Netflix dostupan i u Hrvatskoj

poruka: 1.593
|
čitano: 548.466
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Netflix dostupan i u Hrvatskoj".
16 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats

Napokon i ja došao doma i probao.

 

Na PS4 mi se vrti samo na 480p i 720p. Nažalost, ne ide na 1080p. A najčešće je na 480p.

 

A brzina mi je 50mbita. Strange.

 

Btw, jel moguće da nema ništa u 5.1? Sve je stereo?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 1:47 (Dachande).
13 godina
neaktivan
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

Jel itko zna kako sa PC-a prebaciti Netflix na Smart TV? Preko kućne mreže.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

- Isprobao sam koncano netflix na FHD smart tvu, nativna netflix app. US DNS preko unblockus. TV spojen wireless na 10/1.  Kao sto je vec receno u temi, tv app radi odlicno, i brze nego html5/sl. 1080 streaming, 5.1 audio. Slika odlicna, bolja nego vecina bluray 10+GB ripova na torrentima. Titlovi odlicni i uvijek 100% u syncu. Imam na TVeje spojeno doma i PC/Minix/Kodi box/Chromecast ali ovo je definitivno najspretnije i najbolja slika. Nema sav sadrzaj svijeta, ali ono sta ima, kliknes i gledas, u max rezoluciji sa dobrim (eng) titlovima. Bez potrebe za paljenjem okolnog hardvera. Skroz isplativo za 10$, bar meni. BTW wireless radi odlicno, bez pucanja i gubitaka mada mi je ruter na katu ispod, iza par zidova.

 

- Na Windows 7 je najbolje sta sam uspio izvuci njihov buffer "3000" preko IE 11. Rekao bih da je to 720, dok na smart app ide 1080 bez problema.

 

- Minus su svakako razne regije. Prebacio sa HR na US za malo Hause of cards, nakon toga natrag na HR za Brooklyn 911.

 

- VPN koji koristim na PCu jos od prije je hidemyass. Svako malo se na nekoj akciji nadje za ~$4/m, nema vidljivih gubitaka brzine. Ne slusajte ovog @zoranaizrijeke... i izbjegavajte free servise koji za uzvrat preprodaju vas promet. Uz razne promo akcije, dobar vpn se moze naci za par kuna mj.

 

 

@lovacmaki - ako trebas samo netflix na tvu, nemas/neda ti se zezati sa dlna i sl., mozda je najjeftinije i najbrze da kupis chromecast stariji model sa njuske (~cca 170kn? ). Ne moras paliti pc za streaming, mobitel sluzi kao daljinski, a chromecast direktno vuce stream sa netflixa (sluzbeno podrzano). Ide 1080/5.1.

 

@dachande - meni tv za vecinu novog sadrzaja signalizira da dobiva 5.1 (smart tv app). Nisam jos spojio sa optikom na pojacalo da isprobam kako zvuci.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 1:58 (mcf).
 
3 0 hvala 3
10 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats

Probao sam ovaj smartflix i dopao mi se...mislim više manje ista stvar kao netflix navigacija, ali malo više direktnih opcija (neskrivenih).

 

U biti imam jedan problem sad i ne znam može li se tj kako ga riješiti najbolje:

-kad stremam sa kompa na TV (prko HDMI kabla) tekst se teško čita zbog rezolucije...e sad, kad bi prebacio na manju rezoluciju bili bi veći thumbnaili i tekst i sve to, ali bi bila i lošija kvaliteta videa, logički. Ne kužim kako ne postoji na tom netflix app-u i ostalim da se prebaci na "TV mod" pa da su veće slike i ti thumbnaili, jbte, moram se približit TV-u da vidim što idem gledat, nazvi TV emisije, filma štogod :/

ima li itko rješenje?

 

 

EDIT:

 

glup sam, sjetio sam se čim sam postao ovo da ima ta opcija u control panelu kod prilagodbe monitora

 

evo za one koji ne znaju:

desni klik na desktop -> prilagodi -> odaberite zaslon -> promijenite veličinu teksta, aplikacija i ostalih stavki 100-175% (ja si stavio na 175%)

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 2:31 (MasterG).
12 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats

 

 

 dachande

Potvrđujem , na app ide 1080p i 5.1 , FullHD se učitava iste sekunde  , veza kao i kod tebe   50Mbps. Fkt cudno za PS4, probaj na kompu preko browsera ući u  playback options  na acc , mozda nije na "high " pa zjb (meni je bilo na "auto"  pa sam promjenio ) .

 

mcf

Kod mene je spojeno optikom , isto netflix app na Smart TVu , A/V rcv mi ocitava 5.1 u DD . Grmiii :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 4:00 (error_666).
15 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
mcf kaže...

@lovacmaki - ako trebas samo netflix na tvu, nemas/neda ti se zezati sa dlna i sl., mozda je najjeftinije i najbrze da kupis chromecast stariji model sa njuske (~cca 170kn? ). Ne moras paliti pc za streaming, mobitel sluzi kao daljinski, a chromecast direktno vuce stream sa netflixa (sluzbeno podrzano). Ide 1080/5.1.

Vidim da imaš Chromecast, ja ga baš danas imam namjeru negdje uzeti, pa da pitam dal imaš stari ili novi model? Ako je stari dal sve štima jer čitam po netu da taj stariji zna štekati, izbacivati konekciju i sl.? Koristio bih ga i za Youtube i još ponešto. Jesi se igrao s muljanjem DNS-ova za Chromecast za prebacivanje regija i ako jesi koju si metodu koristio? Hvala za bilo kakav info.

Deckard
15 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
lovacmaki kaže...

Jel itko zna kako sa PC-a prebaciti Netflix na Smart TV? Preko kućne mreže.

 

Banalno i najjednostavnije - HDMI kabel. Iako ne treba bit smart tv

Osobno imam tako spojeno i upravljam sa Xbox 360 (preko aplikacije kupljene na steamu). Odlična komba...

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
15 godina
odjavljen
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

Chromecast ne podržava 4K. :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
Više manje pratim ovu temu, čitam ali nisam imao potrebu komentirati ali zato imam jedno pitanje.
Koji je smisao uzeti pretplatu za ovako nešto kada nema Hrvatski titlova?
Pružatelj usluge pušta nepoštenu i za većinu korisnika neprihvatljivu uslugu. Iako znam engleski nikada ali baš nikada im nebi dao niti jedan euro jer ne poštivaju Hrvatsku niti Hrvate. Trebali su ponuditi titlove pa ako hoće neka ih koristi. Osobno ne želim niti taj 1 mjesec besplatno. LP
Nisam provjerio ali ako netko zna, jeli Njemačka ili Francuska te ostale zemlje imaju titlove na svojem jeziku?
Frka85
Moj PC  
1 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
stručnjak kaže...
Više manje pratim ovu temu, čitam ali nisam imao potrebu komentirati ali zato imam jedno pitanje.
Koji je smisao uzeti pretplatu za ovako nešto kada nema Hrvatski titlova?
Pružatelj usluge pušta nepoštenu i za većinu korisnika neprihvatljivu uslugu. Iako znam engleski nikada ali baš nikada im nebi dao niti jedan euro jer ne poštivaju Hrvatsku niti Hrvate. Trebali su ponuditi titlove pa ako hoće neka ih koristi. Osobno ne želim niti taj 1 mjesec besplatno. LP
Nisam provjerio ali ako netko zna, jeli Njemačka ili Francuska te ostale zemlje imaju titlove na svojem jeziku?

rijetko viđam njemačke titlove, francuskih i još nekih ima. uglavnom, na kraju mjeseca otkazujem ovo

nemam za potpis
16 godina
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

Imaju :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

Ljudi što vi očekujete? Usluga se tek pojavila na trzištu. Google Play Movies je dostupan kod nas duže nego Netflix, pa nema HR titlove.

 
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats

glupo je nešto otkazivati ili čak ne provjeriti besplatno, samo radi tvrdoglavosti ili iz inata...hrv ima 4,5 mil stanovnika alo frende, pa sad je Netflix krenuo global...hrvatska je na zadnjem dijelu tablice po broju korisnika...evo, mene isto muči što nema hrv titlova. No jučer sam primoren gledati stišeno i sa engleskim titlovima i moram priznati da nije bilo nikakvih problema niti sa praćenjem niti ičime drugim....ako znaš eng nije neki problem, dapače još ćeš ga bolje naučiti.

ali vjerujem da će se sve to još promijeniti, čak možda i sa grupom entuzijasta koji smisle nešto kao što je "super netflix" i za druge platforme...činjenica je da je to TEK došlo i da ima mjesta za poboljšanja, pogotovo po ponudi...ali to se sve da riješiti u nadolazećim mjesecima.

 

EDIT

 

jeste probali TVUnblock??? potpuno besplatni us DNS, tražim po forumima što ljudi pišu...vrlo malo postova, ali nisam našao ništa negativno za sad

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 11:01 (MasterG).
14 godina
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

Za korištenje vpn-a (recimo hide my ass) na smart tv-u potrebno je spojiti se na komp na kojem je instaliran VPN da bi smart tv izlazio na internet?

Uglavnom da li je za US (ili bilo koji drugi nehrvatski) Netflix bolje imati:

 

 

2 VPN
9 DNS servis
Potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
deckard kaže...
mcf kaže...

@lovacmaki - ako trebas samo netflix na tvu, nemas/neda ti se zezati sa dlna i sl., mozda je najjeftinije i najbrze da kupis chromecast stariji model sa njuske (~cca 170kn? ). Ne moras paliti pc za streaming, mobitel sluzi kao daljinski, a chromecast direktno vuce stream sa netflixa (sluzbeno podrzano). Ide 1080/5.1.

Vidim da imaš Chromecast, ja ga baš danas imam namjeru negdje uzeti, pa da pitam dal imaš stari ili novi model? Ako je stari dal sve štima jer čitam po netu da taj stariji zna štekati, izbacivati konekciju i sl.? Koristio bih ga i za Youtube i još ponešto. Jesi se igrao s muljanjem DNS-ova za Chromecast za prebacivanje regija i ako jesi koju si metodu koristio? Hvala za bilo kakav info.

Ja imam i stariji i noviji, nije neka drastična razlika. Novi je malo brži, ali ni stari nije tako spor(npr. kada pokreneš YT video novom treba 3 sekunde da krene, a starom 10). Navodno je i WiFi boji na novom, ali oba mi stoje odmah pored routera tako da za domet ne znam, a Internet mi nije dovoljno brz da se vidi razlika u brzini(jedan je na 10Mbps, drugi na 20). Nisam prebacivao regije, nije mi bilo potrebno jer ga koristim za YouTube i Plex pa nemam ograničenja, a Netflix još nisam stigao probati. 

 

Uglavnom, ako je neka značajnija razlika u cijeni, stari je sasvim dovoljan, a meni čak i više odgovara obilk staroga jer su oba ukopčana u HDMI port sa strane TVa, stari se uopće ne vidi, a novi visi malo sa strane, ali to ovisi o TVu.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
10 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats

baš sam jučer gledao za taj Chromecast 2. Privlači me to što mi PC ne treba biti upaljen za Netflix.

Nisam pametan dal i treba 1 (cca 200kn) ili 2 verzija (400kn) :/

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
8 godina
odjavljen
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
stručnjak kaže...
Više manje pratim ovu temu, čitam ali nisam imao potrebu komentirati ali zato imam jedno pitanje.
Koji je smisao uzeti pretplatu za ovako nešto kada nema Hrvatski titlova?
Pružatelj usluge pušta nepoštenu i za većinu korisnika neprihvatljivu uslugu. Iako znam engleski nikada ali baš nikada im nebi dao niti jedan euro jer ne poštivaju Hrvatsku niti Hrvate. Trebali su ponuditi titlove pa ako hoće neka ih koristi. Osobno ne želim niti taj 1 mjesec besplatno. LP
Nisam provjerio ali ako netko zna, jeli Njemačka ili Francuska te ostale zemlje imaju titlove na svojem jeziku?

 Zasto je nepostena??????????? Imas probni period, probas hoces neces...Kao da te neko tjera....

13 godina
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

evo mojih iskustva dosad, koristim Netflix 4 dana, isprobao sam ga preko PS4, PC, Sony smart TV (HR aplikacija), iPad i android (LG G2), sve radi kao podmazano, imam 4mbit/s brzinu neta, na 720p prebaci u roku 1 min ako ne i brze, za 1080 treba 2-3 min nekad i vise, ovisno jel serija od 20min il sat vremena, filmovi su uglavnom 720p, slika je odlicna, pogotovo kad ga frkne u 1080p, moš se porezat na sliku kak je oštra hehe :D  

zvuk je odlican i cist i 5.1 radi kako je i oglašen a ne kao na max tv-u kad mi na hbo-u pokaze prije filma da je dostupan u 5.1 a dobijes stereo...

 

sadrzaja ima al nije to nesto vauuuu, jel u svim onim podkategorijama stalno ponavljaju jedno te iste serije/filmove, ja se sad zakacio na Suits jer ih nikad nisam gledao a imaju svih 5 sezona u kompletu, tak da vjerojatno ni to necu stic pogledat unutar ovog free mjeseca.

kaj se tice cijene, mogla bi bit manja, slazem se, posto nema HR prijevoda sto se mnogima ne sviđa... recimo rekao ja svojima doma za Netflix, i naravno prvo pitanje je bilo jel ima HR prijevoda?  

 

da rezimiram: sve to jako dobro radi, lijepo i jednostavno sučelje, da se spusti cijena na recimo 40kn i da se dodaju HR titlovi, bio bi jako dobar konkurent.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats

Nemozes tako da bi ti ruter tj vpn koristli drugi uredjaji bilo wired ili wi-fi moras imat

Ruter koji omogucuje vpn naznam napamet tocno termin taj proooglaj ;-)

 

Ove koji nam daju t com recimo nemaju odnosno zte modeli za druge neznam

Tako da za smart tv koristim dsn cod a nekad smart app od phonea pa gledam 

Na telki jer mi se neda rucno upisivat dsn-ove u telku kad saltama sa uk na us ili kanadu 

16 godina
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

Bdw jel moze moderator napravit temu netflix i spoji sa starijim temama ..hvala ;-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
Spike1983 kaže...

 

 

 

da rezimiram: sve to jako dobro radi, lijepo i jednostavno sučelje, da se spusti cijena na recimo 40kn i da se dodaju HR titlovi, bio bi jako dobar konkurent.

 

 

 Svako može naci 3 ljubitelja serija te podijeliti najskuplji paket s njima. Tada plaćaš 20ak kuna mjesečno (3eura)

šumski put je bio ravan.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 12:38 (dreammaker).
15 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
dreammaker kaže...
Spike1983 kaže...

 

 

 

da rezimiram: sve to jako dobro radi, lijepo i jednostavno sučelje, da se spusti cijena na recimo 40kn i da se dodaju HR titlovi, bio bi jako dobar konkurent.

 

 

 Svako može naci 3 ljubitelja serija te podijeliti najskuplji paket s njima. Tada plaćaš 20ak kuna mjesečno (3eura)

Jel se možeš onda svaki stream vući iz različte regije? Mislim, koliko ja kužim i koliko sam uspio vidjeti po netu nebitno je od kuda se povlači stream kad se jednom pokrene link, Netflix nebi trebao raditi problema ako sam ja pokrenuo nešto recimo u regiji Canada ili USA, a friend s istim accountom iz UK ili naše? DNS ili VPN servis bi, naravno, svatko trebao imati svoj, to je jasno.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 13:23 (deckard).
16 godina
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

Jep kolega s joba gleda sto hoce preko mog vpn-a 

Dva acc-a na jednom accu ali nisam djiber da mu to naplacujem

Imo ;-)

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
online
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
MasterG kaže...

baš sam jučer gledao za taj Chromecast 2. Privlači me to što mi PC ne treba biti upaljen za Netflix.

Nisam pametan dal i treba 1 (cca 200kn) ili 2 verzija (400kn) :/

 Ja imam prvu verziju i sve radi bez problema. A neki dan sam kupio curi drugu verziju za 275 kuna s ebaya, tako da nemoj davati 400 kuna, ima jeftinije.

9 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
Spike1983 kaže...

evo mojih...

 

 

 Potpisujem sve jer za mojih 4Mbit-a radi savrseno , znmaci sve u 720p jer mi je to max rezolucija i PC-a i TV-a.

Jedino jos da uvedu lokalizirane titlove (meni nije problem, medutim starci bi bili puno sretniji) dok mi je cijena cisto OK.

Battlenet - TheProdigy#2234
15 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
tenac kaže...
stručnjak kaže...
Više manje pratim ovu temu, čitam ali nisam imao potrebu komentirati ali zato imam jedno pitanje.
Koji je smisao uzeti pretplatu za ovako nešto kada nema Hrvatski titlova?
Pružatelj usluge pušta nepoštenu i za većinu korisnika neprihvatljivu uslugu. Iako znam engleski nikada ali baš nikada im nebi dao niti jedan euro jer ne poštivaju Hrvatsku niti Hrvate. Trebali su ponuditi titlove pa ako hoće neka ih koristi. Osobno ne želim niti taj 1 mjesec besplatno. LP
Nisam provjerio ali ako netko zna, jeli Njemačka ili Francuska te ostale zemlje imaju titlove na svojem jeziku?

rijetko viđam njemačke titlove, francuskih i još nekih ima. uglavnom, na kraju mjeseca otkazujem ovo

 mozes odmah otkazati, tako sam i ja narpavio pa ce ti oni automatski ukinuti za mjesec dana :)

dakle bez obzira sto sam otkazao imam mogucnost tih mjesec dana jos tj sada malo manje

15 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
toxic kaže...

 mozes odmah otkazati, tako sam i ja narpavio pa ce ti oni automatski ukinuti za mjesec dana :)

dakle bez obzira sto sam otkazao imam mogucnost tih mjesec dana jos tj sada malo manje

 Cek, stvarno i dalje imas tih mjesec dana?

Zanimljivo, zanimljivo...

TrustNo1
13 godina
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

da, ja sam isto otkazao isti dan kad sam i uzeo pretplatu, dođe ti mail i napisu ti do kada ti vrijedi tih free 1mj i da nakon toga nece naplacivat uslugu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

evo ako ko uzima premium paket da se dogovorimo ako može na više adresa da radi....

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
Miki77 kaže...
toxic kaže...

 mozes odmah otkazati, tako sam i ja narpavio pa ce ti oni automatski ukinuti za mjesec dana :)

dakle bez obzira sto sam otkazao imam mogucnost tih mjesec dana jos tj sada malo manje

 Cek, stvarno i dalje imas tih mjesec dana?

Zanimljivo, zanimljivo...

 I ja otkazao i radi uredno. NIsam nikakv mail dobio poslije...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice