Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

poruka: 220
|
čitano: 21.458
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple vodeći u "sve u jednom" računalima".
12 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

iMac je bio stvarno čudo, nitko to nije imao. Sada ko drugi može imati veliki udio u tržištu, samo HP i Acer, Samsung je tek počeo i još neki, tako da...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Lenovo? Dell?

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
logik kaže...

iMac je bio stvarno čudo, nitko to nije imao. Sada ko drugi može imati veliki udio u tržištu, samo HP i Acer, Samsung je tek počeo i još neki, tako da...

Ke?? Spiking Kroejša? {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 15:51 (ansha).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
BlueMax kaže...
Leglo kaže...

 

Moze Mac bit cool kolko hoće, ali da za isto "govno" ( kompjuter ) platim 2-3x veću cijenu stvarno nema previše smisla. Neka "elita" kupuje Mac, a ostatak nas smrtnika će za duplo manje novaca kupit jednak ako ne i bolji kompjuter. 

platis nekih 15% skuplje nego usporediv konkurencijski proizvod. Da li se tih 15% isplati dati to je vec od usera do usera. Neki vole OS-X, neki vole Apple design i spremni su malo vise platiti za njega.

 

 

I ti si dobio 15% ? Me2! 

 

 

 

3.1GHz 
Quad-Core Intel Core i5 
2560 x 1440 rezolucija 
4GB (2x 2GB) RAM 
1TB hard drive 
AMD Radeon HD 6970M 
s 1GB RAM 
Magic Mouse 
Wireless Keyboard

 

16.189,00 kn

 

 

Intel Core i5 2500k 3.3GHz

Case Fractal Core 3000

xfx 450W

dvd LG GH22NS

Cooler Zalman CNPS10X

Kingstone Hyper 4GB (2x 2GB) RAM 
WD Blue 500GB hard drive 

Gigabyte  GTX 560Ti 1GB DDR5
Logitech Desktop MK120Keyboard 

 

6.300,00 kn (ADM.hr) + monitor 24" LG  oko 2.000,00kn

 

 

In the end there will be only ( c )haoss ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 19:14 (Leglo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
bistri kaže...
life kaže...
Da slazem se skroz da je ogroman minus cijena, ali na ostalo nemam prigovora... Da naravno ja se neznam win koristit-.-' dajte mi molim vas laptop slab ko moj macbook air(1,4ghz proc., 2gb rama,64gb ssd) i koji ce bez imalo zastajkivanja pokretat i vuc win 7 uskoro 8.... Odrasla sam na win, ali nakon macOS nikad vise. I da buraz mi ima neki acer laptop novi za igranje (i5 2,8ghz procesor,4gb rama,1gb graficka i 740gb hard) i ta tzv mrcina otkad je kupljena nije nis brza od mog sranja koji ima jedva jaci procesor od SGS2-.-'. I touchpad na aceru je smijesan nasprem air-a. Takodjer sto se cijene tice i sonyevi mali ultrabookovi su takodjer skupi nije samo apple izuzetak. Sorry-te kaj ne ganjam igrice i briga me za konfiguraciju , ako sam ja zadovoljna s laptopom.

 

Nemoj se previse trudit, ne mogu razumjet jel nisu koristili, ko da ti netko ko nikad nije pusio travu objasnjava kakav je osjecaj zato jel je citao na internetu o tome i ima nekih brojki.

Dok ne provedu tjedan dana sa nekim MBookom je uzaludno ista sta kazu.

Surfanje na safariju + touchpad je 3x bolje nego na icemu na winsima, samo oni to ne mogu skuzit...jel nisu probali

 

Aha, dakle za surfanje i glađenje touchpada ti treba mašina od >10kkn. To je po meni čisti snobizam.

let's put a smile on that face
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 19:17 (whysoserious).
13 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Leglo kaže...
BlueMax kaže...
Leglo kaže...

 

Moze Mac bit cool kolko hoće, ali da za isto "govno" ( kompjuter ) platim 2-3x veću cijenu stvarno nema previše smisla. Neka "elita" kupuje Mac, a ostatak nas smrtnika će za duplo manje novaca kupit jednak ako ne i bolji kompjuter. 

platis nekih 15% skuplje nego usporediv konkurencijski proizvod. Da li se tih 15% isplati dati to je vec od usera do usera. Neki vole OS-X, neki vole Apple design i spremni su malo vise platiti za njega.

 

 

I ti si dobio 15% ? Me2! 

 

 

 

3.1GHz 
Quad-Core Intel Core i5 
2560 x 1440 rezolucija 
4GB (2x 2GB) RAM 
1TB hard drive 
AMD Radeon HD 6970M 
s 1GB RAM 
Magic Mouse 
Wireless Keyboard

 

16.189,00 kn

 

 

Intel Core i5 2500k 3.3GHz

Case Fractal Core 3000

xfx 450W

dvd LG GH22NS

Cooler Zalman CNPS10X

Kingstone Hyper 4GB (2x 2GB) RAM 
WD Blue 500GB hard drive 

Gigabyte  GTX 560Ti 1GB DDR5
Logitech Desktop MK120Keyboard 

 

6.300,00 kn (ADM.hr) + monitor 24" LG  oko 2.000,00kn

 

 

gle, ili si pametnjaković ili uspoređuj AIO sa AIO, a ne brand name AIO sa 27" ISP i neku sklepanu kantu u djelovima. Ridikulozna ti je usporedba. Nitko ne kaže da apple ne traži nešto više, jer može i jer nema konkurencije na svojoj platformi ... al ovo je glupo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 21:20 (grzzi).
12 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Leglo kaže...

 

 

I ti si dobio 15% ? Me2! 

 

 

 

3.1GHz 
Quad-Core Intel Core i5 
2560 x 1440 rezolucija 
4GB (2x 2GB) RAM 
1TB hard drive 
AMD Radeon HD 6970M 
s 1GB RAM 
Magic Mouse 
Wireless Keyboard

 

16.189,00 kn

 

 

Intel Core i5 2500k 3.3GHz

Case Fractal Core 3000

xfx 450W

dvd LG GH22NS

Cooler Zalman CNPS10X

Kingstone Hyper 4GB (2x 2GB) RAM 
WD Blue 500GB hard drive 

Gigabyte  GTX 560Ti 1GB DDR5
Logitech Desktop MK120Keyboard 

 

6.300,00 kn (ADM.hr) + monitor 24" LG  oko 2.000,00kn

 

 

Iskreno sam ocekivao da ce neki Apple fanboy izjaviti glupost dana u ovoj temi ali ti si mi unistio svaku nadu u to.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

 

Istina, jedna realnost zna itekako u očima fanboya zvučat kao glupost. :)))))

Što točno tu nije na mjestu? Smrtici koriste "ridikulozne sklepane kante" koje obavljaju jednaku ako ne i bolju funkciju za kao što je prikazano skoro 2x manje novaca. Ne ulazim u to da svaka elita nema pravo trošit i 100 000 kn za kompjuter ako to zaželi, no poanta jest da se stvara fama oko "neophodnog branda" koji jednostavno ne drži vodu i vi umjesto da kažete "Da, to je govno, ali ja ću platit to govno, zato što mogu i želim.. i možda sam 1 od 5 koji stvarno treba tako nešto.", idete opravdavat plačanja toga "govna" ( govorim o kompjuterima općenito ) i da stvar bude tužnija imate dodatnu potrebe uvjeravati većinu, koja jednostavno il nema toliko novaca il ne želi dati toliko novaca, da je ona odmaknuta od stvarnosti. Eto, dok se u meni ne dogodi očito neki evolucionalni pomak sa PC-a na Mac, pozdravljam vas sa svoje "redikulozno sklepane kante". :)

 

In the end there will be only ( c )haoss ...
13 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Leglo kaže...

 

Istina, jedna realnost zna itekako u očima fanboya zvučat kao glupost. :)))))

Što točno tu nije na mjestu? Smrtici koriste "ridikulozne sklepane kante" koje obavljaju jednaku ako ne i bolju funkciju za kao što je prikazano skoro 2x manje novaca. Ne ulazim u to da svaka elita nema pravo trošit i 100 000 kn za kompjuter ako to zaželi, no poanta jest da se stvara fama oko "neophodnog branda" koji jednostavno ne drži vodu i vi umjesto da kažete "Da, to je govno, ali ja ću platit to govno, zato što mogu i želim.. i možda sam 1 od 5 koji stvarno treba tako nešto.", idete opravdavat plačanja toga "govna" ( govorim o kompjuterima općenito ) i da stvar bude tužnija imate dodatnu potrebe uvjeravati većinu, koja jednostavno il nema toliko novaca il ne želi dati toliko novaca, da je ona odmaknuta od stvarnosti. Eto, dok se u meni ne dogodi očito neki evolucionalni pomak sa PC-a na Mac, pozdravljam vas sa svoje "redikulozno sklepane kante". :)

 

sve si krivo shvatio i pomješao :D

 

ne možeš uspoređivati cijenu laptopa i desktopa ako ti treba laptop, nema smisla zar ne?  Jer ne želiš desktop nego laptop. Isto je i za AIO ... ne možeš si sam doma složiti AIO ... ako ti treba takva mašina kupiti ćeš je gotovu, kao i laptop ili tablet ili smartphone. Desktop komp je nešto posve drugo.

 

Nekome je apple skup, nekom nije, ali da je jeftin - nije. Ipak po meni cijena ( barem u USA ) je poprilično dobro odmjerena. Ako želiš dobar, možda najbolji dizajn što se kompa tiče, hassle free konfiguraciju koja radi out of the box, a preferiraš OSX, i nemaš baš izbora.

 

Inače sam svoj majstor kanta je i dalje najbolji izbor za puno toga.

12 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Leglo kaže...

 

Istina, jedna realnost zna itekako u očima fanboya zvučat kao glupost. :)))))

Što točno tu nije na mjestu? Smrtici koriste "ridikulozne sklepane kante" koje obavljaju jednaku ako ne i bolju funkciju za kao što je prikazano skoro 2x manje novaca. Ne ulazim u to da svaka elita nema pravo trošit i 100 000 kn za kompjuter ako to zaželi, no poanta jest da se stvara fama oko "neophodnog branda" koji jednostavno ne drži vodu i vi umjesto da kažete "Da, to je govno, ali ja ću platit to govno, zato što mogu i želim.. i možda sam 1 od 5 koji stvarno treba tako nešto.", idete opravdavat plačanja toga "govna" ( govorim o kompjuterima općenito ) i da stvar bude tužnija imate dodatnu potrebe uvjeravati većinu, koja jednostavno il nema toliko novaca il ne želi dati toliko novaca, da je ona odmaknuta od stvarnosti. Eto, dok se u meni ne dogodi očito neki evolucionalni pomak sa PC-a na Mac, pozdravljam vas sa svoje "redikulozno sklepane kante". :)

 

Ajd malo procitaj moje postove u ovoj temi pa shvati koji sam ja fanboy. Ali ti ovdje usporedjujes kruske i jabuke. Pogledaj samo koliko kosta jedan 27" IPS 2560x1440 monitor pa ce ti biti jasno zasto je tvoja usporedba glupa do bola. Pa onda jos dodaj na to Windowse, kameru... i vidjet ces da ces doci vrlo blizu cijene iMaca. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
whysoserious kaže...
bistri kaže...
life kaže...
Da slazem se skroz da je ogroman minus cijena, ali na ostalo nemam prigovora... Da naravno ja se neznam win koristit-.-' dajte mi molim vas laptop slab ko moj macbook air(1,4ghz proc., 2gb rama,64gb ssd) i koji ce bez imalo zastajkivanja pokretat i vuc win 7 uskoro 8.... Odrasla sam na win, ali nakon macOS nikad vise. I da buraz mi ima neki acer laptop novi za igranje (i5 2,8ghz procesor,4gb rama,1gb graficka i 740gb hard) i ta tzv mrcina otkad je kupljena nije nis brza od mog sranja koji ima jedva jaci procesor od SGS2-.-'. I touchpad na aceru je smijesan nasprem air-a. Takodjer sto se cijene tice i sonyevi mali ultrabookovi su takodjer skupi nije samo apple izuzetak. Sorry-te kaj ne ganjam igrice i briga me za konfiguraciju , ako sam ja zadovoljna s laptopom.

 

Nemoj se previse trudit, ne mogu razumjet jel nisu koristili, ko da ti netko ko nikad nije pusio travu objasnjava kakav je osjecaj zato jel je citao na internetu o tome i ima nekih brojki.

Dok ne provedu tjedan dana sa nekim MBookom je uzaludno ista sta kazu.

Surfanje na safariju + touchpad je 3x bolje nego na icemu na winsima, samo oni to ne mogu skuzit...jel nisu probali

 

Aha, dakle za surfanje i glađenje touchpada ti treba mašina od >10kkn. To je po meni čisti snobizam.

 

I to je tocno to o cemu pricam, nisi radio sa touchpadom pa ti covjek ne moze objasnit tocno u cemu je fora. Nije nista vise snob nego imat novu high end grafu/proc/tipkovnicu/misa/monitor.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
bistri kaže...
whysoserious kaže...
bistri kaže...
life kaže...
Da slazem se skroz da je ogroman minus cijena, ali na ostalo nemam prigovora... Da naravno ja se neznam win koristit-.-' dajte mi molim vas laptop slab ko moj macbook air(1,4ghz proc., 2gb rama,64gb ssd) i koji ce bez imalo zastajkivanja pokretat i vuc win 7 uskoro 8.... Odrasla sam na win, ali nakon macOS nikad vise. I da buraz mi ima neki acer laptop novi za igranje (i5 2,8ghz procesor,4gb rama,1gb graficka i 740gb hard) i ta tzv mrcina otkad je kupljena nije nis brza od mog sranja koji ima jedva jaci procesor od SGS2-.-'. I touchpad na aceru je smijesan nasprem air-a. Takodjer sto se cijene tice i sonyevi mali ultrabookovi su takodjer skupi nije samo apple izuzetak. Sorry-te kaj ne ganjam igrice i briga me za konfiguraciju , ako sam ja zadovoljna s laptopom.

 

Nemoj se previse trudit, ne mogu razumjet jel nisu koristili, ko da ti netko ko nikad nije pusio travu objasnjava kakav je osjecaj zato jel je citao na internetu o tome i ima nekih brojki.

Dok ne provedu tjedan dana sa nekim MBookom je uzaludno ista sta kazu.

Surfanje na safariju + touchpad je 3x bolje nego na icemu na winsima, samo oni to ne mogu skuzit...jel nisu probali

 

Aha, dakle za surfanje i glađenje touchpada ti treba mašina od >10kkn. To je po meni čisti snobizam.

 

I to je tocno to o cemu pricam, nisi radio sa touchpadom pa ti covjek ne moze objasnit tocno u cemu je fora. Nije nista vise snob nego imat novu high end grafu/proc/tipkovnicu/misa/monitor.

Zapravo i jesam, vidio kak frend radi na njemu, a i sam sam ga isprobao. Dakle u čemu je kvaka? Multitouch, ogromna površina, glatki scrolling? Ajde ako je on tolko allmighty, koristi ga za bilo koji grafički program ili probaj crtati Labview/Simulink sheme. Photoshop? Skyrim? Nebih rekao! Osim za skrolanje po web stranicama nije ugodniji za rad sa običnim mišem (a ako ga hvališ isključivo zbog toga, samo dokazuješ moju tvrdnju iz prethodnog posta). Zapravo čak i za taj jednostavan posao je miš ugodniji jer ne moraš imati ispruženu ruku 1m ispred sebe, nego se zavališ u stolac i mišem navigiraš po nozi :P.

 

Naravno da se slažem da je snobizam imati bilo šta high end (a zapravo ti nije potrebno) i to onda nabijati drugima na nos kao da si ti zbog toga bolji čovjek od njih. No činjenica je da se upravo najčešće apple-ovci ponašaju na taj način.

 

let's put a smile on that face
12 godina
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

U školi imamo iMacove i stvarno nemam niti jednu riječ protiv njih. Od samog dizajna,hardwera i do rukovanja njime skidam kapu. Interesantno mi je što tako jak hardwer ide u 21'5 incha monitor debljine svega 2-3 cm-a. Preporodio sam se nakon rada u Photoshopu na Windows računalu i na Mac računalu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Kako si se preporodio? Pa nije li Photoshop vise-manje isti na Windowsu i na OSX-u?
12 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Mirko935 kaže...
Kako si se preporodio? Pa nije li Photoshop vise-manje isti na Windowsu i na OSX-u?

  Krovo sam se izrazio,

mislio sam na rukovanje, totalno je lakše na Macu zbog onog Magic Mous-a.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
whysoserious kaže...

Zapravo i jesam, vidio kak frend radi na njemu, a i sam sam ga isprobao. Dakle u čemu je kvaka? Multitouch, ogromna površina, glatki scrolling? Ajde ako je on tolko allmighty, koristi ga za bilo koji grafički program ili probaj crtati Labview/Simulink sheme. Photoshop? Skyrim? Nebih rekao! Osim za skrolanje po web stranicama nije ugodniji za rad sa običnim mišem (a ako ga hvališ isključivo zbog toga, samo dokazuješ moju tvrdnju iz prethodnog posta). Zapravo čak i za taj jednostavan posao je miš ugodniji jer ne moraš imati ispruženu ruku 1m ispred sebe, nego se zavališ u stolac i mišem navigiraš po nozi :P.

 

Naravno da se slažem da je snobizam imati bilo šta high end (a zapravo ti nije potrebno) i to onda nabijati drugima na nos kao da si ti zbog toga bolji čovjek od njih. No činjenica je da se upravo najčešće apple-ovci ponašaju na taj način.

 

 

Touchpad eliminira potrebu za misem na MB sa lionom, ne samo surfanje nego i program/desktop switching i navigacija po sustavu.  Ja ne koristim graficke programe niti ne gejmam na prijenosniku(ponekad SC2) niti bi ga koristio kao primarni PC da ga trebam u poslovne svrhe.

 

Nikad nisam vidio na nijednom aerodromu/kolodvoru ljude koji koriste prijenosnik i mis imaju ustekan i idu po nozi sa njime.

Ne nabijam ja to tebi na nos nego ti ne mogu priznat iskustvo od 5 minuta kao valjani argument na temu. Dok nisi koristio barem 1 dan tvoj argumet nema nikakvog temelja. Nema.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
12 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
bistri kaže...

 

 

Touchpad eliminira potrebu za misem na MB sa lionom, ne samo surfanje nego i program/desktop switching i navigacija po sustavu.  Ja ne koristim graficke programe niti ne gejmam na prijenosniku(ponekad SC2) niti bi ga koristio kao primarni PC da ga trebam u poslovne svrhe.

 

Nikad nisam vidio na nijednom aerodromu/kolodvoru ljude koji koriste prijenosnik i mis imaju ustekan i idu po nozi sa njime.

Ne nabijam ja to tebi na nos nego ti ne mogu priznat iskustvo od 5 minuta kao valjani argument na temu. Dok nisi koristio barem 1 dan tvoj argumet nema nikakvog temelja. Nema.

sudeci po ovom postu sve tvoje potrebe pokriva laptop od 2500kn.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
BlueMax kaže...

sudeci po ovom postu sve tvoje potrebe pokriva laptop od 2500kn.

 

Logic Pro.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
14 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Cromaki kaže...
Mirko935 kaže...
Kako si se preporodio? Pa nije li Photoshop vise-manje isti na Windowsu i na OSX-u?

  Krovo sam se izrazio,

mislio sam na rukovanje, totalno je lakše na Macu zbog onog Magic Mous-a.

? Što je to posebno kod tog miša? Zar nije da se taj isti miš može koristit i na windowsima?

Uostalom imaš microsoft touch mouse ako misliš na te touch tipke i mogućnosti koje ti to pruža. Ja ga imam i bar što se tiče ergonomije nikad ne bih prije appleov (iako i s ovim nisam zadovoljan jer mi je uz njega potreban još jedan za igre). Ne znam što sve magic mouse može, ali sam čitao recenziju prije nego što sam kupovao sebi i na više mjesta je m.t.m. proglašen boljim i s više mogućnosti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Cromaki kaže...
Mirko935 kaže...
Kako si se preporodio? Pa nije li Photoshop vise-manje isti na Windowsu i na OSX-u?

  Krovo sam se izrazio,

mislio sam na rukovanje, totalno je lakše na Macu zbog onog Magic Mous-a.

Dakle, nisi se preporodio nakon rada u Photoshopu na Windowsima i na Macu, nego nakon rada u Photoshopu s uobičajenim mišem i s Magic Mouseom. Budući da se isti može koristiti i na Windowsima, argument ti je nešto slabašan.

12 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Mirko935

Dakle, nisi se preporodio nakon rada u Photoshopu na Windowsima i na Macu, nego nakon rada u Photoshopu s uobičajenim mišem i s Magic Mouseom. Budući da se isti može koristiti i na Windowsima, argument ti je nešto slabašan.

Kakve veze ima što radi i na Windowsu?

Sve u svemu rad je kvalitetniji i ugodniji, pitaj i same jabučare. Ako imaš priliku isprobati Mac, svakako probaj.

 

Nisam neki apple fanboy, nego samo govorim kako je u praksi kod nas..

14 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Cromaki kaže...
Mirko935

Dakle, nisi se preporodio nakon rada u Photoshopu na Windowsima i na Macu, nego nakon rada u Photoshopu s uobičajenim mišem i s Magic Mouseom. Budući da se isti može koristiti i na Windowsima, argument ti je nešto slabašan.

Kakve veze ima što radi i na Windowsu?

Sve u svemu rad je kvalitetniji i ugodniji, pitaj i same jabučare. Ako imaš priliku isprobati Mac, svakako probaj.

 

Nisam neki apple fanboy, nego samo govorim kako je u praksi kod nas..

Pa stvar je u tom da onda pričaš gluposti. Kažeš da ti je razlika miš, a taj isti miš imaš i na windowsima. Koja je razlika onda? Da, treba pitat jabučare oni će sigurno realno odgovorit. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Cromaki kaže...
Kakve veze ima što radi i na Windowsu?

Sve u svemu rad je kvalitetniji i ugodniji, pitaj i same jabučare. Ako imaš priliku isprobati Mac, svakako probaj.

 

Nisam neki apple fanboy, nego samo govorim kako je u praksi kod nas..

Ima takve veze što si za rukovanje rekao "totalno je lakše na Macu zbog onog Magic Mous-a"

 

Što je kvalitetnije, što je ugodnije? "Pitaj jabučare..." Kao da pitam vjernika postoji li Bog. (NHF vjernicima, ne mislim ništa negativno ovom rečenicom, samo htjedoh povući analogiju.)

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2012 20:02 (Mirko935).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Iggx kaže...
Cromaki kaže...
Mirko935

Dakle, nisi se preporodio nakon rada u Photoshopu na Windowsima i na Macu, nego nakon rada u Photoshopu s uobičajenim mišem i s Magic Mouseom. Budući da se isti može koristiti i na Windowsima, argument ti je nešto slabašan.

Kakve veze ima što radi i na Windowsu?

Sve u svemu rad je kvalitetniji i ugodniji, pitaj i same jabučare. Ako imaš priliku isprobati Mac, svakako probaj.

 

Nisam neki apple fanboy, nego samo govorim kako je u praksi kod nas..

Pa stvar je u tom da onda pričaš gluposti. Kažeš da ti je razlika miš, a taj isti miš imaš i na windowsima. Koja je razlika onda? Da, treba pitat jabučare oni će sigurno realno odgovorit. 

 

Realni odgovor.

Magic Mouse radi najbolje sa built in gestures u OSX Lion.

Pinch, three finger swipe, two finger swipe, new space, next space.

To su FEATURES KOJE WINDOWS 7 NEMA pa ne mozes usporedjivat sa istim misem na Windows platformi.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
15 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Zašto Mac kad nemam baš igra! ({#})

Ne bih rekao da ima baš drugih poviše populariziranih tvrtki specijaliziranih za takva računala da bi imao veću konkurenciju (Iako Lenovo doista valjda dostiže).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
bistri kaže...

 

Realni odgovor.

Magic Mouse radi najbolje sa built in gestures u OSX Lion.

Pinch, three finger swipe, two finger swipe, new space, next space.

To su FEATURES KOJE WINDOWS 7 NEMA pa ne mozes usporedjivat sa istim misem na Windows platformi.

Jel mi možeš samo napisat još koje su to prednosti tog miša u photoshopu jer je rekao da mu je lakše korištenje photoshopa. Znam da ima koristi na OSX Lionu kao što i microsoft touch mouse ima svoje prednosti i ubrzava rad na windowsima 7, ali baš me zanima koja je to prednost magic mouse na osx-u u photoshopu u odnosu na touch mouse (pa i isti taj magic mouse) na windowsima 7.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2012 3:01 (Iggx).
12 godina
protjeran
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Pa hočeš li kupovati magic mouse za win 7 a uz svaki novi mac ga dobiješ.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Mac4Me kaže...

Pa hočeš li kupovati magic mouse za win 7 a uz svaki novi mac ga dobiješ.

Ne brini, uračunali su oni to u cijenu...

12 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Mac4Me kaže...

Pa hočeš li kupovati magic mouse za win 7 a uz svaki novi mac ga dobiješ.

Da, poklone ti ga {#}

15 godina
odjavljen
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Anyway, baš me zanima kako izgleda i koliko košta popravak AIO PCja ili još gore Maca van garantnog roka. Ne daj bože da vam krepa grafa... {#}

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice