Kad Linux dođe glave...

poruka: 115
|
čitano: 17.916
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kad Linux dođe glave...".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Prodan Novell za 2,2 milijarde dolara
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
Smooth Operator kaže...

Ne kužim ovo boldano... Zar MS Office nije to isto... možda i više?!

  A jesi ti vidio da ga u toj rečenici uspoređujem s MS-om???

 

Ne... niti je trebalo... to je bila obična izjavna rečenica...

 

Znaš kako je... kako ove koje koriste MS Office nebriga za OO, tako i mene nebriga za MS...

jedino kad moram nekima slati dokumente u privitcima, onda lijepo save as stavim i gotovo... Iako izbjegavam to... više sve volim imati na papirima...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
protjeran
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
KrEsHo1 kaže...
Deus ex machina kaže...
KrEsHo1 kaže...

Mene zapravo zanima koje sve zemlje priznaju softwareske patente? Koliko ja znam EU ne priznaje, pa mi nije jasno što se može desit nekoj firmi baziranoj u Europi, sve da je MS i tuži recimo u SAD za povredu istih?

Think pirate bay...

Pirate Bay je nadrapao zbog piratstva - neovlaštene razmjene datoteka, ne zbog Softwareskih patenata, a i nadrapao je na sudu u Švedskoj ne SAD.

Nisam skroz u toku, ali kako je nadrapao kad radi?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
kvark kaže...

Nisam skroz u toku, ali kako je nadrapao kad radi?

  Rade van granica švedske ako se ne varam, te je uloženo par priziva na više sudove jer suđenje nije bilo po švedskom zakonu, gdje je još uvijek nije kažnjivo pokazivati na piratske sadržaje za osobnu uporabu...

 

Ima još 580 stvari... glavno da radi...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
protjeran
offline
Kad Linux dođe glave...

evo ja se moram pohvaliti da sam sinoc uspio vec trecu osobu u zadnja dva mjeseca preobratiti na linux :P

i ne nisam neki linux frik, koristim primarno kubuntu, ali je u dual bootu sa windowsima jer mi nekad nazalost trebaju i svjestan sam svih(malobrojnih) nedostataka linuxa, ali tim ljudima stvarno ne trebaju windowsi jer se na tim racunalima nit igraju, nit rade u aplikacijama koje su dostupne iskljucivo za windowse... a open office je odlican alat

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
grimyHR kaže...

evo ja se moram pohvaliti da sam sinoc uspio vec trecu osobu u zadnja dva mjeseca preobratiti na linux :P

i ne nisam neki linux frik, koristim primarno kubuntu, ali je u dual bootu sa windowsima jer mi nekad nazalost trebaju i svjestan sam svih(malobrojnih) nedostataka linuxa, ali tim ljudima stvarno ne trebaju windowsi jer se na tim racunalima nit igraju, nit rade u aplikacijama koje su dostupne iskljucivo za windowse... a open office je odlican alat

Ma meni je linux super. Samo kad za svaki drugi komad sw s kojim radim trebam dignut virtualni stroj sa windowsima ili dizat preko wine-a, onda mi se stvarno neda zaebavat sa dualbootima (covjek se treba igrat, jelda)... tako da... Izgleda da sam se u startu predodredio za M$ i to je to :)

 

Vec sam nekoliko puta krenuo da bar jedan od svojih kompova doma upregnem Linuxom, svaki put nekakva prepreka. Mislim da vise necu pokusavat :) U ostalom, Windowsi rade! Cemu prelazit na nesto ako mi ovo radi.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 14:13 (tnakir).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
Ja ne znam koje to prepreke ljudi imaju...

Evo ja na laptop instalirao.. sve sto sam morao je jedan jedini driver instalirati (restricted driver za grafičke)...

I znaš što ti mogu reći... USB mi je brži pod linuxom nego pod windowsima za više od 4 mb/s...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
protjeran
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
grimyHR kaže...

evo ja se moram pohvaliti da sam sinoc uspio vec trecu osobu u zadnja dva mjeseca preobratiti na linux :P

i ne nisam neki linux frik, koristim primarno kubuntu, ali je u dual bootu sa windowsima jer mi nekad nazalost trebaju i svjestan sam svih(malobrojnih) nedostataka linuxa, ali tim ljudima stvarno ne trebaju windowsi jer se na tim racunalima nit igraju, nit rade u aplikacijama koje su dostupne iskljucivo za windowse... a open office je odlican alat

Ali ne treba zaboraviti niti par prednosti za *svaku* razinu korisnika koje Linux ima... Bolje ga je shvatiti kao drugaciji nacin rada, pa kome se svidja...

15 godina
offline
Kad Linux dođe glave...

Baš me zanima koliko tih studenata koji rade na MO 2007/2010 ima doma licencirane verzije?

 

 

# rm -rf /windows
 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
EnlightenedPhoenix kaže...
Ja ne znam koje to prepreke ljudi imaju...

Evo ja na laptop instalirao.. sve sto sam morao je jedan jedini driver instalirati (restricted driver za grafičke)...

I znaš  što ti mogu reći... USB mi je brži pod linuxom nego pod windowsima za više od 4 mb/s...

jebiga, ja npr svaki put nakon updatea kernela imam cca pol sata zajebavanja u terminalu da mi proradi sav hardver :P

mada sam jedan od rijetkih kojima to treba, al jbg, nemam srece

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 14:17 (grimyHR).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
grimyHR kaže...

jebiga, ja npr svaki put nakon updatea kernela imam cca pol sata zajebavanja u terminalu da mi proradi sav hardver :P

mada sam jedan od rijetkih kojima to treba, al jbg, nemam srece

  Iskreno ne volim raditi update kernela na već gotovim distrama...

 

Update kernela radim na LFS sistemu nakon što već istestiram na jednom kompu koji mi nije potreban... I tek onda update, i automatizirana skripta koja će mi sve sama podesiti (a na koju sam bacio 2 - 3 sata... ali uživanje je bar meni to...)...

 

 

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
EnlightenedPhoenix kaže...

  ???

 

I opet WTF...

 

Prvo to zahvali microsoftu što ne želi otvoriti format pa da se točno zna što se radi... Drugo zahvali to vama koji stavljate raznorazne nepotrebne efekte (koji stvarno nisu gotovo nikada potrebni)...

 

Treće OO je presuper besplatan program koji mi je uštedio na poslu... pa tisuće kuna... I toliko je intuitivan...

I nikad nisam imao problema s njime, a bogme, nisam ni morao namještati prored i ostale defaultne stavke kako moram u novog officea...

  1. Nije me briga kao krajnjeg korisnika tko je kriv - želim da sve radi. Baš onu sekretaricu ili nekog drugog na poslu zanima sapunica ms/oo.
  2. WTF? Što bi trebao napraviti prezentaciju crna slova na bijelom papiru, times new roman xx font i nikakve slike, video i animacije. Prezentacija je za ocjenu, ocjenjuje se ukupan dojam, izgled i bogatstvo sadržaja. Kome da zahvalim kada padnem predmet jer nisam skupio dovoljno bodova/zadovoljio predavača? Tebi možda na savjetu da ne trpam "nepotrebne efekte"?
  3. Nigdje nisam rekao da je loš program, ali moje iskustvo s njim je negativno

 

hrvooje kaže...

ne razumijem. zašto bi morao otvarati ms office dokumente. zašto ms office ne bi otvarao .odf dokumente koji su standard u hrvatskoj.  ista priča bi se mogla reći obrnuto. ja došao na fakultetu u informatički kabinet koji je opremljen windowsima. i naravno sve pošlo po zlu - neće otvarati oo.o dokumente verzije 3.2, dok ovi stariji su praktični nečitljivi 

Nigdje ja nisam rekao da on mora ili nemora otvarati dokumente ili obrnutim slučajevima ili standardima. Samo da  (u mojem slučaju) one tvrdnje o raspadanju mo dokumenata u oo su istinite.

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
EnlightenedPhoenix kaže...
Ja ne znam koje to prepreke ljudi imaju...

Evo ja na laptop instalirao.. sve sto sam morao je jedan jedini driver instalirati (restricted driver za grafičke)...

I znaš što ti mogu reći... USB mi je brži pod linuxom nego pod windowsima za više od 4 mb/s...

Visual studio... ok imam Mono al mono ne podrzava sve iz .Net fw

dalje... SQL Server... to su samo neke od stvari koje svakodnevno koristim

redrum781 kaže...

Baš me zanima koliko tih studenata koji rade na MO 2007/2010 ima doma licencirane verzije?

 

 

Jbg...

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
Paolo2612 kaže...
  1. Nije me briga kao krajnjeg korisnika tko je kriv - želim da sve radi. Baš onu sekretaricu ili nekog drugog na poslu zanima sapunica ms/oo.
  2. WTF? Što bi trebao napraviti prezentaciju crna slova na bijelom papiru, times new roman xx font i nikakve slike, video i animacije. Prezentacija je za ocjenu, ocjenjuje se ukupan dojam, izgled i bogatstvo sadržaja. Kome da zahvalim kada padnem predmet jer nisam skupio dovoljno bodova/zadovoljio predavača? Tebi možda na savjetu da ne trpam "nepotrebne efekte"?
  3. Nigdje nisam rekao da je loš program, ali moje iskustvo s njim je negativno

 

  Pa gle... I nas (korisnike OO) boli briga za vas (korisnike MSO)...

 

Tako da ti na isto dodje... da te je i za ijednu točku briga skužio bi neke stvari...

 

Isto tako ako tebe nije briga, zašto misliš da će nas biti briga...

 

 

Ne rabiš OO... super... nemoj pljuvati po njem... Ni ja ne pljujem po MSO...

 

 

 

 

@Tnakir...

 

 

je moram ti priznati... te neke stvari nema šanse da rade kako treba pod linuxom istina...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 14:22 (EnlightenedPhoenix).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
EnlightenedPhoenix kaže...

Ne rabiš OO... super... nemoj pljuvati po njem... Ni ja ne pljujem po MSO...

 

Gdje sam ja pljuvao po njemu? Rekao sam da je moje iskustvo s njim negativno. Ili se objektivno iznošenje iskustva smatra pljuvanjem?

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
protjeran
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
Paolo2612 kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

  ???

 

I opet WTF...

 

Prvo to zahvali microsoftu što ne želi otvoriti format pa da se točno zna što se radi... Drugo zahvali to vama koji stavljate raznorazne nepotrebne efekte (koji stvarno nisu gotovo nikada potrebni)...

 

Treće OO je presuper besplatan program koji mi je uštedio na poslu... pa tisuće kuna... I toliko je intuitivan...

I nikad nisam imao problema s njime, a bogme, nisam ni morao namještati prored i ostale defaultne stavke kako moram u novog officea...

  1. Nije me briga kao krajnjeg korisnika tko je kriv - želim da sve radi. Baš onu sekretaricu ili nekog drugog na poslu zanima sapunica ms/oo.
  2. WTF? Što bi trebao napraviti prezentaciju crna slova na bijelom papiru, times new roman xx font i nikakve slike, video i animacije. Prezentacija je za ocjenu, ocjenjuje se ukupan dojam, izgled i bogatstvo sadržaja. Kome da zahvalim kada padnem predmet jer nisam skupio dovoljno bodova/zadovoljio predavača? Tebi možda na savjetu da ne trpam "nepotrebne efekte"?
  3. Nigdje nisam rekao da je loš program, ali moje iskustvo s njim je negativno

 

hrvooje kaže...

ne razumijem. zašto bi morao otvarati ms office dokumente. zašto ms office ne bi otvarao .odf dokumente koji su standard u hrvatskoj.  ista priča bi se mogla reći obrnuto. ja došao na fakultetu u informatički kabinet koji je opremljen windowsima. i naravno sve pošlo po zlu - neće otvarati oo.o dokumente verzije 3.2, dok ovi stariji su praktični nečitljivi 

Nigdje ja nisam rekao da on mora ili nemora otvarati dokumente ili obrnutim slučajevima ili standardima. Samo da  (u mojem slučaju) one tvrdnje o raspadanju mo dokumenata u oo su istinite.

 

GNU/Linux je vise za ljude koji nemaju mentalitet da ih nije briga za nista i one koji vide vrijednost koja nije samo sadrzana u tipu fonta i papiru na koji se printa.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
EnlightenedPhoenix kaže...

  A jesi ti vidio da ga u toj rečenici uspoređujem s MS-om???

 

Ne... niti je trebalo... to je bila obična izjavna rečenica...

 

Znaš kako je... kako ove koje koriste MS Office nebriga za OO, tako i mene nebriga za MS...

jedino kad moram nekima slati dokumente u privitcima, onda lijepo save as stavim i gotovo... Iako izbjegavam to... više sve volim imati na papirima...

Kakav si "alternativac- Linuxaš" ako ne smiješ gledati i na druge programe/OS i usporediti ih s njima.

 

I Lada je najbolje auto... onome tko nije vidio drugog auta.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
kvark kaže...

 

GNU/Linux je vise za ljude koji nemaju mentalitet da ih nije briga za nista i one koji vide vrijednost koja nije samo sadrzana u tipu fonta i papiru na koji se printa.

  Bolje ni sam ne bih rekao...

 

Naljute me onakve izjave...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
protjeran
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
EnlightenedPhoenix kaže...
Ja ne znam koje to prepreke ljudi imaju...

Evo ja na laptop instalirao.. sve sto sam morao je jedan jedini driver instalirati (restricted driver za grafičke)...

I znaš što ti mogu reći... USB mi je brži pod linuxom nego pod windowsima za više od 4 mb/s...

Normalno da je brže. Ono najviše iritirajuće kod windowsa je što dok prenosiš podatke oni stalno računaju vrijeme prijenosa podataka. Ono, odj.ebi sa calculating nego prenosi jbt. Naravno nikada to vrijeme nije točno dok u linuxu je to vrijeme puno bolje prikazano (isto nije savršeno točno, ali puno bolje.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
13 godina
protjeran
offline
Kad Linux dođe glave...

Open office je odličan za jedan besplatan komad software-a. MS office je bolji naravno, ali i razumljivo da je bolji kad ima daleko više novaca za financiranje i jedan je od primarnih alata koji se prodaje u poslovnom okruženju. Ali  isto tako se open office ne smije zvati smećem s obzirom na gore navedene činjenice. Nekome je dovoljan za kućnu uporabu, pa čaki poslovnu. Sve ovisi o okruženju i potrebi.

 

Jedino me nervira kod MS office 2007 - 2010 jest nepreglednost. Ubijaju me ti tabovi u pojam. Ali nekom drugom je valjda to super, sve stvar subjektivnog doživljaja.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
Elite N00b kaže...

Normalno da je brže. Ono najviše iritirajuće kod windowsa je što dok prenosiš podatke oni stalno računaju vrijeme prijenosa podataka. Ono, odj.ebi sa calculating nego prenosi jbt. Naravno nikada to vrijeme nije točno dok u linuxu je to vrijeme puno bolje prikazano (isto nije savršeno točno, ali puno bolje.

OFFTOPIC:

NEVERMIND{#}

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 15:03 (Smooth Operator).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
Paolo2612 kaže...

Ovdje se slažem s SupremeCommander-om. Neka je FUD, ali je i živa istina (iz mojeg nedavnog iskustva). Na fakultetu da bi prošli predmet je svaki obavezno morao napraviti 2 prezentacije o određenim temema i naravno prezentirati ih.

 

Došli u informatički kabinet koji je cijeli opremeljen s linux-ima i naravno sve po zlu - neće otvarati Office 2010/2007 dokumente, a ovi stariji (office 2003) se raspadaju i doslovno su nečitljivi, a šanse za izlaganje prezentacije su bile ravne nuli.

 

FUD na kvadrat. Zašto?

Zato jer se sasvim neprirodno pokušava emulirati nametnuti M$ standard i onda iz toga izvoditi nekakve zaključke. Slično ko i sa Sambom. Neka svi lijepo koriste ODF, kreiraju i šalju dokumente u tom formatu pa neće biti problema. Ako netko s Microsoft  Office 3100 XTX ne može otvoriti dokument, nek se fino žali njima što nisu kompatibilni s ODF-om.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 15:09 (stef).
14 godina
neaktivan
offline
Kad Linux dođe glave...

Ne kuzim ovo, nikada nisam imao problema sa Open Officeom. Mislim, koristio sam i MS office tako da imam materijala za usporedbu i nisam nasao nikakve zamjerke kod Open Officea. Istina, citanje MS proprietary formata nije bas med i mlijeko, no jesu li OO developeri tome krivi?

 

Od kada se informacije dobivene obrnutim inzinjeringom racunaju kao javno objavljeni standard?

 

A ove fore sa podrskom i instalacijom su biseri za sebe. Jesu li Windowsi laksi za koristenje zato jer su inituivni ili zato sto su nam se svima podvukli pod kozu do te mjere da znamo sve napamet? Ako je to u pitanju, zasto se ne moze pretpostaviti da ce se isto dogoditi i sa Linuxom nakon nekog perioda rada s doticnim? Kritike na racun sucelja Open Officea uglavnom dolaze od informaticki nepismenih osoba koje su napamet naucile MS Office sucelje, i kada im se postavi bilo sto drugo, zure u to kao tele u sarena vrata, to su uglavnom i o osobe koje jedva znaju sloziti recenicu na engleskom.

 

Odbijam vjerovati da informaticki pismena osoba, sa dobrim znanjem engleskog jezika, ne moze savladati OO sucelje u roku od nekoliko dana. Tim vise ako vec poznaje terminologiju iz MS officea koja je vise-manje standardna u svim drugim Office paketima.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
 
6 0 hvala 3
13 godina
protjeran
offline
Kad Linux dođe glave...

Naravno da nije problem sučelje. Problem je u ljudima koji si postavljaju MS office kao mjerilo za sve office pakete. Sve je to stvar privikavanja. Ako se ne želiš priviknuti, naravno da ćeš stalno gunđati o tom sučelju.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kad Linux dođe glave...

Ma ova rasprava vise nema nikakve vjerodostojnosti.

Kao sto je rustweaver rekao, ako ne mozes savladati OpenOffice u roku od par dana, IT nije za tebe.

 

Sto se tice one tupaste FUD reklame, veze s istinom nema, govorim iz iskustva. Ta reklama apelira samo debilima koji misle da opensource automatski znaci besplatno.

 

Naime, ono sto nitko nigdje ne spominje je jednostavna cinjenica da opensource ima community, dok ga placeni software _nema_. Placeni software ima milestone, deadlineove, i zbog toga pocesto ima i veci broj bugova nego opensource. E sad, kad naletis na bug u aplikaciji, kako to ide dalje?

 

a) u opensourceu je u 99% slucajeva netko vec nasao bug, napravio workaround, dovoljno je skinuti source, patchati i recompilirati. Nes ti posla, 'ebote ako to ne mozes napraviti nisi sysop i tocka.

b) u proprietary softwareu lijepo zoves firmu, prijavis patch, pa onda oni to testiraju, pa kad testiraju, stave na lager dok se ne skupi dovoljno gresaka koje treba popraviti (ili dok se ne stigne slijedeci milestone), onda lijepo izdaju patch i to je to.

 

Po mojem 'skromnom' iskustvu, za agilnog developera _neizmjerno_ je vrijedno moci zavuci ruku u source i izmjeniti/popraviti/prouciti sta god je potrebno.

 

Sav software koji mi koristimo je open source, osim jednog jedinog librarya - FModEx kao sound library. Slucajno, bas nam taj library uvijek radi problema.

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 15:51 (Deus ex machina).
 
10 0 hvala 3
14 godina
offline
Kad Linux dođe glave...

Vidim da je rasprava odmakla daleko od teme, pa kad je već tako, čisto me zanima koliko je sudionika platilo sav svoj software koji imaju instaliran. Na svakom računalu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
Punti kaže...

Vidim da je rasprava odmakla daleko od teme, pa kad je već tako, čisto me zanima koliko je sudionika platilo sav svoj software koji imaju instaliran. Na svakom računalu.

 se pikamo mi kaj smo na msdn-u?

kod mene normalno radi.....
15 godina
neaktivan
offline
Kad Linux dođe glave...

Vidim kako se svi slažu s Deus-om, ali jeste li baš sve tako crno-bijelo? Jesu li svi korisnici developeri koju šupaju po konfiguracijskim datotekama i sl.?!

 

Šta je s više-korisničkim tvrtkama, koji se mjere u stotinama, koji rade na kolaboraciji, koji rade s vanjskim tvrtkama i sl.? Biste li sebi dopustili poziv za svako raspadanje dokumenata ili crasheve? Biste li za svako sjedali i mjenjali konfg. datoteke?

 

Microsoft Office je najrasprostanjeniji komad softvera na svijetu. I nije to slučajno uspio.

 

Now, get back on topic.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
Smooth Operator kaže...

Vidim kako se svi slažu s Deus-om, ali jeste li baš sve tako crno-bijelo? Jesu li svi korisnici developeri koju šupaju po konfiguracijskim datotekama i sl.?!

 

Šta je s više-korisničkim tvrtkama, koji se mjere u stotinama, koji rade na kolaboraciji, koji rade s vanjskim tvrtkama i sl.? Biste li sebi dopustili poziv za svako raspadanje dokumenata ili crasheve? Biste li za svako sjedali i mjenjali konfg. datoteke?

 

Microsoft Office je najrasprostanjeniji komad softvera na svijetu. I nije to slučajno uspio.

 

Now, get back on topic.

 

Kakvo vrazje kopanje po konfiguracijskim datotekama? Jesi ti ikad koristio OO ??

Nativni format nikad nije problem. Problem je pretumbavanje s jednog formata u drugi, a to nikad neće proći glatko ako je riječ o imalo kompliciranijem formatiranju.

ODF je potrebno forsirati ako treba i zakonom jer to JEST standard. Microsoft nije kompatibilan ni među svojim verzijama alata.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
EnlightenedPhoenix kaže...
Ja ne znam koje to prepreke ljudi imaju...

Evo ja na laptop instalirao.. sve sto sam morao je jedan jedini driver instalirati (restricted driver za grafičke)...

I znaš što ti mogu reći... USB mi je brži pod linuxom nego pod windowsima za više od 4 mb/s...

Slažem se, hmm istu stvar bi ja rekel za hardiskove recimo ja sam preformatirao externi hardisk 1tb u EXT4 i radi dvostruko brže od Ntfs datotečnog sustava.

 

Kada instaliram linux tj ubuntu onda to radim sa usbsticka jer brzina instalacije mi je 4-6 min dok je na cd-u 10 -15 .

 

 

početnici ili napredni posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com i naučit čete više o linuxu
16 godina
offline
RE: Kad Linux dođe glave...
Deus ex machina kaže...

Kao sto je rustweaver rekao, ako ne mozes savladati OpenOffice u roku od par dana, IT nije za tebe. 

Sto se tice one tupaste FUD reklame, veze s istinom nema, govorim iz iskustva. Ta reklama apelira samo debilima koji misle da opensource automatski znaci besplatno.

 Na stranu sad to koliko je OO jednostavan za koristenje. Prica iz prakse:

Narucujemo robu od kineza i salju nam racun/dokumente u .doc formatu. Trebamo taj dokument isprintat i proslijedit dalje. Otvaramo dokument u OO kad ono, sve razbacano na sve strane, i trebalo bi brdo vremena da se to sredi. Srecom imamo i licencu MS Offica pa to prolazi bez puno muke. Da li nam OO moze zamijenit MS Office? Ne moze... I to je upravo ono sto taj "FUD" kaze... Nije me briga zasto kinezi salju .doc dokumente, niti zasto je MS Office standard, cinjenica je da OO ne moze biti adekvatna zamjena... Mozda za 10 godina, ali danas ne...

 

Think locally, act globally...
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Prodan Novell za 2,2 milijarde dolara
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice