eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.379
|
čitano: 5.080.546
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Mislim da sam razumio poantu :) tnx

 

A dali on treba nečim potvrditi unutar requesta da je poduzeo neku akciju? Vraćanje novca ili ponovno slanje. Pošto vidim dole pored artikla da stoji ovo što piše na slici. Ako on ništa ne poduzme do 11tog recimo. Kako ja to mogu znati?

 

http://deridownload.comze.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Neznam konkretno,ali ne prihvaćaj ponovno slanje jer oni to samo kažu da su ponovo poslali,a nisu.  To me koštalo par puta.

Samo refund   traži,čim vidiš lovu na računu onda zatvori case,ako nejde onda eskaliraj

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ma nije neka velika vrijednost u pitanju (4 USD) tako da nisam tražio refund. Tražio sam od njega da mi pošalje fotografiju na kojoj je pošiljka i moja adresa napisana. Uradio je to i rekao da je poslao. Rok za escalate mi je 6.1.2015te. Tako da mogu pričekati ako kojim slučajem dođe prije tog datuma zatvaram case. Ali bojim se da neće pošto su blagdani...

 

 

http://deridownload.comze.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori
evo ovako imam pitanje pošto mi je ovo tek druga narudžba sa ebaya.

Dali tracking number pomaže samo kod ove stranice: http://ips.posta.hr/ i služi samo tome ili pak služi i tome da mi zazelene ona polja u "show shipping details" na mome ebay profilu.

Pitam zato što mi kod ove najnovije narudžbe stoji već dugo N/A kako je prikazano na slici, pa neznam dali frajer nije poslao paket ili mi samo nije dao tracking number.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Bellatrix kaže...

Ma nije neka velika vrijednost u pitanju (4 USD) tako da nisam tražio refund. Tražio sam od njega da mi pošalje fotografiju na kojoj je pošiljka i moja adresa napisana. Uradio je to i rekao da je poslao. Rok za escalate mi je 6.1.2015te. Tako da mogu pričekati ako kojim slučajem dođe prije tog datuma zatvaram case. Ali bojim se da neće pošto su blagdani...

 

 

iz Kine putuje? u zadnje vrijeme dođe  u roku 2 tjedna ili nikad.takvo je  trenutno stanje

15 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Atomic-7 kaže...
Bellatrix kaže...

Ma nije neka velika vrijednost u pitanju (4 USD) tako da nisam tražio refund. Tražio sam od njega da mi pošalje fotografiju na kojoj je pošiljka i moja adresa napisana. Uradio je to i rekao da je poslao. Rok za escalate mi je 6.1.2015te. Tako da mogu pričekati ako kojim slučajem dođe prije tog datuma zatvaram case. Ali bojim se da neće pošto su blagdani...

 

 

iz Kine putuje? u zadnje vrijeme dođe  u roku 2 tjedna ili nikad.takvo je  trenutno stanje

Da iz Kine. Nadam se da će doći :) Prethodne dvije naružbe su mi došle za 3 tjedna iz Kine.

http://deridownload.comze.com/
9 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

Zdravo,greskom sam uzela proizvod i odmah pitala prodavca da ponistim odgovorio mi je da je ponisteno i da je novac vracen,kada udjem na paypal ima kao da je vracen ali na racunu novca nema,sta sad

9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

zdravo,narucila sam dva proizvoda sa ebay-a i oznaceno kao poslato i posle mjesec dana prodavca vise nema a paket mi ne stize sta da radim

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
dijafs kaže...

Zdravo,greskom sam uzela proizvod i odmah pitala prodavca da ponistim odgovorio mi je da je ponisteno i da je novac vracen,kada udjem na paypal ima kao da je vracen ali na racunu novca nema,sta sad

novac sjedne kroz par dana na račun, ne odmah, a sad jel to paypal, e bay il tvoja banka rasteže sa uplatom/vraćenim novcem te kako i kada oni to proknjižavaju to neznam

dijafs kaže...

zdravo,narucila sam dva proizvoda sa ebay-a i oznaceno kao poslato i posle mjesec dana prodavca vise nema a paket mi ne stize sta da radim

Prije nego u ovoj temi postavite pitanje, pročitajte povezanu temu:

eBay - Često postavljana pitanja (FAQ): http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

a bilo bi dobro i letimično bar pročitati neke strane

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kupio sam pokvarenu grafičku. Otvorio sam case. Nakon mnogo dopisivanja seller je rekao da mu je vratim i da će mi ili poslati novu po manjoj cijeni ili vratiti lovu kad je pregleda.

Poslao sam mu nazad i po tracking broju vidim da je primio paket 8.12 ali mi se ne javlja. Pa čak sam mu i zaprijetio negativnim feedbackom ali se ne javlja svejedno. 0 bodova.

 

Da li ja nešto radim krivo? Rok za sporazimno rješavanje je 13.01 piše da se javim e-bayu da riješi spor.

 

Tu na slici je stanje.

 

Kada kliknem na View return details samo mi prikaže naše poruke i rok do kada.

Ja sam njemu poslao tracking broj preko poruka!

 

Da li sam to trebao upisati u neki formular preko e-baya ili krivo radim.

Kada sam primao paket na stranicama e-baya je bio tracking broj ali nigdje nisam vidio kada vraćam paket da upišem taj broj osim preko poruka.

 

Možda on šuti jer ja nešto krivo radim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav. treba mi netko iz Zagreba koji bi mi narucio kabel za logitech g500. Vidio sam da kabel kosta 8 dolara dao bih novce prije nego bi narucili.ne znam njemacki jel bi moglo biti na njemackom ebayu kabela da brze dode? Pas mi je pregrizao zicu jel moguce staviti od drugog misa kabel? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Kolacic kaže...

Pozdrav. treba mi netko iz Zagreba koji bi mi narucio kabel za logitech g500. Vidio sam da kabel kosta 8 dolara dao bih novce prije nego bi narucili.ne znam njemacki jel bi moglo biti na njemackom ebayu kabela da brze dode? Pas mi je pregrizao zicu jel moguce staviti od drugog misa kabel? 

U osnovi bi trebao moći staviti bilo kakav kabel, samo što bi taj novi kabel morao precvikati i zalemiti žice na interni konektor starog kabela. Znači, uzmeš kakav god kabel koji na jednoj strani ima obični USB konektor i daš nekome tko je vještiji s lemilicom da ti to napravi.

9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
fredbug kaže...
evo ovako imam pitanje pošto mi je ovo tek druga narudžba sa ebaya.

Dali tracking number pomaže samo kod ove stranice: http://ips.posta.hr/ i služi samo tome ili pak služi i tome da mi zazelene ona polja u "show shipping details" na mome ebay profilu.

Pitam zato što mi kod ove najnovije narudžbe stoji već dugo N/A kako je prikazano na slici, pa neznam dali frajer nije poslao paket ili mi samo nije dao tracking number.

 

Pa zar mi nitko ne može pomoći odgovorom na ovo jednostavno pitanje ?

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
fredbug kaže...
fredbug kaže...
evo ovako imam pitanje pošto mi je ovo tek druga narudžba sa ebaya.

Dali tracking number pomaže samo kod ove stranice: http://ips.posta.hr/ i služi samo tome ili pak služi i tome da mi zazelene ona polja u "show shipping details" na mome ebay profilu.

Pitam zato što mi kod ove najnovije narudžbe stoji već dugo N/A kako je prikazano na slici, pa neznam dali frajer nije poslao paket ili mi samo nije dao tracking number.

 

Pa zar mi nitko ne može pomoći odgovorom na ovo jednostavno pitanje ?

Ignoriraj Shipment details na eBayu - ne radi uvijek, a kad radi, onda kasni. Znači, koristi ips.posta.hr i vodi se time. To ti uostalom i piše u Često postavljanim pitanjima pa pročitaj:  http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

10 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav svima!

 

Ovako koristim ebay veoma cesto, ajmo rec 2-3 kupnje mjesecno, vec dvije godine, nikad nista vece od 20ak dolara.

 

Do sada sam uvijek sve naruceno dobivao u roku mjesec dana max. Bez ikakvih problema do sad.

 

2.12. Naruceno i placeno

 

I jucer tamo kod kupljenih itema iskoci mi ova poruka za taj proizvod

 

 

We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.

 

 

I sad me zanima sta ciniti, sellera nemogu nikako kontaktirati jer vise nije registred, te ne mogu naci nacin kako da mu se javim.

 

Da li je itko imao slican slucaj, kako ste ga rijesili.

so we agree? i wont tell anyone if you dont.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

To što prodavača više nema, ne znači da ti paket nije poslao i da ga nećeš dobiti. Prije isteka roka (mislim da je 30 dana od zadnjeg predviđenog dana dostave) otvori case. Ako ti se prodavač neće javiti (a neće se ako je blokiran), onda ćeš eskalirati case i eBay će presuditi u tvoju korist.

10 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Hvala na brzom odgovoru!

so we agree? i wont tell anyone if you dont.
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
fredbug kaže...
fredbug kaže...
evo ovako imam pitanje pošto mi je ovo tek druga narudžba sa ebaya.

Dali tracking number pomaže samo kod ove stranice: http://ips.posta.hr/ i služi samo tome ili pak služi i tome da mi zazelene ona polja u "show shipping details" na mome ebay profilu.

Pitam zato što mi kod ove najnovije narudžbe stoji već dugo N/A kako je prikazano na slici, pa neznam dali frajer nije poslao paket ili mi samo nije dao tracking number.

 

Pa zar mi nitko ne može pomoći odgovorom na ovo jednostavno pitanje ?

Ignoriraj Shipment details na eBayu - ne radi uvijek, a kad radi, onda kasni. Znači, koristi ips.posta.hr i vodi se time. To ti uostalom i piše u Često postavljanim pitanjima pa pročitaj:  http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

Hvala na odgovoru, pogotovo prvom dijelu tvoje rečenice. Pročitao sam faq još prije.

ips.posta.hr ne mogu koristiti kad mi nije dao tracking number (osim ako ne postoji neki drugi način praćenja). Ubuduće kad budem nešto kupovao prvo pitam prodavatelja dali šalje tracking number pa tek onda kupujem.

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
fredbug kaže...
Hvala na odgovoru, pogotovo prvom dijelu tvoje rečenice. Pročitao sam faq još prije.

ips.posta.hr ne mogu koristiti kad mi nije dao tracking number (osim ako ne postoji neki drugi način praćenja). Ubuduće kad budem nešto kupovao prvo pitam prodavatelja dali šalje tracking number pa tek onda kupujem.

Bez tracking numbera nema nikakvog praćenja! Tracking number je šifra za praćenje putem bilo čega.

 

Kad nešto kupuješ, prvo pročitaš u opisu proizvoda što piše za Shipping i/ili pogledaš karticu Shipping i pogledaš može li se odabrati registered Air mail ili tako nešto. Prodavača kontaktiraš tek ako ne možeš dokučiti kako do tracking broja za željeni proizvod.

15 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

narucio bih ove farove, šta mislite oce bit kakvih problema u smislu carine i tako toga    http://www.ebay.com/itm/311212332767?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

   cijena je dosta velika, nikad nisam ništa tako skupo kupovao preko ebay-a pa pitam da znam šta mogu ocekivat

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
dancy kaže...

narucio bih ove farove, šta mislite oce bit kakvih problema u smislu carine i tako toga    http://www.ebay.com/itm/311212332767?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

   cijena je dosta velika, nikad nisam ništa tako skupo kupovao preko ebay-a pa pitam da znam šta mogu ocekivat

Ne, izmedju zemalja EU nema plačanja PDV-a i carine. Naručuješ iz Njemačke u Hrvatsku, obe zemlje u EU.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.12.2014 15:51 (Haker_x).
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
dancy kaže...

narucio bih ove farove, šta mislite oce bit kakvih problema u smislu carine i tako toga    http://www.ebay.com/itm/311212332767?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

   cijena je dosta velika, nikad nisam ništa tako skupo kupovao preko ebay-a pa pitam da znam šta mogu ocekivat

Onda obavezno pročitaj ovo! http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

16 godina
online
eBay - pitanja i odgovori

Evo cisto da podjelim iskustvo.

 

Narucio sam frendu oklop za mobitel 16.10

04.12 oklop nije stigao i ja otvorim case, u roku par sati paypal mi salje poruku da mi je lova vracenja, seller mi se nije niti javio niti feedback otavio. Ja takoder nisam nista htio pisati.

Prije 3 dana dolazim s posla u sanducicu stoji omotnica, ja otvorim kad tamo oklop i plus poslao zastitnu foliju. Normalno odmah sam mu se javio da mi posalje mail da mu platim to sto sam mu duzan.

 

Ovo je cisto da se vidi da nije uvijek do njih, nekada i posta zakuha situaciju

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
goodye kaže...

Ovo je cisto da se vidi da nije uvijek do njih, nekada i posta zakuha situaciju

Gotovo nikad nije do prodavača. {#}

9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav svima!

 

Zabunom sam se prije sat vremena na "ebay de" obvezao da cu kupiti jedan proizvod u cijeni od 20 eura, ali nisam jos platio.

Artikl je pod ebay garancijom, sto ako sam dobro shvatio, znaci izmedju ostalog da kupac ima pravo na opoziv kupnje unutar mjesec dana.

 

Ako je tako, super! Trebam kontaktirati prodavaca i zamoliti ga da mi odobri opoziv kupnje. U tom slucaju, postoji li neki standardni nacin obracanja? Ako mi odobri, treba li se jos nesto poduzeti/nekoga kontaktirati da me vise nista ne obvezuje i da mogu normalno dalje kupovati? (sistem mi to sad ne dopusta dok ne platim ovaj)

Druga opcija koja mi se nudi prilikom zakljucivanja kupnje je "spremiti proizvod za poslije". Ako to napravim, moze li artikl tako do daljnjeg stajati, tj. sve dok ga netko drugi ne kupi, ili ipak ima rok dokad ga moram platiti?

Ako pak nikako ne platim artikl, koje posljedice mogu snositi? Npr., samo ce mi biti izbrisan korisnicki racun (samo kupujem, nista ne prodajem) ili mogu ocekivati poziv na sud :)

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Kontaktiraj prodavača, reci mu da si greškom kupio taj proizvod i zamoli ga da ti otkaže kupnju. Ako odbije, onda ćeš razmišljati što dalje - u ovom trenutku se s ničim drugim ne opterećuj.

 

I pročitaj: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

ne kužim dobro ali šta ovo znači

 

Your request was sent on Nov 27. Have you heard back yet? If not, don't wait. Ask us to step in and help by Jan 13, 2015. We want to make things right for you

 

to znači da se javim 13.tog ili prije 13.tog jer če poslije oni zatvoriti slučaj ako se ne javim do 13.tog

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Prije 13.
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav svima

 

Imam problem ne mogu nista kupovati, do juce sam kupovo sve uredno

 

Kada nesto hocu kupiti idem placanje paypalom i dobijem ovu poruku slika 1:

 

 

 

Popunim sva ova trazena polja opet sve isto ne mogu platiti.

 

na paypalu sve verifikovano slika 2:

 

 

Zvao banku izvrsio reset transakcija na kartici opet isti problem. Juce ujutro kupoovo uredno, a danas ne mogu kupovati, novca na kartici ima  Molim pomoc ako ima neko rijesenje da mi pomogne. Hvala

 

 

 

slika 1 slika 1
slika 2 slika 2
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice