HRT pokrenuo streaming uslugu zaključana tema

poruka: 156
|
čitano: 18.700
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HRT pokrenuo streaming uslugu".
13 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...

 

Ne razumijem zašto svi preispituju opravdanost pristojbe, a nikome ne pada na pamet pobuniti se protiv ostalih režija...

 Struja mi treba, voda mi treba, plin mi treba.... HRT i njihova posrana pristojba za uhljebare tamo mi NE TREBAJU.

---Life is ours, we live it our way---
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2015 15:58 (vrinho).
13 godina
suspendiran
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

 Jel se ti kupaš na suho jer eto kupaonska kada nije prijamni uređaj?

 Tuširam se u tuš-kabini. :D

 

Baj d vej, trošimo riječi na pizdarije. Pristojba se mora plaćati i to je to. Ne razumijem zašto svi preispituju opravdanost pristojbe, a nikome ne pada na pamet pobuniti se protiv ostalih režija...

Ne razumiješ, ili se praviš grbava kada već moram se tako odraziti! 

Bilo što da ti "tako" kažeš, ja ću ti kontraargumentirati odgovorom kako je sve to što je "na nivou odlučeno" namet i porez na budale, ili stoku sitnog zuba! 

Primjerice, zašto onda postoje PPV emisije i programi uopće, ili čak štoviše, negdje platiš da gledaš neki događaj iz "isključivo tog kuta, ili pozicije", kao recimo utrku F1, neku rely utrku ili neku utakmicu?! 

Tamo nema reklama, a svejedno egzistiraju! 

To što se nešto financira kako napominješ, ima vode kod jednog BBC-a ili ZDF-a, kada ja pogledam neku emisiju koja ima ili obrazovni, edukativni karakter, kao svaki serijal Discovery-a o životinjama ili je urnebesno kvalitetna, kao na primjer "Top Gear"?! 

To pak što je "nešto" prezentirano po licenciji, to je prije svega po mojem po ukusu za vrlo usku grupu ljudi koji usput imaju i neku materijalnu korist od toga, dok ja osobno nemam apsolutno ništa, niti edukaciju niti zadovoljstvo! 

Po toj logici, TV KALENDAR je izmišljena edukativna emisija u produkciji HTV-a!!!!

ATJ Lučko
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu

Kad netko počne uspoređivati PPV s javnom televizijom, onda znaš da namjerno provocira ili nema pojma. Javna televizija nije ni zamišljena za tzv. premium sadržaje. O lažima da HRT ne proizvodi obrazovni, kulturni ili bilo koji drugi nekomercijalni sadržaj ne želim govoriti jer su to laži. Može netko mrziti pristojbu, HRT, Radmana ili koncept javnih televizija, ali ne može besramno lagati i praviti se slijep. Na internetu je dostupan raspored prikazivanja sadržaja za četiri televizijska i tri radijska programa + osam radijskih regionalnih programa i svatko ih može usporediti s programom "konkurencije" (iako javni servis ne može imati konkurenciju u privatnim medijskim kućama). Možeš usporediti program i s BBC-jem, ZDF-om, ARD-om itd., a ja sam uvjerena da ćeš se iznenaditi koliko je HRT-ov program zapravo kvalitetan.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
13 godina
suspendiran
offline
HRT pokrenuo streaming uslugu

Netko će kazati da je najbolji auto Mercedes, ja ću kazati da je BMW, netko treći će kazati AUDI, pa će netko kazati da su bolji dizelaši a ja ću kazati da su bolji benzinci! 

Sve je to do osobnog ukusa, kuta sagledavanja "problema", shvaćanja i/ili poimanja pogleda na "objekt promatranja"! 

Ja imam svoj osobni ukus, kut iz kojeg primarno percipiram ponuđeno, te shvaćam i poimam kvalitetu nečijeg programa! 

 

Po osobnom ukusu, dnevnik HTV-a mi je treći od tri ponuđena, a sve zbog koncepta i ljudi koji ga uređuju, nemam ništa protiv njih osobno ali radije gledam u ugašen televizor nego u njihove face! 

Apropos "kvalitete" HTV programa, zašto je recimo maknuta emisija Krešimira Mišaka "Na rubu znanosti"?! Za koju smatram da je bila neopravdano ukinuta, i u lošem terminu prezentirana gledateljstvu!! 

Neda mi se više razmišljati o kvalitetnim emisijama koje "su moguće" autorsko djelo HTV-a, ali recimo o kuhinji Veljka Barbierija ili o vrtlarstvu Kornelije kako se već preziva, ako i nisu djelo HTV produkcije, meni su osobno one nadasve zanimljive! 

I sada, kada bih izbacio sve neobrazovne emisije iz recimo trećeg programa, makar je in filmski što je isto vrlo zadovoljavajuće, odnosno kada bi postojao makar jedan kvalitetni obrazovni kanal, program, ja bih već bio zadovoljniji, vrit i 80.00 novaca pa zbog čega već bilo ako programski sadržaj valja i vrijedi, ali opet, koliko će streaming programa, ili neke emisije samo, moći podići ukupno kvalitetu HTV-ovog programa uopće?! 

Nisam baš nešto previše siguran i to kao i malu mogućnost!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
ATJLučko kaže...

 

Po osobnom ukusu, dnevnik HTV-a mi je treći od tri ponuđena, a sve zbog koncepta i ljudi koji ga uređuju, nemam ništa protiv njih osobno ali radije gledam u ugašen televizor nego u njihove face! 

Apropos "kvalitete" HTV programa, zašto je recimo maknuta emisija Krešimira Mišaka "Na rubu znanosti"?! Za koju smatram da je bila neopravdano ukinuta, i u lošem terminu prezentirana gledateljstvu!! 

Neda mi se više razmišljati o kvalitetnim emisijama koje "su moguće" autorsko djelo HTV-a, ali recimo o kuhinji Veljka Barbierija ili o vrtlarstvu Kornelije kako se već preziva, ako i nisu djelo HTV produkcije, meni su osobno one nadasve zanimljive! 

Prvo, koliko znam, Mišak nije 'maknut' nego je preseljen na treći program, ovaj tjedan je bila u utorak u 10:40 ujutro.

Drugo, Dnevnik nije jedina emisija, osobno ne gledam niti jedan, nego se informiram iz drugačijih medija i izvora. Ne možeš na osnovu jedne emisije i voditelja dotične donositi sud o cijelom programu, jer se radi o samo 1/96 programa. Takvo što rade neuki ljudi.

Za Vrtlaricu sam siguran da je autorska emisija, čak mislim da je kao koncept već prodana, no to sam samo načuo nevezano uz moj posao. Barbieri i njegov petrušimulj su također autorsko djelo, IIRC.

Uglavnom, potrebno je da malo sagledaš 'bigger picture'. Da nema HRTa, niti jedna od navedenih televizija na svim svojim programima ne bi emitirala nikakav dokumentarni sadržaj. Ne bi bilo niti religijskog sadržaja. Ne bi bilo obrazovnog sadržaja. Ne bi bilo filmova koji nisu nastali u SADu. Ne bi bilo koncerata klasične glazbe i jazza. Ionako smo kao nacija tupi i glupi, čitamo pola knjige godišnje u prosjeku, needucirani smo i glupi, smatraš li stvarno da je potrebno to još produbljivati? Da sve što gledamo bude sitcom, sapunica, tv prodaje i filmovi B kategorije, sa gomilom reklama između i unutar? Samo izvoli ako ti to paše. Meni ne odgovara takav medijski program. A mislim da nije u javnom interesu da imamo samo takav program.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2015 18:49 (Father_Dougal).
16 godina
offline
HRT pokrenuo streaming uslugu

Previše čitam o JA, JA, JA... ne gledam ovo ili ono.

 

Niste niti bolesni stalno pa plaćate dopunsko zdravstveno osiguranje. isto ne plaćate strogo gledano za sebe već za cijeli zdravstveni sustav.

Javna radiotelevizija kako sam već rekao gore treba se brinuti za neke pitanja koja nisu komercijalna, za program koji gleda manji dio ljudi jer i manjina ima neka prava.

Ne plaćate javnu radiotelevizuju radi sebe. Nego je to porez koji plaćate kako bi imali barem jedan izvor informacija koji ne dolazi iz privatnih voda.

 

A sada da opet čujemo one američke kapitalističke parole koje oni vole spominjati: "JA, JA, JA... što mene briga što onaj vozač autobusa nema para za novo srce. Tko mu je kriv. Nije ovo

komunizam... Neću plaćati za druge." A to samo prebacujete i na druge aspekte života. Ego, mei, mihi, me, me !

mag.iur.
 
4 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu

Nema tu uplitanja ukusa ili kojekakvih preferencija, činjenica je da ljudi ovdje ne razumiju ulogu HRT-a kao javnog servisa. I ja gledam komercijalne kanale - drag mi je HBO, Discovery Channel, History Channel, mogu pogledati i neke od onih kanala koji dolaze u filmskom ili serijskom paketu i slično, međutim ne mislim da je zbog bolje ponude humorističnih serija Comedy Central bolji televizijski program od HTV-ovih, niti mislim da je HTV zbog prijenosa Lige prvaka, Dnevnika ili Maestra bolji od Comedy Centrala. Može se govoriti o tome da je jedna medijska kuća dužna obrađivati teme i proizvoditi program koji je od javnog interesa i koji zbog nekomercijalnosti nitko drugi ne bi proizvodio, ali baš je to definicija javnog radiotelevizijskog servisa. Isto to čine i BBC, RTS, BHRT i svi kojih se sjetim. Ono što se može i mora reći reći jest da 80 kuna nije velik novac budući da zauzvrat dobiješ jedinstveni sadržaj domaće produkcije. Većina je pay-tv kanala zamjenjivo jer ne proizvode gotovo ništa svoje - HRT s druge strane ima točno određen udio vlastite produkcije na dnevnoj bazi.

 

Mišak je u posljednjim sezonama bio na stotinu kilometara daleko od znanosti, a ne "na rubu". Počeo je dovoditi svakakve šarlatane pa su i ljudi koji inače rado gledaju emisiju zazivali da se nešto poduzme jer bi valjda i stari Plečko bolje odradio posao od Mišaka. Ono što mogu reći iz prve ruke jest da mi je Krešimir susjed i da nemam baš osjećaj kako tuguje zbog ukidanja emisije (?), ali više od toga ne znam. U bogatom programu sigurno ćeš naći neku još kvalitetniju emisiju za sebe, a stare možeš pogledati u Emisijama na zahtjev, iako u očajnoj kvaliteti koja je - pazi sad - tako očajna zbog nekih glupavih odluka. Jebiga.

 

P. S. Čovjek bi očekivao da znaš naslove emisija koje hvališ: Jelovnici izgubljenog vremena i Vrtlarica.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2015 18:55 (Arendelle).
10 godina
neaktivan
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

 Jel se ti kupaš na suho jer eto kupaonska kada nije prijamni uređaj?

 Tuširam se u tuš-kabini. :D

 

Baj d vej, trošimo riječi na pizdarije. Pristojba se mora plaćati i to je to. Ne razumijem zašto svi preispituju opravdanost pristojbe, a nikome ne pada na pamet pobuniti se protiv ostalih režija...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Television_licence#Countries_where_the_TV_licence_has_been_abolished

https://en.wikipedia.org/wiki/Television_licence#Countries_that_never_had_a_television_or_broadcasting_licence

vidis da se moze drugacije, i to u Europi,niz drzava.

 

HRT je uhljebsko gnijezdo, odakle se lova maznjava samo tako, kriminal kojem nitko ne zeli stati na kraj zato sto je HRT igracka u rukama svake partije koja je na vlasti, i kojoj sluzi za promociju. 

A kad treba ubrati lovu od građana onda se prica o javnom interesu

 

Za to sto je kao javna duznost HRT dovoljno je nekoliko desetaka zaposlenika, 1 tv program i 1 radijski i par milijuna kn direkt iz proracuna i rjesio si sve potrebe javnog servisa.  Treba snimit narodne obicaje podravine? Koliko novca i ljudi trebas za to? Stipe Bozic je snimio pola svijeta sa poluprofi kamerom. Ovi sa HRT-a ne mogu otic do Virovitice bez bar par milijuna kn. Plus snimanje kandidata za izbore i predstavljanje njihovog programa.

 

S druge strane zakon stiti nepovredivost doma, i nitko ti ne smije uci bez sudskog naloga, ni policija, a kamoli balvani bez mozga sa HRT-a koji  se prave nevjesti, kao oni nisu culi za taj zakon,dok im ne pokazes da se mogu skupit s tvog posjeda milom ili silom. Nit placam nit gledam niti namjeravam. Steta samo sto su građani neorganizirani pa ukidanje HRT pretplate nikako da postane politicka tema. Ima niz drzava u Europi koje je nemaju, dakle moze se drugacije.

Vrh rasprave je usporedba HRT pretplate sa ostalim rezijama bez kojih ne mozemo zivjeti, zbilja svaka cast, ovo je dostignuce

Ne zelim raspravljati o kvaliteti HRT programa, ja vjerujem svima koji kazu da je kvalitetan i to u međunarodnim razmjerima. Vjerujem 100% Samo mi nije jasno sto ne zarađuju na trzistu sa tom silnom kvalitetom, pa i internacionalno, jer kako cujem bolji im je program od mnogih drugih kuca, nego prislilno ubiru pretplatu? Ljudi ce platit za kvalitetu, u cemu je problem, cemu prisila?

10 godina
neaktivan
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Father_Dougal kaže...
ATJLučko kaže...

 

Po osobnom ukusu, dnevnik HTV-a mi je treći od tri ponuđena, a sve zbog koncepta i ljudi koji ga uređuju, nemam ništa protiv njih osobno ali radije gledam u ugašen televizor nego u njihove face! 

Apropos "kvalitete" HTV programa, zašto je recimo maknuta emisija Krešimira Mišaka "Na rubu znanosti"?! Za koju smatram da je bila neopravdano ukinuta, i u lošem terminu prezentirana gledateljstvu!! 

Neda mi se više razmišljati o kvalitetnim emisijama koje "su moguće" autorsko djelo HTV-a, ali recimo o kuhinji Veljka Barbierija ili o vrtlarstvu Kornelije kako se već preziva, ako i nisu djelo HTV produkcije, meni su osobno one nadasve zanimljive! 

Prvo, koliko znam, Mišak nije 'maknut' nego je preseljen na treći program, ovaj tjedan je bila u utorak u 10:40 ujutro.

Drugo, Dnevnik nije jedina emisija, osobno ne gledam niti jedan, nego se informiram iz drugačijih medija i izvora. Ne možeš na osnovu jedne emisije i voditelja dotične donositi sud o cijelom programu, jer se radi o samo 1/96 programa. Takvo što rade neuki ljudi.

Za Vrtlaricu sam siguran da je autorska emisija, čak mislim da je kao koncept već prodana, no to sam samo načuo nevezano uz moj posao. Barbieri i njegov petrušimulj su također autorsko djelo, IIRC.

Uglavnom, potrebno je da malo sagledaš 'bigger picture'. Da nema HRTa, niti jedna od navedenih televizija na svim svojim programima ne bi emitirala nikakav dokumentarni sadržaj. Ne bi bilo niti religijskog sadržaja. Ne bi bilo obrazovnog sadržaja. Ne bi bilo filmova koji nisu nastali u SADu. Ne bi bilo koncerata klasične glazbe i jazza. Ionako smo kao nacija tupi i glupi, čitamo pola knjige godišnje u prosjeku, needucirani smo i glupi, smatraš li stvarno da je potrebno to još produbljivati? Da sve što gledamo bude sitcom, sapunica, tv prodaje i filmovi B kategorije, sa gomilom reklama između i unutar? Samo izvoli ako ti to paše. Meni ne odgovara takav medijski program. A mislim da nije u javnom interesu da imamo samo takav program.

  Meni pase takav program. Gdje da se potpisem da to zelim i nista drugo? Ili nemam pravo na to?

Korny1603987 kaže...

Previše čitam o JA, JA, JA... ne gledam ovo ili ono.

 

Niste niti bolesni stalno pa plaćate dopunsko zdravstveno osiguranje. isto ne plaćate strogo gledano za sebe već za cijeli zdravstveni sustav.

Javna radiotelevizija kako sam već rekao gore treba se brinuti za neke pitanja koja nisu komercijalna, za program koji gleda manji dio ljudi jer i manjina ima neka prava.

Ne plaćate javnu radiotelevizuju radi sebe. Nego je to porez koji plaćate kako bi imali barem jedan izvor informacija koji ne dolazi iz privatnih voda.

 

A sada da opet čujemo one američke kapitalističke parole koje oni vole spominjati: "JA, JA, JA... što mene briga što onaj vozač autobusa nema para za novo srce. Tko mu je kriv. Nije ovo

komunizam... Neću plaćati za druge." A to samo prebacujete i na druge aspekte života. Ego, mei, mihi, me, me !

 Cijenim tvoje misljenje, i podrzavam te u placanju pretplate i gledanju HRT-a. Zasto ti ne cijenis moje misljenje,nego smatras da me treba prisilit da placam nesto sto ne zelim koristit ni u kakvom obliku? Podrzavam kodiranje i da mi koji ne placamo ne budemo u mogucnosti vidjeti ni pola sekundi tog iznimno kvalitetnog programa.

Usporedba zdravstva i televizije je malo neukusna. Zar su se na to sveli argumenti?

8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
texas.bug kaže...
Za to sto je kao javna duznost HRT dovoljno je nekoliko desetaka zaposlenika, 1 tv program i 1 radijski i par milijuna kn direkt iz proracuna i rjesio si sve potrebe javnog servisa.  Treba snimit narodne obicaje podravine? Koliko novca i ljudi trebas za to? Stipe Bozic je snimio pola svijeta sa poluprofi kamerom. Ovi sa HRT-a ne mogu otic do Virovitice bez bar par milijuna kn. Plus snimanje kandidata za izbore i predstavljanje njihovog programa.

 Ovisi kakav bi to sadržaj bio: uživo, live-to-tape, neki dokumentarni format u epizodama ili cjelovečernji itd. Univerzalni je odgovor da trebaš puno ljudi i puno novca. Većinom i puno skupe opreme. Ne bi vjerovao koliko je ljudi uključeno u produkciju nekog dokumentarnog programa, a koji nemaju izravne veze sa samim sadržajem niti su tehnička ekipa. A ovih koji imaju veze sa sadržajem i tehničke ekipe isto često ima... pa, riječ dosta je dosta blaga. :) Pogledaj jednom koliko je ljudi potpisano na kraju sadržaja koji se čini kao mačji kašalj za snimanje. Često je mnogo onih za koje oni koji nisu u toj branši ne mogu shvatiti zašto su uopće potpisani.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
16 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
DocMA kaže...

HRT ima stvarno ok program u odnosu na slične kuće u okruženju, a i šire... Nisam vidio na NOvoj ili RTL-u neku emisiju o kulturi nikad... Obrazovnu emisiju ne mogu se sjetiti da sam isto ikad vidio... Samo šund i zaglupljivanje i odnda odem na HRT 3 i shvatim razliku....Da ne zaboravim i radijske programe koje emitiraju tipa HRT2 kojeg jedinog mogu uhvatiti u raznim pripizdinama... Regionalni program RD/Panorame koji nije niti u naznakama Nove i RTL-a .... Ovi piče samo Dnevnik, Big Brother, ispod lipe, Izeta i to je to .... A 80kn je runda pića nas par nakon treninga u lokalnom kafiću ...

 

Ne kažem, može sve to i bolje ali da ipak imaš šta pogledat za taj novac, imaš... Evo i ova usluga, ide naprijed to  , nije idealno ali ide...

Ne moš uspoređivat javnu TV(HRT), sa komercijalnim televizijama takav usporedba nema nikakvog smisla.Komercijalne TV su kruške, a HRT ja jabuka dakle to se po sadržaju ne mješa niti uspoređuje jedno s drugim.

 

Tebi jednostavno nije jasno/ili ne znaš, da normalne države(Italija) za iste pare nude neusporedivo bogatiji program+hrpu javnih TV kanala.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/zamp-objavio-cijene-autorskog-glazbenog-prav/231091.aspx?page=0&jumpto=4803188&sort=asc&view=flat

 

 

Eto samo jedan(moglo bi se nabrajat uh) sumoran primjer, HTV u praksi nikad nije imao niti jednu posebnu emisiju namjenjenu sportskom lovu i ribolovu.Slovenci(javna TV) to imaju tamo več od 1992 godine, slično je i u Srpskom(javna TV) primjeru kaj drugo.Sad se ti zapitaj zašto to HTV nikad nije imao, a odgovor je recimo ovaj, "zato kaj kod nas jednostavno nema sportskih ribiča i lovaca".

 

Uostalom možda su to ljudi zaboravili, u današnje vrjeme HTV više niti nema informatičke emisije kažu to njih ne zanima.Nekad u prošlosti bilo je takvih emisija, pa onda dugo ništa, i onda je krenula ona E-Hrvatska(prilično loša emisija), pa dok je nisu ukinili i eto informatičke crne rupe.Glupo je ovo napomenut, ali Slovenci več odavno imaju informatičku emisiju na javnoj TV, takav sadržaj kod njih ide konstantno več godinama.Slično je i u Srbiji ista praksa javna TV, pa onda konkretna informatička emisija.Ali eto HTV ništa to njih ne zanima, treba potrošit lovu na "Ples sa Zvjezdama"(skupa produkcija) i slične gluposti.

 

Kad bi vidjeli kak je to u drugim državama, mislim da bi se ljudi šokirali kak izgleda javna TV. Dakle u praksi to je usporedba, naš ofucani HRT vs javna TV u nekoj uređenoj zapadnoj EU državi.

 

 

 

 

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
texas.bug kaže...

 

  Treba snimit narodne obicaje podravine? Koliko novca i ljudi trebas za to?

 bolje da ne znas kolko se dnevnica isplati(lo) za "lijepom nasom" + smjestaj, da ne velim kolko se love mjesecno "da" odredjenim ljudima za usluge najma kamiona da se sva ta oprema transportira do odredista..

nedavno su outosourcali zastitare, valjda ce pocet i s ostalim odjelima koji imaju pola sata produktivnog rada dnevno.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu

Nemojte me krivo shvatiti. Plaćamo previše, samo želim reći da morate priznati ulogu javne radiotelevizije. Ne gledam televiziju i ne gledam HRT nije opravdanje. Time mi samo govorite da odbijate shvatiti neki pojam  koji se lagano može zguglati.

 

Iznos os 80 kn  ne podržavam, način rada inkasatora ne podržavam.  Ali nekih pravila mora biti. Javni servisi moraju postojati. Put Skandinavskih zemalja je pravi put, nemojmo prijeći na stranu prljavih ego kapitalista sa krajnjeg zapada.

mag.iur.
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Korny1603987 kaže...

Plaćamo previše...

 Ma daj. Pristojba je 1,5% prosječne neto plaće u RH.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
11 godina
neaktivan
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...
Korny1603987 kaže...

Plaćamo previše...

 Ma daj. Pristojba je 1,5% prosječne neto plaće u RH.

 Govoriš to kao da prosječan Hrvat ima oko 40% plaće za trošenje kad si u stvarnosti pola države ne može tjedno priuštiti jelo u dobrom restoranu, koncert, luksuzniji izlazak ili koji litar više goriva.

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Onjegin kaže...

 Govoriš to kao da prosječan Hrvat ima oko 40% plaće za trošenje kad si u stvarnosti pola države ne može tjedno priuštiti jelo u dobrom restoranu, koncert, luksuzniji izlazak ili koji litar više goriva.

 Na programima HRT-a ima sadržaja uz koje možeš naučiti dobro kuhati pa ne moraš plaćati restorane, možeš slušati svakakvu kvalitetnu glazbu (cijele koncerte, štoviše!), a mogu nabrojiti i bar tri emisije koje su se bavile uštedom goriva. Umjesto izlazaka mogu pak proći i filmske večeri na Trećem, zar ne? :D

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...
 

Pristojba se mora plaćati i to je to.

 Jedino što se mora je umrijeti. Drugo se ništa ne mora.

Zora puca, biće dana ...
10 godina
neaktivan
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
cijelo vrijeme nas trola par zaposlenika HRT-a koji se zalazu za placanje pretplate "iz javnog interesa" i "zbog naseg dobra" i tumace kako je HRT program kvalitetan. Presmijesno.
I nekoliko naivaca pada na te spike :-)
 
6 2 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...
Onjegin kaže...

 Govoriš to kao da prosječan Hrvat ima oko 40% plaće za trošenje kad si u stvarnosti pola države ne može tjedno priuštiti jelo u dobrom restoranu, koncert, luksuzniji izlazak ili koji litar više goriva.

 Na programima HRT-a ima sadržaja uz koje možeš naučiti dobro kuhati pa ne moraš plaćati restorane, možeš slušati svakakvu kvalitetnu glazbu (cijele koncerte, štoviše!), a mogu nabrojiti i bar tri emisije koje su se bavile uštedom goriva. Umjesto izlazaka mogu pak proći i filmske večeri na Trećem, zar ne? :D

 A možeš se i ubiti pa da nikad ne moraš razmišljati o tome što sutra jesti :DDDDDD

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
9 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
texas.bug kaže...
cijelo vrijeme nas trola par zaposlenika HRT-a koji se zalazu za placanje pretplate "iz javnog interesa" i "zbog naseg dobra" i tumace kako je HRT program kvalitetan. Presmijesno.
I nekoliko naivaca pada na te spike :-)

 U cemu je razlika izmedu tog ajmo rec trolanja i trolanja ostatka ekipe koja gleda na tu situaciju samo kao crno bijelo?

Naravno da bi program HRTa mogao/trebao bit jos bolji, ali komercijalne televizije su usporedbi s HRTom vrlo lose i vjerojatno nece bit bolje

jer su komercijalne.

Znaci ne mozemo na program HRTa gledat binarno tj. kvalitetan/loš program vec vidjet di se grijesi i sto se moze popravit.

Battlenet - TheProdigy#2234
16 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...
Korny1603987 kaže...

Plaćamo previše...

 Ma daj. Pristojba je 1,5% prosječne neto plaće u RH.

 

 

Pa placaj, nitko ti ne brani da radis sa svojim novcima sta god pozelis a moji ce ostati u djepu dok tvojim parama nema nitko pravo raspolagati osim tebe no

kako ti volis dati savjet sta da drugi rade sa svojim novcima evo i jedan tebi: uzmi heftaricu i napravi si rolu guzobrisa od svojih novaca, korisnije ces ih upotrijebiti na tom mjestu gdje je guzobris potreban.

 

Da je 1,5% minimalne place u RH cak bi i placao ako nista drugo onda iz nekih nacionalnih pobuda recimo....

 

Medjutim, udio prosjecnih i iznad prosjecnih placa u RH je mozda nekih 30-40% u ukupnom broju pretplatnika a 60-70% su minimalne place kojima se otkida oko 3% !!

Mirovine da ne racunam.... 

 

Placa tko mora tj.  tko ima tvojega "guzobrisa" na bacanje, manjak karaktera te sivih stanica u glavi te oni koji se boje ovrha i slicnog.  Ja ne placam niti cu ikada, iako kao kucanstvo imamo oko 11.000,00kn

ako uracunam i babinu mirovinu...  Neka kodiraju program i zive od onih koji ce to placati ili spuste harac na neku normalnu cifru sto 80,00kn svakako nije.

 

80,00kn je vise od police dopunskog zdrastvenog.

80,00kn je 1-2GB prometa i 1.500min telefoniranja.

80,00kn je 10-14 dana po kila kruha.

80,00kn je cca 10l mljeka u tetrapaku.

 

Sama ta cifra od 80,00kn izaziva vec toliku averziju u svekolikom pucanstvu da neplatisa moze polako ali sigurno svakim danom biti vise i vise... a prelomit ce se nesto ili ce politicari nahebat....

15 godina
offline
HRT pokrenuo streaming uslugu

Odavno se netko tako nadobudan i umišljen nije pojavio na ovom Forumu kao ova Murtadelle...uživam joj lupati TD-ove jer bolje nije ni zaslužila...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
@zemljanin
Razlika je sto ja njima sve vjerujem na rijec, da je program super kvalitetan, da ga gledaju, da ga placaju, da im 80kn nije mnogo...Ja to sve postujem i podrzavam.
Problem je sto oni ne postuju moj stav i zadiru u moj novcanik.
Mene ne smeta da HRT umjesto 4 ima 14 programa, samo neka nadju tko ce dobrovoljno to financirati.
Sto se tice obveze javne tv, minimum se moze ispuniti i sa nekoliko desetaka manje zaposlenih i kuna.
Hrvatska je siromasna zemlja, i kao sto npr.ne mozemo imati 5 sveucilisnih bolnica nego jednu, tako ne mozemo imati ni drzavnu tv od 4 programa i hrpom radijskih, nego mozemo sebi priustit neki minimum od 1 programa tek da zadovoljimo uvjete javnog servisa.
Za onoga tko misli da to nije dovoljno u bilo kojem pogledu ameri imaju izreku, put your money where your mouth is.
Nazalost imamo spregu politike, kriminala i uhljeba u vidu HRT-a, a naivnom narodu se prodaju floskule o javnom interesu i kvalitetnom programu. Tome je tesko stati na kraj, ali bar bi bilo lijepo da nam zaposlenici HRT-a ne prodaju bajke i ne prave budale od nas.
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HRT pokrenuo streaming uslugu

Na ovim izborima dajem glas onima tko se obveže da će ukinuti ovaj tzv. HRT.

Zora puca, biće dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HRT pokrenuo streaming uslugu

ITT djeca koja nemaju ideju kako zakoni funkcioniraju

 

Ako želite ukinuti HRT, glasajte za stranku koja u svom programu ima ukidanje HRTa. Kada ta stranka pobijedi i uđe u sabor, pritiščite ih da obećano i učine.

Ako ne želite plaćati pristojbu, odjavite prijemnik kod javnog bilježnika. I ta procedura je regulirana zakonom, informirajte se o njoj, te koje su vaše obveze kada to napravite. Ne odgovara vam takav zakon? Vidi rečenicu iznad.

Ako želite poboljšati program, angažirajte se oko toga - slanjem mailova urednicima na HRTu sa svojim idejama, javnim istupima - mogućnosti su mnogobrojne.

Ono što ne funkcionira jest ad hominem napad na ljude, kad vidite da vam vaši argumenti padaju u vodu jer su suprotstavljeni zakonima RH te realnošću.

 

 

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
HRT pokrenuo streaming uslugu

Pretplata HRT-a se ne treba ukinuti. Neka jednostavno naprave da ide iz proračuna i to je to. Ako su tako mogli napraviti u Srbiji, onda to mogu napraviti i kod nas.

 
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Father_Dougal kaže...

Ako želite ukinuti HRT, glasajte za stranku koja u svom programu ima ukidanje HRTa. Kada ta stranka pobijedi i uđe u sabor, pritiščite ih da obećano i učine.

 Postoji li takva?

Marko :D kaže...

Pretplata HRT-a se ne treba ukinuti. Neka jednostavno naprave da ide iz proračuna i to je to. Ako su tako mogli napraviti u Srbiji, onda to mogu napraviti i kod nas.

 Srbi čupaju kosu jer ne znaju kako bi vratili, tj. na koji bi način ubirali pristojbu. Navodno je sve to dosta smiješno - pošto-poto žele pristojbu uključiti u račune za vodu ili struju, a to se ne može kvalitetno organizirati. Izgleda da im ne preostaje ništa osim da oni počnu slati svoje uplatnice, a to je ipak dosta velik posao i s praktične i teoretske strane. Sve je regulirano zakonom (kao što Otac reče) i nije tako jednostavno ostvariti naumljeno. Ono što jest sigurno je da će i Srbi uskoro na neki način sufinancirati RTS - još se ne zna s kojom svotom i na koji način. Znakovito jest da se ta privremena obustava pristojbe dogodila u vrijeme kada oni muku muče s digitalnim dividendama i gašenjem zemaljske analogije što bi značilo da doslovno seru u zdjelicu iz koje jedu.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
10 godina
neaktivan
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Father_Dougal kaže...

ITT djeca koja nemaju ideju kako zakoni funkcioniraju

 

Ako želite ukinuti HRT, glasajte za stranku koja u svom programu ima ukidanje HRTa. Kada ta stranka pobijedi i uđe u sabor, pritiščite ih da obećano i učine.

Ako ne želite plaćati pristojbu, odjavite prijemnik kod javnog bilježnika. I ta procedura je regulirana zakonom, informirajte se o njoj, te koje su vaše obveze kada to napravite. Ne odgovara vam takav zakon? Vidi rečenicu iznad.

Ako želite poboljšati program, angažirajte se oko toga - slanjem mailova urednicima na HRTu sa svojim idejama, javnim istupima - mogućnosti su mnogobrojne.

Ono što ne funkcionira jest ad hominem napad na ljude, kad vidite da vam vaši argumenti padaju u vodu jer su suprotstavljeni zakonima RH te realnošću.

 

 

 Mozes li molim objasniti koje su obveze onih koji odjave pretplatu nakon odjave? U ovom clanku koji opisuje korak po korak kako odjavit ne spominju.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/korak-po-korak-evo-sto-trebate-uciniti-kako-biste-odjavili-pretplatu-hrtu/835752.aspx

Takađer napominjem da nista ne treba odjavit kod javnog biljeznika, niti ste duzni nakon odjave dopustit HRT kontrolorima ulazak u vas dom. Te odredbe je ukinuo sud kao protuzakonite.

http://www.jutarnji.hr/covjek-koji-je-srusio-odjavu-tv-pretplate-preko-biljeznika--pobijedio-sam-ih--ali-s-hrt-a-me-jos-maltretiraju-i-prijete-ovrhom-penzije-/1397841/

11 godina
neaktivan
offline
HRT pokrenuo streaming uslugu

Mene zanima koliko amerikanosi plaćaju pristojbu. 

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Onjegin kaže...

Mene zanima koliko amerikanosi plaćaju pristojbu. 

Da, ne placaju, kod njih je kapitalizam, a ne komunizam.

 

TV postaje i radio stanice su firme koje zive od prodaje reklamnog prostora i ljudi koji zele njihove usluge pa to i placaju. Ako nisu profitabilni -> bankrot i neko drugi popuni rupu.

Kod nas to ljudi ne kuze.

 

Mene kosta vise HRT-ov namet nego internet, a ne slusam radio, ne gledam tv, nit imam televizor u kuci duze od 10 godina. Radio u autu je tam sam za ukras, inace bi morao krpat rupu ako ga izvadim.

 

A dok sam i gledao kao klinac bili su to skljucivo komercijalni strani kanali putem satelita. 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2015 14:26 (Ante).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice