Hakiran CCleaner

poruka: 271
|
čitano: 36.169
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakiran CCleaner".
8 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner

Ja sa ccleanerom micem sranja sto ostanu od programa, cistim browser cookies, history, pola stvari od sistema, old prefetch data, cistim registry i brisem programe. Koristim ga jer ima hrpu stvari na 1 mjestu.

15 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
0x4c756b61 kaže...
Pardon, ispričavam se, apsolutno sam nekompetentan u ovom području, ne znam ni zašto sam postavio pitanje... Lijep pozdrav

Onda ti je oprošteno. 

15 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
0x4c756b61 kaže...
* * * Koja je onda bolja alternativa, * * *

IObit Uninstaller i Sysinternals Suite... za početak.

11 godina
offline
Hakiran CCleaner

Da sam zli haker, iskoristio bih tu priliku i da odštemam ponešto stražnjih vrata po sistemu.

Ako laptop nije za kućno surfanje, format C: + sravniti sys restore particiju i to je to.

 

U idućoj epizodi gledati ćemo razvaljivanje nesigurnih "update" servisa koji se izvršavaju pod sistemskim privilegijama i koriste se za nadogradnju izmeta koji štancaju Intel, nVidia, AMD, Google, Mozilla...

 

Usput:

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 20:43 (Djuro von Prekoplotovich).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Kresimir4 kaže...

... Koristim ga jer ima hrpu stvari na 1 mjestu.

 + najnoviji fičer. Čitate li temu, na stranu što je CC nepotreban.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
ihush kaže...

btw, adrese nisu nepoznate, USA..

The encoded information was subsequently submitted to an external IP address 216.126.x.x (this address was hardcoded in the payload, and we have intentionally masked its last two octets here) via a HTTPS POST request. There was also a [fake] reference to “Host: speccy.piriform.com” in communication.

naravno, bit će kivi rusi, kinezi...  :) i onaj raketmen

Sigurno je Rus koristio komp u Kanadskom internet caffe-u.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner
ihush kaže...
Kresimir4 kaže...

... Koristim ga jer ima hrpu stvari na 1 mjestu.

 + najnoviji fičer. Čitate li temu, na stranu što je CC nepotreban.. :))

 Na koji ti nacin mjenjas ccleaner? Sto radis? Koristis li uopce neke programe?

15 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner

-programe ...? za što? koristim sve što mi treba, što mi olakšava i sl. potrebno, cc nije u tom, običan čistać .. ne, neobičan ako govorimo o temi-fičeru. (win ima tri foldera za čišćenje, to se obavi ručno za par sekundi, skriptom za manje.. CC kao i svaki sličan utils-alat, ne radi ništa posebnog, ništa što se ne može bez njega. Za poslovne korisnike je potrebna licenca, ne vidim razlog za korištenje, odonosno ako tebi postoji razlog, tovj PC=tvoja odluka. OK? Ali to nije vijest.. nego fičer! i certifikat..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 22:06 (ihush).
13 godina
offline
Hakiran CCleaner

Ja koristim CCleaner iz jednog razloga - čisti računalo, preglednike i druge aplikacije. Mogu ja čistiti s Disk Cleanup-om, ali onda preglednike moram svaki posebno, a o drugim programima da ne pričam. CCleaner-om to sve riješim jednim klikom i u par sekundi. Probao sam i Wise Disk Cleaner, ali on mi se baš i ne čini nešto.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 22:10 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hakiran CCleaner

Valjda je jasno da cleaner mora biti između ušiju. I koja je prednost preporučavanja jednog zatvorenog softvera nad drugim, kako znaš da je taj drugi čist?

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Marko :D kaže...

... CCleaner-om to sve riješim jednim klikom i u par sekundi. ..

 - koliko klikova? ako je ikona na desku/tasku tad je jedan klik, za aktiviranje appsa, drugi za neki start ili opcije.. i finiš .. istu stvar kao batch i shortcut je jedan klik. Brzina? To je brzina delejtanja (HW ne SW stvar).

i baš kao forumaš koji spominje npr telemetriju, ne komentiraš CCov faux pass? Čist sistem je kad je čist, kad nema nepotrebnih dodataka.. + komercijala.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 22:18 (ihush).
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
ihush kaže...
Marko :D kaže...

... CCleaner-om to sve riješim jednim klikom i u par sekundi. ..

 - koliko klikova? ako je ikona na desku/tasku tad je jedan klik, za aktiviranje appsa, drugi za neki start ili opcije.. i finiš .. istu stvar kao batch i shortcut je jedan klik. Brzina? To je brzina delejtanja (HW ne SW stvar).

i baš kao forumaš koji spominje npr telemetriju, ne komentiraš CCov faux pass? Čist sistem je kad je čist, kad nema nepotrebnih dodataka.. + komercijala.

Joj dobro, dva klika dok bi mi za ručno brisanje svega trebalo milijun klikova. A što bi trebao komentirat? Te podatke ionako ima i Microsoft i Google i svi.

 

Ja, a i svi koji koriste 64-bitnu verziju programa nisu zahvaćeni. Osim toga, CCleaner i ne palim tako često, tek par puta godišnje, pa ga ni ne ažuriram tako često.

 

Mene ni ne čudi da se to dogodilo baš CCleaner-u jer je to jedan od najpoznatijih programa s puno korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 22:26 (Marko :D).
9 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
soundstream kaže...
digitall kaže...

pa tko jos koristi takve drke za usporavanje pc-a

 Po cemu to Cclener usporava pc?

ne znam da li si kada instalirao to cudo ne neki slabiji stariji pc, osjetno uspori komplet sve, pogotovo pri podizanju sustava.. dakle usporava svakako jer non stop u pozadini nepotrebno radi.

na novijim racunalima gotovo da ne osjetis niti jedno takvo smetalo jer su racunala brza. ali on ipak u pozadini radi, non stop.. meni sama spoznaja da jos nesto (pogotovo tako ekstremno nepotrebno) u pozadini radi dize tlak..

jednom mjesecno il ikad se sjetim napravim disc cleanup, i obrisem %temp% folder i to je to.

najjaci su mi ekstremi koji stave da mu se non stop brise nesto, pa mu stalno cisti temp web preglednika, pa kako posjecuje cesto iste web stranice tako mora duze cekati da opet to isto ucita... pri tome je pc SPORIJI, trosi vise baterije (laptop) i prometa..

14 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
win10pro kaže...
djigibao kaže...

BTW: cini se da ovo CCleaner radi jos od 2014.

Rezultat analize stare verzije - https://malwr.com/analysis/Y2M0YTFhNGQwYWYzNDlmZTllN2I0ZGUyOGEyMzFiMjE/

 

 

 

Teorija zavjere glasi:

Oni su to sami napravili i iskoristavaju to vec godinama samo su sad otkriveni pa su rekli da im je to netko drugi napravio .

 

Lako moguće "Ubacili nam kod tijekom kompajliranja omg", takvi hakeri moraju biti precizni u milisekundu.

 

Zadnji put kad sam koristio ccleaner imao sam krekani XP

 

Nova teorija:

Oni prodaju jeftine windows ključeve po ebayu

Nije isključeno. Desilo se i najboljim: https://www.pcworld.com/article/3035682/security/hackers-planted-a-backdoor-inside-a-compromised-version-of-linux-mint.html

8 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiran CCleaner
Moze pomoć koje foldere rucno cistiti? Temp.. Ali ne mogu se sjetiti ostala 2
8 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner
ihush kaže...

CC kao i svaki sličan utils-alat, ne radi ništa posebnog, ništa što se ne može bez njega.

 Znaci cookies, cache, registry samo ovo 3 ti radis rucno. Bas me zanima koliko bi ti trebao poslije brisanja nekog programa izbrisati registry koji je ostao poslije njega. Da nabrojim jos stvari neznam kad bi to sve rucno izbrisao. Kliknes cc, analyze, run, registry, analyze i run to je 6 klikova.

9 godina
offline
Hakiran CCleaner

ajd jedno pitanje za vas koji volite dopustati takvim programima kopanje po registryu: koliko cesto reinstalirate ili krpate windowse?

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Kresimir4 kaže...
..

 Znaci cookies, cache, registry samo ovo 3 ti radis rucno. Bas me zanima koliko bi ti trebao poslije brisanja nekog programa izbrisati registry koji je ostao poslije njega. Da nabrojim jos stvari neznam kad bi to sve rucno izbrisao. Kliknes cc, analyze, run, registry, analyze i run to je 6 klikova.

 brisanje ili deinstalacija? svi programi bi morali biti 'pristojni', smeće koje stvore, počistiti.. nema potrebe, za test se koristi testPC. Kolačići (stvar browsera i usera) keš stvar OSa, reg. ne dirati.. itd. i to je to.

-reg nije za juzersko čačkanje.. i podešen PC ne treba dirati, godinama.. osim povremeno isprazniti-kantu/smeće ali to je stvar juzera i konkretnog posla koji se radi, nema univerzalnog pravila za svaki PC-user..

 

(drugi post, temp-user, temp-sys, download-soft.. ostalo je stvar konkretne app i juzera.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
Kresimir4 kaže...

Kliknes cc, analyze, run, registry, analyze i run to je 6 klikova.

 

I nemas pojma sta je napravio... A vidimo iz prilozenog da radi i ono sto ne bi trebao.

To ciscenje registry-ja mi je posebno fascinantno - ljudi paze da je cisto kao da je u pitanju "mjesto" na koje cesto zalaze. A "svi znaju" da ako u registry-ju ostane od neke instalacije "drloga" da ce ti to usporiti komp.

Evo, ja sam imao na svom stroju instaliran BF4 i deinstalirao sam ga. Sad sam pregledao cijeli registry i nasao sam nekih 70-ak zapisa vezanih za BF4. Mislim da je u pitanju kolicina podataka od MOZDA 10-20 kilobajta. Ti mislis da ce ti komp raditi brze ako se toga rijesis? Taman da imas 50 takvih programa maknutih, opet je kolicina prostora (i informacija) zanemariva.

Opterecujete se totalnim glupostima.

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
digitall kaže...

ajd jedno pitanje za vas koji volite dopustati takvim programima kopanje po registryu: koliko cesto reinstalirate ili krpate windowse?

Hmm, ja sam jedno vrijeme čistio registry s Glaryjem, ali sam prestao jer ti cleaneri nisu baš učinkoviti. Uglavnom, taj program mi nikad nije zeznuo nešto u registryju, kao ni Revo Uninstaller. Iako s registryjem nikad nisam imao problema, Windowse uredno reinstaliram svake 3 ili 4 godine jer se nakupi kojekakvog smeća, pa eto. 

 

S tim cleanerima ni ne možeš počistit do kraja registry jer uvijek ostaje dosta toga tj. neučinkoviti su. Ja sam recimo jednom instalirao Firefox i nakon čišćenja s Glaryjem uredno su vidljivi Mozilla ključevi iako Glary govori da je registry čist. Ako već netko želi čisti registry onda je najbolje napraviti system image prije instalacije i kada želi ukloniti program, samo vrati sustav.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 22:59 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Friday kaže...
.. Ti mislis da ce ti komp raditi brze ako se toga rijesis? ..

 -to ih uvjeravaju reklame (i internetski gurui..) .. neki se čak i benčevima hvale-dokazuju da su brži. Slučajno, isti imaju problema s OSom... i nikako da povežu 2i2..

tak, da, nisu oni krivi, samo su povjerovali reklami (umjesto svojim očima i npr ovoj temi.. koja je o čemu ono..??) :))

 

već sam više puta na primjeru icnocachea objašnjavao kako CC-čistaći (kod juzera koji poklika sve..) napravi upravo suprotno, jer tad OS mora rebuildati ikone, sporiji idući boot i sl. Uzalud. Krešimir gore nabroji 6 klikova.. poanta je da marko kaže jedan klik, a jednim klikom skripta to odradi i nema mjesta sumnji, potrebe instalacije (+ poslovno, licenca)..

 

jeidno, indikativno.. statistika, isti juzeri koji koriste sve moguće alate (i Rufus :) kao šala ..) .. konstantno njurgaju o problemima i telemetriji.. i korsite npr CC. :)))

 

vidi post... edit!

Marko :D kaže...
...

Hmm, ja sam jedno vrijeme čistio registry s Glaryjem, ali sam prestao jer ti cleaneri nisu baš učinkoviti. Uglavnom, taj program mi nikad nije zeznuo nešto u registryju, kao ni Revo Uninstaller. Iako s registryjem nikad nisam imao problema, Windowse uredno reinstaliram svake 3 ili 4 godine jer se nakupi kojekakvog smeća, pa eto. 

 

S tim cleanerima ni ne možeš počistit do kraja registry jer uvijek ostaje dosta toga tj. neučinkoviti su. Ja sam recimo jednom instalirao Firefox i nakon čišćenja s Glaryjem uredno su vidljivi Mozilla ključevi iako Glary govori da je registry čist. Ako već netko želi čisti registry onda je najbolje napraviti system image prije instalacije i kada želi ukloniti program, samo vrati sustav.

 

.. uh, pa razmisli. Kontradiktorne tvrdnje.

Ako čistaći kao cc ili glary čiste sys, od kud ti smeće.. ili kako to da neki ne radi baš onak, dobro?...

i ne, nije CC loš-krivac .. normalan alat, kao i svaki drugi. Ali bez znanja je samo alat kojim jednako izizivaš probleme. + vidi temu-naslov.. i razmisli. Dok sysimage nema veze s održavanjem-čišćenjem.. i backup i .. svaštanešto :) to su neovisne stvari o CC-osnovnoj namijeni. (osim špijanja).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 23:05 (ihush).
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner

Od samih Windowsa, programa, eto otkud mi smeće. Da bi mi sustav bio kompletno čist ja bi trebao imat CCleaner upaljen cijelo vrijeme i da on briše kak ja ugasim program, taman posla. Nema šanse da ga ostavim da radi u pozadini, a kamoli da čisti bez mog znanja. 😅

 

Ja pričam o registryju kako se ne može očistit kompletno. Za brisanje tempa i sličnih stvari ti programi su oke. 😁

7 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner

Dobra da ta djeca nisu bila aktivna na racunalima u doba win98 i ME, kad je svaki "guru" morao imati krekan nod i norton system works ( to bi bio alat po njihovom ukusu, nakrkan brdom alata i stvoren da zakolje os ).
 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
bunker kaže...

Dobra da ta djeca nisu bila aktivna na racunalima u doba win98 i ME, kad je svaki "guru" morao imati krekan nod i norton system works ( to bi bio alat po njihovom ukusu, nakrkan brdom alata i stvoren da zakolje os ).

Googlao sam Norton SystemWorks jer nisam čuo za njega i taj program mi izgleda kao da želi naškoditi računalu. 😂

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 23:29 (Marko :D).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
ihush kaže...

 

već sam više puta na primjeru icnocachea objašnjavao kako CC-čistaći (kod juzera koji poklika sve..) napravi upravo suprotno, jer tad OS mora rebuildati ikone, sporiji idući boot i sl. Uzalud.

 

 

Gotovo identicnu stvar imam u firmi i vodim rat oko toga. Genijalci su napravili job-ove na svim klijentima i serveru (lokalne baze + glavna baza) da se baza svaku noc shrinka i jos sto nekih drugih "optimizacija". Kao, to je maintenance i sustav ce raditi brze. A zapravo je u pitanju totalno dijametralno sranje jer se baza onda za normalan rad ujutro opet mora resize-ati i to onda sve usporava.

Inace, ne mislim ja nista posebno lose o CCleaneru - i sam sam ga koristio puno puta. Ali besmislica je u pitanju i to treba biti jasno. Meni je posve OK ako je nekome gust gledati kako on svaki dan prijavljuje kako je obrisao toliko i toliko cookies-a, popravio invalid zapise u registry-ju itd... Volim da pizdarije trce po ekranu, daje mi feeling da sam "in charge", bla bla. Ja sam si prije nekog vremena nadokupio jos 16 giga rama i sad mi nema draze nego kad vidim u task manageru da je potrosnja memorije + ono sto je kesirano vece od 16 giga. Odmah si kontam "dobro ulozeni novci". Realno - to je totalna bedastoca, samo volim imati dosta memorije. I to je OK, valjda (zena mi je rekla da smijem kupiti).

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner

Marko, taj program je mozda i stariji od tebe, i dobro je da ga vise nema u tadasnjem obliku

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Norton_SystemWorks

.
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
bunker kaže...

Marko, taj program je mozda i stariji od tebe, i dobro je da ga vise nema u tadasnjem obliku

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Norton_SystemWorks

.

Vidio sam članak na Wikipediji. Ja ne koristim ništa od Nortona nakon njihovog trial antivirusa kojeg sam dobio uz prvi laptop. To se čudo nikako nije moglo uklonit, pa ni s njihovim uninstaller-om. Morao sam nove Windowse stavit. 😆

9 godina
offline
Hakiran CCleaner

Disk cleanup samo laze, meni uvijek pokazuje fantomskih 5GB u temp folderu, a ima oko 300MB u prosjeku. Na kraju uvijek moras rucno provjeriti, i naravno izbrisati failed/temp windows update files. 

Sjecam se kad sam davnih dana radio u servisu i uvijek smo morali da instaliramo krekani norton, system mehanic i spybot search and destroy na frisku instalaciju PCa. Cak i kad bi rjesavali samo problem s modemom uvijek je ista bila firmina filozofija.

Kad je komp bio propisno usporen od tog sranja korisniku bi bilo predlozeno da kupi jos RAMa (od servisa naravno) da ubrza PC. Od tog sranja jedino je Spybot donekle bio dobar posto je u to vrijeme bilo 10 puta lakse pokupit virus preko browsera (zahvaljujci active x i internet exploreru 6, te javi).

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 0:21 (pravi_covijek).
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner

A sad zamisli dio norton systemworksa koji se zvao "bios-test-fix" .... Uglavnom, dvadesetak utilitya i neznas koji je bio pogubniji, od defragmentera, disk chekera, optimizatora net veze, izrade clona pa do fixa biosa...

Na to bi danasnji "majstori" svrsavali

😊
15 godina
offline
Hakiran CCleaner

Norton (Symantec..) je bio odličan.. kao i ghost (koa sinonimi u svojim kategorijama softa), no pregazilo ih vrijeme i gluparije klasičnih mastadonata (svi tako završe).

.. kao povijesni primjer kako nema nepromijenjivih pravila/načina.. nema svetih telaca, osim za fahidiote (ili servisere kojima je posao pribaviti još posla..) :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 1:49 (ihush).
 
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice