Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.506
|
čitano: 774.797
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Old Iggy kaže...
Torent kaže...

NE baš. Prodavač je onaj kome si platio a to je amazon.de. Amazon uracunava i naplacuje njemacki porez a zbog izbjegvanja dvostrukog oporezivanja nemas onda hrvatski PDV. Samo trebas dokazati da je porez placen. Ne hrvatski vec njemacki....

Ne može on ništa dokazivati. Na stranu što EU Amazoni obično naplaćuju naš PDV (kao i većina velikih trgovina).

Radi se o uvozu robe iz Kine, s Amazonom mora riješiti status. Našu carinu to baš ne zabrinjava.

 Ne razumijem sta sam pogresno rekao ;) Ne zivim u RH a ne narucujem sa amazona u BiH vec u Njemacku i sloveniju pa nisam pazio na pdv. Moguce tj ti vjerovatno to bolje znas....

6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Ja sam cijenu shvatio kao i Sosta i to me provuklo, da se ne moram gnjaviti s carinom. Dakle, mislio sam da je prodavač uračunao njem. PDV, kao što je na stranici pisalo. Pričao sam s carinikom (vrlo ljubazan čovjek) koji mi je objasnio da u nedostatku dokaza da je obračunat mora naplatiti Pdv. U paketu nema računa, a ja sam jučer poslao zahtjev prodavaču da mi pošalje račun gdje je vidljivo plaćanje PDVa (sumnjam da ću ga dobiti). Kad dobijem dokumentaciju od carine planiram se obratiti Amazonu za refundaciju. Ako prođe prođe. Išao sam donekle na rizik jer nisam do sada naručivao s Amazona.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Ja sam isto za neke stvari za koje je Amazon samo posrednik u prodaji, tražio račune s iskazanim Vat-om, jer sam kupovao za firmu pa mi je trebalo za knjigovodstvo, pa su i poslali. Doduše, nije dolazilo izvam Eu, ali iskreno do sad uopće nisam obraćao pažnju na to. Tako da traži račun s Vatom pa onda vidi dalje.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Da podijelim iskustvo ako netko bude imao sličan slučaj.
Poslao sve račune prodavaču, a slijedeći dan su mi uplatili iznos PDVa i carinskog postupka natrag na račun.
Inače, na paketu je sve pisalo kao da je poslano iz Njemačke no vjerojatno su po tracking broju na carini vidjeli da je poslano iz Kine i na to su se zakačili. Vjerujem da bi bez tr. br. prošlo bez problema.
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
KruzeOS kaže...
Ja sam cijenu shvatio kao i Sosta i to me provuklo, da se ne moram gnjaviti s carinom. Dakle, mislio sam da je prodavač uračunao njem. PDV, kao što je na stranici pisalo. Pričao sam s carinikom (vrlo ljubazan čovjek) koji mi je objasnio da u nedostatku dokaza da je obračunat mora naplatiti Pdv. U paketu nema računa, a ja sam jučer poslao zahtjev prodavaču da mi pošalje račun gdje je vidljivo plaćanje PDVa (sumnjam da ću ga dobiti). Kad dobijem dokumentaciju od carine planiram se obratiti Amazonu za refundaciju. Ako prođe prođe. Išao sam donekle na rizik jer nisam do sada naručivao s Amazona.

 

KruzeOS kaže...
Da podijelim iskustvo ako netko bude imao sličan slučaj.
Poslao sve račune prodavaču, a slijedeći dan su mi uplatili iznos PDVa i carinskog postupka natrag na račun.
Inače, na paketu je sve pisalo kao da je poslano iz Njemačke no vjerojatno su po tracking broju na carini vidjeli da je poslano iz Kine i na to su se zakačili. Vjerujem da bi bez tr. br. prošlo bez problema.

 Ne bi proslo. Ocigledno carinik zna svoj posao i objasnio ti je u cemu je problem. I da je poslano iz njemacke bez racuna bi ti obracunali PDV....

6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Lako moguće. Ali bitno da su kinezi vratili lovu. Nisam mislio da ću to doživjeti ali eto.
Sigurno da ovisi i o cariniku, a ovaj moj mislim da je jako temeljit. Vjerojatno prati i ovaj forum. ;)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Treba mi pomoc ako netko zna. Dakle narucio sam neku robu i sad bi trebao kao potvrdit identitet radi placanja? ovo mi je doslo na mail da im posaljem faxom ili postom?

 

Please provide us with a current credit card statement showing:

 

-the cardholder

-the credit card number

-the stored invoice address

 

Do sad sam kupovao normalno ali vecinom neke manje iznose, sad je oko 4000€?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
gladni kaže...

Treba mi pomoc ako netko zna. Dakle narucio sam neku robu i sad bi trebao kao potvrdit identitet radi placanja? ovo mi je doslo na mail da im posaljem faxom ili postom?

 

Please provide us with a current credit card statement showing:

 

-the cardholder

-the credit card number

-the stored invoice address

 

Do sad sam kupovao normalno ali vecinom neke manje iznose, sad je oko 4000€?

 

Hvala

 Zvuči mi kao noturni phishing. Nitko to ne traži. No opet, sve je moguće. Pomoglo bi kada bi nam prikazao screenshot tog maila di se vidi domena pošiljatelja i sve. Slobodno zacrni svoje osobne podatke.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
13 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav,

 

nisam nikada do sada koristio Amazon i ne mogu nikako shvatiti neke stvari. Konkretno zelim kupiti ovo LINK, LINKLINK. Cijene mi se cine super (za ove konkretne dekove karata cijene su bolje nego na ebayu) pa me sad zanima, da li je tu postarina besplatna i carina i koji sve nameti bi se mogli stvoriti. Dakle da li cu platiti tih 30$ otprilike za sve to ili cu morat dat jos? Hvala unaprijed na odgovoru

Izradujem web stranice i web shopove, privatna poruka za detalje
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Hm, jesi li pogledao što ti Amazon izbaci za dostavu?

 

 

13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Da vidio sam to kasnije navecer ali stvar je u tome da kad bi prvi put dodao to u kosaricu bi mi pisalo free shipping a onda drugi put kad pogledam izbaci ludu cifru. Onda mi je bolje narucivat preko amazon.co.uk i .de? Jer sa svim ovim dodatnim ciframa se ne isplati uopce...

Izradujem web stranice i web shopove, privatna poruka za detalje
8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Pa logicno....

14 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori
Poz,

Jel neko imao ovakav problem?

Znaci prvi put narucujem i kupujem i to grafu nakon toga mi je ugasen acc dok ovo ne sredim (ispod kopirano)...

Nakon sto sam faksirao ne mogu se sad peijavit kao pass ne valja (valja hvala bogu al ajd) i to sam 4x promeio kao i pass na gmail koji k ??? :)


Foto

više

Primarno

Wichtig! Bitte Zahlungsdaten verifizieren - Rueckantwort erforderlich

A

adressen-bestaetigung@amazon.de

prima ja, bestellstatus
prije 3 sata

Pojedinosti

Greetings from Amazon.de.


At your earliest convenience, please fax us a statement issued by the bank which displays the billing name and address for the card.

You can find our fax number on the Amazon.de Help page:

www.amazon.de/fax

Alternatively, you can ask the issuing bank of your credit card to contact us with verification of these details.

You will not be able to access your account online until this verification procedure has been completed. However, it is not necessary to open a new account or place a new order; we will complete the processing of outstanding orders once your billing information has been verified.

Thank you for your patience with our security measures. Please don't hesitate to contact us by email at adressen-bestaetigung@amazon.deshould you have any questions.

Sincerely,

Amazon.de

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Jesu ti što odgovorili na faksirano, da je zaprimljeno(Empfangsbestätigung), obrađuje se (in Bearbeitung) ili je unešeno u sustav? 

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2017 21:43 (Cesc).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav. Poslali su mi knjigu s američkog Amazona 22.6. i još nije stigla? Inače bi prije stizala za 10-ak dana a već je prošlo 2 tjedna. Je li to uobičajeno ili?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Što nije da ako imaju knjigu negdje na EU skladištu, onda ti pošalju od tuda, bez obzira na kupnju na amazon.com, pa onda stigne brže, a ako nema, onda traje nešto duže dok pređe baru?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Shvacam. Pretpostavljam da se roba salje zrakoplovom? Brodom ne bi doslo pun k...
14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Cesc kaže...

Jesu ti što odgovorili na faksirano, da je zaprimljeno(Empfangsbestätigung), obrađuje se (in Bearbeitung) ili je unešeno u sustav? 

 Jesu, ali:

 


Thank you for contacting us at Amazon.de!
I want to thank you for getting back to us and for letting us know that you've done that.
I hope that they informed you that it will take up to a few days to process everything.
Should you have anymore questions, feel free to contact us again.
Have a lovely day, and a week ahead!

 

Opet je proslo 3 dana niko nista,jel moguce da toliko treba vremenski da skontas zadnja 4 broja sa kartice 

15 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Haha, nije, ali vjerojatno si stavljen u queue (red) i dok netko ne obradi tvoj ticket, možeš samo čekati, reaktionszeit su ti napisali (oko par dana), neka napiše netko tko je imao više iskustva sa njima koliko su ažurni preko vikenda, tj. da li uopće rade preko vikenda 

Why so serious?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozz, mislio sam uzeti PC novi pošto sam zadnji uzeo jos u osnovnoj, a sada krecem na fakultet racunarstvo.

 

Zanima me mogu li naruciti sa amazon.de i vise-manje bez problema dobiti komponentu/komponente po naznacenim cijenama(sa uracunatim 25% PDV-om i eventualno cijenom dostave)? Negdje sam cuo da carina ukoliko vide da im je paket jeftin da znaju oracunati dodatan trosak po nasem katalogu, pa me zanima koliko je to istina? Nisam jos provjerio kolike su razlike u cijenama komponenti kod nas i u njemackoj. Takoder bi vazno bilo zatraziti da posalju i racun gdje pise da je zaracunat Vat/PDV kako ne bi bilo problema na carini?

 

Hvala unaprijed :D

 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Za pošiljke koje dolaze iz EU nema carine ni PDV-a

 

Kaj se tiće pc komponenti, možda je bolje da gledaš i u nekim specijaliziranim trgovinama poput Alze, Computer Universa itd.

 

Za više detalja oko kupovine hardwera u inozemstvu baci pogleda na ovu temu

13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Avensac kaže...

Za pošiljke koje dolaze iz EU nema carine ni PDV-a

 

 Nema carine, ali ima PDV-a, samo ga plačaš odmah kod kupnje (Amazon, computeruniverse...).

9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

No, to sam i mislio, pdv platis tamo di si kupio proizvod u ducanu i to je to

6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

e to hvala :D

 

samo me zanima, ima li poštarine i kako se računa? Jel ju amazon automatski izbaci za mene?

ili da bolje pitam, ako je delivery besplatan, znaci li to da se placa postarina?

 

znam da su jako glupa pitanja, ali kuzim se tocno 1% u ovakve stvari haha

9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Pa u svakom dućanu ce ti pisat kolika je točno poštarina, kod nekih je poštarina besplatna nakon određenog potrošenog iznosa, ali mislim da to nećeš vidjet na Amazonu.

Sa Amazona zna bit skupa poštarina, a možeš ju vidjet prije plaćanja naravno.

 

Ako piše da je delivery besplatan, znaći da je poštarina besplatna, logično  

 

EDIT: Da nebi bilo zabune, nekad zna pisat free delivery, ali kad dodaš u košaricu i odeš na checkout pisat će ti kolika je poštarina (izvana se uvijek plaća)

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.7.2017 13:41 (Avensac).
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Poštarina se uvijek plaća pošto nismo u Njemačkoj, a najlakši način da si izračunaš poštarinu je da odabereš proizvod, staviš ga u košaricu (Slika1), te zatim klikneš s desne na: "Estimate VAT, Postage and Packaging" (Slika2) 

  
 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

hvala obojici prebrutalno mi je ovo sjelo :D

7 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Koliko vi u prosjeku čekate na isporuku robe iz Amerike? 2, 3, 4 tjedna?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

zanima me da li netko zna zasto dobivam ovu gresku poslije narudzbe, probam opet upisat karticu i on govori tu istu stvar, kao da je nesto s karticom. Probao sam sa 2 razlicite Visa kartice pa neznam sto bi se moglo dogadat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
stifler88 kaže...

Koliko vi u prosjeku čekate na isporuku robe iz Amerike? 2, 3, 4 tjedna?

 Pa trebalo bi stici u roku 10 do 20 dana.

 

 

Terrails kaže...

zanima me da li netko zna zasto dobivam ovu gresku poslije narudzbe, probam opet upisat karticu i on govori tu istu stvar, kao da je nesto s karticom. Probao sam sa 2 razlicite Visa kartice pa neznam sto bi se moglo dogadat.


Malo citam po netu, moguce da ili nemas dovoljno novaca na racunu ili banka blokira transakciju.
Najverojatnije je ovo drugo, a Amazon tu ne moze nista, do banke je.
Konkretno rjesenje nisam uspio pronaci.

Ovdje imas malo detalja o mogucem problemu https://www.reddit.com/r/amazon/comments/3yjj9c/payment_revision_needed/

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice