HGspot zatvorio dućane

poruka: 78
|
čitano: 15.857
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HGspot zatvorio dućane".
13 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
dasoo988 kaže...

Nije sve tako sivo, mozda bude rasprodaja u pola cijene {#}

 Nije niti sivo niti crno .. sud moze odbiti zahtjev za pokretanjem stecaja ukoliko to sredi najveci vjerovnik Zagrebacka banka kojima nije u interesu izgubit sve te desetke milijune kuna koje su dali prije staroj upravi s tetom Almom a i sada novoj da pokrenu novi ciklus.

Microline je ocito u teskom skripcu kao i vecina IT firmi u Hrvatskoj kad je isao na ovaj pokusaj "ubojstva" osim ako nije isto dogovoreno u sto ipak jos sumnjam. No uz HR zakone i trgovacko pravo postoji velika mogucnost da oni doslovno dobe NULA kuna iz tog stecaja.

 

Objektivno gledano stecaj je morao biti pokrenut odavnina, i to u svakoj firmi koja nije ispunila placanje u roku od 90 dana nakon dana valute i/ili 90 dana od ne placanja zakonskih obaveza prema drzavi po sili zakona je ista morala sama prijaviti stecaj.

 

Subjektivno - ova situacija nikome ne donosi dobro. Niti vjerovnicima, ni dionicarima a niti preostalim kupcima koji ne gledaju na razlike u cijeni i evenutalna cekanja na isporuku nakon uplate.

13 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
zeko73 kaže...

Kad će kraj više ovomu jadu i bijedi? Kriva je naša politika i nitko više. Pa koja to normalna firma može opstati kod nas, osim trgovine? A di su nas doveli i di smo se srozali ljudi moji, imamo sve a nemamo ništa, naša država je ko siromah koji sidi na vrići punoj zlata. Slavonija bi mogla Europu hranit sa svojim poljima, Jadran bi moga bit turistička top destinacija, a di je ribarstvo, brodogradnja, di je poljoprivreda di je proizvodnja? Samo trgovački lanci i trgovine. Bože sačuvaj uvati me odma depra kad se sitim. Zašto san ja ginija, pitam se?? Malo san otiša off, al ponilo me...

 

Pa "ginija" si isto kao i pola moje rodbine da bi se određeni gologuzani i lezilebovići obogatili preko noći. Najsmješnije od svega je što danas čitam na monitoru da Markač (http://www.monitor.hr/clanci/cermak-tuzio-umirovljenog-pukovnika-radovica-za-klevetu-o-ratnom-profiterstvu/148984/) tuži zviždača jer je progovorio o opće poznatoj činjenici. Sjećam se da su za vrijeme rata kolone cisterni išle iz Rogotina pokraj Ploča za Republiku Srpsku Krajinu a sad smo odjedanput svi fini... LOL :D

 

Ameri imaju dobru izreku koja ide: "Svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje"...

12 godina
neaktivan
offline
HGspot zatvorio dućane

Protis, ADM, MagazinRS... HG Što???

Life is not that complicated. You get up, you go to work, eat threee meals, you take on good shit and you go back to bed. What's the fucking mystery?
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
zeko73 kaže...

Kad će kraj više ovomu jadu i bijedi? Kriva je naša politika i nitko više. Pa koja to normalna firma može opstati kod nas, osim trgovine? A di su nas doveli i di smo se srozali ljudi moji, imamo sve a nemamo ništa, naša država je ko siromah koji sidi na vrići punoj zlata. Slavonija bi mogla Europu hranit sa svojim poljima, Jadran bi moga bit turistička top destinacija, a di je ribarstvo, brodogradnja, di je poljoprivreda di je proizvodnja? Samo trgovački lanci i trgovine. Bože sačuvaj uvati me odma depra kad se sitim. Zašto san ja ginija, pitam se?? Malo san otiša off, al ponilo me...

 

 

Malo si nerazumljiv?  Pa kaj hg spot nije trgovina?  i to kako vidimo nauspješna.  Sve su probali od tv do frižidera i opet nejde ...

12 godina
neaktivan
offline
HGspot zatvorio dućane

Šteta... Jest da su bili skupi ali barem zato je konkurencija se trudila biti jeftinija. Sada za to nemaju razloga.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
TracerCPP kaže...

Šteta... Jest da su bili skupi ali barem zato je konkurencija se trudila biti jeftinija. Sada za to nemaju razloga.

Pa nije konkurenciju činio samo HG Spot.

I dalje ima konkurencije, vrlo velike.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
12 godina
neaktivan
offline
HGspot zatvorio dućane

Ima, ali čim jedna se tvrtka zatvori ostali pojačaju svoj monopol jer uzmu dio tog tržišnog kolača..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HGspot zatvorio dućane

Mogli su neku rasprodaju napravit,ako su već propali. Ali valjda će se uspijet oporavit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
Jabulani kaže...

Mogli su neku rasprodaju napravit,ako su već propali. Ali valjda će se uspijet oporavit.

 Ne mozes nesto rasprodati sto nije tvoje! Pitanje je na koji je nacin bila roba na policama .. da li kroz komisiju ili neki drugi oblik sto ce reci da nije bila od HG Spota ...

16 godina
offline
HGspot zatvorio dućane

... a jučer kad je čovjek rekao da je poljubio vrata, popljuvali ste ga i zaključali temu...c.c.c

evo još malo infoa:

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/132132/Prpic-Stecaj-HGspota-je-neminovan.html

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
overhaul kaže...

... a jučer kad je čovjek rekao da je poljubio vrata, popljuvali ste ga i zaključali temu...c.c.c

evo još malo infoa:

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/132132/Prpic-Stecaj-HGspota-je-neminovan.html

 

pa nisam rekao da sam poljubio vrata, ali nisam zelio niti otkriti izvor vjesti u tom trenutku, vec samo osigurati

potvrdu vijesti.

 

  ... ali to je zasmetalo nekog lika sa pompoznim nickom, pa je prijavio modovima da se tema zakljuca.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 14:53 (daxp).
12 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
thedream kaže...

A šta će im ionako neprofitabilne poslovnice, logičan slijed stvari, anusmedia sada ostvaruje sasvim solidan promet, pogotovo srijedom kad se ljudi grabaju za akcije na Vrbanima. Odu po tu glupariju od 50,100 ili 500kn a potroše 70,150 ili 700 na kraju..opet dobro.

Što tu ima loše.

13 godina
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
Oldy kaže...

ionako su uvijek bili preskupi što se mene tiče ne moraju niti otvarati

 Pa u zadnjih par tjedana su imali izrazito povoljne cijene. Kod njih sam nedavno kupio jedan sandy bridge i matičnu upravo zbog toga jer su po www.nabava.net bili najjeftiniji za gotovinsko placanje. Jeftiniji i od protisa i magazinRS-a koji su uvijek medu najjjeftinijima u zg-u.

 

Eto, ja ponovo nakon dugo vremena poceo kupovat komponente u hgspotu i danas sam opet htio uzet nekaj, dodem tam i poljubim vrata poslovnice u Utrinama. Dodem doma i imam kaj vidjet - vjerojatni stečaj.

 

Vidim da neki govore o nekakvoj rasprodaji. Ne kuzim zakaj bi sad bila rasprodaja ak je to roba od dobavljaca a ne od hgspota.

 

Kaj ce bit sa garancijama komponenata koje su kupljene u hgspotu ako se isti ugasi?

14 godina
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
t00mob kaže...
Oldy kaže...

ionako su uvijek bili preskupi što se mene tiče ne moraju niti otvarati

 Pa u zadnjih par tjedana su imali izrazito povoljne cijene. Kod njih sam nedavno kupio jedan sandy bridge i matičnu upravo zbog toga jer su po www.nabava.net bili najjeftiniji za gotovinsko placanje. Jeftiniji i od protisa i magazinRS-a koji su uvijek medu najjjeftinijima u zg-u.

 

Eto, ja ponovo nakon dugo vremena poceo kupovat komponente u hgspotu i danas sam opet htio uzet nekaj, dodem tam i poljubim vrata poslovnice u Utrinama. Dodem doma i imam kaj vidjet - vjerojatni stečaj.

 

Vidim da neki govore o nekakvoj rasprodaji. Ne kuzim zakaj bi sad bila rasprodaja ak je to roba od dobavljaca a ne od hgspota.

 

Kaj ce bit sa garancijama komponenata koje su kupljene u hgspotu ako se isti ugasi?

Uvoznik, ako im servis neće raditi.

13 godina
neaktivan
offline
HGspot zatvorio dućane

Ako su oni uvoznik za neke stvari?

Kaj ne bi trebali osigurat neki servis kao Vemil recimo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HGspot zatvorio dućane

Zao mi je ljudi koji su samo radili svoj posao a sad ce ostati bez istog. Ali mi nije zao samog HGspota. Imao sam u Porecu velikih problema sa njima, ne problema vec neugodonsti. Kupio sam zvucnike za auto od cca 1000 kn, i na jednom je nakon cca 2 mjeseca crkla skretnica. Odnesem na garanciju i nisu mi je htjeli priznat. Nakon puno natezanja na kraju sam sam popravio skretnicu (jednostavno je jedan element pukao na pola, sto sam vidio kad sam otvorio skretnicu).

 

Takoder sam imao problema sa garancijom oko jos 2-3 komponente kod njih, i od tad nikad vise ne bih kupio nista kod njih, pa taman da se na trepavice postave.

 

Sorry ekipa, ali tako je kako je...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
zoran123456 kaže...

a za nas u Rijeci i tako nije važno, oni imaju neku mikro poslovnicu ovdje. Kod nas su najveći igrači TechnoMax i TechnoMarket, možda i Ventex, te nešto manje MakroMikro te još poneki. I svi posluju puno bolje od HG Spota ... iskreno, baš nas briga jer imamo dovoljno veliki izbor. .. ali da mi je žao ljudi koji možda neće dobiti plaću, žao mi je. Žao mi je svake osobe koja ne dobije plaću.

 

Samo da se zna da uskoro mozes prekrizit i tehnomax iliti renoprom.
16 godina
neaktivan
offline
HGspot zatvorio dućane

Da, i oni zatvaraju svoje dućane.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HGspot zatvorio dućane

A zašto bi tehno max zatvorio ako se smije znat, znam da imaju brutalne cijene pa me ne čudi puno.

 

Jbt. moj rođo išo po digitalac gleda u Tehno maxu 2600 kn i dvoumio se par dana i slučajno ga vidio u protisu za 1900.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
disco kaže...
zoran123456 kaže...

a za nas u Rijeci i tako nije važno, oni imaju neku mikro poslovnicu ovdje. Kod nas su najveći igrači TechnoMax i TechnoMarket, možda i Ventex, te nešto manje MakroMikro te još poneki. I svi posluju puno bolje od HG Spota ... iskreno, baš nas briga jer imamo dovoljno veliki izbor. .. ali da mi je žao ljudi koji možda neće dobiti plaću, žao mi je. Žao mi je svake osobe koja ne dobije plaću.

 

Samo da se zna da uskoro mozes prekrizit i tehnomax iliti renoprom.

links, ventex, mikromakro pa i netcom...

tehnomax ne da zatvara nego nema nista od opreme, a ima jedno 7,8 ljudi koji su tmao stalno, pricaju jedan sa drugim...

ima dosta malih gaming firmica za servis konzola i kupovanje igri...

mi u Rijeci imamo veliki izbor ali neke stvari nedostaju kao i ostatku RH, a ne znam koliko bi bilo pametno tako nesto otvorit...

 

potpis :D
16 godina
offline
HGspot zatvorio dućane

Problem je u tome što nema dovoljno velikih firmi koje imaju zastupništva. U ovoj državi postoji M SAN i minions. Razlog tome je dobrim dijelom vlast HDZ-a. Čestitam, glasajte za njih i dalje, te ako nemate posla nemojte nipošto prosvjedovati protiv vlade, stanja u informatici, stanja u državi!

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
Hacker-ri kaže...
disco kaže...
zoran123456 kaže...

a za nas u Rijeci i tako nije važno, oni imaju neku mikro poslovnicu ovdje. Kod nas su najveći igrači TechnoMax i TechnoMarket, možda i Ventex, te nešto manje MakroMikro te još poneki. I svi posluju puno bolje od HG Spota ... iskreno, baš nas briga jer imamo dovoljno veliki izbor. .. ali da mi je žao ljudi koji možda neće dobiti plaću, žao mi je. Žao mi je svake osobe koja ne dobije plaću.

 

Samo da se zna da uskoro mozes prekrizit i tehnomax iliti renoprom.

links, ventex, mikromakro pa i netcom...

tehnomax ne da zatvara nego nema nista od opreme, a ima jedno 7,8 ljudi koji su tmao stalno, pricaju jedan sa drugim...

ima dosta malih gaming firmica za servis konzola i kupovanje igri...

mi u Rijeci imamo veliki izbor ali neke stvari nedostaju kao i ostatku RH, a ne znam koliko bi bilo pametno tako nesto otvorit...

 

 Meni je Links blizu,a tamo su pristojni i cijene su im uredu,ali tamo ne kupujem male stvari tipa procesor,graficka,ram itd. nego ventilatore,filtre za prasinu,dvd ili usb.

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
14 godina
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
movie kaže...
zeko73 kaže...

Kad će kraj više ovomu jadu i bijedi? Kriva je naša politika i nitko više. Pa koja to normalna firma može opstati kod nas, osim trgovine? A di su nas doveli i di smo se srozali ljudi moji, imamo sve a nemamo ništa, naša država je ko siromah koji sidi na vrići punoj zlata. Slavonija bi mogla Europu hranit sa svojim poljima, Jadran bi moga bit turistička top destinacija, a di je ribarstvo, brodogradnja, di je poljoprivreda di je proizvodnja? Samo trgovački lanci i trgovine. Bože sačuvaj uvati me odma depra kad se sitim. Zašto san ja ginija, pitam se?? Malo san otiša off, al ponilo me...

 

 

Malo si nerazumljiv?  Pa kaj hg spot nije trgovina?  i to kako vidimo nauspješna.  Sve su probali od tv do frižidera i opet nejde ...

Mislija sam na mercatore, intersparove, getroe, šverc i sl. a ne na specijalizirane trgovine, one su na tankom ledu. Ustvari svi su na tankom ledu u zadnje vrime. Narod neeema paraaa i ko će onda kupovat i trošit, sve je povezano kad ljudi nemaju šoldi sve propada i ide kvragu. Inače sam prirodni optimista {#}

zeko73
16 godina
neaktivan
offline
HGspot zatvorio dućane

napokon ce prestat "snizenja" u 2 ujutro, koja su ustvari povecana za 200tinjak kuna...

napokon ce prestati losa usluga i pametovanje trgovaca, kao i njihov bezobrazluk

napokon cemo moci odahnuti od osoba po forumu koje nas uvjeravaju kako je kod hgspota sve ok, i kako smo ustvari mi ti koji ne valjamo

 

napokon !

potpis :D
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
  • Pa ovdje ima i onih koji još uvijek razmišljaju kao u komunizmu! Što ima HDZ ili bilo koja stranka sa usponom ili padom tehno firme? HG Spot je za vrijeme HDZ-a i osnovan, i napravio čuda u svom businessu. U tom smislu, može netko reći da je HDZ kriv i za uspon HG Spota. Da je po SDP-u, ne bi ni bilo privatnih firmi, već po stranci čiji je sljedbenik, samo "obrta do 3-5 zaposlenih", uz milijun dozvola i veza. Nažalost, HG Spot je krivo investirao u širenje sa bijelom tehnikom, televizorima i tosterima, umjesto da je dodatno proširivao ponudu informatike i pazio na rasprodaje i cijene. Pa ne mogu vjerovati, koliko je komunistički mentalitet još uvijek u nekim glavama. Danas svaki vlasnik firme jednostavno mora razmišljati o tržištu, i to je to. Nema više drugova koji kažu koliko će neka firma napraviti prometa ovdje ili ondje.
Blaz
14 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
Blaz Jambra kaže...
  • Pa ovdje ima i onih koji još uvijek razmišljaju kao u komunizmu! Što ima HDZ ili bilo koja stranka sa usponom ili padom tehno firme? HG Spot je za vrijeme HDZ-a i osnovan, i napravio čuda u svom businessu. U tom smislu, može netko reći da je HDZ kriv i za uspon HG Spota. Da je po SDP-u, ne bi ni bilo privatnih firmi, već po stranci čiji je sljedbenik, samo "obrta do 3-5 zaposlenih", uz milijun dozvola i veza. Nažalost, HG Spot je krivo investirao u širenje sa bijelom tehnikom, televizorima i tosterima, umjesto da je dodatno proširivao ponudu informatike i pazio na rasprodaje i cijene. Pa ne mogu vjerovati, koliko je komunistički mentalitet još uvijek u nekim glavama. Danas svaki vlasnik firme jednostavno mora razmišljati o tržištu, i to je to. Nema više drugova koji kažu koliko će neka firma napraviti prometa ovdje ili ondje.

Nije baš tolko komunistički,više je dječji, ali da imaš dobar njuh to sigurno,hehe

15 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
Koliko sam ja cuo, MSAN je povukao sve sto su imali u HGSpotu...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
EnlightenedPhoenix kaže...
Koliko sam ja cuo, MSAN je povukao sve sto su imali u HGSpotu...

Mah,meni to sve više sliči na neku lošu sapunicu,nek već jednom nekoga malo provozaju u gepeku i završe tu priču.

 

 

16 godina
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
Blaz Jambra kaže...
  • Pa ovdje ima i onih koji još uvijek razmišljaju kao u komunizmu! Što ima HDZ ili bilo koja stranka sa usponom ili padom tehno firme?

Pa ima veze, čovjek se vjerojatno pozivao na priče i članke da je msan bez natječaja dobijao poslove informatizacije državnih poduzeća, instituta, ministarstava, odjela, odsjeka, ureda, školstva, ravnateljstava, sudova... ju nejm it. To samo nema veze sa komunizmom.

16 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot zatvorio dućane
Blaz Jambra kaže...
  • Što ima HDZ ili bilo koja stranka sa usponom ili padom tehno firme?

Ti si strašno, strašno naivan.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice