MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

poruka: 99
|
čitano: 32.065
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

Pozdrav, stric ima također problema sa povecanim prometom ADSLa, ali on nema bežični internet i nitko mu nezna lozinku, naime radi se o tome kada se pali računalo, s njim se automatski spaja i internet..

Do 15.03. je već imao 14GB,  od kojih je možda sveukupno potrošio 2GB !  Na ispisu spajanja piše na par mjesta, dužina spajanja 24 sata točno i potrošeno po 1GB i nešto malo MB, na 4 druga mjesta piše da se spajao svaki dan između 10:23 i 10:25 na internet te bio spojen do recimo 19:00..

 

Može li se tu što napraviti, da li bi pomglo da se napravi dial up connection pa da se on spaja na internet kada želi na njega??

Koji je razlog tome da internet troši i dok je računalo ugašeno??

Taj problem je prije imala i sestra kada je uzela ADSL, kada je kuća bila prazna, usred noći joj se sam spajao i trošio internet

 

Apple iPhone 3G 16GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Rozario kaže...

ee bas to imam samo ne znam sta wep wpa ili wpa2

WEP ili WPA2 - razlika drastična

WEP probiješ za par minuta

WPA2 ne možeš probiti za par godina

Moj savjet: izmjeni šifru za pristup provideru, šifru za pristup routeru, uspostavi WPA2 zaštitu, a ako je već uspostavljena izmjeni WPA enkripcijski ključ, onemogući emitiranje SSID-a wireless mreže.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

Mogao si wlan zastiti koliko si htio, ako je on ukucao ip tvog routera 192.168.1.1. , i otvorila mu se stranica, onda defaultni user i pass(ili nesro ocito) i sam procitao tvoju sifru. Potom se spojio na tvoj wlan.

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2010 14:41 (Co7).
14 godina
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Co7 kaže...

Mogao si wlan zastiti koliko si htio, ako je on ukucao ip tvog routera 192.168.1.1. , i otvorila mu se stranica, onda defaultni user i pass(ili nesro ocito) i sam procitao tvoju sifru. Potom se spojio na tvoj wlan.

 

Puno ljudi ne razmislja o tome, a to je najlakse za napraviti.

 

 

 

 

Ne pricaj gluposti covjece ... ovaj forum je ogromna hrpa netocnih informacija. Kako ce pristupit routeru ako je wpa zastita ukljucena ?

15 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Co7 kaže...

Mogao si wlan zastiti koliko si htio, ako je on ukucao ip tvog routera 192.168.1.1. , i otvorila mu se stranica, onda defaultni user i pass(ili nesro ocito) i sam procitao tvoju sifru. Potom se spojio na tvoj wlan.

 

Puno ljudi ne razmislja o tome, a to je najlakse za napraviti.

 

E da je tako...., nikad nebi placao internet. Ruter se tek moze konfigurirati kada uspostavis konekciju npr. spojis se preko wi-fia.

 

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2010 14:47 (drnde).
16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Co7 kaže...

Mogao si wlan zastiti koliko si htio, ako je on ukucao ip tvog routera 192.168.1.1. , i otvorila mu se stranica, onda defaultni user i pass(ili nesro ocito) i sam procitao tvoju sifru. Potom se spojio na tvoj wlan.

 

Puno ljudi ne razmislja o tome, a to je najlakse za napraviti.

 

 

 

 

Ala ti lupasssssssssssssssssssssssssssss. A kako ce do ci do mreze da ukucas tu IP adresu i kako znas da je bas ta adresa routera.

15 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

To nisam znao. Znam da sam tako napravio kod moje tetke, ali doduse vec sam bio spojen preko wlana.

Nisam razmisljao da trebas vec biti spojen.

Ispricavm se.

 

Znaci ako nisi spojen na wlan, ne moze se spojiti na router(bezicno)?

 

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2010 14:45 (Co7).
14 godina
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Co7 kaže...

To nisam znao. Znam da sam tako napravio kod moje tetke, ali doduse vec sam bio spojen preko wlana.

Nisam razmisljao da trebas vec biti spojen.

Ispricavm se.

 

Znaci ako nisi spojen na wlan, ne moze se spojiti na router(bezicno)?

 

Ova recenicu si mogao napisat i ovako: Znaci ako nisi spojen bezicno, ne mozes se spojit na router bezicno ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2010 15:11 (JoeFly).
15 godina
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

ajd molim te stavi tu fotokopiju racuna jel mislilm da je ovo nemgouce na kada sam prije oko 2god imo na metronetu 10gb prometa a potrosio oko 70 platio sam ko da sam potrosio 22 jel mi iznad 12gb od prekoracenja nisu nista naplacivali i racun mi nije mogo bit veci od 300kn

16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Co7 kaže...

To nisam znao. Znam da sam tako napravio kod moje tetke, ali doduse vec sam bio spojen preko wlana.

Nisam razmisljao da trebas vec biti spojen.

Ispricavm se.

 

Znaci ako nisi spojen na wlan, ne moze se spojiti na router(bezicno)?

 

Sta ti mislis jel moze? Ukljuci logiku.

14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
lg-viewty kaže...

Pozdrav, stric ima također problema sa povecanim prometom ADSLa, ali on nema bežični internet i nitko mu nezna lozinku, naime radi se o tome kada se pali računalo, s njim se automatski spaja i internet..

Do 15.03. je već imao 14GB,  od kojih je možda sveukupno potrošio 2GB !  Na ispisu spajanja piše na par mjesta, dužina spajanja 24 sata točno i potrošeno po 1GB i nešto malo MB, na 4 druga mjesta piše da se spajao svaki dan između 10:23 i 10:25 na internet te bio spojen do recimo 19:00..

 

Može li se tu što napraviti, da li bi pomglo da se napravi dial up connection pa da se on spaja na internet kada želi na njega??

Koji je razlog tome da internet troši i dok je računalo ugašeno??

Taj problem je prije imala i sestra kada je uzela ADSL, kada je kuća bila prazna, usred noći joj se sam spajao i trošio internet

 

Molim za pomoc ako tko zna..

Apple iPhone 3G 16GB
14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
DhulKarnain kaže...
Mato_Ivanovac kaže...

Eh ja prije 2 godine kada sam uzeo max adsl imo start paket 10gb i počeli meni nabijat promet i ja reče aj na flat i neče se ništa o sjetiti i od 6 mjeseca 2008 godine sam na flatu i niko mi ne nabija promet sve radi pefektno

hahaha pametno. svi sretni, budala plaća. čestitam!

Svaka cast majstoreOsmijeh

Rozario
14 godina
online
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

pa meni ste zakon vi likovi koji imate nezaključane mreže, imam na mobitelu wi-fi i stalno sam visio na internetu.

Da živim u zagrebu ne bih si ni uvodio internet

 
1 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

Ja bi ti preporucio neki drugi router jer taj T-Comov ne valja... Ja imam D-Linka i wireless i nikad se niko nije spojio na njega, sva sreca kad sam ga namjesto sam odma stavio WPA2 jer mi se nekako cinila najboljom zastitom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

Tko ima jedno računalo u kući i samo preko tog računala se spaja na svoju mrežu neka jednostavno iskljući wlan...

Ja nemam potpis!?
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Diablo86 kaže...

pa meni ste zakon vi likovi koji imate nezaključane mreže, imam na mobitelu wi-fi i stalno sam visio na internetu.

Da živim u zagrebu ne bih si ni uvodio internet

U mojoj ulici ima 3 ne zasticena wlan-a i jedan zasticen tak da Cool

Ja neam na kompu bez. internet al zato se spojim ponekad s mobitelom..

Susjedi je netko proslo ljeto nabio oko 1600 kuna racuna, nezna se tko je, nakon toga opet nije zastitila internet

Apple iPhone 3G 16GB
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2010 16:08 (lg-viewty).
16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Rozario kaže...

Ugavnom sastoji mi se od slova i brojki...

..a koliko? 8, 20, više?

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2010 16:50 (SZKlemen).
16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

ije bitno koliko znakova vec koja je enkripcija. Ako imas wpa2 psk sa aes enkripcijom stavi sta god hoces nema probijanja. Jedino ako neko pogodi ali to nije probijanje. Neces valjda staviti ime mreze kuca i pass kuca.

14 godina
neaktivan
offline
RE: HITNO mi trba pomoc kod max adsla
Rozario kaže...

Molim pomoc hitno je.. imam max adsl od 1 gb, i mjesecno sam placo promet oko 20kn nikad vise.

I prije par mjeseci mi je doslo da moram platit 1600kn prometa, imam lozinku i svu mogucu zastitu, al mi je ruter bio upaljen i najvjerojatnije mi se neko konekto preko njega i napravio prometa mjesecno 60gb. Ispisali su mi kad u kolko sati se konektiro...

Dali postoji mogucnost da mi oni naprave popis Ip adresa ko mi se konekto preko rutera npr: 00 1E 98 76 12H...????

ja imam WEP ključ od 26 slova/brojeva, velikih i malih, nema Boga da neko provali...lol

...proud user... www.iptorrents.com www.torrenthr.org digitalhive.org www.revolutiontt.net leecherslairywot.com torrentvault.org bit-united.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: HITNO mi trba pomoc kod max adsla

Jesi siguran? I zasto wep? Stavi ti najvisi nivo zastite koji ti uredjaji podrzavaju jer wep se relativno lako probija.

15 godina
odjavljen
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Co7 kaže...

Mogao si wlan zastiti koliko si htio, ako je on ukucao ip tvog routera 192.168.1.1. , i otvorila mu se stranica, onda defaultni user i pass(ili nesro ocito) i sam procitao tvoju sifru. Potom se spojio na tvoj wlan.

Izvalio si glupost samo takvu, iako si i na tragu istine. U početku su neki routeri imali po defaultu uključenu mogučnost konfiguriranja preko WAN-a, pa su likovi na nasumičnim adresama skenirali da li je port 80 ili 8080 otvoren, te provaljivali u routere i krali šifre od ADSL-a. Danas niti jedan noviji router nema tu opciju po defaultu uključenu, a i operater može lako vidit ako se šifra koristila na drugoj lokaciji.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

Da je to jedina glupost u ovom threadu bilo bi super.

15 godina
protjeran
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

nisam čitao postove gore samo sam pročitao u ćemu je problem....ukucaj si gore u address: 192.168.1.1 ukucaj pod user USER a pod password 0000 i s ljeve strane -ma samo ti vidi sliku 1.0....i tamo ce ti pisat jel ti ko prispojen na mrežu(slika 1.1).

edit://

probaj iz toga nesta iskopat... neznam hoće ti uspjet

1.0 1.0
1.1 1.1
This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2010 18:34 (h_rca777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

Bravo nisi stavio lozinku i sad kada su ti nabili promet možeš se slikat,ti si kriv!

Skype: internet.gospodin
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
lg-viewty kaže...

Pozdrav, stric ima također problema sa povecanim prometom ADSLa, ali on nema bežični internet i nitko mu nezna lozinku, naime radi se o tome kada se pali računalo, s njim se automatski spaja i internet..

Do 15.03. je već imao 14GB,  od kojih je možda sveukupno potrošio 2GB !  Na ispisu spajanja piše na par mjesta, dužina spajanja 24 sata točno i potrošeno po 1GB i nešto malo MB, na 4 druga mjesta piše da se spajao svaki dan između 10:23 i 10:25 na internet te bio spojen do recimo 19:00..

 

Može li se tu što napraviti, da li bi pomglo da se napravi dial up connection pa da se on spaja na internet kada želi na njega??

Koji je razlog tome da internet troši i dok je računalo ugašeno??

Taj problem je prije imala i sestra kada je uzela ADSL, kada je kuća bila prazna, usred noći joj se sam spajao i trošio internet

 

S obzirom da nema WLAN i "nitko mu nezna lozinku" najbolje bi bilo nabaviti Dobermana.

Kao i u većini postova na ovom forumu puno se toga izostavi pa pune dvije stranice pokušavamo shvatiti o čemu se uopće radi.

Bilo bi dobro navesti točan naziv uređaja i koji se način spajanja koristi.

Čemu toliki strah od konfiguriranja uređaja pa nije li osobni interes zaštititi se?!

 

Iskreno,jako mi je žao da netko mora silne račune namiriti ali sam si je kriv. Neka se malo potrudi.

 

Nisam paranoičan ali volim imati stvari pod kontrolom stoga svakom preporučam da se upozna s uređajem koji posjeduje i osobno

ga konfigurira.

 

Za početak obavezno promijeniti lozinku za pristup internetu. Jednostavnim odlaskom na korisničke stranice.

Promijeniti korisničko ime i lozinku za pristup uređaju.

Za WLAn obavezno koristiti WPA2 AES enkripciju,a lozinku formirati od kombinacije slova,brojeva interpunkcija isl..(Lozinka)

Za one koji su još uvijek nepovjerljivi omogućiti i dodati željena računala u MAC filtriranje.

Uređaj nije potrebno isključivati iz napona, dapače s obzirom da u mreži može biti registrirano samo jedno računalo

s odgovarajućim korisničkim imenom ovo je također odlična zaštita.

 

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: HITNO mi trba pomoc kod max adsla
themain.x kaže...

ja imam WEP ključ od 26 slova/brojeva, velikih i malih, nema Boga da neko provali...lol

696e666f726d6972616a207365 ili u prijevodu bi mogao napisati "informiraj se", jer to dobijes kada prebacis iz hex-a u ascii karaktere.

Znaci imas sifru koja je hexdecimalna (mozda si prmjetio da od slova mozes koristiti samo ona od A do F),

kao takva nije case-sensitive (ne razlikuje mala i velika slova), zato dali ti napises 6b ili 6B nema veze jer

obe verzije u ovom slucaju reprezentriraju slovo "k".

Ovo ti je jednaka zastita kao sifra sastavljena od 13 karaktera, velikih i malih slova i brojeva tj. i dalje se radi o 128 bitnoj wep sifri.

 

Kod wep-a (mozda ce te ovo sokirati) nije problem u sifri nego u enkripciji, tako da cak i da mozes koristiti 256bitnu sifru nebi puno pomoglo.

 

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2010 9:21 (drnde).
14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
primeval kaže...
lg-viewty kaže...
...

S obzirom da nema WLAN i "nitko mu nezna lozinku" najbolje bi bilo nabaviti Dobermana.

Kao i u većini postova na ovom forumu puno se toga izostavi pa pune dvije stranice pokušavamo shvatiti o čemu se uopće radi.

Bilo bi dobro navesti točan naziv uređaja i koji se način spajanja koristi.

Čemu toliki strah od konfiguriranja uređaja pa nije li osobni interes zaštititi se?!

 

Iskreno,jako mi je žao da netko mora silne račune namiriti ali sam si je kriv. Neka se malo potrudi.

 

Nisam paranoičan ali volim imati stvari pod kontrolom stoga svakom preporučam da se upozna s uređajem koji posjeduje i osobno

ga konfigurira.

 

Za početak obavezno promijeniti lozinku za pristup internetu. Jednostavnim odlaskom na korisničke stranice.

Promijeniti korisničko ime i lozinku za pristup uređaju.

Za WLAn obavezno koristiti WPA2 AES enkripciju,a lozinku formirati od kombinacije slova,brojeva interpunkcija isl..(Lozinka)

Za one koji su još uvijek nepovjerljivi omogućiti i dodati željena računala u MAC filtriranje.

Uređaj nije potrebno isključivati iz napona, dapače s obzirom da u mreži može biti registrirano samo jedno računalo

s odgovarajućim korisničkim imenom ovo je također odlična zaštita.

 

 

 

 

 

Ima router sa antenom, znaci, mogao bi imati i bezicni internet, ali on koristi samo zicani, pitat cu ga koji model..hvala !

Apple iPhone 3G 16GB
15 godina
odjavljen
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
lg-viewty kaže... 

Ima router sa antenom, znaci, mogao bi imati i bezicni internet, ali on koristi samo zicani, pitat cu ga koji model..hvala !

 

U tom slučaju je 99,9% sigurno da mu je WiFi ostao nezaštičen.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
14 godina
neaktivan
offline
RE: HITNO mi trba pomoc kod max adsla

Pozdrav, kao prvo kad kompjuter ugasiš i zašto ostaviš kada je router upaljen? Jer router radi ko antena pa kad netko s laptopom moguče ulovit vezu i surfa bez tvog znanja a račun ide na tvoj. Najbolja rješenja: Prvo kada ugasiš kompjuter i onda ugasiš router i ištekaš pa ti nebu nabil račun!!! To vrijedi pravili, a vi lijeni koji ostavite router upaljen pa ti je krivo što je velik račun.  Sada kad znaš ubuduče  najviše paziš pa nije ti teško upališ komp i  sve redom upališ router. Kad dobiješ račun i vidjet češ da je puno umanji račun! Pozdrav.

Nenad
16 godina
neaktivan
offline
RE: HITNO mi trba pomoc kod max adsla

Ja tarzan ti jane ;)

 

A sta dok surfas i treba ti router? Sta kao ti tad neko upadne genijalac? Ajd ti fino procitaj cijeli thread i ne lupardaj bezveze. I nauci pisati maternji jezik.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice