Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

poruka: 35
|
čitano: 5.180
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
učo kaže...
cinco44 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Nego, na ovu foru, sa "univerzalnim dohodkom" funkcionira i svijet Star Treka? Nikad se nisam upuštao u to, al me baš zanima kak su to zamislili da će biti u budućnosti. A poznavajući seriju, sigurno su nekad to spomenuli :)

 U Star Treku uopće ne postoji novac. 

 Osim u DS9, gdje Ferengiji imaju svoj latinum. Svi ostali nemaju novac, a  i ne treba im pokraj replikatora. Tako će i kod nas roboti raditi, a mi dobivati zajamčeni dohodak, ali mislim da će proći još puno vode ispod mostova prije nego se to dogodi.

 

ispravak netočnog navoda ;-) 

U jednoj epizodi DS9 kapetan Benjamin Sisko prepričava sinu kako je kao mladi kadet u 4 dana potrošio sve mjesečne kredite za teleportaciju jer je svaki dan išao kući kod oca na ručak.

12 godina
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
Luciano kaže...
učo kaže...
cinco44 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Nego, na ovu foru, sa "univerzalnim dohodkom" funkcionira i svijet Star Treka? Nikad se nisam upuštao u to, al me baš zanima kak su to zamislili da će biti u budućnosti. A poznavajući seriju, sigurno su nekad to spomenuli :)

 U Star Treku uopće ne postoji novac. 

 Osim u DS9, gdje Ferengiji imaju svoj latinum. Svi ostali nemaju novac, a  i ne treba im pokraj replikatora. Tako će i kod nas roboti raditi, a mi dobivati zajamčeni dohodak, ali mislim da će proći još puno vode ispod mostova prije nego se to dogodi.

 

ispravak netočnog navoda ;-) 

U jednoj epizodi DS9 kapetan Benjamin Sisko prepričava sinu kako je kao mladi kadet u 4 dana potrošio sve mjesečne kredite za teleportaciju jer je svaki dan išao kući kod oca na ručak.

Sto je potpuno razumljivo - nema novca, ali mora postojati neki mehanizam za sprijecavanje system abuse-a.

12 godina
offline
Havajski političari razmatraju univerzalni osnovni

U norveskoj ovo vec traje ohoho..... plate ti sve samo da nisi na ulici.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn
kerum kaže...
Luciano kaže...

ispravak netočnog navoda ;-) 

U jednoj epizodi DS9 kapetan Benjamin Sisko prepričava sinu kako je kao mladi kadet u 4 dana potrošio sve mjesečne kredite za teleportaciju jer je svaki dan išao kući kod oca na ručak.

Sto je potpuno razumljivo - nema novca, ali mora postojati neki mehanizam za sprijecavanje system abuse-a.

 

Ali je to opet novac, ma kako se on zvao. Hrpa nečega ima neku vrijednost koju mijenjaš za neka dobra ili usluge.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2017 13:30 (Luciano).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Havajski političari razmatraju univerzalni osn

ispravak netočnog navoda ;-)

Novac je kapital koji možeš štedjeti, ulagati, oplemenjivati. S druge strane, mjesečni krediti su neprenosivi i s limitiranim periodom važenja, čisto limit maksimalnog korištenja resursa, pa time ne zadovoljavaju definiciju novca.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice