Acquisitum Magnum - ADM

poruka: 2.575
|
čitano: 796.508
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Kelvin S36 kupljen u ADM procurio po matičnoj Z170 OC formula i naravno po grafičkoj kartici GEFORCE GTX 1080 iChill Black series bar napajanje nije stradalo. Pitam se što če mi reći. Samo je hlađenje kupljeno kod njih, ima garanciju. Do slušanja.... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Acquisitum Magnum - ADM

A što ti imaju reći, hlađenje je pod garancijom i dobit ćeš drugo, a usputna šteta na matičnoj i grafičkoj nije njihov problem.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
gogz69 kaže...

Ja bih na tvome mjestu probao kontaktirati proizvođača vodenog hlađenja.

15 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Pozdrav

Nisam odavno ništa uzimao kod njih,pa me zanima jesu li još dobar odabir ili su se iskvarili.

Skoro sve komponente koje sam odabrao u web šopu nemaju,iako su na stranici raspoložive.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Proleti kroz zadnjih 10ak stranica i sam zakljuci. Nekome je i edigital dobar.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Ja sam naručio komp prošli tjedan u četvrtak, komunikacija s onima iz prodaje je tekla sporo preko gmaila, pa su mi u četvrtak rekli da nemaju procesora u skladištu iako su ga imali dan prije i rekli su da će doći za 3 dana i da će dati računalo na slaganje i poslati, pa sam im prošla 2 dana pisao mailove što još nije došlo i tek mi maloprije odgovorili da će tek sljedeći tjedan doći  još su mi stavili duplo skuplje ventilatore, termalnu koju sam uzeo i nešto skuplje kućište s obrazloženjem da nije dostupno a na stranici im piše da je, no nisam se htio prepirati, valjda će sve bit dobro kad dođe računalo 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

CEO sto reci da ti nisi cekao ryzen2... 

 

15 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
petarjukic kaže...

Ja sam naručio komp prošli tjedan u četvrtak, komunikacija s onima iz prodaje je tekla sporo preko gmaila, pa su mi u četvrtak rekli da nemaju procesora u skladištu iako su ga imali dan prije i rekli su da će doći za 3 dana i da će dati računalo na slaganje i poslati, pa sam im prošla 2 dana pisao mailove što još nije došlo i tek mi maloprije odgovorili da će tek sljedeći tjedan doći  još su mi stavili duplo skuplje ventilatore, termalnu koju sam uzeo i nešto skuplje kućište s obrazloženjem da nije dostupno a na stranici im piše da je, no nisam se htio prepirati, valjda će sve bit dobro kad dođe računalo 

 

Ja sam imao slicno iskustvo u 12. mjesecu.

Gotovo 2 tjedna natezanja samo da kompletiraju ponudu. Kad sam konacno dobio ponudu, htio sam izmjeniti jednu komponentu. Nakon jos jednog ekstra tjedna i dva emaila kao podsjetnik, popizdio sam i narucio iz Alzashopa. 3 dan od narudzbe, komponente su sve bile doma.

 

Da ne spominjem da sam gotovo za istu cijenu (200kn razlike u ukupnoj cijeni) dobio i7 umjesto i5 kojeg sam narucivao u ADM-u.

 

 

Steta, u ADM sam kupovao posljednjih 15 godina, ocito se nesto promijenilo, ili je otisao netko iz firme koji je drzao sve pod kontrolom, ili jednostavno su svi skupa tamo pregorili od posla.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
syncmaster245b kaže...

Gotovo 2 tjedna natezanja samo da kompletiraju ponudu

 

...ocito se nesto promijenilo, ili je otisao netko iz firme koji je drzao sve pod kontrolom, ili jednostavno su svi skupa tamo pregorili od posla.

 

naručio sam i platio napajanje za koje je u adm-u pisalo raspoloživo, da bi mi rekli kako ipak nije raspoloživo, ali će biti kroz nekih dva tjedna

kad je prošlo mjesec dana, bez da su mi poslali ikakvu poruku, nazvao sam i saznao da to napajanje neće više niti dobivati, pa sam tražio da mi vrate lovu nazad 

isti dan sam naručio isto napajanje iz alze, dobio ga nakon tri dana, ugradio, isprobavao dan-dva i razočarao se bukom, poslao mejl - oni poslali dostavu po reklamirano napajanje i vratili mi sve pare + poštarinu, bez obzira što sam ga koristio

uzeo drugo napajanje u alzi i s njim sam zadovoljan, još zadovoljniji trgovinom

 

zabole me nižepostpisani koji je razlog za ta sranja u adm-u, za mene su otpisani

8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
syncmaster245b kaže...
petarjukic kaže...

Ja sam naručio komp prošli tjedan u četvrtak, komunikacija s onima iz prodaje je tekla sporo preko gmaila, pa su mi u četvrtak rekli da nemaju procesora u skladištu iako su ga imali dan prije i rekli su da će doći za 3 dana i da će dati računalo na slaganje i poslati, pa sam im prošla 2 dana pisao mailove što još nije došlo i tek mi maloprije odgovorili da će tek sljedeći tjedan doći  još su mi stavili duplo skuplje ventilatore, termalnu koju sam uzeo i nešto skuplje kućište s obrazloženjem da nije dostupno a na stranici im piše da je, no nisam se htio prepirati, valjda će sve bit dobro kad dođe računalo 

 

Ja sam imao slicno iskustvo u 12. mjesecu.

Gotovo 2 tjedna natezanja samo da kompletiraju ponudu. Kad sam konacno dobio ponudu, htio sam izmjeniti jednu komponentu. Nakon jos jednog ekstra tjedna i dva emaila kao podsjetnik, popizdio sam i narucio iz Alzashopa. 3 dan od narudzbe, komponente su sve bile doma.

 

Da ne spominjem da sam gotovo za istu cijenu (200kn razlike u ukupnoj cijeni) dobio i7 umjesto i5 kojeg sam narucivao u ADM-u.

 

 

Steta, u ADM sam kupovao posljednjih 15 godina, ocito se nesto promijenilo, ili je otisao netko iz firme koji je drzao sve pod kontrolom, ili jednostavno su svi skupa tamo pregorili od posla.

 

 

Već su poslali računalo, ako sam ih ja dobro shvatio a i nemam volje se zezat sa naručivanjem iz druge zemlje 

8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
lav1000 kaže...

CEO sto reci da ti nisi cekao ryzen2... 

 

 

Nije mi se dalo  a i sumnjam da bih ugurao u budžet novu r7icu, suzio sam ga malo 

12 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Do sada sam sve kupovao kod njih, ali više neće vidjet ni mene niti mojih novaca niti novce mojih frendova. Komunikacija 0 bodova, bezobrazno i bahato odgovaranje zaposlenika, posebno žesnka na blagajni, podiže glas na kupca nakon što sam rekao da je update biosa 5 minuta posla i dere se kak je ona završila školu za to, nakon što sam rekao da i ja zarađujem od updatenja bios-a i tog posla, ušutila je. Misli da je pobrala svu pamet svijeta. Konfiguraciju slažu besplatno, a BIOS update se plaća, znači isporučili bi mi računalo koje nije funkcionalno, a problem im je updateat bios samo na ploči bez slaganja ako bi uzeo sve kod njih, problem im je updateat čak ako slože cijelu konfiguraciju. Nakon pitanja imaju li koju ploču da je novija, tj dolazi iz tvornice s novijim biosom koja podržava Raven APU, pokušavaju me uvjeriti da takve ploče ne postoje.U Uziju su preljubazni, objasnili mi i ono što nisu morali, sve pohvale za njih. I još daju popust za forumaše

 

I na ulazu imaju 20 grafi što rudare, vjerojatno će ih zapakirati i prodati pod nove.

 

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.3.2018 21:23 (Tony1999).
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Pravo pitanje je zašto tražiš da ti trgovina updejta bios, a tvrdiš da ti sam to radiš i živiš od tog posla? U čemu je problem da si sam updejtaš?

I ako i ti to radiš, jel radiš besplatno, volonterski ili ljudima naplaćuješ?

Ne znam kakve veze ima što sastavljaju konfiguracije besplatno, sastavljanje je jedno, a bilo kakve instalacije i updejt je drugo.

Politika je da to naplaćuju, ako ti ne paše okreneš se i odeš, ne vidim problem u tome.

http://dukedantalion.weebly.com/
 
0 11 hvala 0
12 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
zalman1 kaže...

Pravo pitanje je zašto tražiš da ti trgovina updejta bios, a tvrdiš da ti sam to radiš i živiš od tog posla? U čemu je problem da si sam updejtaš?

I ako i ti to radiš, jel radiš besplatno, volonterski ili ljudima naplaćuješ?

Ne znam kakve veze ima što sastavljaju konfiguracije besplatno, sastavljanje je jedno, a bilo kakve instalacije i updejt je drugo.

Politika je da to naplaćuju, ako ti ne paše okreneš se i odeš, ne vidim problem u tome.

 poanta je u tome da nemam odgovarajući procesor da sam updateam, mislio sam onda uzeti sve kod njih i od AMD a tražit boot kit pa sam update napraviti. Ali nisam htio im dati novce zbog bezobraznog ponašanja. 

Druga stvar je, ako kupis kompletnu konfiguraciju, očekujes ju izvadit iz kutije, spojit i koristit što kod njih ne bih mogao jer bi ti isporučili nefunkcionalnu konfiguraciju.  Uzi shop ce složit konfiguraciju,updateat bios i testirati prije slanja. 

Ne radim honorarno, i ne živim od toga nego uz školu zaradim koju kunu, ali da mi netko ostavi 5000kn napravio bih mu to besplatno jer nije puno posla.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.3.2018 22:07 (Tony1999).
13 godina
online
Re: Acquisitum Magnum - ADM
zalman1 kaže...

Pravo pitanje je zašto tražiš da ti trgovina updejta bios, a tvrdiš da ti sam to radiš i živiš od tog posla? U čemu je problem da si sam updejtaš?

I ako i ti to radiš, jel radiš besplatno, volonterski ili ljudima naplaćuješ?

Ne znam kakve veze ima što sastavljaju konfiguracije besplatno, sastavljanje je jedno, a bilo kakve instalacije i updejt je drugo.

Politika je da to naplaćuju, ako ti ne paše okreneš se i odeš, ne vidim problem u tome.

 ako ti kupiš gotovu konfu onda bi ona trebala biti spremna za korištenje. ne važno zna li on to napraviti ili ne.

6 godina
protjeran
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Ni jedna konfa nije spremna za korištenje dok joj ne instaliraš OS, a to sve trgovine naplaćuju.

http://dukedantalion.weebly.com/
 
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
zalman1 kaže...

Ni jedna konfa nije spremna za korištenje dok joj ne instaliraš OS, a to sve trgovine naplaćuju.

Lupaš gluposti..

OS si svaka šuša danas zna intalirati a ovi isporucuju racunalo koje ti ne mozes koristiti, kapiš?

U sastavljanju konfe oni trebaju napraviti sve provjere da je konfa spremna za boot i da ti kao korisnik trebaš samo na računalo staviti OS a ovi to ocito nisu u stanju napraviti...

 

6 godina
protjeran
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Zna svaka šuša i BIOS updejtat pa opet kmečite po forumu, to je i jednostavnije nego instalirat OS i drivere.

http://dukedantalion.weebly.com/
 
0 6 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Pa valjda ukljuce racunalo kad ga sloze? Ako nema slike zbog zastarjelog BIOS-a,

podrazumjeva se da treba napraviti update. A ako ima slike, onda dakle radi.

Tada je na korisniku dali zeli nadograditi BIOS, i dali uopce ima potrebe za time.

Ako sve radi, BIOS se ne dira. Takvo je moje iskustvo.

Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Kupujte u EU shopovima, vrijedi riskirati.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
zalman1 kaže...

Zna svaka šuša i BIOS updejtat pa opet kmečite po forumu, to je i jednostavnije nego instalirat OS i drivere.

 ajde mi objasni kako da updateam bios ako pc ne posta, ako je unutra nekompaktibilan procesor? Ne računam na top serije ploča koje mogu bez biosa updateat

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 10:49 (Tony1999).
15 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Tony1999 kaže...
zalman1 kaže...

Zna svaka šuša i BIOS updejtat pa opet kmečite po forumu, to je i jednostavnije nego instalirat OS i drivere.

 ajde mi objasni kako da updateam bios ako pc je posta, ako je unutra nekompaktibilan procesor?

 lik nema pojma isto kao i serviseri u ADM-u sve od reda znalci...

15 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
toxic kaže...
Tony1999 kaže...
zalman1 kaže...

Zna svaka šuša i BIOS updejtat pa opet kmečite po forumu, to je i jednostavnije nego instalirat OS i drivere.

 ajde mi objasni kako da updateam bios ako pc je posta, ako je unutra nekompaktibilan procesor?

 lik nema pojma isto kao i serviseri u ADM-u sve od reda znalci...

 Sumljam da da je lik mozda dimljacar, pa zato problemi sa kompatibilnosti.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 11:51 (Tony1999).
13 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Posto me pc zajebava, trebao bih ga slati na dijagnostiku. Sve osim proca je kupljeno u admu pa me zanima jel ga moram skidat ili da ga ostavim unutra? 

Također, šalju li oni kurirsku službu ili ja sređujem transport do njih?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Plaćaš dostavu prema njima i dijagnostiku kvara.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Texpi kaže...

Plaćaš dostavu prema njima i dijagnostiku kvara.

 Iako imam garanciju na sve?

11 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Imaš garanciju po dijelovima, ako kažeš da proc nije kupljen kod njih. Znači ako šalješ cijelo računalo, moraju utvrditi koji je dio neispravan.

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Pozdrav svima! Imam jedno kratko pitanje. Ovu bi subotu isao do Zagreba po nove racunalne komponente, prvenstveno me zanima dali prvo moram napraviti online ponudu pa onda doci platiti u ducan ili mogu u ducanu napraviti ponudu i pokupiti dijelove isti dan? Nadam se na brzome odgovoru, i da oprostite na mojemu pravopisu nisam sa ovih prostora.

Oh, you say you want to succeed? Well I say go and fucking fail.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Moje iskustvo s ADM-om.

Neki dan uzimao komponente za 6k kuna. Narucio preko weba ujutro i platio. Nakon pola sata stize mail da je placeno, opet nakon pola sata stize mail da sve imaju na lageru i da ce biti poslano isti dan. Prodje 2 sata stize mail da su komponente poslane i daju mi tracking broj. Drugi dan me ujutro zove hp express da imaju pakete za mene. Sve uredno zapakirano.

Od narudzbe i slanja (Zagreb) do sklapanja doma (Koprivnica) proslo 24 sata. Gladje nije moglo. 5/5 za ducan. 

Preporuka. 

Moj PC  
6 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice