Gates: pomogli Jobsu s Macom

poruka: 112
|
čitano: 12.776
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gates: pomogli Jobsu s Macom".
15 godina
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
segregator kaže...
... Ostali bi imali Amige i Atarije.

 

Eh da je Jobs bio CEO Commodore-a umjesto Irvinga Goulda and Medhi Alia, svijet bi bio možda još ljepši {#}

 

 -jedna od alternativnih vizija takve budućnosti... je štelanje glave (azimuta) na ajfonu dok se downloada jailbreakani tetris sa stojedinice u noćnim satima... To bi bilo cool.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Gates: pomogli Jobsu s Macom

Da zbilja je zivio kao zen budist. Pohlepan, egocentrican, autoritativan, manijakalan, smrdljiv (tako kazu, da se nije prao). Vise mi lici na kineze koji su pokusali okupirati tibet, nego na nekog malog dalaj lamu.

Informaticki casopis Bug se na web stranicama sve manje bavi informatikom, a sve vise gadgetima i televizijom. Uzas.
 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
zoki.zlikowski kaže...
Drago kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Evo me na pola Jobsove biografije koju mislim da svi morate procitati prije nego kreneti srati po jednom i uzdizati u nebesa drugog. I Steve i Bill su samo ljudi, sa bezbroj mana koje su s godinama kako su starili ispravljali. Bill je o kradji (Windowsi su pokradeni Mac OS i to je priznao) rekao da su oboje imali bogatog susjeda (Xerox) i kad je Bill provali u kucu da ukrade TV shvatio je da ga je Steve vec ukrao. Dakle, oboje su pokrali. Bil je izuzetno inteligentna osoba (i Steve takodjer), koja je za razliku od Steve hladan i proracunat, ali ima puno vise ljudskosti u njemu od Stevea. S druge strane Bil ne razumije ljepotu i umjetnost i zato svi (i PC-i) izgledaju kako izgledaju, kao da su ih radili matematicari, a ne umjetnici. S obzirom da se za kompjutere najcesce zanimaju matematicari i da je Bug forum prepun upravo takvih naravno da ce Bil biti popularniji, jer im je blizi. Vecina ce se ovdje na rijec umjetnost porigati jer ne razumiju ni sami kakve veze ima boja majce s bojom tenisica i sta tamo neki sminkeri misle da su bolji jer se znaju obuci, kao da je to bitno. Oni koji imaju ukusa ce shvatiti vrijednost Steveovih proizvoda i ostat ce u manjini.

 

A "analize"... 

 

Kakve veze ima Bill Gates s dizajnom PC-a? Kako je to povezano s "razumijevanjem umjetnosti"? 

 

Bože sačuvaj...

 

 

Procitaj knjigu, pa ces shvatiti kakve.

Procitaj i ti Bibliju pa ces shvatit kako je bog svemoguc ili procitaj Alan Forda pa ces shvatiti kako Superhik leti. Jao koji komentar!

13 godina
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
tnakir kaže...

Da zbilja je zivio kao zen budist. Pohlepan, egocentrican, autoritativan, manijakalan, smrdljiv (tako kazu, da se nije prao). Vise mi lici na kineze koji su pokusali okupirati tibet, nego na nekog malog dalaj lamu.

I ipak su ga ljudi i suradnici mahom, dakle u velikoj većini volili i bili sretni što sa njim surađuju ... i žale što ga nema više. Negdje mi nešto ne štima. 

12 godina
protjeran
offline
Gates: pomogli Jobsu s Macom

Kad će ova komedija apsurda više prestati?

Gomila ljudi jedne druge naziva pogrdnim imenima a sve kao komentar kvazi-vijesti o tome da je Steve Jobs rekao nešto ružno o Bill Gatesu. Jobs je to barem potpisao svojim imenom i prezimenom i zato je vrijedan prijezira. Oni koji ga preziru, sve to rade pod raznim pseudonimima i prave se beskrajno moralni. Ma, ovo je fakat dostojno cijele epizode Monty Pythona! I to jedne od boljih epizoda.

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
grzzi kaže...
tnakir kaže...

Da zbilja je zivio kao zen budist. Pohlepan, egocentrican, autoritativan, manijakalan, smrdljiv (tako kazu, da se nije prao). Vise mi lici na kineze koji su pokusali okupirati tibet, nego na nekog malog dalaj lamu.

I ipak su ga ljudi i suradnici mahom, dakle u velikoj većini volili i bili sretni što sa njim surađuju ... i žale što ga nema više. Negdje mi nešto ne štima. 

Nije ni meni jasno :)

 

Gnjakotaro kaže...

Kad će ova komedija apsurda više prestati?

Gomila ljudi jedne druge naziva pogrdnim imenima a sve kao komentar kvazi-vijesti o tome da je Steve Jobs rekao nešto ružno o Bill Gatesu. Jobs je to barem potpisao svojim imenom i prezimenom i zato je vrijedan prijezira. Oni koji ga preziru, sve to rade pod raznim pseudonimima i prave se beskrajno moralni.

I oni koji bi mu najradije pocuclali mrtvu lizu da mogu se takodjer sakrivaju pod raznim pseudonimima i uzdizu ga u svece.

Informaticki casopis Bug se na web stranicama sve manje bavi informatikom, a sve vise gadgetima i televizijom. Uzas.
12 godina
neaktivan
offline
Gates: pomogli Jobsu s Macom

Gledam na sve ovo ovako:

 

Apple:Zapoceo revoluciju

 

Microsoft:Prosirio revoluciju u obican puk

 

********

Steve:Marketinski strucnjak (i to koji,pa svi mozemo uciti od njega,podigao je Apple od onoga iz 97 u tvrtku koja ce prva biti vrijedna trilijun dolara)

 

Bill:Sad sto da kazem o njemu,zaradio je svoj novac isto kao Steve,ipak je najbogatiji covjek na svijetu...

 

 

Osim toga ljudi,sto ste se toliko stegli oko toga fanboyizma,sto vas briga ako ce netko reci da MicroSoft sucka,to je njegovo misljenje,isto vrijedi ako netko kaze isto za Appple...

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
Gnjakotaro kaže...

Kad će ova komedija apsurda više prestati?

Gomila ljudi jedne druge naziva pogrdnim imenima a sve kao komentar kvazi-vijesti o tome da je Steve Jobs rekao nešto ružno o Bill Gatesu. Jobs je to barem potpisao svojim imenom i prezimenom i zato je vrijedan prijezira. Oni koji ga preziru, sve to rade pod raznim pseudonimima i prave se beskrajno moralni. Ma, ovo je fakat dostojno cijele epizode Monty Pythona! I to jedne od boljih epizoda.

moram repost napraviti na sliku

činjenice su činjenice

i vidi se osobnost direktora na proizvodima - da bi bio filantrop ne smiješ biti sebičan - a sebičnost se vidi na cijenama proizvoda

Ovo je moj potpis...
16 godina
online
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
dantex kaže...
Gnjakotaro kaže...

Kad će ova komedija apsurda više prestati?

Gomila ljudi jedne druge naziva pogrdnim imenima a sve kao komentar kvazi-vijesti o tome da je Steve Jobs rekao nešto ružno o Bill Gatesu. Jobs je to barem potpisao svojim imenom i prezimenom i zato je vrijedan prijezira. Oni koji ga preziru, sve to rade pod raznim pseudonimima i prave se beskrajno moralni. Ma, ovo je fakat dostojno cijele epizode Monty Pythona! I to jedne od boljih epizoda.

moram repost napraviti na sliku

činjenice su činjenice

i vidi se osobnost direktora na proizvodima - da bi bio filantrop ne smiješ biti sebičan - a sebičnost se vidi na cijenama proizvoda

 

Upravo tako...jednog dana kad budeš za firmu kupovao Exchange Server, shvatit ćeš

što znači kad te deru

 

Btw, što znači "filantrop"? Jel to kad ti glavna faca u firmi oboli od raka kao Paul Allen, a ti sa Ballmerom gledaš kako da pokradeš

njegove dionice da ih slučajno ne bi dobila Allenova obitelj?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2011 23:58 (segregator).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
ihush kaže... 

 -jedna od alternativnih vizija takve budućnosti... je štelanje glave (azimuta) na ajfonu dok se downloada jailbreakani tetris sa stojedinice u noćnim satima... To bi bilo cool.

Ili recimo Amiga u piano finish bijelom kučištu, sa stiliziranim monokromatskim boingom koji svjetli... i MagicWB ikone, naravno;-) I da, Aminet bi postao AmiStore, a ja bi danas živio samo od prodanih aplikacija i sunčao se negdje u tropima:-)) 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2011 1:28 (Luciano).
14 godina
protjeran
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
grzzi kaže...
tnakir kaže...

Da zbilja je zivio kao zen budist. Pohlepan, egocentrican, autoritativan, manijakalan, smrdljiv (tako kazu, da se nije prao). Vise mi lici na kineze koji su pokusali okupirati tibet, nego na nekog malog dalaj lamu.

I ipak su ga ljudi i suradnici mahom, dakle u velikoj većini volili i bili sretni što sa njim surađuju ... i žale što ga nema više. Negdje mi nešto ne štima. 

svakako..bio je gonič robova u stilu prema zapošljenicima{#}Robovi ne vole ipak robovlasnike..{#}

13 godina
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
tnakir kaže...

Da zbilja je zivio kao zen budist. Pohlepan, egocentrican, autoritativan, manijakalan, smrdljiv (tako kazu, da se nije prao). Vise mi lici na kineze koji su pokusali okupirati tibet, nego na nekog malog dalaj lamu.

 

Steve je prepun mana, dapace ima puno vise mana nego vrlina. Medjutim neke njegove vrline su iznenadjujuce (mozda su i te vrline samo zbog velikog ega, ali su koristile ljudima). Dakle jedan isjecak iz knjige.

Kad je 1995. nakon filma Toy Story pozelio ponovno se vratiti u Apple zamolio je svog najboljeg prijatelja Larry Ellisona da mu pomogne u tome sto je ovaj s radoscu prihvatio. Ideja je bila da skupe 3 milijarde dolara i neprijateljski preuzmu Apple. Medjutim, nakon nekog vremena Steve je dosao na ideju da postigne to bez neprijateljskog preuzimanja, a Larry ga je pitao "Ali, necemo nista zaraditi?", na sto mu je Steve odgovorio "Larry, ti si bogat, ne trebas vise novaca. Ovo nije stvar novca vec mjenjanja svijeta.".

Dakle, opet kazem, mozda je zbog ega, ali taj ego mu je govorio da mora pomoci svijetu, pa makar razlog pomaganja bio njegov ego.

16 godina
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
zoki.zlikowski kaže...

Dakle, opet kazem, mozda je zbog ega, ali taj ego mu je govorio da mora pomoci svijetu, pa makar razlog pomaganja bio njegov ego.

LOLz...

Informaticki casopis Bug se na web stranicama sve manje bavi informatikom, a sve vise gadgetima i televizijom. Uzas.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
Moonwalker82 kaže...

Ova scena iz filma "Pirates of Silicon Walley" mi se urezala u pamćenje još davno kad sam ga prvi put gledao:

 

 

Uozbilji  se,  hoćeš?

 

I  ti  i  ja,  smo  kao  likovi  koji
 imaju  bogatog  susjeda ...

Xerox ...

koji  nikada  ne
zaključava  vrata.

Ušuljao  si  se,
maznuti  TV ...

Samo,  baš  kad  uđeš  tamo,
shvatiš da  sam ja  već bio.

Ja  imam  plijen,  Steve!

A  ti urlaš:
'To nije fer!'

'Ja sam ga  prvi
želio  ukrasti!'

Zakasnio si.

 

Ovu scenu stvarno ne mozes samo tako zaboraviti. I ona na kraju sve opisuje.{#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
13 godina
offline
Gates: pomogli Jobsu s Macom

imao je manu ili vrlinu da svima kaže u lice sve što misli bez imalo ustezanja. Bez obzira o kome se radilo. Nekad je to bilo totalno bez osnova ali uglavnom, kako se svi sjećaju je bio u pravu :D

 

Jobs je bio duhovit, karizmatik i genijalac/luđak i nije mi jasno kako takva osoba ikome može biti antipatična. Tip je kao stvoren za knjigu ili film ... ili kako je rekao kolega mu Raskin sa kojim se nije trpio, "bio bi odličan kralj francuske" :D

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
grzzi kaže...

Jobs je bio duhovit, karizmatik i genijalac/luđak i nije mi jasno kako takva osoba ikome može biti antipatična.

Ne volim kult licnosti.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
grzzi kaže...

 

 

Jobs je bio duhovit, karizmatik i genijalac/luđak i nije mi jasno kako takva osoba ikome može biti antipatična.

Neki kažu da su i ova dvojica bili genijalci ,duhoviti ,simpatični ..... {#}

 
... htjeli su pomoći svijetu ..... {#}{#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2011 15:05 (kizo2703).
16 godina
online
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
kizo2703 kaže...
grzzi kaže...

 

 

Jobs je bio duhovit, karizmatik i genijalac/luđak i nije mi jasno kako takva osoba ikome može biti antipatična.

Neki kažu da su i ova dvojica bili genijalci ,duhoviti ,simpatični ..... {#}

  ... htjeli su pomoći svijetu ..... {#}{#}

 

Ko to kaže? Od Staljina su i vlastita djeca bježala

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
segregator kaže...
kizo2703 kaže...
grzzi kaže...

 

 

Jobs je bio duhovit, karizmatik i genijalac/luđak i nije mi jasno kako takva osoba ikome može biti antipatična.

Neki kažu da su i ova dvojica bili genijalci ,duhoviti ,simpatični ..... {#}

  ... htjeli su pomoći svijetu ..... {#}{#}

 

Ko to kaže? Od Staljina su i vlastita djeca bježala

A Jobs je bjezao od svoje. {#}

 

(Sorry, morao sam)

- Psiho246
13 godina
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
kizo2703 kaže...
grzzi kaže...

 

 

Jobs je bio duhovit, karizmatik i genijalac/luđak i nije mi jasno kako takva osoba ikome može biti antipatična.

Neki kažu da su i ova dvojica bili genijalci ,duhoviti ,simpatični ..... {#}

  ... htjeli su pomoći svijetu ..... {#}{#}

genijalci? teško ... duhoviti još manje a simpatični? {#} 

 

Jobs i kult ličnosti? Mislim da je to došlo poprilično samo po sebi ... karizmatičan, nekonvencionalan i jako mlad i bogat ... dovoljno.

15 godina
neaktivan
offline
Gates: pomogli Jobsu s Macom

Bill i Steve..

 

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
Moj PC  
7 0 hvala 2
16 godina
protjeran
offline
Re: Gates: pomogli Jobsu s Macom
segregator kaže...
Iz komentara izgleda da niko nije pogledao dokumentarac o ekipi koja je radila na Windowsima NT...

uvjeti su bili takvi da je 90% ekipe konstantno kod psihijatra ili su totalno pukli, mislim da je samo

jedan ostao normalan

Jel zna tko kako se zove taj dokumentarac?

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice