Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

poruka: 304
|
čitano: 66.447
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung".
9 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
ATJLučko kaže...

 Može kolega neki dokazni trag ovoj vašoj tvrdnji/konstataciji moliću lijepo ?! 

 Brojke me ne zanimaju, ja znam što sam vidio kod prijatelja koji su imali različite mobitele i uglavnom su oni s Galaxy serijom uvijek bili zadovoljniji od Appleovaca. S5 ili S6 je bila negdje prekretnica kad sam to prijetio. Bolja customizacija, bolji ekrani, bolja kamera i bolji SOT su mi se uvijek činili kao najveća prevaga. 

 

Sintetički testovi me ne zanimaju, zanima me iskustvo a kod poznanika sam vidio da je Samsung u boljoj poziciji nego Apple.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Samsung možda prodaje 50% vise mobitela, ali s serija se prodaje u nekoliko puta manjem broju od iphonea. Prosječna prodajna cijena im je oko 220 dolara, to znači da kada bi sve drugo osim s poklanjali, morali bi pokoniti tri uz jedan i tada bi imali prodaju od 70-tak miliona po godini serije S. Kako to nije slučaj već prodaju gomilu mobitela po sve manjoj cijeni, prava istina je da se S serija prodaje u 10-20 miliona komada i jos par miliona note-a. Zapravo, serija S je kikiriki u odnosu na iphone kao i svi ostali flagshipi zajedno. Ne govorim to posprdno i da ne valjaju već da se ne prodaju tako dobro kao iphone. Ni blizu. Najveći uspjeh su imali u vrijeme s5 i s6 a kada je apple izbacio veće ekrane, sve je zamrlo. Naravno, lokalno su moguće vrlo velike oscilacije pa da covjek u svojoj okolini vidi vise jednih ili drugih, ali globalno je tako kako je. Kad netko ima 800 ili više dolara za mobitel, šansa da ce kupiti nešto drugo osim iphonea je tipa 25%.
Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
MARKOZD15 kaže...

Zasto bi novi iPhone otpuhao S9? Nit je X otpuhao S8 niti ce se to desit ove godine

JozoBozo121 kaže...

 Ne znam zašto bi novi iPhone otpuhao S9 kad je Samsung svaki put zadnjih četiri pet godina ostavio Apple daleko iza u oblaku prašine. 

 Ajamo sad ne započet VS raspravu.

 X bolji i skuplji uređaj od S8, nisu konkurencija, ne samo po rangu nego i po performansama, barem prema reviewima.

 N8 i X su tu negdje.

8 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Fanboy:
Zašto misliš da s9 ima bolje uoravljanje memorijom? Pa ima je dva puta više. 6 vs 3. I opet su u većini aplikacija jednako brzi, a u nekoliko razmjenjuju vodstvo. Zanimljivo je koliko su appleove geste dobro osmišljene - mali potez prstom i aplikacija ide u pozadinu dok je na galaksiju to jedan vrlo kratki i kontrolirani potez plus gađanje vrlo malog gumbića kaj je lik promašio jedno 20-30% slučajeva. Takve stvari su razlog zašto ljudi vole appleove proizvode.
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Feudalac kaže...
Fanboy:
Zašto misliš da s9 ima bolje uoravljanje memorijom? Pa ima je dva puta više. 6 vs 3. I opet su u većini aplikacija jednako brzi, a u nekoliko razmjenjuju vodstvo. Zanimljivo je koliko su appleove geste dobro osmišljene - mali potez prstom i aplikacija ide u pozadinu dok je na galaksiju to jedan vrlo kratki i kontrolirani potez plus gađanje vrlo malog gumbića kaj je lik promašio jedno 20-30% slučajeva. Takve stvari su razlog zašto ljudi vole appleove proizvode.

 Kopirat će to samsung vjeruj mi, vrlo brzo ;)

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
8 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Čak mislim da i ne. Previše android i aplikacije ovise o back gumbiću. Ukidanje te trake bi zaustavilo gomilu sadašnjih android aplikacija. Morali bi smisliti neku drugu gestu za desktop, a to će teško ići jer ih već imaju za druge potrebe...
Ja rekoh
14 godina
protjeran
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
JozoBozo121 kaže...

 Ne znam zašto bi novi iPhone otpuhao S9 kad je Samsung svaki put zadnjih četiri pet godina ostavio Apple daleko iza u oblaku prašine. 

Ah, alternativne cinjenice. Cinjenica je da apple i dalje ima veci profit nego SVI ostali zajedno. 

 

A ovo o iskustvu tvojih prijatelja je presmijesno za komentirat..

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2018 0:44 (ansha).
13 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

Prodaja nema veze s tim sto je najbolje a sto nije, ako vam je to glavni argument onda svaka cast. Beats by dre sluske se prodaju najvise, jesu najbolje? 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Feudalac kaže...
Čak mislim da i ne. Previše android i aplikacije ovise o back gumbiću. Ukidanje te trake bi zaustavilo gomilu sadašnjih android aplikacija. Morali bi smisliti neku drugu gestu za desktop, a to će teško ići jer ih već imaju za druge potrebe...

 Definitivno se nadam da ne budu išli appleovim putem.

Jer geste kak god bile izvedene uvijek su gore od fizičkih i virtualnih tipki.

Ne volim ni virtualne tipke baš zbog tih povlačenja s dna prema gore samo da se pojave.

Izbjegavam mobitele koji nemaju fizičke tipke za navigaciju.

Na žalost, zbog toga kaj svi sad ciljaju na mobitele bez "mesa" u budućnosti ne bude drugog izbora pa bude trebalo birati manje od dva zla.

Ili koristiti pie control, najbolji kompromis.

 

 

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Evo ja sam se mislio izmedu mate 10 pro i nota i na kraju je presudila ergonomija koja je u mate dosta bolja te softwer koji u mate djeluje puno bolji i ozbiljniji... Meni ovaj defaultni samsungov softwer je blagi uzas bas su napravili to nepregledno...
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Yo Momma kaže...

Što više čitam, sve sam sigurniji da je pravi trenutak za kupit S5.

 Ja si isto razmišljam, ali za Audi S5

15 godina
odjavljen
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
ansha kaže...
JozoBozo121 kaže...

 Ne znam zašto bi novi iPhone otpuhao S9 kad je Samsung svaki put zadnjih četiri pet godina ostavio Apple daleko iza u oblaku prašine. 

Ah, alternativne cinjenice. Cinjenica je da apple i dalje ima veci profit nego SVI ostali zajedno. 

 

A ovo o iskustvu tvojih prijatelja je presmijesno za komentirat..

 Apple i Samsung su tu negdje: http://www.jdpower.com/press-releases/jd-power-2017-full-service-smartphone-satisfaction-study

Nope.
8 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
fer-de-lance kaže...
Feudalac kaže...
Čak mislim da i ne. Previše android i aplikacije ovise o back gumbiću. Ukidanje te trake bi zaustavilo gomilu sadašnjih android aplikacija. Morali bi smisliti neku drugu gestu za desktop, a to će teško ići jer ih već imaju za druge potrebe...

 Definitivno se nadam da ne budu išli appleovim putem.

Jer geste kak god bile izvedene uvijek su gore od fizičkih i virtualnih tipki.

Ne volim ni virtualne tipke baš zbog tih povlačenja s dna prema gore samo da se pojave.

Izbjegavam mobitele koji nemaju fizičke tipke za navigaciju.

Na žalost, zbog toga kaj svi sad ciljaju na mobitele bez "mesa" u budućnosti ne bude drugog izbora pa bude trebalo birati manje od dva zla.

Ili koristiti pie control, najbolji kompromis.

 

 

Ali već imaju geste i već su stali na pola puta. Na X-u su osmišljene jako dobro, vrlo se lako naviknuti i vrlo lako ih je konzistentno i pouzdano koristiti. Meni su sjele iz prvog pokušaja, mrvicu zahtjevnija je samo za otvaranje popisa otvorenih aplikacija... Neki prigovaraju da je teže ubiti aplikaciju, a to je posao koji se ionako ne preporučuje na iOS-u, samo kod problema u radu...

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Iphone je napravio generalno s... sa tim zubom....

Sad mi je još manje simpatičan.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Oldy kaže...
Iphone je napravio generalno s... sa tim zubom....

Sad mi je još manje simpatičan.

 Kako? Zašto sranje?

Nope.
14 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Pitaj sve ove pametne što ga idu kopirati. Nisam imao zubi na niti jednom ekranu u životu pa ih ne mislim niti imati.
 
6 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Oldy kaže...
Pitaj sve ove pametne što ga idu kopirati. Nisam imao zubi na niti jednom ekranu u životu pa ih ne mislim niti imati.

Još je to sve dobro. Čekaj dok tu debilnu rupu krenu kopirati proizvođači televizora i monitora  Za dvije-tri godine kad sjedneš u kino će ti gore biti zub

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 12:55 (Mirko935).
14 godina
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

Dečki moji čekajte Xiaomi Mix 2s, najbolje rješenje notcha do sad.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 13:40 (EZY-E).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Meni je bolje da iskače van. Gore. Ionak je rijetko koristim. A i kad je unutra ne mogu te špijunirat. Haha.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
EZY-E kaže...

Dečki moji čekajte Xiaomi Mix 2s, najbolje rješenje notcha do sad.

 Najbolje rješenje notcha je da notcha nema. Evo danas ima članak kako će Apple izmisliti ukidanje notcha.

13 godina
online
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
BlueMax kaže...
EZY-E kaže...

Dečki moji čekajte Xiaomi Mix 2s, najbolje rješenje notcha do sad.

 Najbolje rješenje notcha je da notcha nema. Evo danas ima članak kako će Apple izmisliti ukidanje notcha.

Može link na taj članak ?! 

ATJ Lučko
14 godina
protjeran
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
BlueMax kaže...
EZY-E kaže...

Dečki moji čekajte Xiaomi Mix 2s, najbolje rješenje notcha do sad.

 Najbolje rješenje notcha je da notcha nema. Evo danas ima članak kako će Apple izmisliti ukidanje notcha.

To ce biti revolucija, ako ukinu notch ponovo kupujem iphone bez obzira na cijenu!

8 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

I ja.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

Revolucija? Nikad nisam kuzio sarkazam, nadam se da ste sarkasticni

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
ATJLučko kaže...

Može link na taj članak ?! 

 Vidiš da nije bilo teško i da možeš bez pomoći?!

12 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
ansha kaže...
BlueMax kaže...
EZY-E kaže...

Dečki moji čekajte Xiaomi Mix 2s, najbolje rješenje notcha do sad.

 Najbolje rješenje notcha je da notcha nema. Evo danas ima članak kako će Apple izmisliti ukidanje notcha.

To ce biti revolucija, ako ukinu notch ponovo kupujem iphone bez obzira na cijenu!

 Ukinu ponovo? Nisam baš shvatio. Da bi ga ukinuli ponovo to znači da su ga već bar jednom ukinuli. Znači kad ga ukinu, pa vrate, pa ponovo ukinu, onda kupuješ?

13 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

Vjerojatno je mislio da ponovo kupuje iPhone.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

Možeš imati notch ili bar. Apple je odlučio imati nešto ekrana bočno tamo gdje mu ne treba kućište, dakle, gdje npr. S9 ima crnu platiku, Apple je gurnuo još ekrana gore i ok je da se tu nalaze sat, baterija, signal itd. Ionako su to elementi koji su trajno tu. Za razliku od Androida, iOS nema ništa na vrhu u sredini pa mu je svejedno, dok Android na vrhu niže notifikacije pa bi notch bio besmislen, jer reže u taj dio.

Nope.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Tonči kaže...

Možeš imati notch ili bar. Apple je odlučio imati nešto ekrana bočno tamo gdje mu ne treba kućište, dakle, gdje npr. S9 ima crnu platiku, Apple je gurnuo još ekrana gore i ok je da se tu nalaze sat, baterija, signal itd. Ionako su to elementi koji su trajno tu. Za razliku od Androida, iOS nema ništa na vrhu u sredini pa mu je svejedno, dok Android na vrhu niže notifikacije pa bi notch bio besmislen, jer reže u taj dio.

 Sve je to super i stoji dok ne poželiš igrati nešto ili gledati u full screenu, onda skužiš kolko je notch debilna stvar.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5
15 godina
odjavljen
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam

Full screen, da. IMHO, bilo bi bolje da su jednostavno napravili crni rub, a ne da guraju kroz notch sliku. No, jebiga... Većina rijetko koristi tu opciju. Meni na videu ne smeta baš.

Nope.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice