Asus prvi s Androidom 5.0

poruka: 63
|
čitano: 7.326
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus prvi s Androidom 5.0".
15 godina
neaktivan
offline
Asus prvi s Androidom 5.0

Slušam jučer The Verge Mobile Podcast sa TheVerge.com. Ne treba ni spominjati da to vode top informatički novinari.

 

Do sad uopće nisam skužio da toliko autoriteta u tech novinarstvu Android smatra smećem. I to otvoreno pričaju.

Za Windows 8 (na tabletima) i Windows Phone (na smartphoneima) misle da bi mogao konkurirati iOS-u. Iznenadio sam se.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
Random. kaže...

Slušam jučer The Verge Mobile Podcast sa TheVerge.com. Ne treba ni spominjati da to vode top informatički novinari.

 

Do sad uopće nisam skužio da toliko autoriteta u tech novinarstvu Android smatra smećem. I to otvoreno pričaju.

Za Windows 8 (na tabletima) i Windows Phone (na smartphoneima) misle da bi mogao konkurirati iOS-u. Iznenadio sam se.

A pa imaju ljudi pravo na svoje mišljenje, samo ak je smeće, otkud onda pol miljuna aktivacija dnevno, i miljarde preuzetih aplikacija?

ne bi developeri radili aplikacije da je smeće.

a ak se ljudima s verge ne sviđa, njihova stvar, meni je android os koji mi najviše odgovara.

hobi:moj-android.net
14 godina
offline
Asus prvi s Androidom 5.0

Pomalo i android proizvođači shvaćaju da je bolje imati par mobitela u ponudi, nego tisuću različitih. Budući da je htc predstavio samo 3 modela u Barceloni, Sony također za očekivati je da će se brzina izdavanja nadogradnji ubrzati, tako da bi svi modeli u roku mjesec dva od izlaska Android 5.0 nadogradnju na isti trebali dobiti. Još da i Samsung i LG shvate da trebaju samo par modela godišnje glavni problem androida (fragmetacija) bi se lako sredio.

Jedino zabrinjava činjenica da su  Sony i HTC usvojili i negativne stvari Iphonea: Nedostatak memorijskih kartica i neizmjenjiva baterija (Xperia S i P, HTC One X i One S i One X).

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
abt kaže...

Pomalo i android proizvođači shvaćaju da je bolje imati par mobitela u ponudi, nego tisuću različitih. Budući da je htc predstavio samo 3 modela u Barceloni, Sony također za očekivati je da će se brzina izdavanja nadogradnji ubrzati, tako da bi svi modeli u roku mjesec dva od izlaska Android 5.0 nadogradnju na isti trebali dobiti. Još da i Samsung i LG shvate da trebaju samo par modela godišnje glavni problem androida (fragmetacija) bi se lako sredio.

Jedino zabrinjava činjenica da su  Sony i HTC usvojili i negativne stvari Iphonea: Nedostatak memorijskih kartica i neizmjenjiva baterija (Xperia S i P, HTC One X i One S i One X).

Da potpuno se slažem s tim, manje modela, lakše prebacit novi android na njih.

Samo sumnjam da budu tak brzo nakon izlaska novog androida nadogradnje, ali vidjet ćemo, možda budu.

NI meni se ne sviđa neizmjenjiva baterija, ali nedostatak sd kartice, ah bolje bi bilo da ima karticu, ali ovak ostaje 26gb za podatke a to je skroz dosta. i još k tome ne moram se mučiti s sporim karticama. istina da sam za karticu, jer ak kupim novi uređaj lakše je prebacit u drugi, ali ok je i ovak.

Evo kupujem one x i nadam se da se ti nedostaci ne budu primjetili uz sve ostale pluseve.

hobi:moj-android.net
15 godina
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
nsoul kaže...

A pa imaju ljudi pravo na svoje mišljenje, samo ak je smeće, otkud onda pol miljuna aktivacija dnevno, i miljarde preuzetih aplikacija?

ne bi developeri radili aplikacije da je smeće.

a ak se ljudima s verge ne sviđa, njihova stvar, meni je android os koji mi najviše odgovara.

Količina prodaje nikako nemože garantirati da je proizvod kvalitetan. To govorim za bilo koji mobitel ili bilo koji drugi proizvod. Jer i big brother je smeće od emisije pa ima veću gledanost nego od većine ostalih emisija...

 

Android ima široku paleta uređaja i očigledno je da se prodaje, kada imaju mobitele od low od high enda cijenovnog ranga za svakoga. A developeri normalno da rade zbog novaca, nebitno dali platforma valja ili ne valja, zašto bi se odreknuo kolača od stotine milijuna korisnika zato jer mu se ne sviđa OS? njegovo je da napravi aplikaciju i da je dobra i da se prodaje/skida.

 

I opet naravno sve se svodi na preferencije, svi imaju prednosti i mane, bitno je kome što je kome bitnije. Nekome je ovo, nekome ono...

Stoja
14 godina
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
abt kaže...

Pomalo i android proizvođači shvaćaju da je bolje imati par mobitela u ponudi, nego tisuću različitih. Budući da je htc predstavio samo 3 modela u Barceloni, Sony također za očekivati je da će se brzina izdavanja nadogradnji ubrzati, tako da bi svi modeli u roku mjesec dva od izlaska Android 5.0 nadogradnju na isti trebali dobiti. Još da i Samsung i LG shvate da trebaju samo par modela godišnje glavni problem androida (fragmetacija) bi se lako sredio.

Jedino zabrinjava činjenica da su  Sony i HTC usvojili i negativne stvari Iphonea: Nedostatak memorijskih kartica i neizmjenjiva baterija (Xperia S i P, HTC One X i One S i One X).

Samo da ne izbace onda svaki 3 High-end modela i to je to, nek izbace 1 u rangu jeftini, 1 srednji i high end 

:D
15 godina
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
Stoja kaže...
nsoul kaže...

A pa imaju ljudi pravo na svoje mišljenje, samo ak je smeće, otkud onda pol miljuna aktivacija dnevno, i miljarde preuzetih aplikacija?

ne bi developeri radili aplikacije da je smeće.

a ak se ljudima s verge ne sviđa, njihova stvar, meni je android os koji mi najviše odgovara.

Količina prodaje nikako nemože garantirati da je proizvod kvalitetan. To govorim za bilo koji mobitel ili bilo koji drugi proizvod. Jer i big brother je smeće od emisije pa ima veću gledanost nego od većine ostalih emisija...

 

Android ima široku paleta uređaja i očigledno je da se prodaje, kada imaju mobitele od low od high enda cijenovnog ranga za svakoga. A developeri normalno da rade zbog novaca, nebitno dali platforma valja ili ne valja, zašto bi se odreknuo kolača od stotine milijuna korisnika zato jer mu se ne sviđa OS? njegovo je da napravi aplikaciju i da je dobra i da se prodaje/skida.

 

I opet naravno sve se svodi na preferencije, svi imaju prednosti i mane, bitno je kome što je kome bitnije. Nekome je ovo, nekome ono...

Pa da istina, ali opet da je smeće ne bi ljudi kupovali. nijedan os nije smeće, svakom nekaj odgovara, tebi ios, meni android nekom trećem wp7 a nekom opet symbian. nekima je to teško shvatiti i zato svaki dan tu trolaju bezveze. 

dobro neki imaju argumente, i ok, ako su argumenti dobri, a neki ni to nemaju.

Android trenutno ne bi mjenjao, ios je odličan brz i stabilan os, ali mi se ne sviđa, ima više razloga, prvo sam izgled, ne da mi se radit JB da bi dobio pošten homescreen, druga stvar, neću biti u skupini s ljudima kojima je cilj biti snob ( svaka čast izuzecima), ali kad mi netko veli da sam prejadan i presiromašan da kupim iphone da zato pljujem po njemu pa da sam zato kupio jeftino smeće od androida, ne hvala, u takvom društvu neću biti.

WP7 je isto tako odličan OS, brz, fluidan, ali da ga j****š na to sučelje se ne mogu naviknuti nikako.

Onda tu je android, prilagodio sam uređaj sebi, kako meni odgovara, posložio homescreen da imam sve bitno pri ruci, bilješke, kalendar, vrijeme, rss reader... evo samo primjer.

 

A dok nekom veliš da razgovara s tobom da usporedite ios i android stisne rep među noge i ode.

 

Eto, svako ima na izbor, hoćeš ios, izvoli , android, kupi ga, imaš i wp7, symbian, bada...

hobi:moj-android.net
15 godina
neaktivan
offline
Asus prvi s Androidom 5.0

A tko kupuje iPhone zbog iOS-a? Možda 5% kupaca. Dok je Android brand veći od većine proizvođača. ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
Random. kaže...

Slušam jučer The Verge Mobile Podcast sa TheVerge.com. Ne treba ni spominjati da to vode top informatički novinari.

 

Do sad uopće nisam skužio da toliko autoriteta u tech novinarstvu Android smatra smećem. I to otvoreno pričaju.

Za Windows 8 (na tabletima) i Windows Phone (na smartphoneima) misle da bi mogao konkurirati iOS-u. Iznenadio sam se.

Novinari. Da baš. Ako novinar nešto naziva smećem, onda baš i nije neki novinar, barem po definiciji njegovog posla. Osobna mišljenja spadaju u kolumne, a ne u izvještavanje, te se onda nazivaš kolumnistom, a ne novinarom (opet po definiciji struke). Smatram ih običnim fanbojevima u ovom slučaju (ako je to istina), definitivno ne novinarima.

 

 

Biti ili mniti svemiropolisno
15 godina
protjeran
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
kach kaže...
nsoul kaže...

Aha ti misliš da bude wp8 i nove verzije osa istodobno dostupne za sve uređaje?

PA sad je bilo tako kad je bilo desetak uređaja, a sad imaš samsung, htc,sony... ostalih se ne mogu sjetiti. a bude ih dosta. 

A prošlo bude vremena dok se svi uređaji ne nadograde, bude možda prije nego android jer su svi uređaji isti, tj. nema posebni UI za svaki uređaj.

Ne nemislim da budu dostupne nadogradnje nego wp8 gledam kao novi pocetak koj bude radio bolje od androida i ios-a zajedno.Ako ti mobitel budu onak fluidni ko tableti sa wp8,onda mislim da ce se doslovno desit mobilna revolucija.

Imam ics na nexus s-u i nemrem ti opisat kolko me zivcira i kolko sam razocaran.Jedva cekam da izade nesto posteno sta bu radilo kak spada(wp8)i da se napokon maknem od androida zauvijek.

cime si ti to tocno razocaran? ja vrtim ICS na mom Desireu i prezadovoljan sam, brz, responzivan a baterija traje osjetno dulje nego sa androidom 2.3... i to sve na uredjaju starome dvije godine :) 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
Dkc kaže...

A tko kupuje iPhone zbog iOS-a? Možda 5% kupaca.

  Uopće se ne bih složio. Ne znam kako si došao do toga zaključka.

 

Rekao bih da dobar dio kupaca iPhonea isti kupuje upravo zbog iOS-a i baze aplikacija za iOS. Ulogu igra i hardver, ali manju od softvera. Dobra rezolucija, dobra kamera, GPU i slično.

 

Jedini koji ne kupuju radi operacijskog sustava već isključivo zbog hardvera su oni koji koji se ne razumiju.

 

 

Bypass kaže...
Random. kaže...

Slušam jučer The Verge Mobile Podcast sa TheVerge.com. Ne treba ni spominjati da to vode top informatički novinari.

 

Do sad uopće nisam skužio da toliko autoriteta u tech novinarstvu Android smatra smećem. I to otvoreno pričaju.

Za Windows 8 (na tabletima) i Windows Phone (na smartphoneima) misle da bi mogao konkurirati iOS-u. Iznenadio sam se.

Novinari. Da baš. Osobna mišljenja spadaju u kolumne, a ne u izvještavanje, te se onda nazivaš kolumnistom, a ne novinarom (opet po definiciji struke).

  Novinari mogu imati mišljenje na temelju iskustva sa proizvodom. Ti isti novinari rade ogromnu količinu izvještavanja sa tehnoloških skupova i sličnih predstavljanja uređaja te se u takvim izvještajima uglavnom drže hardverskih specifikacija. Ali - normalno je za novinara da svoje iskustvo  (ne specifikacije) sa uređajem ili softverom obznani javnosti. Pobogu, to imaš u svakoj recenziji - pa tako i u Bugu.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2012 18:36 (Random.).
15 godina
protjeran
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
xZero kaže...

Nek malo poboljsaju kompatibilnost s aplikacijama, pa da manje vidjamo dogadjaj sa slike:
  

LOL, da malo bolje pogledas sliku vidio bi tamo neki prastari android :) tako da... teza ne stoji...

 

ja nemam nikakvih problema sa kompatibilnoscu... koristim android od 2.1 i dosta sam romova isprobavao i nikada prolema sa kompatibilnoscu... kadkad izadnje novi android pa treba pricekati tjedan dva da developer ispravi stari source i podrzi novi api, ali to je sve normalno i ocekivano...

13 godina
protjeran
offline
Asus prvi s Androidom 5.0

Zanimljivo je razmišljanje da sbi svi proizvođači trebali imati 2-3 modela i ništa više. Izgleda kao da je osnovna ljudska vrijednost postala koliko novaca imaš. Nitko od vas (pretpostavljam mlađahnih osoba kojim roditelji ili netko drugi kupuje takve igračke), ne razmišlja o tome da postoje ljudi koji nemaju ~1000$ za novi mobitel, da postoje i zemlje koje su siromašne, da postoje ljudi koji možda i ne žele 17 procesora 8Mpx, app store-ove, nego samo mobitel koji radi. Takve izjave su djetinjaste i izvan dodira sa realnošću.

Biti ili mniti svemiropolisno
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
Random. kaže...

Slušam jučer The Verge Mobile Podcast sa TheVerge.com. Ne treba ni spominjati da to vode top informatički novinari.

 

Do sad uopće nisam skužio da toliko autoriteta u tech novinarstvu Android smatra smećem. I to otvoreno pričaju.

Za Windows 8 (na tabletima) i Windows Phone (na smartphoneima) misle da bi mogao konkurirati iOS-u. Iznenadio sam se.

Svatko si danas daje za pravo pricati, komentirati samo je pitanje, kolko je to misljenje relevantno... a to sto je nekome nekakav IT novinar relevantan, jebi ga... za mene su takvi "strucnjaci" otprilike na razini onih iz the sun novina :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
TranceMight kaže...
Random. kaže...

Slušam jučer The Verge Mobile Podcast sa TheVerge.com. Ne treba ni spominjati da to vode top informatički novinari.

 

Do sad uopće nisam skužio da toliko autoriteta u tech novinarstvu Android smatra smećem. I to otvoreno pričaju.

Za Windows 8 (na tabletima) i Windows Phone (na smartphoneima) misle da bi mogao konkurirati iOS-u. Iznenadio sam se.

Svatko si danas daje za pravo pricati, komentirati samo je pitanje, kolko je to misljenje relevantno... a to sto je nekome nekakav IT novinar relevantan, jebi ga... za mene su takvi "strucnjaci" otprilike na razini onih iz the sun novina :)

  Nisam se do sada susreo sa odličnim softverom kojega su vodeći tech novinari popljuvali. Niti sam se susreo sa odličnim CPU-om ili GPU-om, a da je isti bio popljuvan od strane tech/review stranica. Nisu ti ljudi glupi kako ih želiš prikazati.

13 godina
neaktivan
offline
Asus prvi s Androidom 5.0

Pa zna se da su forumski znalci uvijek relevantniji od tamo nekih novinara uglednog tech portala... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
Agent Rico kaže...

Pa zna se da su forumski znalci uvijek relevantniji od tamo nekih novinara uglednog tech portala...

  Stvar je da ti isti znalci vjeruju stranim portalima kada se radi o recenzijama zvučnika, slušalica, miševa, monitora, benchmarkovima procesora, grafičkih kartica, testiranju napajanja i raznoraznih igara, ali...

 

Sad netko od istih tih novinara spomene Android i odmah sve pada u vodu! Novinarčići! Fanboyevi! Isti kao urednici Suna i ostalih žutila!

15 godina
protjeran
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
Random. kaže...
TranceMight kaže...
Random. kaže...

Slušam jučer The Verge Mobile Podcast sa TheVerge.com. Ne treba ni spominjati da to vode top informatički novinari.

 

Do sad uopće nisam skužio da toliko autoriteta u tech novinarstvu Android smatra smećem. I to otvoreno pričaju.

Za Windows 8 (na tabletima) i Windows Phone (na smartphoneima) misle da bi mogao konkurirati iOS-u. Iznenadio sam se.

Svatko si danas daje za pravo pricati, komentirati samo je pitanje, kolko je to misljenje relevantno... a to sto je nekome nekakav IT novinar relevantan, jebi ga... za mene su takvi "strucnjaci" otprilike na razini onih iz the sun novina :)

  Nisam se do sada susreo sa odličnim softverom kojega su vodeći tech novinari popljuvali. Niti sam se susreo sa odličnim CPU-om ili GPU-om, a da je isti bio popljuvan od strane tech/review stranica. Nisu ti ljudi glupi kako ih želiš prikazati.

Naravno da nisu glupi...

 

ali ako netko hvali ios a smatra android smecem, taj jest glup! :)

isto vrijedi i za one koji pljuju symbian... mozemo kriticki osporavati ili hvaliti nesto, ali ne reci smece je...

 

jer nije :) a koristim i iOS i Android i Symbian i WiMo i WP7.5... i slobodno mogu rec da je svatko ko kaze nesto takvo glupson :) a mozda i onaj koji njihova miljenja krivo interpretira, neznam, ne citam reviewove neceg sto ja koristim! :)))) pa nemogu ni reci tko je tu ispao... trol :)

15 godina
protjeran
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
Agent Rico kaže...

Pa zna se da su forumski znalci uvijek relevantniji od tamo nekih novinara uglednog tech portala... 

ugledni tech portali! :))))) hahahaha the sun, rekoh ja! :)

15 godina
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
Random. kaže...

 

Rekao bih da dobar dio kupaca iPhonea isti kupuje upravo zbog iOS-a i baze aplikacija za iOS. Ulogu igra i hardver, ali manju od softvera. Dobra rezolucija, dobra kamera, GPU i slično.

 

Jedini koji ne kupuju radi operacijskog sustava već isključivo zbog hardvera su oni koji koji se ne razumiju.

 

 

Varaš se, sve koje znam a da imaju iphone kupili su ga zato jer je to "iphone". misliš da takvi znaju da imaju ios 5, koje novosti donosi...? kakvu kameru imaju, procesor... misliš da ih briga za aplikacije?  ne znam kakve ti ljude poznaješ, ali ovakav dojam sam ja stekao zbog ljudi koji oko mene imaju iphone i koji pričaju o njemu. a jedan kolega s posla ima 3gs, mislio je kupiti 4, ali predomislio se i kupuje htc s androidom. to ti je dokaz da nemaju pojma kaj kupuju. 

ako se varam , ispričavam se.

Bypass kaže...

Zanimljivo je razmišljanje da sbi svi proizvođači trebali imati 2-3 modela i ništa više. Izgleda kao da je osnovna ljudska vrijednost postala koliko novaca imaš. Nitko od vas (pretpostavljam mlađahnih osoba kojim roditelji ili netko drugi kupuje takve igračke), ne razmišlja o tome da postoje ljudi koji nemaju ~1000$ za novi mobitel, da postoje i zemlje koje su siromašne, da postoje ljudi koji možda i ne žele 17 procesora 8Mpx, app store-ove, nego samo mobitel koji radi. Takve izjave su djetinjaste i izvan dodira sa realnošću.

ak već postoji mogućnost stavit 4 jezgre , zašto ne, to je samo plus a ne i minus, ak su već nutra, ne smeta. ja hoću dobro kameru, jer obožavam fotografirati , a neću nositi ili nemam uvijek sa sobom fotoaparat ak već imam mobitel.

Random. kaže...

  Stvar je da ti isti znalci vjeruju stranim portalima kada se radi o recenzijama zvučnika, slušalica, miševa, monitora, benchmarkovima procesora, grafičkih kartica, testiranju napajanja i raznoraznih igara, ali...

 

Sad netko od istih tih novinara spomene Android i odmah sve pada u vodu! Novinarčići! Fanboyevi! Isti kao urednici Suna i ostalih žutila!

Ne, neki poput mene znaju o čemu pričaju jer su sami isprobali, a dok mi tamo neki novinarčić veli da je anroid smeće, onda znam da je u krivu, jer ja to smeće koristim svakodnevno.

A  kad se priča o statistikama u korist applea onda se javljaju appleovci i ismijavaju, a kad su statistike protiv applea onda izmišljaju toplu vodu da kao ko još vjeruje statistikama.

 

A gle, ima s apple strane ljudi koji su otvorili više računa nakon baniranja, i sad samo djele TD a nemaju ni jedan pošten komentar.

Je to uredu? Ajd iskreno reci?

hobi:moj-android.net
14 godina
neaktivan
offline
Asus prvi s Androidom 5.0

 

Nazalost nepostoji jos niti jedan OS di bi mogo rec da je jedan bolji od drugog jer nazalost svi imaju mane.Pocevsi od wp7 gdje je meni osobno sucelje savrseno,ima fluidnost o kojoj android moze samo sanjati, ALI  nazalost ima te mane koje se nadam budu ispravile sa wp8.

 

A to su los rad third party aplikacija (znaci instaliras im+ app i stavis ga da ti radi u pozadini,poruku nebudes dobio u realnom vremenu nego bu proslo jedno vrijeme ili ju uopce nebudes dobio,osim ak upalis app)

 

nema tethering,dropbox app je uzasan,weather app isto nije radio kak spada.Uglavnom los rad apliakcija me je nazalot odbio od wp7 dok na androidu te iste apliakcije rade bolje(Pogotovo dropbox).

 

Ali mene ubija kod androida ta glupa NE fludinost,ono kaj ti smatras da je brzo varas se,ti si izgleda onaj tip ljudi koj ne kuzi razliku izmedu 30 fpsa i 60 fpsa.Recimo facebook app na androidu uzasan,

 

pa to je tolko sporo da nemrem vjerovat da uopce postoji tak nes lose,pogle faceook na wp7 ... jedan rijec leti, koda imas 16 jezgreni procesor u mobitelu.

 

Isto tak opceniti input lag na androidu je tolko iritantan,ali naravno ti ne kuzis razliku tebi je sve to brzo i fluidno.Zalosna je cinjenica da 90% custom romova se ciljano trudi optimizirat brzinu i

 

fluidnost,dok ta ista fludinost na ios-u i wp7 je odavno rijesena. Ako bu wp8 radio na mobitelima ovak odlicno ko na tabletima crno se pise ios-u i androidu pogotovo.

 

Meni je ovo sad peti smartphone(Nokija 78,HTC tattoo,HTC desire,Samsung omnia 7 i trenutno imam Nesus s) promjenio sam 3 android telefona i mogu sluzebno rec da je meni osobno android sporo neoptimizirano smece.

 

I sad ce naravno krenut hejtanje,ali jbga zahtjevan sam korisnik i ocekujem puno od tak skupog uredaja.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2012 19:50 (kach).
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
Android je sa ICS-om i Full HWA puno fluidniji i bolji nego prije. Na starom Desireu doslovno leti, za razliku od starijih 2.x verzija.
Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
13 godina
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
nsoul kaže...
KKristijan kaže...

Android je po meni sve više "neozbiljan" OS. Ako wp8 nastavi stopama wp7, za mene tu nema dvojbe. iOS je ok, ali mobiteli su im od stakla {#}... 

ajd mi objasni na koji način je wp7 ozbiljniji od androida?

ozbiljno pitam, ne trolam.

Hrpa bezpotrebnih aplikacija na marketu, mobiteli gube podršku od proizvođača veoma brzo ( ima nas koji nemaju vremena igrat se na xda ), mobiteli koji su jače hardverski potkovani, su sporiji od mnogo lošijih po tom pitanju na wpu...Veoma česti freezovi ( bar u mom iskustvu s 3 android telefona) , nedobar multitask.

 

 

EDIT: ne pljujem po androidu i ne smatram ga smećem od OSa kao neki od vas ( pristanici jabuke ili ko zna već čega )

LoL NordicEU : Heineken01
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2012 20:40 (KKristijan).
15 godina
protjeran
offline
Asus prvi s Androidom 5.0

Naravno da se trude optimizirati fluidnost kad je to jedina mana koju na androidu vide WP7 i iOS fanatici :)

ali, eto sada kada imam ICS i HWA i kada mogu viditi tu fluidnost, kazem si, WOW... to je to ? :P mislim, HWA gledamo jos od kraja 90tih na racunalima, ne kuzim taj hype sto radite :)

 

Ali po cemu je Android spor a iOS nije ? Koristim ih oba, malo rijedje iOS, ali kad god zasteka se sjetim takvih poput tebe... SVAKI OS STEKA, JOBS JE MRTAV, MITOVI ISTO! :))) Kada zafali RAMA ili PROCESORSKE SNAGE, OS STEKA... iOS ISTO TAKO! :))) vjeruj mi na rijec!!! Ali ako se uredjaji pravilno koriste nece stekati ni iOS ni Android...

 

To sto je FB aplikacija uzasno spora, to je krivica androida? hahahahaa, nemoj molim te sam sebe blatiti takvim izjavama! Kad netko isprogramira nekog monstruma neka krivi sebe a ne platformu... ali su sa FB Messangerom pokazali da i oni mogu napraviti nesto performatno...

 

 

sve u svemu, zakljucak koji je

IOS ne steka a ANDROID je spor jer facebook nema dobrih developera? :)))

smijenso! :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Asus prvi s Androidom 5.0

Nekužim zašto opet kategorizacija korisnika: ljudi kupuju iphone jer je iphone i slično. Osobno znam ljude i koji imaju i android i iOS i symbian i da neznaju iskoristiti više od 5% tih uređaja...tako da to nije slučaj samo za iphone. Za iphone je jedino da je popularniji i dobio taj status "šminkerskog mobitela" jer eto među tim neukim korisnicima se nalaze razne poznate osobe, i onda na tv-u češće vidimo iphone nego konkurenciju.

 

Ja sam ga najviše uzeo zbog OS-a te zbog hardvera, koji mi je bio značajan skok sa desire-a. Drugi je problem što se meni sam ios toliko da kroz mjesec dana ću prodati četvorku i kupiti 4S jer mi je istekao ugovor{#} tako da si osvježim hardver...

 

Ali ne vidim čemu pljuvanje po korisnicima. Pa šta ako netko plati mob 7000kn da bi išao na fejs a to može i sa mobom od 200kn? Ako je netko spreman toliko platiti za neki brand, izgled, funkcionalnost, neka kupi. To je ništa naspram onih koji kupe auto od 100.000€ iz istih razloga što neki kupuju iphone{#}

 

 

Ono što mene osobno muči kod androida je baš to što je previše modela i podrška je jednostavno upitna(govorim o službenoj podršci) to nije problem androida, već prozivođača koji jednostavno štancaju tone modela i gledaju koji će se prihvatiti na tržište, ako prođe super, njega ćemo update-ati a ako ne, onda ga se zaboravi, a oni koji su ga kupili nek se misle onda. 

Jer to mene kao korisnika nije briga koliko firma proizvodi mobitela i koji im se dobro prodaje a koji ne. Danas jednostavno očekujem da ima neku podršku da dobiva update-ove i sl. Sa iphonom barem znaš da će to biti 2 godine(tamo nakon 3 godine dobivaju update ali obično ne pokrije noviju verziju iOS-a) I što je još bitnije, update mi dolazi odmah, a ne da čekam google, pa onda HTC/samsunga/drugu firmu, a u nekim slučajevima u nekim državama još čekaju i operatera pa da dobiješ taj update. Apple kaže, update će biti dostupan tog i tog datuma za te modele, i tako bude. Google izbaci novi OS tog i tog datuma, a onda si na milosti proizvođača oće li stići za 2 mjeseca ili možda pola godine, a možda i neće stići(HTC hero mislim da su čak i više čekali za 2.1.)

 

I onda kad sve zbrojim i oduzmem, vidio sam da sa iOS-om imam manje briga i zato mi je dražiji {#}

Stoja
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
Stoja kaže...

 

I onda kad sve zbrojim i oduzmem, vidio sam da sa iOS-om imam manje briga i zato mi je dražiji {#}

E ovo je dobar i korektan komentar i to je osnovna i jedina bitna razlika izmedju Androida i iOSa :) sve su ostalo nijanse...

15 godina
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
KKristijan kaže...
nsoul kaže...
KKristijan kaže...

Android je po meni sve više "neozbiljan" OS. Ako wp8 nastavi stopama wp7, za mene tu nema dvojbe. iOS je ok, ali mobiteli su im od stakla {#}... 

ajd mi objasni na koji način je wp7 ozbiljniji od androida?

ozbiljno pitam, ne trolam.

Hrpa bezpotrebnih aplikacija na marketu, mobiteli gube podršku od proizvođača veoma brzo ( ima nas koji nemaju vremena igrat se na xda ), mobiteli koji su jače hardverski potkovani, su sporiji od mnogo lošijih po tom pitanju na wpu...Veoma česti freezovi ( bar u mom iskustvu s 3 android telefona) , nedobar multitask.

 

 

EDIT: ne pljujem po androidu i ne smatram ga smećem od OSa kao neki od vas ( pristanici jabuke ili ko zna već čega )

Hrpa bespotrebnih aplikacija? Pa koristi ko kaj hoće. a dok bude na wp7 marketu miljun aplikacija onda budeš drugu priču imaao.

gube podršku jer  ima previše modela, bilo je vrijeme da se to promjeni, sad je htc počeo s 3 modela, uskoro budu i drugi.

misliš da kad bude više od ovih par wp7 modela na tržištu da bude za njih podrška ko sad? varaš se.

nisu ništa sporiji, ics leti i na običnom starom desireu, fluidno i stabilno.

multitasking je isto tako odličan, pogotovo  nakon 2.3 a sad na 4.0 je još bolji.

hobi:moj-android.net
15 godina
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
Stoja kaže...

 

 

Ja sam ga najviše uzeo zbog OS-a te zbog hardvera, koji mi je bio značajan skok sa desire-a. Drugi je problem što se meni sam ios toliko da kroz mjesec dana ću prodati četvorku i kupiti 4S jer mi je istekao ugovor{#} tako da si osvježim hardver...

 

Ali ne vidim čemu pljuvanje po korisnicima.

 

 

 Sa iphonom barem znaš da će to biti 2 godine(tamo nakon 3 godine dobivaju update ali obično ne pokrije noviju verziju iOS-a) I što je još bitnije, update mi dolazi odmah, a ne da čekam google, pa onda HTC/samsunga/drugu firmu, a u nekim slučajevima u nekim državama još čekaju i operatera pa da dobiješ taj update. Apple kaže, update će biti dostupan tog i tog datuma za te modele, i tako bude. Google izbaci novi OS tog i tog datuma, a onda si na milosti proizvođača oće li stići za 2 mjeseca ili možda pola godine, a možda i neće stići(HTC hero mislim da su čak i više čekali za 2.1.)

 

I onda kad sve zbrojim i oduzmem, vidio sam da sa iOS-om imam manje briga i zato mi je dražiji {#}

I ja sam uzeo dhd zbog hardvera, i sad kupujem one x zbog istog.

Pljuvanje po korisnicima? pa po onome ko mi veli da sam jadnik i sirotinja i zato imam android a ne iphone, pljuvat imam potpuno pravo.

Kolko je desire star? i dobio je update i nakon 2 g, a problem nije u androidu nego u htcu  i premalo memorije koje su stavili u desire pa se ne može stavit cijeli sense 3.0 i gingerbread.

Dobro apple kaže kad ima 2.3 modela, normalno da nije problem dat update.

A kad ja sve zbrojim, nemam uopće problema s androidom.

 a ako je tebi draži ios, uživaj.

 

hobi:moj-android.net
15 godina
protjeran
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
nsoul kaže...

I ja sam uzeo dhd zbog hardvera, i sad kupujem one x zbog istog.

Pljuvanje po korisnicima? pa po onome ko mi veli da sam jadnik i sirotinja i zato imam android a ne iphone, pljuvat imam potpuno pravo.

Kolko je desire star? i dobio je update i nakon 2 g, a problem nije u androidu nego u htcu  i premalo memorije koje su stavili u desire pa se ne može stavit cijeli sense 3.0 i gingerbread.

Dobro apple kaže kad ima 2.3 modela, normalno da nije problem dat update.

A kad ja sve zbrojim, nemam uopće problema s androidom.

 a ako je tebi draži ios, uživaj.

 

Ja sam neko vrijme vrtio GB rom sa Sense 3.5 na mom Desireo(ne DHD) i radio je vrlo dobro... ali maknuo sam ga iz dva razloga: 3D rosie(katastrofa) i los TS, OS je portan sa HTC ACE (DHD) i neki su elementi na ekranu pre mali, tesko upotrebljivi preko TS...

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2012 21:14 (TranceMight).
15 godina
offline
Re: Asus prvi s Androidom 5.0
TranceMight kaže...
nsoul kaže...

I ja sam uzeo dhd zbog hardvera, i sad kupujem one x zbog istog.

Pljuvanje po korisnicima? pa po onome ko mi veli da sam jadnik i sirotinja i zato imam android a ne iphone, pljuvat imam potpuno pravo.

Kolko je desire star? i dobio je update i nakon 2 g, a problem nije u androidu nego u htcu  i premalo memorije koje su stavili u desire pa se ne može stavit cijeli sense 3.0 i gingerbread.

Dobro apple kaže kad ima 2.3 modela, normalno da nije problem dat update.

A kad ja sve zbrojim, nemam uopće problema s androidom.

 a ako je tebi draži ios, uživaj.

 

Ja sam neko vrijme vrtio GB rom sa Sense 3.5 na mom Desireo(ne DHD) i radio je vrlo dobro... ali maknuo sam ga iz dva razloga: 3D rosie(katastrofa) i los TS, OS je portan sa HTC ACE (DHD) i neki su elementi na ekranu pre mali, tesko upotrebljivi preko TS...

krivo sam napisao, update je dobio na gingerbread ali sense 2.1 :) ali ipak je gingerbread. za sense 3.0 nisam siguran

hobi:moj-android.net
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice