Acquisitum Magnum - ADM

poruka: 2.575
|
čitano: 802.456
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Na zadnji e-mail sam im poslao u odgovoru tu stranicu audiocheck te ih usmijerio na taj test koji to što meni smeta čini očitim.     

Nisu mi odgovorili već više od tjedan dana(nakon što su mi odgovorili da su prosljedili to tehničaru za testiranje te da će to obaviti).     

072414414 zovem svaki dan zadnjih tjedan dana, ni jednom mi se nije itko javio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 22:16 (Tipkalo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Jesi poslao prijavu inspektoratu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Tipkalo kaže...

Kad sam došao u trgovinu taj zaposlenik stariji, Boris, ako se tako zove, taj koji je me omalovažavao, je rekao da oni to neće testirati jer ne mogu nego da će to slati u ovlašteni servis jer moraju..

To sam već rekao, ali ponavljam jer.. Da dodatno skrenem pažnju na kakvi su..

Pričaju gluposti, nemaju što trgovci testirati, pa nisu oni stručni niti ovlašteni za to.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 0:52 (lovacmaki).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Zovem svaki (radni)dan 072-414-414.    

Ne znam točno što znači poslati tu prijavu, i želim se informirati što bolje mogu uz pomoću foruma i tog društva za zaštitu potrošača..     

8 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Vjerojatno ti vide broj i ne javljaju se, ako ti kasnije bilo tko bude srao kako ih nisi kontaktirao lijepo trazi ispis poziva. Ako zoves s kucnog, zovi s mobitela, mobitela brata, sestre, matere, oca bilo koga. Za prijavu neznam, neka ti to rece neki iskusniji. Oni moje pare vise nece viditi to je 100%, to su prevaranti koji se prave da su dobri trgovci, a zapravo su nitko i nista. Kada sam kupovao konfu, sastavili mi i poslali, satima sam pokusavao instalirat windowse i bojao sam se otvoriti tada kuciste zbog garancije (davno bilo) i debili nisu spojili maticnu sa hardom i oni se zovu serviseri.... onda kasnije poslao laptop na servis vidis otkinut 1 dio, onaj meki kada sklapas ekran da bas ne udara izravno na laptop, ona mala spuzva, zalijepili kao djeca nisu me ni obavijestili o tome, samo popravili laptop i poslali nazad. I ona stara prica ako nitko nije vidio moj post prije, ako vam bilo koji ekran ima manje od 7 mrtvih pixela i to mislim na sve vrste ekrana koji ukljucuje i laptopa nece vam nista radit, samo ce vam reci da ekran treba imati 7+ mrtvih pixela da bi oni priznali servis i sada zamisli covjeka sa 6 mrtvih pixela na ekranu, a ekran ili laptop platio 10 000kn+.... ma sramota.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 22:42 (Kresimir4).
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Tipkalo kaže...

Zovem svaki (radni)dan 072-414-414.    

Ne znam točno što znači poslati tu prijavu, i želim se informirati što bolje mogu uz pomoću foruma i tog društva za zaštitu potrošača..     

 Neznam stvarno sto ti zoves i koga zoves. Na taj broj ti se vec netko trebao javit. Nisam vise siguran dal trolas ili sta? Uglavnom.

https://www.mingo.hr/page/uprava-za-inspekcijske-poslove-u-gospodarstvu

Prijava se može podnijeti:

  • putem elektroničke pošte: prijave@mingo.hr na propisanom obrascu PRIJAVA POTROŠAČA TRŽIŠNOJ INPEKCIJI

  • putem Centralnog informacijskog sustava za zaštitu potrošača (CISZP)- https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp

  • putem pošte na adresu:

    MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, PODUZETNIŠTVA I OBRTA

    UPRAVA ZA INSPEKCIJSKE POSLOVE U GOSPODARSTVU

    Ulica grada Vukovara 78, 10 000 Zagreb

  • osobno u Pisarnici Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta 

  • PODRUČNA JEDINICA - SLUŽBA INSPEKCIJSKOG NADZORA U ZAGREBU

    Ulica grada Vukovara 78

    10 000 Zagreb

    Tel: 01/6109-724

    E-mail: infopjzg@mingo.hr

 

Znaci sastavi neki dopis. Opisi slucaj sto se dogodilo, ukljuci sve te njihove odgovore s emaila u posebne priloge, napisi da su ti prijetili naplatu servisa i napisi da ne postuju zakone RH (zoo cl. 423) jer ti to jos nisu servisirali i/ili ako se nemoze servisirat izdali novi proizvod ili povrat novaca obavili (ako si ti to dao na servis). Ili ako mislis da je to nedostatak onda se pozivas na clanke istog zakona 401/404. Pismeno s povratnicom i to je to. Nemas koga sto zvati. Cekaj odgovor inspektora. Ostavi svoje podatke unutra da te inspektor moze kontaktirati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2017 1:29 (sandokan111).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Isto kao što si mi "5 puta" rekao ono nešto gore, a nisi nego si samo jednom to bio spomenuo, sada me optužuješ da sam troll.

Molim te nemoj.

 

Zovem svaki dan, i nije mi se itko javio. Čekam minutu, ili dvije, koliko već treba da automat sam prekine poziv jer "nijedan operater nije dostupan".

U početku uopće nisam kužio da sam na čekanju, nego sam mislio da se jednostavno ne javlja itko zbog načina na koji im automat radi(zvoni kao kada je telefonska linija ne zauzeta, te tek nakon nekon vremena se javi automat i kaže da se čeka na slobodnog operatera, umjesto da se odmah da do znanja da si na čekanju. Veza se sama prekine nakon minutu dvije jer su svi operateri zauzeti umjesto da si na čekanju cijeli vrijeme.).

Probaj sam.

 

Hvala ti na uputama..
Volio bih ovo što prije riješiti.

Što misliš o tome da im, ADM-u, prije pokretanja ičega kažem da to namjeravam napraviti ukoliko ne dobijem povrat novca?

Naravno da mi je cilj ovo riješiti sa što manje zavrzlame.. I što brže.. Riješavanje situacije sa prijavom pretpostavljam da bi trajalo puno dulje od brzo.

Hvala ti još jednom na uputama..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Kresimir4 kaže...

Vjerojatno ti vide broj i ne javljaju se, ako ti kasnije bilo tko bude srao kako ih nisi kontaktirao lijepo trazi ispis poziva. Ako zoves s kucnog, zovi s mobitela, mobitela brata, sestre, matere, oca bilo koga. Za prijavu neznam, neka ti to rece neki iskusniji. Oni moje pare vise nece viditi to je 100%, to su prevaranti koji se prave da su dobri trgovci, a zapravo su nitko i nista. Kada sam kupovao konfu, sastavili mi i poslali, satima sam pokusavao instalirat windowse i bojao sam se otvoriti tada kuciste zbog garancije (davno bilo) i debili nisu spojili maticnu sa hardom i oni se zovu serviseri.... onda kasnije poslao laptop na servis vidis otkinut 1 dio, onaj meki kada sklapas ekran da bas ne udara izravno na laptop, ona mala spuzva, zalijepili kao djeca nisu me ni obavijestili o tome, samo popravili laptop i poslali nazad. I ona stara prica ako nitko nije vidio moj post prije, ako vam bilo koji ekran ima manje od 7 mrtvih pixela i to mislim na sve vrste ekrana koji ukljucuje i laptopa nece vam nista radit, samo ce vam reci da ekran treba imati 7+ mrtvih pixela da bi oni priznali servis i sada zamisli covjeka sa 6 mrtvih pixela na ekranu, a ekran ili laptop platio 10 000kn+.... ma sramota.

 Krivo si me shvatio, ne pokušavam nazvati ADM nego 072-414-414, društvo za zaštitu potrošača.

 

Ja sam do sada direktno i indirektno(preporuke) više od 20000kn potrošio u ADM-u(nikad išta loše, štoviše samo pozivitno), no ova sad situacija je bolest..

Da dođem u servis i vrijeđaju me..

Naravno, više ne idem tamo, a ova trenutna situacija samo da se što prije razriješi..

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 22:41 (Tipkalo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Tipkalo kaže...

 Krivo si me shvatio, ne pokušavam nazvati ADM nego 072-414-414, društvo za zaštitu potrošača.

 

Ja sam do sada direktno i indirektno(preporuke) više od 20000kn potrošio u ADM-u, no ova sad situacija je bolest..

Da dođem u servis i vrijeđaju me..

Naravno, više ne idem tamo, a ova trenutna situacija samo da se što prije razriješi..

PODRUČNA JEDINICA - SLUŽBA INSPEKCIJSKOG NADZORA U ZAGREBU

Ulica grada Vukovara 78

10 000 Zagreb

Tel: 01/6109-724

Zovi taj broj, pa javi kako je prošlo.

9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Tipkalo kaže...

Isto kao što si mi "5 puta" rekao ono nešto gore, a nisi nego si samo jednom to bio spomenuo, sada me optužuješ da sam troll.

Molim te nemoj.

 Ne, to je bilo da sam te 5 puta pitao kako je kupljeno. 10.9 sam ti prvi puta napisao da posaljes prijavu trznoj. Ponovio kasnije jos par puta. Danas je 24.9 ti jos uvijek nisi poslao tu prijavu. Neznam sto bi dalje htio? Da netko to umjesto tebe napravi? To nazalost ne ide tako, morat ces to sam. Da si obavio kad sam prvi puta napisao vec bi rjesio slucaj, a ti sad opet pitaj "zvat cu ovaj broj" ili "da zovnem jos koji puta adm mozda se prepadnu i posalju mi novce" i onda nakon par dana opet dodji i reci da ti eto, reklamacija nije rjesena..

Radi ovog sumnjam da si trol jer da si htio rjesit slucaj, doslovno bi vec bio rjesen jer je rok 15 dana od prijave.

Tipkalo kaže...
Probaj sam.

 Probao sam puno vise od jednog puta i nisam nikakvih problema imao s dobijanjem linije. Niti jedan put.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
sandokan111 kaže...
Tipkalo kaže...

Isto kao što si mi "5 puta" rekao ono nešto gore, a nisi nego si samo jednom to bio spomenuo, sada me optužuješ da sam troll.

Molim te nemoj.

 Ne, to je bilo da sam te 5 puta pitao kako je kupljeno. 10.9 sam ti prvi puta napisao da posaljes prijavu trznoj. Ponovio kasnije jos par puta. Danas je 24.9 ti jos uvijek nisi poslao tu prijavu. Neznam sto bi dalje htio? Da netko to umjesto tebe napravi? To nazalost ne ide tako, morat ces to sam. Da si obavio kad sam prvi puta napisao vec bi rjesio slucaj, a ti sad opet pitaj "zvat cu ovaj broj" ili "da zovnem jos koji puta adm mozda se prepadnu i posalju mi novce" i onda nakon par dana opet dodji i reci da ti eto, reklamacija nije rjesena..

Radi ovog sumnjam da si trol jer da si htio rjesit slucaj, doslovno bi vec bio rjesen jer je rok 15 dana od prijave.

Tipkalo kaže...
Probaj sam.

 Probao sam puno vise od jednog puta i nisam nikakvih problema imao s dobijanjem linije. Niti jedan put.

"Ne, to je bilo da sam te 5 puta pitao kako je kupljeno."

Na što drugo sam mogao misliti...

  

Zašto ti trebam naglašavati da ne skačem na prijedloge ljudi sa interneta..

 

"Probao sam puno vise od jednog puta i nisam nikakvih problema imao s dobijanjem linije. Niti jedan put."

Možda živimo na različitim planetima..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
lovacmaki kaže...
Tipkalo kaže...

 Krivo si me shvatio, ne pokušavam nazvati ADM nego 072-414-414, društvo za zaštitu potrošača.

 

Ja sam do sada direktno i indirektno(preporuke) više od 20000kn potrošio u ADM-u, no ova sad situacija je bolest..

Da dođem u servis i vrijeđaju me..

Naravno, više ne idem tamo, a ova trenutna situacija samo da se što prije razriješi..

PODRUČNA JEDINICA - SLUŽBA INSPEKCIJSKOG NADZORA U ZAGREBU

Ulica grada Vukovara 78

10 000 Zagreb

Tel: 01/6109-724

Zovi taj broj, pa javi kako je prošlo.

 Ne mogu njih zvati zbog ovoga:

  • "Ukoliko trebate savjete ili upute za ostvarivanje svojih prava vezane za zaštitu potrošača obratite se Savjetovalištima za zaštitu potrošača ili udrugama za zaštitu potrošača."

 

Hvala na savjetu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Ti radiš prijavu a ne tražiš savjet.
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Tipkalo kaže...
Zašto ti trebam naglašavati da ne skačem na prijedloge ljudi sa interneta..

 KK. sretno. Vidimo se za 10 dana s novim pitanjem "admu sam zaprijetio urocima ali me ne shvacaju ozbiljno".

12 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Dobio sam odgovor da je "ovlašteni servis prolgasio uređaj ispravnim"..

Nisu mi rekli da ga šalju u ovlašteni servis već da će ga njihov tehničar pogledati sa tim testom kojeg sam im ja dao..

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 16:01 (Tipkalo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Bio sam upravo u prodavaonici.

Nisam dobio povrat novca.

Gospodin za prodajnim pultom kojega se sjećam da već odavno radi u ADM-u mi je rekao da razlog zašto mi servis neće izdati povrat novca je to što je proizvod otvoren.

Napokon da mi je nešto rečeno u vezi mog primarnog cilja od kako mi je tokom prvog prije sve ove zavrzlame obavljenoga poziva rečeno da ću dobiti povrat novca samim povratom proizvoda u prodavaonici.

Savjetovao sam se sa jednom pravnicom, doduše ovo nije njeno polje.

Rekla mi je da pošaljem prijavu u svakom slučaju.

3 puta su mi lagali, 2 puta od toga napismeno, i jednom su mi prijetili sa naplatom lažne usluge.

To sve naravno povrh toga što mi ne žele izdati povrat novca za proizvod za koji im je evo i ovlašteni servis dao feedback da radi kako spada(ja nemam sumjne u to da ukoliko dođe do vještačenja da bi se otkrio problem, makar bilo nužno moje navođenje).

Šaljem prijavu sutra.

 

P.S. nebi trebalo biti iznenađujuće to da je i sam "ADM" naletio na sve ovo što postam po forumima(barem gospodin Boris).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Sada mi nije jasno, dobivaš povrat novca ili ne?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Ne, ne dobivam povrat novca.
Ko zna sa čime će prijava rezultirati.
Možda će doći do vještačenja koje će oni morati platiti (jer će se zaključiti da sam ja u pravu ukoliko dođe do vještačenja).

Zavrzlama, sve ovo, no zamisli da su mi odmah na početku rekli da mi neće izdati povrat novca zbog toga jer je proizvod otvoren(a ne da mi kažu da ću dobiti povrat novca čim dođem u poslovnicu te se dogodi što se dogodilo po mom dolasku u poslovnicu radi obavljanja prethodno spomenutoga xD)..
Ne bih se uopće raspitivao niti išta, samo bih to prihvatio jer skroz ima smisla.
Ukoliko nije očito(a pretpostavljam da nije), istaknuti ću da još uvijek mislim da imam pravo na povrat novca, iako je proizvod otvoren.
Let's see how this goes.

Hvala ti na pomoći, tebi i sandokan111.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 0:58 (Tipkalo).
8 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

skroz su propali...

8 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

ajme nije mi zapamtilo post, koji forum u pm!!!!!!!!!

 

Uglavnom upisite "mining" na njihov sajt i pogledajte kuciste, oni su proizvodac. 500kn za mining kuciste napravljen tako da su rastavili postojece kuciste i jos na njega stavili frame, izgled katastrofa i prevelik je, pola ventilatora od grafe udaljene X cm od kabela katastrofa, onda graficka gdje navode da imaju samsung memoriju, kako oni to znaju? Morali su otvoriti grafu, i vidit na kompu koju vrstu memorije imaju, sto znaci automatski rabljena roba, a garancija? Ma zamutit ce oni tu nesto.

14 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Više nikada u ADMu,a uvijek mi je bio primarna lokacija za kupovinu. Razlog,kupujem tri komponente,nebitno sada koje,na webu dućana piše da su dostupne,lijepo se zelene. Posjet dućanu,naravno nema ih,pokusaj uvaljivanja drugih komponenti neuspješan.

Pitam zašto stavljate da su dostupni a odgovor je čitaj mala slova di piše da se treba provjeriti dostupnost telefonom,i da zeleno dostupno ipak ne znači fizički dostupno. U 2017oj godini,informatički dućan koji tako posluje za mene je prošlost.

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Moj PC  
11 1 hvala 0
11 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Sa reklamacijama nisam imao za sad problema...al kaj se ljubaznosti tice, nisu bas za pohvalu...

 

Interesantan slucaj... javi kaj si rijesio

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
DwightSchrute kaže...

Više nikada u ADMu,a uvijek mi je bio primarna lokacija za kupovinu. Razlog,kupujem tri komponente,nebitno sada koje,na webu dućana piše da su dostupne,lijepo se zelene. Posjet dućanu,naravno nema ih,pokusaj uvaljivanja drugih komponenti neuspješan.

Pitam zašto stavljate da su dostupni a odgovor je čitaj mala slova di piše da se treba provjeriti dostupnost telefonom,i da zeleno dostupno ipak ne znači fizički dostupno. U 2017oj godini,informatički dućan koji tako posluje za mene je prošlost.

 

Moram se složit s ovime.

 

Prije jedno cca. 6. mjeseci sam isto tako bio gledao jednu malo "egzotičniju" komponentu i uredno je bila zelena lampica pored proizvoda - mislim si super, provedem jutro u odlasku do njih ( živim na drugom kraju Zagreba ), i lo and behold, nemaju na lageru i pokušavaju uvalit drugu komponentu.. naručio sam na kraju ipak bio od njih jer je dostava s ebaya trajala par dana duže i bila je malo skuplja, ali osim ako ne moram, nemam namjeru u ADM-u išta više uzimati. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 21:19 (ormar).
12 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
ormar kaže...

 uredno je bila zelena lampica pored proizvoda - mislim si super, provedem jutro u odlasku do njih ( živim na drugom kraju Zagreba )

 Joj daj prestanite kukat oko gluposti, vidi se da ste jučer otkrili internet i webshopove.

Ne postoji web trgovina koja ažurira stanje lageru u realnom vremenu, svi su oni povezani s nekoliko distributera i stanje se stalno mijenja, to nije problem samo ADM-a nego svih trgovina.

Normalno da treba telefonski ili e-mailom provjeriti raspoloživost artikla, pogotovo ovi koji "žive na drugom kraju grada".

Eto živiš na drugom kraju grada i ravnaš se po nekakvoj zelenoj lampici i onda ti je trgovina kriva... :facepalm:

Tko ti garantira da neće trojica ući u trgovini u međuvremenu dok ti dođeš do njih i tražiti baš taj artikl? Možda je nešto dostupno u 10:00h, a u 10:10 više nije.

 

Naučite se kupovati online i naučite se koristiti mejlom i telefonom te provjeriti raspoloživost i rezervirati robu ako je moguće, a ne tu po forumu pisat gluposti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 22:40 (bill_jobs).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
bill_jobs kaže...

 

Naučite se kupovati online i naučite se koristiti mejlom i telefonom te provjeriti raspoloživost i rezervirati robu ako je moguće, a ne tu po forumu pisat gluposti.

 

Online kupujem u alzashopu i computeruniversu,koji očito mogu ažurirati stanje na svom skladištu redovno. Ali ako ja sjedim na kavi u maksimirskoj,5 min ranije provjerim stanje u ADMu,i dođem u dućan i ne postoji ne jedan,nego sva tri artikla "na raspolaganju" onda je to zavaravanje kupca.

NEĆU zvati telefonom i slati mailove za dodatne provjere, nego ako želite moje novce onda kao informatički dućan najmanje što možete napraviti je povezati svoju bazu podataka na skladištu i svoj web. 

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 23:25 (DwightSchrute).
12 godina
protjeran
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Jel ti prošetaš do češke i alzashopa kad kupuješ ili šta?

Jel razumiješ ti da postoji online kupnja i fizička kupnja?

Ne možeš provjeravati dostupnost na webshopu i onda otići u fizičku trgovinu i to tražiti! Pa nemaju trgovine skladište od 5000 kvadrata.

To što ti vidiš na webu je dostupnost kod dobavljača i vrijedi ako naručuješ ONLINE.

Jasno ti piše kod svakog artikla da "za provjeru stanja u trgovinu njih kontaktiraš".

 

Kako sam rekao, prvo se trebaš naučiti koristiti webshopovima i općenito internetom jer ne znaš šta pričaš.

 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

tako je, pise ispod svakog artikla, i alzashop isto ima takav sustav, da imaju ducan u hrvatskoj onda bi bila ista stvar i kod njih. 

 

Stanje artikla odnosi se na mogućnost on-line narudžbe, a ne na stanje lagera u fizičkoj trgovini.

Linux, Arch Linux.
8 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

vrijeme je novac. Ako trgovina zeli ostvariti zaradu azurirat ce webshop normalno, ali ovdje na balkanu to je katastrofa. Ako ti je zeleno, dodas u kosaricu, platis i onda ti kasnije kao sto je meni adm bio poslao da taj proizvod nije raspolozen i savjetuju mi drugi proizvod, pa hebote umjesto da ovaj gubi vrijeme na telefonu i po mailovima, zaposli 1 covjeka koji ce samo azurirati sajt. Imas trgovine sa istim vlasnikom u zagrebu, splitu i osijeku i onda pise u osijeku nedostupno, a svako 1-2 dana dolazi kombi do osijeka, pa sto je problem staviti u zagreb proizvod i poslat ga u osijek ionako mjesecno placa kompaniji koja prevozi. Totalna glupost. Gledaj strane webshopove, pa nisu debili, da jesu onda bi radili kao nasi, sve je zeleno, kada se ide naruciti nema, pa onda nemoj stavljati ni zeleno ni crveno nego samo tipku KUPI, kada uplati pa onda ti salji mailove da toga proizvoda vise nema, a to se i dogada bez crveno/zeleno.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
bill_jobs kaže...

Jel ti prošetaš do češke i alzashopa kad kupuješ ili šta?

Jel razumiješ ti da postoji online kupnja i fizička kupnja?

Ne možeš provjeravati dostupnost na webshopu i onda otići u fizičku trgovinu i to tražiti! Pa nemaju trgovine skladište od 5000 kvadrata.

To što ti vidiš na webu je dostupnost kod dobavljača i vrijedi ako naručuješ ONLINE.

Jasno ti piše kod svakog artikla da "za provjeru stanja u trgovinu njih kontaktiraš".

 

Kako sam rekao, prvo se trebaš naučiti koristiti webshopovima i općenito internetom jer ne znaš šta pričaš.

 A ti prvo trebaš razumijeti pojmove dostupnost u dućanu, dobavljivost od dobavljača i prednarudzbu. Evo ti par slika iz Alzashopa i coputeruniversa pa se educiraj.

 

Ne zanima me jel nešto "dostupno kod dobavljača", zašto onda ne stave takvu napomenu (kupite i platite odmah pa ćemo mi to naručiti) nego OBMANJUJU kupce.

 

Ako npr ja tražim specifičan,dimenzijama mali usb stick od 256 GB,za koji navode da je dostupan u dućanu,da ga u dućanu ne da nemaju,nego ni nemaju USB stick jednakog kapaciteta koji mi je bio drugi izbor,a za koji također navode da je "dostupan". A znas ti di u ADM stoje USB stickovi,odmah iza pulta a tamo pustoš na polici,ali bitno da oni navode da su ti stickovi "dostupni".  Kada?  Kada ga ja naručim onda će oni to isto naručiti od dobavljača,proći će par dana a što ako meni taj usb stick treba isti dan,a oni navode da je "dostupan"? To je u najmanju ruku nepoštena trgovačka praksa,a dok ima takvih koji to pravdaju oni će prolaziti bez sankcija. Hvala bogu danas ima izbora.

A rješenje je jednostavno,neka ti web bude ažuriran,stavljaj da je dostupno ono što stvarno jest dostupno,a da su ostale stvari dobavljive uz napomenu kolko bi otprilke trajalo vrijeme dolaska u dućan ili doma. Informatički dućan si,sredi hebeni web u 2017oj godini!

I za kraj,primjer Links-a,koji jasno i čitljivo objašnjava stanje proizvoda,slika dolje. Naravno,kad te tri stvari koje sam tražio u Adm-u,pogledam stanje u Linksu Dubrava,odem u poslovnicu i gle čuda,tamo su sve tri stvari koje su i navedene kao dostupne! Dali bih bio razočaran da nije bila jedna od te tri stvari? Da,ali uvijek se može dogoditi da netko kupi posljednji artikl u tom periodu od 15 minuta mog puta između puta od ADMa do Links-a pa bih to razumio. Ali kod ADM-a mi se ta nedostupnost artikla pojavila tolko puta da je postala redovna stvar,i da mi je jasno da oni tako reklamiraju da imaju nešto dostupno a što nije istina.

Da ne pričam o kupnji komponenti iz Moj Pc potpisa,kako su te posjete ADMu izgledale.

 

 

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 12:30 (DwightSchrute).
12 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
DwightSchrute kaže...
 Ali kod ADM-a mi se ta nedostupnost artikla pojavila tolko puta da je postala redovna stvar,i da mi je jasno da oni tako reklamiraju da imaju nešto dostupno a što nije istina.

Da ne pričam o kupnji komponenti iz Moj Pc potpisa,kako su te posjete ADMu izgledale.

 

 Jel ti stvarno treba nartati da je njihov web i oznaka "dostupnosti" namjenjeno za online kupnju?

Evo, dočarati ću ti screenshotom, valjda znaš pročitat šta piše, ne vidim gdje piše da je dostupno u trgovini.

Ako te nešto zanima jel dostupno u trgovini onda ih nazovi ili prošetaj do njih, ako ti to ne paše onda kupuj u alzashopu ili CU, ne znam šta si uopće kupovao pc u admu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 13:29 (bill_jobs).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice