Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

poruka: 131
|
čitano: 19.746
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin".
16 godina
neaktivan
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

HD signal vjerojatno neće biti još par godina. Ali dobro da će biti 16:9 jer više neću morati svako malo prilagođavati tv.

Mene zanima jel ima kakav program za simulaciju (analognog) snijega na digitalnoj televiziji? Vjerojatno neću koristiti, ali ono, fore radi.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Prije tjedan dana sam prodao TV, hehehheheh, koji trash. Ali, ne bi me čudilo da uvedu prisilnu naplatu jer imaš priključak za struju :) Kod nas je sve moguće.

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g

a što ćemo gledati u 16 :9 hd rezoluciji, reprize,glupe sapunice,cenzurirane vijesti,polu loše emisije,meni je svejedno mogli su uvesti i 3d full hd emitiranje kad je sadržaj koma

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
protjeran
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
blackalbum kaže...

a što ćemo gledati u 16 :9 hd rezoluciji, reprize,glupe sapunice,cenzurirane vijesti,polu loše emisije,meni je svejedno mogli su uvesti i 3d full hd emitiranje kad je sadržaj koma

nitko ne spominje hd :)  sam meni jos nije jasno kak 720x576 moze bit 16:9 al dobro

┐(-。ー;)┌ | (  ゚,_ゝ゚)
15 godina
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Dobra je ova taktika. Svaku godinu nešto novo. Sad prvo mpeg2, pa onda 16:9 pa kupi novi tv. Onda kupiš novi lcd kako bi mogao ljepše vidjeti, sa mpeg-2 jer nezaš da postoji mpeg-4, ali onda se opet pojavi problem nakon godinu dana oni uvode mpeg-4 tako da ti tv sa mpeg-2 više ne valja pa moraš kupiti reciver ili novi lcd sa mpeg-4. I još će onda povećati pretplatu hrt jer ipak su se digitalizirali.

Nema što dobra im taktika.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 21:21 (Jack Sparrow).
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g

ja sam između 32 inča full hd mp2 i hd ready mp4 izabrao onaj drugi sa mp4 ,ali dok mp4 proradi televizor će mi crknuti pa nisam ništa dobio

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
klimama kaže...

I 4:3 i 16:9 (widescreen) u PAL standardu imaju istu rezoluciju: 704:576.

Razlika je u omjerima stranica piksela (Pixel aspect ratio). Kod 4:3 je omjer 1:1 (točnije 12:11), a kod 16:9 je 1:1,5 (točnije 16:11).

 

Standard-definition television

Sve je u redu osim što je rezolucija 720x576, kod 4:3 je omjer 16:15, a kod 16:9 je 64:45. Čitaš krivi redak..

16 godina
neaktivan
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Fakat pokušavaju katodu uništiti.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
blackalbum kaže...

ja sam između 32 inča full hd mp2 i hd ready mp4 izabrao onaj drugi sa mp4 ,ali dok mp4 proradi televizor će mi crknuti pa nisam ništa dobio

Meni se čini da danas rade elektroniku da se ona pokvari.

Nulla e reale, tutto e lecito. Requiescat in pace
14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
lzgr kaže...
blackalbum kaže...

ja sam između 32 inča full hd mp2 i hd ready mp4 izabrao onaj drugi sa mp4 ,ali dok mp4 proradi televizor će mi crknuti pa nisam ništa dobio

Meni se čini da danas rade elektroniku da se ona pokvari.

nas su učili u školi pametni ljudi da oni isprogramiraju da se patika sama raspadne da bi morao kupovati novo,tako je i sa televizorima jer kad bi to sve trajalo godinama kao prije tko bi kupovao

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Bilo je i vrijeme da se pređe na digitalnu tehniku u svim segmentima proizvodnje i prijenosa slike. Do sada se je slika proizvodila digitalno, procesirala digitalno samo se je odašiljala analogno i u tome je cijela caka. Prijenos slike digitalnim odašiljaćima je bolji jer se više programa može prenijeti po jednom kanalu tj. frekvenciji.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
bed kaže...

Sve je u redu osim što je rezolucija 720x576, kod 4:3 je omjer 16:15, a kod 16:9 je 64:45. Čitaš krivi redak..

Kod mene je iz nekog razloga 704.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 21:40 (klimama).
16 godina
neaktivan
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Klasična rezolucija za PAL sliku omjera 4:3 bila je u doba crno bijelih televizora 625 X 833, a tek je pojavom MPEG-2 PAL DVD-ova rezolucija smanjena na 720 x 568 zbog nemogučnosti spremanja velike količine podataka na jednostruki DVD medij (ograničenje od 4,7 GB podataka)

 
0 3 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g

@klimama

Kod tebe na čemu? Inače može biti i 704 ali to je digitaliziran analogni signal koji u startu ima 720 px, ali se u pretvaranju to reže. Traži 'nominal analog blanking' za detaljno objašnjenje. Inače PAL (analogni) standard definira linijaturu - 625 od kojih je 576 vidljivio, tj sadrži video. Digitalnu inačicu definira REC.601 ili bt.601, koji propisuje način kodiranja 625 linija 50 Hz signal s 720 luminance sample-ova po liniji i to ti je taj 720x576 standard. Ostalo je vezano uz pretvaranje signala i sl..

 

@yaro

Jesi ga nalupetao..

16 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
yaro kaže...

Klasična rezolucija za PAL sliku omjera 4:3 bila je u doba crno bijelih televizora 625 X 833, a tek je pojavom MPEG-2 PAL DVD-ova rezolucija smanjena na 720 x 568 zbog nemogučnosti spremanja velike količine podataka na jednostruki DVD medij (ograničenje od 4,7 GB podataka)

Odakle ti ovaj nonsens?

Uostalom, i povijesno je netočan. Stari C/B sustav je imao još manji broj horizontalnih linija.

Informiraj se o PAL analognom sustavu.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
protjeran
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g

pa moze, 720x576 je rezolucija, a 16:9 je omjer stranica

 

pixel aspect ratio moze biti 1.42, a ne klasicni 1:1 tak da dobijes stranice u omjeru 720*1.42 horizontala i 576 vertikala sto ti je omjer 16:9

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
Jack Sparrow kaže...

Dobra je ova taktika. Svaku godinu nešto novo. Sad prvo mpeg2, pa onda 16:9 pa kupi novi tv. Onda kupiš novi lcd kako bi mogao ljepše vidjeti, sa mpeg-2 jer nezaš da postoji mpeg-4, ali onda se opet pojavi problem nakon godinu dana oni uvode mpeg-4 tako da ti tv sa mpeg-2 više ne valja pa moraš kupiti reciver ili novi lcd sa mpeg-4. I još će onda povećati pretplatu hrt jer ipak su se digitalizirali.

Nema što dobra im taktika.

...i onda još za kraj uvedu DVB-T2(za sada samo u UK) umjesto postojećeg DVB-T standarda.Smijeh

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
16 godina
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin
Jedva čekam vidjeti Hloverku, Vakulu i 1001 noć u full HD-u, to mora biti nešto posebno. Jbo im p_s mater, imaju sve za HD koji je vani već normalna stvar a oni nam mažu oči kak je ovo super stvar. Sva sreća da imamo net i satelitsku tv te nismo osuđeni na katastrofalan program sve četri nacionalne televizije.
Poslije jebanja nema kajanja.
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
kovaos kaže...
Jedva čekam vidjeti Hloverku, Vakulu i 1001 noć u full HD-u, to mora biti nešto posebno. Jbo im p_s mater, imaju sve za HD koji je vani već normalna stvar a oni nam mažu oči kak je ovo super stvar. Sva sreća da imamo net i satelitsku tv te nismo osuđeni na katastrofalan program sve četri nacionalne televizije.

 

Ne zaboravi kabelsku. Smijeh

 

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
16 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
DamageHigh kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...
E. Rommel kaže...

Nema hd-programa,tj. ima ali tolko puno da možeš reč da nema,

 

E ali meni nekaj nije jasno dal oni pod tim 16:9 smatraju nekakvi hd i ustvari koja je rezolucija te 16;9 slike

jel ako oni pod 16:9 smatraju hd svaka čast,al to je hrvaška pa čisto sumljam

 

 

16:9 ti moze bit i 360x200 

 

a sad valjda ce stavit nekih 720p

720p na MPEG2? Čisto sumnjam...

Samo mi nije jasno kako će 16:9 izgledati na starim CRT-ima...lol.

A što čisto sumljaš ? Na MPEG2 može i 1080p pa ne vidim zašto ne bi 720p ????  Svi prvi blu ray naslovi su bili u MPEG2 i uredno u 1080p. Pa nije 1080p ekskluziva MPEG4.

Koji naivci i koje zablude ????

16 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
Imam bnet i od svih kanala gledam dokumentarce i sport klub, ostalo je smeće, OBN, FTV, Slavonska, Osječka, Vinkovačka, rts2, MTV adria, CMC, CNN, itd, šta je tu gledljivo????

Moram se samo ispričati gosp. Škori jer je njegova emisija država selo grad na Hrt-u jedan izuzetan stvaralački uradak i mislim da bi se pod obavezno trebalo uvesti da svi pretplatnici moraju gledat tu emiju da vide na što se troše njihovi novci, naravno u HD-u.
Poslije jebanja nema kajanja.
14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g

to je istina da mp2 može hd ali koliko sam ja čitao mp4 je puno učinkovitiji format,tj treba emitirati puno manje informacija da bi se dobila hd slika,a time su i manji troškovi zato je mp4 uveden za hd barem sam ja tako razumio

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 23:14 (blackalbum).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
blackalbum kaže...

to je istina da mp2 može hd ali koliko sam ja čitao mp4 je puno učinkovitiji format,tj treba emitirati puno manje informacija da bi se dobila hd slika

 

Da, ali to leži u samoj osnovi ova dva formata. Naime, MPEG2 je inicijalno zamišljen kao 'offline' format (DVD, HDD, ...) dok je primarno MPEG4 razvijan u 'online' smjeru (streamanje, mobiteli, TV, ...).

 

MPEG4 za (recimo) podjednaku kvalitetu slike (kao MPEG2) koristi značajno niži bitrate, a time i bandwidth zahvaljujući dosta složenijim algoritmima za kompresiju.

 

Ne bi sad u detalje jer je to malokome zanimljivo, ali ako te zanima uvijek možeš posegnuti za Google-om... Poanta je da sa značajno manje podataka možeš ostvariti puno kvalitetniji stream (u smislu kvalitete slike), a istovremeno i veće rezolucije.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g

vlado pa to sam i želio reći ako emitiraš u učinkovitijem formatu imaš manje troškove prilikom emitiranja da bi dobio istu hd sliku

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
kovaos kaže...
Imam bnet i od svih kanala gledam dokumentarce i sport klub, ostalo je smeće, OBN, FTV, Slavonska, Osječka, Vinkovačka, rts2, MTV adria, CMC, CNN, itd, šta je tu gledljivo????

Moram se samo ispričati gosp. Škori jer je njegova emisija država selo grad na Hrt-u jedan izuzetan stvaralački uradak i mislim da bi se pod obavezno trebalo uvesti da svi pretplatnici moraju gledat tu emiju da vide na što se troše njihovi novci, naravno u HD-u.

Ta Škorina emisija je žalosni jad da nije normalno, inace on je simpatican tip ali emisija je totalna katastrofa jedna te ista forma toliko izlizana  izhlapjela.Nevinašce Takve gluposti na HRT na isti kalup, gledamo zapravo ko to uopce i gleda vec godinama red žlaburenja pa red budalaština pa red napuhanih pjevaca ko na traci. Zamisli uzitka to gledat u HD rezoluciji nema bolje sigurno osim mozda Sabora i njihove svađe u HD rezoluciji fuckaj ga.CoolNevinašce

14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g

škori vjerovatno glazbena karijera opada pa se malo prebacio u voditelje,ja skoro čitav život pratim hrt i svake godine im padaju standardi,tko se još sjeća hrt-a prije 10 godina pa ta je televizija u hrvatskoj bila sinonim za kvalitetu,uvode  zastarjeli format dok sam hrt svake godine tone

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

J.ebo joj konj mater kud se svugdje ima gurati, a tamo gdje treba je nema!

 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

DVB-T korisiti malo modificirani MPEG-2 standard. Kod nas je rezolucija 704x576, a ne klasična dvd 720x576.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g

Mogu si mislit kako bi raja bila sretna da su odmah uveli MPEG4, 800kn prijamnik u vrijeme kada se počelo sa digitalizacijom (nisu svi Zg da su mogli čekati kraj godine)..

 

Baš bi smo se osječali napredno, posebno starci i sirotinja koja je jedva ovo sklepala..

Doći če MPEG4, ne brinite..

Ali onda će i prijamnici biti jeftiniji..

 

A 2x200kn je bolje nego 800, 600 ili čak 400kn odjednom..

Pa ako netko uzme HD tv u međuvremenu, vid veselja, u dugom roku je "uštedio".

Pa svi ionako živimo na kredit..

 

P.S. pretpostavljam da ste svi vi pametnjakovići sad uzeli MPEG4 onda kad vam je dvojka "šrot"

 

 

14 godina
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Zanimljivo je koliko se ljudi ima poriv javiti se na forum a da niti ne provjere glupost koju cu napisati...

Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice