Izbacite DVD i ubacite SSD!

poruka: 60
|
čitano: 24.317
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Izbacite DVD i ubacite SSD!".
14 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
mar123 kaže...

nema razlicitih debljina diskova. svi su 2.5"

 

evo sto mene zanima, uzeo sam svoj lap i odserafio sad jedan seraf i izvuko opticki van no opticki nije spojen sata prikljuckom nego necim sto jos nisam vidio, sto je to?

2.5'' nije debljina!

postoje različite (2) debljine diskova za laptope

 

koji laptop?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!

istina, to sam i ja pročitao na toshibinom forumu... i mene je to zanimalo.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
12 godina
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

Prakticna stvar...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
mar123 kaže...

nema razlicitih debljina diskova. svi su 2.5"

 

evo sto mene zanima, uzeo sam svoj lap i odserafio sad jedan seraf i izvuko opticki van no opticki nije spojen sata prikljuckom nego necim sto jos nisam vidio, sto je to?

pa vjerovatno imaš PATA priključak http://www.newmodeus.com/pics/OBHD/OBHD-SATA-Compare.jpg

16 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
mar123 kaže...
Sint1 kaže...

2 minute na stolnim racunalima,a na laptopima ko zna, brzo i lako nece sigurno ici, a treba imati na umu i razne opasnosti od trajnih ostecenja.

o cem ti pricas? pa na normalnim laptopima, ne ultrabookovima i ovim ultra tankim(takvi mislim da ni nemaju opticki) se disk nalazi iza poklopca kojeg drzi najvise 4 serafa, par min posla.

O cemu ja pricam? Pa dragi moj meni za pocetak na laptopu Aceru treba odvidati ni vise ni manje nego 16 vida da bi dosa do dvd-a i to je tek pocetak onda idu plasticni zubci koje ne mozes odvidati nego se otvaraju samo silom, a unutra opet ima barem 5-6 vida i nemoj zaboraviti da ih moram sve nazad zavidati. Ne znam koliko ti vida mozes odvidati, ali ja ove svoje ne mogu odvidati vise od 1-2 u minuti a valjda mogu 1 u minuti i zavidati. Tako da bi meni ugrubo samo za vide trebalo cca pola sata, a tu je jos i zamjena dvd-a, hard diska i ssd-a i nemojmo zaboraviti i plasticne zubce koje moram silom vracati na mjesto. Mislis da je tako samo meni.

Mom prijatelju koji je ovo i napravia sa ladicom ssd-om na Dellovom laptopu ravno 6 vida do dvd-a, 12 do hard diska i 4 za zavidavanje ssd-a plus naravno plasticni zubci. O kojim ti to onda normalnim laptopima govoris? To su neki posebno prilagodeni za stavljanje ladica i ssd-a u njih... {#}{#}

15 godina
online
Izbacite DVD i ubacite SSD!

ajde ne pravi se glupav, to sto ti opisujes je u 10% laptopa, pa cak i netbook koji imam od hp-a ima gumbice koji se povuce i poklopac samo ispadne i promjeni se to, nema serafa. servisiram frendovima racunala, posto je sad neki trend da svi imaju laptope svi mi ih nose, svaki je imo tako kako sam ti reko, najcesce im odlaze diskovi i to im moram mjenjat, pa zato znam kako se vade.

 

dobro, zakljucio sam da imam pata prikljucak na optickom, sto sad? jel se moze nesto sredit, koje su mogucnosti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

10% laptopa zanimljivo. Znaci da Dell od 10.500kn i Acer od 6500kn spadaju u tih 10% koji imaju toliko puno vida. Cudo jedno kako smo i ja i moj prijatelj uboli laptope koji upadaju u tih tvojih 10%.

 
0 1 hvala 0
15 godina
online
Izbacite DVD i ubacite SSD!

cek sto ti se sad svadas samnom? pa ja ti kazem kako je, vidio sam hrpu laptopa i nijedan nije tako imo a znam da postoje koji imaju tako, to je mali postotak, govoris sad ko da sam reko da ti je laptop smece zbog tog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

Ne svadam se ja samo ti kazem da sam i ja vidia puno laptopa i da zamjenu hard disk->ssd->ladica za ssd na ni jednom nije bilo moguce ni lako ni brzo zamijeniti u usporedbi sa stolnim racunalom. Ja na svome recimo hard disk zamjenim za 2 minute, ali zamjeniti dvd pa to je operacija od minimum 45 minuta imam jos primjera koliko oces. Kod koga god dodem i vidim laptop uvijek ga okrenem i pogledam mu raspored vida i uvijek ostanem sokiran koliko proizvodaci u zadnjih 3 godine kompliciraju sa rasporedom vida. Ja ne pamtim kad sam zadnji put vidia laptop kojem se lako moze ocistiti ispuh za zrak i ventilator od procesora, a kamo li da se lako moze izvesti zamjena hdd->ssd-> ladica za ssd.

 
0 2 hvala 0
15 godina
online
Izbacite DVD i ubacite SSD!
Evo ja sad uzeo svoj lap da vidim kako se vadi dvd i vidim neki seraf tamo blizu, odserafim to, i samo izvucem dvd van. Da ne govorim da mi za mjenjanje grafe(mxm imam) trebam 10 serafa odserafit i to traje oko 10 min.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
mar123 kaže...

dobro, zakljucio sam da imam pata prikljucak na optickom, sto sad? jel se moze nesto sredit, koje su mogucnosti?

Za sve postoji riješenje na ebay-u :) Ako imaš PATA optički na laptopu a želiš staviti 2.5" ssd koji je sata onda znači da trebaš takav caddy SATA to PATA http://www.ebay.com/itm/Universal-IDE-PATA-TO-SATA-2nd-HDD-Caddy-for-9-5mm-CD-DVD-ROM-Optical-Bay-/160811857484?pt=US_Drive_Bay_Caddies&hash=item257122364c

ili ovo:

http://www.ebay.com/itm/New-Universal-12-7mm-PATA-IDE-2nd-SATA-HDD-Hard-Drive-Disk-Caddy-Module-/350629966371?_trksid=p2047675.m2109&_trkparms=aid%3D555003%26algo%3DPW.CAT%26ao%3D1%26asc%3D154%26meid%3D3970505134358315740%26pid%3D100010%26prg%3D1091%26rk%3D2%26sd%3D160811857484%26

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2012 20:12 (dastefan).
16 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
mar123 kaže...
Evo ja sad uzeo svoj lap da vidim kako se vadi dvd i vidim neki seraf tamo blizu, odserafim to, i samo izvucem dvd van. Da ne govorim da mi za mjenjanje grafe(mxm imam) trebam 10 serafa odserafit i to traje oko 10 min.

Vjerujem ti, bez daljnjega. Ajde mi molim te reci koji je to laptop, da i ja onda naucim nesto novo, ali ozbiljno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
mar123 kaže...

pa to ti i pise u vijesti, to ovisi dali je tanki laptop ili normalni.

Hmmm, ne piše tako, pročitaj ponovno moj post pa onda vijest, a onda i specifikacije na stranici proizvođača.

Igor
15 godina
online
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
Sint1 kaže...
mar123 kaže...
Evo ja sad uzeo svoj lap da vidim kako se vadi dvd i vidim neki seraf tamo blizu, odserafim to, i samo izvucem dvd van. Da ne govorim da mi za mjenjanje grafe(mxm imam) trebam 10 serafa odserafit i to traje oko 10 min.

Vjerujem ti, bez daljnjega. Ajde mi molim te reci koji je to laptop, da i ja onda naucim nesto novo, ali ozbiljno.

imam aopen 1559. lap je star, negdje 2006 godina, no tad je bio vrlo skup. ovako ide nadogradnja: pod jednim poklopcem su ram i graficka, da promjenis ram treba odserafit 4 serafa i samo izvuces ram i metnes novi, da promjenis grafu isto se odserafe ta 4 i onda jos 2 sa hladnjaka i izvuces graficku van. disk je pod drugim poklopcem, skines 1 seraf, i poklopac dignes, povuces disk van, te ga skines sa onog njegovog postolja, te stavis novi, tu je u igri sveukupno 5 serafa. bateriju drzi 1 seraf. opticki pogon drzi 1 seraf. stvarno se moze puno nadogradivat, trenurno su mu specifikacije dosta slabe ali evo bas sad kad sam vidio da su ova kucista za diskove umjesto optickog ovako jeftina, stavit su ssd unutra, dogradit jos malo rama i letit ce.

14 godina
neaktivan
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

SSD mi je već ubačen umesto HDD-a, dok bih DVD izbacio i ostavio prazninu sa što laganijim ležištem koje možda nekada bude poslužilo. Pitanje je, koliko je lakše ovo ležište od optičkog pogona?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

Mene samo zanima zašto se ovo ignoriralo toliko vremena. Bug srami se..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
mar123 kaže...

imam aopen 1559. lap je star, negdje 2006 godina

Hvala na postenom i iskrenom odgovoru, ali ja sam tocno zna da imas laptop koji je star minimalno 4 godine. U tim starijim generacijama, znaci stariji od 3 godine, laptopi su se lakse rastavljali i tu znam poprilican broj primjera laptopa starijih od 3 godine, ali glavno pitanje je tko bi zdrave pameti isa u npr. 4 godine star laptop stavljati ssd?

 

Opet cu ponoviti da po mom iskustvu, ako imas laptop star do 3 godine, neces lako ni brzo ni jednostavno zamijeniti komplentnu kombinaciju hdd->ssd->ladica za ssd bez obzira na cijenu i na marku laptopa,a boga mi ga neces lako ni ocistiti, a ssd ionako ima smisla stavljati samo u laptope do 3 godine starosti.

15 godina
online
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
Sint1 kaže...
mar123 kaže...

imam aopen 1559. lap je star, negdje 2006 godina

Hvala na postenom i iskrenom odgovoru, ali ja sam tocno zna da imas laptop koji je star minimalno 4 godine. U tim starijim generacijama, znaci stariji od 3 godine, laptopi su se lakse rastavljali i tu znam poprilican broj primjera laptopa starijih od 3 godine, ali glavno pitanje je tko bi zdrave pameti isa u npr. 4 godine star laptop stavljati ssd?

 

Opet cu ponoviti da po mom iskustvu, ako imas laptop star do 3 godine, neces lako ni brzo ni jednostavno zamijeniti komplentnu kombinaciju hdd->ssd->ladica za ssd bez obzira na cijenu i na marku laptopa,a boga mi ga neces lako ni ocistiti, a ssd ionako ima smisla stavljati samo u laptope do 3 godine starosti.

imam doma par ssd-ova viska koji stoje u kutiji neotpakirani pa zasto onda da ne?

 

o ciscenju nebi prico jer je to problem i dugo traje na svakom laptopu, bez obzira na starost. ali npr imam hp mini, star 2 godine, ima na straznjoj strani gumb, kliknes, poklopac otpadne i mjenjas ram i disk. imam i mali acer, star godinu dana, cak i manje, i on ima gumb koji se skida cijela zadnja povrsina, i tako mjenjas isto sve. kazem znam da ima laptopa kojima trebas sve skidat ali ja sam puno vise ovakvih vidio.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
XXX-Man kaže...
mar123 kaže...

nema razlicitih debljina diskova. svi su 2.5"

 

evo sto mene zanima, uzeo sam svoj lap i odserafio sad jedan seraf i izvuko opticki van no opticki nije spojen sata prikljuckom nego necim sto jos nisam vidio, sto je to?

2.5'' nije debljina!

postoje različite (2) debljine diskova za laptope

 

koji laptop?

evo ja bi stavio OCZ Vertex 4 128GB u laptop ASUS N55SF-S1443V, koju ladicu uzeti?

I jel bolje staviti SSD na mjesto HDD, a HDD u ladicu ili može i SSD u ladicu?

Igor
14 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
ikanizaj kaže...

evo ja bi stavio OCZ Vertex 4 128GB u laptop ASUS N55SF-S1443V, koju ladicu uzeti?

I jel bolje staviti SSD na mjesto HDD, a HDD u ladicu ili može i SSD u ladicu?

izvadi optiku i izmjeri debljinu, mislim da na tom nije problem...

bolje hdd u ladicu

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
Sint1 kaže...
mar123 kaže...

imam aopen 1559. lap je star, negdje 2006 godina

Hvala na postenom i iskrenom odgovoru, ali ja sam tocno zna da imas laptop koji je star minimalno 4 godine. U tim starijim generacijama, znaci stariji od 3 godine, laptopi su se lakse rastavljali i tu znam poprilican broj primjera laptopa starijih od 3 godine, ali glavno pitanje je tko bi zdrave pameti isa u npr. 4 godine star laptop stavljati ssd?

 

Opet cu ponoviti da po mom iskustvu, ako imas laptop star do 3 godine, neces lako ni brzo ni jednostavno zamijeniti komplentnu kombinaciju hdd->ssd->ladica za ssd bez obzira na cijenu i na marku laptopa,a boga mi ga neces lako ni ocistiti, a ssd ionako ima smisla stavljati samo u laptope do 3 godine starosti.

Imam toshibu satelite A100 iz 2007, core2duo i nvidia 7600. Zavrtim ponekad wow pandariju na njemu bez problema. Sedmica radi fenomenalno.

Sad mi reci zašto nebi stavio ssd na njega? Sve zavisi iz koje klase je lapy jer ja svoju skoro 6 godina staru Toshibu nebi mjenjao ni za najnoviji lap klase 2.5k kuna. 

14 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
evo ja bi stavio OCZ Vertex 4 128GB u laptop ASUS N55SF-S1443V, koju ladicu uzeti?

I jel bolje staviti SSD na mjesto HDD, a HDD u ladicu ili može i SSD u ladicu?

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=N55SF+2nd+hdd&_sacat=0&_from=R40

15 godina
online
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
limitedition kaže...
Sint1 kaže...
mar123 kaže...

imam aopen 1559. lap je star, negdje 2006 godina

Hvala na postenom i iskrenom odgovoru, ali ja sam tocno zna da imas laptop koji je star minimalno 4 godine. U tim starijim generacijama, znaci stariji od 3 godine, laptopi su se lakse rastavljali i tu znam poprilican broj primjera laptopa starijih od 3 godine, ali glavno pitanje je tko bi zdrave pameti isa u npr. 4 godine star laptop stavljati ssd?

 

Opet cu ponoviti da po mom iskustvu, ako imas laptop star do 3 godine, neces lako ni brzo ni jednostavno zamijeniti komplentnu kombinaciju hdd->ssd->ladica za ssd bez obzira na cijenu i na marku laptopa,a boga mi ga neces lako ni ocistiti, a ssd ionako ima smisla stavljati samo u laptope do 3 godine starosti.

Imam toshibu satelite A100 iz 2007, core2duo i nvidia 7600. Zavrtim ponekad wow pandariju na njemu bez problema. Sedmica radi fenomenalno.

Sad mi reci zašto nebi stavio ssd na njega? Sve zavisi iz koje klase je lapy jer ja svoju skoro 6 godina staru Toshibu nebi mjenjao ni za najnoviji lap klase 2.5k kuna. 

ja njega uopce nisam shvatio kakve veze ima starost laptopa sa stavljanjem ssda unutra.

16 godina
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
kuleee kaže...

AHAHHA znao sam da ću bit čobančina! {#}

Ha ha ha, ma šalio sam se kume.

Nema glupih pitanja samo glupih odgovora.

Hot Rodney
16 godina
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

Koliko se dobije sa SSD-om ako matična podržava ATA-100, mislim zar igra ulogu ako je SSD 200, 300 ili 500MB/s

Hot Rodney
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

da, što se tiče brzine ne dobije se puno i svejedno je da li je ssd brzine 200, 300 ili 500mb/s jer ata-100 teoretski podržava maksimalnu brzinu od 100mb/s pa će i onaj najsporiji ssd raditi još sporije nego što može, al eto.. opet brže nego večina ata-100 diskova koji nisu nikada došli niti do pola te brzine (čast izuzecima). Plus je u tom slučaju manja potrošnja baterije i veća sigurnost podataka.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 21:06 (dastefan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
limitedition kaže...

 Sve zavisi iz koje klase je lapy jer ja svoju skoro 6 godina staru Toshibu nebi mjenjao ni za najnoviji lap klase 2.5k kuna. 

Tko je lud mijenjati 6 godina starog VW Touarega za novog Matiza , pitam se ?

Das Herz hat seine Grunde, die der Verstand nicht kennt !
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 21:12 (Budokai).
15 godina
online
Izbacite DVD i ubacite SSD!

hm nemozes tu usporedbu napravit s autima jer mozes rec ko bi mjenjo 30 godina starog ferraria za novog tuarega?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Izbacite DVD i ubacite SSD!
mar123 kaže...

hm nemozes tu usporedbu napravit s autima jer mozes rec ko bi mjenjo 30 godina starog ferraria za novog tuarega?

JA. {#}

Ferrariji tog godišta su ili sprešani na otpadu ili postoji nekoliko kolekcionarskih primjeraka koji se voze samo na mitinzima.

 

Čovjek je spomenuo/usporedio novi Lap do 2,5 kn a tu nemaš baš nekakvu ponudu.

Njegov laptop s 7600 karticom je na tim malim rezolucijama još uvijek odlična makina.

Das Herz hat seine Grunde, die der Verstand nicht kennt !
13 godina
neaktivan
offline
Izbacite DVD i ubacite SSD!

Jeli tko zna dali se ovakve ladice mogu kod nas nabavit u trgovinama?

 

 

 

edit: tek sad vidio da imaju ovo i u linksu

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2013 15:47 (mudantos).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice