HGspot pred izlazom, a Vemil?

poruka: 638
|
čitano: 155.667
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HGspot pred izlazom, a Vemil?".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: HG Spot - rasprodaja!
15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
120 mil kuna za POSREDNICKI odnosno prodajni biznis uz marze od 20%.... pa racunajte koliko treba imati godisnje prometa da vratitie kredit koji je recimo uzet na srednje dugo razdoblje (6 god) uz kamatu od 8%...

Tu uracunajte kumulativan trosak prostora, elektricne energije, zaposlenika i uprave....

I dobijete nesto preko 1.8 mlrd kn u 6 godina... a oni to s nekoliko prodavaonica NEMAJU SANSE to napraviti... pogotovo ne s takvim cijenama...
In Control
13 godina
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
EnlightenedPhoenix kaže...
120 mil kuna za POSREDNICKI odnosno prodajni biznis uz marze od 20%.... pa racunajte koliko treba imati godisnje prometa da vratitie kredit koji je recimo uzet na srednje dugo razdoblje (6 god) uz kamatu od 8%...

Tu uracunajte kumulativan trosak prostora, elektricne energije, zaposlenika i uprave....

I dobijete nesto preko 1.8 mlrd kn u 6 godina... a oni to s nekoliko prodavaonica NEMAJU SANSE to napraviti... pogotovo ne s takvim cijenama...

 Pogledaj malo u USA Best Buy,to je tamo kao kod nas neki ADM.Oni opstaju tesko,ali vi ste kao HR vlada.(sve je u redu naci cemo mi para za to)

15 godina
odjavljen
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
Ana.Matic kaže...

oni web shopovi bez iti jednog zaposlenog gdje je 50% šansi da proizvod nećete dobiti.

Da, to se baš redovito događa!

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
MrBlc kaže...
Ana.Matic kaže...

oni web shopovi bez iti jednog zaposlenog gdje je 50% šansi da proizvod nećete dobiti.

Da, to se baš redovito događa!

  Gotovo nikad usudio bih se reci...

In Control
16 godina
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
MrBlc kaže...
Ana.Matic kaže...

oni web shopovi bez iti jednog zaposlenog gdje je 50% šansi da proizvod nećete dobiti.

Da, to se baš redovito događa!

Sarkazam ili?

 

Protis: utorak popodne naručio, dobio ponudu, u srijedu u 11 ujutro platio (internet bankarstvo), u četvrtak u 10:30 grafička kartica na mome stolu. Protis u Zagrebu, ja u Rijeci.

 

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 12:39 (doktor1).
16 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

ADM, Links - danas narucio i platio kreditnom. Roba sutra kod mene doma. N puta do sada. Kada je tamo nesto dostupno na webu, onda je dostupno i na lageru. Nema se tu sto mislit. 

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?

a kava i sendvič??....Mršti se..ništa...???

15 godina
odjavljen
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
doktor1 kaže...
MrBlc kaže...
Ana.Matic kaže...

oni web shopovi bez iti jednog zaposlenog gdje je 50% šansi da proizvod nećete dobiti.

Da, to se baš redovito događa!

Sarkazam ili?

Pa normalno da je sarkazam. Na eBay-u i Njuškalu su šanse daleko veće od 50%

 

 

Kad su ti uzdanice iritantni letci koji lete po kvartu, PR agentica koja po forumima se*e kvake i pljuje druge načine poslovanja (web shopove) i plačeni novinski članak o Prpiću u kojem je Prpić predstavljen kao pandan vlč. Sudca u poslovnom svijetu, onda znaš da nemaš svijetlu budučnost!

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 13:06 (MrBlc).
13 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

ali ljudi moji,protis i adm nemaju osobne savjetnike Plač

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
john_ryder kaže...

ali ljudi moji,protis i adm nemaju osobne savjetnike Plač

  Niti kavu niti topli sendvič... smrc...

In Control
16 godina
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
john_ryder kaže...

ali ljudi moji,protis i adm nemaju osobne savjetnike Plač

Da... zaboravio sam... ali ustedom na komponentama mozes platit i osobnog savjetnika i fashion gurua :)

I'm going woo woo
13 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

nešto se šuška da će doć i maserke pa ćete moći dodatno uživati pri izboru pravih komponenata po pravim cijenama !

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
john_ryder kaže...

nešto se šuška da će doć i maserke pa ćete moći dodatno uživati pri izboru pravih komponenata po pravim cijenama !

E onda idem :)

Egzoticne ili?

 

Tuzna sudbina HG Spota - od informatickog velikana, postao je tema za sprdnju. I to nakon pokusaja spasavanja. Spasavanje - ko da utopljeniku bacis sidro.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 13:18 (tnakir).
15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
Ja se sjecam da sam prije nekoliko godina molio Boga da HGSPOT dodje u moj grad.... sad se smijem...
In Control
16 godina
protjeran
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
EnlightenedPhoenix kaže...
Ja se sjecam da sam prije nekoliko godina molio Boga da HGSPOT dodje u moj grad.... sad se smijem...

Tužno ali istinito.

 

Normalno da ova PR agentica sere kvake, ja iz hong konga naručim neke dijelove, ne za PC, i stigne sve što naručim, ako imaju na stanju za 10 dana mi je pred vratima.

 

Tako da ovih 50% kod Web shopova kod nas je smješno, kako neko reče jedino ako preko oglasnika kupuješ.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 14:26 (pinkskin).
13 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Da mi je znat koji su to ducani bez ijednog zaposlenog?

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

o hg spotu je već dosta rečeno i nema potrebe da više pišem, ali gospođici (pretpostavljam) Ani mogu preporučit da se prije blaćenja ostalih trgovina i načina poslovanja zapita malo što zapravo radi i neka se raspita i sama provjeri kakvo je stanje...

 

ovako govorit o konkurentima je u najmanju ruku ne kulturno jer je svaka riječ laž...u adm-u, protisu i linksu sva roba se dostavlja sa 100% sigurnošću i to u najkraćem mogućem roku...

 

osim toga kakva je to trgovina gdje nitko nije zaposlen? tko tu robu šalje onda ako nema nijednog radnika? pretpostavljam da se paketi sami spakiraju i odšeću do pošte...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?

Kakvi osobni savjetnici ... HG spot ako želi opstati na tržištu ili mora udariti na kvalitetu ili jeftinoću , ako jedno od ovo dva nije među prvima slijedi mu propast... zbog nagomilanih dugova i veličine tvrtke...

 

RAdo bi da se spase radna mjesta samo tu ipak treba puno više rada od nekog kreveljenja bezveznog sa kavom , savjetnicima i sendvičima... Ulaganju u infrastrukturu su glupost i u takve čarolije ko što su savjetnici , kave , njima su potrebni radnici na terenu, radnici koji će na zahtjev kupaca dolaziti i kući ... Kupnja kompijutora i servis i garancija nisu isto ko kupnja i održavanje auta... Boli briga ljude za kavicu kada komp donosiš na servis ili kupuješ , već da dobiju ok informacije (pošto je u Hrvatskoj znanje o kompovima puno slabije...) , poštenu informaciju i adekvatan i nadasve brz servis ...

 

Ja znam recept koji bi ih mislim spasio , ali pošto ne bi imao koristi od njih što tu dajem savjete, bilo bi glupavo da im pametujem šta i kako ...(čak štoviše ne  bi bilo fer da tu pišem savjete kako se vode takve veće trgovine , a drugima ne...)  Nadam se da gazda zna šta i kako ...

 

Što se tiče ADM i Linksa svaka pohvala na internet poslovanju , jer zadovoljni ljudi su dovoljna garancija za njih , ali njihovi kupci su većinom dobri informatičari kojima ne treba savjet kako nešto instalirati ... Eto otkrio sam Vam na koju bi Vi grupu ljudi mogli ciljati (+ normalno pravne osobe...)  , ako im ne možete parirati cijenom (slabije informatičke podučene ... , )

 

PS. Ana tako se nikada ne govori o konkurentima u poslovnom svijetu... Izlanuo se, moraš naučiti cijeniti i druge bez obzira što oni tebi izbijaju kruh...  To ti je dobronamjeran savjetNamigiva

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 18:16 (Busola).
13 godina
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?

Nitko nije savrsen pa nije ni HG Spot niti nitko,ali govorit nesto o drugim ozbiljnim shop-ovima nije u redu(njena verzija tih shopova:nema niti jednog zaposlenog,50% sansi da cete dobit taj proizvod).Sad je HG Spot sa ovim popustima "princ na bijelom konju" a jos uvjek imate jedne od najvisih cijena na HR trzistu.Popust je kratko trajan vi imate cijene vec sigurno 6 mj. visoke i to jedan "popust" ne moze nadoknadit.Morali biste dat popust od najmanje 15% na sve artikle cijelu godinu a ne od 1-2 navecer.Evo ovdje na forumu su mi kolege sastavili konfu oko 4200kn,takvu kad sam gledao kod vas nisam mogao dobit za 4800.To sve govori.

 

13 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?

Da bi se to ostvarilo, potreban je promet od oko 330.000 kuna dnevno, a da bi se uspjeli vratiti i krediti, 530.000 kuna. Trenutačni prosjek HG spota za ovaj mjesec je 360.000 kuna, kaze Prpić...

 

 

Ajde nek mi netko objasni... trenutacni prosjek je 360k kn mjesecno... ali njima treba 330k dnevno... ili je to tipfeler....

 

znaci opet nemaju dovoljno za vratiti kredite STO NIJE POSLOVANJE U POZITIVI..

In Control
15 godina
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
ivanoile kaže...

Nitko nije savrsen pa nije ni HG Spot niti nitko,ali govorit nesto o drugim ozbiljnim shop-ovima nije u redu(njena verzija tih shopova:nema niti jednog zaposlenog,50% sansi da cete dobit taj proizvod).Sad je HG Spot sa ovim popustima "princ na bijelom konju" a jos uvjek imate jedne od najvisih cijena na HR trzistu.Popust je kratko trajan vi imate cijene vec sigurno 6 mj. visoke i to jedan "popust" ne moze nadoknadit.Morali biste dat popust od najmanje 15% na sve artikle cijelu godinu a ne od 1-2 navecer.Evo ovdje na forumu su mi kolege sastavili konfu oko 4200kn,takvu kad sam gledao kod vas nisam mogao dobit za 4800.To sve govori.

 

Tek bi ih popusti od 20% izjednačili cijenom sa drugim dućanima.Za neke komponente bi trebao i još veči popust.

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 12:30 (dery).
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
EnlightenedPhoenix kaže...

Da bi se to ostvarilo, potreban je promet od oko 330.000 kuna dnevno, a da bi se uspjeli vratiti i krediti, 530.000 kuna. Trenutačni prosjek HG spota za ovaj mjesec je 360.000 kuna, kaze Prpić...

 

 

Ajde nek mi netko objasni... trenutacni prosjek je 360k kn mjesecno... ali njima treba 330k dnevno... ili je to tipfeler....

 

znaci opet nemaju dovoljno za vratiti kredite STO NIJE POSLOVANJE U POZITIVI..

I knjigovodstvu imas EBITDA, EBIT i neto dobit. Mozes imati nesto u pozitivi, a da nemas drugo u negativi i obrnuto.

14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
tnakir kaže...
Ana.Matic kaže...

 

Imamo besplatnu dostavu za cijelu Hrvatsku

Ana, cijelu Hrvatsku? I za sela? Nisam upucen, ovo je ugodno iznenadjenje...

Za cijelu Hrvatsku, samo trebate imati vezu za internet : ) Dostava je besplatna

Ana Matić
13 godina
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
Ana.Matic kaže...
tnakir kaže...
Ana.Matic kaže...

 

Imamo besplatnu dostavu za cijelu Hrvatsku

Ana, cijelu Hrvatsku? I za sela? Nisam upucen, ovo je ugodno iznenadjenje...

Za cijelu Hrvatsku, samo trebate imati vezu za internet : ) Dostava je besplatna

 Jos najbolje da i dostavu naplacuju :P

15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
facewithascar kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

Da bi se to ostvarilo, potreban je promet od oko 330.000 kuna dnevno, a da bi se uspjeli vratiti i krediti, 530.000 kuna. Trenutačni prosjek HG spota za ovaj mjesec je 360.000 kuna, kaze Prpić...

 

 

Ajde nek mi netko objasni... trenutacni prosjek je 360k kn mjesecno... ali njima treba 330k dnevno... ili je to tipfeler....

 

znaci opet nemaju dovoljno za vratiti kredite STO NIJE POSLOVANJE U POZITIVI..

I knjigovodstvu imas EBITDA, EBIT i neto dobit. Mozes imati nesto u pozitivi, a da nemas drugo u negativi i obrnuto.

  Ma znam... ali to je cisto glupo tako pisati... ja ne poslujem u pozitivi dok nemam novaca za pokrivati ratu kredita + isplatiti sve place i da jos ostane... sve ostalo je cisto obmanjivanje preko knjigovodstvenih servisa... odnosno ja tako shvacam...

 

a sto se tice knjigovodstva... imam osobu koja je placena za taj posao... ali ja nikad za takvo nesto ne bih rekao da je poslovanje u pozitivi... sorry...

In Control
16 godina
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
ivanoile kaže...
Ana.Matic kaže...
tnakir kaže...
Ana.Matic kaže...

 

Imamo besplatnu dostavu za cijelu Hrvatsku

Ana, cijelu Hrvatsku? I za sela? Nisam upucen, ovo je ugodno iznenadjenje...

Za cijelu Hrvatsku, samo trebate imati vezu za internet : ) Dostava je besplatna

 Jos najbolje da i dostavu naplacuju :P

Svi ostali naplacuju 50 kn iako je dostava overseasom do najudaljenijeg sela na nekom zabitom otoku do 40 kn.

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?
Ja u HGspotu u zadnje dvije godine sam kupio Chieftecovo napajanje od 450w, za moju GTXicu 260 koja je narucena u iz zagreba jer je bila 700kn jeftinija, i bilo je je za razliku od hgspota u vinkovcima

HGspotovci ja vam preporučam da smanjite cijene na konkurentske, podignete kvalitetu i dobavljivost, umjesto da mazete oci ljudima ljubicastom bojom i agentima sa ipadovima, KRIZA JE, TE SE FORE VIŠE NE PRODAJU

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
EnlightenedPhoenix kaže...
facewithascar kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

Da bi se to ostvarilo, potreban je promet od oko 330.000 kuna dnevno, a da bi se uspjeli vratiti i krediti, 530.000 kuna. Trenutačni prosjek HG spota za ovaj mjesec je 360.000 kuna, kaze Prpić...

 

 

Ajde nek mi netko objasni... trenutacni prosjek je 360k kn mjesecno... ali njima treba 330k dnevno... ili je to tipfeler....

 

znaci opet nemaju dovoljno za vratiti kredite STO NIJE POSLOVANJE U POZITIVI..

I knjigovodstvu imas EBITDA, EBIT i neto dobit. Mozes imati nesto u pozitivi, a da nemas drugo u negativi i obrnuto.

  Ma znam... ali to je cisto glupo tako pisati... ja ne poslujem u pozitivi dok nemam novaca za pokrivati ratu kredita + isplatiti sve place i da jos ostane... sve ostalo je cisto obmanjivanje preko knjigovodstvenih servisa... odnosno ja tako shvacam...

 

a sto se tice knjigovodstva... imam osobu koja je placena za taj posao... ali ja nikad za takvo nesto ne bih rekao da je poslovanje u pozitivi... sorry...

Tamo je banka praktički vlasnik, tako da kamata nije kao kod tebe da je moras platiti, nego je to dobit banke koje moze i ne mora biti. To ti je kao da ti sam sebi kazes da moras zaraditi godisnje 50.000 kn i kad ne zaradis 50 nego 10 kazes da si u gubitku.

15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
facewithascar kaže...

Tamo je banka praktički vlasnik, tako da kamata nije kao kod tebe da je moras platiti, nego je to dobit banke koje moze i ne mora biti. To ti je kao da ti sam sebi kazes da moras zaraditi godisnje 50.000 kn i kad ne zaradis 50 nego 10 kazes da si u gubitku.

  Da... ja potpuno zaboravio da je HGSpot d.d. i da je dosta dionica u bankinom vlasnistvu...

 

hvala :)

In Control
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: HG Spot - rasprodaja!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice