Hakiran CCleaner

poruka: 271
|
čitano: 36.145
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakiran CCleaner".
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Torent kaže...

OS ti je neophodan ovo kino nije....

Windowsi nisu neophodni, možeš ti koristiti i Linux. Ja te samo pitam - da se isto dogodilo Microsoftu s Windows-om, bi li ga nastavio koristiti?

Imaj na umu da kada bi se to dogodilo Microsoftu, u opasnosti su sva računala koja koriste Windows 10 (sami ste rekli da ih koriste preko 500 milijuna), a možda i starije verzije OS-a. Kod CCleanerovog slučajeva bila su zaražena samo računala s x86 Windowsima s verzijom v5.33.

 

Hakiranje se može dogoditi svakom programu, kao i samim korisnicima. Samo je pitanje vremena kada će se dogoditi nekom drugom programu...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 11:00 (Marko :D).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner

E jbg sad. Pretjerujes i to debelo... CCleaner i bilo koji drugi program te namjene ne da nije neophodan vec je totalno suvisan i koristis ga iz ciste ljenosti. OS je neophodan i windows nema alternativu ne radi osa vec radi programa koje svako ko nesto i radi na kompu mora imati. Imas li adobe cc paket na linuxu? Autocad? Namjenske programe za vodjenje poslovnih i proizvodnih procesa? De ne ponasaj se ko balavac i kao da je ccleaner tvoj program pa ga branis po cijenu zivota. Koristi sta zelis tvoja stvar ali ovo sto ti pricas su djecije price.....

13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner

Ništa ja ne pretjerujem. Linux Mintu se to dogodilo kada su hakeri modificirali ISO i postavili ga na stranicu. Da se to dogodi Microsoftu, to bi bila prava katastrofa, a ne ovo. Dobar dio programa se na Linuxu može pokrenuti preko Wine-a, ali još uvijek ne sve. Zato si samo zamisli što bi bilo da se to dogodi Microsoftu.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner

Je li se dogodilo? Nije. Zasto?  A koristiti linux preko vinea za bilo sta ozbiljno je smijurija i od koristenja i od izjave sa tvoje strane... Ocigledno ne radis nista produktivno na kompu pa mozes lupiti takvu glupost.... 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
Marko :D kaže...

Ništa ja ne pretjerujem. Linux Mintu se to dogodilo kada su hakeri modificirali ISO i postavili ga na stranicu. Da se to dogodi Microsoftu, to bi bila prava katastrofa, a ne ovo. Dobar dio programa se na Linuxu može pokrenuti preko Wine-a, ali još uvijek ne sve. Zato si samo zamisli što bi bilo da se to dogodi Microsoftu.

 

Microsoftu se to apsolutno ne moze dogoditi. Za razliku od male firmice kakva je piriform - procedure u MS-u su takve da je to APSOLUTNO NEMOGUCE. 

Ponavljam - NEMOGUCE!

U prosloj firmi u kojoj sam radio je takvo nesto vec bilo nemoguce a bilo nas je svega 70-ak programera. Apsolutno svaki check-in koda se provjeravao na vise razina, a kompajlirati za release je mogla tek jedna ili dvije osobe.

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner

Nije, ali može se dogoditi. Nitko nije očekivao ni da će hakeri hakirat Linux Mint, pa eto, hakirali su ga. Isto tako, nitko nije očekivao da će hakeri hakirat CCleaner, pa eto, hakirali su ga. 

 

Hakiranja se ne najavljuju, they just happen!

 

Friday Ne može? A kako im se može dogoditi da prođe bugovit i netestirani update? To što se u tvojoj firmi radilo, ne znači da se tako radi i u drugima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 11:16 (Marko :D).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
Marko :D kaže...

 

 

Friday Ne može? A kako im se može dogoditi da prođe bugovit update?

 

Bugovit update je odraz manjkavog testiranja. Tu se ne radi o tome da je netko ubacio proizvoljan kod.

NHF, ali ne znas kako "proizvodnja" softvera funkcionira. Zato onda usporedjujes bedastoce i mislis da imas argumente.

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner

Nije li cilj da se proizvod prije slanja korisnicima testira do kraja? U Microsoftu onda očito ne. Vidiš tako ni oči baš nisu bile uprte u CCleaner v5.33, pa je eto, prošlo. 

 

Sorry što nisam programer i ne radim u velikoj programerskoj firmi. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 11:21 (Marko :D).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
Marko :D kaže...

Nije li cilj da se proizvod prije slanja korisnicima testira do kraja? 

 

Pokusaj pomnoziti broj razlicitih procesora, maticnih ploca, grafickih kartica, hard diskova, zvucnih kartica, ... sa svim mogucim verzijama drivera koji postoje za taj hardver. I onda na to dodaj jos hrpetinu softvera instaliranog na svim tim mogucim strojevima. 

Ti mislis da se svi ti scenariji mogu testirati "do kraja"?

 

Kao sto rekoh - ne znas kako to sve skupa funkcionira. Testiranje softvera se vrsi da bi se potvrdilo postojanje bug-a u softveru a ne da bi se potvrdio njegov izostanak. To je kljucna stvar.

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Friday kaže...
Marko :D kaže...

Nije li cilj da se proizvod prije slanja korisnicima testira do kraja? 

 

Pokusaj pomnoziti broj razlicitih procesora, maticnih ploca, grafickih kartica, hard diskova, zvucnih kartica, ... sa svim mogucim verzijama drivera koji postoje za taj hardver. I onda na to dodaj jos hrpetinu softvera instaliranog na svim tim mogucim strojevima. 

Ti mislis da se svi ti scenariji mogu testirati "do kraja"?

 

Kao sto rekoh - ne znas kako to sve skupa funkcionira. Testiranje softvera se vrsi da bi se potvrdilo postojanje bug-a u softveru a ne da bi se potvrdio njegov izostanak. To je kljucna stvar.

Ok, kako onda objašnjavaš da na Windows 7 i 8.1 nije bilo toliko bugovitih updatea?

 

Btw ja još uvijek čekam Microsoft da popravi pomicanje ikona na desktopu... 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
Marko :D kaže...

 

Btw ja još uvijek čekam Microsoft da popravi pomicanje ikona na desktopu... 

 

Ja sam siguran da su upregnuli najbolje ljude na tome

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Friday kaže...
Marko :D kaže...

 

Btw ja još uvijek čekam Microsoft da popravi pomicanje ikona na desktopu... 

 

Ja sam siguran da su upregnuli najbolje ljude na tome

Good one! 😂🙃

7 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner

@marko

Sad si upao u zamku paradoksa tvojih tvrdnji :

U temi win10 si cesto navodio da te strasno smeta telemetrija, a na moje pitanje zasto onda pristajes na bandićevu i bankarsku telemetriju si odgovorio da nacelno pristajes na narusavanje privatnosti tamo gdje ju nemozes izbjeci a da nepristajes na to u situacijama gdje ju mozes zaobići.

U ovoj temi iznosis posve suprotna nacela : svjesno pristajes na upotrebu alata koji niti na koji nacin nije nuzan, nedoprinosi kvaliteti rada niti na jedan nacin, i pokazao se moguće stetnim i malicioznim.

Znaci, nije stvar ccleanera ili win10, nego ukazujem na dvostruka mjerila i standarde koje primjenjujes shodno onome kaj trenutno "propovijedaš" .....

😊
6 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner
bunker kaže...

U ovoj temi iznosis posve suprotna nacela : svjesno pristajes na upotrebu alata koji niti na koji nacin nije nuzan, nedoprinosi kvaliteti rada niti na jedan nacin, i pokazao se moguće stetnim i malicioznim.

Znaci, nije stvar ccleanera ili win10, nego ukazujem na dvostruka mjerila i standarde koje primjenjujes shodno onome kaj trenutno "propovijedaš" .....

 

Ili ti ga u IT svijetu poznato kao "FANBOIZAM".

Kod njega je još u pitanju progresivni oblik u svakom smislu te riječi.

15 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Marko :D kaže...
Torent kaže...

OS ti je neophodan ovo kino nije....

Windowsi nisu neophodni, možeš ti koristiti i Linux. Ja te samo pitam - da se isto dogodilo Microsoftu s Windows-om, bi li ga nastavio koristiti?

Imaj na umu da kada bi se to dogodilo Microsoftu, u opasnosti su sva računala koja koriste Windows 10 (sami ste rekli da ih koriste preko 500 milijuna), a možda i starije verzije OS-a. Kod CCleanerovog slučajeva bila su zaražena samo računala s x86 Windowsima s verzijom v5.33.

 

Hakiranje se može dogoditi svakom programu, kao i samim korisnicima. Samo je pitanje vremena kada će se dogoditi nekom drugom programu...

-ajd ne lupetaj..

-ako ti win nije neophodan, odskakući.. zamijeni, bilo što, samo prestani koristiti nepostojeći argument, tema je CC ne win-lin, ne tvoj izbor OSa ili alternativa ako postoji.

-postavljaš hipotetsko pitanje šbbkbb, ignorirajući da se to nije dogodilo, ali se dogodio CC, koji je btw, nepotreban, korsitiš ga samo jer 'vjeruješ' i nemaš blage veze mada pokušavaš biti powerjuzer.. nauči, tad kritiziraj ili još bolje, koristi.

-to što se može dogoditi, nije tema, jednako kao što možeš dobiti na lotu ili te pogoditi asteroid.. uz napomenu, nevažno što se može dogoditi, pišemo o CCu, što se dogodilo. (a jel haknut ili nešto drugo..).

 

Marko :D kaže...

Ništa ja ne pretjerujem. Linux Mintu se to dogodilo kada su hakeri modificirali ISO i postavili ga na stranicu. Da se to dogodi Microsoftu, to bi bila prava katastrofa, a ne ovo. Dobar dio programa se na Linuxu može pokrenuti preko Wine-a, ali još uvijek ne sve. Zato si samo zamisli što bi bilo da se to dogodi Microsoftu.

 -opet, dogodilo se nekome.. da, netko je dobio na lotu, što s tim? Ozbiljnim firmama se to ne događa, dok hackiranje i priča koja je puštena, gle.. kompajliranje.. certifikat? Ili, to što Avast navodi, prije kupnje.. znaš kako se kupuje firma? hint, dođe netko i kupi ili se mjesecima pregovara, provjerava.. pa sad, jel tad možda (ovo je hipotetski) netko iz Avasta imao pristup tajnim-poslovnim podacima, .. tak da to što se Avast ograđuje, može biti samo kao alibi.. jednako je i dalje sumnjiv kao počinitelj, daleko vjerojatniji nego tamo neki hacker iz hollywoodskog blockbustera koji hacka dok mu hallyberry dudla.. :) .. i lupajući enter probija šifru. Kul.

-tema nije linux, wine.. odnosno, nelogično je, koristiš win, pljuckaš-njurgaš, navijaš za alternativu, sve možeš, .. pa čemu se mučiš s MSom? Što ti je MS skrivio? .. telemetrija? ok, a CC? ili je to pod ''samo x86''... (katastrofalno neznanje, ali ok, kužim što misliš..) jer, sva računala su x86 platforma, kompatibilna, neka su 32, neka 64 bitna, tad je oznaka x86-64.. i kad navedeš samo, s tom oznakom, jednako je da kažeš samo-svi. Još bolji dio te-takve priče, hackerima je bio cilj (i uspjeli su... u nanosekundi), 32bitni OS, većinom win7.. a ima jedna firma, koja je najzainteresiranija za gašenje w7.. začudit ćeš se, MS. Nitko drugi nema razlog (napasti w7) i upravo se kao sigurnosni razlozi iz MSovog marketinga nagovara juzere na napuštanje starog-lošeg w7. .. jel možda ovo (teorija) zavjere, kad je već hack, tad je.. i tad se uvijek treba pitati tko-zašto.. a tad CC, Avast.. bilo tko nije nevin dok to ne dokaže, jer, tome služe certifikati. (jednako kao potpis na ugovor, tad više ne moram dokazivati da si nešto obvezan, obrnuto ako nisi potpisao, ti moraš dokazati da nisi, da je netko falsificirao.. kužiš).

 

Marko :D kaže...

Nije, ali može se dogoditi. Nitko nije očekivao ni da će hakeri hakirat Linux Mint, pa eto, hakirali su ga. Isto tako, nitko nije očekivao da će hakeri hakirat CCleaner, pa eto, hakirali su ga. 

 

Hakiranja se ne najavljuju, they just happen!

 

Friday Ne može? A kako im se može dogoditi da prođe bugovit i netestirani update? To što se u tvojoj firmi radilo, ne znači da se tako radi i u drugima.

 -opet, može se?.. back to RL, desio se CC, nije se desio MS.

uz to, opet, CC je nepotreban, baš ništa korisnog, suprotno reklami, ne radi. To što bi neki juzer radije ga koristio nego neki drugi način.. da nema ove teme bilo bi OK, ovako nije OK jer postoji konkretan razlog PROTIV (ni jedan za).

odnosno, pogledaj par tema-linkove, pogledaj logiku.. s CCom i bez, problemi i nema problema.. (neovisno o ovom slučaju hackiranja-backdoru) što ti to govori? Koji argument (osim može se desiti i MSu..) imaš ZA? Pazi, argument nije tvoje pravo na izbor, argument je objašnjenje-razlog, argument je nešto čime dokazuješ tvrdnje. Argument? Možeš li ti ako želiš koristiti CC nije tema, nije argument, to je samo tvoje pravo izbora ali nije tvoje pravo dezinformirati i potencijalno ostalima proporučavanjem za korištenje CCa stvoriti štetu. Preporuka je upravo obrnuta, ne koristiti ga, jer je rizik i ne radi ono što reklamira. Argument koji to pobija imaš ili što?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Hakiran CCleaner

@Marko :D , CC je smece i oni koji ga koriste to cine iz ciste ljenosti i da nema nikakve koristi od toga programa kako kaze @ihush te to nema nikakve veze sa OS-om ili stogod slicnime o cemu ti brijes tak da trolas bezveze.

veni vidi didici
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Hakiran CCleaner

Evo ih opet, javljaju se ko svakom loncu poklopac. Recite što želite, CCleaner ne prestajem koristit. On sve radi od jednom, a ja nemam namjeru čistit jedan po jedan folder i preglednike posebno. 😂

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner

A tebi je tacno ko i kad rekao da ga prestanes koristiti? Sto shvatas licno kao da si ga ti pisao.... Koristi ga i dalje bas nas briga.... 

13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Torent kaže...

A tebi je tacno ko i kad rekao da ga prestanes koristiti? Sto shvatas licno kao da si ga ti pisao.... Koristi ga i dalje bas nas briga.... 

Svi po malo, ali nema veze. Pozz 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
Marko :D kaže...

Evo ih opet, javljaju se ko svakom loncu poklopac. Recite što želite, CCleaner ne prestajem koristit. On sve radi od jednom, a ja nemam namjeru čistit jedan po jedan folder i preglednike posebno. 😂

 

BlackMoon je prestao, prestat ces i ti... 

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Marko :D kaže...
Torent kaže...

A tebi je tacno ko i kad rekao da ga prestanes koristiti? Sto shvatas licno kao da si ga ti pisao.... Koristi ga i dalje bas nas briga.... 

Svi po malo, ali nema veze. Pozz 

 nauči čitati s razumijevanjem.. (ok, i ja sam kriv, spetljan-nerazumljiv.. :)) ).. možeš koristiti što želiš.

-pri tome, baš nikakvog prava nemaš drugima predlagati ili bez argumenata braniti CC, jer je loš, jer ne radi ono što propagira, jer je malware i izaziva štetne poslejdice (a to je malo nategnuto, dužnost i modova, kad primjete). Dakle, imaš pravo koristiti, ne preporučavati štetan soft-rješenje kao i bilo koji štetan proizvod npr cigarete, virus i sl.

Braniš CC? Čemu? Što je potrebno dokazivati? Da je dobar-koristan ili vidi naslov-temu + posljedice. Pri tome, nije dobar argument da je 'samo' neki manji broj računala zahvaćen, jer to možeš samo za svoje računalo koristiti kao kriterij. Čak ako povežeš svoje postove-probleme s računalom, za koje si ugl optuživao win-nešto, možeš zaključiti da je uzrok bio .. (fnafare) CC ili neki treći soft koji je radio problem. Upravo zato, nemaš pravo preporučati drugima kao dobro rješenje, jer nije dobro, jer je štetno, jer je zavaravajuće, jer je.. CC-smeće.

 

Hoćeš li ga ti koristiti nije tema, ali prporučavati ga je loše, jer upravo po takvom obrascu se korsite bezbrojni alati-soft, jer tako piše negdje na ''internetima..'' jer ljudi-korisnici (bez iskustva) to čitaju i povjeruju... i upravo zato, donkihotvoski pišem i ovo, zbog njih, ne zbog tebe. NHF.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner
Friday kaže...

 

BlackMoon je prestao, prestat ces i ti... 

 

Ovaj je ipak malo tvrđi  orah. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
honor8 kaže...
Friday kaže...

 

BlackMoon je prestao, prestat ces i ti... 

 

Ovaj je ipak malo tvrđi  orah. 

 

5 zvjezdica znaci da sam napravio cijelu "karijeru" oko forumskih sranja... Izbacit ce on ccleaner, bez brige.

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner
Pod cijenu života ne napušta klinera.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
honor8 kaže...
Pod cijenu života ne napušta klinera.

 

Samo cekaj...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Hakiran CCleaner

ćevape s lukom.. (ako tko pita).. dok čekam neki ''za'' .. pa da postanem konvertit.

spameri jedni! :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
honor8 kaže...
Friday kaže...

 

BlackMoon je prestao, prestat ces i ti... 

 

Ovaj je ipak malo tvrđi  orah. 

Baš sam to htio napisati. 😂

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner
Petak će te slomit psihički.
Štampat ćeš i dijelit po ulici majice sa prekriženim logom klinera.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
Marko :D kaže...
honor8 kaže...
Friday kaže...

 

BlackMoon je prestao, prestat ces i ti... 

 

Ovaj je ipak malo tvrđi  orah. 

Baš sam to htio napisati. 😂

 

 

Jesi ga deinstalirao?

Bas nesto razmisljam, trebali bi skratiti ime. Umjesto "crap cleaner" da ostave samo "crap"

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
honor8 kaže...
Petak će te slomit psihički.
Štampat ćeš i dijelit po ulici majice sa prekriženim logom klinera.

Friday kaže...
Marko :D kaže...
honor8 kaže...
Friday kaže...

 

BlackMoon je prestao, prestat ces i ti... 

 

Ovaj je ipak malo tvrđi  orah. 

Baš sam to htio napisati. 😂

 

 

Jesi ga deinstalirao?

Bas nesto razmisljam, trebali bi skratiti ime. Umjesto "crap cleaner" da ostave samo "crap"

Evo ide polako. Ne mogu stavit miš preko Uninstall gumba, konstantno bježi. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 18:48 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice