Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

poruka: 171
|
čitano: 20.280
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10".
7 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Meni sve radi™

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 20:33 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Sve normalno radi...

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Marko :D kaže...

Upiši powercfg –devicequery wake_armed u CMD i lupi enter. Prikazani su ti uređaji koji su ti zadnju put "probudili" komp. Probaj na tim svim uređajima u devmgmt.msc maknut kvačicu s Allow this device to wake the computer.

 

Jesi postavio u postavkama mrežne Wake on Magic Packets na disable?

 

Zanimljivo...

 

 

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

Da, stvarno zanimljivo. Nešto ga budi, a lista prazna. 

 

Jesi probao isključit Fast startup i onemogućiti Allow wake timers u power options? Nekima je to uzrok problema.

 

Btw ako ne uspiješ riješit problem, moja preporuka ti je da se vratiš na Creators Update. Možda je to neki bug u FCU... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 21:30 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
lllnuclearlll kaže...

Kako? Kad i kako ti računalo radi TRIM na disku?

 

Pa nije svejedno, ako je opcija ugašena TRIM naredba se ne provodi na disku, jedino ako ju ti je vršiš ručno na neki drugi način, ne znam. Ja radim TRIM s tim alatom, namješteno mi je na automatski, a nekad ga pokrenem i ručno ako primjetim da se nije jedno vrijeme TRIMao.

 

U softwareu od SSDa nema opcije za TRIM.

 

Ja sam do sad držao to ugašeno, ne kažem da sam ispravno radio, no bilo je tako, ostala mi ta navika od prije par godina kad se to isključivo preporučivalo, no vjerojatno da to danas nema razloga gasit jer os sam prepozna da se radi o ssd disku.

Budem na auto ostavio pa nek bude šta mora bit, jer 99% stvari što se može nać na netu kao korisni tweakovi mogu samo radit probleme.

"If you tweak, you make your system weak!" 

7 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Friday kaže...

 

Zanimljivo...

 Sudeći po ss-u, lako moguće da se radi o nekom kvaru na napajanju ili matičnoj (inače bi ti sigurno pokazalo bar neke random žvrljotine.

Kruha i igala...
6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Friday kaže...
Marko :D kaže...

Upiši powercfg –devicequery wake_armed u CMD i lupi enter. Prikazani su ti uređaji koji su ti zadnju put "probudili" komp. Probaj na tim svim uređajima u devmgmt.msc maknut kvačicu s Allow this device to wake the computer.

 

Jesi postavio u postavkama mrežne Wake on Magic Packets na disable?

 

Zanimljivo...

 

 

 

Ovo ti Marko složio sihre jer si ga zajebavao za ccleaner.

Nije lako biti petak u nedjelju.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 22:40 (honor8).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
fer-de-lance kaže...
Friday kaže...

 

Zanimljivo...

 Sudeći po ss-u, lako moguće da se radi o nekom kvaru na napajanju ili matičnoj (inače bi ti sigurno pokazalo bar neke random žvrljotine.

 Radilo OK prije update-a. Iako kontam da nesto stvarno ne valja sa plocom - imam pun kufer nekih sranja u event logu...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

Pa probaj s Linuxom. Bootaj live verziju neke distribucije, malo pronjuškaj i onda ugasi računalo. Ako se ponovno upali onda je hardver u pitanju.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Friday kaže...

 Radilo OK prije update-a. Iako kontam da nesto stvarno ne valja sa plocom - imam pun kufer nekih sranja u event logu...

Meni je Automatic Maintenance znao palit comp, to provjeri. I vidi jel imaš kakvih sranja u task scheduleru.

 

Također mi se dešavalo da nakon što ugasim comp, odmah se sam upali, ali to nemam otkako sam comp promijenio (Imao sam i7 2600k)

 

 

Što se tiče updatea samog, nazvao bih ga: "suptilni korak naprijed", puno malih stvari dodano. Za sada mi se samo dogodio bug sa resizeanjem prozora Edgea, ali log off/log on ga je riješio.

 

Naravno javio mi se ponovno i problem sa brisanjem windows.old foldera, zapravo je sve pobrisano i folder je veličine 0 bytea, ali je nekako ostao i neda se obrisati. Već mi se to dogodilo par puta.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 23:15 (Hyperion).
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

@Hyperion windows.old se briše s Disk Cleanup-om. Pokreni ga i probaj obrisat. Ako ne možeš tj. ne nudi ga, restartaj računalo.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Hyperion kaže...
Friday kaže...

 Radilo OK prije update-a. Iako kontam da nesto stvarno ne valja sa plocom - imam pun kufer nekih sranja u event logu...

Meni je Automatic Maintenance znao palit comp, to provjeri. I vidi jel imaš kakvih sranja u task scheduleru.

 

Također mi se dešavalo da nakon što ugasim comp, odmah se sam upali, ali to nemam otkako sam comp promijenio (Imao sam i7 2600k)

 

 

Što se tiče updatea samog, nazvao bih ga: "suptilni korak naprijed", puno malih stvari dodano. Za sada mi se samo dogodio bug sa resizeanjem prozora Edgea, ali log off/log on ga je riješio.

 

Naravno javio mi se ponovno i problem sa brisanjem windows.old foldera, zapravo je sve pobrisano i folder je veličine 0 bytea, ali je nekako ostao i neda se obrisati. Već mi se to dogodilo par puta.

 

A imam neka sranja u task scheduleru ali ne cini se kao ista neobicno. Samo, ove stvari koje bih htio disableati - ne mogu. Kako to?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Marko :D kaže...

@Hyperion windows.old se briše s Disk Cleanup-om. Pokreni ga i probaj obrisat. Ako ne možeš tj. ne nudi ga, restartaj računalo.

 Disk cleanup je to i čistio na prvom mjestu. XD

Fortune favours the brave
16 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Marko :D kaže...

@Hyperion windows.old se briše s Disk Cleanup-om. Pokreni ga i probaj obrisat. Ako ne možeš tj. ne nudi ga, restartaj računalo.

 

Ne treba resetirati računalo nego kliknuti u Disk Cleanup na opciju "Clean up system files". Onda se pojavi i windows.old

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 23:42 (lllnuclearlll).
7 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Hyperion kaže...

 Disk cleanup je to i čistio na prvom mjestu. XD

 i meni je to ostalo, i isto se ne može obrisati, folderi su prazni, uzeo sa ownership, dodao sve privilegije i neće obrisati...

trebao bih to obrisati s drugog osa ili slično (hirens etc... )

ravna zemlja i šupalj mjesec
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
lllnuclearlll kaže...
Marko :D kaže...

@Hyperion windows.old se briše s Disk Cleanup-om. Pokreni ga i probaj obrisat. Ako ne možeš tj. ne nudi ga, restartaj računalo.

 

Ne treba resetirati računalo nego kliknuti u Disk Cleanup na opciju "Clean up system files". Onda se pojavi i windows.old

 

 

Ali ako je počistio i više nema stare instalacije u Disk Cleanup-u, a folder je i dalje tu, te dobiva poruku kako ga se ne može pronaći, takav problem se obično može riješiti ubijanjem explorera i ponovnim pokretanjem ili restartanjem računala. 

 

To mi se već dogodilo milijun puta i jedino sam tako uspio obrisati folder. Nekada refresh čak pomogne, ali pretpostavljam da je to već probao.

 

Ja još držim instalaciju i ne dira me previše. Uostalom, storage sense mi je uključen, pa će je Windowsi ukloniti u roku od 10 dana od nadogradnje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 23:48 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Louis Pluto kaže...
Hyperion kaže...

 Disk cleanup je to i čistio na prvom mjestu. XD

 i meni je to ostalo, i isto se ne može obrisati, folderi su prazni, uzeo sa ownership, dodao sve privilegije i neće obrisati...

trebao bih to obrisati s drugog osa ili slično (hirens etc... )

Ma ne treba. Upališ samo CMD kao admin i upišešrd /S C:\windows.old i problem riješen. U mom primjeru sam se pozicionirao prvo na C:\ pa onda upisao komandu.

 

 

 

Fileova uopće nema unutra, samo folderi 0 bytea. Restart nije pomogao bio, samo ova naredba u cmd-u.

 

 

Dobro da sam se sjetio isključit fast startup i hibernaciju, nadogradnja ih je opet uključila.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 23:56 (Hyperion).
16 godina
odjavljen
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Zasto gasite fast startup?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Marko :D kaže...
A gle tko se javlja. Čovjek koji je isključio update iz sigurnosnih razloga. 

heheehehehe...

Kod win 10 mi je baš potrebito isključiti update iz "sigurnosnih razloga" jer je njihov skoro svaki update a upgrade sigurno nesiguran  

prvo vidim kako radi kod drugih pa kad prođe par dana i vidim u čemu je keč,  pustim ja update, ne brini se ti. 

Da, JA lično i osobno !
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

To baš i nije neki način za provjeru ažuriranja već ovisi od računala do računala. I kako ti se da to cijelo vrijeme palit/gasit? Mogao si jednostavno u GPE napravit da ti ne skida i instalira ažuriranja automatski nego da ti dođe obavijest i onda da ti moraš kliknut Download. Ili još bolje, mogao si mrežu označit kao metered connection i onda ti sam neće preuzimati ni instalirati ažuriranja.

6 godina
protjeran
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Napravio sam sistem da je jednostavno.

Koji će mi k oni svaki dan rovariti po računalu.

moram strijepiti od glupog OS-a hoću li moći raditi moj posao na računalu zbog njihovog fakin updatea, ne dao Bog upgradea.

 

Za par mjeseci ću skinut W10 s već implementiranim upgradeom , podesit ga opet po mojim željama i opet gasim update.

 

Eto, ne znam zašto puštate svaki njihov tzv critical update..moš mislit što će te zaštititi njihova zakrpa od bilo čega.

 

 

aj uzdravlje...

Da, JA lično i osobno !
 
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Friday kaže...

Zasto gasite fast startup?

 znam da nije zdrav za računalo od kamenoga doba računala...

 

https://www.howtogeek.com/243901/the-pros-and-cons-of-windows-10s-fast-startup-mode/

Da, JA lično i osobno !
16 godina
odjavljen
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Anđeo bez falinge kaže...
Friday kaže...

Zasto gasite fast startup?

 znam da nije zdrav za računalo od kamenoga doba računala...

 

https://www.howtogeek.com/243901/the-pros-and-cons-of-windows-10s-fast-startup-mode/

 

Nema nikakvog smisla gasiti ga, apsolutno nikakvog...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
mario.L_hr kaže...

Pa probaj s Linuxom. Bootaj live verziju neke distribucije, malo pronjuškaj i onda ugasi računalo. Ako se ponovno upali onda je hardver u pitanju.

 .. ili driver, ili postavke (od BIOSa nadalje).. :)

-live (nevažno, linux-win) uredno gase.. ima par slučajeva/kombinacija, no na kraju je stvar (red iznad).. 'dok sve sjedne na mjesto' .. npr fastboot (mušice, ne sama opcija nego bezbrojne povezane pa do namjerno osakaćenih BIOSa by wintel..)

Hyperion kaže...
Marko :D kaže...

@Hyperion windows.old se briše s Disk Cleanup-om. Pokreni ga i probaj obrisat. Ako ne možeš tj. ne nudi ga, restartaj računalo.

 Disk cleanup je to i čistio na prvom mjestu. XD

 -ponekad treba sačekati.. tisuće fileova.. traje to.

 

Hyperion kaže...
Louis Pluto kaže...
Hyperion kaže...

 Disk cleanup je to i čistio na prvom mjestu. XD

 i meni je to ostalo, i isto se ne može obrisati, folderi su prazni, uzeo sa ownership, dodao sve privilegije i neće obrisati...

trebao bih to obrisati s drugog osa ili slično (hirens etc... )

Ma ne treba. Upališ samo CMD kao admin i upišešrd /S C:\windows.old i problem riješen. U mom primjeru sam se pozicionirao prvo na C:\ pa onda upisao komandu.

 

 

 

Fileova uopće nema unutra, samo folderi 0 bytea. Restart nije pomogao bio, samo ova naredba u cmd-u.

 

 

Dobro da sam se sjetio isključit fast startup i hibernaciju, nadogradnja ih je opet uključila.

 -folderi 0 byta.. stvar permisiona (win jednostavno ne želi da juzer bilo što čačka-vidi.. dok nisi vlasnik foldera neovisno što sadrži, veličina je nula) + ako je pobrisano.. tad je nula (zapravo 4bytea za file..)

+ edit: prikaz hadden-sys fileova, koji također mogu biti povezani.

 

Friday kaže...

Zasto gasite fast startup?

 -postoje razlozi.. ili barem trenuci dok se nešto mijenja. Jedan dio HWa ne podržava baš sve, kompatibilnost 100%, sve.. fastboot je skoro nepotreban fičer u usporedbi s problemima koje može izazvati. Na SSDu, fast+hyber.. su besmisleni, inače besmisleni, jer noramalno računalo, upališ-radiš... jel pri tome potrebno 10sec ili 30.. no svatko bira-podešava po svojim željama-potrebama .. +posljedicama.

 

edit: npr jel fast povezan s x8-x16? Da, jer dok ga ne isključiš, BIOS neće uzeti promjenu HWa.. tad kad se nešto mijenja, potrebno isključiti, podesiti, kad BIOS (i OS) dobiju novo stanje, kad se prilagode, tad se opet ta opcija može aktivirati. To bi bila školska procedura.. naravno, u 90%  je moguće preskočiti, jer će ipak automatika nešto obaviti.. ali.. kad nisi u onih 90%.. :) ili imaš običan kvar, neobičan jer zapravo sve radi. :)) sfušan HW/BIOS-nešto..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 12:12 (ihush).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
ihush kaže...

 -postoje razlozi.. ili barem trenuci dok se nešto mijenja. Jedan dio HWa ne podržava baš sve, kompatibilnost 100%, sve.. fastboot je skoro nepotreban fičer u usporedbi s problemima koje može izazvati. Na SSDu, fast+hyber.. su besmisleni, inače besmisleni, jer noramalno računalo, upališ-radiš... jel pri tome potrebno 10sec ili 30.. no svatko bira-podešava po svojim željama-potrebama .. +posljedicama.

 

Ajd bas cu ga ugasiti da vidim koliko treba za boot na novom SSD-u...

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

meni jedino ne radi windows store...htio sam skinuti ad block za edge...javlja da je manifest zbrkan...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

laptop bez fast i sl. điđa.. ssd

+ lap ima više inicijalnih HW stvari, desktop je brži u bootanju. + jači CPU pomaže, slabiji usporava, količina RAMa itd.

+ ovisno o potrebi, često ne koristim AHCI nego legacy-ide mod.. tu se još dobije na brzini (nešto malo), drugačije potrebe (boot-os-kompatibilnost).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 12:22 (ihush).
15 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
ihush kaže...

 -ponekad treba sačekati.. tisuće fileova.. traje to.

 

 -folderi 0 byta.. stvar permisiona (win jednostavno ne želi da juzer bilo što čačka-vidi.. dok nisi vlasnik foldera neovisno što sadrži, veličina je nula) + ako je pobrisano.. tad je nula (zapravo 4bytea za file..)

+ edit: prikaz hadden-sys fileova, koji također mogu biti povezani.

 

Disk je SSD, pobriše za 15-30 sekundi sve. Nije ostao niti jedan file već samo nekoliko razgranatih foldera, uglavnom nešto od firefoxa. Kada se ide na delete, javlja da ono što hoću obrisati uopće ne postoji. To mi se dogodilo i na drugim stvarim koje nisu windows.old nekoliko puta, jednostavno neki glitch u windowsima.

 

 

Postoje 3 razloga zašto gasim Fast Startup, točnije hibernaciju skroz (CMD kao admin i naredba: powercfg -h off):

1. Koristi hiberenaciju, a to znači da zapisuje par GB-a informacija svaki put na disk, a to ne želiš na SSD-u.

2. Comp se praktički nikad ne gasi jer zapiše RAM content na disk i sljedeći put kad se comp upali samo nastavlja dalje raditi. Znači svi glitchevi ostaju dok se ne restarta comp, tek restart zaobilazi fast startup.

3. Davno je to bilo, još Windows 8, neka od aplikacija mi je srala zbog fast startupa pa sam ga isključio i sve je radilo.

 

Isključio sam i fastboot u biosu. Ne patim zbog 5 sekundi bržeg boota, važnija mi je stabilnost.

Fortune favours the brave
6 godina
protjeran
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

jutros došao na posao, update sjebao jednu od kasa, izgubila se veza s accountom. Računalo bi se bootalo u privremeni profil svaki puta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 14:02 (Paolo Maldini).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Hyperion kaže...
..

Disk je SSD, pobriše za 15-30 sekundi sve. Nije ostao niti jedan file već samo nekoliko razgranatih foldera, uglavnom nešto od firefoxa. Kada se ide na delete, javlja da ono što hoću obrisati uopće ne postoji. To mi se dogodilo i na drugim stvarim koje nisu windows.old nekoliko puta, jednostavno neki glitch u windowsima.

..

 da.. i kao btw, u slučaju brisanja je ssd-hdd sporedno (trenutno.. jer se ne dira konkretan file samo TOC..) ali ne u svim slučajevima. Ovo je jedan od 'normalnih' kad je to drugačije. Razlozi, uncpath (internetske fore, duljina patha preko 255 itd.), referenca na referencu/shortcut/meni npr posljednji korištenji dokumenti-history, recbin+undo.. i najvažnije, ništa se ne smije propustiti-preskočiti u slučaju greške (rollback).. neusporedivo s brisanjem 'običnih stvari'.. dok su sama količina fileova problem koji zakolje većinu userskih pcja što god da se radi (npr copy, istovremeno move je višestruko sporiji za usporedbu..).

- ostanu reference, na folder koji je obrisan ali history ga vidi, keš.. itd.

+ da bi juzer uopće vidio nešto, mora biti admin, mora imati uključeno hidden+sys, mora preuzeti permisione ili barem ući u foldere.. npr pogledajte winbackup, prvi properties je 0, ulaskom u foldere.. tek tad je 'vidljivo'.. -zaštita. Dodati tome i tko zna koje antiviruse/postavke itd.. zato bezbrojne različite situacije, koje su normalne već samim time što nisu sva računala/postavke/useri jednaki.

- takvom čišćenju-brisanju služi storage/diskcleanup.. i treba mu vremena dok to odradi. Odradit će.. malo strpljenja :). ili glič-kvar.. jer sve je moguće.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice