igru i igraš je na svojoj konzoli kad kod PC-a tu su i system requirements.

 

A piratizacija je tu kad nikog nije briga. I bude tu sve dok netko ne stavi neki kazneni zakon koji će se provoditi.

Jer kazne postoje, ali se ne provode, pogotovo ne ovdje na balkanu kad smo mi svi zauzeti drugim problemima, pa nitko niti ne razmišlja o igrama. Pogotovo kad Hrvatska nema neko gaming tržište. Ista je stvar i sa filmovima.

 

A igre kao igre... nisu nešto zabavne više. Ima par igara, ono godišnje izađe dvije tri igre koje su zanimljive. Kupio sam SC2 i ne igram ga uopšte kad večina developera nešto "kaže", a učini duplo manje.

 

Šta je tu je. I ok je, baš me briga za piratiziranje i sve to. Ako je igra dobra i ako imam novaca kupit ću je. Jer kad nemam novaca radije ću izdvojiti 400 kuna za nove patike nego video igru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Danny_HR kaže...
XXX kaže...
brhgzugfewu kaže...

Oba dvije igre su izasle ali ne za PC.Al pojavio se problemcic.

POHLEPA!!!Nisu dovoljno zaradili na Alanu i sada su rekli da

ce ga i za PC izbacit.Toliko o propadanju PC-a xD

Ima li kakav link koji ptvrđuje dolazak Wake na PC  {#} ?

Nema jer je frajer to izmislio.

Sry fulao sam.Procitao sam za L.A.Noire a ne za Alan-a.MY bad

born to be gamer
12 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Stvar je u tome što rijetko koja single player igra može ponuditi više od 50-tak sati igre, obično to budu RTS-ovi (recimo stronghold crusader :D,Total war franšiza itd.) ili RPG-ovi(Mass effect,fallout franšiza itd.), a najčešće izlaze FPS-ovi koji i kad imaju dužu kampanju/skrimish često dosade i recimo ja nikad nebi kupio neki FPS, ali mi je žao što nemam novaca da kupim neke igre i podržim developere, jbga i ono što imam novca rađe ću štedit za neki hardware upgrade.

Nakon Battlefielda 2 jedina igra koju ću kupiti bit će Battlefield 3 koji će jedini ponuditi nešto novo naspram ostalih igara.

PC Gaming nikada neće umrijeti, ali da će većina top naslova biti CONSOLE ONLY, to nažalost vjerojatno da.

 

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Ja ne kupujem igre iz jednog jednostavnog razloga, nemam novaca, jbg student koji ne radi treba dat 150+ kn za igru a skoro preživim tjedan dana s tim novcima ??? To jednostavno nema smisla...

Dobar grah se daleko cuje
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Zar je PC gaming smrtno bolestan, pa od čeg boluje?

To stvarno nisam znao.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

A što se ti autori igara stalno bune, za neke se igre zaradi i do 50 milijuna dolara mozda i vise, ne njima ni to nije dosta. E pa ukinite pirat al ja i dalje necu kupovat orginal osim za one koje igram mp.

Bilo je na vijestima danas da i wikipedija pokreće rat protiv piratluka al izgubit će jer internet višr nrbi bio internrt a i Obama se ne slaze sa wikipedijom niti brojni studenti pa stas onda dalje pricat.

Lik mi se nasa pametan govorit kako nije lipo krast sto je neko krvavo napravio, e bome nije njemu krvavije radit u fotelji na toplome nego meni na baušteli, piratom se ja služio ili ne oni će jednako zaradit bar sto se mene tice.

Dajte mi bolje uvjete pa cu ja sve igre uzimat orginalne, a taj lik sto se nasa pametan te autore branit...kupio sam black ops za pc orginal al sam dobi nogu u dupe igra je bila toliko izbagirana da sam je jedva mogao igrati sa dobrom konfiguracijom što je jadno za jednog poznatog proizvođaća da ja sad pljujem na njega. Ode mojih 300 kn nekome lopovu u đep kojeg bi ja rado dobro namlatio pa se nebi vise bunio na piracenje igara, veci su oni lopovi od nas.

Uvijek sve po jadnom narodu a mi za svoje novce cesto dobijemo sr*nje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 23:15 (Oseka).
Moj PC  
2 5 hvala 0
15 godina
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Malo osnovnog pravopisa nebi škodilo, tu i tamo koji zarez, da bar mogu shvatit šta si sad rekao :) 

Inače, wikipedia se ne bori protiv piratstva, nego protiv SOPA-e, čisto da znaš. I što se tiče pokretača teme, ja to podupirem, ali samo donekle. Od igara posjedujem trenutačno više originala nego piratskih i od toga BF3 od 300 kuna i još pet-šest igara čija vrijednost zajedno ne prelazi 150 kuna, ali preko steama na popustu se sve da nabaviti (iako su igre pri izlasku koštale jednako puno).  

 

Stvar je ne samo u igrama, nego kad se razmisli da prosječan korisnik ima ( vrlo vjerovatno ) photoshop, office, neki antivirus, pokoji PRO player, daemon tools i sve kad se zbroji dođe se bome do četveroznamenkaste cifre. A nećemo počinjat o pjesmama i filmovima. Mislim da je vrlo vjerovatno da, ako neka osoba kupuje sve isključivo originale, nebi trebao hard disk veći od 200gb, jer se nebi mogao popunit. Koliko košta 10GB glazbe ili 50 filmova, što zasigurno svatko ima na svojim terabajtima? :) 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 0:40 (SebaOS).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Toza kaže...

Ja ne kupujem igre iz jednog jednostavnog razloga, nemam novaca, jbg student koji ne radi treba dat 150+ kn za igru a skoro preživim tjedan dana s tim novcima ??? To jednostavno nema smisla...

 

Zašto ne radiš? Student ima dovoljno vremena da zaradi za sve svoje gušte, pa tako i igre koje spadaju u jeftinije hobije.

13 godina
protjeran
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming

Ne moraju se kupovati odmah. 

A ja cu svakome pozajmiti disk da odigra bez prikljucivanja na net.

 

Danas ako me ne mrzi idem da kupim AC Collectors Edition, Tomb Rider Underworld i Alone in Dark Collectors Edition sve za 20e

Nikada necu dati 50e za igricu makar je ne igrao 2 god ali cu sacekati pa kupiti naknadno ili cu da pozajmim od nekog disk pa odigram.

Sledeceg meseca kupujem Far Cry 2, WarHead, Kane and Lynch za ukupno 24e.

Iako sam ih presao sobzirom kakvo nas vreme ceka sta ce biti sa piratima sa svime ja gomila igrice. 

Kada ih imas mnogo posle 2-3 god te pukne da odigras nesto starije. Pogotovu sto je sve ovo novija grafika od 2007-2008.

A proci ce jos ko zna koliko godina dok se nasi mozgovi priviknu da nam igrice iz tog perioda postanu krs grafika. 

Samo ja izbegavam da kupujem igre bez knjizica unutra. Inace mogu da se nadju za 2-3e po komadu neke ne tako stare ali koje nisu ni nove. 

Tipa Dead Space, Just Cause 2, .... to je isto original isto mozes patcheve da skidas samo sto imas kopiranu sifru unutra. Diskove je kao narezala drzava pa otkupila sifre.

Ja to izbegavam, zato sam i trazim ove teze sto imaju knjizicu, opis i to inace bi jos jeftinije prolazio a ne bi bio u pirateriji.

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 10:08 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Sinatra kaže...
Toza kaže...

Ja ne kupujem igre iz jednog jednostavnog razloga, nemam novaca, jbg student koji ne radi treba dat 150+ kn za igru a skoro preživim tjedan dana s tim novcima ??? To jednostavno nema smisla...

 

Zašto ne radiš? Student ima dovoljno vremena da zaradi za sve svoje gušte, pa tako i igre koje spadaju u jeftinije hobije.

 Živiš ti u oblacima, gledaš li ti uopće vijesti znaš li uopće kako je studentima?

13 godina
protjeran
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming

Verujem od gaminga su napravili hobi za bogatu decu gde 50% dece moze da sanja igrice, plat station 3 i da ide kod komsije da igra pola sata.

Igre kostaju po 50-70e za Xbox i PS3, zato znas kada cu da ih kupim, nikada. Iznajmicu da odigram neke igre koje nema za PC i gotovo, Uncharted serijal i sl.

Ljudi ne mogu da se igraju skoro dok se neko izivljava sa sistemima skupljim od Auta zbog 3D Mark 11 aplikacije. Ko je smislio zaradio je 5 milijardi AMDu i Nevidiji.

Skupo je ovo zezanje pogotovu za ljude koji ne idu u odrpanim stvarima a interesuju ih samo kompovi i nista vise. 

Jel postoji bar neka nagrada da prvi 1000 dobije 1000e, a prvih 100 recimo 10.000e a prvih 10 jos bolju nagradu. Ne verujem da to postoji, a ljudi kupuju da prestignu komsijin skor. 

A zavisi od srece ciste 90% 10% od umeca coveka da podesi. 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 10:21 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Ma tema je glupa, nema nikakvog izumiranja pc igara mnoge poznate igre imaju i sad u 2012 izlaze za pc...glupo se time zamarat uviek ima onih koji će uziimat orginale tako da im nije korist da izumre pc gaming, manje bi zarađivali.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Oseka kaže...

 Živiš ti u oblacima, gledaš li ti uopće vijesti znaš li uopće kako je studentima?

 

Znam kako je studentima. Imaju sva prava, a nikakve obaveze. Protestiraju što nije svim studentima plaćena godina studiranja iz džepa poreznih obeznika, a iz godine u godinu prenose kolegije umjesto da se prime knjige.

Nezrela i neodgovorna gomila koja se poziva na prava, a nikad u životu nisu ništa svoje stekli i nikako pridonijeli društvu u kojem stanuju.

 

Svaki student sa dvije zdrave ruke može peći pomfrit u McDonaldsu ili podignuti slušalicu u T-Comu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice