iPad - dan poslije

poruka: 248
|
čitano: 50.954
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPad - dan poslije".
16 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije

Čudo jedno kako 90% ljudi i dalje ne kuži što je predstavljeno i zašto i onda nabraja zašto to njima nije super, te nema flash, te nema multitasking, te nema OSX, te nema usb etc. 

 

Da vam još jedno objasnim ... onima kojima nije jasno ... iPad je iPod touch, samo velikog ekrana. Dakle kompjuter za zabavu, učenje i slobodno vrijeme. Idealan za one kojima pravi komp ne treba jer ne rade "pravi" posao na njemu, idealan kao računalo za zabavu i odmor od posla, idealan prijenosnik i multimedijalna stvarčica. Uz to idealna stvar kako je netko napisao za tate, mame, bake i djecu.

 

Apple je napravio izvrsnu stvar i jedinu valjda logičnu stvar u ovom trenutku. Bilo što egzotičnije ne bi bilo dobro prihvaćeno. Ovo će sad tek pokrenuti lavinu sličnih uređaja i tablet će napokon posati mainstream što nikome već deset godina nije pošlo za rukom, apple bi bio blesav da ne iskoristi sve što je postigao sa iPhoneom i app storeom.

 

99% ljudi kupi laptop koji onda koristi za mail, surfanje, muziku, filmove i igrice ... e pa ovo je bolje i prirodnije od toga i steve je u tome potpuno u pravu.

 

Ovo je prvi pravi OS za multitouch i sve aplikacije na njemu su dizajnirane za prste, pogledajte video i probajte uređaj prije nego kenjate i uspređujete ovo sa archosom koji nema nikakve veze sa ovim. Archos je izbacio tablet na androidu za koji je rečeno da je bolno neupotrebljiv zbog neprilagođenog sw, ista stvar sa MS i ostalima koji guraju desktop OS na touchscreen. Smješno je i žalosno da većina i dalje ne pravi i ne vidi razliku. Kad za godinu dana napokon izađe win mobile i kad marketplace zaživi MS će mapraviti istu stvar, a u sljedećim mjesecima očekujte navalu android based stvarčica na istom principu pa koga veseli ...

 

Inače, svi ovo nedostatci se daju već sad ispraviti, a neki će sasvim sigurno biti ispravljeni sa OS4. ( flash dolazi ( iz usta Adobea ) ili safari podržava HTML5, multitasking imaš na jailbrejku ili će ga donjeti revizija OSa, a ne bih se čudio da do prodaje bude uveden, usb imaš sa adapterom etc ... 

 

zahtjevi za win mobile 7 upravo pokazuju da MS planira brdo ovakvih stvarčica baziranih na win mobileu.

 

 

A.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2010 12:25 (artfull).
 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
artfull kaže...

 

 

Inače, svi ovo nedostatci se daju već sad ispraviti, a neki će sasvim sigurno biti ispravljeni sa OS4. ( flash dolazi ( iz usta Adobea ) ili safari podržava HTML5, multitasking imaš na jailbrejku ili će ga donjeti revizija OSa, a ne bih se čudio da do prodaje bude uveden, usb imaš sa adapterom etc ... 

 

 

Iz ovoga lijepo se vidi da sad zapravo kupujemo poluproizvod, pa moram čekat update OS-a, pa ga onda moram jailbreakat pa još moram i adaptere kupovat...a di je još i stalak koji moram kupit, na kraju sa svom dodatnom opremom će me doć kao suho zlato(kod nas) I koliko je onda portabilan? moram vuć sa sobom adapter za USB, pa onda stalak za njega...I kako mi to sad može zamjenit laptop tipa asusa ul30a osim što je lakši za jednu kilu i ima nema tipkovnicu i ljepšiji je u svemu ostalom je lošiji(manji ekran, nema USB-a/video izlaza slabija baterija i slabiji hardver)A kod nas sa dodatnom opremom bi mogao izać kao taj laptop(oko 5000kn)

15 godina
neaktivan
offline
RE: iPad - dan poslije
artfull kaže...

Čudo jedno kako 90% ljudi i dalje ne kuži što je predstavljeno i zašto i onda nabraja zašto to njima nije super, te nema flash, te nema multitasking, te nema OSX, te nema usb etc. 

 

(1)Da vam još jedno objasnim ... onima kojima nije jasno ... iPad je iPod touch, samo velikog ekrana. Dakle kompjuter za zabavu, učenje i slobodno vrijeme. Idealan za one kojima pravi komp ne treba jer ne rade "pravi" posao na njemu, idealan kao računalo za zabavu i odmor od posla, idealan prijenosnik i multimedijalna stvarčica. 

 

(2)Apple je napravio izvrsnu stvar i jedinu valjda logičnu stvar u ovom trenutku. Bilo što egzotičnije ne bi bilo dobro prihvaćeno. Ovo će sad tek pokrenuti lavinu sličnih uređaja i tablet će napokon posati mainstream što nikome već deset godina nije pošlo za rukom, apple bi bio blesav da ne iskoristi sve što je postigao sa iPhoneom i app storeom.

 

(3)99% ljudi kupi laptop koji onda koristi za mail, surfanje, muziku, filmove i igrice ... e pa ovo je bolje i prirodnije od toga i steve je u tome potpuno u pravu.

 

(4)Ovo je prvi pravi OS za multitouch i sve aplikacije na njemu su dizajnirane za prste, pogledajte video i probajte uređaj prije nego kenjate i uspređujete ovo sa archosom koji nema nikakve veze sa ovim. Archos je izbacio tablet na androidu za koji je rečeno da je bolno neupotrebljiv zbog neprilagođenog sw, ista stvar sa MS i ostalima koji guraju desktop OS na touchscreen. Smješno je i žalosno da većina i dalje ne pravi i ne vidi razliku. Kad za godinu dana napokon izađe win mobile i kad marketplace zaživi MS će mapraviti istu stvar, a u sljedećim mjesecima očekujte navalu android based stvarčica na istom principu pa koga veseli ...

 

(5)Inače, svi ovo nedostatci se daju već sad ispraviti, a neki će sasvim sigurno biti ispravljeni sa OS4. ( flash dolazi ( iz usta Adobea ) ili safari podržava HTML5, multitasking imaš na jailbrejku ili će ga donjeti revizija OSa, a ne bih se čudio da do prodaje bude uveden, usb imaš sa adapterom etc ... 

 

 

(1) Na svu srecu ljudi u HR, vecine ipak logicna jedna druga stvar. Dati par tisuca kuna za "kompjuter za zabavu i slobodno vrijeme" (mislim tebe se ne bi ni najveci majstori propagande posramili, sta znaci ta recenica, kakve to glupisti pišeš, odrasti covjece) nema apsolutno nikakvog smisla jer ce vecina ljudi izdvojit tih par tisuca kuna za jedan uređaj na kojem mogu sve radit, a ne za neki tablet koji pola funkcija jednostavno nema. Kuzis majstore? A dosta je vise bilo price o app storeu, da ima 100,000+ aplikacija ogromna vecina je debela glupost i totalno nepotrebna, i da znam jer imam i iMac, MacBook i iPhone kao i iPod tako da ne lupam bezveze...

 

(2) Apple je napravio jedan solidan uređaj, prosjek, ništa više, a ne nekakvu "izvrsnu stvar". Toliko ne objektivno i ne kriticno razmišljanje ne bi ocekivao ni od djeteta. Od tebe je to standard. Od covjeka koji izjavljuje po forumu kako bi radi dizajna i neceg ugodnom oku nešta platio 10-15 posto više i ne moze se nešta drugo ocekivat. Studiram arhitekturu pa ponešto i znam o dizajnu i "oku ugodnim stvarima" ali znaš šta je bitnije. Funkcionalnost, forma sljedi funkcionalnost. Ljepe stvari koje su samo ljepe nemaju baš neku pretjeranu korist niti admiraciju struke.

 

(3) Da upravo tako jer 99% ljudi kupe laptop jer na njemu mogu sve to radit i još puno više toga i ne kupuju stvari za "zabavu i slobodno vrijeme i cistu zajebanciju" jer vecina nema novca za zajebanciju. I nemaju namjeru placat neki tablet samo zato što je kul. Shvacas ljudi, nadam se, nisu debili  Sta je tu prirodnije? Probo si pa znaš ili sve što Stevo kaze tebi ko bozija zapovijed? Uređaj je objavljen jucer a vec bi se zenio za njega. Uzas

 

(4) OS je dobar za mobitel koji je ograniceni uređaj. OS nije dobar za tablet, tu je trebao biti punokrvni OSx. Jedini koji konstantno gnoji po apple threadovima si ti, jesam vec spomenuo da si toliko ne objektivan da je to, blago receno, komično. Mogu se slozit da zahvaljujuci Appleu imamo danas hrpu touchscreen mobitela (ipak je ruku na srce iPhone pokrenuo trend) i da ce mozda ovaj tablet ucinit isto i to je to.

 

(5) Daju se ispravit nedostatci u svakom proizvodu. A ako ja moram nešta debelo preplatit u odnosu na mogucnosti i stvarnu cijenu, nema flasha, kamerice, usb porta, stalka nego to moram kupovat i onda još cekat da se nedostatci isprave, pa onda se jos jeb*t sa nekim jailbrejkanjem. Znaš šta kazem? Jeb*š takav uređaj.

 

 

 

I za kraj, posjedujem iPod, MacBook, iPhone, u Osijeku stari radi na iMacu pa sam i na tome visio. Zadovoljan sam sa sve tri stvari, pogotovo s laptopm koji mi je odlican za fax / posao kojim se bavim. Ali za razliku od tebe imam mogucnost objektivnog i realnog diskutiranja, sto kod tebe svakako fali. Sto hocu rec? Dosadan si i Bogu i vragu sa svojim hvalospjevima o Appleu u svakoj temi se ponavljaš ko papiga i tvoje mišljenje iako odlicno konstruirano, mozda cak i objasnjeno i ne nosi neku tezinu jer se zna da si neobjektivni fanboy.

 

iPad je solidan uređaj koji je predstavljen prevelikom medijskom pompom, gdje je marketinška mašinerija odlicno uspijela zamaskirat njegove nedostatke. On nije loš, nije smece. Ali nije ni dobar i nije usudio bi se reci da je ispod appleovih standarda.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2010 12:33 (mislav_01).
16 godina
neaktivan
offline
RE: iPad - dan poslije
mislav_01 kaže...
artfull kaže...

Čudo jedno kako 90% ljudi i dalje ne kuži što je predstavljeno i zašto i onda nabraja zašto to njima nije super, te nema flash, te nema multitasking, te nema OSX, te nema usb etc. 

 

(1)Da vam još jedno objasnim ... onima kojima nije jasno ... iPad je iPod touch, samo velikog ekrana. Dakle kompjuter za zabavu, učenje i slobodno vrijeme. Idealan za one kojima pravi komp ne treba jer ne rade "pravi" posao na njemu, idealan kao računalo za zabavu i odmor od posla, idealan prijenosnik i multimedijalna stvarčica. 

 

(2)Apple je napravio izvrsnu stvar i jedinu valjda logičnu stvar u ovom trenutku. Bilo što egzotičnije ne bi bilo dobro prihvaćeno. Ovo će sad tek pokrenuti lavinu sličnih uređaja i tablet će napokon posati mainstream što nikome već deset godina nije pošlo za rukom, apple bi bio blesav da ne iskoristi sve što je postigao sa iPhoneom i app storeom.

 

(3)99% ljudi kupi laptop koji onda koristi za mail, surfanje, muziku, filmove i igrice ... e pa ovo je bolje i prirodnije od toga i steve je u tome potpuno u pravu.

 

(4)Ovo je prvi pravi OS za multitouch i sve aplikacije na njemu su dizajnirane za prste, pogledajte video i probajte uređaj prije nego kenjate i uspređujete ovo sa archosom koji nema nikakve veze sa ovim. Archos je izbacio tablet na androidu za koji je rečeno da je bolno neupotrebljiv zbog neprilagođenog sw, ista stvar sa MS i ostalima koji guraju desktop OS na touchscreen. Smješno je i žalosno da većina i dalje ne pravi i ne vidi razliku. Kad za godinu dana napokon izađe win mobile i kad marketplace zaživi MS će mapraviti istu stvar, a u sljedećim mjesecima očekujte navalu android based stvarčica na istom principu pa koga veseli ...

 

(5)Inače, svi ovo nedostatci se daju već sad ispraviti, a neki će sasvim sigurno biti ispravljeni sa OS4. ( flash dolazi ( iz usta Adobea ) ili safari podržava HTML5, multitasking imaš na jailbrejku ili će ga donjeti revizija OSa, a ne bih se čudio da do prodaje bude uveden, usb imaš sa adapterom etc ... 

 

 

(1) Na svu srecu ljudi u HR, vecine ipak logicna jedna druga stvar. Dati par tisuca kuna za "kompjuter za zabavu i slobodno vrijeme" (mislim tebe se ne bi ni najveci majstori propagande posramili, sta znaci ta recenica, kakve to glupisti pišeš, odrasti covjece) nema apsolutno nikakvog smisla jer ce vecina ljudi izdvojit tih par tisuca kuna za jedan uređaj na kojem mogu sve radit, a ne za neki tablet koji pola funkcija jednostavno nema. Kuzis majstore? A dosta je vise bilo price o app storeu, da ima 100,000+ aplikacija ogromna vecina je debela glupost i totalno nepotrebna, i da znam jer imam i iMac, MacBook i iPhone kao i iPod tako da ne lupam bezveze...

 

(2) Apple je napravio jedan solidan uređaj, prosjek, ništa više, a ne nekakvu "izvrsnu stvar". Toliko ne objektivno i ne kriticno razmišljanje ne bi ocekivao ni od djeteta. Od tebe je to standard.

 

(3) Da upravo tako jer 99% ljudi kupe laptop jer na njemu mogu sve to radit i još puno više toga i ne kupuju stvari za "zabavu i slobodno vrijeme i cistu zajebanciju" jer vecina nema novca za zajebanciju. I nemaju namjeru placat neki tablet samo zato što je kul. Shvacas ljudi, nadam se, nisu debili  Sta je tu prirodnije? Probo si pa znaš ili sve što Stevo kaze tebi ko bozija zapovijed? Uređaj je objavljen jucer a vec bi se zenio za njega. Uzas

 

(4) OS je dobar za mobitel koji je ograniceni uređaj. OS nije dobar za tablet, tu je trebao biti punokrvni OSx. Jedini koji konstantno gnoji po apple threadovima si ti, jesam vec spomenuo da si toliko ne objektivan da je to, blago receno, komično. 

 

(5) Daju se ispravit nedostatci u svakom proizvodu. A ako ja moram nešta debelo preplatit u odnosu na mogucnosti i stvarnu cijenu, cekat da se nedostatci isprave, pa onda se jos jeb*t sa nekim jailbrejkanjem. Znaš šta kazem? Jeb*š takav uređaj.

 

 

 

I za kraj, posjedujem iPod, MacBook, iPhone, u Osijeku stari radi na iMacu pa sam i na tome visio. Zadovoljan sam sa sve tri stvari, pogotovo s laptopm koji mi je odlican za fax / posao kojim se bavim. Ali za razliku od tebe imam mogucnost objektivnog i realnog diskutiranja, sto kod tebe svakako fali. Sto hocu rec? Dosadan si i Bogu i vragu sa svojim hvalospjevima o Appleu u svakoj temi se ponavljaš ko papiga i tvoje mišljenje iako odlicno konstruirano, mozda cak i objasnjeno i ne nosi neku tezinu jer se zna da si neobjektivni fanboy.

1) Već sam previše puta ponovio da ovo nije uređaj za posao, kao ni iPhone, kao ni laptop uglavnom ... iako se neke stvari mogu sasvim solidno odraditi i na lapu i na ovom ako zagusti. To što ti misliš da hrvati inemaju novaca za ovakve igračke je irelevantno.

 

2) Apple je napravio nešto što će se dobro prodavati jer je pogođeno gdje treba i dobro se pozicionira. Najviše kad ljudi odu u apple store, uzmu ga u ruke i probaju i zaljube se u gadget. Inače to je posao koji rade, prodati uređaj, kao i svi ostali.

 

3) Ljudi nemaju novaca za zaebanciju? Čemu onda brdo preplaćenih mobitela i svega i svačega? Meni bi ovaj uređaj bio puno korisniji od laptopa, jer kao što sam rekao ne mogu raditi na laptopu ionako.

 

4) iPhone OS i OSX su jako blizu. OSX nije dobar izbor za tablet ( imaš mod book ako te to zanima ) kao ni win7 ... pričam o mainstreamu, ne o specijaliziranim potrebama. Opet ti ponavljam, stvar je u UI ju u sučelju i aplikacijama za multitouch. Pokušaj to shvatiti, nisi tako ograničen? Što će ti, recimo PS na touchscreenu ako nije za prste, ili klasični word procesor ili bilo što drugo unutar OSa??? Jeate, jesi pogledao video, ne kužiš da je stvar napravljena za prste i sav input.

 

5) Stvar ima nedostataka, naravno ... ako mi baš treba USB ili ću uzet adapter ili neću kupit stvar. That simple. Očekuj brdo aplikacija za sve što nam trenutno može i ne mora past na pamet ... http://www.macrumors.com/2010/01/27/sdk-changes-open-door-to-voip-over-3g-networks-ipad-phone-calls-possible/ recimo ... etc ...

 

Za kraj posjedujem brdo macova i win pc ja, who cares? Za tebe sam preobjektivan, ovakav stav imam na ovim forumima jer mi se gade pusti flejmeri i apple hateri koji nikada u životu ništa pametno ni kreativno nisu napravili al znaju ga kenjati po svemu što netko drugi napravi. 

A.
15 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije

iPad postao predmet sprdnje

 

Novi Appleov 'gadget' iPad, koji je u srijedu ponosno predstavio karizmatični čelnik tvrtke Steve Jobs, zbog nespretno je odabranog naziva "pad" koji znači tampon, uložak, odmah izazvao poplavu duhovitih reakcija na internetu.
"Ruganja ide u stilu: Da, iPad je mali, lagan i tanak. Ali možete li plivati s time?", piše Los Angeles Times u tehničkom blogu.
...
"Obzirom da je 'iTampon' brzo isplivao kao vodeća tema na Twitteru, posve je vjerojatno da su se mnoge žene prestrašeno pitale 'Radi li ijedna žena u Appleu?', napisala je Annie Colbert na blogu "Holy Kaw".

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2010 12:46 (klimama).
 
13 0 hvala 3
16 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
artfull kaže...

Čudo jedno kako 90% ljudi i dalje ne kuži što je predstavljeno i zašto i onda nabraja zašto to njima nije super, te nema flash, te nema multitasking, te nema OSX, te nema usb etc. 
Sto se tu ima ne kuzit?

 

Da vam još jedno objasnim ... onima kojima nije jasno ... iPad je iPod touch, samo velikog ekrana. Dakle kompjuter za zabavu, učenje i slobodno vrijeme. Idealan za one kojima pravi komp ne treba jer ne rade "pravi" posao na njemu, idealan kao računalo za zabavu i odmor od posla, idealan prijenosnik i multimedijalna stvarčica. Uz to idealna stvar kako je netko napisao za tate, mame, bake i djecu.
Dakle prirodnije ti je jednom rukom balansirati iCrapom da ne padne, drugom rukom pokusavat izvodit geste, da ne kazem tipkat (mozes pricat koliko hoces, tipkovnica je po meni najergonomicniji input device za sada u svojoj kategoriji, dakle nikakve screen tipkovnice i slicno nisu ni blizu jednostavnosti i ergonomiji kakve prava seljacka tastatura ima).

 

Apple je napravio izvrsnu stvar i jedinu valjda logičnu stvar u ovom trenutku. Bilo što egzotičnije ne bi bilo dobro prihvaćeno. Ovo će sad tek pokrenuti lavinu sličnih uređaja i tablet će napokon posati mainstream što nikome već deset godina nije pošlo za rukom, apple bi bio blesav da ne iskoristi sve što je postigao sa iPhoneom i app storeom.
Da, prica se godinama o proboju tableta na trziste, to se jos nije dogodilo jer je su neprakticni za koristenje, preskupi za svoje mogucnosti.

 

99% ljudi kupi laptop koji onda koristi za mail, surfanje, muziku, filmove i igrice ... e pa ovo je bolje i prirodnije od toga i steve je u tome potpuno u pravu.
Da... aj natipkaj mail na ovom svoj cudu... instaliraj nekakvu igru pa baci na COD ili slicno

 

Ovo je prvi pravi OS za multitouch i sve aplikacije na njemu su dizajnirane za prste, pogledajte video i probajte uređaj prije nego kenjate i uspređujete ovo sa archosom koji nema nikakve veze sa ovim. Archos je izbacio tablet na androidu za koji je rečeno da je bolno neupotrebljiv zbog neprilagođenog sw, ista stvar sa MS i ostalima koji guraju desktop OS na touchscreen. Smješno je i žalosno da većina i dalje ne pravi i ne vidi razliku. Kad za godinu dana napokon izađe win mobile i kad marketplace zaživi MS će mapraviti istu stvar, a u sljedećim mjesecima očekujte navalu android based stvarčica na istom principu pa koga veseli ...
Dakle ti si ga probao, govoris iz prve ruke o divoti rukovanja na iCrapu.

 

Inače, svi ovo nedostatci se daju već sad ispraviti, a neki će sasvim sigurno biti ispravljeni sa OS4. ( flash dolazi ( iz usta Adobea ) ili safari podržava HTML5, multitasking imaš na jailbrejku ili će ga donjeti revizija OSa, a ne bih se čudio da do prodaje bude uveden, usb imaš sa adapterom etc ... 
Kakve veze ima HTML5 sa icim? To nije standard, kao sto sam vec jednom napisao, nece ni tako brzo... Multitasking na jailbrakeu :) Eh! USB sa adapterom. Sve nekakvi workaroundi...

 

zahtjevi za win mobile 7 upravo pokazuju da MS planira brdo ovakvih stvarčica baziranih na win mobileu.
Sto se tice M$, malo pretjeruju sa zahtjevima... nece dobro proci budu li to tako progurali...

 

 

 

I'm going woo woo
16 godina
offline
iPad - dan poslije
Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: iPad - dan poslije

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..

15 godina
protjeran
offline
iPad - dan poslije

Sve će to sjesti na mjesto kada izađe paket za "jailbreak". Cijena od 4000 za 16 GB je previsoka ali što možemo. Meni je to idealan uređaj kao zamjena za laptop jer ima sve opcije koje trebam pa i više. 

 

Osobno volim WIndowse, ali ipak mi ovo sučelje bolje odgovara. 

Svašta ste nabrojali kao nedostatke:

-GPS - glupost i ne treba mi

-kamera- slažem se da je trebala jedna sa prednje strane 

-procesor - točno onoliko koliko mi treba da sve radi glatko 

-prepoznavanje rukopisa - postoje programi koji to podržavaju - samo trebate nabaviti posebne olovke

-tipke tastature su odlične jer su takve i na iPhone - meni savršeno i bolje od mehaničkih usto ispravlja greške jer ima RH riječnik

-16 GB je stvarno premalo da sve imate na njemu (2 izbora: uzmite od 32 gb ili jednostavno nemojte na njemu držati sve filmove i glazbu (ionako ne slušate sve istovremeno)

-baterija - obično napišu ispravno vrijeme trajanja baterije pa im vjerujem 

-kompas je po meni pun pogodak jer će moći raditi interaktivne igre 

 

Ma ne znam za Vas ali meni je ovo odličan uređaj i sigurno ću potrošiti u travnju koji tisuću.

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije

3G verzija ima GPS.

http://www.metacafe.com/watch/1972097/how_to_behave_on_a_forum/
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije

polako gospodo, vrijeme će dati svoj sud o sudbini ovog proizvoda...

 

za godinu dvije će se čitati o ovom proizvodu pod temom najveći hitovi i najveći promašaji, 

a gdje će biti svrstano teško je reći...

 

sigurno je da dizajn prodaje proizvode danas, i tu iPad slijedi utaban put

 

ja ne mogu reći svoju mišljenje jer ga još nisam probao, a da imam potrebu za takvim uređajem - nemam,

a kroz koju godinu možda ću i imati (jedino ako se prestanem igrati)

 

jedino što me zanima trenutno je ako ga opi*dim šakom po sredini hoću ga probiti na drugu stranu...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije

Svim Apple-ljubcima i onima koji se tako osjećaju toplo preporučujem da pogledaju

20x7 Simpsona. Dobit će odgovore na mnoga pitanja Smijeh.

 

 

 

 

 

Molio bih sve Apple fanove sa kardiovaskularnim problemima da se suzdrže od trošenja prometa na gore

preporučeni video sadržaj kako bi izbjegli ozbiljne zdravstvene probleme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije

Uuuuu hebote,upravo sam vidio ovaj Archos 9 na netu i preeeeestravaIzlanuo se

Zna neko ak ga ima u RH ili kada će doći?

A što se tiče iPada....Hm...Bio mi je zakon,čak sam ga htio nabavit kad doće ali.....Čim sam čuo da nema Flasha.....Sve pada u vodu...ŠtetaMršti se

Punk's not dead!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
klimama kaže...

iPad postao predmet sprdnje

 

Novi Appleov 'gadget' iPad, koji je u srijedu ponosno predstavio karizmatični čelnik tvrtke Steve Jobs, zbog nespretno je odabranog naziva "pad" koji znači tampon, uložak, odmah izazvao poplavu duhovitih reakcija na internetu.
"Ruganja ide u stilu: Da, iPad je mali, lagan i tanak. Ali možete li plivati s time?", piše Los Angeles Times u tehničkom blogu.
...
"Obzirom da je 'iTampon' brzo isplivao kao vodeća tema na Twitteru, posve je vjerojatno da su se mnoge žene prestrašeno pitale 'Radi li ijedna žena u Appleu?', napisala je Annie Colbert na blogu "Holy Kaw".

 

AHAHAHHAHAHAHAAHAH!

Previjam se od tvojih slika! xD

Svaka cast!

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije

Čudi me da nitko nije spomenuo one tablete iz Star Treka... Namigiva

Ako krene zdravo kapitalističko tržišno natjecanje, mogli bi mi relativno brzo nabadati po spravicama kakve imaju Picard i ekipa.

 

Naprava izgleda lijepo, šteta što nema podršku za Flash, a o svemu ostalome pojma nemam, valja tu napravu provući kroz ruke i vidjeti vrijedi li. Također, nisam primjetio da je Stevo išta govorio o tome da iPad može služiti kao digitalna-portabl teka za pisanje... That would be cool!

KSCHI
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije

Malo sam gledao jucer to predstavljanje i mogucnosti... dal' mi netko moze potvrditi da ajped ima samo N WLAN?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: iPad - dan poslije
infinityzg kaže...

Malo sam gledao jucer to predstavljanje i mogucnosti... dal' mi netko moze potvrditi da ajped ima samo N WLAN?!

http://www.apple.com/ipad/specs/

A.
16 godina
offline
iPad - dan poslije

Hm, nisam se mislio mješat jer je ovo praktički borba 2 tabora, al već mi je pun k, pa evo da i ja koju kažem.

 

@artfull

 

Kažeš, uređaj za masu, bake, djedove, mame, tate, you get the point... Super, okej, uređaj je polufunkcionalan i sad kažeš kak se to da ispraviti sve u budućnosti itd. Multitasking imamo sa jailbreakom? Weeee, izvrsno. Dođi fino bakici, djedu, mami, tati, koji fala bogu (bar većina njih) znaju čak(!) upaliti kompjuter, pa ti njima objasni šta je jailbreak i kak se radi... Ma fantastično, veoma ekonomično i jednostavno. Sam sebi skačeš u usta. USB s adapterom? LOL, još i za to da im dam cca 100-200 kn? Hmm, nema kamerice, koja bi IMHO TREBALA tu biti radi videopoziva. Ma nema problema, doći će sa sljedećom verzijom uređaja, pa ako hoćeš radit videopozive, kupi novi iTampon, weeee. Daj još para, nema problema.

 

Btw, koristio sam iMac, nije me impresioniral, ok stvarčica, al niš posebno. Imal sam iPhone, nakon tri dana sam ga prodal i hvala Bogu šta sam ga se rješio.

Ovaj tvoj app store na koji se tolko pozivaš, hm, kak da ti kažem, od tih 100 000+ aplikacija, 95% njih je beskorisno smeće. Vau, mogu igrat tenis, mašući svojim ajfonom po zraku, kako dobra aplikacija... A da ne govorim da za WolframAlphu traže 50$, mislim, helou, ko je tu lud?? 50 baksa?? WTF?!

 

@klimama

 

Predobre slike, pogotovo prva i druga, odvalio sam se od smjeha...

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2010 19:15 (1domagoj1).
 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: iPad - dan poslije
1domagoj1 kaže...

Hm, nisam se mislio mješat jer je ovo praktički borba 2 tabora, al već mi je pun k, pa evo da i ja koju kažem.

 

@artfull

 

Kažeš, uređaj za masu, bake, djedove, mame, tate, you get the point... Super, okej, uređaj je polufunkcionalan i sad kažeš kak se to da ispraviti sve u budućnosti itd. Multitasking imamo sa jailbreakom? Weeee, izvrsno. Dođi fino bakici, djedu, mami, tati, koji fala bogu (bar većina njih) znaju čak(!) upaliti kompjuter, pa ti njima objasni šta je jailbreak i kak se radi... Ma fantastično, veoma ekonomično i jednostavno. Sam sebi skačeš u usta. USB s adapterom? LOL, još i za to da im dam cca 100-200 kn? Hmm, nema kamerice, koja bi IMHO TREBALA tu biti radi videopoziva. Ma nema problema, doći će sa sljedećom verzijom uređaja, pa ako hoćeš radit videopozive, kupi nov iTampon

to što nema multitasking je za kompjuterski manje pismene zapravo bonus. Neće im se dogoditi da se sprava usporava, troši više baterije etc ... ako meni treba multitasking znam da ću ga moći aktivirati. Kuiš, na to sam mislio.

A.
15 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
klimama kaže...

 

 

Poslati cu ti racun za kemijsko ciscenje i za kantu Jupola koja ce mi trebati kako bi maknuo kavu sa zida.

 

Pa covjece, ne smijes takve slike stavljati bez upozorenja. Ugusio sam se skoro od smijeha!!!!!!!!

 

16 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
artfull kaže...
1domagoj1 kaže...

Hm, nisam se mislio mješat jer je ovo praktički borba 2 tabora, al već mi je pun k, pa evo da i ja koju kažem.

...

to što nema multitasking je za kompjuterski manje pismene zapravo bonus. Neće im se dogoditi da se sprava usporava, troši više baterije etc ... ako meni treba multitasking znam da ću ga moći aktivirati. Kuiš, na to sam mislio.

Okej, može bit, al kad prvi put taj "manje kompjuterski pismeni" poželi nešto više, grdo će se iznenaditi, a i razočarati. Sprava bi trebala podnijeti multitasking bez problema i bez usporavanja, kao krajnjeg korisnika me ne zanima kak će to izvest, al oni to moraju izvest. Ne dajem pare za uređaj koji će mi raditi super brzo, al pazi kak, ograničavanjem, umjesto boljom dorađenošču...

 

EDIT: Mislim da ova klimamina treća slika >>najbolje<< objašnjava situaciju (i to bi bio pun pogodak):

 

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2010 19:16 (1domagoj1).
16 godina
neaktivan
offline
RE: iPad - dan poslije
1domagoj1 kaže...
artfull kaže...
1domagoj1 kaže...

Hm, nisam se mislio mješat jer je ovo praktički borba 2 tabora, al već mi je pun k, pa evo da i ja koju kažem.

...

to što nema multitasking je za kompjuterski manje pismene zapravo bonus. Neće im se dogoditi da se sprava usporava, troši više baterije etc ... ako meni treba multitasking znam da ću ga moći aktivirati. Kuiš, na to sam mislio.

Okej, može bit, al kad prvi put taj "manje kompjuterski pismeni" poželi nešto više, grdo će se iznenaditi, a i razočarati. Sprava bi trebala podnijeti multitasking bez problema i bez usporavanja, kao krajnjeg korisnika me ne zanima kak će to izvest, al oni to moraju izvest. Ne dajem pare za uređaj koji će mi raditi super brzo, al pazi kak, ograničavanjem, umjesto boljom dorađenošču...

 

EDIT: Mislim da ova klimamina treća slika <<najbolje>> objašnjava situaciju (i to bi bio pun pogodak):

 

Ja ću sigurno pričekati OS4 koji bi mogao izaći i prije nego uređaj bude dostupan u hrvatskoj, a koji bi mogao donjeti dosta novina, bar se nadam. Uglavnom slično kao i sa iPhoneom ... 2G je bio nov koncept i cool al nije mi padalo na pamet ga kupiti sve do 3Gs ... ovo ću sigurno probati, jer sam super zadovoljan sa iPhoneom i ovako nešto mi je jako korisno ili zabavno, al vjerujem da ću kupiti tek v2 ili 3, a do tada sam sasvim siguran da će biti toliko dodataka i softverski i hardverski da će sve skupa biti potpuno druga priča.

A.
16 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
artfull kaže...
1domagoj1 kaže...
artfull kaže...
1domagoj1 kaže...

 

 

...

Ja ću sigurno pričekati OS4 koji bi mogao izaći i prije nego uređaj bude dostupan u hrvatskoj, a koji bi mogao donjeti dosta novina, bar se nadam. Uglavnom slično kao i sa iPhoneom ... 2G je bio nov koncept i cool al nije mi padalo na pamet ga kupiti sve do 3Gs ... ovo ću sigurno probati, jer sam super zadovoljan sa iPhoneom i ovako nešto mi je jako korisno ili zabavno, al vjerujem da ću kupiti tek v2 ili 3, a do tada sam sasvim siguran da će biti toliko dodataka i softverski i hardverski da će sve skupa biti potpuno druga priča.

E tako je, s ovim se slažem, istina je, ALI u tome i je poanta cijele priče! TEK v2 ili v3. Ti možda budeš kupio uređaj tada, ali ima ljudi koji će ga nabaviti odmah, a kasnije kad izađe puno bolja stvarčica za iste novce, a to se sve moglo staviti i u v1, osjećat će se prevarenim (bar bi se trebali, jer to i jesu). Mislim, šta spriječava Apple da odmah sve to stavi u v1?? A, pa novac, tako je, treba što više izmust para od krajnjih korisnika, koji ako nasjednu na tako nešto su stvarno glupi onda...

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
15 godina
neaktivan
offline
RE: iPad - dan poslije
artfull kaže...

Ja ću sigurno pričekati OS4 koji bi mogao izaći i prije nego uređaj bude dostupan u hrvatskoj, a koji bi mogao donjeti dosta novina, bar se nadam. Uglavnom slično kao i sa iPhoneom ... 2G je bio nov koncept i cool al nije mi padalo na pamet ga kupiti sve do 3Gs ... ovo ću sigurno probati, jer sam super zadovoljan sa iPhoneom i ovako nešto mi je jako korisno ili zabavno, al vjerujem da ću kupiti tek v2 ili 3, a do tada sam sasvim siguran da će biti toliko dodataka i softverski i hardverski da će sve skupa biti potpuno druga priča.

Pa covjece o tome mi i pilimo citavo vrijeme. Da ovo jos nije zrelo za trziste i da je pomalo razocaravajuce. Koncept i neki buduci razvoj uredjaja ima svijetlu buducnost. Samo je steta sto Apple nije odmah ubacio sve to nakon ogromnog iskustva s iPhoneom.

16 godina
neaktivan
offline
RE: iPad - dan poslije
1domagoj1 kaže...
artfull kaže...
1domagoj1 kaže...
artfull kaže...
1domagoj1 kaže...

 

 

...

Ja ću sigurno pričekati OS4 koji bi mogao izaći i prije nego uređaj bude dostupan u hrvatskoj, a koji bi mogao donjeti dosta novina, bar se nadam. Uglavnom slično kao i sa iPhoneom ... 2G je bio nov koncept i cool al nije mi padalo na pamet ga kupiti sve do 3Gs ... ovo ću sigurno probati, jer sam super zadovoljan sa iPhoneom i ovako nešto mi je jako korisno ili zabavno, al vjerujem da ću kupiti tek v2 ili 3, a do tada sam sasvim siguran da će biti toliko dodataka i softverski i hardverski da će sve skupa biti potpuno druga priča.

E tako je, s ovim se slažem, istina je, ALI u tome i je poanta cijele priče! TEK v2 ili v3. Ti možda budeš kupio uređaj tada, ali ima ljudi koji će ga nabaviti odmah, a kasnije kad izađe puno bolja stvarčica za iste novce, a to se sve moglo staviti i u v1, osjećat će se prevarenim (bar bi se trebali, jer to i jesu). Mislim, šta spriječava Apple da odmah sve to stavi u v1?? A, pa novac, tako je, treba što više izmust para od krajnjih korisnika, koji ako nasjednu na tako nešto su stvarno glupi onda...

Naravno, ide se na zicer, ne bih se čudio da je odluka da se kamera izostavi pala jer je to povećalo cijenu za recimo 3 dolara po jedinici. Veliki novci su u igri, apple nije privatna kompanija. Međutim to ne mora nužno značiti to što kažeš, čisto sumnjam da će se moja majka ili većina korisnika koji se odluče da im to treba i svidi im se osjećati prevarenima. To su early adopters ( ne mogu se sjetiti odgovarajućeg prijevoda na hrv ) ili ionako ne pre izbirljivi korisnici kojima će stvar vjerujem odlično služiti i biti će zapravo zahvalni da je netko to napravio za njih.

 

Mene nervira to što dosta ljudi ne vidi prednosti i novine koje ovo donosi, a što će u konačnici rezultirati pravim napredkom. Pravi i prvi OS za prste, prave aplikacije za prste. Okretanje pravim sadržajima. 

A.
15 godina
protjeran
offline
RE: iPad - dan poslije
al sta su novo uveli tim ipadom? koja je velika i revolucionarna razlika izmedu toga i iphonea osim velicine i nesto brzeg procesora? do sad ste se zaklinjali da ce to biti neka revolucija a dobili ste samo rastegnuti iphone i nista vise, ali apsolutno nista...
http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
offline
iPad - dan poslije

Ne zelim uopce komentirat iPad, jer nema smisla raspravljat ni sa obozavateljima ni s mrziteljima. Razlog zasto ovdje pisem je da bih postavio pitanje:

Jel mi moze netko preporuciti neki tablet koji ima multitouch display, da ima barem 60-ak GB memorije i da ga pokrecu windowsi?

Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
iPad - dan poslije

malo proguglaj archos 9. To je otrprilike što tražišNamigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
Stoja kaže...

malo proguglaj archos 9. To je otrprilike što tražišNamigiva

Kolko sam vidio on nema multitouch...

Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
offline
iPad - dan poslije

 Zato sam i reako "otprilike"Belji se Čuj to je vjerojatno razlog jer neznam koliko je sedmica predviđena za multitouch,al zato ima dosta drugih stvari,sam procijeni što ti je potrebnije.

Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice