Mininova "legalizirana"!

poruka: 207
|
čitano: 159.108
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mininova "legalizirana"!".
15 godina
odjavljen
offline
RE: Mininova "legalizirana"!

opet ti je8uckas?!

JESUS SAVES!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
skank666 kaže...

opet ti je8uckas?!

 

Ti stvarno ne razumijes kad ti se kaze lijepo?

Upristoji se i pokazi postovanje tamo gdje se trazi.

Kakav to mozak covjek mora imati da omalovazava nekoga tko ima vislje morale i drzi ih se?

Sta na vama ce svijet ostati? Kad samo pomislim da sam mislio kako je Garfield-LS puknut, a covjek ima pravo - razuzdana mladez koja nema postovanja ni za sto i misli da na sve imaju pravo samo zato jer zele, misle da su svu pamet svijeta popili i da im niko nista ne moze...

 

Kako smo svi hrabri kad na dijeli anonimnost interneta. Istina, opet j8uckam, budi sretan jer je to sve sto mogu preko interneta - nervirat se kad vidim kako si neodgojen i kako ni u jednom trenutku ne pomislis kako si u krivu.

Svi mi svakodnevno putujemo kroz vrijeme i to brzinom od jedne sekunde u sekundi. -hrx
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
M_dipl. kaže...

Najmanji problem je to što ti meni ne vjeruješ. Ti si izrazito nekulturan, često prijeko sudiš (bez argumenata) i smatraš se pravednim. Problem većine vas je tzv. psihologija mase, ako nas deset jede govna a ovaj jedan ne jede, mora da smo mi normalni a on lud (psiho jel'). Ako ste još teenageri oprošteno vam je, ako niste žalim vas. Ne tvrdim ja da bi se svi trebali pridžavati načela kojih se pridržavam ja, svatko ima pravo na svoj način tumačiti sebe i svijet oko sebe, ali zahtijevam da me se poštuje ako odbijam krasti (jer za mene se radi o punokrvnoj krađi).

 

Volim primjerice Pink Floyd, Mars Voltu, Tool, Puscifera, Stone Temple Pilotse, Faith No More, Milesa Davisa, Nine Inch Nailse itd. Sve te izvođače podržavam slušajući ih i kupujući njihove albume, i ne, nije mi teško. Koliko bi jadan morao biti deklarirajući se kao glazbeni fan koji krade istu tu glazbu!? Konkretno od ovih izvođača najviše me koštao Miles Davis (ukupnu sigurno 2000 kuna kroz 4-5 godina) pa poslije njega Pink Floyd, i mislim da to nije nikakav problem dati i da se kroz 5-6 godina dade stvoriti zavidna zbirka kupovajući jedan album mjesečno (što je oko 100 kuna).

 

Filmove posudim ili (ako se radi o nekom novom) pogledam u kinu, i ne nabrijavam se na posjedovanje filmova.

 

Igre kupujem jer shvaćam da ih cijeli timovi rade ponekad i godinama i morao bih stvarno biti do kraja obijestan da omalovažim njihov trud na taj način, toleriram donekle (iako osobno ne prakticiram) ono skidanje radi isprobavanja, no ništa više od toga. Postoje recenzije, postoje gameplay videi, često i demoi i ne vidim zašto nekome treba deset igara mjesečno, čista obijest, jer vi bi još uz to htjeli izaći van, pa na kavu, pa si kupit kompjuter, pa ovo pa ono, a je*iga, sve su te stvari luksuz i ne možeš uvijek imati ovce i novce. Evo sad konkretno vidim na Steamu ponuda THQ i Lucas Arts packovi, zajedno 100 eura za preko trideset igara, ako vam je to puno dati a nije vam puno to isto potrošiti na par izlazaka (na kojem će se većina vas jednostavno napiti u parku i nadati se cijele noći da vam uleti neki 'laki fuk', čast iznimkama) onda ne znam...

 

Da rezimiram, tko voli nek izvoli, ali onda mi (nam) barem pokažite malo poštovanja, ja poštujem tvoj (vaš) izbor da kradeš/te, poštuj ti moj da ne kradem!

ma ti si apsolutno čovjek na mjestu...

imas apsolutno pravo...

necu se ja opravdavati, nikome se ne opravdavam, ali imam arazlog za piratluk...

jbga, sa 16 godina ne mogu zarađivati da mogu kupovati igre, a ni glazbu bas previse, osim ak dobijem za poklon neki cd, al to opet nisam ja kupio...

da mi starci daju novce za igre, svaki mjesec 500 kn za jednu igru, vjerovatno i ne bih skidao s piraterije, ionak igram igru po igru..

ali mi ne daju, jer smatraju da je to glupost trosit novce na to, sto ej djelomicno i istina, jer to nicemu ne koristi, a s druge strane ni nemaju tih 500 kn...

al , apsolutno si u pravu, kolko god mi (koji skidamo pirateriju) rekli da nisi, jesi,u pravu si....

al kod  mene je situacija takva kakva je, i nece se ubrzo promjenit, jer cak ni loto ne igramo...Izlanuo se

zivili ljudi...Namigiva

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
10 0 hvala 1
16 godina
offline
Mininova "legalizirana"!

Za Mr.dipl-a:

 

 

Bard: Gather around everyone! Now I will tell a tale of a holy warrior, a legend of the past.

Crowd: Yeeeeey!

Bard: His name was M.dipl and he was a man of a pure heart, he was defender of all that is good, he battled evil and darkness with his principles and heighten sense of morale.

Crowd: Wooooow!!!

Bard: His couse was just and his intentions were good. He truly was a righteous paladin. There was also a rumor that he actually was a right hand of holy God himself!!!!

Crowd: Oooooo!

Bard: The holy light still shines on the place of his rest and the legend says that anyone who finds his resting place shall be cured from any illness and disease no matter how severe they were.

Commoner: Ehm, I'm sorry for interrupting but... can I ask you a question about this holy warrior? 

Bard: Well, go ahead!

Commoner: How exactly did he fight all those forces of evil and unjust?

Bard: Well he refused to watch his girlfriend's movies with her because they were torrented, thus he made the world a better place for us to live in!

Crowd: WTF???

Commoner: Errr...all right then, how did he die? I am guessing that Pirate Bay owners ambushed him and ate his heart and liver? He must have fought bravely to the last breath...

Bard: No, actually he died out of grief and sorrow!

Commoner: Awwww, that's nice. I'm guessing he died saving the life of the woman he loved and restoring peace on Earth?

Crowd: Awwwwww!

Bard: No, actually no one gave a shit about his holy cause and his principles.

Commoner: WTF????

Someone from the crowd: This story almost bored me to death! Let's gut this idiot and feed his guts to the pigs for wasting our precious time!

Crowd: Yeeeeeeey!!!!

Bard: Nooooooo! NOOOO! NOOOOOOOO! Arghhghhghhh!

 

 

 

 

Nadam se da se barem nekom svidjelo. Izlanuo se

- Psiho246
Moj PC  
3 2 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
Psiho246 kaže...

Za Mr.dipl-a:

 

...

 

 

Nadam se da se barem nekom svidjelo. Izlanuo se

E s ovime si mu uljepšao dan i dobro me nasmijaoSmijeh Kako ti je samo palo ovo na pamet?

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2009 14:00 (Paolo2612).
16 godina
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
Paolo2612 kaže...
Psiho246 kaže...

Za Mr.dipl-a:

 

...

 

 

Nadam se da se barem nekom svidjelo. Izlanuo se

E s ovime si mu uljepšao dan i dobro me nasmijaoSmijeh Kako ti je samo palo ovo na pamet?

Ahhh, nedjeljna dosada...znas kak to vec ide...Osmijeh

 

I naravno, um RPG frika. Smijeh

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2009 14:09 (Psiho246).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Mininova "legalizirana"!

jbg M_dipl ali za ovo si sam kriv, znao si da ce bit ovako ali opet te to nije sprijecilo! ne mozes doci na temu gdje ce svi pirati cmizdrit oko mininove i postat svoja ,po mojem misljenju, preidealisticka uvjerenja. naravno da ces postat predmet sprdnje! postujem tvoja uvjerenja ali iskreno ne vjerujem ti da ama bas nis od muzike ili filmova ne skidas?! ili imas para ko blata ili ... ne znam! 

ja u svojoj heavy metal kolekciji imam preko 200 cd- a ,original, a to su mi samo omiljeniji bendovi! a sto bi tek bilo da za svaki bend koji mi je dobar da kupim orginal cd (130-150kn) ?! pa nisam lud i najvaznije nemam toliko para da si mjesecno odvojim po 300-500 kn za muziku koju cu mozda slusat a mozda i ne!

 

quratz! sorry na duplom postu

JESUS SAVES!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2009 15:04 (skank666).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
M_dipl. kaže...

Sigurno ne poštuješ ako mi ne vjeruješ, al dobro. Kad nešto nov izađe van, na youtube-u i myspace-u pogledam o čemu se radi, i ako mi legne, kupim, ako ne ništa.

E sada si sebi uskočio u usta - ti ne želiš pogledati film sa svojom curom jer je on ukraden ili downloadiran s interneta ali nemaš problema gledati i slušati po youtubeu na kojemu su svi uploadali nelegalno spotove i bez dopuštenja autora i distribucijske kuće što se smatra raspačavanjem kao i piraterija.

 

Ili možda prije nego pokreneš spot pogledaš u opisu autora da li je distribuiran s dopuštenjem?

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
6 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Mininova "legalizirana"!

postovanje i vjerovanje nema veze jedno s drugim! ja da bi npr nekom vjerovao ne moram ga postivat kao sto i nekog koga postujem ne moram mu vjerovat! etika je sirok pojam i kao takav se moze protumacit na milijon nacina tako da cak i mi pirati ispadnemo eticni. npr robin hood, legenda za koju kazu da je uzimao bogatima da bi dao siromasnima pa eto ti onda modernih robin hoodova RELOADED,SKIDROW,THEPIRATEGEY,SKULLPTURA ITD. 

ali me najvise me cudi sto si ti uporan u tome da gdjegod i kadgod imas priliku iskoristas je da prezentiras svoje stavove i vjerovanja ,cak i na ovakvim temama gdje znas da ces pobrat podsmjeh i zaje8anciju. a sto ti ne racunas na to da ima drugih ljudi s drugacijim uvjerrenjima i da ta uvjerenja ako nisu tebi po volji ne znace da su automatski pogresna! zasto ti osjecas tu potrebu da popujes ljudima na ovakvim temama, mi to ne volimo! znamo da krsimo zakon ali ne smatramo da nekome krademo kruh iz usta kao sto ti to svaki puta prezentiras?! pa ne uzimam od nekog ko nema za zivit, uzimam od nekog ko ima za tri zivota prozivit i da u mojim ocima je to ok! jer ako sam ubio ubojicu ja onda nisam manje ubojica ali sam "bolji'' ubojica! 

i jos nesto: vulgarnost je dio naseg jezika i ona kao takva uopce nije losa!

 

 

najgori su oni koji kazu da su bezgresni!

JESUS SAVES!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2009 16:06 (skank666).
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Mininova "legalizirana"!

uff Mininova imala sve sad piratebay ima sve al nema nista to je jadno... Al dobro isoHunt i btjunkie meni dosta

Kada nesto ne trebas doc ce kada trebas nece doc....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
M_dipl. kaže...

Moram priznati da ti je ideja dobra, iskreno si me nasmijao. No i dalje mi nije jasno odakle ti obzir da me ismijavaš zato što imam principe!? Ako ja tebe već ne ismijavam zbog tvog nedostatka principa (a mogao bih da sam malo zajedljiviji) čemu ovo što ti radiš? Valjda je to stvar kulture i civiliziranosti. Ponavljam, ako imaš 15 OK, no ako si i godinu stariji, najiskrenije te žalim...

Broj godina koje imam je dosta veci od 15, dakle slobodno me mozes zaliti.

Kultura i civiliziranost su ionako fiktivne stvari koje svatko od nas (ne)nasljedi od drustva i okruzenja u kojem smo rodeni.

Inace, u svom prijasnjem postu ne vidim pomanjkanje ni jednog ni drugog.

Sve sto sam htio je naglasiti tvoju opsjednutost moralom i principima do tocke zaludenosti.

Jednostavno nemogu vjerovat kako odbijas gledati filmove koje je tvoja CURA skinula.

To kao da kraj mene prodje ukradeni auto kojeg vozi lopov, a ja prekrijem rukama oci da ne vidim tu "strahotu". (znam da volite usporedivat aute sa piratima Osmijeh)

 

Ako te moj prijasnji post uvrijedio, ja se ispricavam. Nevinašce

- Psiho246
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mininova "legalizirana"!

Šta ste se uhvatili zaj*bavat lika samo zato što legalno koristi materijal s autorskim pravima?

 

Opet sve predaleko odlazi i opet se međusobno provocirate i vrijeđate, a moderator(i) samo gledaju i ništa ne sprečavaju.

 

Uz to što već postoji tema koja je otvorena prije ove u vezi legalizacije mininove, a treća tema s istom namjerom je zatvorena, ovdje još ima prepirki u offtopicu. Ne znam zbog čega je ova tema još uvijek otvorena...

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
i_rambo_plache kaže...

Šta ste se uhvatili zaj*bavat lika samo zato što legalno koristi materijal s autorskim pravima?

 

Opet sve predaleko odlazi i opet se međusobno provocirate i vrijeđate, a moderator(i) samo gledaju i ništa ne sprečavaju.

 

Uz to što već postoji tema koja je otvorena prije ove u vezi legalizacije mininove, a treća tema s istom namjerom je zatvorena, ovdje još ima prepirki u offtopicu. Ne znam zbog čega je ova tema još uvijek otvorena...

A gle ti Einsteina!!!

Tema nije zatvorena jer je to tema za komentiranje BUGovog clanka.

Nisi vidio "Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "Mininova "legalizirana"!"." na vrhu teme?

Moderatori nikad ne zatvaraju teme koje su direktno vezane za BUGov sadrzaj tj. teme koje su kreirali sami BUGovci.

 

Da odgovorim na tvoje pitanje zasto kako ti kazes zaj*bavamo tog "lika".

Pa zato sta je smijesno.

Netrebas biti psiholog da bi to shvatio.

Ja se volim nasmijat tu i tamo, pa nekad i na racun drugih. Osmijeh

Ili je i to amoralno?

 

Inace nemam nista protiv kupovanja originalnog softwarea. Ko ima neka si kupi i OS i film i igru i Ferrari i Aston Martin sto se mene tice.

Ja si to nemogu priustiti bez veceg udarca na moje financijsko stanje pa cu piratiziarti dokle god mogu i time cu ocigledno po vama biti amoralna i nekulturna osoba, ali bas me briga. Kad porez bude 7% ko u Americi, onda cu kupit sve originalno.

Meni je smijesno bilo to sto je M_dipl. odbio gledati film kojeg je njegova CURA skinula, a ne to sto on kupuje originale.

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
i_rambo_plache kaže...

Šta ste se uhvatili zaj*bavat lika samo zato što legalno koristi materijal s autorskim pravima?

 

Uopće nije predmet podsmjehivanja zbog toga, nego zato što on odbija koristiti materijal koji su drugi nabavili i govori da ne želi s time imati posla. Da li kada kod prijatelja ide gledati film ili kada dođe na neki tulum pita da li je ono što se pušta nelegalno i onda iz protesta napusti to mjesto ako je? Vjerovatno ne. Ovo što on pokušava i ponosan je na to se ne može održavati (osim ako se ne zatvoriš pod stakleno zvono i budeš potpuno izoliran od vanjskog svijeta).

 

On pokušava potpuno izbjeći piratluk a to je nemoguće - to je lov na vjetrenjače.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2009 17:29 (Paolo2612).
15 godina
odjavljen
offline
Mininova "legalizirana"!

po meni,a i po mnogim drugima robin hood nije bio neetican, i eto ti primjera da etika nije tvrd pojam nego fleksibilan i da dosta toga zavisi o situaciji,tj o kutu gledanja! ja priznam da u mojim djelima nema ni trunke "eticnosti" i da ja skidam samo da zadovoljim svoje neke trenutne porive i zelje. ali ovi sa scene, e o njima i o njihovoj etici bi se vec dalo raspravljat! jer oni to rade iz pricipa a ne iz zarade! i ja skidajuci njihove sadrzaje ih podrzavam! i rade bi njima platio 450 kn za npr cod6 nego developerima, jer ipak mislim da je njihov "cilj vislji" !!!

JESUS SAVES!!!
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
M_dipl. kaže...
Paolo2612 kaže...
M_dipl. kaže...

Sigurno ne poštuješ ako mi ne vjeruješ, al dobro. Kad nešto nov izađe van, na youtube-u i myspace-u pogledam o čemu se radi, i ako mi legne, kupim, ako ne ništa.

E sada si sebi uskočio u usta - ti ne želiš pogledati film sa svojom curom jer je on ukraden ili downloadiran s interneta ali nemaš problema gledati i slušati po youtubeu na kojemu su svi uploadali nelegalno spotove i bez dopuštenja autora i distribucijske kuće što se smatra raspačavanjem kao i piraterija.

 Ponovno govorim, postoji razlika između pravnog i pravednog, ne je*e me pravno, ali mi je jako važno ono pravedno. To što ja pogledam spot na youtube-u nije uvijek pravno, no uvijek je pravedno!

Znači nepravedno je pogledati film ili poslušati glazbu koji ti je cura skinula i raspačavala, ali prevedno je gledati/slušati taj film/glazbu ako ga netko (možda čak i tvoja cura) uploadao na internet (youtube i sl.)? LOL

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2009 20:18 (Paolo2612).
 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mininova "legalizirana"!

jeste se i vi čovjeka dokačili...

skidajte vi i dalje, on ce i dalje po svom, i miran balkan...

cemu ovakve svađe, to da se svađate u saboru kod donošenja novog zakona, ajde nekao, al ovdje, koga briga skidali vi ili ne...

on ima svoje ideale, vi svoje...

jesu li losi ili dobri, mene najmanje zanima...

pred sobom moras bit u redu, ond akreni dalje...Namigiva

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Mininova "legalizirana"!

ma pusti ga da je tako moralan i etican nebi raspravljao tu s nama nego bi sutio i bio moralan sam za sebe,kako i treba bit  a ne meni (idiotu) tuvit u glavu kako je on pravedniji od boga! jok!

JESUS SAVES!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
Paolo2612 kaže...

Znači nepravedno je pogledati film ili poslušati glazbu koji ti je cura skinula i raspačavala, ali prevedno je gledati/slušati taj film/glazbu ako ga netko (možda čak i tvoja cura) uploadao na internet (youtube i sl.)? LOL

Kad si se već zakačio YouTubea i nikako da pustiš, na YouTubeu svoj channel imaju Universal Music Group, Bohemia Visual Music, Capitol Music Group, Parlophone, Croatia Records, Aquarius Records i tko zna koliko još izdavačkih kuća koje posjeduju autorska prava za izvođenje njihovih pjesama. Nemoj zaboraviti da ni sadržaj s koncerta sniman vlastitom opremom nije zaštićen autorskim pravima.

 

Dakle, nisu svi videi na YT-u ilegalni i možda baš M.dipl odbija gledati nelicencirane videe (a možda i ne, who cares?).

 

Ostavi se više M.dipl-a, pokušavaš dokazati da nije bez mrlje (i nije bez mrlje), a samo trollaš i offtopičariš. Uz to si i moderator pa bi trebao imati hladnu glavu, smirivati situaciju i na kraju sve to prekinuti i upozoriti da je tema gadno skrenula, a ne da ti ja, koji imam 17 godina, govorim šta je ispravno za napraviti. Na kraju krajeva, nisam ja moderator, nego ti, pa bi valjda trebao shvatiti kad je sve otišlo predaleko.

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2009 21:34 (i_rambo_plache).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Mininova "legalizirana"!

ako ima puno zvjezdica ne znaci da je moderator

JESUS SAVES!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
i_rambo_plache kaže...
Paolo2612 kaže...

Znači nepravedno je pogledati film ili poslušati glazbu koji ti je cura skinula i raspačavala, ali prevedno je gledati/slušati taj film/glazbu ako ga netko (možda čak i tvoja cura) uploadao na internet (youtube i sl.)? LOL

Kad si se već zakačio YouTubea i nikako da pustiš, na YouTubeu svoj channel imaju Universal Music Group, Bohemia Visual Music, Capitol Music Group, Parlophone, Croatia Records, Aquarius Records i tko zna koliko još izdavačkih kuća koje posjeduju autorska prava za izvođenje njihovih pjesama. Nemoj zaboraviti da ni sadržaj s koncerta sniman vlastitom opremom nije zaštićen autorskim pravima.

 

Dakle, nisu svi videi na YT-u ilegalni i možda baš M.dipl odbija gledati nelicencirane videe (a možda i ne, who cares?).

 

Ostavi se više M.dipl-a, pokušavaš dokazati da nije bez mrlje (i nije bez mrlje), a samo trollaš i offtopičariš. Uz to si i moderator pa bi trebao imati hladnu glavu, smirivati situaciju i na kraju sve to prekinuti i upozoriti da je tema gadno skrenula, a ne da ti ja, koji imam 17 godina, govorim šta je ispravno za napraviti. Na kraju krajeva, nisam ja moderator, nego ti, pa bi valjda trebao shvatiti kad je sve otišlo predaleko.

1. To što imaju neki ne znači da imaju svi.

2. Na karti kada kupuješ za neki koncert lijepo piše: Zabranjeno unošenje i korištenje uređaja za snimanje videozapisa i slike.

3. Mdipl. se nije tako izjasnio da gleda samo te.

4. Ja ne trollam - ja i on imamo civiliziranu forumsku raspravu. Nigdje nema vrijeđanja, namjernog offtopica i bezveznog spamanja.

5. Nisam moderator.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
Mininova "legalizirana"!

Frajer studira filozofiju,na sta je to filozofija spala kad ju dolazis djeliti ovamo na forumu i govoriti o moralnim vrijednostima.NHF.

 

Odakle tebi ideja da si u ovoj drzavi itko moze priustiti 1000-2000kn za sadrzaj koji se koristi mjeseceno- serije-(pratim 5 minimalno), filmovi-(svaki novi koiji izade), igre-(Svaki dan izlaze:) ),glazba(tu bi dao poduzi popis pa necu uopce).

To jedino da ljudi zive od zraka a da trose samo na luksuz,po tebi ako se nema za luksuz treba se u kameno doba vratiti.

 

Mislim da si profulao studij trebao bi studirati ekonomiju,pa mozda jednog dana ljudi kao ti nam omoguce sve to sto si naveo.Kada se ovaj svijet stabilizira u ekonomskom smislu onda mozemo pricati o moralu a do tad ne znam nastavlja se di smo stali.

 

U potpunosti bi volio da je sve tako bajno,da si mogu priustiti odlazak na utakmice lige prvaka s autom od 40 000 eura  sa kolekcijom svih meni omiljenih grupa(naravno iz trgovine)da kod kuce imam komp od 20k kuna sve igre koje volim orginal,ali je to nemoguce u ovakom svijetu jedino ako nisam Donald Trump ili lopov kako nas ti nazivas ne ja nisam lopov jer da sam lopov imao bi sve to sto ti nabrajas,jer bi imao novaca da si priustim.

 

 

E da kad si ti moralno odgovorna osoba,zasto ne bi recimo umjesto da si kupis jedan album Pink Floyda donirao taj novac onima kome je potreban,jer u svijetu ima milijuni ljudi koji nemaju sta jesti ili obuci ili ono osnovno za zivot,u trenutku kada ti kupujes taj album netko umire od gladi na drugom kraju svijeta,zar ne bi bilo moralno i odgovrno pomoci takvima jer to je ionako luksuz koi ti ne treba,a njemu to zivot znaci.

 

Tako kad sljedeci put nekome kazes da nije moralna osoba pogledaj sebe u ogledalo prvo.

When you are halfway up,you are always halfway down
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2009 23:10 (carcharodon).
 
6 3 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Mininova "legalizirana"!

Ma privatni torrent trackeri su uvijek bili i ostali the best.Namigiva

Prof. dr. sc. torrentologije
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
M_dipl. kaže...

 I_Rambo_Plache ti je sve rekao, ja bih samo dodao da si mogao to ionako znati s obzirom da je prije otprilike godinu dana bio taj spor, i jedno je vrijeme youtube maknuo sve spotove, pa su se kasnije dogovorili. Razlika (ona o kojoj ja pričam) je da gledajući spot, ili koncertni video (pa čak i da se radi o nelicenciranom radu) razvijam neko zanimanje za izvođača, dakle dobijem dio cijele priče, kao recimo i demo neke igre (još više dobijem na myspace-u potpuno legalno) i na meni je da odlučim je li to vrijedno mojih novaca, spotovi se općenito rade u svrhu promocije, i u tom se smislu ne radi o amoralu. Druga je sasvim stvar kada skineš cijelu priču (album, igru, film), nadam se da je sad jasno.

 

Da zaključim i ja ovo sa svoje strane na kraju pa da prestanemo više.

 

1. Youtube spor nije bitan - sigurno se google nije mogao 100% dogovoriti sa svima i otkupiti pravo na prikazivanje svega što je na njemu. Na youtubeu ima još uvijek nelegalnog materijala. Ali ok - ti ga ne gledaš.

2. Ti preko youtubea i myspace-a, a neki preko torrenta. Ja osobno više volim odigrati igru/pogledati film/preslušati i donijeti sud sam. Demo, inserti i slično mi ponekad jednostavno nisu dovoljni za procijenu. Osobno ne vidim razliku ako u krajnosti vodi istom završetku - kupnji proizvoda. A to što sam iskušao cijeli proizvod - nikada si ne bi oprostio što sam za neko smeće dao 400 kn, a ne to da sam ga piratizirao.

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2009 3:05 (Paolo2612).
 
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Mininova "legalizirana"!
carcharodon kaže...

...

 Odakle tebi ideja da si u ovoj drzavi itko moze priustiti 1000-2000kn za sadrzaj koji se koristi mjeseceno- serije-(pratim 5 minimalno), filmovi-(svaki novi koiji izade), igre-(Svaki dan izlaze:) ),glazba(tu bi dao poduzi popis pa necu uopce).

To jedino da ljudi zive od zraka a da trose samo na luksuz,po tebi ako se nema za luksuz treba se u kameno doba vratiti.

...

 Odakle tebi ideja da treba da vidiš, odigraš i imaš svaki novi film, igru ili muzički album? Da ne bi možda i svaki novi auto pride? Verovatno ne, deluješ kao skromna osoba koja bi se zadovoljila modelima svega nekolicine proizvođača (Porsche, Bentley, Ferrari...), naravno, sve dok ti ih neko daje džabe. Ako bi morao da platiš, shvatio bi da je mnogo moralnije pokloniti te pare deci iz Afrike ili Bangladeša (blago njima ukoliko se ikada obogatiš). 

 

U razvijenim zemljama ogroman broj ljudi (koji ne piratizuju igre) ne kupi u proseku ni jednu mesečno, iako im ne bi bio poseban problem, nego pazi na šta će da potroši pare i gleda da izvuče maksimum uživanja iz toga, pa pređe više puta nešto što mu se stvarno dopada i po nekoliko meseci uživa ako ima dobar multiplayer. Sa druge strane, na našim prostorima (nažalost), ni siromašnijeg ni alavijeg naroda, valjda je to sudbina onih koje su očevi gladni pravili (da izbegnem punu vulgarnost izraza).

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2009 3:27 (Ivan(4)).
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Mininova "legalizirana"!- Dobra vijest!

Ovo je dobra vijest! Svatko zdravo misleci pojedinac podržao bi takvo što. Opet se vidi da država ima ipak tu moc da obuzda kriminal koje krece od vlasnika nekih stranica, pa sve do hard diskova neodgovornih i nesavjesnih pojedinca koji svojim djelovanjem neposredno kreše zakon i pravdu.
          
         Proizvodaci cije proizvode piratski pomladak skida sumanuto sa Mreže, prvo navuku svoje ovisnike, te onda pošto doticni nemaju novaca da prate svoju uzgojenu ovisnost, skrecu u nemoralne i tamne stranputice s one strane zakona. Pirati žele besplatno ne znajuci da besplatnog rucka nema, a kamoli deserta ili delicija koje oni žele u vidu ispunjena svojih potreba kao konzumiranje glazbenih, video uradaka, videoigra i ostalog za ispunjenje dokolice i odmora, tj. slobodnog vremena.
Proglašavaju banditima svoje dilere, po pitanju dostupnosti sadržaja. Na ustima im sikce otrov kojim su spremni ubiti bilo koju plemenitu misao ili misli, koje ne idu u prilog njihovoj agresivnosti koja je zubima spremna zaskociti poput drumskih razbojnika zapadno-balkanskog mentaliteta, svakog drugacijeg misleceg pojedinca.

           Za pocetak potrebno je preispitivanje sadržaja koji se želi neovlašteno skidati. Kada se napravi analiza sadržaja ispostavlja se da su to nasilne videoigre, loši filmovi(pogotovo oni za odrasle), glazba koja kvari duši i para uši i indoktrinacijski materijali u vidu tzv. dokumentarnih filmova(npr. oni što se bave teorijama urota). Za konzumiranje takvog sadržaja potrebna je edukacija i obrazovanje u školama, da mladi, ne budu meta otrovnih strelica plutokracijskih kapitalista, te onda kada dobiju infekciju postanu kao vjetrulja na krovu neke gradevine koja pokazuje otkud vjetar puše. Mlado šiblje, posadeno na mocvarno podrucje valja išcupati odgojnim mjerama i zasaditi na plodno tlo, da bi mogli izrasti u snažne hrastove koji ce poput šume plijeniti svojom ljepotom krajolik i davati hladovinu kada se zaželimo duhovne okrepe.(naravno, ako je plod previše deformiran, prije nove sadnje potrebna je rehabilitacija i oporavak istog). Najveci je problem „navucenih“ da ne žele slušati nikakve autoritete, pa „coporativno“ pocinju gristi neistomišljenike iz svojih interesa, što se može vidjeti na školskom primjeru kako su reagirali na postove m_dipl, koji su „usudio“ prikazati drugu stranu medalje, u skladu sa pravilima foruma i opce prihvacenih demokratskih nacela, koje one razumije za razliku od svojih napadaca koji se još nisu maknuli iz jednoumlja posijanog tamo negdje u šumi, ciju smo obljetnicu „slavili“ jucer. Ali, s vremenom morati ce pristati na promjene, ako ne žele završiti na u „boljoj prošlosti“ svoje svakodnevnice. Znaci, moja puna podrška M_dipl.

        Zabrinjava  pojava koja se javlja i kod nas u Domovini, da se vjetrovi sa sjevera Europe, nisu zaustavili na našim sjevernim granicama, nego su dovukli zadah upitne cistoce u pluca mladih nejakih tjelesa, a duša posebice. Naime, radi se o „sinovima“ Rickarda Falkvingea, kojeg njegovi zadrugari piratskog znacaja zovu od milja Ricki. „Sinovi“ žele njegovo posinstvo, kako bi u ovdje na granicama antemurale Catholicum, širi svoje ideje slobodnog sadržaja i slicnoga. Svi se mi kao država borimo protiv kriminala, a ovi „sineki“ žele u srcu Lijepe naše, probosti mac u ionako oslabljeno srce  naše civilizacijske uljudbe u ratu i medijskim zagadenjem u vidu prikrivanja pravih istina o istom. Pošto je to najbrže rastuci politicki pokret u svijetu, kako bilježe promatraci kronike vremena, te je vec ušao u Europski parlament i nalazi se u još kojem državnom, u skoroj buducnosti na politickom nebu šarenila politickih opcija morati ce se racunati sa „piratistima“. Kod nas nece imati znacajnog utjecaja sveg dok ne dode do pune pentracije širokopojasnog Interneta da mladi naivci mogu gubiti vrijeme na njemu, uz jeftinu cijenu njihovim roditeljima koji i ne slute da im se sprema generacijska smjena u vidu da ce djeca gospodariti svojim roditeljima poduprta lošim obiteljskim zakonima i vrucim telefonom koji neki zovu „Plavi“, gdje ce djeca birokratskim tehnomenadžerima slati potrebne informacije, gdje ce ovi potonji slabo placenim organima reda u suvremenoj vojnoj državi dati znak za akciju. Drugi uvjet koji valja ispuniti da bi pirati mogli dobiti vece utjecaj na vlast i u vlasti, mora biti omoguceno glasovanje preko Interneta, da bi „zaposleni“ školarci i sveucilištarci koji od briga i obveza, ne stignu ni uciti, a kamoli napisati zadacu, da mogu zavaljeni u stolac, preko par klikova mišem odabrati svojeg kandidata. Naravno aplikacija za glasovanje ne bi smjela biti po kompleksnosti veca od neke aplikacije tzv. pseudodruštevnih mreža, jer ako mogu potencijalni glasaci za Pirate, objaviti na društvenoj mreži da se namjeravaju ubiti, onda valjda mogu i glasovati za njih. Trece trebalo bi smanjiti prag u vidu broja godina kada, nakon prvog pijanstva, prvog popušene travarice, prvog seksualnog iskustva, propuštene noci za spavanje, piratski glasaci mogu izraziti po savjesti svoje politicko uvjerenje. Tko zna možda ce za sto godina, Skandinavci moci nadopuniti svoje price o zlocestima Hrvatima kojima plaše svoju malu djecu kada su nestašna, da ce im doci na vrata, ako po pitanju piratske revolucije opet mi kao narod, Hrvata,  odigramo povijesnu ulogu kao što smo odigrali i u Tridestogodišenjem ratu(naravno, nismo samo u tom ratu, nego i u prijašnjim i ratovima nakon ovog kojeg sam spomenuo. Nema kruha bez motike, niti slobode i mira bez maca.

...A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad - to ste vi. S.Glavašević
 
2 34 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!- Dobra vijest!
Garfield-LŠ kaže...

Ovo je dobra vijest!...
 

e kad ima ovakvih sa ovolikim postovima, zgadi mi se tema... ali sve u svemu, pročitao sam prvi pasus, pa javim kad završim...

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
15 godina
offline
Mininova "legalizirana"!

Nikako dobra vijest, ne podržavam gašenje takvih stranica al sam svjestan da je to nelegalno i da je pravedno što se gase...kao što se puno puta reklo, netko se namučio napraviti te materijale koje mi skidamo i treba ga nagraditi, ako zaslužuje naravno...problem nastaje u karici između krajnjih korisnika i nekoga tko je to napravio...ali reklame, promidžbe, manageri, direktori i ostali koji to debelo naplaćuju, pružajući mrvice pravom autoru, odbijaju puno korisnika da to nabave legalnim putem...svi znamo kako je u slobodnoj trgovini i kapitalizmu i nemožemo protiv toga, stoga uživajte u private trackerima i onima koji su još u službi "naroda" Namigiva...

I don't care, what the people are thinkin' I ain't drunk, I'm just drinkin'
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
peraja kaže...

Nikako dobra vijest, ne podržavam gašenje takvih stranica al sam svjestan da je to nelegalno i da je pravedno što se gase...kao što se puno puta reklo, netko se namučio napraviti te materijale koje mi skidamo i treba ga nagraditi, ako zaslužuje naravno...problem nastaje u karici između krajnjih korisnika i nekoga tko je to napravio...ali reklame, promidžbe, manageri, direktori i ostali koji to debelo naplaćuju, pružajući mrvice pravom autoru, odbijaju puno korisnika da to nabave legalnim putem...svi znamo kako je u slobodnoj trgovini i kapitalizmu i nemožemo protiv toga, stoga uživajte u private trackerima i onima koji su još u službi "naroda" Namigiva...

ljudi nisu imali izbora, na sudu su bili prisiljeni da ukinu piratske torrente i zabrane unos istih, te da plate globu...

 

a oni freak-ovi iz TPB će radije u zatvor nego da ukinu stranicu

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
M_dipl. kaže...

Volim primjerice Pink Floyd, Mars Voltu, Tool, Puscifera, Stone Temple Pilotse, Faith No More, Milesa Davisa, Nine Inch Nailse itd. Sve te izvođače podržavam slušajući ih i kupujući njihove albume, i ne, nije mi teško. Koliko bi jadan morao biti deklarirajući se kao glazbeni fan koji krade istu tu glazbu!? Konkretno od ovih izvođača najviše me koštao Miles Davis (ukupnu sigurno 2000 kuna kroz 4-5 godina) pa poslije njega Pink Floyd, i mislim da to nije nikakav problem dati i da se kroz 5-6 godina dade stvoriti zavidna zbirka kupovajući jedan album mjesečno (što je oko 100 kuna).

 

 Evo sad konkretno vidim na Steamu ponuda THQ i Lucas Arts packovi, zajedno 100 eura za preko trideset igara, ako vam je to puno dati a nije vam puno to isto potrošiti na par izlazaka (na kojem će se većina vas jednostavno napiti u parku i nadati se cijele noći da vam uleti neki 'laki fuk', čast iznimkama) onda ne znam...

 

 

Prvo: ne ides na koncerte jer ti je to drugorazredno iskustvo??? Ti nisi normalan. Pa bend ces tek vidjet kakav je ako ga cujes na koncertu i tek onda mozes suditi o sviranju i mogucnostima te i o tome kako to zapravo sve i zvuci. Svatko moze u studiju nakucat cuda i napravit koliko toliko kvalitetan album pa to onda ne moc izvoditi uzivo.

Veliki glazbeni fan... Ne znas sto propoustas jer dobri bendovi daju i krv i znoj na tim nastupima a bogme i maksimum za fanove.

Osobno se bavim glazbom i jedino sto cijenim je live izvedba. To je jedini realan uvid u to koliko kvalitetan neki bend je.

 

Drugo: ti ocito ne izlazis bas puno van. I ne kuzis da su izlasci totalno subjektivna stvar. Vidim da imas mozda i neko traumaticno iskustvo glede parkica... ne zelim ni znati...

 

Trece: Dati ces 140 kn u prosjeku mjesecno na glazbeni cd ako je uopce i dobavljiv u nasem cd-shopu a vjerovatno to nije. Nemoj mi se sad vadit na to da mozes online kupit sve jer kao sto si sam rekao za recimo igrice- nemas kaj to isprobavat tu su recenzije, gameplay.... Ja cd volim cut prije nego ga kupim. I to malo preslusat u ducanu a ne nekih 10 sekundi koliko mozes cuti online a ukoliko nisi downloadao cijelu stvar - sto je nelegalno.

 

Vidim da si koliko toliko dosljedan onome sto zagovaras. Samo si jos "zelen" i ne kuzis neke stvari. I mislim da malo previse glumis ministranta u svemu tom o piratstvu i downloadu. "Tko je bez grijeha neka baci prvi kamen". Tako da deckicu moj, ne radi drugima ono sto ne zelis da se tebi radi.

¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
 
5 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice