Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

poruka: 171
|
čitano: 20.277
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10".
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

Meni je postavljeno ovako. Ne znam kako je bilo prije, to nisam ni provjeravao.

6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Marko :D kaže...

Meni je postavljeno ovako. Ne znam kako je bilo prije, to nisam ni provjeravao.

 

Stavi kvačicu i omogući sve jezgre, bude bolje 100%, jedino ako nemaš single core procesor heh

14 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

Kako ovo instalirat na Enterprise verziju?

14 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
skorvy kaže...
Jack Sparrow kaže...

Jel još nekome sporiji startup nakon ovog updatea?

 

Nekih 5-10 sekundi duže se loada windows nego inače.

 Meni je isti, neprimjetno ako i je sporiji, valjda SSD to odradi.

 Meni je brutalno spor nakon onog zadnjeg updatea, ili je do njega, ili starih 250 GB diskova šta sam ubacia, neznan do čega je, pogasia sve po startupu, namišta sve moguće, 40 sekundi, prije jedno 8.

6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
LogicusMPS kaže...

 Meni je brutalno spor nakon onog zadnjeg updatea, ili je do njega, ili starih 250 GB diskova šta sam ubacia, neznan do čega je, pogasia sve po startupu, namišta sve moguće, 40 sekundi, prije jedno 8.

 

Vjerojatno mi se čini al meni se brže gasi, a jednako brzo pali, sve to sa ssd.

 

13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

Jednako mi se pali kao i sa zadanom postavkom. Lock screen slika mi se promijenila na zadanu nakon promijene te opcije. 

12 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Nakon svakog updatea boot je sporiji. Nakon svakog updatea postavi mi na obtain IP address automatically. Nakon svakog updatea Windows folder brutalno raste, svakakvo smeće trpa u Winsxs folder za koji MK$ govori kako se ne bi trebao čistiti.

Gofno od OS-a na koje sam primoran zbog posla i igranja. Kamo sreće da ja mogu reći doviđenja.

 
8 1 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
BlueMax kaže...

Nakon svakog updatea boot je sporiji. Nakon svakog updatea postavi mi na obtain IP address automatically. Nakon svakog updatea Windows folder brutalno raste, svakakvo smeće trpa u Winsxs folder za koji MK$ govori kako se ne bi trebao čistiti.

Gofno od OS-a na koje sam primoran zbog posla i igranja. Kamo sreće da ja mogu reći doviđenja.

 Zbog posla ti možda nećeš moći ali oni koje živcira novi build svako pola godine imaju Windows 10 LTSB i KMS . Isti build do 2020 i neke, samo security updates.

8 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Paolo Maldini kaže...
BlueMax kaže...

Nakon svakog updatea boot je sporiji. Nakon svakog updatea postavi mi na obtain IP address automatically. Nakon svakog updatea Windows folder brutalno raste, svakakvo smeće trpa u Winsxs folder za koji MK$ govori kako se ne bi trebao čistiti.

Gofno od OS-a na koje sam primoran zbog posla i igranja. Kamo sreće da ja mogu reći doviđenja.

 Zbog posla ti možda nećeš moći ali oni koje živcira novi build svako pola godine imaju Windows 10 LTSB i KMS . Isti build do 2020 i neke, samo security updates.

 E da, skinuo sam LTSB jer sam se bojao da će se ovo događati. Izgleda da ću se natjerati ubaciti to i u VirtualBox na Linuxu, i ako sve proradi kako treba, mislim da će tako jedino i ostati.

13 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
BlueMax kaže...

Nakon svakog updatea boot je sporiji. Nakon svakog updatea postavi mi na obtain IP address automatically. Nakon svakog updatea Windows folder brutalno raste, svakakvo smeće trpa u Winsxs folder za koji MK$ govori kako se ne bi trebao čistiti.

Gofno od OS-a na koje sam primoran zbog posla i igranja. Kamo sreće da ja mogu reći doviđenja.

 Instaliraj Windows 10 LTSB

LTSB Doesn’t Include the Store, Cortana, Edge, and Other Apps

http://www.soundstream.com/
12 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
soundstream kaže...

 Instaliraj Windows 10 LTSB

LTSB Doesn’t Include the Store, Cortana, Edge, and Other Apps

 5 računala, svako s 5-6 neophodnih aplikacija za rad, mreža, periferija, backup....

Patit ću i dalje. 

13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

LTSB je doslovno najbolja verzija Windowsa 10 tj. onakva kakvi su Windowsi bili prije. Da imam ključ, vrlo radi bi ih instalirao sebi.

13 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Marko :D kaže...

LTSB je doslovno najbolja verzija Windowsa 10 tj. onakva kakvi su Windowsi bili prije. Da imam ključ, vrlo radi bi ih instalirao sebi.

 Windowsi kakvi su trebali biti od pocetka tj bez bloata

http://www.soundstream.com/
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

Pa to. Windows 7 nije dolazio s bloatwareom na primjer.

13 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

honor8 Vratio sam na zadane postavke tj. maknuo kvačicu s onog i nakon par isključivanja i ponovnog uključivanja boot se ubrzao. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Nakon Creators update više mi ne radi stream HRT-a (https://hrti.hrt.hr/) unutar IE i Edge, na Chrome uredno radi...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Momci, molin vas, iz dubine duše. Iman 10 Enterprise 2015 LTSB. Neće mi automatski, nego moram manualno instalirat ovaj update. Ukoliko instaliram manualno, što se dešava sa programima i stvarima na instalacijskoj particiji, pošto imam dosta programa na SSD-u na kojem su windowsi, šta ostaje, šta se briše...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
LogicusMPS kaže...

Momci, molin vas, iz dubine duše. Iman 10 Enterprise 2015 LTSB. Neće mi automatski, nego moram manualno instalirat ovaj update. Ukoliko instaliram manualno, što se dešava sa programima i stvarima na instalacijskoj particiji, pošto imam dosta programa na SSD-u na kojem su windowsi, šta ostaje, šta se briše...

Ako se Windowsi nadograđuju, zašto bi se išta brisalo?

14 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Marko :D kaže...
LogicusMPS kaže...

Momci, molin vas, iz dubine duše. Iman 10 Enterprise 2015 LTSB. Neće mi automatski, nego moram manualno instalirat ovaj update. Ukoliko instaliram manualno, što se dešava sa programima i stvarima na instalacijskoj particiji, pošto imam dosta programa na SSD-u na kojem su windowsi, šta ostaje, šta se briše...

Ako se Windowsi nadograđuju, zašto bi se išta brisalo?

 Imam verziju 1607, za ovu (1709?) mi javlja sljedeće - na slikama.

Sad ti budi pametan...

6 godina
protjeran
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Ljudovi koji imate SSD kao sistemski disk čekirajte si opciju defragmentacije jer sam skužio da je nakon Fall Creators nekim čudom upaljena, a naravno bilo je izgašeno prije no sam radio upgrade.

Ipak nije sve ostalo isto što se postavki tiče, mnogo toga se vratilo na default stanje.

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
honor8 kaže...

Ljudovi koji imate SSD kao sistemski disk čekirajte si opciju defragmentacije jer sam skužio da je nakon Fall Creators nekim čudom upaljena, a naravno bilo je izgašeno prije no sam radio upgrade.

Ipak nije sve ostalo isto što se postavki tiče, mnogo toga se vratilo na default stanje.

 

 Ne kužim. Kakvu opciju defragmentacije? Na SSDu je normalno upaljen TRIM (optimize). Ne možeš defragmentirati SSD na Win10, barem koliko ja znam.

6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
lllnuclearlll kaže...
honor8 kaže...

Ljudovi koji imate SSD kao sistemski disk čekirajte si opciju defragmentacije jer sam skužio da je nakon Fall Creators nekim čudom upaljena, a naravno bilo je izgašeno prije no sam radio upgrade.

Ipak nije sve ostalo isto što se postavki tiče, mnogo toga se vratilo na default stanje.

 

 Ne kužim. Kakvu opciju defragmentacije? Na SSDu je normalno upaljen TRIM (optimize). Ne možeš defragmentirati SSD na Win10, barem koliko ja znam.

 

Defragment and Optimize Drives.

Ja tamo obavezno izgasim defragmentaciju za ssd, a ne znam da li win10 automatski prepoznaje ssd i izuzima ga od defregmentacije, no ne želim razmišljat pa to manualno ja odradim.

Znam samo da ga je ovaj Fall Creators resetirao na defaultne postavke, stoga sam i napisao post da upozorim one koji manualno gase defragmentaciju za ssd.

6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
honor8 kaže...

Ljudovi koji imate SSD kao sistemski disk čekirajte si opciju defragmentacije jer sam skužio da je nakon Fall Creators nekim čudom upaljena, a naravno bilo je izgašeno prije no sam radio upgrade.

Ipak nije sve ostalo isto što se postavki tiče, mnogo toga se vratilo na default stanje.

 

To je stari MS trik, nakon svakog updatea "slučajno" se upale ugašeni serivsi. Kod mene se uredno sami od sebe aktiviraju defragmentacija, system restore i UAC.

EDIT: instaliraju se i izbrisane UWP aplikacije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 22:06 (Paolo Maldini).
6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Ja sam u ovih par dana masu stvari primjetio da se vratilo na zadane postavke, moram priznat da sam neugodno iznenađen, jer mrzim iznova radit ono što se ne bi trebalo više od jednom napravit.
11 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
honor8 kaže...

Defragment and Optimize Drives.

Ja tamo obavezno izgasim defragmentaciju za ssd, a ne znam da li win10 automatski prepoznaje ssd i izuzima ga od defregmentacije, no ne želim razmišljat pa to manualno ja odradim.

Znam samo da ga je ovaj Fall Creators resetirao na defaultne postavke, stoga sam i napisao post da upozorim one koji manualno gase defragmentaciju za ssd.

 evo mali info, stariji doduše, no teško da je desetka lošija od sedmice po tom pitanju - link

14 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Evo, probao i ja to GOVNO od OS-a!

 

Mislim, nije da sam direktor svemira, da je moje mišljenje nešto bitno itd... al' brate mili, ovo je strašno i van pameti!

 
1 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
honor8 kaže...
Ja sam u ovih par dana masu stvari primjetio da se vratilo na zadane postavke, moram priznat da sam neugodno iznenađen, jer mrzim iznova radit ono što se ne bi trebalo više od jednom napravit.

Pazi sad ovo.

 

Kod kuće sam ažurirao tri računala na FCU. Dva su ažurirana bez vraćanja sponzoriranih aplikacija i resetiranja postavki. Treće je došlo s hrpom bloatwarea i resetiranim postavkama (gotovo svima). Brisao sam aplikacije i s PowerShellom i ručno, ali se one i dalje vraćaju (i to je sasvim logično jer Microsoft na njima zarađuje, zato se i reklamiraju u startu ako ne ugasiš reklame i zato dolaze instalirane s OS-om). U Store-u je ažuriranje onemogućeno, pa se i dalje vraćaju.

 

Ono što je najzanimljivije, na dva računala tj. ova koja su došla bez smeća koristio sam O&O ShutUp10 (da, onaj "kikiriki" programom koji daje "placebo" efekt), ugasio hrpu toga između ostalog i automatsko instaliranje aplikacija. Na trećem kompu s hrpom smeća i resetiranim postavkama, nisam koristio O&O ShutUp10 već samo sve ručno pogasio u postavkama Windowsa.

 

Iz zabave sam onda napravio system image backup i ugasio sve postavke u O&O ShutUp10. Pogodi što se dogodilo - sponzorirane aplikacije (čitaj: smeće) se počelo instalirat, samo od sebe. Otvorim start i vidim kako se crta puni ispod ikone Candy Crush i drugih aplikacija koje nisam imao instalirane. Ažuriranje u Storeu je cijelo vrijeme ugašeno...

 

Iako sam u početku bio iznenađen, moje iznenađenje je nestalo nakon vlastitog iskustva i komentara s Reddita. Opet je ispalo too good to be true.

 

I istina za kraj; kao što sam gore napisao, razlog zbog kojeg aplikacije dolaze instalirane i instaliraju se nakon što ih obrišeš je zarada. Sve te sponzorirane aplikacije nije napravio MS što znači da MS nema ni njihov source kod, pa ne može garantirati da su te aplikacije sigurne. Ono što je njima važno jest novac i nadaju se da ćeš ti ući u igru, postat ovisan i kupovat in-game dodatke jer oni od toga imaju proviziju. Oni će biti sretni i ako samo budeš igrao igru jer ih developer plaća da igra dolazi instalirana s OS-om.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 23:19 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

home pro oem.. licenca određuje što se gura (kao i opcije koje su omogućene na pro..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Marko :D kaže...
honor8 kaže...
Ja sam u ovih par dana masu stvari primjetio da se vratilo na zadane postavke, moram priznat da sam neugodno iznenađen, jer mrzim iznova radit ono što se ne bi trebalo više od jednom napravit.

Pazi sad ovo.

 

Kod kuće sam ažurirao tri računala na FCU. Dva su ažurirana bez vraćanja sponzoriranih aplikacija i resetiranja postavki. Treće je došlo s hrpom bloatwarea i resetiranim postavkama (gotovo svima). Brisao sam aplikacije i s PowerShellom i ručno, ali se one i dalje vraćaju (i to je sasvim logično jer Microsoft na njima zarađuje, zato se i reklamiraju u startu ako ne ugasiš reklame i zato dolaze instalirane s OS-om). U Store-u je ažuriranje onemogućeno, pa se i dalje vraćaju.

 

Ono što je najzanimljivije, na dva računala tj. ova koja su došla bez smeća sam podesio s O&O ShutUp10 (da, onim "kikiriki" programom koji daje "placebo" efekt), ugasio hrpu toga između ostalog i automatsko instaliranje aplikacija. Na trećem kompu s hrpom smeća i resetiranim postavkama, nisam koristio O&O ShutUp10 već samo sve ručno pogasio u postavkama Windowsa.

 

Iz zabave sam napravio system image backup i ugasio sve postavke u O&O ShutUp10. Pogodi što se dogodilo - sponzorirane aplikacije (čitaj: smeće) se počelo instalirat, samo od sebe. Otvorim start i vidim kako se crta puni ispod ikone Candy Crush i drugih aplikacija koje nisam imao instalirane. Ažuriranje u Storeu je ugašeno...

 I šta želiš reći? Meni se nisu vratile aplikacije niti su mi se promijenile postavke, a nemam ShuUp, niti me zanima. Logiran sam preko MS računa i on samo pokupi postavke s clouda, koje su spremljene onako kako sam ih namjestio.

Sinoć sam lega jutros...
6 godina
protjeran
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Meni se isto nisu vratile aplikacije i igre, ostalo je kako je bilo prije upgradea.

 

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice