YouTube kao izvor zarade

poruka: 365
|
čitano: 162.163
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
YouTube kao izvor zarade

Zavisi od banke tj izdavaoca kartice. Neke debitne mozes koristiti na paypalu neke ne. Ugavnom ti je pokazatelj ako imaju 3cifreni kod pozadi ugavnom ozes koristiti za placanje a ako nemaju ne mozes. Sad da li mozes primati pare na njih vjerovatnije je da ne. Recimo paypal moze ispaltiti novac na Visu classic ali ne i na mster card iako su obje kreditne i povezane sa istim računom. I nemojte brkati refund i isplatu. refund ide na svaku karticu sa kojom mozes lacati na netu ali isplata ne.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Torent kaže...

Zavisi od banke tj izdavaoca kartice. Neke debitne mozes koristiti na paypalu neke ne. Ugavnom ti je pokazatelj ako imaju 3cifreni kod pozadi ugavnom ozes koristiti za placanje a ako nemaju ne mozes. Sad da li mozes primati pare na njih vjerovatnije je da ne. Recimo paypal moze ispaltiti novac na Visu classic ali ne i na mster card iako su obje kreditne i povezane sa istim računom. I nemojte brkati refund i isplatu. refund ide na svaku karticu sa kojom mozes lacati na netu ali isplata ne.

 Tak je.

Sigurnija opcija je ček ili Westeru union.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2015 20:18 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

hvala vam na odgovrima,i kolko se otprilike ceka za isplatu ceka u izonsu oko 200$

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

almir7356   Na youtubu se zarada pokazuje u dolarima , ali adsense će ti isplatiti u eurima. Ako si na youtubu zaradio 200 dolara , onda ćeš dobiti ček koji će iznositi oko 140 eura.

 

Svi čekovi koji su manji od 200 eura se odmah unovčavaju , ali ako ti je ček veći od 200 eura , onda će banci trebati 20-30 dana da ga unovče jer moraju izvršiti "incaso" provjeru čeka zato što se radi o većem iznosu.

 

Evo , samo da kažem još par važnih stvari za koje neki još ne znaju - adsense još uvijek ne može isplaćivati na PayPal ili neki drugi platni procesor. Ima samo 3 načina za isplatu , a to su devizni račun , ček i western union.

 

Koliko vidim iz tvog profila , ti si iz BiH , tako da bi trebao znati da adsense još uvijek ne podržava isplate na western union za državljane bosne i hercegovine.

 

Dakle , ostaju ti samo 2 opcije - ček ili devizni račun. Moj suradnik koristi Intesa Visa Electron karticu koja se besplatno dobiva otvaranjem deviznog računa. Bez problema prima uplate sa adsensa na tu karticu. U adsense je ubacio podatke o deviznom računu koji je povezan s tom karticom , dakle , ime i prezime , naziv banke , SWIFT i IBAN broj.

 

Kada ti adsense šalje zaradu na devizni račun , trebaju proći najmanje 3 dana da bi se novac pojavio na tvom bankovnom računu. To je mnogo brže od čeka jer ne moraš čekati 20 dana da ti ček dođe i još 20-30 dana da ga unovče ako je veći od 200 eura.

 

Moje mišljenje je da je najbolje koristiti Intesa Visa Electron deviznu karticu jer skoro odmah dobivaš uplate , a ta se kartica može koristiti diljem svijeta bez naknade ako se podiže novac na Intesa bankomatima , a osim toga , kartica je besplatna , a mjesečno održavanje kartice je 1,5 KM.

 

Ali ako ti ne odgovara ovaj način isplate ili možda zbog nekog razloga ne možeš primati uplate na devizni račun , onda ostani na čeku. Samo što ćeš morati duže čekati da ti stigne ček , a postoji i rizik da bude ukraden. Meni su već 2 puta ukrali ček u našoj pošti , a kod jednog su malo izrezali kuvertu , vjerojatno da vide što se nalazi u njoj. Zato ću i ja prijeći na Intesa Visa Electron karticu kao i moj kolega.

 

Ipak , na tebi ostaje odluka što ćeš izabrati. Mislim da je Intesa Visa Electron kartica najbolje rješenje jer nju možeš koristiti na svim Intesa bankomatima u cijelom svijetu bez naknade , ali ako ti to ne odgovara , onda ćeš morati preko čekova jer adsense još uvijek ne nudi western union za BiH , nažalost.

 

Jučer sam poslao prijedlog adsensu da uvedu opciju isplate na PayPal , Skrill , Perfect Money , Solid Trust Pay , Payza i Payoneer. Nadam se da će uvažiti moj prijedlog.

Sony DSC-F828
8 godina
odjavljen
offline
YouTube kao izvor zarade

Ako mogu samo jos da malo pojasnim jer iz tvog posta mozda nece biti jasno. Devizni racun mozes otvoriti u bilo kojoj banci ako si punoljetan za par minuta. Ova kartica u ovoj banci koju kolega iznas spominje je zgodan bonus ali nije nikakav uslov za primanje uplata na devizni racun. Ako ne dobijes karticu vrlo jednostavno an salteru banke ili preko ebankinga prebacis eur sa deviznog racuna na tekuci rcun i dalje radis sa njima sta zelis. Ova kartica ti omogucava da to isto uradis ali bez naknade dok prilikom konverzije sa deviznog na tekuci bankaa naplati neku malu proviziju ali ide bez ikakvih problema.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Torent   Znam da se devizni račun može otvoriti i bez kartice , ali bolje je uzeti i karticu jer tada ne moraš trčati u banku svaki put kad primiš uplatu , a također možeš kupovati i na internetu. Bez kartice ne možeš ništa od toga.

 

Ja smatram da je totalno besmisleno ne imati karticu u današnje vrijeme kad je skoro svaka trgovina podržava , bilo to obična trgovina ili on-line.  Nema smisla bezveze se vozikati do banke i još gubiti vrijeme na šalteru čekajući da te isplate , kad ti sav novac odmah može biti dostupan na kartici i odmah ga možeš koristiti bez nepotrebnog odlaženja u banku.

 

Ja sam prije pola godine naručio besplatnu Payoneer MasterCard karticu koju koristim za isplatu zarade s Dailymotion-a , ali vidio sam da je adsense ne podržava , kao ni većinu drugih platnih procesora , pa sam adsensu poslao prijedlog da uvedu Payoneer i sve ostale platne procesore u svoj sustav. Nadam se da će mi uskoro odgovoriti jesu li prihvatili moj prijedlog. Ne znam da li je još netko osim mene poslao takav prijedlog adsensu. Samo se nadam da će ga uvažiti.

Sony DSC-F828
8 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Ocigledno me nisi razumio. Ja sam se slozio sa tobom 100% samo sam pojasnio da deizni moze imati i bez kartice a da je ona samo bonus. Čisto da covjek pogresno ne razumije. Isto tako se slazem sa tobom i u ovome 100%. Ja do sada nisam ni vidio ni cuo za kartice vezane za devizni racun iskreno. Imam 5 kartica trenutno ali nemam niti jednu vezanu za devizni racun. Za nekog ko kupuje povremeno najbolje je prepaid kartica koju nudi NLB razvojna banka u bih. Udjes kupis karticu i za 2 minute izadjes sa karticom i spreman si za internet kupovinu...

14 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Nije tesko otici po isplatu ako ti imaju sto za isplatiti. Kada budes blokiran naglo ces zaboraviti na racune i kartice. :)
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Oldy O kakvim blokadama govoriš? Banka ti može blokirati račun samo u slučaju ako prekoračiš dozvoljeni minus na računu ili ako se ustanovi da je novac ukraden ili se redovno isplaćuje od strane sumnjivog izvora , a Google AdSense sigurno nije na toj listi "sumnjivih isplatitelja".

 

Vidim da na ovoj temi kao i na mnogim drugim temama za internet zaradu ima svakakvih strašljivaca koji se plaše svega i svačega. Kad bih se ja tako plašio , nikad ne bih dogurao do ovakve odlične zarade i pozicije koju danas imam. Staro je pravilo - tko ne riskira , taj ne profitira. To je čista istina.

 

Oni koji se plaše , odustanu od svega i kukaju sa besmislenim izgovorima kao što su "to je nemoguće" , "ne postoji zarada na internetu" , "to su sve priče za malu djecu" , "ne smiješ raditi ovo - ne smiješ raditi ono" , "obavezno moraš platiti porez i na najmanju zaradu" , "nema kruva bez motike" - u ovim izjavama nema nimalo istine , to zna svatko tko se bavi bilo kakvom internet-zaradom. To su samo izgovori za lijenost i nerad. Kad bih ja slušao takve strašljivce koji se boje svega i svačega , odavno bih propao i bio običan švorc koji prosi na ulici.

 

Što se tiče poreza , lako ga je izbjeći - ne isplatiš zaradu odjednom , već malo po malo. Ako imaš mjesečnu zaradu od 1000 eura , samo je "rasiječeš" na 4 dijela i potrošiš kroz 4 tjedna i porezna uprava ti ne može ništa jer u svakoj uplati nije došlo puno novca na tvoj račun.

 

Znam da je ta porezna uprava kod vas u Hrvatskoj jako rigorozna , dok je ovdje kod mene u BiH skoro nepostojeća. Nikad nisam platio nikakav porez na zaradu , kao ni bilo koji član moje obitelji , pa čak nitko od mojih susjeda nikad nije imao problema s porezima , i na kraju nikome ništa nije bilo.

 

Što se tiče primanja zarade u Hrvatskoj , porezna ne može ništa ako uplate nisu velike , tako da ako netko ima visoku zaradu , neka samo rasiječe isplate na 4 ili više dijelova i to potroši u 4 tjedna , a ako su čak i ti rasječeni iznosi preveliki , neka rasječe na još više dijelova , recimo na 5 ili 10 ili više i neka to potroši za 5-10 ili više tjedana , ako je potrebno.

 

Ako imaš inozemnu karticu kao što je Payoneer , možeš u potpunosti izbjeći bilježenje transakcija i plaćanje poreza od strane hrvatske porezne uprave čak i ako isplaćuješ svu zaradu odjednom. Samo odeš u BiH ili Sloveniju ili bilo koju drugu zemlju koja ti je najbliža i tamo podigneš zaradu na bilo kojem bankomatu. Naravno , putovanje u inozemstvo ti se isplati samo u slučaju da imaš veću zaradu i da je redovna.

 

Payoneer dozvoljava podizanje maksimalno 5000 dolara dnevno s kartice.

 

Sve ove podatke sam dobio iz pouzdanih izvora i od iskusnih ljudi koji desecima godina posluju preko interneta tako da oni jako dobro znaju što treba napraviti kad se pojave neki problemi. Meni i mnogima drugima su puno pomogli i zato sam im vrlo zahvalan.

Sony DSC-F828
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2015 3:45 (dream.fighters.90).
14 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Mislim da je kolega Oldy prvenstveno mislio na blokade od "drage nam" Fina-e koje sjedaju korisnicima neplatišama zbog nemarnosti ili nemogućnosti vracanja dugova.

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
8 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

sbcreation Hvala Bogu , kod nas u BiH nema te Fine da nam lupa visoke poreze. Što se tiče Hrvatske , ta vaša porezna uprava je jako rigorozna i može vas lako kazniti , dok kod nas u BiH nema takve stroge kontrole. Moja susjeda mjesečno zaradi na internetu preko 1000 eura kao prevoditelj za razne kompanije u inozemstvu i nikad nije plaćala poreze , a porezna uprava je nikad nije kaznila zbog toga. Ali kod vas u vašoj lijepoj Hrvatskoj je totalno druga priča. Kaznit će vas i za utaju najmanjeg poreza , jednom kad izlistaju vaše transakcije.

Sony DSC-F828
14 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Da na finu sam mislio naravno
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

interesuje me sta znaci kartica dugovanja u adsense http://prntscr.com/a1zq4w

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
To znače vjerovatno invalidni klikovi koje si naplatio a nisu stvarni tj. ne pokazuju stvaran interes nekoga za tim proizvodom pa oglašivači traže taj novac nazad a youtube tereti tebe. Kažem vjerovatno.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

pošto nisam u drugoj temi dobio odgovor, pitat ću ovdje istu stvar 


bavim se remixanjem tuđih i mixanjem vlastitih pjesama, pa me zanima da li ja mogu ostvariti zaradu preko svojih radova, znači da samo od pregleda na mojim pjesmama, ne na ovim remixiranim pošto tu kršim prava i kolika bi otprilike zarada bila npr na 100 000 pregleda 

 

 

kanal mi je dosta mali, nemam ni 100 subova, al vjerujem da bi na original mixu kojeg planiram uskoro izbaciti uspio skupiti dosta pregleda pa što onda to ne iskoristiti i napraviti neku zaradu od toga, a s obzirom da nemam iskustva u tome, ne znam kak to sve skupa ide, koja je najbolja opcija itd stoga mi treba pomoć vas iskusnijih da me usmjerite da se ne za*ebem odma na početku pa da dobijem kasnije zabranu od google adsensea itd

i dodatno pitanje, da li će me youtube zajebavati ako uzmem neki video sa youtubea i na njega dodam svoju traku, eo npr uzmem 3-4 min ovog videa 


i mutam njihovu muziku a ubacim svoju, da li se to smatra pod kršenjem autorskih prava i da li mogu biti sankcioniran...logika mi govori da mogu ali dosta sam već takvih videa viđo po yt gdje su spotovi preuzeti od nekud a muzika ubacena..cak i ovi poznatiji to rade

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Možeš raditi što hoćeš, međutim u principu bi smio koristiti samo one koji za license imaju Creative Commons.

 

13 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Tom69 kaže...

Možeš raditi što hoćeš, međutim u principu bi smio koristiti samo one koji za license imaju Creative Commons.

 

 stvar je trenutno ovakva, sigurno ste svi čuli za pjesmu Albatraoz, e odradio sam neki remix....cak nije ni remix jer jedino sto sam uzeo iz te pjesme je 4-5 sekundi vokala(fuck that little mouse, radi build upa), a ostalo sam sam odradio, odsviro melodiju, bass itd, znaci 99% pjesme je moje dok je taj 1% iz te original pjesme, i to što sam ja sviro nema veze s originalnom pjesmom da ne pomislite da sam elemente samo presviro 

 


osim toga, posluso sam tebe u vezi tih videa koji imaju licencu creative commons, 3 sam iskoristio, al sam takodjer iskoristio jedan kojeg ni nema na yt, nego sam skino sa fejsa, al je od dosta poznatog producenta i isto tako sam uzeo minutu videa sa UMF-a 2014 u splitu, znaci i tu je prakticki 80% videa dopusteno dok ovih 20% vjerojatno nije 

e sad me zanima, kolika je vjerojatnost da me youtube skuži da sam koristio te stvari koje nebi smio i da li smijem opće na to sad stavit oglase putem adsensa. 

 

Znam da Vam ova pitanja zvuce mozda malo glupo, al zelim bit siguran i ne zaletit se pa da mi skinu video i lupe strike i ko zna sta sve ne...i ovako su mi brisali vec neke remixe, doduse nisam na njima zaradjivao, al 4-5 su mi ih uklonili zbog onog KVZ-a 


Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
12 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Kratko pitanje..dali je moguće zaraditi na youtube na način da su uploada neki copirighted video (npr. napravi se kanal sa dokumentarcima)..Znači da se ne pali monetitacija, nego da se ostvari neki prihod prema broju pregleda?

 

Hvala.

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Luc989 kaže...

Kratko pitanje..dali je moguće zaraditi na youtube na način da su uploada neki copirighted video (npr. napravi se kanal sa dokumentarcima)..Znači da se ne pali monetitacija, nego da se ostvari neki prihod prema broju pregleda?

 

Hvala.

 Ako nisi uključio monetizaciju reklame se ne prikazuju i samim time ne možeš dobiti nikakav novac.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
13 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Imam 2 pitanja.

 

1. na video mi prikazuje da je unovceno a ne prikazuje nikakve oglase

 

2. na youtube prikazuje zaradu od 11$ a adsence je stalno na 0

 

jel mi moze netko ovo malo bolje objasniti

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Ispočetka ne idu baš reklame na svakom unovčenom videu. Kako kanal raste tako to dođe na svoje mjesto. Znači oni koji reklamiraju preferiraju jače kanale. A drugo obično 12. u mjesecu a za predhodni mjesec se dodaje zarada na adsense. Nakon obračuna koji kreće prvog u mjesecu. Znači provjera klikova ukratko.
 
0 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
YouTube kao izvor zarade

I have raed about it alot. But have earned nothing from it because of having topicless about videos.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Odlučio sam i ja uskrsnuti stari kanal, malo ga dotjerati i početi snimati nove klipove....

 

Zarada mi nije primarni cilj, ali zasigurno jedan od u bližoj budućnosti.

 

Svaki subscribe je dobrodošao - HVALA :)

 

Gledamo se!!!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Pozdrav,

 

Zanima me da li ako dodam dva yt kanala na jedan adesnse racun u slucaju da dođe do kršenja prava i blokiranja jednog od ta dva racuna, da li mi propada komplet adsense racun, i da li cu izgubiti i zaradu od drugog kanala i mogucnsot nastavka posla na tom drugom kanalu ? Ili mi je bolja varijanta da za drugi kanal pravim drugi adsense nalog? 

 

 

Još me zanima, citam ovdje kod vas svi spominju neku zaradu od 1-3$ po 1000 pregleda.. Ja imam jedan video 120k pregleda, zarada 1.5€ , drugi 65k  pregleda zarada 0.9€ ...... Doduše oba su vecinom pregledi sa balkana.... Šta bi mogao biti problem, možda kratak video (nekih 20-30s) ? 

 

 

Još me zanima i da li je veca zarada na dužim videima ? Vecina videa na kanalu mi je 20-30s, i imam ukupno 250k pregleda na kanalu  i zaradu od 11€.. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Dizem malo temu iz mrtvih da ne otvaram novu.

Imam jedno pitanje, u 3. mjesecu sam tek monetizirao yt kanal, nisam ni znao da to treba, i pocelo mi prikazivat nayt kao svako tolko po jedan cent zarade... reko ok , ionako je kanal nov ima svega par videa, ali onda odjednom viidm nesto u novostima, da po novom tko nema 10 000 pregleda ne moze primat zaradu, a ja sam trenutno na 4000 pregleda... i krenuli ti centi da se tope, i kroz mjesec dana danas imam 0$ :/

 

Jel mozda to radi tog dok ne dostignem 10 000 pregleda pa su mi polako uzeli ili ima nesto trece u pitanju? 

 

 

Btw, ako netko hoce bacit oko na moj kanal i ako mu se svidi, i prijedlozi su dobro dosli :)

 

https://www.youtube.com/channel/UC5Ho4FRkSy4LSEmY2XPKvnA

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Pozdrav..zanima me pocela sam snimat videe ali reklame se ne pojavljuju na njemu,a sad sam primjetila da kad netko odgleda vido broj pregleda ostaje isti.

povezaj je youtub sa adesens racunom molim vas recite mi ako znate u cemu je problem

12 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Emiramis kaže...

Pozdrav..zanima me pocela sam snimat videe ali reklame se ne pojavljuju na njemu,a sad sam primjetila da kad netko odgleda vido broj pregleda ostaje isti.

povezaj je youtub sa adesens racunom molim vas recite mi ako znate u cemu je problem

 Trebaš:

Trebaš ispunjavati sve zahtjeve i verficirati kanal.

Povezat s AdSensom (to očito jesi)

Pa onda pod kanal omogućiti Unovčavanje

I onda na videima pod opcijama uključiti unovčavanje za taj video.

I onda ti oni kanal mora imati 10.000 pregleda da bi prošao "pregled" i odobrenje.

 

To ti sve napravila?

 

A zašto broj pregleda ne raste.. to ti ne znam...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

*

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 11:10 (McSimon).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
McSimon kaže...

Da li u Hrvatskoj porezna oporezuje prihode od youtubea?

Postoji li neki iznos koji može proći "ispod radara"?

 

Pitam jer sam prešao granicu isplate, tako da idućeg 15. u mjesecu ću imati prvu isplatu, i ako se nastavi ovakvim tempom, mislim da će biti i preko 100 €, pa me zanima ima li tko iskustva s tim.

 Bravo! :D Sa čim se baviš? Nešto za klince? Igre? Sport?

 

Službeno, sve novce koje dobiješ morao bi prijaviti na poreznu. 

Ja sam imao kanal, dobio sam isplati na račun, i naravno, nisam prijavio.

I nikome ništa. Ali, nitko mi ne garantira da mi neće za koju godinu stići prijava od porezne, il tako nešto.

 

A ako stvarno postoji neka cifra do koje se ne mora prijavljivati, nek netko javi! S tim nisam upoznat.

 

Kako to stiže uplata? Na karticu ili Western Union?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

*

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 11:10 (McSimon).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice