Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.506
|
čitano: 774.693
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Koliko si transakcija putem neta izvršio taj dan? Npr, zagrebačka ima dozvoljeno 6 transakcija po danu, nakon toga ti blokira transakcije na 24h.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Paket sa poštarinom košta 61 euro, a na kartici imam 75 eura pa nevjerujem da je to, a da banka blokira to, ne znam zašto bi kada na svim ostalim stranicama radi kartica

 

EDIT: Bio sam u banci i rekli da ne znaju sto bi moglo blokirat karticu, oni kazu da je stranica kriva a ne kartica, i kao kazu da je ta stranica vjerojatno neka lazna a ja im stalno govorim da nije, to je kao eBay.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2017 12:49 (Terrails).
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav, imam pitanjce, kako se ostvaruje garancija na grafu koja je kupljena preko amazon.de? I jeli moguce nekako provjeriti jeli garancija valjana?

http://valid.canardpc.com/mmxzhs
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Provjeri jos jednom jesu li informacije 100% tocno upisane, tipa expiration date.

 

I ono sto je kolega Sickness rekao, nakon odredenog broja transakcija dnevno, kartica blokira transakcije na neko vrijeme..

 

EDIT: Vidi ovjde na sto tocno moras paziti kod unosenja podataka o kartici,

 

  • The billing address and phone number entered must match those associated with your credit card
  • Check with your bank about adjusting daily withdrawal or purchase limits. Payment declines may be due to these limits set by your bank.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2017 13:13 (Avensac).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Moguce da je kod broja mobitela, probat cu stavit bas taj koji pise u banci

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.7.2017 10:11 (Terrails).
6 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Cini se da nije u broju, moguce da je u billing address. Problem je sto mi amazon ne dopusta da stavim Đ pa sam stavio D u billing address, moguce da zbog toga ne radi, ali ne znam sta da napravim, da pitam amazon u njihovom chat-u?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Hmm, recimo moja adresa u sebi ima slovo Č, a ja sam unio C i nikad problema nikakvih.

 

Svakako kontaktiraj Support, možda riješe nešto. Ili će prebacivati odgovornost na banku..

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.7.2017 13:44 (Avensac).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Evo odgovor na email... sad taj Currency Converter probat... neznam ni sta je to

 

Unfortunately, Visa Electron cannot be used on our site. I sincerely apologize for the inconvenience.


Technically speaking, there are cases in which Visa Electron can be applied and approved when Amazon Currency Converter is used for an order.


However, we cannot guarantee that Visa Electron can be approved for all orders with Amazon Currency Converter, and also, certain purchases don't qualify for the Currency Converter. Consequently, in an effort to eliminate confusion, we inform all customers that Visa Electron cannot be used on our site.

9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Ja imam Visu Electron (žiro) u kunama naravno jel (ZABA) i mogu sve normalno kupovat bilo Amazon, Ebay itd. Stvarno čudno. 

 

A ovaj Amazon Currency Converter služi za pretvaranje u lokalnu valutu (kune), ali kolko vidim i čitam, tečaji su im kriminalni. 

 

Nikad do sad nisam čuo da je neko to koristio, niti se meni ikad desilo, a kupujem već godinama sa Amazona..

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.7.2017 16:13 (Avensac).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Pa stvarno cudno. Moja Visa je u Erste i evo probo sam u eurima i dolarima kupovat i nije prihvatilo, a ovaj Converter ne znam ni kako koristit, doso sam do onog zadnjeg koraka na checkout i ne mogu promijenit u kojoj valuti da kupim.

9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Kolko vidim sad, taj Converter ne podržava pretvaranje u kune

Ovdje sa strane imas "Suported Currencies" i na popisu nema hrvatske kune.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Mislio sam da probam prebaciti u eure, ali ne mogu nac kako
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Na netu ne mogu nac nikakav tutorial ni išta o tome, tako da ne mogu pomoći

 

Oprobao sam nešto kupiti, ali na checkout-u mi ne daje nikakvu opciju za taj Converter niti išta vezano za promjenu valute.

Očito onda taj converter ne podržava karticu ili nešto, kako su ti i napisali oni u odgovoru. 

 

9 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Lijep pozdrav svima, molim vas za pomoć!

Zanima me plaćamo li porez ako kupimo ovaj fotoaparat?
Molim vas za hitan odgovor!
link

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Ne
Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Sickness kaže...
Ne

 ?

13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Old Iggy kaže...
Sickness kaže...
Ne

 ?

 ?

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Sickness kaže...

 ?

Američki Amazon i oslobođenje od poreza?

13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

A onda se ispričavam, nisam skužio da je američki. Moja greška.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
A koliki bismo platili porez na taj fotoaparat?
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Tu u ovoj temi imaš sve detaljno objašnjeno

16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
playjob kaže...
A koliki bismo platili porez na taj fotoaparat?

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Znači, cijena plus troškovi prijevoza je osnovica, 25% poreza na to plus troškovi obrade ovisno o načinu prijevoza koji izabereš.

9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Glupo pitanje, ali jel na amazon.de prodaju većinom Nijemci?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Zelim kupiti dijelove za PC uz vrijednosti od nekih 1000 dolara do 1200. Zelim kupiti preko normalnog Amazona (USA), ali ne znam hoce li se poslati iz Amazona.de da ne moram placati carinu zbog uvazanja iz Amerike.Te ne znam jer mogu uzeti preko tvrtke. (Hocu kupiti preko Amazona (USA) zbog nize cijene i popusta.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

@playjob U zadnje vrijeme se nakotilo dosta kineza i ostalih azijata. Dropshipping i te fore..

 

@da1ve2 Nisam jos cuo da stvari dobijes sa nekog europskog amazona ako narucis iz USA. Jedino knjige da, ali sumnjam da je tako za PC komponente npr..

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 23:37 (Avensac).
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
playjob kaže...
Glupo pitanje, ali jel na amazon.de prodaju većinom Nijemci?

Diskutabilno. I kad naručuješ robu koja je formalno u Njemačkoj zna doći iz Kine.

Ja sam nedavno naručivao neku robu za djecu, dio je došao odmah iz Njemačke, dio se čekao tjednima i na kraju je došlo iz Kine uz sve peripetije.

Sve je bilo navedeno kao roba na skladištu u Njemačkoj.

da1ve2 kaže...

Zelim kupiti dijelove za PC uz vrijednosti od nekih 1000 dolara do 1200. Zelim kupiti preko normalnog Amazona (USA), ali ne znam hoce li se poslati iz Amazona.de da ne moram placati carinu zbog uvazanja iz Amerike.Te ne znam jer mogu uzeti preko tvrtke. (Hocu kupiti preko Amazona (USA) zbog nize cijene i popusta.

Sumnjam da će slati iz bilo kojeg europskog Amazona.

Američki Amazon jako malo toga šalje kod nas (praktički mizerno što se tiče tehnike).

11 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav!

Htio bih uzeti dva ova monitora sa amazon.de:

 

https://www.amazon.de/gp/product/B01CEKFAJO/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

E sad, imam pitanje u vezi garancije, povrata i sličnih stvari.

Vidim da se gore u desnom uglu može kupiti trogodišnja garancija za 56eur. Pretpostavljam da onda bez toga proizvod nema nikakvu garanciju, osim na onaj prvi period od koliko već u slučaju neispravnosti primljene robe?


Isto tako, ako uzmem tu garanciju i nešto se desi, kako je iskorištavam?
Moram li platiti troškove shippinga nazad amazonu, ili je to pokriveno garancijom?

 

Ukratko, ako kupim te monitore zajedno s garancijama i nešto se desi unutar tri godine s njima, hoću li imati ikakve dodatne troškove kako bih iskoristio garanciju?


EDIT: Izgleda da nemogu dobiti tu garanciju za RH. Jebena država. Imam li kakvu garanciju, ako ikakvu ako uzmem samo monitore?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2017 10:20 (Karlovsky120).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Pa mislim da imaš garanciju onoliko koliko je i tamo kod njih, a to je vjerojatno 2 god. Ovo šta moš kupit za 56€ je samo još dodatna garancija od još 2 god. Nemoj me držat za riječ, možda griješim. Najpametnije bi ti bilo da im pošalješ mail pa da ti oni objasne sve nedoumice. Pozz

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
16 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Da li je moguće naručiti ovaj đepni nožić s amazona:

https://www.amazon.com/dp/B00TFY39EQ/ref=twister_B0721MSWHQ?_encoding=UTF8&th=1

 

prijatelj kaže da bi mogao imati problema (hladno oružije, bla bla), ne vjerujem mu, ali opet živim u zemlji gdje ptsp-ovci hodaju sa pištoljima pa me ne bi čudilo da mene hebu zbog đepnog nožića.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
crozoki kaže...

Da li je moguće naručiti ovaj đepni nožić s amazona:

https://www.amazon.com/dp/B00TFY39EQ/ref=twister_B0721MSWHQ?_encoding=UTF8&th=1

 

prijatelj kaže da bi mogao imati problema (hladno oružije, bla bla), ne vjerujem mu, ali opet živim u zemlji gdje ptsp-ovci hodaju sa pištoljima pa me ne bi čudilo da mene hebu zbog đepnog nožića.

 Ne sjećam se točno propisa RH glede hladnog oružja ali mislim da ti ovo može proći. Pravilo ide kao tri prsta duljina bodeža tak nešt...

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice