General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut

poruka: 31
|
čitano: 9.980
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "General Motors priprema proizvodnju autonomnog aut".
14 godina
offline
Re: General Motors priprema proizvodnju autonomnog
limitedition kaže...
BlackDog22 kaže...
jozef kaže...

A što ako ja imam 5 kofera jer idem na put ili idem na izlet i želim ponijeti bicikl... moram stvari iznijeti na snijeg ili kišu jer autonomni automobil koji nije moj dolazi na ulicu? Još najbolje da zbog nekih okolnosti stane 300m dalje... Genijalno!
Budimo realni cilj car shareinga nije smanjenje gužvi niti zagađenja. Cilj je da korisnik na kraju plaća više a provider daje manje. 

 A šta ako ja živim na drugom katu zgrade bez lifta i auto se ne može popet po stepenicama? Kog briga, tvoji osobni uvjeti života nisu razlog da se zabrani ili dopusti nešto. To da li ćeš ti takav automobil kupiti/unajmiti ili ćeš odabrati neki drugi koji može pogodit garažu je tvoja stvar, a broj ljudi s malim garažama će odlučiti isplativost proizvođaću da ih proizvodi. u slučaju da takav auto ne postoji na tržištu onda ćeš se vozit u ovom koji će doći blizu garaže, a dalje ćeš kisnuti. Ili ako iz prinicipa nećeš kupit/unajmit nikakav auto onda ćeš kisnuti i hodati cijelim putem.

 

Pa nećemo sad cijelu automobilsku industriju orjentirat prema tome jer vas 7 ima 5 kufera i malu garažu i baš ih treba nosit 2 puta u 50 godina kad se pogodi da pada kiša.

 Pa naravno da nećemo kad već imaš rješenje a zove se Taxi.

Car share je samo još jedna verzija javnog prijevoza samo puno skuplja.

A o tome da uopće ne postoji tehnologija za ovakva autonomna vozila nećemo ni pričati. Netko je previše gledao Knight Rider-a.

 trenutno je skuplja, ali ne gledaš potencijal toga, a to je da ne trebaš vozaća + plaćati za njega doprinose (korisnicima jeftinije, a tvrtkama koje iznajmljuju veća zarada). jedna osoba nadzire više automobila iz kontrolne sobe tvrtke koja iznajmljuje vozila. ne ulažu uber i google u autonomna vozila tek tako. ulažu jer vide profit u budućnosti, a one tvrtke koje budu prve će najviše omastiti brk.

nemam za potpis
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice