Asus GTX 580 DirectCU II

poruka: 65
|
čitano: 19.115
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus GTX 580 DirectCU II".
14 godina
protjeran
offline
RE: Asus GTX 580 DirectCU II
8ax kaže...

Ideja :

 

1. Stavi 4 GTX480 (ne 580) u SLI.

2. Pasivac u obliku četverostrukog T

3.Stavi jaja na vrh pasivaca...


EDIT: Sad ce mi mato/shex stalno stavljat td na postove... fanboy

 

Radi lakseg shvacanja:

Prizme koja u osnovici ima slovo T, zarotirane 90 stepeni (s perspektive bokocrta). 

Polako, ali sigurno, BUG postaje trash. (uzdah)
16 godina
online
RE: Asus GTX 580 DirectCU II
Crni bomarder kaže...

Zato što niko ne kupuje PC80 i ostalu ekipu jer su enormno skupa kucista...HAF X 942 je po meni najbolje kućište na svijetu za kućne korisnike...

 

A tko si ti da kažeš što je za mene najbolje ?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Asus GTX 580 DirectCU II
vexx5555 kaže...

U paketu sigurno dolazi mala funkcionalna maketa Krškog umjesto napajanja.

Gledam u BUG-ov test GTX580 i vidim da max potrošnja GTX580 sa i7 870(3.6Ghz) iznosi 350W za cijeli sustav. Sad mi nije jasno zašto bi trebao krško,a to bez beda vozi kvalitetno 450W napajanje. Previše gledate po netu gdi se mogu naci svakakve gluposti, a premalo prakse.

I'll be back
15 godina
odjavljen
offline
RE: Asus GTX 580 DirectCU II
microman kaže...
Gledam u BUG-ov test GTX580 i vidim da max potrošnja GTX580 sa i7 870(3.6Ghz) iznosi 350W za cijeli sustav. Sad mi nije jasno zašto bi trebao krško,a to bez beda vozi kvalitetno 450W napajanje. Previše gledate po netu gdi se mogu naci svakakve gluposti, a premalo prakse.

 Ma znam da ne troši (toliko) puno ali po izgledu....

 

Čak bih i rekao da Asus vježba za GTX 595.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
15 godina
neaktivan
offline
Asus GTX 580 DirectCU II

Ovo se izgleda vracamo na staro kada je racunar zauzimao cijelu sobu :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus GTX 580 DirectCU II

Pa Asusova Aresica ima 2x 8pin i 1 x 6pin dok regular HD5970 ima jedan 8 i jedan 6 pin !

 

@Microman:

 

Nevjerujem da baš troši samo 350w s i7 860 prije da vuce 400w ipak ima deklarirani TDP od 230w dok  kako sam vidio na netu može povući i do 280w.

 

Bili bio dobar pa izmjerio potrošnju?{#}

Athlon II x3 435 OverClock Help
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2011 12:31 (pandza94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Asus GTX 580 DirectCU II
pandza94 kaže...

Pa Asusova Aresica ima 2x 8pin i 1 x 6pin dok regular HD5970 ima jedan 8 i jedan 6 pin !

 

@Microman:

 

Nevjerujem da baš troši samo 350w s i7 860 prije da vuce 400w ipak ima deklarirani TDP od 230w dok  kako sam vidio na netu može povući i do 280w.

 

Bili bio dobar pa izmjerio potrošnju?{#}

 

Ja sam na netu vidio kako je GTX470 brza od HD5970 pa nije.280W GTX580 nemoze nikako trošiti jer ima hardwerski regulator potrošnje koji se brine da doticna ne prelazi 240W. I sta oces reci da BUG-ovci lažu? jer ja vidim u tablici 350W za cijelu konfiguraciju,a osobno vise vijerujem BUG-ovcima nego glupostima na netu. Dok pak ista konfiguracija sa HD6970 troši oko 310W ppd opterecenjem
I'll be back
13 godina
offline
Asus GTX 580 DirectCU II

Ja sam po netu vidio i da je HD6970 brža od GTX580 so what?

 

Dobro kažeš nikad neznaš što je točno ali ipak bili mogao izmjeriti? :D

Athlon II x3 435 OverClock Help
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Asus GTX 580 DirectCU II
Sa čime da izmjerim? nemam Watmetar il kak se već ta spravica zove. Uglavnom 350W je logično.Standardno GTX580 troši oko 210W,onih 240W je rezervirano za Furmark i ekipu.Kad potrošnji od 210W za grafu dodas još kojih 140-150W za ostatak konfe dobije sa brojika od 350-360W. Kod mene bi potrošnja bila veća jer imam procesor koji Sam zucne 130W.
I'll be back
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Asus GTX 580 DirectCU II

Neznam da li je fejk,ali jedna je izgleda stigla u Hrvatsku KLIK, a cijenovno i nije daleko od 5970 ares-a KLIK    

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2011 13:44 (1BIT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Asus GTX 580 DirectCU II
1BIT kaže...

Neznam da li je fejk,ali jedna je izgleda stigla u Hrvatsku KLIK, a cijenovno i nije daleko od 5970 ares-a KLIK    

 Još je i skupja od aresa, bar ova na njuškalo

15 godina
neaktivan
offline
Asus GTX 580 DirectCU II

Ma glupost za te pare kupiš dvije GTX580 za 4000kn i još ti ostane.

I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Asus GTX 580 DirectCU II

Ovo je fejk, DirectCU II nema niti će ikad imati 4GB memorije.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Asus GTX 580 DirectCU II

Te troši, te skupa , te ne stane u moje socijalno kućište, te što će to nama...

 

Ijaooooo ljubomore

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Asus GTX 580 DirectCU II
CrapFireX kaže...

Te troši, te skupa , te ne stane u moje socijalno kućište, te što će to nama...

 

Ijaooooo ljubomore

Nisi baš obdaren pameću.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2011 19:28 (franky).
13 godina
protjeran
offline
RE: Asus GTX 580 DirectCU II

 

Hteo bih da ljudi koji budu kupovali doticnu kartu a i svi drugi koji uzimaju GTX580 obratne paznju na jednu stvar. Primetio sam nekoliko postova na forumima gde ljudi vracaju karte a i ja sam bio jedan od njih koji je vratio drugu ASUS High End za 3-4 meseca i uzeo pare nazad.

Prvo EAH6970 overhetaing pa ENGTX580 DCII texture problem. U pitanju su detalji u skoro svim igrama. Textura ili kao da ima previse blura, kao da ne postoji AI i izuzetno los AA.  Detalji su na nivou igre iz 2000 godine. Ne svi samo na pojedinim delovima raznih igrica. Najvise se primeti Crysis, Crysis Warhead, Mafia II, GTA IV, STALKER Call od P. gde su trava i drvece kao da igras igru iz ne znam koje godine. Neki neresiv problem sa DX ili ko zna cime. Karte daju normalan skor u benchmarkovima ali imaju te detalje uzasne koji toliko kvare 3d dozviljaj da je to strasno. Obratite paznju nije vam Fermi tako savrsen kao sto se prica. Ja isto cu preci na Nvidia i sledecu kartu jer mi je ovo bila prva u zivotu i nisam lepo osetio rad Nvidia. 

Ali vodite racuna jer smo na Balkanu gde kinezi misle da mogu da salju sta ne prodje po belom svetu. Za sada svako kod koga sam procitao problem imao je ASUS model. Mada mislim da je i do drugih u pitanju. Nekoliko je menjalo po 2-3 karte da nadje normalnu ja nisam imao vise zivce da 5 meseci kupujem kartu. Tako sam mogao doterati do nove serije pa odmah da predjem na nju. Kupio sam prvo EAH6970 na kraju su pokusali da me savetuju da uzmem ASUS GTX590 jer sam doplacivao i uzimao neispravne. Dobro se zavrsilo jer sam prakticno 4 meseca imao ASUS za dzabe samo nije vredno tog cima i nerviranja definitivno pogotovu sto je GTX580 i gaming na njoj bili kazna za oci. EAH6970 je imala izvanrednu sliku ali se pregrevala i u servisu su rekli da ne prolazi duze 3D testove, to nisam ni znao. Samo sam video da se karta ne ponasa kao ispravna. 

Znaci ja sam zavrsio sa ASUS-om za stalno ali vi obratite paznju na te sitnice kada uzimate karte. 

Najzalije mi je sto nisam osetio Fermi kako treba. 

Ljudima ENGTX580 DCII radi potpuno normalno ali ima primera i zalbi na identican problem i karta na prvi pogled i u nekim igrama moze izgledati da radi normalno i ona i radi ali joj je slika uzas, detalji kako da su iskljuceni a da kasnije tek primetite to. 

Meni je trebalo 7-8 dana da vidim haos. 2-3 da pokusam da resim i onda pozvao i trazio pare i otisao po njih. 

 

Da cisto ne bi vam rekli karta radi, prolazi testove, daje sliku i ostalo. 

Da sam video 4 dana kasnije morao bi da uzimam treceg ASUS-a i ne bi mogao da povratim pare nazad. 

Otisao sam da vidim kako da resim problem i naisao na lika koji obecava da Nvidia mora da resi taj problem ili ce zazaliti, zamislite u kom on tripu zivi. A njegovo resenje se sastojalo iz pisanja peticije Microsoftu da rese DX na kartama kojima ocigledno nesto u chipu nije u redu.

Kada sam to procitao brze bolje sam je izvadio i odneo i uzeo pare.

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2011 10:47 (Vlada011).
13 godina
protjeran
offline
RE: Asus GTX 580 DirectCU II

EVGA GTX580 stock je pojeftinila na $360 a kod nas 480e ASUS GTX580 DCII. 

EVGA GTX570 250$. 

Balkane, Balkane, Balkane moj... AAAAAAA{#}{#}

Joj gde zaglavi ovde pa jos da me kompovi interesuju.

 

Nema cim se procuje za novu odmah pada cena da ljudi ne bi cekali.

Kod nas ako stizu nove uvece do popodne drze cenu a sutra pokusaju da prevare neke da nisu ni stigle.

Ona od 3GB GTX580 jos joj drze cenu oko 380e. 80-90e jeftinija nego u Bgd ASUS na nekim mestima a negde je 50e skuplji.

Nemam reci, sem da nema reci i rewieva da me polakomi da kupim 3 pin produzni za ventilator a ne nesto vise kod mene.

EVGA 560Ti je 170$. Za nedelju dana maks je pred vratima a ako ima krivu nalepnicu ljube ti bulju i salju drugu.

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2011 19:18 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
RE: Asus GTX 580 DirectCU II

ja neznam zašto takvo nešto postoji, preskupo je, preveliko je, ima manju, jeftiniju konurenciju CrossfireX i Sli kartica
PS ja sam kupio prije četiri mjeseca  novu karticu ( asusov radeon eah 5770) i u usporedbi sa mojim starim radeonom x1300/1500 ovo je div

15 godina
protjeran
offline
Asus GTX 580 DirectCU II

Nedavno sam kupio Asus GTX 570 DirectCU II.Zauzela mi pola slotova od maticne,a zadnji kraj PCB-a od graficke sa savio oko 4-5mm od tezine hladnjaka.

Bože čuvaj nas gladi, kuge i Hrvata
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 13:45 (AIX 2.0).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus GTX 580 DirectCU II
jel se ova kartica moze uopce kupiti u hr... Trazio sam nju ili HD 6970 dc II trazio sam ali bez ikakva uspjeha :(
13 godina
neaktivan
offline
Asus GTX 580 DirectCU II

danas sam kupio ovu karticu stavio je u komp (pod my pc) i komp uopce ne reagira samo mi gore zelene lampice da ima napona.. ali nista vise cim uklonim karticu sve je opet ok... moze netko pomoci molim vas...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus GTX 580 DirectCU II
ceco22 kaže...

danas sam kupio ovu karticu stavio je u komp (pod my pc) i komp uopce ne reagira samo mi gore zelene lampice da ima napona.. ali nista vise cim uklonim karticu sve je opet ok... moze netko pomoci molim vas...

jel pise na stranici od kartice kolko trosi w?

windows was unable to detect your keyboard press f1 to retry or f2 to aboart
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2011 18:09 (Kewin).
14 godina
offline
Re: Asus GTX 580 DirectCU II
ceco22 kaže...

danas sam kupio ovu karticu stavio je u komp (pod my pc) i komp uopce ne reagira samo mi gore zelene lampice da ima napona.. ali nista vise cim uklonim karticu sve je opet ok... moze netko pomoci molim vas...

moras u biosu iskljuciti integriranu grafiku jesi dobro ustekao dodatne konektore od napajanja?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus GTX 580 DirectCU II

da problem je bio u integriranoj...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus GTX 580 DirectCU II
kartica je vrhunske izrade... Velika jest ,ali previse i nije bez problema je nasla mjesto u mojem kucistu iako nije high ... Grafika je cisto savrsenstvo s tim da je kartica super tiha ,a temperatura se krece oko 30C do 70C u full load... Moja preporuka... Sigurno best buy za 3500kn..
15 godina
offline
Asus GTX 580 DirectCU II

Evo meni danas uletila Asus GTX570 DirectCu II.

Dobio ju kao zamjenu za uginulu Asus GTX470 (pod garancijom).

 

Kartica je stvarno ogromna, ali svidja mi se sto ima backplate i fakat je tiha.

Ono sto je (osim hladnjaka i djidja-midja) razdvaja od referentnih GTX570 je sto ova ima 8+6 pin konektore za razliku od 6+6 referentnih.

 

Uglavnom, vise nego odlicna zamjena na reklamaciji {#}

If you're not paranoid, you're not paying attention
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Asus GTX 580 DirectCU II

Kolko je ta famozna graficka velika???

Explosiv wie Kerosin!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus GTX 580 DirectCU II

Duzina je onako standardna za to klasu kartica, vjerovatno isto kao i referentna.

Visa je nego obicna kartica zbog "grba" gdje se nalaze ventilatori, ali je puno deblja i zauzima 3 slota.

Zbog coolera je i teza nego referentna.

If you're not paranoid, you're not paying attention
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus GTX 580 DirectCU II
po duzini je slicna referetnoj samo je malo deblja zbog zastite i hladnjaka.. Ali nije preglomazna... Ako imas imalo kvalitetnije mid kuciste bez problema stanu ovake dvije..
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus GTX 580 DirectCU II
Mauro kaže...

Duzina je onako standardna za to klasu kartica, vjerovatno isto kao i referentna.

Visa je nego obicna kartica zbog "grba" gdje se nalaze ventilatori, ali je puno deblja i zauzima 3 slota.

Zbog coolera je i teza nego referentna.

koliko si ti onda platio gtx470 da si u zamjenu dobio 570 dcII? 3k kuna?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice