Gmail - problem

poruka: 24
|
čitano: 6.241
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Gmail - problem

ovako, imam slijedeći problem sa svojim Gmail-om, kada nekome pošaljem mail i on mi na njega odgovori, ja nikako ne mogu primiti taj mail natrag. Ali ako mi ta ista osoba odgovori na način da taj odgovor pošaljem kao novi mail prema meni onda mi stigne. Zna li netko u čemu bio mogao biti problem?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Gmail - problem

Da ne otvaram novu temu...ne mogu se prijaviti na gmail iz razloga jer Google smatra da to nije moj račun...traži me niz pitanja, ime prve učiteljice i slične gluposti koje nikad nisam niti postavljao...na kraju me traži drugu adresu na koju mi šalje 6-znamenkasti kod kojeg kad upišem, ponovno ništa jer, eto Google zna da to nije moj račun...koristio sam ga 5 godina bez ikakvih problema.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gmail - problem

Nije ti "Google" kriv, to je sigurnosna provjera ili ti je račun hakiran ili je njima sumnjiv, pa traže kod koji ti pošalju na drugi račun ili ako si prijavio broj mobitela, onda dobiješ SMS kod.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Gmail - problem

Kod sam primio, upisao, ali i dalje ništa.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gmail - problem

Trebaš unijeti kod i dovršiti proceduru do kraja i vjerojatno postaviti novu lozinku.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Gmail - problem

Ne postoji nikakva procedura, nakon upisivanja koda dobivam ovu poruku:

''Hvala vam što ste potvrdili svoju e-adresu.

Google nije uspio potvrditi da xyz@gmail.com pripada vama''

 

I dalje ništa.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Gmail - problem

Da ne otvaram novu temu ima li neki način za izbrisati sve ili bar vecinu gmail poruka a ne jedanu po jednu a i google disk je na 99% popunjen

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gmail - problem
dasan kaže...

Da ne otvaram novu temu ima li neki način za izbrisati sve ili bar vecinu gmail poruka a ne jedanu po jednu a i google disk je na 99% popunjen

 pa obaviš pretragu, kad ti nađe sve:

 

klik na kućicu pored prve/najgornje poruke...

 

klik na kućicu kod zadnje/najdonje..

 

i gle čuda sve su označene, pa ih brišeš (standardni prikaz je 25 po stranici, možeš povećati) !!!

 

Nema na čemu!

 

Ju je je? Je ju je!
9 godina
neaktivan
offline
Gmail - problem

Ok to sam uradio tvoj savjet sam morao primjeniti na pc u nije bilo moguće na mobu. 

Drugo pitanje vezano za Google disk i slike koje su pohranjene na njemu šta vi radite kad vam se popuni pohrana na disku skidate slike ili ne radite backup fotografija ili ih skidate na HDD..

 

Ukratko žena mi ima 4250 slika na mobitelu i na Google fotografijama ni sam ne znam kako to rješiti ?

Ako ih izbrišem sa Google foto dal ce ostati sačuvane na internoj pohrani moba

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 23:24 (dasan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Gmail - problem
dasan kaže...

Ok to sam uradio tvoj savjet sam morao primjeniti na pc u nije bilo moguće na mobu. 

Drugo pitanje vezano za Google disk i slike koje su pohranjene na njemu šta vi radite kad vam se popuni pohrana na disku skidate slike ili ne radite backup fotografija ili ih skidate na HDD..

 

Ukratko žena mi ima 4250 slika na mobitelu i na Google fotografijama ni sam ne znam kako to rješiti ?

Ako ih izbrišem sa Google foto dal ce ostati sačuvane na internoj pohrani moba

Sve lijepo piše.

Pronađeno za 0,5 sec

 

https://support.google.com/photos/answer/6128858?hl=hr&co=GENIE.Platform%3DAndroid

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
13 godina
offline
Re: Gmail - problem
Ili za 18,45€, odnosno, za 139kn godišnje dokupiš 100GB dodatnog prostora na gdisku
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Gmail - problem

Nije mi najjasnije

 

Stavke koje izbrišete na Google fotografijama uklonit će se:

  • s web-lokacije photos.google.com i aplikacije Fotografije na svim sinkroniziranim uređajima 
  • -Alo dobro shvacam jel to znači da ce mi se izbrisati slike iz galerije kad ih izbrišem i sa google foto
  • -drugo mi nije jasno kako kad je kapacitet pre pun daleko preko 15gb i dalje sprema slike na google foto tj tamo ih mogu vidjeti isto kao i u galeriji ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gmail - problem
dasan kaže...

Nije mi najjasnije

 

Stavke koje izbrišete na Google fotografijama uklonit će se:

  • s web-lokacije photos.google.com i aplikacije Fotografije na svim sinkroniziranim uređajima 
  • -Alo dobro shvacam jel to znači da ce mi se izbrisati slike iz galerije kad ih izbrišem i sa google foto
  • -drugo mi nije jasno kako kad je kapacitet pre pun daleko preko 15gb i dalje sprema slike na google foto tj tamo ih mogu vidjeti isto kao i u galeriji ?

 Zato jer je obačna galerija povezana s google photos galerijom. Što vidi jedna, vidi i druga. Tebi je najjednostavnije na kompu se prijavit na google disk i skinut sve fotografije dolje pa obrisat i isključit backup

9 godina
neaktivan
offline
Gmail - problem

Kako je to teško i loše odrađeno nemožes skinuti odjednom sve nego samo 100 slika onda te slike i dalje ostaju na disku pa ne znas koje si skinuo koje treba dalje ili ja neznam ili je ovo katastrofa

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gmail - problem
dasan kaže...

Kako je to teško i loše odrađeno nemožes skinuti odjednom sve nego samo 100 slika onda te slike i dalje ostaju na disku pa ne znas koje si skinuo koje treba dalje ili ja neznam ili je ovo katastrofa

 Ka dođeš na kompu u slike, stisni na jednu pa alt+a da ti sve zabilježi i onda tri točkice gore desno pa preuzmi.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Gmail - problem

Ma znam kako označiti sve slike nego google photo ne dopušta skidanje više od 100slika odjednom pa moram u nekoliko puta...

Evo sad sam sve skinuo sa g-diska i sad više te slike ne bi trebale biti u mojoj galeriji slika na mobu ?

Ali i dalje vidim par istih koje sam sad skinuo sa google diska i dalje su u galeriji

Drugo pitanje šta sad ?? vjerovatno sam ja ograničen inteligencijom ali u galeriji su sad u kameri oko 2445 slika i odem opet u google foto i tamo je i dalje hrpa slika vj oko 2445 kao i u galeriji

Po kojoj je shemi su odabrane ove koje sam skinuo na PC a ove koje su ostale zašto su i dalje u google photo ništa mi nije jasno?

 

Šta znači tih 15 GB koje sam ja upravo oslobodio kad se slike i dalje vode na google photo dal su to samo sačuvanih 15gb a ove ostale stoje samo sa strane :S i kad ispraznim ovih 15gb na pc odmah ce druge zauzeti njihovo mjesto pa treba isključiti sigurnosno kopiranje ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2023 14:06 (dasan).
13 godina
offline
Re: Gmail - problem
dasan kaže...

Ma znam kako označiti sve slike nego google photo ne dopušta skidanje više od 100slika odjednom pa moram u nekoliko puta...

Evo sad sam sve skinuo sa g-diska i sad više te slike ne bi trebale biti u mojoj galeriji slika na mobu ?

Ali i dalje vidim par istih koje sam sad skinuo sa google diska i dalje su u galeriji

Drugo pitanje šta sad ?? vjerovatno sam ja ograničen inteligencijom ali u galeriji su sad u kameri oko 2445 slika i odem opet u google foto i tamo je i dalje hrpa slika vj oko 2445 kao i u galeriji

Po kojoj je shemi su odabrane ove koje sam skinuo na PC a ove koje su ostale zašto su i dalje u google photo ništa mi nije jasno?

 

Šta znači tih 15 GB koje sam ja upravo oslobio kad se slike i dalje vode na google photo dal su to samo sačuvanih 15gb a ove ostale stoje samo sa strane :S

 Meni se čini da si ti nešto krivo shvatio. 

Moja savjet je kad te slike skineš i makneš s gdisk-a, isključi u gphotos na mobu backup da ne diže opet ono s moba gore. 

Tebe muči što su sad i dalje slike u google photos aplikaciji. Naravno da su i dalje slike unutra kad je to aplikacija za slike na telefonu. Vrši istu stvar kao i galerija. Kad bi ti izbrisao slike u galerija app-u, pobrisao bi ih i u photos i obrnuto. 

Tebi je sad bitno samo to da si oslobodio cloud prostor da ti mail i backupi za npr whatsapp mogu i dalje raditi. 

 

Znači, google photos aplikacija nije cloud, ali ima mogućnost backupa i sinkronizacije ako to uključiš. 

Isključi samo da ne radi backup više u gphotos i riješeno. Možeš čak napraviti jedan specifičan album gdje stavljaš najbitnije fotografije i pustit na cloud backup samo taj folder. Tak ćeš uštedit prostor i lakše naći najbitnije ako parne mob ili ode na neki drugi način.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2023 14:13 (dax-lax).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gmail - problem

Za početak sam bio u krivom folderu na google disku tamo mi je izlistalo samo dio slika neznam zašto i po kom kriteriju njih 400 tinjak sad sam ušao u ono gdje si me sa početka navodio gdje su sve poslagane u vremenskom okviru i mogu se sve označiti.Nisam uspio alt + A

vec jedino sa shift pa vučem do zadnje slike..Sad je isključeno google sigurnosno kopiranje i sad bi se mogle recimo ove sve skinuti

10 godina
offline
Re: Gmail - problem
dasan kaže...

Ok to sam uradio tvoj savjet sam morao primjeniti na pc u nije bilo moguće na mobu. 

Drugo pitanje vezano za Google disk i slike koje su pohranjene na njemu šta vi radite kad vam se popuni pohrana na disku skidate slike ili ne radite backup fotografija ili ih skidate na HDD..

 

ne snimam slike na google - to prvo...

svako malo napravim backup slika sa 2 mobitela na 2-3 HDD-a koji mi stoje u ormaru... better safe than sorry...

 

ako baš imam neku fotku koju ne bi htio izgubiti drugi dan - onda možda snimim na google drive pa prebacim na komp prvom prilikom... (ali to su rijetki slučajevi gdje ne vrijedi ovo iznad napisano)

 

13 godina
offline
Re: Gmail - problem
Po meni nije to loše ako odlučiš platit za google one. Npr uzmeš 200GB ili više i rokneš cijelu familiju u to. Nije neka para ali te boli kifla ako ikad nešto ode s telefonom. Uzmeš drugi, prijaviš se na google acc i vratiš backup moba komplet.
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Gmail - problem

Znači glavna stvar tko ima puno slika a ne kupuje dodatno pohranu treba isključiti da se radi backup fotografija ili ti sigurnosno kopiranje i onda samo kad mu se nakupilo slika prebaci na Hdd..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gmail - problem

 Ka dođeš na kompu u slike, stisni na jednu pa alt+a da ti sve zabilježi i onda tri točkice gore desno pa preuzmi.

 

Možeš li mi ovo objasniti odem na fotografije kliknem na prvu sliku u gornji lijevi ugao i označim je ona poplavi i označi se kliknem alt + A ništa se ne desi u čem je kvaka kako da ih označim sve ne radi ni ctrl+a

14 godina
offline
Re: Gmail - problem

stisni Shift pa klikaj

Ju je je? Je ju je!
9 godina
neaktivan
offline
Gmail - problem

Ima oko 4250 slika treba ce mi sat pa ce zaštekati pa ponovo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice