Upoznajte novi portal - Bug.hr

poruka: 209
|
čitano: 32.610
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Upoznajte novi portal - Bug.hr".
16 godina
online
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
Marko :D kaže...

Bug napokon na HTTPS-u. Bravo! 

 

A čemu ti to koristi točno ovdje?

Jedina korist je njima za SEO.

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
16 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Zašto bijela boja ? Tko će jednom zauvijek ubiti tu bijelu boju sa mojeg monitora? Dajte budite ljudi i krenite koristiti tamne teme kao primjerice Steam ili tamni Discord.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 9:49 (Korny1603987).
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr

Nema to veze. Bolje je i sigurnije surfati HTTPS stranicama.

16 godina
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
Korny1603987 kaže...

Zašto bijela boja ? Tko će jednom zauvijek ubiti tu bijelu boju sa mojeg monitora? Dajte budite ljudi i krenite koristiti tamne teme kao primjerice Steam ili tamni Discord.

 Pa i forum je bijeli, zašto ti to ne smeta toliko? Ne želi svatko samo tamne teme, a ako već to i misle staviti neka to bude kao individualna opcija za svakoga.

 

Prvo se svi žale što je stranica kao i većina današnjih "modernih", a onda se opet žale što nije kao neka "moderna". S ljudima nikad na zelenu granu. Uvažite neke kritike i radite kako mislite da je najbolje, ipak je to vaše, a ljudima će uvijek nešto smetati.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

dio s aktualnim temama na forumu je vrh

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Užas.

 

Kao da čitav web nije jedna velika pretrpana papazjanija, pa treba takovim i Bug napraviti. 

 

Ovo je 2017., nećete nikoga impresionirati "trendovskim" dizajnom.

 

Sve što imate je tradicija i sljedba komentatora, to trebate konzervirati i čuvati.

 

Ovako samo brišete vlastitu autentičnost, a to je sve što imate.

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Ne kazem da se necu naviknut, ali ovako na prvu mi je uzasno nepregledno.

Object reference not set to an instance of an object
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

 

svaki dan surfanje započinjem sa monitor.hr i nimalo mi ne smeta što već 200 godina nisu imali redizajn...

Na mobitelu izgleda dobro (odlično), no desktop verzija izgleda generički kao da vas je Teva radila.

Potpuno neprepoznatljivo, čemu svakako doprinosi i novi logo (inače neloš, da koristim vaš vokabular) i ta bjelina.

Bar header da nebude bijel, Ako već nema tamnije teme...

Meni je ovo, zasada, korak naprijed - nazad dva.

Moj PC  
8 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
Marko :D kaže...

Nema to veze. Bolje je i sigurnije surfati HTTPS stranicama.

Sigurnije svakako, ali po čemu je bolje?

13 godina
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
kipo kaže...
Marko :D kaže...

Nema to veze. Bolje je i sigurnije surfati HTTPS stranicama.

Sigurnije svakako, ali po čemu je bolje?

Po tome što je sigurnije. 

15 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Prevelika je promjena odjednom da bih iole bio objektivan.

Na prvu, apsolutni sok.

 

Dakle 10tak dana koristenja pa cu vas tada pocastiti svojim sudom.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
4 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
Marko :D kaže...
kipo kaže...
Marko :D kaže...

Nema to veze. Bolje je i sigurnije surfati HTTPS stranicama.

Sigurnije svakako, ali po čemu je bolje?

Po tome što je sigurnije. 

Uz HTTPS ide i HTTP/2, koji je brži. Ali koliko vidim beta je i dalje na HTTP/1.1 protokolu.

I'm silicon-based life-form
7 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Bilo bi super da ponovno uvedete notifikaciju na početnu stranicu starog/novog Buga koje je prije bilo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 14:56 (thekeyofdestiny13).
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Meni je stara verzija portala sasvim ok a ovaj novi mi je nekak grdi al valjda bum se naviknul na njega, sorry Miro al nemrem rec trenutno nekaj ljepsega.

veni vidi didici
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
syncmaster245b kaže...

Prevelika je promjena odjednom da bih iole bio objektivan.

Na prvu, apsolutni sok.

 

Dakle 10tak dana koristenja pa cu vas tada pocastiti svojim sudom.

 Apsolutno točno. Govorim iz prve ruke. I meni je trebalo neko vrijeme da se priviknem i sada sam u šoku - kada odem na stari web!

thekeyofdestiny13 kaže...

Bilo bi super da ponovno uvedete notifikaciju na početnu stranicu starog/novog Buga koje je prije bilo.

 To je pod mus. Dapača napravljeno je, ali se u implemntaciji pokazalo problematičnim, pa je ostavljeno "za poslije"...

...
16 godina
moderator
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
Lager kaže...

a iskreno koda se nas nes pita mi cemo popljuvat ovo a oni ce i onako to promjenit jer su odlucili nes promjenit!

 

Ajar kaže...

intuicija govori da naše mišljenje/(ne)sviđanje/komentari nemaju ionak nikakve veze ni sa čime (= ko nas jebe) jer je vijeće staraca odlučilo unerediti portal u stilu win10 a na nama je samo "prilagodi se ili crkni". 

 Istina je da smo ponekad tvrdoglavi i prgavi, pa guramo po svome - ali ovaj put, ovo s betom, nije glumatanje. Podsjećam kako sam i u najavi napomenuo da je ovo nedovršena stranica (svaki dan ponešto promijenimo ili dodamo).

 

Doista pažljivo pratimo reakcije i komentare, kako ovdje tako i na društvenim mrežama. Bilo je nekih izuzetnih i vrlo konstruktivnih, očito pisanih od strane profesionalaca... Vjerovali ili ne - dio prijedloga ćemo usvojiti, primjeniti i opet vas pitati za mišljenje!

 

Ono što sigurno nećemo prihvatiti je preporuka da sve ostavimo kako je i da se ne mijenjamo...

...
13 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Domagoj forum na adresi beta.bug.hr me konstantno odjavljuje kada zatvorim preglednik, iako sam kliknuo na Zapamti me. Može li se kako namjestiti da sam konstatno prijavljen?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Slažem se s ekipom koja treba malo vremena da skuži što paše, a što ne. 

 

Sviđa mi se traka s novim vijestima na vrhu i velike slike, izgled samih vijesti, to što odmah piše autor na članku (jer jebiga, bitno mi je tko piše). 

 

Ne sviđa mi se malo prenaglašen zoom slike na hover, titranje gornje navigacije kod pomicnja miša, čudan raspored stranice jer taj fluid ili kako god mi se ne sviđa (konkretno, nikad ne skrolam do dolje na bugu, odskeniram najnovije vijesti pa mi one trake sa znanošću i tehnologijom ili trake s igrama vjerojatno nikada zapravo neće upasti u vidokrug, osim kad su ti članci svježi). Nova aktivnost na forumu mi je prenisko jer opet moram skrolati do dolje... Čini mi se da je stranica više pogođena casual korisnicima nego forumašima (nemam ništ protiv, just saying). Zapravo mi je premalo sadržaja dostupno na prvi pogled, ako to ima smisla, a cjelokupan sadržaj mi nema neku vizualnu hijerarhiju nego mi djeluje nabacano.

 

Općenito mi je više minusa nego pluseva, vidjet ćemo što će biti kad izađe iz bete. Preorderao vas ne bih :)

 

Fali mi bubamara :(

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

i ja sam jedan od onih kojima se nesvidja dizajn. Nepregledno

 

 

ps. A sta kazete na ovakav dizajn

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Igre, pa podjela po vrstama igara? Malo vam je zastario uredjivacki kolegij?
Noviteti, Konzole , Esport, Igracki hardware, Nagradne igre, Popusti, Recenzije, Streameri....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
golatificon kaže...

i ja sam jedan od onih kojima se nesvidja dizajn. Nepregledno

 

 

ps. A sta kazete na ovakav dizajn

 

 Ti nemaš prava glasa, koristiš AdBlocker :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
6 godina
protjeran
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
xcat kaže...

 

svaki dan surfanje započinjem sa monitor.hr i nimalo mi ne smeta što već 200 godina nisu imali redizajn...

 Ni meni. Tamo pronalazim vijesti kojih drugdje nema. Izgled nije sve. Sadržaj je i dalje kralj.

12 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Lakrdija, nepregledno, smeće, anandtech, wccftech i pcworld rade na sličnom sistemu koji je izrazito funkcionalan i pregledan. Ugledajte se malo na njih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Iskreno, ne sviđa mi se nimalo. Nepregledno je i kao da je rađeno isključivo za touchscreenove i mobilne uređaje. Iako je i na takvim uređajima problem nepreglednost. Nemojte krivo shvatiti, nemam ništa protiv promijene, ali ovo se zaista čini kao da nije "user friendly".

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
Father_Dougal kaže...
golatificon kaže...

i ja sam jedan od onih kojima se nesvidja dizajn. Nepregledno

 

 

ps. A sta kazete na ovakav dizajn

 

 Ti nemaš prava glasa, koristiš AdBlocker :)

 ne koristim ja, koristi Opera, a ja koristim operu

7 godina
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
Louis Pluto kaže...
eto, sada svoj firefox 45.0 ESR user profile moram mijenjati da bi novi bug prikazivao slike na naslovnoj...

 sad radi normalno

ravna zemlja i šupalj mjesec
15 godina
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
Miro kaže...

 

Ono što sigurno nećemo prihvatiti je preporuka da sve ostavimo kako je i da se ne mijenjamo...

 "damn the torpedoes! full speed ahead!"? 

 

promjene mogu biti i suptilne: više Raosa, manje Pavlića, brže reagiranje na novice uz stav (a ne samo copy>GT>paste), mogućnost da si komentator sam obriše (npr. dvostruki) post i to. "fina prilagodba" bez naglih pokreta koje plaše domaće životinje. quaka je u tome što je za windowase ipak ostavljena mogućnost (malo zapetljana ali ipak) odabira: staro ili 8/10. mi, koji smo "tehnozaostavština", ovako ostajemo bez utočišta. no dobro. bitno je da je u konačnici promjena kvalitativna (na bolje i potlačenim masama prihvatljivije) a ne količinska (ajmooooo slike, ajmoooo belo ...) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
Pero Dinamit kaže...

 Pa i forum je bijeli, zašto ti to ne smeta toliko? Ne želi svatko samo tamne teme, a ako već to i misle staviti neka to bude kao individualna opcija za svakoga.

 Forum je kombinacija bijele i sive. Nigdje ne prevladava bijela boja, side bar je sivi i postovi se izmjenjuju bijelo sivo tako da se oči ne naprežu previše. Isto je bilo sa starim Bugom.

 

Novi Bug je ubod uočni živac. Otvoriš članak glavna traka bijela, naslov narančast na bijeloj podlozi, pa članak bijeli sa ogromnim slovima, side bar opet bijeli, komentari vidi vraga podloga bijela. 

Ne treba dark mode biti pod obavezno, sigurna sam da to nitko ni ne traži, samo traže mogućnost dark mode-a. Ok kužim i razloge za veća slova i veće slike al toliko malo mašte pri samom dizajnu boja ne mogu shvatiti. Doslovno imam osjećaj da se pazilo da se uvede što više noviteta a da je onda u toj zbrci sam izgled članka tek toliko nabacan jer s bijelom se kao ne može pogriješiti.

Kad se već radio novi dizajn zar je toliki problem stati i razmisliti "aha, ovo bi moglo biti prenapadno ajmo malo utišati bijelu boju nekom sivom nijansom ili istaknuti neka druga područja."

Side bar unutar članka se izgubio do te mjere da me ni najmanje ne privlači pogledati sa strane koji su vezani i preporučeni članci jer se izgubio u bjelini.

Što je još gore stalno se na forumu komentiraju članci kako razni portali prelaze na dark mode i kako ljudi pozdravljaju takve korake, bila je čak tema gdje se tražio dark mode i na forumu. Stalno se komentira taj "moderni" izgled sa puno slika koji se forsira i kako ljudima ne odgovara i nikome nije palo na pamet pročitati temu ili dvije i vidjeti komentare. Nije da je Bug forum o heklanju pa da se ne može doći do korisnih informacija u vezi dizajna stranice direktno od korisnika.

 

Nadalje na naslovnoj stranici samo fali da se jedno te isti članci počnu pojavljivati tri ili četiri puta kroz skrolanje. Par vijesti pa vruće teme na forumu, pa opet par vijesti pa opet vruće teme na forumu. Maknut side bar koji je sadržavao masu korisnih stvari zamjena nepostojeća i sad se pokušava kompenzirati ubacivanjem svako malo vrućih tema na forumu iako to nije nikakvo rješenje. Iskreno s ovakvim dizajnom naslovne stranice uopće ni ne vidim funkcionalno rješenje s kojim bi se side bar mogao zamijeniti i da nam budu pri ruci novi postovi na forumu i mali oglasi jer očito nije predviđeno za padajući izbornik. 

 

Na starom portalu par vijesti istaknuto i dalje vijesti složene po tome kako su objavljene. Ovdje nula bodova, nema ni ponuđeno zadnje vijesti već samo preporučeno i najčitaniji članci. Znači ako konstantno ne visiš na portalu već dođeš nakon nekog vremena trebaš trčati od teme do teme da bi došao do članaka koji su novi i koje nisi pročitao. 

 

Ukupan dojam je da je se pokušalo zadiviti korisnike uvođenjem raznih noviteta, ali je zapravo u siloj želji potpuno izgubljena funkcionalnost koju je imao stari portal tj cijeli portal je napravljen tako da zadivi nove korisnike preko leđa starih koji gube svu onu funkcionalnost koju su imali ranije. 

 

I ovih zadnjih 6 stranica komentara nije nikakvo cendranje već realne primjedbe. Ako ti jedno ili dvoje kaže da nešto ne valja ok možda cendraju, ali kad se iste primjedbe protežu kroz gotovo svaki komentar onda izgleda da stvarno nešto ne štima. 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Jedna zanimljiva usporedba.

 

2008. kada su, sada vec pomalo bivse stranice bile nove.

Nasi komentari na tadasnji novi web

 

Usporedimo to sa komentarima u ovoj dretvi

 

P.S.

da da znam, i tada sam se zalio na izgled i usporedjivao sa Joomlom.....

 

 

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
Ajar kaže...
Miro kaže...

 

Ono što sigurno nećemo prihvatiti je preporuka da sve ostavimo kako je i da se ne mijenjamo...

 "damn the torpedoes! full speed ahead!"? 

 

 

 Gledaj to sa vedrije strane, sad ćeš imati i Pavlića i novi ogavni portal, dva minusa daju plus.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice