Haswell-E s osam jezgri

poruka: 155
|
čitano: 15.468
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Haswell-E s osam jezgri".
11 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
zoharbizo kaže...
od starih i7 970 modela pa sve do sada(s tim da ni Intel nije previše napredovao, i7 970/980/990 je i dalje moćan).

Ako AMD konačno dovede prave ljude i IPC na razinu, biti će konkurencije pa će Intel izbaciti dobar CPU.

To dobijemo kada imamo konkurenciju, ovako možemo samo očekivati lagani napredak po pitanju toga polja.

Sreća pa ne ovisim o CPU snazi, pa me toliko ne dira.


Ja se isto nadam budjenju AMDa ako nista drugo da skrese cjene Intela ali svi mi se cini da nam je uzalud nad ai da su odustlai od high-end marketa :).

Sto se tice napretka i7 970/980/990 u odnosu na i7 39xx tu je bilo cak i veceh napretka nego svi ovi poslije jer ja kad sma presao sa 970 na 3930K dobio sam cinebench (11.5) sa 9.5 na 12.5+ sto je prilicno dobar skok u performansama. Stos je sto se 39xx bolje clockao od 9xx i sto je to stvarno nova ahitektura/process pa je bio puno znatniji skok od sadansjih vec klasika 4-5%.

Overhaul - sto se tice Cinebencha stavio sam 11.5 CP rezultat u onu temu ali niko to vise ne upgrejda pa je lista ostala po starom a u biti moj rezultat bi trebao biti na vrhu sa 25.x (https://www.dropbox.com/s/5jb01rm09oxvv2j/Lewis_Xeon_CB.jpg). Novi R15 nisam ni instalirao jer mi idu na zivce sa novim scoreom, taman smo se navikli posteno na jedno i dvoznamenkaste brojke i sad opet 4 znamenke :(. Ovaj rezultat od 33.x u CB 11.5 je najjaci V2 sa 48 threada, Cekam da malo pojeftine pa da ih zamjenim (pasu na istu plocu/shipset bez obzira sto imaju 4c/8t vise, ovih 32threada brzo postane slabo i opet treba vise ;)).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
13 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Entry Point kaže...
BlueMax kaže...

E, bijedni skok Intelovih CPU performansi zbog AMD-ove nesposobnosti je jedna druga tuzna tema. Naprave clock per clock 5% napredak i onda jos namjerno useru hladjenje pa svarni porast u odnosu na 3 generacije staru arhutekturu ni ne postoji. To je ono sto mene ljuti. Daj mi razlog za prijeci na novu platformu i kupit cu 3 maticne ako treba.

 

U pravu si. Ali to je samo Moore-ov zakon na djelu, nema više prostora za manevre i nešto "revolucionarno". Smanjit će nanometre, poboljšati integriranu tehnologiju, povisit megahetze, ali sve je to isti drek na kraju krajeva. Sve je to preljevanje iz šupljeg u prazno. 

Ma kakav Mooreov zakon. Procitaj par postova na stranici prije ove. 

10 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
BlueMax kaže...

Ma kakav Mooreov zakon. Procitaj par postova na stranici prije ove. 

A nego što ograničava. Fizika nalaže da je prostor za razvoj na ovakav način ograničen. Nije baš rocket science. Zato se razvijaju i dodaju "nove" stvari u procesore, poput GPU-a itd. Doći će do granice kad više tranzitora ne ide na određenu procesnu tehnologiju i eto ti zida. Jedan primjer kako doskočiti tradicionalnim granicama jest AMD-ov APU, koji kombinira puno veći GPU unutar samog procesora nego što su to jezgre samog procesora. Pa su onda tu memorijski i ostali kontroleri. Slično kao i intel naravno.

 

Danas se PC-evi kupuju na razdoblja od 5 ili više godina, jer više nije potrebno mjenjati računala jednom godišnje da bi bio u korak sa tehnologijom i razvojom. Pa čak i oni koji rade procesorski najzahtjevnije poslove.

 

Ne kažem da je razvoj stao, ali nema više dinamike koja je nekad bila i tako će i ostati.

Samomrzeći hrvat
15 godina
odjavljen
offline
Haswell-E s osam jezgri

Da, radi se o fizikalnim ograničenjima. 14nm već debelo kasni i kasnit će još dosta, a zbog toga je odgođen Broadwell koji vjerujem nećemo vidjeti prije Q2 2015. Cannonlake nećemo sigurno vidjeti prije 2017., a to bi trebao biti prvi na 10nm. Dakle, nabijanje tranzistora više ne ide, taktovi neće tako brzo gore i sada su iduća rješenja APU-i kako bi se na GPU dio prebacio dio posla. AMD je tu zasad dosta ispred Intela.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Haswell-E s osam jezgri

Opet vi pusite marketing.

Ako Intel danas ima procesor koji je skoro 300% jaci od onoga kojeg prodaju kao "enthusiasts" onda je krajnji bezobrazluk iz generacije u generaciju davati 5% porast performansi i istovremeno ogranicavati overclock. Nema to veze sa Mooreovim zakonom nego sa zakonom ponude i potraznje.

Zasto su u zadnjoj generaciji tih procesora iskljucili 2 jezgre? Zasto srot pasta na IHS-u? Da bi mogli napredak davati na kapaljku.

 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Lewis kaže...

Overhaul - sto se tice Cinebencha stavio sam 11.5 CP rezultat u onu temu ali niko to vise ne upgrejda pa je lista ostala po starom a u biti moj rezultat bi trebao biti na vrhu sa 25.x (https://www.dropbox.com/s/5jb01rm09oxvv2j/Lewis_Xeon_CB.jpg). Novi R15 nisam ni instalirao jer mi idu na zivce sa novim scoreom, taman smo se navikli posteno na jedno i dvoznamenkaste brojke i sad opet 4 znamenke :(. Ovaj rezultat od 33.x u CB 11.5 je najjaci V2 sa 48 threada, Cekam da malo pojeftine pa da ih zamjenim (pasu na istu plocu/shipset bez obzira sto imaju 4c/8t vise, ovih 32threada brzo postane slabo i opet treba vise ;)).

 Ma nemoraš cinebench instalirati, to je "portable" možeš i na sticku imati, ide iz downloadanog exe fajla ko (nekad) LightWave ;) Stavi onda score u ovaj bench koji se updatea.

BlueMax kaže...

Opet vi pusite marketing.

Ako Intel danas ima procesor koji je skoro 300% jaci od onoga kojeg prodaju kao "enthusiasts" onda je krajnji bezobrazluk iz generacije u generaciju davati 5% porast performansi i istovremeno ogranicavati overclock. Nema to veze sa Mooreovim zakonom nego sa zakonom ponude i potraznje.

Zasto su u zadnjoj generaciji tih procesora iskljucili 2 jezgre? Zasto srot pasta na IHS-u? Da bi mogli napredak davati na kapaljku.

 Pa da, kako GPU grafe svakom generacijom ipak uspijevaju biti 20% bolje, ako ne i više?
Jer se naravno nadmeću AMD i Nvidia. Imali smo i kod njih situaciju da je u nekim trenucima
tehnološki zapela jedna firma, odjednom druga nije izdavala ništa značajnoga gotovo isto vrijeme.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
odjavljen
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
BlueMax kaže...

Opet vi pusite marketing.

Ako Intel danas ima procesor koji je skoro 300% jaci od onoga kojeg prodaju kao "enthusiasts" onda je krajnji bezobrazluk iz generacije u generaciju davati 5% porast performansi i istovremeno ogranicavati overclock. Nema to veze sa Mooreovim zakonom nego sa zakonom ponude i potraznje.

Zasto su u zadnjoj generaciji tih procesora iskljucili 2 jezgre? Zasto srot pasta na IHS-u? Da bi mogli napredak davati na kapaljku.

To ne mijenja fiziku. :)

 

I koji to procesor Intel ima da je 300% jači od enthuziast modela, daj pojasni?

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Tonči kaže...
BlueMax kaže...

Opet vi pusite marketing.

Ako Intel danas ima procesor koji je skoro 300% jaci od onoga kojeg prodaju kao "enthusiasts" onda je krajnji bezobrazluk iz generacije u generaciju davati 5% porast performansi i istovremeno ogranicavati overclock. Nema to veze sa Mooreovim zakonom nego sa zakonom ponude i potraznje.

Zasto su u zadnjoj generaciji tih procesora iskljucili 2 jezgre? Zasto srot pasta na IHS-u? Da bi mogli napredak davati na kapaljku.

To ne mijenja fiziku. :)

 

I koji to procesor Intel ima da je 300% jači od enthuziast modela, daj pojasni?

http://ark.intel.com/products/75283/Intel-Xeon-Processor-E5-2697-v2-30M-Cache-2_70-GHz

15 godina
odjavljen
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri

Stvarno si smiješan. A za što ti misliš da su ti procesori brži? Dakle, ne samo da za većinu korisnika nisu brži, nego su za mnoge primjene i mnogo sporiji od i7-4770. Da ne govorimo da je cijena tih procesora astronomska (mi smo prošle godine platili 20x Xeona po komadu 3k eura) i to najviše zbog mnogo keša i jezgara. Ti apsolutno nikakve koristi ne bi imao od toga.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
13 godina
offline
Haswell-E s osam jezgri

Ja te sad nista nisam razumio {#}

Kakve veze ima sto su skuplji procesori sa cinjenicom da postoje puno jaci procesori od onoga sto se danas naziva "enthusiast"?

Ako cemo gledati snagu procesora zna se sto se gleda. To sto ce netko kupiti Xeona pa ga koristiti za Fejs ne umanjuje cinjenicu da Intel sutra moze ponuditi puno jaci procesor od Haswella E. 5% razlike od generacije do generacije je premalo, zato opet pitam zasto su u Ivy E ugasene 2 jezgre ako bi Intel htio dati jaci procesor a fizika ga sprijecava? Mislis da je AMD do izlaska Ivy E izbacio konkurentan proizvod da Ivy E ne bi imao sve jezgre upaljene po istoj cijeni?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri

Problem je u tome što Xeon nije "jači procesor", što god to značilo. 6-jezgreni procesor nije nužno jači procesor od 4-jezgrenog, kao što ni Xeon nije jači procesor od i7. Xeon prednosti ima za specifične namjene i okruženja i nije jednostavno linearno jači procesor.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
offline
Haswell-E s osam jezgri

Mooreov zakon ne mora nužno ići samo u die shrink i dizanje frekvencije.
Može se ići, kako pokazuju grafike, u nove instrukcije, nove optimizacije,
novu arhitekturu, više tranzistora/jezgri, i na kraju u promjenu tehnologije.
Barem na Bugu smo mogli vidjeti ovakvih naslova:
http://www.pcgamer.com/2012/11/01/ibm-carbon-nanotube-transistors-could-make-cpus-five-to-ten-times-faster-than-todays-silicon-chips/
Kao sad to fol Intel nezna (nemaju svoj razvoj i ne čitaju novine). Ili možda...
http://www.extremetech.com/computing/162376-7nm-5nm-3nm-the-new-materials-and-transistors-that-will-take-us-to-the-limits-of-moores-law

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Tonči kaže...

Problem je u tome što Xeon nije "jači procesor", što god to značilo. 6-jezgreni procesor nije nužno jači procesor od 4-jezgrenog, kao što ni Xeon nije jači procesor od i7. Xeon prednosti ima za specifične namjene i okruženja i nije jednostavno linearno jači procesor.

tema je 8 jezgreni haswell 
kojeg vecina nece kupit za igranje i fejs nego vecinom za neko rendanje za sto je xeon jaci od bilo kojeg i7 na trzistu i do 300% kao sto je bluemax rekao  

15 godina
odjavljen
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri

Arnolde, mislim da ne razumiješ kako CPU radi i koja je razlika Xeona i i7 čipova. Clock za clock Xeon nije brži od i7 3 puta. 4960X je po jezgri dosta brži CPU od E5-2690, primjerice.

 

Xeon ima smisla samo ako ćeš ih ugurati više u jednu mašinu. Postoji nekoliko situacija gdje Xeoni sami po sebi imaju prednost, ali to je mala razlika koja nema veze s "nadmoći" procesora. 8-jezgreni Haswell će biti brži od 8-jezgrenog Xeona koji sada imaš dostupan. Xeon (misliš na bilo koji) nije "brži od bilo kojeg i7".

 

Inače, koristim 2620 u jednoj od mašina, ali samo zato jer mogu staviti dva i jer mi je bitniji broj jezgara od takta.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
11 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Tonči kaže...
 8-jezgreni Haswell će biti brži od 8-jezgrenog Xeona koji sada imaš dostupan. Xeon (misliš na bilo koji) nije "brži od bilo kojeg i7".

 

 


Da Biti ce brzi od 8 jezgrenog Xeona jer ce imati veci clock (recimo 3.5GHz vs 3.1GHz) ali samo ako gledas perfomranse u odnosu na sarije Xeone i sa istim broj jezgri (znaci 8c/16t Xeone) ali Xeoni vec sad imaju vise jezgri od tog buduceg H-E tako da ce i dalje ukupno biti dosta brzi za Rendering ? Turbo clock za single core im je ionako slican/jednak, znaci operacije sa jednom jezgrom (kao modeliranje i nek druge stvair koje nije lako rastavit na threadove) su i dalje isto brze kad ti Xeon 2690 i 2687w jezgra digne takt na 3.8-3.9 Ghz kao i i7 4930K. Znaci H-E je 9-10 mjeseci daleko (ako ga ne odgode) a E5 vec sad imas sa 12 jezgri. Tako da ako gledamo Xeon E5v2 2697 ce biti i tada daleko brzi premda je godinu dana stariji od jos neizbacenog H-E a ko zna mozda tada vec dobijemo i 16/32t Xeone jer E7 Xeone jos nisu upgrejdali na v2 a oni vec godinama imaju 10 jezgri/20 threadova, doduse kostaju ko dobar polovni auto ali ovdje pricamo o brzini a ne cijeni ;) :) :).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
15 godina
odjavljen
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri

Sva poanta je u tome da jezgra na jezgru, onako je kako sam rekao. Štos sa Haswellom-E je u tome da ćeš imati 8 pravih jezgara za cijenu bitno manju nego što to traži Xeon istih performansi. Nekome tko neće stavljati 2 ili više procesora, odlično rješenje. Nisu tako skupi ni E7; točnije ništa to nije tako skupo samo po sebi. Ja sam prošle godine radio dvije narudžbe za demo/dev klastere (ne produkcijske, nego za razvoj i optim. softvera) i Xeoni su bili najmanji problem; daleko više su koštale TESLA kartice.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
11 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Tonči kaže...

Sva poanta je u tome da jezgra na jezgru, onako je kako sam rekao.

Jasno poanta je da ako usporedis jezgru na jezgru ali ako usporedis cijeli procesor, jer ko jos kupuje takav CPU a da nemoze iskoristiti sve jezgre? Tako da mi usporedba 3/4 procesora sa cijelim procesorom ne stoji (tj. vise bi reko nebitna je) jer zasto bi neko na E5-2697 usporedio samo 8 jezgri kad ih ima 12 ;) i moze razbucati H-E kako god u multithreading aplikacijama :). Ali u pravu si da je to daleko od onog sto je covjek naveo kao 300% brzi. On je gledoa Dual CPU scor ei pomislio valjda da je to single CPU.

Sto se tice Tesle neznam bas da su bile daleko skuplje od Top end Xeona prosle godine? Mozda si isporucivao Xeone nize klase tipa 2620/2630 a Tesklu K20X pa ti je zato cijena bila toliko drasticno veca ali 2690 je isao po 2200-2300$ kad je izasao (komad) a Teska K20(x) je bila oko 3100-3200$. Jedino ako si ubacivao 5-6 tesli pa se nakupilo razlike naspram samo 2 CPUa :). Kolko mi se cini trenutno je Quadro K6000 najskuplja opcija (oko 4500$) ali nisu bas ni E5 2697v2 jeftini (2600$) a da ne govorimo o E7 4870 koji je launchan u 2011 i dalje ima Intel reccomended price 4400$ :). Znaci ne pricam o cijenama sa porezom i popustima i raznim nacinima nabave nego to sto intel preporuca (cisto radi lakse usporedbe).
A mozda sam propustio/prespavao neku jos noviju Teslu sa paprenom cijenom (nebi me cudilo jer pretjeruju opako pa ih ne pratim previse i netreba mi DP toliko jako a i da mi treba radije bi uzeo nekoliko Titana, bar za moj posao :)).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
13 godina
offline
Haswell-E s osam jezgri

Pricamo o procesorima a ne o jezgrama. Ja zelim da mi sljedeci procesor bude bar 20% jaci od trenutnog a hoce li u njemu biti 1 ili 21 jezgra apsolutno mi je svejedno. Ako nisu u stanju dati tih 20% u sadasnje 4 jezgre nek lijepo dodaju jos 2.

 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Lewis kaže...
Tonči kaže...

Sva poanta je u tome da jezgra na jezgru, onako je kako sam rekao.

Jasno poanta je da ako usporedis jezgru na jezgru ali ako usporedis cijeli procesor, jer ko jos kupuje takav CPU a da nemoze iskoristiti sve jezgre? Tako da mi usporedba 3/4 procesora sa cijelim procesorom ne stoji (tj. vise bi reko nebitna je) jer zasto bi neko na E5-2697 usporedio samo 8 jezgri kad ih ima 12 ;) i moze razbucati H-E kako god u multithreading aplikacijama :). Ali u pravu si da je to daleko od onog sto je covjek naveo kao 300% brzi. On je gledoa Dual CPU scor ei pomislio valjda da je to single CPU.

Sto se tice Tesle neznam bas da su bile daleko skuplje od Top end Xeona prosle godine? Mozda si isporucivao Xeone nize klase tipa 2620/2630 a Tesklu K20X pa ti je zato cijena bila toliko drasticno veca ali 2690 je isao po 2200-2300$ kad je izasao (komad) a Teska K20(x) je bila oko 3100-3200$. Jedino ako si ubacivao 5-6 tesli pa se nakupilo razlike naspram samo 2 CPUa :). Kolko mi se cini trenutno je Quadro K6000 najskuplja opcija (oko 4500$) ali nisu bas ni E5 2697v2 jeftini (2600$) a da ne govorimo o E7 4870 koji je launchan u 2011 i dalje ima Intel reccomended price 4400$ :). Znaci ne pricam o cijenama sa porezom i popustima i raznim nacinima nabave nego to sto intel preporuca (cisto radi lakse usporedbe).
A mozda sam propustio/prespavao neku jos noviju Teslu sa paprenom cijenom (nebi me cudilo jer pretjeruju opako pa ih ne pratim previse i netreba mi DP toliko jako a i da mi treba radije bi uzeo nekoliko Titana, bar za moj posao :)).

Išlo je 8 TESLA kartica po mašini, a onda i 10gbps NIC-ovi, pa...  :)

BlueMax kaže...

Pricamo o procesorima a ne o jezgrama. Ja zelim da mi sljedeci procesor bude bar 20% jaci od trenutnog a hoce li u njemu biti 1 ili 21 jezgra apsolutno mi je svejedno. Ako nisu u stanju dati tih 20% u sadasnje 4 jezgre nek lijepo dodaju jos 2.

Istina, možeš i tako gledati, ali to nije ono što neki gore spominju. Osim toga, radi se o bitno skupljoj proizvodnji. Dakle, dok nisi spustio proizvodni proces, imaš ogromne čipove, pogotovo kako množiš jezgre, imaš mnogo keša i sl. Dizajn s više jezgara je i kompliciraniji i skuplji. Trebaš dostići neke proizvodne mogućnosti da bi to ponudio običnim korisnicima za male novce.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
13 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Tonči kaže...
BlueMax kaže...

Pricamo o procesorima a ne o jezgrama. Ja zelim da mi sljedeci procesor bude bar 20% jaci od trenutnog a hoce li u njemu biti 1 ili 21 jezgra apsolutno mi je svejedno. Ako nisu u stanju dati tih 20% u sadasnje 4 jezgre nek lijepo dodaju jos 2.

Istina, možeš i tako gledati, ali to nije ono što neki gore spominju. Osim toga, radi se o bitno skupljoj proizvodnji. Dakle, dok nisi spustio proizvodni proces, imaš ogromne čipove, pogotovo kako množiš jezgre, imaš mnogo keša i sl. Dizajn s više jezgara je i kompliciraniji i skuplji. Trebaš dostići neke proizvodne mogućnosti da bi to ponudio običnim korisnicima za male novce.

Sve bi to bilo krasno da oni nisu vec proizveli 8 jezgreni i7 procesor a prodavali ga kao 6 jezgreni. Ovako ti teorija pada u vodu.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri

Misliš proizveli ga na način da im dvije jezgre nisu funkcionalne za Xeona pa ga prodaju kao i7? Mislim da je to prije ista stvar kao i kod grafičkih kartica. Yield je bitan i ne uspijevaju svi čipovi zadovoljiti standarde. Ponekad je defektna jedna jezgra, ponekad njih 25%...

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2013 22:30 (Tonči).
13 godina
offline
Haswell-E s osam jezgri

Ne, proizveli ih sa 8 jezgri i onemogucili 2. Pokusaj sam zamisliti situaciju u kojoj sa Xeon yielda dobivas 6 funkcionalnih i 2 pokvarene jezgre po svakom primjerku i7. :))

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Tonči kaže...

Misliš proizveli ga na način da im dvije jezgre nisu funkcionalne za Xeona pa ga prodaju kao i7? Mislim da je to prije ista stvar kao i kod grafičkih kartica. Yield je bitan i ne uspijevaju svi čipovi zadovoljiti standarde. Ponekad je defektna jedna jezgra, ponekad njih 25%...

Ha, ne mislis valjda da Yeild, Waffer i ostali proizvondi problemi nisu nista unaprijedjeni/poboljsani od Sandy-E do Ivy-E :)? Prije ce biti da su namjerno criplali neke jer ima je veca potraznja za tim desktop i7 CPUovim nego high End Xeonima a kad ih vec proizvode lako ih "preobratit" u sta ima najvise treba na trzistu :).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2013 23:02 (Lewis).
13 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Lewis kaže...
Tonči kaže...

Misliš proizveli ga na način da im dvije jezgre nisu funkcionalne za Xeona pa ga prodaju kao i7? Mislim da je to prije ista stvar kao i kod grafičkih kartica. Yield je bitan i ne uspijevaju svi čipovi zadovoljiti standarde. Ponekad je defektna jedna jezgra, ponekad njih 25%...

Ha, ne mislis valjda da Yeild, Waffer i ostali proizvondi problemi nisu nista unaprijedjeni/poboljsani od Sandy-E do Ivy-E :)? Prije ce biti da su namjerno criplali neke jer ima je veca potraznja za tim desktop i7 CPUovim nego high End Xeonima a kad ih vec proizvode lako ih "preobratit" u sta ima najvise treba na trzistu :).

Tocno tako. Ljudi cesto pod "troskove proizvodnje" smatraju trosak samog stancanja procesora. Trosak proizvodnje vecim dijelom ide na istrazivanje i usavrsavanje proizvodnje nego na samu proizvodnju. Nakon toga sama proizvodna cijena je simbolicna i cilj je s tim sto se ima zaraditi sto vise novca. Naravno da ne mogu istu stvar prodavati za 1000 i za 3000$ jer ko bi kupio ovaj od 3000$ pa se namjerno stvara razlika.

Nije ovo jedini slucaj kad se u proizvodnji CPU-a proracunalo da je isplatljivije proizvoditi samo jednu vrstu procesora pa ih naknadno prilagodjavati raznim trzisnim segmentima.

Kod grafickih kartica je jos gora stvar. Eno su neki dan (780Ti) otkljucali GK110 chip do kraja. 

11 godina
offline
Haswell-E s osam jezgri

Heh, znaci plan je da 5930K bude i okrljastena verzija 5960X pa ce mu ugasit 2 jezgre, neznam samo sto ce onda trosit tih 140W kao dvije nerade :).

Sve u svemu ovo su samo nagadjanja trenutno kako se cini

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 16:00 (Lewis).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Mene samo zanima u koji cijenovni rang ce ugurati taj 8core a kostat ce brutalno nesumnjamo, kaj u klasu sa xeonima? Od 1500€?
||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
15 godina
neaktivan
offline
Haswell-E s osam jezgri

Menij više nije jasno koji je uopce socket aktualan niti ragniranje procesora ima hiljadu imena , chipseta, i jezgri zar nemogu najprostije kao amd broj socketa, model proc. , broj jezgri i takt. Izgleda da svaki segment ržišta ima svoj socket i svoju liniju procesora.

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Haswell-E s osam jezgri

zanimljivo, napokon se cini da ce 5960X imati smisla u donosu na 5930K tj imati ce 8 vs 6 jezgri (u prijasnjim serijama 3930K vs 3960X i 4930K vs 4960X je bila zanemariva razlika u performansama (na nekom stabilnom 24/7 clocku-renderu) a velika u cijeni)

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Haswell-E s osam jezgri

Očekivano. Ako je preporučena cijena oko 1000$ kod nas ko po nekom pravilu oko 1000 eura.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 22:31 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Haswell-E s osam jezgri

zato zanimljivo izgleda ovaj 5820k za tri soma kunića, što i nije previše za takav proc

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice